Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (67)Реферативна база даних (3306)Книжкові видання та компакт-диски (1020)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>K=ОПОДАТКУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 456
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пилипенко Н.М. 
Податково-дотаційний менеджмент у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.М. Пилипенко ; Сум. держ. аграр. ун-т. — Суми, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням оптимізації податково-дотаційного механізму в сільському господарстві. Дано визначення поняття податково-дотаційний менеджмент. Розкрито сутність податків, їх функції, уточнено класифікацію податків в залежності від їх функціональної спрямованості. Досліджено вплив існуючої системи оподаткування на результати роботи сільськогосподарських підприємств. Запропонована модель формування і розподілу дотаційного фонду на окремі види сільськогосподарської продукції. Наведена методика розрахунку конкретних сум дотацій по видах тваринницької продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Білоус В.Т. 
Управління податковою службою в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / В.Т. Білоус ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню формування податкової системи в Україні та її впливу на організацію діяльності податкової служби. Шляхом порівняння основ цих процесів із закономірностями функціонування податкових систем і відповідних служб розвинутих країн визначені ключові напрямки оптимізації завдань і структури податкової служби в Україні. Внесені пропозиції з цих питань знайшли відображення в законодавчих актах. Обгрунтовано необхідність подальшого законодавчого забезпечення управління діяльністю податкової служби щодо створення системи прогнозування надходжень до бюджету, підвищення ефективності контролю, розширення бази оподаткування за рахунок сектору тіньової економіки, запровадження світового досвіду роботи з кадрами та платниками податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Х822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Голосніченко Д.І. 
Кримінологічні проблеми боротьби з порушеннями податкового законодавства України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.І. Голосніченко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Робота розкриває комплекс теоретичних та практичних питань з проблем функціонування податкової системи України, правопорушень у сфері оподаткування, причини й умови їх вчинення. Особлива увага приділяється розробці правових та організаційних заходів, спрямованих на попередження злочинів у сфері оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вишневський В.П. 
Методологічні основи вдосконалення оподаткування підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / В.П. Вишневський ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1998. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано нову цілісну наукову концепцію оподаткування підприємств, що створює передумови для формування податкового режиму, сприятливого по відношенню до товаровиробника. Створено економіко-математичну модель імітаційного типу, що дозволяє оцінювати вплив податків на діяльність промислових підприємств. Розроблено принципи оподаткування, які враховують особливості інформаційних систем управління виробництвом. Запропоновано рекомендації по вдосконаленню складу, структури і механізму обчислення податків, що сплачуються підприємствами, бухгалтерського обліку фінансових результатів господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3в611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Литвин В.М. 
Вплив системи оподаткування на ефективність виробництва в чорній металургії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.М. Литвин ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації розроблено методику кількісного аналізу й оцінки комплексного впливу системи оподаткування на виробничо-економічні показники підприємств промисловості із урахуванням деталізованої структури господарської діяльності підприємства-товаровиробника, сукупної дії всієї системи податкових інструментів, передбачених українським законодавством, і фактора часу, котрий відображає короткочасні і довгострокові наслідки впливу податкової системи на підприємства. Досліджено і відкрито механізм дії податку на прибуток підприємства і податку на додану вартість, що призводить до прогресуючого оподаткування низькорентабельних і збиткових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.551

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Завгородня О.О. 
Фіскальне регулювання інвестицій в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.О. Завгородня ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 21 с. — укp.

Розкрито продуктивну, доходотворчу та структуроформуючу функції інвестицій. Виділено з централізованих фінансових ресурсів держави матеріально-речову основу фіскального регулювання економіки - фіскальні ресурси. Визначено, що фіскальне регулювання інвестицій є системою державних заходів щодо змін в умовах оподаткування, обсягах та структурі державних видатків з метою встановлення кількісних та якісних(структурних) параметрів інвестиційних процесів, необхідних для нормального протікання розширеного відтворення і забезпечення динамічної макроекономічної рівноваги. Запропоновано основи варіанта національного механізму фіскального регулювання інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-183
Шифр НБУВ: РА308638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вишневська М.К. 
Реформування системи оподаткування в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.К. Вишневська ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу системи оподаткування як механізму реалізації податкової політики, розкриттю її місця і ролі в ринковій трансформації економіки. На основі дослідження впливу системи оподаткування на динаміку ВВП, інвестиційний і соціальний процеси даються конкретні пропозиції її вдосконалення з точки зору послідовної реалізації принципів податкової політики і системи оподаткування, підвищення економічної ефективності і позитивного впливу на активізацію підприємницької діяльності суб'єктів господарювання та економічне зростання в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У010.359.1

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Климчук С.В. 
Вплив системи оподаткування на економіку сільськогосподарських підприємств АПК Криму та шляхи її удосконалювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Климчук ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

При обгрунтуванні нововведених податків необхідно мати відповідь на питання: який повинен бути показник ваги податкового тягаря, щоб підприємства могли функціонувати та вести розширене відтворення. Запропоновані в роботі економіко-математичні моделі важливі для прийняття рішень по розмірах податкових ставок. З огляду на те, що в сільськогосподарському виробництві головним засобом і предметом праці є земля, використана диференціальна рента для встановлення єдиного сільськогосподарського податку. На основі уточненої методики розрахована загальна рента по кожному виробничо-господарському типу. Через те, що загальна рента визначається з урахуванням тієї нормативної рентабельності, яка повинна бути у підприємства для нормального функціонування, то її можна вважати податково-обкладеним полем. Ця рента є диференціальним підходом до розрахунку податкоємності по кожному виробничо-господарському типу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кры)261.41345

Рубрики:

      
9.

Тимошенко Ю.В. 
Державне регулювання податкової системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.В. Тимошенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці науково-методичних основ державного регулювання податкової системи в сучасних економічних умовах. В роботі визначені завдання державного регулювання, оцінена результативність діючої системи податків. Сформульовані наукові принципи та обгрунтовані напрями трансформації податкової системи, розроблені науково-методичні підходи до оподаткування юридичних і фізичних осіб. Обгрунтовані напрями реформування бюджетних і позабюджетних фондів. Запропоновано новий підхід до державного регулювання соціально-економічного розвитку регіонів за допомогою податкової системи. Визначено механізм забезпечення реформування системи оподаткування та оцінені соціально-економічні наслідки впровадження нової системи податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гладких Д.М. 
Форми і методи державного регулювання цін: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Д.М. Гладких ; Н.-д. екон. ін-т Мін-ва економіки України. — К., 1999. — 19 с.: табл.: табл.: табл.: табл. — укp.

Робота присвячена питанням методики державного регулювання процесом ціноутворення в Україні. Вивчені теоретичні основи механізму ціноутворення на різних типах ринків. Узагальнені класичні й сучасні теорії, що досліджують механізм виникнення й розвитку інфляції. Проаналізовано передумови, особливості та наслідки інфляційного процесу в Україні, досліджено сучасний механізм державного регулювання цін в країні. Визначено оптимальні в сучасних макроекономічних умовах методи впливу на формування цінової структури товарів і послуг. Обгрунтовані концептуальні засади побудови механізму державного регулювання процесу ціноутворення, а також стратегічну необхідність досягнення збалансованості державного бюджету за рахунок стимулювання вітчизняного товарного виробництва і відповідного розширення бази оподаткування в сучасних макроекономічних умовах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8

Рубрики:

      
11.

Молодик В.В. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Молодик ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і прикладним проблемам протидії податковій злочинності. Визначено місце податкових злочинів у структурі економічної злочинності з властивими їм особливими ознаками, подано їх кримінологічну характеристику. Досліджено вплив чинників соціального середовища на динаміку і структуру податкових злочинів. Наведено кримінологічну характеристику особи податкового злочинця. Обгрунтовано необхідність активізації застосування кримінально-правових засобів боротьби з правопорушеннями у сфері оподаткування. Це дозволяє значно збільшити ефективність і дієвість заходів, що вживаються в умовах, коли приховування прибутків від оподаткування стає основним засобом здійснення "тіньової" та деякою мірою легальної економічної діяльності, тоді як застосування дисциплінарного, адміністративного або матеріального видів юридичної відповідальності не досягає своєї мети. Розкрито кримінально-правове поняття "умисне ухилення від сплати податків". Запропоновано встановити кримінальну відповідальність за несплату податків або неповну їх сплату, у випадку, коли ці дії пов'язані з недбалим чи несумлінним ставленням посадової особи платника податків - юридичної особи або громадянина, який займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, до виконання покладених на них функцій. Розроблено пропозиції щодо удосконалення ст. 148-2 КК України: доповнити її частиною четвертою, яка б передбачала звільнення від кримінальної відповідальності особи, що вперше вчинила умисне або необережне ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, якщо ця особа сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала держа ві завдані своїми діями збитки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА307931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мельник В.М. 
Податки та їхній вплив на виробництво: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.М. Мельник ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертаційній роботі розкрито сутність податків, їхніх функцій і значення в ринковій економіці. Досліджено історичний розвиток податкової теорії та розвиток оподаткування в Україні в перехідний період, починаючи з набуття незалежності. Проаналізовано відповідність податкової системи України теоретичним принципам побудови і проведено порівняння із досвідом розвинених країн. Зроблено розрахунки податкового тягаря за різними методиками (доля прибутку, що спрямовується на сплату податків; показники рівня оподаткування юридичних та фізичних осіб, податкового тиску на окремих платників) та одержав подальший розвиток його аналіз. Досліджено зв'язок між рівнем податків та економічною ефективністю і обсягами виробництва. Обгрунтовано та запропоновано конкретні заходи щодо подолання проблем, пов'язаних з надмірністю податків, і посиленням їхнього регулюючого та стимулюючого впливу на виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Онишко С.В. 
Підвищення ефективності системи оподаткування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Онишко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності національного оподаткування. У роботі розкрито сутність податків, їх функції і значення в ринковій економіці. Досліджено історичний розвиток податкової теорії та розвиток оподаткування в Україні у перехідний період, починаючи з набуття незалежності. Узагальнено існуючі теоретичні підходи, виявлено витоки втрати національним оподаткуванням системності, проаналізовано ефективність виконання податками фіксальної та стимулюючої функцій, показано зв'язок проблем оподаткування з станом податкового контролю. Обгрунтовані економічні та організаційні засади підвищення ефективності податкової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Розпутенко І.В. 
Управління державними видатками в перехідних економіках: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.05 / І.В. Розпутенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Надано ретроспективний аналіз державних видатків в умовах структурних змін і стабілізації, досліджено вплив державних видатків на економічне зростання, приведено державні системи бюджету і звітності, розглянуто проблеми економічної і соціальної ефективності державних видатків, їх структури в країнах з перехідною економікою та визначено тенденції їх розвитку, вказано основні напрямки ефективного розподілу і перерозподілу державних видатків. Узагальнено зарубіжний досвід управління державними видатками, доказано, що демонтаж централізованого планування до останнього часу не привів до якихось серйозних змін у розробці і виконанні державного бюджету, до оптиізації державних видатків. З'ясовано, що до певної міри державні видатки сприяють економічному зростанню, але насправді важливо не їх обсяг, а структура. У цьому контексті спроба розподілу капітальних і поточних видатків може бути помилковою. У центрі уваги повинні бути відмінності між видатками, які мають продуктивний і непродуктивний характер. Обгрунтовано об'єктивну необхідність проведення реформи системи державних видатків, яка має стати важливою умовою реалізації економічних реформ у цілому. Проведення реформи щодо державних видатків знаходиться в тісному взаємозв'язку з реформами в таких сферах, як оподаткування, ціноутворення, діяльність державних підприємств і т.д. Доведено, що успішність реформи у сфері державних видатків залежить від намірів певної країни зберегти міру прямої участі держави у виробництві, виділенні ресурсів і розподілу кінцевої продукції. Не менш важливими умовами успіху є стримування рівня державних видатків і допустимих з макроекономічної точки зору рамках, підвищення ефективності державних програм, зміцнення ролі державних органів у опосередкованому стимулюванні економічності приватного спектра і залучення тих інветицій, які підвищують продутивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Коваленко С.О. 
Методологічні основи легалізації тіньової економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / С.О. Коваленко ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2000. — 25 с. — укp.

Науково осмислено проблеми формування і поширення тіньової економіки, а також можливостей обмеження її впливу на етапі тотального розповсюдження. Обгрунтовано необхідність застосування заохочувальної концепції легалізації тіньової економіки, яка на відміну від діючої репресивно-каральної практики передбачає залучення її у нормативно-правове поле держави. Механізмом реалізації даної концепції є удосконалення розподільної системи, що забезпечує паритетність капіталотворення у різних секторах економіки, посилення конкуренції між її суб'єктами, поглиблення мотивації в досягненні найвищих результатів роботи, гармонізацію інтересів. Для забезпечення відповідних умов у дисертації запропоновано базові закони, удосконалення діючої системи ціноутворення, оподаткування, регулювання доходів. Основними результатами дослідження є програмні напрями стримання і легалізації тіньової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0 + У9(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА308806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Буряковський В.В. 
Механізм адаптації податку на додану вартість до ринкових перетворень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Буряковський ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми адаптації податку на додану вартість до ринкових умов господарювання. Результати роботи стосуються розширення і поглиблення теорії податків і оподаткування в умовах трансформаційних перетворень постпланової економічної системи. Визначено, що загальний рівень оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності є характеристикою збалансованості державних фінансів різних рівнів і фінансових можливостей товаровиробників. Для визначення фінансово-фіскальної спроможності суб'єктів ринкової економіки запропоновано ввести у науковий обіг показник "податкова ємність". На основі показника податкової ємності та інших теоретико-методологічних положень доведено наявність у податках і механізмі їх здійснення мотивів стимулюючої спрямованості. Виконано групування податків за спектром ознак формування і розвитку податкового потенціалу та податкового менеджменту. Визначено витоки і чинники для залучення податкового потенціалу на макро- і мікрорівнях економіки й обгрунтовано домінанти його прогресивної зміни. Розроблено науково-методичні засади формування стимулюючої податкової політики на основі податку на додану вартість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413.872
Шифр НБУВ: РА309737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Іванський А.Й. 
Правове регулювання фінансових і розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Іванський ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано фінансові та розрахункові відносини як комплексні, що регулюються нормами національного та міжнародного права, нормами різних галузей національного права та інститутів, які належать до галузі фінансового права. Визначено прогалини у праві, що завдають значної шкоди економіці України за окремими напрямками зовнішньоекономічної діяльності, а також їх причини: неналежне використання іноземних інвестицій та пільговий режим оподаткування суб'єктів, які їх отримали, неврегульованість норм права щодо порядку надання урядових гарантій за резидентів - українських юридичних осіб, які отримують кредити у міжнародних фондах і банках та їх відповідальність за несвоєчасне погашення зовнішнього боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х829(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА308687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бакун О.В. 
Громадянин як суб'єкт податкових правовідносин в умовах переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Бакун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Зважаючи на досягнення юридичної науки, узагальнення правозастосовчої практики, вітчизняний та зарубіжний досвід розкрито правову природу етатської доктрини оподаткування фізичних осіб. Обгрунтовано демократичну доктрину оподаткування громадян, а також нове визначення громадянина як платника податку з позицій громадянського суспільства та правової держави. Розглянуто сутність та правову природу конституційних принципів оподаткування громадян на основі Конституції України 1996 р. Проаналізовано зміст і правову природу податкової правосуб'єктності громадян за сучасних умов, а також сутність та юридичну природу податкової відповідальності громадян на етапі переходу до ринкової економіки. Визначено умови й підстави настання податкової відповідальності громадян, її вікові межі та склад податкового правопорушення. Досліджено особливості податкової відповідальності громадян. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення податкових правовідносин за участю громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.01
Шифр НБУВ: РА308873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Миргородська Л.О. 
Грошова оцінка виноградників різних сортів і її використання для підвищення ефективності виноградарсько-виноробної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.О. Миргородська ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено методичні питання оцінки виноградників різного сортового складу за кінцевим продуктом та аналізом особливостей розвитку виноградарства і виноробства Криму. Уточнено методику грошової оцінки виноградників технічних і столових сортів, проаналізовано грошову оцінку сортів у трьох природно-виноградарських районах Криму. Розглянуто використання методики для оптимізації сортового складу виноградників, орендних відносин, перерозподілу прибутку між виноградарями і виноробами, оподаткування. Зроблено розрахунки стосовно визначення розміру капітальних вкладень для інвестицій у виноградарсько-виноробну галузь до 2015 року, доведено їх окупність і одержання економічного ефекту від даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2 + У9(4УКР)306.752.5
Шифр НБУВ: РА309350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Жвалюк В.Р. 
Податкові органи Російської імперії в Україні у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.: організаційно-правові засади діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Р. Жвалюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток податкового законодавства Росії, що діяло на території України. Висвітлено становлення двох податкових систем (прямого та непрямого оподаткування), а також компетенцію їх місцевих органів. Проаналізовано кадрово-штатні питання та проблеми боротьби податкових органів з порушеннями чинного законодавства, їх взаємодії з іншими місцевими органами державного управління. Наведено пропозиції щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності сучасної Державної податкової адміністрації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51/52-622
Шифр НБУВ: РА311441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського