Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (2099)Книжкові видання та компакт-диски (508)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ОНТОГЕНЕЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 360
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Євтушенко В.М. 
Морфофункціональні особливості передміхурової залози людини та ссавців у віковому аспекті: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.09 / В.М. Євтушенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 40 с. — укp.

Вивчено морфофунціональні закономірності передміхурової залози у різні періоди онтогенезу. Досліджено реактивні особливості передміхурової залози щурів у різні терміни після синтетичного подразнення. Вперше встановлено закономірності розвитку, становлення та інволюції простати людини у пре- та постнатальному онтогенезі. Розроблено морфофункціональні критерії структурних компонентів передміхурової залози людини. З використанням макро- та мікроскопічних гістологічних та імуногістохімічних методів дослідження визначено основні показники реактивних змін простати після антигенного подразнення. Встановлено міжтканинні зв'язки передміхурової залози, поглиблене вивчення яких відкриває нові напрями у розвитку фундаментальних досліджень в онтогенезі передміхурової залози людини. На базі застосування імуногістохімічного МІВ-1 маркера проліферації ki-67 вивчено проліфераційну активність клітин у критичні періоди онтогенезу. З'ясовано, що високий ступінь експресії маркерів CD 34 та вімінтину в пренатальному та постнатальному онтогенезі до II зрілого віку в передміхуровій залозі людини свідчить про більш активні гістохімічні перетворення. Зроблено висновок, що різний ступінь експресії PSA (протатспцифічного антигена), LSMA - гладком'язового актину, маркер на AD - андрогенний рецептор є якісним показником вікових змін тканинного складу та гістофункціональних структур. Обгрунтовано можливість використання даного показника для розробки методів корекції гістогенезу та захворювань, а також у процесі тестування стану імунної системи людини в клінічних дослідженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*696.313*33 + Е60*696.313*33 +
Шифр НБУВ: РА362662

Рубрики:

      
2.

Єдинак Г. А. 
Теоретико-методичні основи рухової діяльності дітей з церебральним паралічем у фізичному вихованні: автореф. дис. ... д-ра наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Г. А. Єдинак ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Висвітлено проблему обгрунтування теоретико-методичних основ формування та реалізації змісту рухової діяльності учнів 7 - 17 років з різними формами церебрального паралічу у фізичному вихованні в спеціальних навчальних закладах (СНЗ). Розроблено відповідну концепцію, технологію її реалізації в СНЗ та експериментально перевірено ефективність останньої. Здійснено аналіз проблеми формування та реалізації змісту рухової діяльності. Виявлено лонгітюдинальним дослідженням схожі тенденції, особливості вияву та зміни морфофункціональних показників, результатів виконання рухових завдань із самозабезпечення, показників психічних функцій, рухової активності дівчаток і хлопчиків з різними формами церебрального паралічу в онтогенезі шкільного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.147
Шифр НБУВ: РА375083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Ємець О.В. 
Онтогенез мінералів срібного зруденіння Берегівського рудного поля: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / О.В. Ємець ; НАН України; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено умови локалізації та динаміки формування, еволюції та руйнування срібного зруденіння Берегівського рудного поля. Доведено, що піраргірит-полібазитова мінералізація (300 - 400 г/т срібла) трансформувалась у бідшішу полібазитову (100 - 150 г/т) протягом руйнування сульфідних агрегатів і зниження ТЕРС галеніту n- і p-типів. З'ясовано, що під час розчинення галеніту Ag частково затримувався з формуванням Ag-Bi-сульфосольного, акантитового з англезитом і срібдо-акантит-полібазитового парагенезисів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР)36-42 + Д59(45УКР)451
Шифр НБУВ: РА312963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Єрьомін А.В. 
Зміни низькопорогової кальцієвої провідності нейронів латеродорсального ядра таламуса щурів у період раннього онтогенезу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / А.В. Єрьомін ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.31*715.71*725.29 кальцій
Шифр НБУВ: РА311704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Іванов Д. В. 
Слуховий пузир собачих (Carnivora, Canidae): онтогенез, порівняльна морфологія та філогенетичне значення: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / Д. В. Іванов ; Нац. наук.-природн. музей НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Показано, що інфаряди Carnivora різняться за кістковим складом ентотимпанальної частини пузиря, їх інтрабулярні синуси та перегородки негологічні та можуть використовуватися у філогенетиці таксонів високого рангу. Встановлено, що слуховий пузир (СП) собачих утворений п'ятьма кістками: екто-, ростральноенто-, першою і другою каудальноентотимпанальними та унікальною для Canidae вентральноентотимпанальною кісткою. Зазначено, що остання надає початок однойменному синусу, який проникає в оточуючі кістки, формуючи складну чотирьохкомпонентну перегородку СП. Розподіл станів інтрабулярних ознак свідчить про перспективність їх використання в семантиці. Зіставлення онто- та філогенетичної послідовностей указує на значну роль гетерохроній в еволюції СП собачих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*99 + Е169.336.244.62Can*99
Шифр НБУВ: РА377733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ігнатіщев М.Р. 
Гемомікроциркуляторне русло міокарда людини в пренатальному періоді морфогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.Р. Ігнатіщев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфофункціональних особливостей гемомікроциркуляторного русла ембріонів і плодів людини. Встановлено наявність в міокарді людини двох типів первинних кровоносних мікросудин, які суттєво розрізняються за будовою стінки. Виявлена гетерохронність утворення первинних кровоносних мікросудин в різних відділах передсердь людини. Визначені для міокарда людини строки заміщення первинного кровоносного мікрорусла вторинним гемомікроциркуляторним руслом. Описані ультраструктурні особливості кровоносних мікросудин в різні строки пренатального онтогенезу. Виявлено та описано внутрішньоендотеліальний та міжендотеліальний способи утворення бруньок росту кровоносних мікросудин в міокарді ембріонів та плодів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

      
8.

Іскра Р.Я. 
Гормонально-субстратні механізми регуляції вуглеводного обміну та антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах і лейкоцитах свиней раннього віку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.Я. Іскра ; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню вікових змін в лейкоцитопоезі і метаболізмі мієлоїдних клітин кісткового мозку та лейкоцитів крові свиней в ранньому періоді постнатального онтогенезу. Встановлено, що від народження до 10-добового віку в кровотворних органах тварин інтенсифікуються процеси мієло- і лімфоцитопоезу. Протягом раннього постнатального періоду в лімфоцитах відбувається активізація ферментів пентозофосфатного шляху та мітохондріальних цитохромів, у нейтрофільних гранулоцитах спостерігається підвищення активності ферментів окремих ланок гліколізу. В процесі постнатальної адаптації в клітинах системи гемопоезу інтенсифікуються протеолітичні ферменти, відбувається становлення антиоксидантного статусу клітин кісткового мозку і лейкоцитів поросят. Встановлено, що на регуляцію інтенсивності лейкоцитопоезу і метаболізму мієлоїдних клітин та лейкоцитів впливають гідрокортизон та мікроелементи (Fe і Se). Введення гідрокортизону у високих дозах приводить до пригнічення інтенсивності гранулоцитопоезу, зниження активності ферментів, що каталізують початкові стадії гліколізу і пентозофосфатного шляху та пригнічення активності ферментів антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах кісткового мозку і лейкоцитах поросят. Застосування залізодекстранових препаратів у комплексі із сполуками селену веде до підвищення функціональної активності системи антиоксидантного захисту та нормалізації енергетичних процесів у фагоцитуючих та імунокомпетентних клітинах тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272,022

Рубрики:

      
9.

Абдул-Огли Л. В. 
Морфогенетичні паралелі розвитку серця та плаценти в пренатальному онтогенезі: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / Л. В. Абдул-Огли ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 29 с. — укp.

Проведено дослідження на серцях ембріонів, плодів і плацент людини в кількості 180 з використанням морфологічних методів дослідження. Комплексно вивчено особливості розвитку ворсин хоріона ранньої плаценти в ембріогенезі та плодовому періоді пренатального періоду онтогенезу, міжпередсердної, міжшлуночкової перегородок, а також клапанного апарата та проведено паралелі між етапами формування ранньої плаценти та серця людини. Встановлено, що процеси структурної організації серця та ранньої плаценти людини тісно взаємозв'язані та лише різні в часовому проміжку. Виявлено, що розвиток ранньої плаценти випереджає розвиток серця в середньому на два тижні. Вивчено порушення формування плаценти та розвитку атріовентрикулярних клапанів і перегородок серця з використанням морфологічних та ембріональних методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Е70*333.7 + Е70*333.89*692.12
Шифр НБУВ: РА379041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Абдул-Огли Л.В. 
Регіональні особливості розвитку і будови стінки серця в онтогенезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.В. Абдул-Огли ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості будови та формоутворення стінки передсердь, шлуночків, міжшлуночкової та міжпередсердної перегородок у пре- та постнатальному онтогенезі. Досліджено гетероморфність структур стінки серця та функціональну неоднорідність структурних компонентів стінки шлуночків і передсердь, виділено 14 регіональних зон, їх формування й особливості розвитку та будови протягом онтогенезу. Вивчено процес формування сухожильних струн передсердно-шлуночкових клапанів і соскоподібних м'язів шлуночків серця. З'ясовано, що формування цих структур відбувається за наявності процесів делямінації міокарда шлуночків на ранніх етапах кардіогенезу. Досліджено механізми трабекуляції та компактизації міокарда, васкулогенезу та проліферативних процесів у різних ділянках серцевої стінки. За результатами зіставлення певних розмірів передсердь і шлуночків показано їх залежність від віку та форми серця людини. Установлено, що внутрішній рельєф стінок серця, якого визначають всі анатомічні утворення, розташовані на внутрішній поверхні стінок серця (гребенясті м'язи, овальна ямка та заслінка овального отвору у передсердях, м'ясисті перекладки, соскоподібні м'язи, сухожилкові струни у шлуночках) збільшуються з віком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110 +
Шифр НБУВ: РА338903

Рубрики:

      
11.

Авксентьєва О.О. 
Роль білкової системи у формуванні адаптивних реакцій до посухи на ранніх етапах онтогенезу озимої пшениці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.О. Авксентьєва ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Вивчено ростову, фізіологічну та метаболічну реакції озимої м'якої пшениці різних за ступенем посухостійкості сортів на грунтову посуху. Встановлено, що гальмування росту та процесів водообміну за посухи супроводжується адаптаційними перебудовами білкової системи в листках та коренях сортів озимої пшениці. Під час цього відбуваються суттєві зміни в амінокислотному пулі, складі азотвмісних сполук, кількості загального та легкорозчинного білка, а також активності ферментів білкового обміну - амінотрансфераз, протеаз, аміноацил-т-РНК синтетаз. Зафіксовано сортові відмінності функціонування окремих компонентів білкової системи за умов оптимального та недостатнього вологозабезпечення. Виявлено різну швидкість реакцій на дію посухи у стійкого та менш стійкого сортів озимої м'якої пшениці. Досліджено роль кореневої системи в стрес-реакції цілісної рослини у сортів озимої пшениці контрастних за ступенем посухостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-275.92 +
Шифр НБУВ: РА335399

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Акопян Г.Р. 
Центромерна нестабільність та поліморфізм хромосом в нормі і при патології людини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.15 / Г.Р. Акопян ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва. — К., 2006. — 39 с.: рис — укp.

Наведено результати дослідження центромерної хромосомної нестабільності та C-поліморфізму хромосом у короткочасних культурах соматичних клітин людини на різних етапах нормального онтогенезу, за поширених патологічних станів, у взаємозв'язку з індукцією хромосомної нестабільності й апоптозу. Визначено фенотип і спонтанний рівень передчасного розділення центромер, сестринських хроматид (ПРЦ) та доведено закономірність його індукції у взаємозв'язку з екзогенним або ендогенним пошкодженням ДНК, процесами тканинної диференціації, онкогенної трансформації та клітинної загибелі. Індукція часткового ПРЦ відбувається послідовно з утворенням хромосомних аберацій і загрожує втратою хромосом та формуванням анеуплоїдних клітин. Фенотип повного ПРЦ асоціюється з індукцією апоптозу й ендоредуплікацією. Значною частиною знахідок макроваріантів C-поліморфізму у практиці медико-генетичних досліджень є фенокопії, які утворюються у соматичних клітинах внаслідок деконденсації конститутивного гетерохроматину. Рекомендовано визначати параметри центромерної хромосомної нестабільності для діагностики та прогнозування її синдромів, поширених гемобластозів і у практиці цитогенетичного моніторингу генотоксичних впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.33 + Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА343619

Рубрики:

      
13.

АЛ-БАХАДЛІ А. М. 
Дослідження механізмів терморегуляції та тривалості життя в експерименті. / А. М. АЛ-БАХАДЛІ. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню механізмів терморегуляції, їх ролі в процесах старіння, взаємозв'язку з показниками про- та антиоксидантної системи і гормональним фоном експериментальних тварин. В роботі показано, що переїдання від народження до 21 дня постнатального онтогенезу супроводжувалося збільшенням маси тіла на 32 % порівняно з контрольною групою тварин, підвищеною смертністю в умовах утримання таких тварин при температурі 32 0С; збільшенням вмісту гідроперекисів ліпідів і тироксину в сироватці крові, а також активності NO-синтази та зниженням активності глутатіонпероксидази і скороченням тривалості життя. Досліджені сторони метаболічного статусу, що сформувалися у тварин з переїданням на ранньому етапі онтогенезу, зберігалися протягом усього онтогенезу. Виявлено взаємозв'язок між коефіцієнтом виживання за Геханом, вмістом тироксину в сироватці крові і температурою тіла експериментальних тварин, що знаходяться на калорійно-обмеженій дієті і моделі переїдання на ранньому етапі онтогенезу. Показано наявність взаємозв'язку між збільшенням вмісту гідроперекисів ліпідів, активністю NO-синтази, зменшенням активності глутатіонпероксидази і зміною мікров'язкості мембран ендоплазматичного ретикулума в гепатоцитах на моделі переїдання в РПО. Встановлено, що збільшення температури тіла при експериментальному гіпертиреозі пов'язано з дією тироксину як роз'єднувача окисного фосфорилювання в мітохондріях. Зниження температури тіла експериментальних тварин було викликано інтоксикацією великими дозами сірчанокислої міді, та не впливало на вміст тироксину в сироватці крові.^UThe dissertation is devoted to research of mechanisms of thermoregulation, their role in ageing processes, interrelation with indicators of pro- and antioxidant systems and the hormonal background of experimental animals. It shown that overeating from birth to 21 days postnatal ontogenesis was accompanied by an increase in body weight by 32 % compared with the control group of animals. Determination of changes in the body weight of animals in ontogenesis has shown that even with abstinence in standard conditions,as well as groups of control animals, they retained predominance by weight of the body of control animals to almost 31 months of age. Increased mortality under the conditions of such animals at a temperature of 32 0С; an increase in the content of lipid hydro peroxides, an increase in the activity of NO-synthase in the liver, brain, heart, kidneys and a decrease in the activity of glutathione peroxidase; an increase in thyroxin content in the serum, a decrease in lifespan. The metabolic status, formed in animals with overeating at an early stage of ontogenesis, persisted throughout the ontogenesis. The relationship between the survival rate of Grehan, the content of thyroxin in serum and body temperature on the calorie-restricted diet and the model of overeating at the early stage of ontogenesis has been established. The relationship between increasing the content of lipoprotein hydro peroxides, NO-synthase activity, the decrease of glutathione peroxidase activity and change in the micro plasticity of endoplasmic network membranes in hepatocytes on the model of overeating in RPO was shown. It was found that in mitochondria of experimental hyperthyroid animals free-radical production was increased, expressed by a 50 % increase in lipid peroxide content in mitochondria. The high levels of thyroid hormone are associated with the growth of fatty hydrocarbons in liver microsomes (about 30 %), but it was less pronounced than hepatocellular mitochondria. It is shown that an increase in body temperature with experimental hyperthyroidism is associated with the action of thyroxine on dissociation of oxidative phosphorylation in mitochondria. The lowering of the body temperature of experimental animals caused intoxication with high doses of copper sulfate without affecting the serum thyroxin content.Consequently, mechanisms of short-term change in body temperature during overeating, calorie-restricted diet and intoxication of the body with copper ions were different.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Аленіна С.Б. 
Вплив He-Ne лазера на прояв адаптивних кількісних ознак і біоелектричні властивості клітинних ядер у інбредних ліній і гібридів Drosophila melanogaster: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / С.Б. Аленіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам гетерозису і мінливості адаптивних ознак у Drosophila melanogaster в умовах впливу низькоінтенсивного лазерного випромінювання. Ефекти опромінення He-Ne лазером досліджено на організменному і субклітинному рівнях. Вивчено роль генотипічної й експозиційної компонент у детермінації кількісних ознак, пов'язаних із репродукцією та адаптацією. Встановлено, що опромінення на ранніх етапах онтогенезу приводить до змін вищевказаних ознак, а ступінь виразності ефекту гетерозису залежить від режиму впливу. Підтверджено взаємозв'язок між адаптивними ознаками і біоелектричними властивостями клітинних ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.226-634.5,022
Шифр НБУВ: РА310957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Альперіна В.Ю. 
Психологічні проблеми організації домашнього навчання іноземній мові на ранніх етапах онтогенезу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Ю. Альперіна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості мовленнєвого розвитку дитини в процесі засвоєння іноземної мови на ранніх етапах онтогенезу. Показано можливості раннього засвоєння дітьми іноземної мови та формування психологічного білінгвізму. Експериментально доведено, що мовленнєвий розвиток дошкільника за умов білінгвізму набуває специфічних рис і суттєво відрізняється від розвитку у мономовному середовищі. Виявлено особливості функціонування сім'ї у процесі здійснення раннього навчання. Доведено, що раннє навчання іноземній мові стає значущим фактором мовленнєвого розвитку дитини за умов, коли навчання здійснюється як домашня освіта, а родина включається до даного процесу як цілісна сімейна система. Розроблено психолого-педагогічні засоби та методи організації домашнього навчання іноземній мові, які можна використовувати у процесах організації домашнього навчання дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91 + Ю984.030.121.7
Шифр НБУВ: РА319240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Амбарова Н.О. 
Лектинова гістохімія нирки щура в динаміці постнатального онтогенезу та при експериментальному цукровому діабеті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / Н.О. Амбарова ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

З використанням 22-х лектинів різної вуглеводної специфічності досліджено перебудову глікополімерів нирки щура в динаміці постнатального морфогензу й у процесі розвитку стрептозотоцин-індукованої діабетичної нефропатії. Встановлено, що постнатальний морфогенез нирки супроводжується накопиченням і генералізацією манозо-, фукозо- та сіалогліканів у поєднанні з редукцією вуглеводних детермінант D-галактози (DGa)l та N-ацетил-D-галактозамін (DGalNAc), зростанням гетерогенності окремих ниркових структур. Показано, що селективними маркерами ниркових тілець починаючи від 20-ї доби виявилися лектини WGA, RCA, MPFA та LPFA; дефінітивних ознак у зв'язуванні лектинів нирка щура набуває до 60-ї постнатальної доби. Розвиток діабетичної нефропатії супроводжується накопиченням глікополімерів з кінцевими залишками DGal і DGalNAc у поєднанні з редукцією манозо-, фукозо- та сіалогліканів, посиленим контуруванням щіточкової облямівки никових трубочок. Доведено, що одержані дані поглиблюють існуючі уявлення про гістохімічні прояви постнатального морфогенезу нирки та розвитку діабетичної нефропатії. Висвітлено перспективи застосування у гістохімії глікополімерів 5-ти нових лектинів, очищених з грибів-базидіоміцетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*695.11*72 + Е60*735.11*72 + Р415.160.23-29 + Р414-29
Шифр НБУВ: РА372206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Андрієнко О.П. 
Гемомікроциркуляторне русло сечовода людини в пренатальному періоді морфогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.П. Андрієнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено етапи розвитку гемомікроциркуляторного русла сечоводу людини в пренатальному періоді онтогенезу на світлооптичному та ультраструктурному рівні. Уперше описано закономірності первинного та вторинного ангіогенезу сечовода в пренатальному онтогенезі, установлено особливості внутрішньо-ендотеліального та міжендотеліального способу утворення "бруньок росту" кровоносних капілярів. Виявлено терміни формування та встановлено особливості світлооптичної та ультраструктурної організації первинних кровоносних мікросудин сечовода ембріонів людини в зв'язку з визначенням морфоархітектоніки оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 +
Шифр НБУВ: РА327248

Рубрики:

      
19.

Антіпов В.М. 
Кровопостачання провідної системи серця при звичайному та аномальному його розвитку: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.М. Антіпов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Наведено модель ішемічного пошкодження структур передсердно-шлуночкового відділу з визначенням ролі судин у формуванні аритмогенного серця. Визначено щільні об'єми судин гемоциркуляції провідної системи в нормі, експерименті та за вроджених вад серця у порівнянні з даними показниками прилеглого скорочувального міокарда. Встановлено, що у ранньому постнатальному онтогенезі відбуваються важливі морфогенетичні відтворення у вигляді компактизації, резорбційних і фібропластичних процесів провідної системи, збільшення щільного об'єму її міоцитів і судин гемоциркуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-2 + Е71*692 +
Шифр НБУВ: РА370887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Антипін Р.А. 
Оптимізація технологічних прийомів вирощування гороху в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.А. Антипін ; УААН. Вінниц. держ. аграр. ун-т УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

За умов правобережного Лісостепу України уперше встановлено залежності впливу доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння з метою росту, розвитку та формування зернової продуктивності сортів гороху. Виявлено сортову специфіку у формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів в онтогенезі рослин. Обгрунтовано вплив доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння на величину врожайності та якість зерна гороху. Проведено економічне й енергетичне оцінювання моделей технологій вирощування даної рослини та опис їх щодо конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353168

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського