Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЙКОНІМИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Шпітько І.М. 
Словотвір ад'єктонімів у сучасній словацькій літературній мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / І.М. Шпітько ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Описано словотвірний потенціал словацької ад'єктонімії. Ойконіми, які є структурною базою для творення ад'єктонімів, класифіковано за лексико-семантичними, граматичними ознаками, способами творення, структурою, формантами, визначено фонемну структуру фіналі. Досліджено словотворчі засоби словацької ад'єктонімії: суфікси та морфологічні явища (чергування приголосних фонем, усічення ойкоформантів, інтерфіксацію, накладання морфем), які найменш досліджені у словацькому мовознавстві. Зазначено, що морфонологічні явища перетворюють семантичну твірну основу у структурно твірну. Описано механізм творення ад'єктонімних дериватів від простих (кореневих і суфіксальних) і складених ойконімів. Виявлено словотвірні моделі словацької ад'єктонімії, продуктивність ад'єктонімних суфіксів. Відзначено результати процесів нормування словотворення ад'єктонімів у словацькому мовознавстві від різних структурних груп ойконімів. Визначено основні закономірності та тенденції творення ад'єктонімів у сучасній словацькій літературній мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.52-20 +
Шифр НБУВ: РА324239

Рубрики:

      
2.

Михайличенко Н. Є. 
Структурно-семантичні типи українських ойконімів із формантами -ець, -иця: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Н. Є. Михайличенко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено ойконіми на -ець, -иця, а також проаналізовано лексико-семантичні та структурно-словотвірні особливості назв поселень із формантами -ець, -иця. Встановлено відносний час появи та простежено історію формування онімів на -ець, -иця протягом століть. Визначено географію ойконімів з формантами -ець, -иця на досліджуваній території, розроблено картосхеми, що відображають продуктивність, статистику й ареали ойконімів протягом X - початку XXI ст. Укладено словник українських ойконімів на -ець, -иця зазначеного періоду. Удосконалено диференціацію онімного матеріалу за лінгвістичним критерієм. Розглянуто особливості етимології твірних основ ойконімів з формантами -ець, -иця протягом X - початку XXI ст., надано визначення продуктивності певних семантико-словотвірних моделей ойконімів на -ець, -иця від найдавніших часів до сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.1
Шифр НБУВ: РА380800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Царалунга І.Б. 
Українські топоніми на -ани (-яни): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Б. Царалунга ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження українських географічних назв на -ани (-яни) X - XX ст. З'ясовано походження та функції форманта -ани (-яни), проаналізовано особливості його розвитку у процесі переходу від загальної назви до ойконіма. За походженням і семантикою твірних основ ойконіми зазначеної моделі класифіковано на локально-етнічні та відантропонімні назви. Наведено лексико-семантичну та структурну характеристику ойконімів на -ани (-яни), на підставі якої визначено типові твірні основи цих назв. Здійснено статистичний, картографічний та хронологічний аналіз ареалу українських ойконімів даної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.1 +
Шифр НБУВ: РА344027
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського