Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (521)Книжкові видання та компакт-диски (105)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=НИТК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гощинський В.Б. 
Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали в плановій та ургентній абдомінальній хірургії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Гощинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Вивчені фізико-механічні властивості нового антибактеріального шовного розсмоктувального матеріалу. Апробація антимікробних полімерних розсмоктувальних матеріалів (ниток та плівок ЕСБАГ, ЕСБАДХ) в плановій та ургентній абдомінальній хірургії проведена на 545 хворих різного віку та статі. Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали використані при чистих, умовно-чистих та бактеріально забруднених оперативних втручаннях. Контрольною групою були 310 хворих, яким були виконані аналогічні оперативні втручання, але з використанням нерозсмоктувального шовного матеріалу. Аналіз даних експериментальних досліджень показав, що антимікробний розсмоктувальний матеріал за своїми фізико-механічними властивостями відповідає вимогам, які ставляться до розсмоктувального шовного матеріалу, мають мінімальні капілярні властивості, відсутній ефект "гноту", мають антибактеріальну дію на основні збудники хірургічної інфекції. При формуванні кишкових анастомозів антибактеріальними розсмоктувальними нитками, міцність останніх збільшується в 1,5 рази. Завдяки антибактеріальному розсмоктувальному шовному матеріалу регенеративні процеси в зоні анастомозів випереджають такі ж самі, в анастомозах, сформованих капроновою ниткою та розсмоктувальною ниткою Капромед, і наближаються до асептичного. Розсмоктування ниток наступає на 210 добу після операції. Порівняльний аналіз післяопераційних ускладнень в основній та контрольній групі показав, що завдяки використанню антибактеріальних полімерних розсмоктувальних матеріалів вдалось зменшити кількість гнійнозапальних ускладнень в 4,7 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4с03

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Новосад В.М. 
Вдосконалення методів та засобів геометричного нівелювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / В.М. Новосад ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Доведено можливість підвищення удвічі точності нівелювання III класу завдяки застосуванню спеціального мікрометра, який дозволяє вести нівелювання методом суміщень середньої нитки сітки з краєм сантиметрових ділень рейки. Проведено порівняльні дослідження можливих програм модифікації нівелювання I класу. На підставі результатів експериментів показано переваги модифікованих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.4
Шифр НБУВ: РА316607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Скрипочка Т.А. 
Великі деформації однорідних і армованих нитками еластичних циліндрів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / Т.А. Скрипочка ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Одержано розв'язки задач про коаксіальне кручення та осьовий зсув однорідних і регулярно армованих нитками еластичних циліндрів за умов великих деформацій. Виявлено ефект, зворотний ефекту Пойнтінга (у разі коаксіального кручення циліндра в його поперечних перетинах виникає сила осьового розтягування). Розв'язано задачу плоскої деформації однорідних і регулярно армованих нитками еластичних циліндрів під впливом сил інерції обертального руху за умов великих деформацій. Виявлено межові за конфігурацією стани циліндрів під впливом сил інерції обертального руху. Зафіксовано ефект, який полягає у тому, що напруження обтискання по внутрішньому контуру циліндра у разі натягу практично дорівнюють напруженням обтискання по зовнішньому контуру за умови обмеженої розгерметизації. Розв'язано задачу вісесиметричної деформації однорідних і регулярно армованих нитками еластичних циліндрів у разі коаксіального кручення й осьового зсуву та циліндрів під впливом сил інерції обертального руху за умов великих деформацій. Визначено сфери застосування плоскої моделі для усіх досліджених видів деформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.1-01-8,022 + В251.109,022
Шифр НБУВ: РА372537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шведова М.О. 
Вербалізація образних стереотипів сприйняття часу в російській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / М.О. Шведова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Зазначено, що образні стереотипи - ментальні структури, основою яких є умовний образ, взаємопов'язаний з конкретним явищем дійсності у контексті певної культурної традиції. Образні стереотипи характеризуються культурною детермінованістю, стабільністю й образністю семантики. На матеріалі російської мови виявлено сім основних образних стереотипів сприйняття часу, а саме: часу, ізоморфного простору, що оточує людину; часу в образі істоти або предмета, що прямує по землі, воді або небу; часу в образі потоку (води, повітря); часу в образі рослини; часу в образі предмета, що твориться міфічною істотою (нитки, книги); часу в образі ресурсу, який розтрачується (предмета, що згорає, води, що витікає, грошей, що витрачаються). Стереотипні образи сприйняття часу можна поділити на такі, що розгортаються у горизонтальній площині (таких більшість: "майбутнє попереду, а минуле позаду від людини", "час рухається вперед"), і розташовані вертикально (теперішній час уявляється локалізованим десь угорі, а минулий (минаючий) "іде" униз, у темряву, безодню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-2 +
Шифр НБУВ: РА355866

      
5.

Старун Н.В. 
Вивчення пошарової структури паковки хрестової намотки методом імітаційного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.В. Старун ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження структури текстильної упаковки, призначеної для рідинної обробки, методом імітаційного моделювання. Побудовано та досліджено імітаційні моделі формування структури упаковки, розподілу слідів нитки в радіально-осьовому перерізі тіла упаковки та пошарового розподілу контактних площадок. Розроблено спосіб і пристрій для рідинної обробки упаковок, нові конструкції перфорованих патронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М302.060.408
Шифр НБУВ: РА315197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Халіль С.А. 
Високоефективне відновлення експлуатаційних якостей робочих рідин авіаційних гідрооливних систем у квазіпостійному електричному полі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / С.А. Халіль ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено електродегідратор (ЕДГ) з поляризаційним наповнювачем для високоефективної тонкої очистки неполярних робочих рідин авіаційних гідрооливних систем від емульсійної води та механічних домішок. Охарактеризовано оптимальну конструкцію поляризаційного ЕДГ, яка забезпечує безперервне вилучення дисперсної фази з зони фільтрації у зону накопичення емульсійної води та механічних домішок для утилізації. Установлено керівні параметри роботи ЕДГ і ступінь впливу на ефективність очистки неполярних рідин. Відзначено, що в роботі ЕДГ домінують поляризаційні ефекти взаємодії між дисперсною фазою забруднень і волокнами ниткоподібного вовняного наповнювача. Отримано аналітичний вираз ефективності роботи ЕДГ. Визначено оптимальні діапазони значень конструктивно-технологічних параметрів ЕДГ розв'язанням задачі нелінійного програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.91/98
Шифр НБУВ: РА314566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Булатецький В.В. 
Вплив структурних дефектів і легуючих домішок (Cu, Li) на оптичні і електричні властивості полікристалічних і монокристалічних зразків ZnSe і CdS: Автореф. дис. канд... фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.В. Булатецький ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Запропоновано моделі, які дозволяють пояснити природу деяких центрів люмінсценції в ZnSe та механізми впливу на параметри центрів випромінювання структурних дефектів і легувальних домішок літію та міді. За концентрацій легувальних домішок, більших за концентрації, які зумовлюють поріг протікання в кераміках ZnSe, з матеріалу міжзернових включень формується нескінченний кластер, нитки якого у вигляді сітки пронизують зразок та визначають провідність кераміки, яка добре описується теорією протікання неоднорідних систем. Визначено порогові концентрації легувальних домішок, за яких виникає нескінченний кластер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 +
Шифр НБУВ: РА321767

Рубрики:

      
8.

Павловський Ю.В. 
Вплив термічних дефектів на магнітні властивості монокристалічного та ниткоподібного кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.В. Павловський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що зміни магнітної сприйнятливості взаємопов'язані з генерацією кластерів та дислокаційних петель. Показано, що попереднє опромінення швидкими нейтронами прискорює генерацію парамагнітних центрів за наступних термічних обробок. Кінетика зміни магнітної сприйнятливості з тривалістю відпалу корелює з кінетикою процесів преципітації кисню у досліджених кристалах. Виявлено, що за вищої концентрації атомарного вуглецю у зразках більше вводиться парамагнітних центрів за процесу термообробки. Наявність у цих зразках ізовалентної домішки свинцю дещо сповільнює ведення парамагнітних центрів. Зроблено припущення, що взаємопов'язано з тим, що свинець утворює з частиною вуглецю нейтральні комплекси PbC, виключаючи останній з процесів термічного дефектоутворення. Установлено, що магнітні властивості ниткоподібних кристалів кремнію суттєво відрізняються від магнітних властивостей об'ємного матеріалу і пояснюються особливостями їх кристалічної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА350135

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Пироженко О.В. 
Динаміка космічних тросових систем, стабілізованих обертанням: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.01 / О.В. Пироженко ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2007. — 32 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення основних закономірностей динаміки космічних тросових систем, стабілізованих обертанням. Основну увагу приділено дослідженню впливу коливань мас по внутрішніх ступенях свободи на динаміку системи у гравітаційному полі сил. Удосконалено метод оскулюючих елементів, на базі якого розроблено методику дослідження впливу коливань мас по внутрішніх ступенях свободи на динаміку систем у центральному полі сил. Запропоновано методи дослідження та одержано нові результати з проблеми еволюції руху в'язкопружних систем у ньютонівському полі сил. Вивчено вплив дисипації енергії у матеріалі нитки на еволюцію ротаційного руху системи в другому наближенні за малими параметрами. Удосконалено методи досліджень та одержано нові результати з проблеми хаотичних рухів у детермінованих системах. Побудовано механічний образ хаотичних режимів руху, на базі якого обгрунтовано нове пояснення причин виникнення хаотичних рухів. Показано можливість випадкової синхронізації рухів під дією дисипативних сил, а також існування стохастичних атракторів для розглянутої системи. Розроблено схему натурних експериментальних досліджень та образ малої автономної космічної тросової системи. Запропоновано схеми наземних експериментальних досліджень динаміки космічної тросової системи та створено методики їх проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-04-015 +
Шифр НБУВ: РА349669

Рубрики:

      
10.

Карлійчук О.Г. 
Діагностика та лікування епендимом ділянки кінського хвоста: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Г. Карлійчук ; Держ. установа "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі результатів спостережень за хворими з епендимомами ділянки кінського хвоста досліджено проблему покращання результатів їх хірургічного лікування завдяки своєчасному застосуванню сучасних методів діагностування, диференційованого використання новітніх нейрохірургічних технологій з урахуванням гістологічного варіанта епендимоми та її топографо-анатомічного розташування. Вивчено гістологічні особливості, ступені диференціації епендимом кінського хвоста. Виявлено міксопапілярний гістологічний варіант пухлини у 33-х (45 %) хворих (grade I), клітинно-відростковий - у 11-ти (15 %), папілярний - у 5-ти (7 %) пацієнтів (grade II), анапластичний - у 25-ти (34 %) (grade III). Проведено клінічний розподіл епендимом ділянки кінського хвоста залежно від варіантів топографо-анатомічного розташування. З застосуванням спондилографії уточнено ступінь інформативності рентгенологічних і за допомогою комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії - нейровізуальних - методів за умов діагностування епендимом кінського хвоста та кінцевої нитки спинного мозку. Розроблено шкалу та критерії оцінювання якості життя хворих з епендимомами ділянки кінського хвоста, проведено її аналіз у до- та післяопераційному періодах. Визначено оптимальну тактику діагностування та лікування епендимом кінського хвоста та кінцевої нитки спинного мозку. З'ясовано залежність результатів хірургічного лікування від ступеня анаплазії пухлини та радикальності її видалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.5-59 +
Шифр НБУВ: РА364330

Рубрики:

      
11.

Саріков А.В. 
Дослідження механізмів формування та фізичних властивостей напівпровідникових структур з розвиненою поверхнею: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Саріков ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено нову модель формування пор у кремнії в процесі електрохімічного травлення, яка дозволяє відтворити ряд експериментально спостережених ефектів. Досліджено характер часової еволюції функції розподілу за радіусами ниткоподібних кристалів кремнію залежно від лімітуючої стадії їх бічного росту. Показано, що визначальним фактором, що обумовлює експериментально спостережену еволюцію, є термодинамічні процеси вбудовування атомів кремнію в кристал. У рамках методу дослідження екситонних характеристик напівпровідників, що базується на аналізі спектрів люмінесценції, виміряних за одного значення температури, показано збільшення приблизно втричі енергії зв'язку екситону в приповерхневій області GaAs, вкритого шаром діелектрика. Показано застосовність даного підходу до дослідження екситонних характеристик нанорозмірних структур кремнію. Наведено новий метод визначення зонних і геометричних параметрів останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24
Шифр НБУВ: РА318537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Яковенко Є.І. 
Дослідження розподілу поля радіотелефону у фантомі людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Є.І. Яковенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше з використанням модифікованого методу інтегральних рівнянь розв'язано задачу визначення розподілу електромагнітного поля радіотелефону у фантомі голови людини. Розроблено математичні моделі цього розподілу від нитковидного джерела струму та півхвильового вібратора. Для підвищення точності математичної моделі з метою визначення розподілу поля вібраторної антени у фантомі голови людини застосовано уточнені амплітудний та фазовий розподіли струму у півхвильовому вібраторі. Запропоновано удосконалений метод вимірювання елекродинамічних параметрів композитних матеріалів, завдяки якому підвищено точність вхідних даних для моделювання шляхом часткової взаємної компенсації знакозмінних інструментальних похибок і зменшення випадкових похибок на підставі статистичної обробки експериментальних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА335122

Рубрики:

      
13.

Іщук Л.В. 
Екстремальні струми в напівпровідникових структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Л.В. Іщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.24,022
Шифр НБУВ: РА310853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Станецький Г.С. 
Жаростійкі лужні в'яжучі і бетони підвищеної термостійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Г.С. Станецький ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено можливість одержання лужних в'яжучих і бетонів підвищеної термостійкості за рахунок направленого синтезу в складі продуктів тверднення лужних в'яжучих, модифікованих термоактивованими додатками каолініту та серпентиніту, кристалів голчастої або ниткоподібної форми (муліту, дистенсиліманіту, кордієриту), які відрізняються підвищеною густиною, теплопровідністю та зниженими значеннями модуля пружності порівняно з аналогічними показниками вихідних компонентів. Розроблено основи технології одержання запропонованих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.102.19
Шифр НБУВ: РА310946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Васютін Є.В. 
Зарядові і розмірні ефекти в металевих кластерних структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.В. Васютін ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив зарядових і розмірних ефектів на енергетичні та транспортні характеристики низькорозмірних металевих структур. Вивчено еволюцію потенціалу іонізації металевого кластера й енергії прилипання електронів у разі послідовної зміни форми кластера від пластини до нитки. Встановлено, що в низькорозмірних системах температурна залежність хімічного потенціалу визначається систематикою енергетичних рівнів. Виявлено, що температурний градієнт даної залежності може змінювати знак. Удосконалено фізичну модель кулонівської нестійкості позитивно та негативно заряджених металевих кластерів різної симетрії з урахуванням дискретності електронного спектра. Одержано критичні розміри позитивно та негативно межово заряджених кластерів Au, Ag, Al, Na, K та Pb. Наведено кількісну оцінку ефекту електрострикції металевих кластерів, які знаходяться в діелектричній матриці. Показано можливість виникнення аномальної електрострикції, що обумовлено стисканням деяких частинок після зарядки. Модифіковано теорію одноелектронного тунелювання крізь металеві квантові точки, зокрема, у науковий обіг введено контактну різницю потенціалів, розраховано знак і величину дробового залишкового заряду, встановлено обмеження на кулонівську нестійкість острівкового електрода. Вперше одержано аналітичний вираз для ширини струмової щілини. Показано, що залежність струмової щілини (область відсутності струму на ВАХ) від розміру кластера повинна бути коливального характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 + В372.8,022 +
Шифр НБУВ: РА350588

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Білоножко П.П. 
Керування формою вантових космічних рефлекторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / П.П. Білоножко ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше для коректного формулювання задачі про керування формою відбиваючої поверхні вантового космічного рефлектора запропоновано метод виділення формотвірного елемента - плоского меридіонального ланцюга. Обгрунтовано можливість декомпозиції системи рівнянь рівноваги каркасу на незалежні підсистеми для описування окремих формотвірних елементів. Для проведення досліджень формоутворення вантового космічного рефлектора як об'єкта керування запропоновано розрахункову схему меридіонального ланцюга як гнучку розтяжну нитку, навантажену розподіленим навантаженням. Розвинуто метод варіювання змінних в околі програмної траєкторії як метод варіювання змінних в околі номінального положення меридіонального ланцюга. Уперше з метою більш точного урахування впливу збурень на відхилення керованої величини від номінального значення запропоновано удосконалену форму рівнянь гнучкої розтяжної нитки, навантаженої розподіленим навантаженням, що враховує горизонтальний зсув відповідних точок нитки за перерозподілу зусиль у системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-04-02 +
Шифр НБУВ: РА338952

Рубрики:

      
17.

Пікарук О.О. 
Колективна спонтанна рекомбінація у квантових гетероструктурах і нитковидних кристалах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.О. Пікарук ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень ефекту надвипромінювання Діке у квантових InGaAs/GaAs гетероструктурах і кремнієвих ниткоподібних кристалах. Уперше показано, що незалежність часу надвипромінювання від рівня збудження, що спостерігаються у квантових гетероструктурах, взаємопов'язана з заповненням квантової ями та супроводжується стабілізацією інших характеристик надвипромінювання: форми спектрів та інтенсивності, що суттєво відрізняється від надвипромінювання у газах і об'ємних матеріалах. Установлено, що наявність певної кількості дефектів невідповідності у зазначених гетероструктурах призводить до зменшення інтенсивності, однак надвипромінювання відбувається. З'ясовано, що залежність максимального значення інтенсивності додаткового піка в інфрачервоній люмінесценції та зміна форми від рівня збудження у ниткоподібних кристалах кремнію подібні до тих, що є характерними для надвипромінювання Діке, це дозволяє припустити, що ниткоподібні кристали кремнію можуть бути використані для створення надкоротких імпульсів інфрачервоного світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА337896

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Дінь Тан Хинг 
Метод відновлення експлуатаційних якостей робочих рідин функціональних енергетичних систем авіаційних транспортних комплексів в квазіпостійному електричному полі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / Дінь Тан Хинг ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено та досліджено високоефективний метод відновлення експлуатаційних якостей робочих рідин функціональних енергетичних систем авіаційних транспортних комплексів у квазіпостійному електричному полі. Встановлено метод відновлення, який забезпечує тонку фінішну очистку робочих рідин ФС до рівня третього класу чистоти відповідно до ДСТУ ГОСТ 17216-2004, або другого класу SAE і NAS. Визначено, що метод забезпечує безперервне виділення дисперсної фази забруднень із зони електрофільтрації в зону нагромадження й утилізації. Виявлено керувальні параметри та ступінь впливу їх на ефективність методу відновлення. Показано, що в основі даного методу домінують процеси поляризаційної взаємодії між дисперсною фазою забруднень і волокнами ниткоподібного вовняного наповнювача. Одержано аналітичний вираз ефективності методу та роботи електроочищувача, підтверджений експериментальними дослідженнями. Визначено межі найкращих сполучень конструктивно-технологічних параметрів процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-082-32 + О543.9
Шифр НБУВ: РА376789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Черно В.С. 
Морфо-функціональна оцінка тканин сечівника при зшиванні кетгутом і біофілом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.С. Черно ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфо-функціонального стану тканин сечівника при зшиванні їх кетгутом і біофілом - біологічними шовними матеріалами, що розсмоктуються. Експериментально та морфологічно обгрунтовано доцільність використання нитки з твердої мозкової оболонки біофіл для зшивання тканин сечівника. Встановлено, що в тканинах сечівника біофіл не викликає гемоциркуляторних розладів. При мінімальній клітинній реакції ця нитка стимулює фібробластичну активність і фібрилогенез, прискорює процеси репаративної регенерації з формуванням тонкого пухкого рубця. Внаслідок цього він прорастає гладком'язовими регенератами з максимальним відновленням тканин, що попереджує розвиток стриктур сечівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.560.50

Рубрики:

      
20.

Проніна О.М. 
Морфофункціональний стан тканин органів сечовивідної системи при використанні хірургічних біологічних розсмоктувальних ниток (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / О.М. Проніна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено експериментально-морфологічному обгрунтуванню використання хірургічної нитки з твердої мозкової оболонки великої рогатої худоби "Біофіл" під час операцій на нирках, сечоводах, сечовому міхурі та сечівнику. Встановлено, що нитка "Біофіл" не викликає запально-реактивних змін у зшитих тканинах, стимулює процеси загоєння та репаративної регенерації. Створено нові найбільш удосконалені умови для загоєння оперованих органів сечовивідної системи. Поліпшено тканинний метаболізм за мінімальної виразності циркуляторних розладів. Темпи фібробластичної активності фібрілогенезу, регенерації епітеліальної, гладком'язової тканин підвищуються в 1,5 - 2 рази. Загоєння зшитих тканин протікає з формуванням вузького пухкого рубця, який на 30 добу частково, а через 2 - 3 місяці практично повністю проростає регенераторами пошкоджених структур органів сечовивідної системи. Використання "Біофілу" замість кетгуту під час операцій на нирках, сечоводах, сечовому міхурі, сечівнику дозволило значно знизити відсоток гнійно-запальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.5с03
Шифр НБУВ: РА313161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського