Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕЙРОДЕРМІТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Денисенко О.І. 
Вплив ритмічної діяльності щитоподібної залози на стан оксидантної та антиоксидантної систем крові у хворих на алергодерматози: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / О.І. Денисенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування та профілактики алергодерматозів шляхом застосування нових хронобіологічно детермінованих і диференційованих методів антиоксидантної та комбінантної лазерної терапії на підставі вивчення у пацієнтів з біогеохімічного регіону з природною недостатністю йоду параметрів циркадіанних ритмів функції щитовидної залози та її впливу на оксидантно-антиоксидантний гомеостаз. Робота базується на аналізі результатів обстеження та лікування 328-ми хворих на алергодерматози (екзему, дерматит контактний алергійний, атонічний дерматит, нейродерміт) віком від 16-ти до 76-ти років - мешканців Чернівецької області (Північної Буковини) - біогеохімічного регіону з природною недостатністю йоду. Уставлено, що факторами ризику розвитку алергодематозів за умов природнього йододефіциту є еутиреоїдний синдром зниженого трийодтироніну і стан субклінічного гіпотиреозу. У період загострення алергодерматозів виявлено зміни циркадіанних ритмів гіпофізарно-тиреоїдної системи, а також дисбаланс і десинхроноз показників оксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Установлено наявність кореляційних взаємозв'язків між циркадіанними ритмами тиреоїдних гормонів і показниками оксидантної та антиоксидантної систем крові, що доводить регулювальний вплив ритмічної діяльності щитовидної залози на стан оксидантно-антиоксидантного гомеостазу пацієнтів. Розроблено й апробовано диференційовані методи лікування алергодерматозів, які базуються на хронодетермінованому (у другій половині дня) застосуванні антиоксидантних засобів (гранул кверцетину, Три-Ві Плюс, аєвіту, аскорбінової кислоти) та комбінованої лазерної терапії (черезшкірне лазерне опромінення крові, диференціальної зовнішньої лазерної терапії), які зумовлюють нормалізувальний і синхронізувальний вплив на стан оксидантно-антиоксидатного гомеостазу і параметри циркадіанних ритмів тиреоїдних гормонів, а також скрочують терміни лікування пацієнтів, подовжують тривалість ремісії та зменшують частоту рецидивів алергійних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА351017

Рубрики:

      
2.

Турчіна І.П. 
Комплексна терапія хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.П. Турчіна ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості перикисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та їх взаємозв'язок з порушеннями гемодинаміки, мікроциркуляції та оксигенації шкіри у хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок. Розроблено методику та диференційовані показання щодо комплексної патогенетичної терапії хворих на екзему та нейродерміт з локалізацією патологічного процесу на шкірі нижніх кінцівок з використанням антиоксидантів та препаратів для корекції гемодинаміки. Враховуючи клінічні особливості дерматозів, вивчено терапевтичний вплив запропонованих коригувальних препаратів на стан ПОЛ та регіональної гемодинаміки, мікроциркуляції та оксигенації шкіри. Надано клініко-лабораторну оцінку комплексної диференційованої терапії хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок з подальшою їх реабілітацією та диспансеризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 + Р601.32-5
Шифр НБУВ: РА331087

Рубрики:

      
3.

Бочарова О.А. 
Порушення системи ейкозаноїдів у хворих на нейродерміт, їх роль в патогенезі клінічних проявів, вибір тактики лікувально-профілактичних заходів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.А. Бочарова ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню методів лікування нейродерміту. Встановлено кореляцію між тяжкістю патологічного процесу, клінічною ефективністю лікування і ступенем порушень в системах ейкозаноїдів та вторинних посередників. Розроблено та впроваджено у практику новий метод комплексного лікування хворих на нейродерміт з використанням антиейкозаноїдів. Ефективність методів терапії оцінювалась по ступеню регресу клінічної картини дерматозу, динаміці показників вище зазначених систем. Досягнуто скорочення тривалості лікування, подовження тривалості ремісії, скорочення числа та ступеня виразності рецидивів у хворих на нейродерміт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.32-3

Рубрики:

      
4.

Савко Н.В. 
Препарати рослинного походження у комплексному лікуванні хворих на хронічний нейродерміт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.В. Савко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Удосконалено терапію хворих на хронічний нейродерміт, визначено шляхи профілактичних заходів. З використанням методів комплексного лікування хворих на нейродерміт проаналізовано можливі причини виникнення даної хвороби. За результатами експерименту з гвінейськими кролями та щурами доведено, що рослинний препарат "Катамас", який містить каротино-токоферолову олію, не виявляє властивостей облігатного подразника, не чинить алергічної, токсичної дії, має протимікробну, протизапальну, епітелізовану дії. Розроблено рослинний препарат "Біотритом" - екстракт з проростків і зеленої маси пшениці для залучення у комплексну терапію даних хворих разом з вітаміном С за допомогою методу електрофорезу з вогнищевим дозованим вакуумом і параверальним ультразвуковим впливом. Вивчено функціональний стан периферичних нервових закінчень у шкірному покриві до та після лікування, а також показники тургору та стійкості стінок капілярів, температури, температурної та больової чутливості та опору шкіри постійному електричному струму, завершеного та незавершенного фагоцитозу. Проаналізовано показники клітинного та гуморального імунітету, досліджено їх роль у виникненні та розвитку нейродерміту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.32-52
Шифр НБУВ: РА319044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Тарнопольська C.М. 
Функціональний стан системи нейропептидів у дітей, хворих на екзему та нейродерміт, комплексне їх лікування з використанням нейропептидомодулюючої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / C.М. Тарнопольська ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Удосконалено методи лікування дітей, хворих на екзему та нейродерміт на підставі вивчення вмісту в крові показників системи нейропептидів (субстанції Р, бета-ендорфіну, лей-енкефаліну, мет-енкефаліну) та окремих медіаторів запалення (простагландинів E2 та Ф2-альфа, лейкотриєну B4), що звільняються під їх впливом. Виявлено достовірне збільшення досліджених показників за одночасного фізіологічного значення IgE. Розроблено новий ефективний метод лікування дітей, хворих на екзему та нейродерміт з застосуванням нейропептидомодулювальної терапії з використанням діосмектиту й ехінацеї пурпурової (внутрішньо) та мазі "Мефенат" (місцево). Встановлено, що застосування нової методики лікування відновлює основні показники нейропептидів і медіаторів (до фізіологічного значення) та сприяє клінічному одужанню або значному поліпшенню результатів у 95,7 % хворих на екзему та у 91,7 % - на нейродерміт. Виявлено відсутність рецидивів або значне зменшення ступеня тяжкості їх проявів відповідно у 91,3 % та 83,3 %. Розроблено новий метод вторинної профілактики розвитку тяжких рецидивів екземи та нейродерміту у дітей з використанням нейропептидомодулювальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3-52 +
Шифр НБУВ: РА335866

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського