Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (48)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (704)Реферативна база даних (6472)Книжкові видання та компакт-диски (1578)Журнали та продовжувані видання (239)
Пошуковий запит: (<.>K=НАУКОВЦІ$<.>+<.>K=ЛЬВОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 522
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чорний О.О. 
Вчення про людину Чернігівського літературно-філософського кола (друга пол. XVII-перша пол. XVIII ст.): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.О. Чорний ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 15 с. — укp.

В дисертації грунтовно досліджено вчення про людину мислителів Чернігівського літературно-філософського гурту, його значення у філософській думці України XVII-XVIII ст. Історико-філософський аналіз людинознавчої проблематики мислителів кола дозволяє конкретизувати шляхи розвитку антропософських ідей на Україні. Вперше комплексно аналізується творчість науковців, які належали до Чернігівського кола і продовжували філософський напрямок Києво-Могилянської колегії на Лівобережній Україні. Дисертант відзначає основні людинознавчі концепції вчених Чернігівського кола, що зберігають свою актуальність при вирішенні сучасних проблем в державі, освіті, вихованні тощо. Вказується на утопічність деяких положень діячів Чернігівського гурту. Дисертаційна робота виконана на основі джерел, декілька з яких вперше вводяться в науковий вжиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216

Рубрики:

      
2.

Костецька Л.О. 
Творчість Трохима Зіньківського в контексті літературного процесу 80-х - початку 90-х років XIX ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.О. Костецька ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена актуальній проблемі комплексного дослідження спадщини Т.Зіньківського (1861-1891) в контексті літературного процесу 80-х - початку 90-х років XIX ст. Зібрані у дві книги і опубліковані Б.Грінченком 1893-1896 рр. у Львові твори цього письменника й досі не перевидавались і залишались серед маловідомих і малодосліджених. Проаналізовані три групи текстів: публіцистика, художні твори (віршові байки, оповідання, драматичні сцени), літературознавчі праці. Проведені типологічні зіставлення, виявлені модифікаційні ознаки, шляхи рецепцій і жанрових трансформацій. Охарактеризована образно-тропеїчна система.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)5д Зіньковський

Географічні рубрики:

      
3.

Коршак Т.Є. 
Узагальнення і систематизація навчального матеріалу учнями на уроках: (на прикладі вивчення біології та хімії в основній школі): Автореф. дис... канд. пед.: наук:13.00.01 / Т.Є. Коршак ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Узагальнено наробки науковцій з питань формування і розвитку в школярів підліткового віку мисленнєвих операцій узагальнення і систематизації навчального матеріалу на змісті природничих наук. Розроблена спеціальна система пізнавальних завдань і вправ, спрямованих на розвиток умінь узагальнення і систематизації навчального матеріалу та підвищення рівня засвоєння знань і успішності учнів в процесі навчання природничих дисциплін. Виявлені умови, при яких дана система завдань і вправ діє таким чином, що у школярів з'являються наявність позитивної навчальної мотивації, необхідного дієвого апарату, здатність учнів до аналізу та самоаналізу, забезпечення послідовності у розвитку вмінь узагальнювати і систематизувати навчальний матеріал, поєднання репродуктивної і творчої діяльності учнів з поступовим переходом до самостійної роботи. Розроблені критерії оцінювання сформованості умінь узагальнення і систематизації знань і відповідно до цих критеріїв виділені рівні сформованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Г.р.(4УКР)2-34 + Е.р(4УКР)21-34,022

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лильо І.М. 
Фінансове господарство міста Львова у 1730-1750 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Лильо ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено один з аспектів економічної історії Львова та Галичини у 1730-1750 рр. - функціонування фінансового господарства міста у контексті його розвитку на тлі складних економічних та політичних процесів у Польській державі. На підставі опрацювання джерельного матеріалу вивчено структуру та ефективність діяльності міського фінансового господарства у 1730-1750 рр. Автор досліджує узалежнення окремих господарських об'єктів міста від зміни економічної кон'юнктури ринку та значення впливів діяльності адміністративного апарату Львова на мікроекономічне середовище міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)4

Рубрики:

      
5.

Лінда С.М. 
Стилістичні та архітектурно-композиційні аспекти розвитку архітектури Львова періоду історизму у XIX-поч. XX ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / С.М. Лінда ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Проведене наукове узагальнення результатів попередніх досліджень з історії архітектури Львова даного періоду. На основі розробленої методики стилістичного і архітектурно-композиційного аналізу визначені закономірності у розвитку стильових і архітектурно-композиційних вирішень в архітектурі споруд Львова доби історизму. Проведений порівняльний аналіз процесів розвитку архітектури даного періоду з передовими загальноєвропейськими і визначені особливості львівського шляху розвитку. Виявлене значення архітектури доби історизму для подальших процесів архітектурного розвитку Львова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛВО)5/6

Рубрики:

      
6.

Мельник К.М. 
Розвиток науки в Україні у 50-ті роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.М. Мельник ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджуються проблеми діяльності наукових установ України у часи хрущовської "відлиги", їх матеріально-технічне та фінансове забезпечення, структура наукових кадрів, співробітництво науковців України із їх зарубіжними колегами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Колесников К.М. 
Українська історична наука та історіософія на рубежі ХІХ - ХХ століть: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.М. Колесников ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню механізму становлення "народницьких" і "державницьких" історіософських концепцій в процесі розвитку української історичної науки, а також взаємодії історико-філософських, історико-сцієнтистських та аксіологічних аспектів в історичній творчості В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Вперше розглянуто історіографічний образ терміну "історіософія" в системі супутніх понять, як-от "історіографія", "інтелектуальна історія", "філософія історії", "філософія національної ідеї", на підставі чого запропонована власна дефініція. Проаналізована специфіка української історії, шляхи її формування та розвитку, зіставлені особливості російської та української історіософій. У роботі дістала подальший розвиток реконструкція історіософії видатних українських політиків і науковців - В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Показана синхронність і взаємозалежність еволюції української історіософії, національного відродження кінця ХVIII - початку ХХ ст. та українського історіографічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Качмар 
Проблема українського університету у Львові в кінці XIX ст.: суспільно- політичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Володимир Михайлович Качмар ; Львівський держ. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52 + Т3(4УКР-4ЛВО)52-7
Шифр НБУВ: РА306335

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Дідошак 
Екологія чагарникових культурфітоценозів у міській екосистемі (на прикладі м.Львова): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Ольга Вітольдівна Дідошак ; Дніпропетровський держ. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-28(4УКР-4ЛЬВ),022 + Е50*801.1-641.1(45УКР3-4ЛЬВ),022
Шифр НБУВ: РА310788

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Капраль І.І. 
Ідейно-естетичні пошуки у літературній критиці Львова 20 - 30-х рр. ХХ ст. (на матеріалах літературної періодики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / І.І. Капраль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено формування та функціонування ідейно-естетичних угруповань у літературній критиці на матеріалах львівської літературної періодики. Проаналізовано спектр львівських літературних періодичних видань та з'ясовано їх тематико-типологічні особливості. Висвітлено особливості літературної дискусії у Західній Україні у 20 - 30-х рр. XX ст. та роль у цьому даної періодики. Значну увагу приділено своєрідності письменницької та наукової критики у різних жанрах літературно-критичних публікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Боднар І.Р. 
Фізичне виховання студентів з низьким рівнем фізичної підготовленості: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.Р. Боднар ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано досвід теорії та практики фізичного виховання студентської молоді з урахуванням рівня фізичної підготовленості. У 30 % студентів вищих закладів освіти Львова зафіксовано низький рівень фізичної підготовленості. Функціональні показники характеризують рівень їх здоров'я як такий, що перебуває на нижній межі норми. Фізична підготовленість визначається низьким рівнем розвитку усіх основних фізичних якостей. За більшістю показників студенти з низьким рівнем фізичної підготовленості утворюють гомогенний контингент. Доведено ефективність розробленої програми фізичного виховання студентів із низьким рівнем фізичної підготовленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18
Шифр НБУВ: РА307916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пелипець М.В. 
Форми знаходження важких металів у грунтах міста Львова та його околиць: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / М.В. Пелипець ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто співвідношення водорозчинної, легко обмінної, органічної та карбонатно-гідроксидної форм знаходження важких металів у грунтах Львова та його околиць. Вивчено зв'язки різних форм елементів із гранулометричним складом грунтів. Встановлено геохімічні відмінності між грунтами забруднених ділянок, що відображає специфіку техногенного впливу. Виявлено зв'язок між вмістом металу в рослинах та його кількістю у водорозчинній та легко обмінній формах. Доведено необхідність побудови еколого-геохімічних карт за вмістом рухомих та потенційно-рухомих форм важких металів у грунтах. Одержано повну інформацію про теперішній рівень забрудненості грунтів і побудовано правильний екологічний прогноз на майбутнє. Вивчено вплив ландшафтної позиції на міграцію форм важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ПО32.342.9 важкі метали + Д821(45УКР3-4ЛЬВ-2Л)11 + Д829(45УКР3-4ЛЬВ-2Л)081
Шифр НБУВ: РА311578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Серебровська З.О. 
Особливості вільнорадикальних процесів у спермі і крові людини при зміні морфофункціональних характеристик сперми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / З.О. Серебровська ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості вільнорадикального окислення (ВРО) у спермі та крові людини внаслідок різних морфофункціональних характеристик сперми, можливостей корекції порушень ВРО, а також функціональних, біохімічних та морфологічних показників сперми та крові за допомогою періодичних гіпоксичних впливів. Встановлено, що процеси ВРО у спермі здорових людей характеризуються стабільним рівнем активності, що є необхідною умовою нормального перебігу процесів, пов'язаних із репродуктивною функцією. Вперше виявлено різницю за морфологічними та функціональними показниками сперми між чоловіками, що працюють на ЧАЕС, мешканцями Києва та Львова. Доведено, що зниження концентрації та рухливості сперматозоїдів у випадку безпліддя, а також внаслідок впливу екологічних факторів, супроводжується підивщенням інтенсивності ВРО у суцільній спермі та її фракціях. З'ясовано, що найвищий рівень від'ємної кореляції спостерігається між концентрацією рухливих сперматозоїдів та інтенсивністю хемілюмінесценції (ХЛ) спермальної плазми. Отримано нові дані про зв'язок між інтенсивністю процесів ВРО у крові та спермі людини. Встановлено, що підвищений рівень ХЛ і концентрації продуктів перекисного окислення у крові позитивно корелює з ХЛ спермальної плазми. Показано, що курс періодичної гіпоксії у працівників ЧАЕС та у мешканців Києва призводить до зниження рівня ВРО крові, а також до позитивних змін показників сперми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-1
Шифр НБУВ: РА309566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Юзефчик О.Л. 
Діяльність Кабінету музичної етнографії ВУАН у контексті розвитку української музичної фольклористики кінця XIX - першої третини XX ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав. 17.00.03 / О.Л. Юзефчик ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі архівних джерел, наукових праць та матеріалів преси висвітлено збирацьку, науково-дослідницьку та популяризаторську роботу керівника Кабінету К.Квітки та співробітників - М.Гайдая, В.Харкова, М.Береговського. Відзначено, що К.Квітка та наукові працівники Кабінету зробили цінний внесок у вивчення українських народних пісень і народної музики національних меншин. Доведено, що Кабінет музичної етнографії у 1920-х - першій половині 30-х рр. став справжнім науковим цетром музичної фольклористики. Обладнання Кабінету (бібліотека, фотоальбоми, рукописні збірки народних музичних інструментів тощо) сприяло безпосередньому ознайомленню науковців-фольклористів, композиторів, педагогів-музикантів, працівників радіомовлення з народними піснями різних регіонів України, з досягеннями вітчизняних і зарубіжних учених у галузі етномузикології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312е(4УКР)6л1-7
Шифр НБУВ: РА312213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
15.

Мірошниченко Л.Ф. 
Формування професійної готовності студентів-філологів до викладання світової літератури: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Л.Ф. Мірошниченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розроблено моделі системи формування професійної готовності майбутніх учителів-філологів до викладання світової літератури, проведено комплексний аналіз її функціонування, намічено перспективи розвитку. Досліджено стан розробки теоретичних і методичних основ даної сфери освіти у науковій літературі філософського, соціального, психолого-педагогічного та літературознавчого характеру. Розроблено нові підходи до викладання світової літератури, що визначають функціональні взаємозв'язки світової, української та російської літератур, методи та прийоми їх вивчення; розроблено нову структуру курсу методики викладання світової літератури, її лекційну, практичну та наукову частини. Технологію системи навчання студентів методики викладання світової літератури розкрито поетапно, через розкриття взаємодії головних і другорядних факторів. Домінуючими факторами є зміст навчання, навчальна діяльність педагогів-науковців та науково-пізнавальна діяльність студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4п/р
Шифр НБУВ: РА311018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Орлевич 
Діяльність Львівського Ставропігійського інституту (кінець XVIII - 60-і рр. XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Орлевич ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

У контексті суспільно-політичного, релігійного та культурного життя Галичини кінця ХVІІІ - 60-х рр. ХІХ ст. досліджено діяльність єдиної (до 1848 р.) світської інституції українського населення краю - Ставропігійського інституту у Львові. Простежено еволюцію правового статусу Ставропігії відповідно до австрійського законодавства, її внутрішню структуру, фінансово-господарську, релігійну, видавничу, освітню діяльність Інституту та його місце у процесі національного відродження галицьких українців. Ставропігію показано як інституцію, що об'єднувала представників української інтелектуальної еліти, патронувала Львівську Успенську церкву, утримувала українську книгарню та школу для українських дітей, користувалася значним моральним авторитетом серед галицької суспільності, відігравала важливу роль у період "весни народів" 1848 - 1849 рр. З'ясовано, що внаслідок ідейних та організаційних трансформацій в національному русі 50 - 60-х рр. ХІХ ст. та формування провідних суспільно-політичних течій (русофільської та народовської) Інститут поступово втратив свої колишні позиції, поступився значною частиною своїх функцій на користь нових, здебільшого національно зорієнтованих культурних і політичних сил та інституцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)5 + Э377.109(4УКР)-66
Шифр НБУВ: РА311486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Семчишин-Гузнер О.І. 
Художнє життя в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст. (Особливості мистецького процесу): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.05 / О.І. Семчишин-Гузнер ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено особливості мистецького процесу в художньому житті Галичини останнього десятиріччя XIX - початку XX ст. (до 1918 р.). На основі комплексного дослідження виявлено характерні риси культурно-мистецького життя Львова в контексті історичного розвитку краю, проаналізовано стан художньої освіти, визначено роль меценатства та простежено зміни у розвитку музейної справи. Вивчення діяльності мистецьких товариств, групи об'єднань надало можливість встановити перехідні етапи розвитку українського мистецтва. Розкрито значення творчої особистості у вирішенні професійних проблем мистецтва на прикладах епістолярної та креативної спадщини провідних українських митців Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4Укр331)5-69 Галичина
Шифр НБУВ: РА311026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Квіт С.М. 
Дмитро Донцов і "Літературно- Науковий Вістник" ("Вістник") на тлі розвитку української літератури і журналістики 20-х - 30-х років. Ідеологічні, естетичні та організаційні принципи: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / С.М. Квіт ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання журналістської, есеїстичної, ідеологічної та видавничої спадщини Дмитра Донцова, головного редактора журналу "Літературно-Науковий Вістник" (ЛНВ), що видавався у Львові у 1922 - 1939 рр. Його діяльність розглянуто на тлі доби - у відношенні до історії української періодики,в контексті тогочасних естетичних та ідеологічних шукань і літературного процесу. Окремо розглянуто значення та комунікативний резонанс ЛВН. Особливу увагу приділено естетично-ідеологічній доктрині Дмитра Донцова та середовищу "вістниківців", зокрема їх впливу на українське політичне життя міжвоєнної доби та періоду Другої світової війни. Досліджено генезу поглядів діяча, який увійшов в історію як ідеолог українського націоналізму. Окреслено герменевтичну методологію Донцова, наголошено на можливості її застосування для оцінки культурного та політичного життя сучасної України. Досвід видання популярного журналу, яким був ЛНВ, може бути практично використаний сучасними видавцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8 Донцов Д. + Ч612.4(4Укр)72
Шифр НБУВ: РА311765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гергелійник В.О. 
Правові проблеми становлення та функціонування конституційної юстиції України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.О. Гергелійник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми становлення та функціонування Конституційного Суду України. На підставі дослідження теоретичних розробок вітчизняних та зарубіжних науковців, нормативного регулювання діяльності органів конституційної юстиції України та зарубіжних країн розглянуто питання генезису, поняття, сутності та призначення інституту конституційної юстиції, класифікації та юридичної природи органів конституційної юстиції. Обгрунтовано комплекс пропозицій щодо вдосконалення правового статусу суддів єдиного органу конституційної юстиції України, повноважень Суду, основ провадження справ, юридичної природи та актів Конституційного Суду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)11
Шифр НБУВ: РА307934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кміть В.М. 
Організаційно-економічний механізм управління накладними витратами підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.М. Кміть ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми, шляхи удосконалення системи управління накладними витратами підприємства. Проаналізовано діяльність промислових підприємств Львова і на цій підставі визначено основні тенденції зміни структури накладних витрат, виявлено окремі закономірності щодо їх формування за умов конкурентного середовища. Розроблено аналітичний інструментарій і модель організаційно-економічного механізму управління накладними витратами, основними складовими якого є підсистеми управління: нормування та планування, обліку та розподілу, аналізу та поточного контролю за накладними витратами, внутрішнього аудиту, стимулювання працівників за зниження рівня накладних витрат і ефективне управління ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-862-21
Шифр НБУВ: РА317044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського