Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (62)Реферативна база даних (6886)Книжкові видання та компакт-диски (1436)Журнали та продовжувані видання (83)
Пошуковий запит: (<.>K=НАРОДЖЕНН$<.>+<.>K=ІОНІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 769
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ткаченко Н.Г. 
Агрегативна стійкість водних суспензій діоксиду титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Н.Г. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості водних суспензій діоксиду титану з концентарцією твердої фази 0,03 - 4,00 г/л у широкому інтервалі зміни pH середовища та концентрації доданих речовин. Вперше показано, що характер зміни агрегативної стійкості водних суспензій діоксиду титану в околі ізоелектричної точки залежить від співвідношення ефектів упорядкування та розупорядкування структури води навколо іонів фонового електроліту. Виявлено, що максимальна стабілізація суспензій діоксиду титану за присутності поліметакрилової кислоти забезпечується за умов переходу від слабоіонізованої компактної форми макромолекулярного клубка до його сильноіонізованої розгорнутої форми. Вперше виявлено, що за умов агрегативної стійкості суспензій форма утворених агрегатів наближається до сферичної, а з пониженням стійкості колоїдних систем - відхиляється від сферичної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА348087

Рубрики:

      
3.

Пацула О.І. 
Адаптаційні реакції соняшника до токсичної дії іонів свинцю та кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.І. Пацула ; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції рослин соняшника (РС) до токсичної дії іонів свинцю та кадмію. Встановлено, що у РС під час зростання їх на розчинах ацетату свинцю та хлориду кадмію, важкі метали (ВМ) нагромаджуються в основному у коренях. Доведено, що іони кадмію награмаджуються більшою мірою, ніж іони свинцю. Виявлено зростання індексу толерантності за умов пересаджування рослин з варіантів з нижчими концентраціями ВМ на розчини з вищими. Надходження ВМ у РС призводить до нагромадження перексиду водню в його органах. Особливо суттєво зростає вміст пероксиду за умов пересадки рослин з розчинів з нижчими концентраціями ВМ на розчини з вищими, що вказує на його участь у процесах активації антиоксидантної системи захисту. Підвищення концентрації іонів свинцю у середовищі сприяє зростанню активності каталази у 7-добових рослин, а іони кадмію у високих концентраціях інгібують її активність. Показано зниження активності каталази та пероксидази на розчинах з іонами свинцю та кадмію у 14-добових РС. Встановлено, щоіони кадмію стимулюють нагромадження глутатіону у коренях і пагонах РС, а іони свинцю знижують його концентрацію. Дія іонів свинцю призводить до зниження активності глутатіонредуктази у 7-добових і підвищення її активності у 14-добових РС. Іони кадмію, за умов дії низьких концентрацій, сприяють активації ферменту. Одержано позитивний результат у процесі пересаджування РС з низьких концентрацій хлориду кадмію на вищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-27 +
Шифр НБУВ: РА342395

Рубрики:

      
4.

Кобилецька М.С. 
Адаптація рослин кукурудзи та сої до токсичної дії іонів кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / М.С. Кобилецька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.9 + П213.6-275.9 +
Шифр НБУВ: РА325560

Рубрики:
 Соя 

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Боднар О.І. 
Адаптивні властивості водоростей за дії іонів металів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.І. Боднар ; НАН України, Ін-т гідробіології. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості азотного й енергетичного обміну у представників прісноводних водоростей (Cyanophyta, Chlorophyta, Bacillariophyta) у нормі та за дії іонів цинку та свинцю у концентраціях, які відповідають 1,2 та 5 ГДК, проаналізовано їх комплексну фізіолого-біохімічну відповідь на вплив даних металів. Встановлено, що у досліджених видів водоростей ферментні системи енергетичного обміну (сукцинатдегідрогеназа та цитохромоксидаза) більш чутливі до впливу підвищених концентрацій цинку та свинцю, ніж ферменти азотного обміну (глутаматдегідрогеназа та глутамінсинтетаза, яка виявилася визначальною в асиміляції амонійного азоту). Доведено, що цинк зумовлює менший негативний вплив на водорості, ніж свинець, даний ефект підтверджено змінами інтенсивності функціональних систем клітин та їх фізіологічним станом. Встановлено, що найбільш чутливими до дії іонів цинку та свинцю є представники зелених водоростей, найстійкішими - діатомових, синьозелені займають проміжне положення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*820*723-641.1 + Е521.2*723*711.2 +
Шифр НБУВ: РА362690

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Усенко О.М. 
Алелопатичний вплив вищих водяних рослин на функціональну активність планктонних синьозелених водоростей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.М. Усенко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вперше на прикладі водосховищ Дніпра та деяких непроточних ставків встановлено зворотний зв'язок між зміною концентрацій розчинених у воді поліфенолів і процентним вмістом синьозелених водоростей у складі фітопланктону. Вперше доведено, що особливість впливу екзометаболітів фенольної природи на функціональну активність синьозелених і зелених водоростей зумовлена концентраційним ефектом. Доведено, що активність поліфенольних сполук пов'язана з їх хімічною структурою, відновлювальними властивостями, а також величиною pH водного середовища. Встановлено, що речовини зазначеної природи (наприклад, гідрохінон, пірокатехін, кофейна кислота) можуть окиснюватись до відповідних хінонів без участі ферментних систем водоростей. Виявлено, що заростання окремих мілководних ділянок водойм вищими водяними рослинами супроводжуться випадінням з планктону видів синьозелених водоростей, які є збудниками "цвітіння" води. Запропоновано гіпотетичну схему механізму впливу екзогенних легковідновлюваних хінонів, які потрапили у клітини водоростей, на гальмування синтезу органічних метаболітів даних гідробіонтів, що обумовлено використанням іонів водню для відновлення окиснених фенолів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е521.20 + Е322*801.64-652.2 +
Шифр НБУВ: РА349031

Рубрики:

      
7.

Фесенюк О.П. 
Альфвенівські власні коливання та континуум магнітогідродинамічних хвиль у стелараторах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / О.П. Фесенюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — К., 2005. — 14 с.: рис. — укp.

Досліджено спектр альфвенівських коливань у стелараторах. Відкрито альфвенівські моди нового типу - альфвенівські власні моди, викликані дзеркальними гармоніками магнітної конфігурації. Показано істотність впливу тиску плазми на їх властивості. Виведено редуковані лінійні рівняння ідеальної магнітної гідродинаміки (МГД) для вивчення альфвенівських власних мод у стелараторах з великим аспектним відношенням. Дані рівняння враховують ефекти тиску та стисливість плазми. Розроблено числовий код COBRAS, призначений для дослідження МГД континууму. Здійснено розрахунки для одного з розрядів стеларатора "Вендельштайн". Показано, що ефекти стисливості є істотними у низкочастотній частині МГД континууму. Одержано рівняння для неідеальних альфвенівських власних мод, що враховують ефекти скінченності ларморівського радіуса іонів основної плазми, паралельне електричне поле та дисипативні механізми. За допомогою цих рівнянь показано, що у стелараторах лінії "Вендельштайн" можуть збуджуватися кінетичні альфвенівські власні моди, викликані дзеркальними гармоніками магнітної конфігурації. Досліджено дестабілізацію цих мод альфа частинками, які можуть виникати внаслідок реакцій синтезу в реакторі "Геліас".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631.2,022 +
Шифр НБУВ: РА338384

Рубрики:

      
8.

Лобас В.Л. 
Аналіз впливу фізичних та геометричних нелінійностей на динаміку дволанкового перевернутого маятника: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / В.Л. Лобас ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Побудовано рівноважні криві дволанкового маятника з урахуванням фізичної нелінійності всіх пружних елементів, які можуть мати жорсткі та м'які характеристики. Проаналізовано топологічні властивості подвійного маятника як динамічної системи у різних областях простору параметрів. Установлено біфуркації народження в області асимптотичної стійкості вертикального стану рівноваги двох межових циклів - стійкого та нестійкого, вивчено їх еволюцію за умов зміни модуля слідкуючої сили. Класифіковано можливі механізми втрати стійкості станів рівноваги подвійного маятника, зумовлені: зіткненням з іншим станом рівноваги у разі зміни кутового ексцентриситету слідкуючої сили; біфуркацією трикратної рівноваги (біфуркації виделки); стягуванням нестійкого межового циклу, який "сідає" на даний стан рівноваги, руйнуючи його стійкість. Вказано область притягування стійкого стану рівноваги, який відповідає початку координат фазового простору, описано її еволюцію за умов зміни модуля слідкуючої сили для фіксованих значень "неістотних" параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.303.33,022 +
Шифр НБУВ: РА345470

Рубрики:

      
9.

Вашкевич О.Ю. 
Аналітичне використання реакцій тіосполук з галогенідними комплексами золота (III): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.Ю. Вашкевич ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено реакції тіореагентів з галогенідними комплексами ауруму (III). З урахуванням особливостей взаємодії хлоридних і бромідних комплексних іонів Au (III) з тіокарбамідом, діетилдитіокарбамінатом і сіллю Рейнеке розроблено амперометричні та потенціометричні методики визначення ауруму (III), які відрізняються експресністю, простотою у виконанні, достатніми аналітичними характеристиками та дозволяють виконувати аналіз без відокремлення супутніх елементів у складних об'єктах. За даними потенціометричних титрувань розраховано константи заміщення та константи стійкості змішаних бромідно-тіокарбамідних комплексів ауруму (III). Запропоновано новий сірковмісний полімерний сорбент, що характеризується високою селективністю за концентрування ауруму (III). Розроблено методику сорбції та десорбції золота (III) з відновленням вихідних властивостей сорбенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.336-27 + Г439.4,0 +
Шифр НБУВ: РА346485

Рубрики:

      
10.

Бик С. В. 
Анодні процеси на сріблі у боратно-фосфатно-карбонатному електроліті: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / С. В. Бик ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.523,0 + К663.234.2
Шифр НБУВ: РА381719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сорокоумова Л.К. 
Антимікробна активність та біологічна дія нових антисептичних препаратів четвертинного амонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.К. Сорокоумова ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено мікробіологічне дослідження нових антисептичних препаратів: "Декаметоксин", "Офтадек", "Ціделон", "Норфлоксацин", "Аурісан", "Отосан", "Ріносепт". Експериментально обгрунтовано доцільність їх застосування у поєднанні з гентаміцином. Наведено результати вивчення чутливості бактерій до антибіотиків,а також швидкості формування резистентності госпітальних ізолятів стафілококу та ешерихій до лікарських антисептичних препаратів. Визначено вплив концентрацій водневих іонів і різного мікробного навантаження на властивості лікарських антимікробних препаратів. Експериментально встановлено вплив антисептичних препаратів на адгезивну здатність стафілококів, а також на гістологічну структуру тканин органа зору, печінки, серця, нирок тварин. Показано перспективність застосування декаметоксину, офтадеку, ціделону, норфлоксацину, аурісану, отосану, ріносепту для лікування та профілактики гнійно-запальних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813-2 +
Шифр НБУВ: РА349046

Рубрики:

      
12.

Вакула В.Л. 
Антиферомагнітні кореляції та страйповий стан в YBasub2/sub Cusub3/sub Osub6~+~x/sub за даними оптичного поглинання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Л. Вакула ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Під час охолодження металічних плівок вперше встановлено появу додаткової екситон-двомагнонної смуги A + 4J (2,28 еВ), обумовленої народженням на міжзонних переходах двох слабозв'язаних магнонів. Зроблено висновок про появу страйпового упорядкування в нормальному стані та його збереження у надпровідній фазі. Одержано підтвердження припущення про розвиток страйпового та псевдощілинного стану в одній області температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В377.35,022 + В374.73,022 +
Шифр НБУВ: РА336894

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Марченко Н.Ю. 
Афінно-хроматографічний аналіз шаперонінів у нормі та під впливом іонів кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.Ю. Марченко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод афінної хроматографії шаперонінів на базі денатурованих білків. Запропонований метод використано для дослідження умов формування та дисоціації комплексу GroEL з денатурованими білками, що мають різні фізико-хімічні властивості, для виділення й очищення GroEL, а також для дослідження вмісту шаперонів у клітинах печінки щурів за оксидативного стресу. Установлено можливість швидкого та висококоефективного очищення шаперонінів прокаріотичних і еукаріотичних клітин за допомогою афінної хроматографії на основі денатурованих білків. Показано, що через добу після введення хлориду кадмію у клітинах печінки щурів збільшується кількість Hsp60. Показано суттєвий вплив іонної сили, двовалентних катіонів і лігандів GroEL (Hsp60 клітин Escherichia coli) на його взаємодію з денатурованими білками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3 в743 +
Шифр НБУВ: РА350685

Рубрики:

      
14.

Суран В.В. 
Багатофотонна іонізація атомів лужноземельних елементів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.В. Суран ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.212.3,022

Рубрики:

      
15.

Терещенко В.Л. 
Багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.Л. Терещенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження фізичного механізму, який обумовлює активність поверхні класу металів, напівпровідників, композитних структур у хемографічному ефекті. Встановлено вплив різноманітних факторів на проявлення даного ефекту в газовому середовищі та в рідині. З'ясовано, що активність твердого тіла обумовлена зворотньою адсорбцією кисню, який у вигляді негативно заряджених іонів продукує його поверхня на початковій стадії її окиснення. На підставі встановленого фізичного механізму ефекту розроблено багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5, 022
Шифр НБУВ: РА317545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Голтвянський А.В. 
Біоакумуляція іонів металів клітинами зелених водоростей та одержання біомаси, багатої на мікроелементи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / А.В. Голтвянський ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено механізми стійкості мікроводоростей та біоакумуляції іонів металів клітинами Dunaliella viridis з метою одержання біомаси водоростей, збагачених міддю, залізом, селеном. Встановлено, що клітини Dunaliella viridis адаптовані до високих концентрацій іонів міді. Наведено мідєрезистентний штам, який відрізняється від вихідного вмістом нуклеїнових кислот та білків. Одержано штам резистентний до високих концентрацій сірчанокислої міді. Визначено морфологічну та функціональну гетерогенність клітин у культурі Dunaliella viridis. Клітини даної культури розділено методом диференційного центрифугування на важку та легку фракції. Розглянуто селективно-метаболічну гіпотезу, що пояснює формування різної стійкості клітин водоростей до токсиканту залежно від рівня метаболізму. Доведено можливість одержання біомаси даної культури, багатої на мікроелементи, яка може використовуватись як харчова домішка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.28-641 + Е0*803.21-23 +
Шифр НБУВ: РА322084

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Влащенко А.С. 
Біогеоценотичні зв'язки рукокрилих (Mammalia, Chiroptera) в умовах півдня центрального Лісостепу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.С. Влащенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено видове різноманіття та біогеоценотичну роль популяцій рукокрилих на території півдня центрального Лісостепу. Показано особливості видового різноманіття рукокрилих цієї частини лісостепу, надано кількісні оцінки. Проведено інвентаризацію фауни та з'ясовано, що у регіоні зустрічається 15 видів 6-ти родів родини Vespertilioidae. У 15-ти видових нарисах подано дані щод статусу та характеру перебування виду, його зустрічаємості та відносної рясності, особливості розташування сховищ, характеристики літніх і зимових сховищ, термін та місця парування й народження малят, співвідношення статей. Для деяких видів оцінено вікову структуру за ступенем стертості зубної системи, наведено результати локальних повернень мічених тварин. Показано спектр будівель і порід, які використовують рукокрилі та їх характеристики. Визначено ступінь стено- та еврібіонтності у виборі сховищ і біотопів живлення. Показано роль рукокрилих у переносі речовин між різними біогеоценозами. Описано зміни у структурі угруповань рукорилих у природному та трансформованому біогеоценозах. Визначено основні проблеми цих тварин, шляхи та методи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414*806.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кругляк П. А. 
Біотехнологічні методи раціонального використання бугаїв-поліпшувачів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / П. А. Кругляк ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати досліджень впливу перерв різної тривалості у статевому використанні на відтворювальну здатність бугаїв, штучного вуглекислого гіпобіозу - на тривалість збереження розбавленими та декріоконсервованими сперматозоїдами біологічної повноцінності та ряду саніювальних препаратів на показники якості їх сперми. Встановлено вплив тривалих (120 діб і більше) перерв у статевому використанні на показники якості сперми, морфо- та гістологічну структуру статевих залоз, сперматогенез. Визначено концентрацію водневих іонів у спермі та вплив вуглекислотного гіпобіозу на фізіологічні показники якості сперми, запліднювальну здатність сперматозоїдів розрідженої та декріоконсервованої сперми бугаїв. Розроблено модель оптимального введення сперматозоїдів бугаїв у стан штучного вуглекислотного гіпобіозу. Встановлено вплив вітчизняного саніювального препарату "Декомсан" на показники якості сперми бугаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33
Шифр НБУВ: РА380258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Веред П.І. 
Біотехнологія одержання та вивчення доцільності застосування вітчизняних препаратів для профілактики анемії поросят у порівнянні з імпортними аналогами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / П.І. Веред ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання комплексного металовмісного препарату "Біомет" для профілактики анемії сільськогосподарських тварин та встновлено ефективність застосування фероколу та біомету для запобігання анемії поросят як найбільш уразливих до даної патології тварин. Вивчено біотехнологічні аспекти щодо конструювання вітчизнянного антианемічного препарату. Проаналізовано гематологічні, фізіолого-біохімічні, зоотехнічні показники у поросят, яким вводили препарати "Ферокол", "Біомет" (Україна), "Урсоферан", "Залізодекстран" (Німеччина), "Броваферан" (Німеччина - Україна), "Ферибіон" (Чеська Республіка), "Фердекстран B12" (Іспанія). Визначено оптимальну концентрацію компонентів препарату, введення якого в організм новонароджених поросят забезпечує підвищення збереженості й продуктивності тварин. За результатами виробничої перевірки обгрунтовано доцільність на другий - третій день після народження вводити їм внтурішньом'язово в ділянку шиї або медіальної поверхні стегна препарати "Ферохол" або "Біомет" у дозі 2 мл. На новий спосіб профілактики та лікування анемії новонароджених поросят одержано патент 68 862 А.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7 +
Шифр НБУВ: РА343388

Рубрики:

      
20.

Ривак Г.П. 
Біотехнологія одержання та застосування провіту в годівлі свиней та курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.П. Ривак ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Зазначено, що біотехнологічний продукт мікробіологічного синтезу провіт містить комплекс біологічно активних речовин (вітамінів групи В, зокрема, холіну, амінокислот, макро- та мікроелементів), а також інші поживні речовини, належить до четвертого класу небезпеки як кормова домішка та є нетоксичним для лабораторних тварин та курчат-бройлерів. Встановлено, що введення провіту в комбікорм порісних і підсисних свиноматок позитивно впливає на якісні показники їх молозива та молока, підвищує живу масу їх приплоду під час народження, сприяє їх збереженості до відлучення, стимулює ріст і розвиток поросят-сисунів, забезпечує покращання гематологічних показників крові, а також обмінних процесів і резистентного статусу організму. Доведено, що домішка в комбікорм курчат-бройлерів стимулює їх ріст і розвиток, сприяє покращанню морфологічних і біохімічних показників крові, обмінних процесів організму аптиці, підвищує поживну цінність продукції. Визначено, що оптимальною дозою згодовування для порісних і підсисних свиноматок і курчат-бройлерів є 15 кг провіту на 1 тонну комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Е0*871 + Л89 + П68-4
Шифр НБУВ: РА320874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського