Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (62)Реферативна база даних (355)Книжкові видання та компакт-диски (199)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=НАРКОТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Музика А.А. 
Незаконний обіг наркотичних засобів в Україні (кримінально-правове та кримінологічне дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / А.А. Музика ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 44 с. — укp.

Дисертацію присвячено кримінально-правовим проблемам відповідальності за злочини у сфері обігу наркотичних засобів та проблемам запобігання наркоманії і незаконному обігу наркотиків. Уперше в Україні досліджені такі комплексні проблеми, як наркоманія і права людини, незаконний обіг наркотиків і відмивання грошей, визначені напрями вдосконалення законодавства в даній сфері. Запропоновано класифікацію злочинів, пов'язаних з наркоманією, за родовим об'єктом. Обгрунтовано науковий прогноз шляхів декриміналізації (криміналізації) певного кола діянь, пов'язаних з наркотиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124.7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Конончук М.У. 
Діяльність Державної митниці Донбасу по зміцненню національного суверенітету України 1991 - 1997 рр. (на матеріалах Донецької і Луганської областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.У. Конончук ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено залежність реального зміцнення національного суверенітету від ефективної роботи митної служби. Висвітлено історію виникнення та розвитку української митниці. Визначено співвідношення ринкових реформ та митної справи у державному регулюванні зовнішньоекономічної діяльності. Розглянуто динаміку зовнішньоекономічної діяльності підприємств Донеччини та Луганщини, проблеми здійснення митного контролю за даною діяльністю в регіоні, а також шляхи та засоби боротьби митниць регіону із незаконним провозом товарів та контрабандою наркотиків і психотропних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР55)112.038
Шифр НБУВ: РА308683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кожухар Г.В. 
Механізми розвитку і тактика ведення передчасних пологів у вагітних з наркотичною залежністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Кожухар ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебігу вагітності, пологів, раннього неонатального періоду новонароджених у 208 жінок з наркотичною залежністю, визначено чинники ризику невиношування даною категорією вагітних. Досліджено психологічні особливості жінок, хворих на наркоманію, встановлено залежність між підвищенням у них рівню реактивної тривожності та передчасним перериванням вагітності. Проведено комплексне дослідження стану системи мати - плацента - плід та виявлено особливості її функціонування у разі вагітності, обтяженій наркоманією. Виявлено, що вживання наркотиків під час вагітності супроводжується активацією симпато-адреналової та гіпофізарно-надниркової систем, що має патогенетичне значення у розвитку загрози переривання вагітності, передчасних пологів, аномалій пологової діяльності (швидких та стрімких пологів). Встановлено раніше невідомі особливості метаболізму оксиду азоту у жінок з наркотичною залежністю та їх роль у розвитку різноманітних гестаційних ускладнень, в тому числі передчасного переривання вагітності. З урахуванням досліджених ключових ланок патогенезу теоретично обгрунтовано підходи до корекції порушень скоротливої активності матки у роділь, хворих на наркоманію, з використанням донора оксиду азоту ериніту та alpha-адреноблокатору піроксану. Розроблено та впроваджено в практику рекомендації щодо ведення передчасних пологів, що дозволило знизити частоту аномалій пологової діяльності та покращити стан внутрішньоутробного плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228
Шифр НБУВ: РА308600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чуба П.С. 
Перебіг вірусних гепатитів у осіб, які вживають наркотичні речовини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / П.С. Чуба ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто наркологічний анамнез у всіх хворих на вірусний гепатит (ВГ), які госпіталізуються до інфекційного центру Центральної міської клінічної лікарні Києва. Досліджено особливості клінічних проявів, етіологію, динаміку лабораторних показників та результатів інструментальних методів дослідження в хворих на ВГ, які не вживають наркотичні речовини (контрольна група), та у хворих з наявним наркологічним анамнезом (основна група) з урахуванням виду та тривалості вживання наркотичних речовин. Встановлено відмінності перебігу ВГ в осіб, які вживають наркотичні речовини залежно від етіології ВГ. Виявлено найбільш характерні закономірності, які відрізняють перебіг ВГ у хворих, які вживають наркотики та пацієнтів контрольної групи. Розроблено критерії, які дозволяють виявляти споживачів наркотичних речовин. Визначено особливості тактики ведення хворих на ВГ, які вживають наркотики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3
Шифр НБУВ: РА319795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Завацька Н.Є. 
Особливості особистісної диференціації узалежненої поведінки підлітків та її корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.Є. Завацька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз особистісних особливостей підлітків відповідно до різновиду вживаної наркотичної речовини. У підлітків, які вживають опіоїди, виявлено виражену імпульсивність, конфліктність, схильність до ризику, відсутність належної довільної регуляції поведінки, особистісну незрілість, неконформність поведінки. Зазначен, що підліткам, які вживали канабіоїди, притаманні замкнутість, пасивність, некомунікабельність, ірраціональність суджень і вчинків, емоційна холодність. У більшості підлітків, які вживали алкоголь, спостережено ініціативність, гіперактивність, поверховість і нестійкість інтересів, легкість прийняття рішень, відсутність розбірливості у контактах, некритичне ставлення до своїх помилок і недоліків. Виявлено різні види агресії підлітків зазначених груп. Доведено, що на стадії психічної залежності від наркотиків виникає нівелювання особистісних особливостей, вираженими брутальністю та цинізмом. Впроваджені методи психічної корекції побудовано на принципах урахування особливостей поведінки підлітків відповідно до специфіки їх особистісних особливостей, залежних від різновиду вживаної наркотичної речовини. Розроблено комплекс специфічних вправ згідно з особистісною диференціацією підлітків з залежною поведінкою, зумовленою вживанням наркотичних засобів. Доведно, що психокорекційна програма сприяє підвищенню соціальної адаптації підлітків, що пройшли курс лікування, формуванню у них відповідальності, навичок самоконтролю, значному зниженню агресивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.620.2-81 + Ч421.331.2
Шифр НБУВ: РА317568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Беспалько В.В. 
Визначення медико-соціальних чинників формування наркоманії серед учнівської молоді та обгрунтування її первинної профілактики на прикладі західного регіону України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Беспалько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності виникнення, формування, розповсюдження та перебігу наркоманії серед учнівської молоді залежно від комплексу соціальних, медичних, біологічних, соматичних, психологічних, юридичних чинників з урахуванням ступеню впливу кожного з них. Виявлено зв'язки між медичними та соціально-психологічними чинниками щодо формування соціального та особистого ризику наркотизації підлітків. Досліджено особливості формування наркоманії залежно від типу використаних наркотиків, віку дітей і підлітків. Створено інформаційно-математичну модель оцінки ризику виникнення наркоманії та корекційні програми протидії наркотизації. Науково обгрунтовано потребу в ранній високопрофесійній перманентній первинній профілактиці наркоманії в усіх типах освітніх закладів як пріоритетного напрямку боротьби з даним явищем. Запропоновано нові напрямки та шляхи удосконалення первинної профілактики наркоманії серед дітей та підлітків з урахуванням складних соціально-медичних основ зазначеної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.1 + Р11(4Укр)286.1
Шифр НБУВ: РА319522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Зозуля Є.В. 
Діяльність міліції України в умовах становлення незалежної держави (90-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.В. Зозуля ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу відповідних законодавчих і нормативних актів, архівних й опублікованих документів, матеріалів періодики періоду з 1990-х рр. розглянуто діяльність органів державної влади та управління, керівництва МВС щодо нормативного та організаційного забезпечення функціонування міліції за нових історичних умов, досліджено структуру органів міліції та її трансформацію, зумовлену політичними та соціально-економічними перетвореннями в державі, кількісний та якісний склад підрозділів міліції після ліквідації МВС СРСР та організації МВС України. Визначено діяльність міліції України у пріоритетних напрямках боротьби з найбільш небезпечними проявами злочинності - організованою злочинністю, корупцією, економічними злочинами, транснаціональною злочинністю, незаконним оборотом наркотиків, нелегальною міграцією. Узагальнено діяльність керівництва МВС України даного періоду щодо створення передумов для виходу на більш якісний рівень правоохоронної діяльності, реформування та удосконалення органів міліції як складової МВС, наближення їх до європейської моделі поліцейської структури. Розглянуто роботу міліції щодо її співпраці з населенням. Висвітлено питання міжнародного співробітництва з правоохоронними органами інших держав у боротьбі з найбільш небезпечними проявами злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011-1 + Т3(4Укр)64-5
Шифр НБУВ: РА319777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сьомик Т.В. 
Міжнародно-політична протидія розповсюдженню наркотиків як чинника деструктивного впливу на суспільний розвиток: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Сьомик ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження, присвячене проблемі міжнародно-політичної протидії розповсюдженню наркотиків й психотропних речовин та теоретичне узагальнення еволюції міжнародного співробітництва у даній сфері. З'ясовано, що розповсюдження наркотиків є складною політичною проблемою, яка виходить за межі традиційних уявлень, становлячи загрозу національній і міжнародній безпеці, що унеможливлює стабільність міжнародної системи без розв'язання даної проблеми. Доведено, що міжнародна спільнота реально і своєчасно не оцінила масштабів загрози розповсюдження наркотиків, що призвело до подальшого загострення проблеми. Встановлено, що дана проблема набуває транснаціонального характеру, суттєво знижуючи ефективність національно-державних зусиль у боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Виявлено, що інтернаціоналізація проблеми наркотиків диктує потребу в створенні міжнародних кооперативних механізмів боротьби з розробки відповідних стратегій. З'ясовано, що за умов глобалізації та міжнародної відкритості неможливо реалізувати контроль за розповсюдженням наркотиків без координації на рівні ООН та інших міжнародних організацій. Сформульовано конкретні пропозиції щодо використання Україною міжнародного досвіду у сфері протидії розповсюдженню наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 + С5*363.3 + Х916.881.3 +
Шифр НБУВ: РА329396

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Аймедов К.В. 
Умовно-рефлекторна терапія опійної наркоманії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / К.В. Аймедов ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод умовно-рефлекторної терапії, спрямований на пригнічення ейфорійної дії наркотику. Запропоновано оригінальну методику визначення домінуючих мотивів зловживання опіатами та з її використанням виявлено особливості мотиваційної сфери хворих на опійну наркоманію, оцінено їх значущість у кількісному вимірі (індекс мотиваційного напруження). Уперше визначено вплив застосування умовно-рефлекторної терапії для усунення наслідків дії патологічних мотивів, які спонукали до вживання опіатів. З'ясовано кореляційний зв'язок між рівнями мотиваційної напруженості зловживання опіатами та тривогою, а також вплив комплексу мотивів у хворих на опійну наркоманію на їх самопочуття, активність, настрій. Установлено співвідношення між станом емоційної сфери (тривожної, депресивної симптоматики) та мотиваційними характеристиками особистості. Уперше у структурі умовно-рефлекторної терапії розроблено та впроваджено до практики комплекс додаткових психокорекційних і соціально-реабілітаційних заходів, що враховує динаміку мотиваційної складової залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.13-57 +
Шифр НБУВ: РА338642

      
10.

Люльчук М.Г. 
Характеристика епідемічного процесу ВІЛ-інфекції в Україні в залежності від шляху інфікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / М.Г. Люльчук ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність між особливостями поширення ВІЛ-інфекції, шляхом інфікування та субтиповою структурою ВІЛ-1, розповсюдженою в Україні. Визначено провідні тенденції поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та основні етапи розвитку епідемічного процесу. Виявлено взаємозв'язок між шляхом інфікування та особливостями поширення ВІЛ-інфекції в різних регіонах України. Встановлено, що найбільш ураженими являються області Південно-Східного регіону, а найменше - західні області України. Доведено, що на сучасному етапі відбувається сумісний вплив на епідпроцес парентерального (споживання ін'єкційних наркотиків) та статевого шляхів інфікування. Виявлено, що шлях інфікування може впливати на прояви вірусних інфекцій у межах організму. Встановлено, що споживання ін'єкційних наркотиків призводить до формування у ВІЛ-інфікованих наркоманів мікст-інфекції (опортуністичних інфекцій герпетичної природи та вірусних гепатитів). Проаналізовано динаміку зміни домінуючих субтипів ВІЛ-1 у період перебігу епідемічного процесу 1987 - 2003 рр. в окремих регіонах України у групах з парентеральним (ін'єкційним) та статевими шляхами інфікування. Доведено домінування субтипу А ВІЛ-1 у більшості областей України, а на Миколаївщині - мультиваріантних штамів та субтипу В.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-1 + Р11(4УКР)599.51 +
Шифр НБУВ: РА339730

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бондаренко А.М. 
Особливості патогенезу та терапії парентеральних вірусних гепатитів у хворих, які вживають наркотики: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / А.М. Бондаренко ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 42 с. — укp.

У наркоспоживачів з вірусними гепатитами (ВГ) вивчено стан основних ланок регуляції гомеокінезу. Досліджено дозозалежний імуносупресивний і цитотоксичний вплив опіатів і сурогатів опію та його можливі механізми. Показано, що у порівнянні з хворими на ВГ, що не вживають наркотики, у наркоспоживачів мають місце: різка активація протеолізу та перекисного окиснення ліпідів, недостатність системи анти-протеазного захисту й антистресових систем, клітинний імунодефіцит, активація інтерфероногенезу, високий рівень печінкового фіброгенезу та розвитку малігнізації. Доведено негативний вплив абстиненції на патогенез ВГ з високою імовірністю летальності. Обгрунтовано необхідність застосування замісної терапії агоністами опійних рецепторів у наркозалежних хворих на ВГ. Оптимізовано режими та дози застосування інтерфероногенів. Показано можливість розвитку ускладнень застосування інтерфероногенів у цих хворих та розроблено методи їх прогнозування. Обгрунтовано доцільність застосування глюкокортикоїдів та запропоновано оптимальні режими й дози їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-52 + Р645.021.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337313

Рубрики:

      
12.

Малярова В.О. 
Тактико-криміналістичні та процесуальні основи пошуку та затримання злочинця: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Малярова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено алгоритм пошуку невідомого злочинця. Стосовно його особистості виділено криміналістично значущі групи властивостей: соціально-демографічні, морально-динамічні, анатомо-морфологічні, біологічні, які можуть бути використані для пошуку та наступного ототожнення. Запропоновано поняття криміналістичної інформації про злочинця, його пошукового портрета. Удосконалено класифікацію матеріальних слідів злочину, що передбачає урахування їх суті, механізму утворення й результатів взаємодії. Запропоновано певну послідовність слідчо-експертного аналізу місця події. Розглянуто історичний вітчизняний і закордонний досвід використання гіпнорепродукції під час розслідування злочинів. Визначено умови, цілі, слідчі ситуації та розроблено критерії проведення гіпнорепродукції зі свідком, потерпілим й форми її фіксації. Проаналізовано погляди вчених стосовно затримання та зроблено висновок, що затримання злочинця має двоїсту природу та повинно розглядатися як міра процесуального примусу та слідча дія, що проводиться для отримання доказів під час захоплення злочинця на місці злочину. Розглянуто основні положення тактики затримання злочинця, наведено класифікацію типових слідчих ситуацій затримання, проаналізовано їх особливості та відповідні їм комплекси тактичних прийомів й оперативно-розшукових заходів. Розроблено прийоми проведення тактичної комбінації "Затримання злочинця на місці злочину" під час розслідування вимагання, незаконного обігу наркотиків. Запропоновано використання технічних засобів, зокрема відеозапису як об'єктивних засобів фіксації затримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)2 + Х893.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА338134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Доброрез І.О. 
Кримінологічна характеристика та попередження незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (за матеріалами Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.О. Доброрез ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-соціальні та правові передумови криміналізації незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети їх збуту. Надано грунтовну кримінально-правову та кримінологічну характеристику злочинів, передбачених ст. 309 КК України. За результатами досліджень установлено взаємозв'язок особливостей їх учинення зі специфікою автономії. Критично проаналізовано міжнародний досвід боротьби з наркоманією, зокрема легалізацію деякими країнами легких наркотиків. Докладно вивчено особу злочинця, розроблено типологію таких осіб. На підставі з'ясування причин та умов учинення злочинів, передбачених ст. 309 КК України, запропоновано заходи з метою підвищення ефективності запобігання цьому виду злочинів на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)711.23 +
Шифр НБУВ: РА339295

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пшеничний В.Г. 
Запобігання поширенню наркотизму в Україні (кримінологічна та кримінально-правова характеристика): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Г. Пшеничний ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення понять "наркотизму", "наркотичної злочинності" та їх основні ознаки. Розкрито роль міжнародних організацій та органів у протидії незаконному обігу наркотиків. Досліджено причини та умови поширення наркоманії та наркотизму в Україні, з яких виділено основні й безпосередні детермінанти. Запропоновано заходи загальної та спеціально-кримінологічної профілактики зазначених явищ. Визначено основні соціологічні сфери, щодо яких наркоманія є негативно-вражаючим фактором. Розглянуто питання міжнародного співробітництва та з'ясовано чинники, які стримують розвиток співпраці держав у протидії незаконному обігу наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)711.23 +
Шифр НБУВ: РА338380

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Посохова С.П. 
Прогнозування, профілактика та шляхи зниження перинатального інфікування при ВІЛ-інфекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / С.П. Посохова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 38 с. — укp.

Вивчено прогностичні фактори ризику перинатального інфікування плода у ВІЛ-інфікованих вагітних. За результатами обстеження 577-ми ВІЛ-інфікованих вагітних виявлено, що підвищують частоту передачі ВІЛ від матері до дитини певні фактори ризику, а саме: стадія ВІЛ-хвороби (СНІД-АК), споживання ін'єкційних наркотиків і тютюнопаління, низьке набування маси тіла під час вагітності, обтяжений акушерський анамнез, загроза переривання вагітності, розвиток плацентарної недостатності та затримка розвитку плода, маловоддя, патологічний стан мікробіоцинозу статевих шляхів, безводний період більше 4-х год, інвазивні втручання під час пологів. Відзначено, що профілактична комбінована антиретровірусна терапія (АРТ) ("Ретровір" + "Рамун") зменшила частоту перинатального ВІЛ-інфікування до 7,75 % у порівнянні з 26,96 % у вагітних без АРТ. З'ясовано, що плановий елективний кесарів розтин сприяв зменшенню частоти передачі ВІЛ від матері до дитини у 4,8 разів. Установлено, що комбінована АРТ та розродження шляхом кесаревого розтину зменшило частоту передачі ВІЛ від матері до дитини до 5,6 %. Показано, що впровадження комплексного підходу, визначення та запобігання несприятливих факторів ризиків утричі знижує частоту передачі ВІЛ від матері до дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 +
Шифр НБУВ: РА341979

Рубрики:

      
16.

Столярський О.В. 
Міжнародно-правове співробітництво у боротьбі з відмиванням грошей від наркобізнесу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Столярський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні питання міжнародно-правового співробітництва у боротьбі з відмиванням грошей від наркобізнесу. Проаналізовано міжнародно-правові проблеми співвідношення злочинів торгівлі наркотиками та відмивання грошей. Розкрито поняття відмивання грошей у міжнародному та національному праві. Визначено вплив міжнародної інституційної системи на протидію відмиванню грошей від наркобізнесу на універсальному та регіональному рівнях. Виявлено проблеми імплементації норм міжнародного права щодо боротьби з даним явищем до національного права України. Охарактеризовано співробітництво України з іншими державами та міжнародними організаціями щодо запобігання відмиванню грошей від наркобізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.3 + Х916.881.5 +
Шифр НБУВ: РА346396

Рубрики:

      
17.

Шаповал М.В. 
Стан систем гомеостазу під час вагітності, пологів та післяпологового періоду у жінок, які вживають наркотичні препарати: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / М.В. Шаповал ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 37 с. — укp.

Вивчено стан системи центральної та регіональної гемодинаміки, гемостазу, гормонального, плодово-плацентарного гомеостазу у вагітних з наркоманіями, а також ролі бактеріологічних, імунологічних чинників в розвитку акушерських ускладнень, плацентарної недостатноcті, синдрому затримки розвитку плода (СЗРП) та розробки диференційованих способів їх лікування. Встановлено, що патомеханізми розвитку акушерських ускладнень плацентарної недостатності (ПН) та СЗРП включають порушення центрального, матково-плодово-плацентарного кровообігу, які виникають на фоні розвитку тромбофілічних станів, антифосфоліпідного синдрому, зниження рівня продукції плодово-плацентарних гормонів, високого рівня інфекційних захворювань та перинатального інфікування фетоплацентарного комплексу (ФПК), наслідком яких є розвиток гіпоплазії, склерозуючих та деструктивних змін в плаценті та спіральних артеріях. З'ясовано, що вживання наркотиків призводить до високого рівня ускладнень в неонатальному періоді у новонароджених та затримки психомоторного розвитку дітей протягом перших трьох років життя. Доведено, що застосування диференційованих лікувальних підходів до корекції стану гемостазу (фраксипарин) та стану матково-плацентарно-плодового кровоплину (мілдронат) сприяє підвищенню ефективності комплексної терапії плацентарної недостатності та хронічної гіпоксії плода, що покращує показники морфофункціонального стану фетоплацентарного комплексу зменшенням ускладнень вагітності, частоти передчасних пологів, СЗРП, захворюваності новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1-3 + Р716.226.645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343652

      
18.

Бублейник В.А. 
Боротьба з незаконним збутом наркотичних засобів: кримінально-правовий і кримінологічний аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бублейник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-правові та кримінологічні заходи боротьби з незаконним збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Визначено об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікувальні ознаки злочину, передбаченого ст. 307 Карного кодексу (КК) України. На підставі результатів аналізу тенденцій розвитку наркобізнесу в Україні, визначення узагальненого портрета особи-наркозбувальника, а також з'ясування причин і умов, які сприяють поширенню наркоманії в Україні та незаконному збуту наркотиків, наведено комплекс заходів з метою підвищення ефективності діяльності правохоронних органів щодо запобігання та розкриття злочинів у сфері незаконного збуту наркотиків. Запропоновано зміни до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)712.3 +
Шифр НБУВ: РА350412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бабенко А.М. 
Запобігання органами внутрішніх справ незаконному культивуванню наркотиковмісних рослин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Бабенко ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження кримінально-правових і кримінологічних аспектів запобігання незаконному культивуванню наркотиковмісних рослин. Встановлено закономірності виникнення даного асоціального явища, наведено його кримінологічну характеристику, показано взаємозв'язок з наркотизацією суспільтва та вплив на стан правопорядку. Створено типовий портрет особи, яка займається незаконним посівом та вирощуванням наркотиковмісних рослин. Виявлено причини та умови, які обумовлюють існування даного виду наркозлочинності. Запропоновано шляхи запобігання незаконному культивуванню наркотиковмісних рослин. Розроблено пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів, спрямованої на запобігання незаконному культивуванню наркотиковмісних рослин. Наведено рекомендації щодо удосконалення відповідних статей вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА351032

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Горох О.П. 
Покарання за злочини у сфері обігу наркотичних засобів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.П. Горох ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми призначення покарання за злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (ст.ст. 305 - 320, 322, 324 КК України). Здійснено історико-правовий та порівняльний аналіз законодавства про покарання за дані злодіяння. Розглянуто систему та види покарань, досліджено проблему виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними нових злочинів. З'ясовано, що оптимальним засобом її вирішення є поєднання покарання та примусового лікування. Досліджено проблеми правового регулювання примусового лікування наркологічних хворих, які вчинили злочин. Розглянуто санкції за злочини у сфері обігу наркотичних засобів. Охарактеризовано сучасний стан судової практики застосування кримінального закону у справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. Розглянуто питання призначення покарання за злочини у сфері обігу наркотиків з урахуванням ступеня їх тяжкості, особи винного, обставин, які пом'якшують або обтяжують покарання. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного кримінального законодавства й оптимізації правозастосовної діяльності у сфері протидії злочинам, передбачених ст.ст. 305 - 320, 322, 324 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 +
Шифр НБУВ: РА352957

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського