Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (36)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (174)Реферативна база даних (10957)Книжкові видання та компакт-диски (2017)Журнали та продовжувані видання (386)
Пошуковий запит: (<.>K=НАПОВНЕНН$<.>+<.>K=БЮДЖЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1424
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Цяпа А.Г. 
Автобіографія як проекція творця та національної літературно-культурної традиції (Улас Самчук, Еліас Канетті): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / А.Г. Цяпа ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено поетику жанру автобіографії та розкрито поетикальні особливості автобіографій Еліса Канетті та книг спогадів Уласа Самчука у типологічному зіставленні. Порівняння базується на подібності творчих засад, головну увагу приділено механізмам проектування автора та національної літературно-культурної традиції в автобіографічних творах обраних письменників. Жанр автобіографії висвітлено у теоретичному аспекті (щодо її авторитету, взаємин з біографією, термінологічної парадигми, естетичних категорій, об'єктивації у компаративних студіях, впливу на створення та сприйняття образу письменника) у виконанні обраними авторами. Механізми самопроектування окреслено у вимірах зв'язків соціальних, ментальних і текстових структур, авторської специфіки дотримання жанрового канону та наповнення автобіографічного методу та рушія. У рецептивно-естетичному аспекті здійснено пошук авторської міри введення інстанції читача до твору, досліджено особливості руху автора до читача, а також у аспекті поетики відкритого твору автобіографії Е.Канетті та У.Самчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.444.32 + Ш5(0)-31 +
Шифр НБУВ: РА346066

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Даревич Р.Р. 
Автоматизована метапошукова система на основі адаптивної онтології: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Р. Даревич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи автоматичної адаптатції онтології інтелектуальної метапошукової системи до інформаційних потреб користувачів й обгрунтовано основні підходи щодо підвищення ефективності її функціонування. Встановлено критерії оптимальності структури та змісту онтології, які відображають вимоги до експлуатаційних характеристик і технічних можливостей реалізації інтелектуальних метапошукових систем, зокрема, обмеження фізичного об'єму пам'яті, швидкодії, повноти онтології, її цілісності та збалансованості. На базі критеріїв швидкодії та повноти розроблено метод оптимізації змісту онтології адаптивної метапошукової системи, що базується на її періодичному доповненні новими поняттями та зв'язками з вилученням тих елементів, семантичне значення яких для системи найменше. У даному методі враховано необхідність виявлення й усунення суперечності та надлишковості у процесі наповнення онтології, що забезпечує її цілісність. Для покращання змісту онтології застосовано методи дискретної оптимізації, для розв'язання задачі нормалізації її структури - теорію доведення теорем і теорію графів. Удосконалено метод визначення вагових коефіцієнтів понять та зв'язків між ними в онтології, який завдяки розробленим правилам їх розрахунку дозволяє автоматично змінювати семантичну вагу елементів онтології у процесі експлуатації метапошукової системи. Показано ефективність застосування запропонованого методу для оптимізації онтології та порівняння текстових документів. точність визначення подібності двох текстових документів у порівнянні з відомими методами. На базі побудованої імітаційної моделі генерування й оптимізації онтології досліджено процес адаптації інтелектуальної метапошукової системи до заданої предметної області. Розроблено архітектуру інтелектуальної метапошукової системи як однієї з основних служб віртуального автоматизованого робочого місця наукового працівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 +
Шифр НБУВ: РА352856

Рубрики:

      
3.

Майданюк О.В. 
Адаптація серцево-судинної системи кваліфікованих спортсменок у синхронному плаванні протягом річного циклу підготовки: Автореф. дис. канд. з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / О.В. Майданюк ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту {Київ}. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено адаптаційні зрушення системної та периферичної гемодинаміки спортсменок різного віку та спортивної кваліфікації в різні періоди підготовки. Встановлено, що заняття синхронним плаванням супроводжуються значними адаптаційними змінами системної та регіонарної гемодинаміки; характер та спрямованість виявлених адаптаційних зрушень відрізняються у спортсменок різного віку та спортивної кваліфікації. Визначено, що від підготовчого до змагального періоду у спортсменок, що брали участь у дослідженні, відбувається збільшення УІ, СІ, W, зменшення ЗПОС, а також збільшення наповнення судин великих півкуль головного мозку артеріальною кров'ю, зменшення асиметрії парних гемодинамічних показників, тонусу артеріол та венул, що свідчить про збільшення функціональних резервів та адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи спортсменок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.709-111 +
Шифр НБУВ: РА328342

      
4.

Курко М. Н. 
Адміністративно-правове регулювання вищої освіти в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / М. Н. Курко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Розкрито сутність адміністративно-правового регулювання вищої освіти в Україні, що обумовило необхідність уточнення правового забезпечення розвитку вишої освіти. Визначено особливості нормативно-правового регулювання бюджетного фінансування й організаційно-правових форм ВНЗ. Розглянуто проблемні питання системи державних органів, органів місцевого самоврядування та громадського самоврядування в управлінні сферою освіти, характеристики організаційних засад науково-методичного забезпечення діяльності у галузі вищої освіти. Встановлено організаційні засади забезпечення фінансової діяльності в освітянській сфері та напрями розвитку конституційного права громадян на освіту. Розкрито сутність економіко-правового регулювання діяльності у сфері освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к1
Шифр НБУВ: РА375766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ільницький М.С. 
Адміністративно-правове регулювання фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.С. Ільницький ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційно-правовий порядок, засоби та методи здійснення фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання органів внутрішніх справ (ОВС) України з урахуванням специфіки їх діяльності. Розвинуто змістовні характеристики понять "матеріально-технічне постачання", "фінансове забезпечення", "ресурсне забезпечення" ОВС України. Розкрито суть процесу матеріального забезпечення їх діяльності як суб'єкта адміністративного права та проаналізовано нормативно-правове регулювання фінансово-господарської діяльності даних органів. Досліджено процеси здійснення фінансового забезпечення та метеріально-технічного постачання ОВС в історико-правовому аспекті, а також механізми запозичення позитивного історичного досвіду. Визначено правовий статус ОВС України як суб'єктів фінансових і правовідносин. Проаналізовано порядок планування та використання бюджетних коштів, а також організаційні засади здійснення увідомчого фінансового контролю в системі ОВС України. Досліджено методологію організації та планування системи матеріально-технічного забезпечення ОВС України з застосуванням принципів логістики. Вивчено позитивний досвід функціонування поліцейських відомств зарубіжних країн, визначено концептуальні основи механізму управління ОВС України, які дозволяють з'ясувати шляхи вдосконалення їх матеріально-технічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Х829(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА364052

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Золотарьова М.К. 
Адміністративно-правовий статус державних податкових інспекцій в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук.: 12.00.07 / М.К. Золотарьова ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення державних податкових інспекцій (ДПІ) в Україні, визначено їх сутність та адміністративно-правовий статус. Проаналізовано структуру й особливості нормативно-правового регулювання адміністративно-правового статусу ДПІ, визначено їх місце і роль у системі податкових органів. Розроблено класифікацію повноважень ДПІ як складових елементів їх адміністративно-правового статусу. Вивчено практику правового регулювання та реалізації ДПІ повноважень щодо реєстрації й обліку платників податків, інших платежів, здійснення податкового контролю. Розкрито особливості реалізації повноважень ДПІ щодо стягнення надходжень до бюджетів і державних цільових фондів. На підставі дослідження нормативно-правових актів, які визначають адміністративно-правовий статус ДПІ обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення механізму регулювання адміністративно-правового статусу та практичної реалізації повноважень ДПІ з метою виконання завдань, покладених на них чинним законодавством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 + Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА362615

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
7.

Сердюченко О.В. 
Адміністративно-правові засади забезпечення енергетичної безпеки України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Сердюченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правових проблем забезпечення енергетичної безпеки України. Розроблено визначення поняття "державна енергетична безпека" та розкрито його зміст. Висвітлено принципи забезпечення даної безпеки. Досліджено правові передумови й історію розвитку інституту державної енергетичної безпеки в Україні. Проаналізовано систему державних органів, які здійснюють її забезпечення шляхом виконання функцій формування, реалізації та контролю за реалізацією державної енергетичної політики. Розроблено пропозиції щодо оптимізації кількісного складу та функціонального наповнення державних органів для ефективної реалізації державної енергетичної політики. Визначено основні проблеми державного регулювання в енергетичній сфері України та розроблено пропозиції щодо їх подолання. Досліджено питання адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення енергетичної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1 +
Шифр НБУВ: РА366622

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Томнюк Т.Л. 
Адміністрування податків в Україні: організація та напрямки розбудови: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.Л. Томнюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теорії та практики адміністрування податків. Запропоновано визначення терміна "адміністрування податків". Розкрито сутність понять "управління оподаткуванням" і "податковий менеджмент", зроблено їх розмежування з дефініцією "адміністрування податків". Визначено принциип і функціональні елементи адміністрування податків. Проведено критичий аналіз вітчизняного досвіду адміністрування податків органами податкової служби України. Визначено чинники, які негативно впливають на стягнення податків, зборів та обов'язкових платежів. Обгрунтовано основні напрямки інституціонально-економічних перетворень у контексті підвищення ефективності адміністрування податків. Розроблено економіко-математичні моделі стратегічного та тактичного впливу на зниження рівня податкового навантаження за одночасного недопущення втрат зведеного бюджету від зниження рівня оподаткування економіки. Визначено вектори підвищення ефективності адміністрування окремих податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА367491

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Демків О.І. 
Активізація бюджетної політики у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Демків ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання активізації бюджетної політики у забезпеченні соціального й економічного розвитку регіону на базі удосконалення міжбюджетних відносин за умов адміністративно-територіальної реформи. Досліджено досвід розвинених країн у регулюванні бюджетного процесу та можливості його використання в Україні. Систематизовано доходи та видатки місцевих бюджетів з урахуванням вимог бюджетної класифікації. Визначено роль і функції владних структур у формуванні й активізації бюджетної політики у регіонах. З використанням розробленої технології досліджено процеси наповнення та використання коштів місцевих бюджетів Львівщини, розглянуто проблемні питання. Обгрунтовано принципи бюджетного стимулювання розвитку регіону, запропоновано методичні підходи та заходи щодо удосконалення міжбюджетних відносин. Для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів з використанням формульного підходу виведено комплекс формул для розрахунку витрат на утримання органів управління, утримання та забезпечення належного функціонування закладів культури та мистецтва в районах, містах районного значення, селах і селищах. Удосконалено методологію формування джерел фінансових ресурсів місцевих бюджетів розвитку за рахунок податкових і неподаткових надходжень у аспекті збільшення абсолютної суми коштів, підвищення обгрунтованості нормативів відрахувань та покращання адміністрування надходжень з метою створення на місцях реальних можливостей для стимулювання розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)261.3-18 +
Шифр НБУВ: РА345110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Межейнікова Л.С. 
Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи в процесі розв'язування математичних задач фінансового змісту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.С. Межейнікова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано до курсу математики основої школи ввести математичні задачі фінансового змісту, зокрема, щодо банківських розрахунків, податкові, сімейного бюджету, цінних паперів і страхування. Виявлено прийоми, методи та форми навчання, що сприяють активізації пізнавальної діяльності учнів основної школи під час роботи з математичними задачами фінансового змісту. Проведено дослідження запропонованої системи цих задач і методики її використання, що підтвердили значний вплив такої роботи на активність пізнавальної діяльності учнів. Експериментально доведено взаємозв'язок пізнавальної активності з рівнем успішності учнів. Наведено рекомендації стосовно вибору зазначених задач та відповідних методів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-352 +
Шифр НБУВ: РА338831

Рубрики:

      
11.

Міняйло Р.В. 
Активні процеси в ареальній фразеології сходу України: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Р.В. Міняйло ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено активні процеси в ареальній фразеології (АФО) сходу України, встановлено дериваційну базу, способи та фактори формування АФО, розкрито їх лінгвальний фразеотворчий механізм, "наступ" субстандарту на АФО. На підставі виявлених семантичних рядів, наявних картотек і словників ареальної фразеології виділено 53 концепти-образи з особливою фразеопродуктивністю, висвітлено характер образності АФО, різнобічні зв'язки між словами-концептами й ареальними фразеологічними одиницями. Досліджено вісім варіантно-синонімічних груп та засвідчено активність АФО у вербалізації зовнішнього вигляду людини, її рис і стану. У межах поля "смерть" проаналізовано складний і динамічний характер взаємодії лінгвальних і екстралінгвальних факторів. Виявлено у говірках сходу України 48 чинних структурно-семантичних і мотиваційних моделей, висвітлено їх активність, наповнення та фразеопродуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33
Шифр НБУВ: РА314001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Чередніченко Т.В. 
Аналіз фінансово-господарської діяльності бюджетних установ (на прикладі державних медичних установ м. Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Чередніченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто механізм функціонування системи управління медичними установами за сучасних умов господарювання, визначено пріоритетні напрямки ефективної організації охорони здоров'я щодо економічних реформ. Висвітлено методичні підходи щодо організації та проведення економічного аналізу функціональної діяльності медичних установ, обгрунтовано вибір об'єктів аналітичного дослідження. Наведено оцінку стану фінансування медичних установ, рекомендації щодо вибору найвпливовіших методів аналізу надання лікарняних послуг під час виявлення майбутніх тенденцій у бюджетному фінансуванні закладів охорони здоров'я. Запропоновано шляхи вдосконалення методики економічного аналізу кошторисних видатків медичних установ з метою розробки моделі ефективного управління функціональною діяльністю закладів охорони здоров'я, а також можливості реалізації методики аналізу якості медичної допомоги на основі інтегрального показника з урахуванням фактора соціальної задоволеності населення якістю медичних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА327232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мискін Ю.І. 
Аналітичне забезпечення управління діяльністю сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Ю.І. Мискін ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти аналітичного забезпечення управління діяльністю сільськогосподарських підприємств як передумови прийняття обгрунтованих, виважених і своєчасних управлінських рішень. Висвітлено сутність управлінських рішень, встановлено вимоги щодо їх аналітичного забезпечення. Досліджено еволюцію аналітичного забезпечення управління й обгрунтовано шляхи розвитку аналітичного процесу щодо покращення його змістового наповнення. Проведено оцінювання інформаційно-аналітичного забезпечення управління діяльністю сільськогосподарських підприємств. Запропоновано концепцію удосконалення аналітичного забезпечення управління діяльністю сільськогосподарських підприємств, удосконалено методики та процедури управлінського аналізу. Розроблено модуль "управлінський аналіз", наведено рекомендації щодо його використання у системі підтримки прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)321-21
Шифр НБУВ: РА371766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Нетудихата С.Л. 
Антидемпінгове регулювання в системі зовнішньоекономічних зв'язків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Л. Нетудихата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні концептуальні підходи щодо визначення демпінгу в системі міжнародних економічних відносин, антидемпінгове регулювання в системі ГАТТ/СОТ, економічні наслідки запровадження антидемпінгового мита. Визначено поняття та мотиви демпінгу. Системно розглянуто поведінку окремої фірми, яка намагається одержати перевагу на ринку іншої країни шляхом дискримінаційних цінових домовленностей, використовуючи при цьому лише власні фінансові ресурси. З'ясовано відмінності демпінгу від цінової дискримінації, що базується на субсидіях. Визначено форми реалізації та види демпінгу. Проаналізовано практику антидемпінгового регулювання в межах ГАТТ/СОТ. Розглянуто економічні наслідки застосування антидемпінгових санкцій: споживацький, виробничий та торговельний ефект, ефект доходу державного бюджету, ефект перерозподілу. Запропоновано методику обчислення ефективної ставки захисного мита з доданої вартості у складі середньої ціни продажу в країні-експортері товару й розрахунок ефективної ставки мита з доданої вартості у складі середньої ціни, що декларується під час імпорту товару в Україну. Розглянуто чинники та специфічні умови демпінгу в країнах з перехідною економікою, формування механізму антидемпінгового регулювання в Україні, інституційні засади національної системи антидемпінгових процедур. Запропоновано механізм визначення нормальної ціни за умов антидемпінгових розслідувань. Систематизовано справи з антидемпінгу в Україні. Проаналізовано передумови й характер антидемпінгового переслідування українських товарів за кордоном, форми захисту українських товаровиробників на зовнішніх ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА325458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Залогіна К.І. 
Антикризове управління промисловим підприємством в умовах перехідної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.І. Залогіна ; Хмельниц. держ. ун-т. — Хмельниц., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть та механізми розвитку кризових процесів у відкритій системі підприємства за умов перехідної економіки, удосконалено класифікації сучасних видів криз та основних факторів впливу на виникнення кризових явищ. Уточнено зміст поняття "криза підприємства" та "реструктуризація". Обгрунтовано необхідність застосування концепції управління вартістю компанії для антикризового управління підприємством. Удосконалено класифікацію та оцінку існуючих методів і методик діагностики глибини та масштабів розвитку кризових явищ. Розширено систему сучасних інструментів антикризового управління на підприємстві та надано рекомендації щодо їх практичного застосування. Вперше розроблено матрицю діагностики фінансового стану та антикризового управління підприємством на основі концепції управління вартістю компанії з урахуванням структури капіталу. Обгрунтовано методику визначення й управління економічним прибутком підприємства на базі бюджету руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-971-21 +
Шифр НБУВ: РА331839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Асем Саллюм 
Архітектурно-планувальна організація інтер'єрів підприємств харчування Сирії (на прикладі Дамаску): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Асем Саллюм ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасний етап розвитку підприємств харчування Сирії на прикладі Дамаску, що дало змогу розробити загальну класифікацію підприємств харчування Сирії. Проаналізовано теорію та практику архітектурно-планувальної організації та специфіку формування інтер'єрів підприємств харчування Сирії. Визначено основні фактори формування та розвитку даних підприємств, а саме: природокліматичні, соціально-демографічні. Розроблено номенклатуру меблевого обладнання для обідніх залів підприємств харчування. Установлено культурно-національні традиції та тенденції розвитку інтер'єрів підприємств харчування Сирії. Визначено вплив стародавньої сирійської філософії на формування інтер'єру таких підприємств. З'ясовано принципи та прийоми предметно-просторового наповнення обідніх залів підприємств харчування Сирії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.5-022.5 + Щ128.3(5СИР-2Д)+Щ128.413 +
Шифр НБУВ: РА356203

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
17.

Карасьова О.М. 
Архітектурно-планувальна організація малих готелів в умовах природних комплексів: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / О.М. Карасьова ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено архітектурно-планувальну організацію малих готелів за умов природних комплексів - національних природних парків, регіональних ландшафтних парків, біосферних заповідників. Узагальнено досвід проектування, будівництва й експлуатації споруд і виявлено сучасні тенденції та фактори, що впливають на їх розташування та формування. Запропоновано визначення терміна "екоготель" - природоорієнтованого закладу зі зменшеним впливом на навколишнє середовище. Розроблено класифікацію з урахуванням екологічних чинників. Уточнено планувальні параметри основних приміщень екоготелю. Визначено взаємозв'язки та склад функціональних елементів готельного закладу, що залежно від місткості, містобудівних, екологічних і економічних умов може мати скорочений, стандартний і розширений характер. Визначено основні екологічно доцільні принципи розташування, рішень генерального плану й об'ємно-планувального рішення готелів - принципи екологічності, естетичності, контактності. Запропоновано об'ємно-планувальні прийоми забезпечення виявлених принципів. Наведено способи досягнення естетичної виразності, що базуються на увиразненні зв'язку з культурним і природним наповненням території, а також застосуванні екологічних матеріалів і конструктивних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.33-022.5 +
Шифр НБУВ: РА365499

Рубрики:

      
18.

Оберемок Н. В. 
Багатоваріантні моделі управління якістю мультипроектного середовища проектно-орієнтованої компанії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / Н. В. Оберемок ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. МОН України. — К., 2010. — 18 c. — укp.

Висвітлено питання удосконалення системи управління якістю мультипроектного середовища проектно-орієнтованої компанії шляхом розробки методів і засобів багатоваріантного управління якістю. Проведено аналіз діяльності проектно-орієнтованих компаній. Розроблено математичну модель багатоваріантного управління якістю, що дозволяє формалізувати вимоги зацікавлених осіб через множину вимірювальних показників. Запропоновано метод багатоваріантного управління якістю, який дозволяє формувати можливі варіанти виконання робіт із забезпечення якості управління проектами в межах фіксованого бюджету. Наведено алгоритм формування багатоваріантного управління якістю в мультипроектному середовищі. Розроблено ефективну технологію забезпечення якості управління проектами в проектно-орієнтованих компаніях із застосуванням спеціалізованих програмних засобів управління проектами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.301
Шифр НБУВ: РА377818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Берназюк Я.О. 
Банки як суб'єкти податкових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.О. Берназюк ; Держ. податк. адмін. України. Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено податково-правовий статус Національного банку України та характерні риси виняткової правоспроможності банківських установ. Обгрунтовано необхідність законодавчого врегулювання питання участі центрального банку держави у формуванні прибуткової частини бюджету та недоцільність його оподаткування у загальному порядку. З'ясовано роль банківських установ у забезпеченні реабілітації податкових правовідносин, пов'язаних з оплатою обов'язкових платежів усіма суб'єктами оподаткування. Уточнено принципи податкового контролю, встановлено значення участі банків у контрольно-податкових правовідносинах. Вирішено ряд проблем, пов'язаних з оплатою банківськими установами зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Розглянуто особливості оподаткування різних операцій банківських установ та обгрунтовано доцільність удосконалення законодавства щодо регулювання даного порядку. Досліджено механізм виконання банківськими установами рішень податкових органів. Проаналізовано стан розвитку в Україні інституту податкового агента та особливості залучення банківських установ у дану сферу податкових правовідносин. З'ясовано спільні та відмінні риси податкової та цивільної поруки. Встановлено необхідність внесення змін до законодавства, що регулює порядок виконання банками обов'язків податкового поручителя. Обгрунтовано тезу про доцільність виділення норм щодо прав і обов'язків банків у сфері податкових правовідносин в окрему главу Податкового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.301 + Х829(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА333981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Тєлєжкіна О.О. 
Безсполучникові складні речення з компонентом обгрунтування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Тєлєжкіна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Здійснено системний аналіз безсполучникових складних речень з компонентом обгрунтування, описано особливості їх структурної та семантичної організації. Доведено, що безсполучникові складні речення обгрунтування як одиниці синтаксису мають реченнєвий характер у системі складних структур і виявляються як синтаксично самостійний, функціонально самодостатній вид речень, для якого визначальним є порядок розміщення частин за схемою "факт - його обгрунтування", що формує його структурно-семантичну специфіку. Як мовні одиниці, безсполучникові складні речення обгрунтування представлено не тільки як констукції елементарної будови, а й у складі багатокомпонентних речень. Класифіковано аналізований вид речень за ознаками семантико-граматичного оформлення препозиційного компонента та смислового наповнення всієї єдності. Проаналізовано особливості реалізації безсполучникових складних речень обгрунтування в усно-розмовному та в більшості книжних стилів. Проведено зіставлення безсполучникових складних речень і текстових утворень із відношенням обгрунтування та виявлено їх структурну та семантичну співвіднесеність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА322416
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського