Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (86)Реферативна база даних (1033)Книжкові видання та компакт-диски (373)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=НАКАЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гуржій Т.О. 
Адміністративно-правова кваліфікація порушень водіями механічних транспортних засобів правил керування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Гуржій ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто формально-логічні засади побудови дефініції поняття адміністративно-правової кваліфікації. Запропоновано визначення поняття кваліфікації адміністративного проступку як виду адміністративно-правової кваліфікації. Уточнено положення, відповідно до якого мотив вчинення адміністративного проступку є факультативним елементом суб'єктивної сторони його складу. Наведено пропозиції щодо внесення змін до чинного КУпАП, наказів та інструкцій МВС України з метою забезпечення безпомилкової адміністративно-правової кваліфікації порушень Правил дорожнього руху, уникнення неузгодженості та дублювання окремих норм вітчизняного законодавства про дорожній рух, вдосконалення юридичної техніки їх викладення. Запропоновано комплекс змін до діючих даних Правил. Досліджено основні причини та передумови помилок суб'єктів адміністративно-правової кваліфікації під час здійснення юридичної оцінки порушень правил керування механічними транспортними засобами, висвітлено шляхи їх подолання. Розроблено методичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення ведення співробітниками ДАІ нагляду за дорожнім рухом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА334273

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бондур Т.О. 
Бухгалтерське відображення процесів відтворення біологічних активів в рослинництві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.О. Бондур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти обліку процесів відтворення біологічних активів рослинництва та розроблено рекомендації щодо його удосконалення. Уточнено економічний зміст категорії "біологічний актив", запропоновано класифікацію біологічних активів рослинництва, в якій враховано об'єкти обліку витрат та їх оцінка. Обгрунтовано необхідність впровадження заходів щодо біологізації галузі рослинництва з метою підвищення конкурентоспроможності продукції сільськогосподарського виробництва. Проаналізовано сучасний стан розвитку галузі рослинництва на Черкащині. Розкрито особливості методики організації обліку виробництва, особливу увагу приділено виробничим витратам, описано механізми їх формування та розподілу та показано пріоритетне значення у формуванні основного показника ефективності господарювання - фактичної виробничої собівартості продукції. Удосконалено класифікацію витрат за їх статтями й економічними елементами. Запропоновано визначення категорії "витрати сільськогосподарського виробництва". Розроблено дві форми документів, які дозволяють проводити господарський контроль за виробничою діяльністю у галузі рослинництва - "Акт інвентаризації наявності та витрат на вирощування біологічних активів рослинництва" та "Акт інвентаризації наявності та витрат на збирання продукції рослинництва", в яких враховано показники якості об'єктів інвентаризації. Удосконалено зміст наказу про облікову політику підприємства в частині введення контролю з боку працівників облікового апарату за витратами, які впливають на якість продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.510-145.711 +
Шифр НБУВ: РА367694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Жиглей І.В. 
Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Жиглей ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічну сутність поняття "валютні операції" та доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему. Обгрунтовано необхідність уведення додаткового критерію визначення валютних операцій в бухгалтерському обліку - дати здійснення операцій. Визначено поняття та класифікацію курсових різниць, методику їх розрахунку, відображення на рахунках даного обліку та в звітності. Показано ефективність застосування валютно-цінових застережень у зовнішньоекономічних договорах (контрактах). Запропоновано порядок відображення операцій за такими контрактами в бухгалтерському обліку, у зв'язку з чим введено поняття "сумові різниці" та розроблено їх класифікацію, алгоритм розрахунку. Розглянуто порядок оцінки монетарних і немонетарних статей, виражених у іноземній валюті та розроблено положення, які слід передбачати в наказі про облікову політику. Наведено напрямки удосконалення діючих нормативних актів, що впливають на порядок відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій з метою їх узгодження. Доведено необхідність та установлено методичні підходи щодо організації та ведення обліку й контролю валютних операцій на базі комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0-149.312 +
Шифр НБУВ: РА325688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бєлгородцева М. О. 
Бухгалтерський облік фінансових результатів у страхових компаніях: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлгородцева ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сучасний стан організації бухгалтерського обліку в страхових компаніях та запропоновано напрямки щодо удосконалення Наказу про облікову політику, розробки посадової інструкції головного бухгалтера з обліку фінансових результатів, кодифікації рахунків аналітичного обліку страхових операцій за групами, реєстрів обліку. Запропоновано методичні засади обліку собівартості страхових послуг, страхових виплат, витрат за достроково припиненими договорами страхування та витрат на ведення страхової справи. Рекомендовано розширити та затвердити перелік доходів в розрізі видів діяльності, а також внести додаткові субрахунки для деталізації доходів від страхової діяльності. Удосконалено форми фінансової звітності для страхових компаній. Запропоновано проект Положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Страхова діяльність" з метою удосконалення методики обліку та складання фінансової звітності для страховиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17-149.32
Шифр НБУВ: РА383093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олійник О.В. 
Витрати в системі бухгалтерського обліку: теорія, методика, практика (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Олійник ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 22 с. — укp.

Розкрито економічну суть понять "собівартість" та "накладні витрати". Доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему, яка є сукупністю елементів певного змісту та форми, пов'язаних між собою та об'єднаних регулярною взаємодією. Систематизовано критерії та ознаки класифікації витрат для потреб бухгалтерського обліку. Виявлено взаємозв'язки методів обліку витрат та калькулювання собівартості продукції, обгрунтовано перелік об'єктів обліку витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів. Визначено елементи облікової політики щодо витрат підприємства та альтернативні рішення, запропоновано типову структуру наказу про облікову політику. Розроблено методику розподілу накладних витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів, яка може бути застосована за умов комп'ютерної системи бухгалтерського обліку. Надано рекомендації щодо створення автоматизованої системи бухгалтерського обліку, визначено вимоги, яким повинні відповідати комп'ютерні програми, що використовуються для ведення обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-148.6 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)230.0-148.6
Шифр НБУВ: РА320264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Островерх А.М. 
Гарантійні та компенсаційні виплати за законодавством України в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.М. Островерх ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження особливостей правового регламентування гарантійних і компенсаційних виплат працівникам і розроблено рекомендації щодо удосконалення даного правового інституту. Запропоновано визначення категорій "гарантії" і " компенсації", "гарантійні виплати" і "компенсаційні виплати", проаналізовано їх співвідношення між собою та з іншими юридичними поняттями. Удосконалено систему гарантійних і компенсаційних виплат за законодавстовом про працю України. Зроблено висновок про безпідставність включення у Закон України "Про оплату праці" положень про гарантійні та компенсаційні виплати. Удосконалено визначення поняття відрядження як поїздки працівника за наказом (розпорядженням) роботодавця на певний строк для виконання своєї трудової функції в інший населений пункт поза межами його постійного місця роботи. Уперше доведено необхідність розробки та прийняття нових Правил про умови праці працівників закордонних дипломатичних установ України, розроблено їх структуру. Уперше доведено необхідність поширення гарантій для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків на працівників, обраних на виборні посади, та донорів. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи гарантійних виплат членам виборчих комісій. Обгрунтовано доцільність внесення до законодавства положень про забезпечення грантійних виплат працівникам-донорам за рахунок коштів лікувальних установ і виплати компенсації особам, усуненим від здачі крові за медичними показаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА367299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Журавель М. В. 
Генеральний уряд як інститут влади Гетьманщини другої половини XVII - середини XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. В. Журавель ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено процеси виникнення, становлення та розвитку Генерального уряду як інституту влади Гетьманщини в указаний період. Уперше розкрито порядок підготовки та діяльність у вищих державних органах, які утворювали Генеральний уряд, військових канцеляристів як професійних державних службовців. Детально досліджено систему канцелярій Генерального уряду як самостійного державного органу. Висвітлено випадки та порядок призначення наказного гетьмана та встановлено, що інституту наказного гетьмана належало помітне місце в механізмі державної влади та управління Гетьманщини. Поглиблено дослідження порядку обрання гетьманів: процедуру висунення кнадидатів на посаду, порядок проведення передвиборчої агітації та порядок голосування. Проаналізовано роль та історичне місце організації державної влади Гетьманщини у контексті розвитку європейської державно-правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-523.1 + Т3(4УКР)46-5
Шифр НБУВ: РА381664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фідря Ю.О. 
Діяльність прокурора в контрольних стадіях кримінального процесу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Ю.О. Фідря ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми судочинства та діяльності прокуратури у контрольних стадіях кримінального процесу (КСКП). Досліджено еволюцію, сучасний стан і перспективи розвитку в Україні КСКП. Визначено особливості правового статусу прокурора як учасника перегляду судових рішень (СР) у кримінальних справах загалом і за окремими КС судочинства. Проаналізовано практику участі прокурора в апеляційному, касаційному та виключному провадженні на основі матеріалів кримінальних справ і СР. Наведено рекомендації щодо змін і доповнень до Закону України "Про прокуратуру", КПК України, галузевого наказу Генерального прокурора України для удосконалення організації діяльності суду і прокуратури у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)623 + Х893.9(4УКР)78
Шифр НБУВ: РА370299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гаврік Р. О. 
Законна сила судових рішень у цивільних справах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Р. О. Гаврік ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено зміст, умови та правові наслідки набрання рішенням суду законної сили, її об'єктивні та суб'єктивні межі, співвідношення законної сили та незмінності, неспростовності та виключності рішення суду. Обгрунтовано притаманність законної сили судовим наказам, ухвалам суду щодо закриття провадження у справі, щодо відмову у відкритті провадження у справі, а також ухвалам суду, якими встановлюються певні факти та обставини, в тому числі окремим ухвалам. Досліджено юридичні особливості законної сили судових рішень судів апеляційної, касаційної інстанцій, а також постанов Верховного Суду України. Розкрито різні підходи щодо сутності та змісту законної сили судових рішень у цивільних справах, притаманності законної сили судовим рішенням окремих видів і форм, на підставі чого подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)175
Шифр НБУВ: РА382003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мясоєдова С.В. 
Категорія спонукання і її вираження в непрямих висловленнях сучасної української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.В. Мясоєдова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено, що спонукальне значення непрямих висловлень в українській мові може виражатися в непрямих висловленнях завдяки особливому мовному оформленню - специфічним морфолого-синтаксичним та лексико-семантичним ознакам цих конструкцій, а також прагматичним чинникам формування їх змісту. Проаналізовано систему непрямих засобів вираження категорії спонукання - експліцитних й імпліцитних. З'ясовано, що відповідно до компонентного складу спонукального значення непряме висловлення функціонує як наказ, вимога, прохання, порада, пропозиція, запрошення, інструкція, дозвіл, застереження, заборона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22
Шифр НБУВ: РА319189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

П'ятничка Т.В. 
Категорія теперішності та засоби її реалізації в англомовному художньому дискурсі (на матеріалі прозових творів XIX - XX століть): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. П'ятничка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Класифіковано семантичний потенціал англійського презенса та визначено структури, що передають кожне зі значень теперішності за певних умов функціонування. Досліджено особливості вираження презентності художньому дискурсі різнорівневими мовними засобами, що реалізують категорії часу, часової віднесеності та часової орієнтації. З'ясовано умови реалізації теперішності модальними словами, структурами наказового й умовного способів дієслова, апеляційними та іменними засобами. Проаналізовано таксисний зв'язок неперфектних форм інфінітива, герундія, Participle I з центром первинної предикації та підтверджено прикладами здатність цих безособових форм за певних умовних ситуацій виражати віднесеність до теперішності. Здійснено структуризацію функціонально-семантичного поля теперішності й аналіз функціонування у ньому мовних засобів вираження теперішності за ядровою, навколоядровою, близькою, віддаленою та найвіддаленішою периферійними зонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш401.171 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА334805

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Ященко Т.А. 
Каузація в російській мові: онтологія та концептуалізація: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.02 / Т.А. Ященко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено лінгвістичну реалізацію каузації як релятивної мегакатегорії, що відображає генетичні зв'язки у світі й мові та включає категорії умови, причини, наслідку, допуску та мети. Запропоновано новий підхід щодо аналізу мовної моделі каузації у межах лінгвістичної концептології, що дає можливість вивчати каузацію не лише як менталінгвістичне явище, а й як феномен культури. Лінгвокогнітологічний підхід розроблено на рівні лінгвоконцептологічного аналізу різних дискурсів. Розглянуто ментальні механізми становлення каузації, зокрема, встановлено співвідношення між внутрішньою формою слова та змістом концепту, розкрито питання про каузальність у міфологічному мисленні та наведено результати дослідження феномена двійництва як архетипової проекції каузації. Обгрунтовано положення про порівняння як концептуальну базу каузативного генезису. Доведено правомірність визначення модальності як фундаментальної характеристики каузації, описано мовні механізми реалізації її ціннісної складової. Розроблено нові принципи дослідження образного плану каузації з орієнтацією на лінгвокультурологічний аналіз і реконструкцію міфологічних джерел метафор. Здійснено лінгвоконцептологічне дослідження та функціонально-комунікативний аналіз тексту роману Ф.М.Достоєвського "Преступление и наказание" та зроблено висновок про домінуючу роль каузації в його архітектоніці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-2 +
Шифр НБУВ: РА352723

      
14.

Прохоренков В.М. 
Кличний відмінок у староросійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / В.М. Прохоренков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано відмінковий статус кличної форми в староросійській мові. Проаналізовано формально-синтаксичні й семантико-синтаксичні функції вокатива в ієрархії їх первинності та вторинності з урахуванням синкретизму його значення і транспозиційних особливостей відмінкової форми. Визначено причини використання кличного відмінка у функції суб'єкта, його синтагматичні особливості в даній функції. Висвітлено взаємозв'язок між категорією особи дієслова та іменника в реалізації вокативом формально- і семантико-синтаксичних характеристик. Розглянуто співвідношення інтенцій мовця й потенційних можливостей особи, представленої формою вокатива, в реченнях із дієсловами наказового способу, розкрито роль кличного відмінка в реалізації модальних відтінків імперативних конструкцій. Охарактеризовано особливості використання сакрального імені в кличному відмінку. Досліджено вживання вокатива у функції адресата в різних комунікативних регістрах староросійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-022 +
Шифр НБУВ: РА350719

      
15.

Фоміна Л.В. 
Комунікативна організація безсполучникового складного речення спонукального типу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.В. Фоміна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено комунікативну організацію безсполучникових складних речень, що функціонують у директивних мовленнєвих актах - прохання, клопотання, наказу, вимоги, поради, застереження, пропозиції та запрошення. Розглянуто ілокутивну силу директивного висловлення, вираженого безсполучниковим складним реченням у мовленнєвому акті, детально проаналізовано ілокутивні характеристики і функції кожної з частин спонукального безсполучникового речення. З'ясовано узгодження між собою частин безсполучникового спонукального складного речення за їх ілокутивною силою та яке значення це має для ілокутивної функції висловлення в цілому. Подано варіант прагматичної класифікації спонукальних безсполучникових складних речень на підставі їх ілокутивних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221
Шифр НБУВ: РА308796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Лісова Н.В. 
Крайня необхідність як обставина, що виключає злочинність діяння: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Лісова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історичний розвиток регулювання кримінальної відповідальності за шкоду, заподіяну у стані крайньої необхідності. Визначено основні кримінально-правові аспекти поняття крайньої необхідності. Проаналізовано її юридичну природу як обставини, що виключає злочинність діяння. Значну увагу приділено критеріям співвідношення та відмежування крайньої необхідності з такими обставинами, що виключають злочинність діяння, як фізичний або психічний примус, виконання наказу або розпорядження, діянню, взаємопомов'язаному з ризиком; виконання спеціального завдання з метою запобігання чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації. Підтверджено, що крайня необхідність є обставиною, яка займає у системі зазначених обставин головне (особливе) місце серед тих, які є базовими для здійснення суб'єктивного права та виконання юридичного обов'язку. Конкретизовано наукове визначення крайньої необхідності, яке враховує аспекти: семантичне тлумачення термінів, що утворюють словосполучення "крайня необхідність"; родові ознаки, притаманні всім обставинам, які є елементами інституту обставин, що виключають злочинність діяння; максимально повне відображення всіх конститутивних, специфічних ознак крайньої необхідності. Запропоновано внести зміни до законодавчого визначення крайньої необхідності, передбачене ч.1 ст. 39 КК України. Значну увагу приділено проблемі визначення меж крайньої необхідності. Досліджено питання допустимості як обставини, що виключає злочинність діяння, притаманне державам з континентальною та загальною системою права. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинної кримінально-правової норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.2 +
Шифр НБУВ: РА349270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Норець М.В. 
Мотив каяття в романній прозі Ф.М.Достоєвського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.В. Норець ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз романної прози Ф. М. Достоєвського з погляду її композиційної обумовленості мотивом каяття. Зазначено, що покаянний мотив обіймає сюжетно-фабульну єдність художнього цілого роману "Преступление и наказание": будь-який значущий епізод роману й тематично, і композиційно співвідноситься з покаянним сюжетом. Відмічено, що інтерпретація фіналу роману з організацією на Книгу Йови узгоджується з заявленою точкою зору на архітектоніку події каяття на тій підставі, що Роскольников, подібно до біблійного Йови, потребує власної провини, не приймаючи ні порад, ні вмовлянь ззовні. Розглянуто роман як процес переходу із психологічного рівня покаяння на онтологічний рівень каяття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4Достоєвський Ф.М. +
Шифр НБУВ: РА366838

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Вербіцька М. В. 
Наказне провадження у цивільному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. В. Вербіцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито особливості наказного провадження та судового наказу як самостійного судового акта, зміст вимог, за якими може бути видано судовий наказ, а також підстави для відмови в прийнятті заяви про відкриття наказного провадження. Проаналізовано процедуру видачі судового наказу, повідомлення боржника про видачу судового наказу та скасування судового наказу за заявою боржника. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного ЦПК України, спрямовані на усунення суперечностей між окремими нормами, які стосуються наказного провадження, та його узгодження з іншими процесуальними інститутами. Доведено необхідність доповнення переліку матеріально-правових підстав для видачі судового наказу вимогою, яка грунтується на правочині, вчиненому в письмовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)172.07
Шифр НБУВ: РА379144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Миронець С.М. 
Негативні психічні стани та реакції працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України в умовах надзвичайної ситуації: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / С.М. Миронець ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено динаміку негативних психічних станів та реакцій, що виникають у працівників аварійно-рятувальних підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України під час виконання професійних завдань за реальних умов великомасштабної надзвичайної ситуації. На підставі результатів критичного аналізу відповідних літературних джерел, наявної нормативно-правової бази, що визначає діяльність органів і підрозділів МНС України, розглянуто сучасні підходи до вивчення та розв'язання проблеми негативних наслідків впливу професійної діяльності на психіку представників професій екстремального профілю, зокрема у рятувальників. Виявлено особливості розвитку провідних психічних станів і реакцій, що виникають у рятувальників за умов підготовки до виконання аварійно-рятувальних робіт підвищеної складності та безпосередньої ліквідації наслідків великомасштабної надзвичайної ситуації. Розроблено рекомендації керівному складу аварійно-рятувального підрозділу, практичним психологам МНС України щодо запобігання негативним психічним станам і реакціям, що виникають у рятувальників під впливом стрес-факторів такої ситуації. Результати дослідження використано для розробки ст. 13 Закону України "Про правові засади цивільного захисту" від 24.06.2004 р. та відомчих нормативних актів МНС України з питань психологічного забезпечення службової діяльності рятувальників, зокрема концепції даного забезпечення працівників апаратів і підрозділів МНС України (наказ МНС України від 23.11.2004 р. N 187) та інструкції з її організації для аварійно-рятувальних служб (наказ МНС України від 23.02.2004 N 89, зареєстрований Міністерством юстиції України за N 323/89022 від 15.03.2004).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц9-331:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА350332

Рубрики:

      
20.

Семеген Л.Г. 
Облік інших необоротних матеріальних активів у будівельних підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Л.Г. Семеген ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання вдосконалення методики та організації обліку інших необоротних матеріальних активів (ІНМА), розкрито їх економічну сутність як об'єкта обліку. Проаналізовано класифікацію ІНМА для здійснення їх ефективного управління. Розроблено первинні документи для обліку операцій з ІНМА, охарактеризовано особливості застосування різних методів нарахування амортизації, їх переваги та недоліки. Висвітлено особливості використання тимчасових титульних і нетитульних споруд у будівництві, первинну документацію, регістри аналітичного обліку, окремі субрахунки для відображення даних споруд в обліку. Виділено й описано основні елементи облікової політики (ОП) щодо ІНМА. Запропоновано можливі варіанти відображення даних питань в наказі про ОП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.1-145.71
Шифр НБУВ: РА372670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського