Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (91)Реферативна база даних (2381)Книжкові видання та компакт-диски (702)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>K=МОТО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 329
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткач С.М. 
Автономна нейропатія у хворих на цукровий діабет І типу: фактори ризику, перебіг, діагностика і лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / С.М. Ткач ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу вивчено закономірності розвитку уражень автономної нервової системи та їх взаємозв'язок з порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка, різними формами дискінезії позапечінкових жовчних шляхів і змінами уродинаміки. З'ясовано характер взаємозв'язку змін соматичного й автономного відділів нервової системи. На підставі результатів спектрального та статистичного аналізу варіабельності серцевого ритму охарактеризовано стадії діабетичної автономної нейропатії (ДКАН). Визначено ранні ознаки діабетичної шлунково-кишкової автономної нейропатії (ДШКАН) і діабетичної цистопатії (ДЦ), фактори ризику виникнення діабетичної атономної нейропатії та маркери підвищеного ризику розвитку остеоартропатії Шарко. Показано властивість унітолу щодо позитивного впливу на поліоловий шлях обміну глюкози за рахунок підвищення активності сорбітолдегідрогенази, що запобігає надмірному накопиченню сорбітолу у нервах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р628-3 +
Шифр НБУВ: РА358373

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Українець Є.О. 
Аеродинамічні характеристики несучих систем літальних апаратів з співосними гвинтовими рушіями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / Є.О. Українець ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та розрахунку аеродинамічних характеристик несучих систем літальних апаратів з співосними гвинтовими рушіями. В роботі знаходить свій подальший розвиток метод дискретних вихорів з замкнутою вихровою рамкою як дискретною особливістю. Досліджено поля швидкостей, індуковані гвинтовими рушіями, вплив струменів від гвинтових рушіїв на аеродинамічні характеристики крила, мотогондоли, оперення в сліді. Досліджено вплив на моментні характеристики літака зміни режиму роботи гвинтових рушіїв, відхилення механізації крила, наближення до поверхні розділу, наявності ковзання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О533.5-02

Рубрики:

      
3.

Щербина М.В. 
Антрумектомія з ваготомією в лікуванні гострокровоточивих гастродуоденальних виразок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.В. Щербина ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів хірургічного лікування гострокровоточивих гастродуоденальних виразок (ГКГДВ) шляхом оптимізації виконання антрумектомії з ваготомією (АЕ + ВТ). Виявлено, що на тлі зниження з 40,9 % до 3,6 % загальної оперативної активності збільшується з 18,4 % до 30,8 % внаслідок поширеної виразкової деструкції частка АЕ + ВТ у разі ГКГДВ. Проведено порівняльний аналіз частоти та структури ранніх післяопераційних ускладнень (РПУ). За результатами патоморфологічних досліджень доведено, що у слизовій оболонці антрального відділу спостережено гіперпластичні (73,7 %) або субатрофічні (26,3 %) зміни, а м'язовий шар зазнає гіпертрофії, склерозу та різноспрямованої орієнтації волокон, що негативно впливає на моторику шлунка. Розроблено та впроваджено раціональну тактику й алгоритм виконання АЕ + ВТ у разі ГКГДВ, завдяки яким зменшилась кількість РПУ з 28,9 % до 13,2 %, деструктивного панкреатиту з 5,1 % і летальність з 2,1 % до 0. У віддаленому (до 10-ти років) періоді досягнуто зменшення з 42,3 % до 21,2 %. кількості постваготомних і пострезекційних синдромів. За даними анкетування (SF-36) досягнуто покращання якості фізичного, психічного та загального статусів життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА360414

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Бухтіяров І.Ю. 
Асинхронний мотор-вентилятор з широким діапазоном робочого ковзання для тепловозів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / І.Ю. Бухтіяров ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Створено асинхронний регулюємий мотор-вентилятор із широким діапазоном робочого ковзання для охолоджуючого пристрою дизеля тепловозу з метою зниження витрат енергії на привід вентиляторів охолоджуючого пристрою та підвищення надійності дизеля тепловоза. Існуючі системи плавного регулювання повітря: з поворотними лопатями, частотне регулювання мотор-вентиляторів, а також двошвидкісний електропривід вентиляторів не відповідають вимогам надійності, технологічності, вартісним показникам. Запропоновано плавний фазовий спосіб регулювання, який у 3,7 рази економічніший, ніж серійний релейний спосіб. Частота обертання мотор-вентилятора регулюється зміною напруги на обмотці статора фазовим способом за допомогою тиристорного перетворювача напруги. Встановлено, що обмотка ротора складається з мідних стрижнів та феромагнітних короткозамкнених кілець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.4-01
Шифр НБУВ: РА309656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гаркуша С.В. 
Біомеханічна корекція швидкісно-силової підготовленості волейболістів високої кваліфікації у передзмагальний період: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.В. Гаркуша ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення навчально-тренувального процесу підготовки волейболістів високої кваліфікації. На підставі дослідження особливостей моторики даної категорії спортсменів вперше визначено кількісні характеристики основних системотвірних елементів кінематичної структури техніки рухових дій. Встановлено їх взаємодію з іншими елементами техніки в системі змагань сучасного волейболу. Визначено кількісні харктеристики біодинамічної структури базових технічних елементів та одержано дані про участь основних скелетних м'язів спортсменів у процесі розв'язання рухових задач силового характеру за умов активної взаємодії з опорою під час виконання основних технічних дій. Під час проведення дослідження використано методику спеціальної силової підготовки волейболістів, яка грунтується на застосуванні в тренувальному процесі спортсменів фізичних вправ, що моделюють умови гіпергравітаційного навантаження й експериментально доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.691.511 +
Шифр НБУВ: РА336114

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Дрегваль І.В. 
Взаємодія впливів вестибулярної, зорової та слухової сенсорних систем на активність мотонейронів екстензорних м'язів нижніх кінцівок людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.В. Дрегваль ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано впливи від вестибулярної, зорової та слухової сенсорних систем на процеси збудження та гальмування пулів мотонейронів m. soleus людини. Доведено, що модульована аферентація взаємодії сенсорних систем на спеціальному рівні регулює активність екстензорних мотонейронів, котрі є кінцевою ланкою у регуляції довільних рухів та підтримки вертикальної пози людини. Досліджено стан мотонейронового пулу m. soleus за допомогою методу Н-рефлексометрії. Виявлено, що активація рецепторів півколових каналів за відкритих очей обстежуваних призводить до зниження амплітуди Н-відповіді екстензорних м'язів нижніх кінцівок людини з проявом двох фаз гальмування в реципрокній взаємодії м'язів. Відзначено, що за одночасної активації вестибулярної, зорової та слухової сенсорних систем - найбільше зниження амплітуди Н-відповіді у середньочастотному діапазоні шумових подразників, зміни рефлекторних взаємодій мотонейронів нижніх кінцівок людини обумовлені спінальними та супраспінальними впливами на інтер- та мотонейрони нижніх кінцівок людини, мають більш виражений ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.222.6 +
Шифр НБУВ: РА328121

Рубрики:

      
7.

Бабій В.П. 
Вибір пілорозберігаючого та пілоровідновлюючого методу хірургічної корекції виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в залежності від важкості кровотечі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Бабій ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено можливість збереження функціонуючих м'язових волокон пілоричного сфінктера у зоні кровоточивої виразки. Розроблено та впроваджено нові способи зберігання та відновлення воротаря за наявності даної патології. Розроблено оригінальну методику прогнозування ускладнень, яка дозволяє вибрати адекватний об'єм оперативного втручання. Розроблено показання та протипоказання щодо застосування лапароскопічних операцій за кровоточивої виразки дванадацятипалої кишки. Досліджено моторну активність та функціональний стан шлунка та дванадцятипалої кишки після різних видів пілорозберігаючих та пілоровідновних оперативних втручань, встановлено зменшення післяопераційних ускладнень під час проведення даних операцій, вивчено зв'язок між способами їх виконання та результами залежно від важкості кровотечі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА330669

Рубрики:

      
8.

Постоленко М.Д. 
Вибір терміну і методу операції при відновленні безперервності товстої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.Д. Постоленко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та результати практичного вирішення задачі сучасної хірургії, спрямованого на хірургічну реабілітацію хворих з колостомою шляхом оптимізації терміну та методу операції. Установлено, що відновлення моторики після відновного етапу залежить від тривалості періоду ізольованого функціонування петлі, що призводить до кукси прямої кишки (ПК). Відзначено, що особливостями морфологічної структури відключеного відділу товстої кишки (ТК) у хворих з колостомою є розвиток на тлі хронічного запалення атрофічних, склеротичних та мікроциркуляторних порушень, прогресуючих за умов існування стоми. Колостома погіршує фізичні, психічні, соціальні показники якості життя. Вибір способу відновлення безперервності ТК залежить від довжини кукси ПК та топографо-анатомічних взаємовідносин органів у малому тазі та повинен бути індивідуальним. Оптимальним терміном проведення реконструктивно-відновної операції є термін 3 місяці, який проходить за умов мінімального дисбіозу та морфологічних змін, забезпечує кращі умови для відновлення періодичної моторної діяльності, більш швидкого відновлення фізичної та соціальної активності, емоційно-психологічного статусу, вірогідно покращує якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23 + Р457.465.3 +
Шифр НБУВ: РА362193

Рубрики:

      
9.

Моторнюк Т. М. 
Виборчі технології у сучасному електоральному процесі України: рецепція досвіду США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. М. Моторнюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз виборчих технологій у сучасному електоральному процесі України та простежено рецепцію технологічного арсеналу США у вітчизняній політичній практиці. Проаналізовано концептуальні уявлення про сутність і роль виборчих технологій як чинника демократії. Розглянуто основні етапи еволюції та визначено класифікацію виборчих технологій. Досліджено американські виборчі технології як продукт розвитку демократичного режиму в США та головний засіб проведення успішних електоральних кампаній. Розглянуто технологічну складову перемоги Б. Обами на президентських виборах 2008 р. у США. Простежено виникнення та становлення виборчих технологій в Україні. Проаналізовано виборчі технології основних кандидатів в президенти в кампанії-2010 в Україні. З'ясовано використання американських виборчих технологій в електоральному процесі України. Встановлено, що виборчі технології в Україні знаходяться на шляху свого становлення; за рівнем розвитку, розробки теоретичної бази вони ще далекі від технологій, які використовуються у країнах сталої демократії. Натомість американізація виборчих технологій в Україні, яка спостерігається на сучасному стані, має сприяти демократизації вітчизняного електорального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР),131 + Ф3(7СПО),131
Шифр НБУВ: РА381247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Міміношвілі А.О. 
Вивчення порушень моторної функції товстої кишки в діагностиці, лікуванні та прогнозуванні гострого перитоніту (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.О. Міміношвілі ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2008. — 25 с. — укp.

Розроблено методику одномоментної стимуляційної механоентерографії та механоколонографії за експериментальних і клінічних умов, що дозволило якісно та кількісно оцінити зміни моторики кишечнику за норми та у випадку перитоніту. Вивчено особливості фонової та стимуляційної моторики тонкої та товстої кишки за цих умов, що дозволило за інформацією, одержаною стосовно товстої кишки з'ясувати стан моторики всього кишечнику. Виявлено роль порога чутливості стінки товстої кишки у динаміці у разі перебігу та прогнозування перитоніту. Науково доведено, що ефективність лікування парезу кишечнику можна контролювати у випадку змін цього порога за силою струму. Розроблено методику підбору параметрів електростимулів для стимулювання моторики шлунково-кишкового тракту. Розроблено класифікацію ступеня порушення моторики у випадку перитоніту, а також електрофізіологічні методи диференційної діагностики механічної та динамічної лапароскопії у разі перитоніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1 + Р413.302.2 +
Шифр НБУВ: РА357701

Рубрики:

      
11.

Альбужи Тарік Абдульазіз 
Віддалені результати лапароскопічної холецистектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Тарік Абдульазіз Альбужи ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с.: мал. — укp.

Вивчено питання клінічної значимості лапароскопічної холецистектомії під час лікування жовчнокам'яної хвороби та її ускладнень на підставі аналізу віддалених результатів. Встановлено, що серед 262 пацієнтів, які перенесли лапароскопічну холецистектомію, відмінні результати мали 123 (47 %) і гарні - 58 (22 %), посередні - 59 (23 %) і погані - 22 (8 %) пацієнтів. Посередні віддалені результати лапароскопічної холецистектомії зумовлені, в першу чергу, хронічними порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка та дванадцятипалої кишки, а також їх наслідками у вигляді гастродуоденостазу та дуоденогастрального рефлюкса з рефлюкс-гастритом у 51 % випадків. У 59 % пацієнтів зареєстровано погані віддалені результати лапароскопічної холецистектомії, обумовлені залишковою некоригованою та повторно виниклою після операції патологією жовчних шляхів. З'ясовано,що постлапарохолецистектомічний синдром (ПЛХС) у 74 % випадків обумовлений органічними та функціональними захворюваннями, не пов'язаними з патологією жовчного міхура та з його видаленням; у інших - некоригованою залишковою та післяопераційною патологією позапечінкових жовчних проток. Розроблено діагностичний алгоритм для профілактики ПЛХС, заснований на всебічному передопераційному та післяопераційному дослідженні органів черевної порожнини для виявлення та лікування супутніх захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА314387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Козій Т.П. 
Властивості вищої нервової діяльності у людей зрілого віку з порушеннями системного та церебрального кровообігу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Козій ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості вищої нервової діяльності у чоловіків віком 40 - 49-ти і 50 - 59-ти років з порушеннями системного та церебрального кровообігу на фоні артеріальної гіпертензії. Встановлено вірогідно низький рівень показників параметрів функціональної рухливості та сили нервових процесів, простих і складних зорово-моторних реакцій, а також пам'яті й уваги в чоловіків з помірною артеріальною гіпертензією у порівнянні з нормою. Це свідчить про схильність до інертності та слабкості їх нервових процесів, до брадифренції їх мнестичної діяльності та зниження тонусу та працездатності кори головного мозку. Виявлено тенденцію до зниження рівнів усіх досліджених нейрофізіологічних функцій в осіб віком 50 - 59-ти років у порівнянні з 40 - 49-річними чоловіками, але статистично значущі відмінності встановлено переважно в групі осіб з норальним кровообігом. За результатами кореляційного аналізу міжсистемних зв'язків визначено провідні гемодинамічні параметри, що пригнічують властивості вищої нервової діяльності, а саме: високий артеріальний тиск, збільшені об'єми лівого шлуночка та знижена скорочувальна здатність серця, а також високий периферичний опір і тонус дрібних судин головного мозку та венозний застій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 + Р627.703 + Р252.797.78 +
Шифр НБУВ: РА364135

Рубрики:

      
13.

Завязкіна Н.В. 
Вплив антиепілептичних препаратів на пізнавальні функції хворих на епілепсію: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Н.В. Завязкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив карбамазепіну, вальпроатів, ламотріджину (груп антиепілептичних препаратів (АЕП)) на характеристики інтелектуально-мнестичної діяльності хворих на епілепсію у динаміці. Уперше здійснено порівняльну оцінку змін психічних функцій у процесі лікування АЕП різних груп. Одержано результати, які можна використовувати в діагностиці як критерій прогнозу та ефективності лікування з точки зору психологічного статусу хворого, а також вибору адекватних реабілітаційних заходів для корекції психічних порушень. Доведено, що комплекс даних експериментально-психологічних методик дозволяє найбільш точно вивчити стан когнітивних функцій хворих із різними формами епілепсії у найближчому та віддалених періодах прийому АЕП, що сприяє об'єктивній діагностиці стану психічних функцій на фоні прийому протисудомних медикаментів, позитивно впливає на подальшу життєдіяльність та "якість життя" пацієнтів, покращує надання медичної та соціально-психологічної допомоги. Установлено, що дія даних препаратів у деякі періоди їх прийому позитивно впливає на психологічний статус хворих у вигляді поліпшення обсягу короткочасного та довгочасного запам'ятовування, а також покращання процесів мислення та уваги, прискорення темпу сенсо-моторних реакцій, збільшення працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-52 +
Шифр НБУВ: РА324817

Рубрики:

      
14.

Савицький Я.М. 
Вплив меланіну на секреторну функцію шлунка, процеси цитопротекції та моторику проксимального відділу травної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Я.М. Савицький ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького МОЗ України. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив меланіну, одержаного з чорних дріжджів Nadsoniella nigra var. hesuelica, на моторно-евакуаторну функцію шлунка та дванадцятипалої кишки в собак, шлункову секрецію в собак і щурів та цитопротекторні процеси в слизовій оболонці шлунка в щурів. Установлено, що меланін посилює харчову моторику шлунку та дванадцятипалої кишки, стимулює їх моторну активність, прискорює евакуацію з шлунку їжі вуглеводного складу та швидкість пропульсії за тонкою кишкою, пригнічує стимульовану шлункову секрецію в собак та щурів, не впливає на базальну секрецію соляної кислоти в щурів. При цьому зменшується об'єм шлункового соку, дебіт соляної кислоти та не змінюється дебіт пепсину. Виявлено виражену цитопротективну дію меланіну на слизову оболонку шлунка щурів, що супроводжується зменшенням її ураженості та ступеня структурно-геморагічних пошкоджень, викликаних методами іммобілізаційного стресу, введенням серотоніну та етанолу. Встановлено, що меланін зменшує інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів та збільшує активність ферментів антиоксидантної системи, що зумовлює його цитопротективний вплив, а його гастропротективна дія може бути співставленою з результатами застосування ранітидину, гастроцепіну та омепразолу. Доведено, що застосований меланін виявляє більш виражену цитопротективну дію, ніж препарат "Бефунгін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 + Е60*734.23-648
Шифр НБУВ: РА320260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Прибитько І. Ю. 
Вплив перерізки пілоричної гілки переднього стовбура блукаючих нервів на евакуаторну функцію шлунка у собак: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / І. Ю. Прибитько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*01
Шифр НБУВ: РА377183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Бешун О.А. 
Вплив регулювання потужності дизеля відключенням окремих робочих циклів на його економічні, екологічні та динамічні показники: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / О.А. Бешун ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено економічні, екологічні та динамічні показники роботи багатоциліндрового дизеля, регулювання потужності якого здійснюється шляхом відключення окремих робочих циклів. Удосконалено математичні моделі робочого процесу та динаміки дизеля з регулюванням потужності методом відключення окремих роочих циклів, що дало змогу визначити його економічні та динамічні показники. Розроблено й апробовано алгоритм переміщення робочих циклів по циліндрах двигуна. Досліджено процес згорання та визначено основні термодинамічні параметри циклу, наступного після одного, двох, трьох і чотирьох підряд відключених циклів. Теоретичні дослідження виконано на математичних моделях з використанням ПК. Для безмоторних і моторних стендових випробувань розроблено оригінальні методики

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-01 +
Шифр НБУВ: РА346203

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Богуцька Г. А. 
Вплив рухів верхньої кінцівки на H-рефлекс камбалоподібного м'яза людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г. А. Богуцька ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено ефект згинання та розгинання іпсилатерального передпліччя, стискування пальців кисті в кулак, згинання контралатерального передпліччя. Досліджене тривале гальмування Н-рефлексу не ослабляється за помірного тонічного збудження мотонейронів тестованого м'яза за умов довільного підошовного згинання стопи. Встановлено, що у разі взаємодії даного гальмування з гальмівним ефектом стимуляції загального малогомілкового нерва спостерігається явище оклюзії. Дані обставини вказують на локалізацію гальмування у пресинаптичній частині дуги Н-рефлексу. Виявлено, що тривале гальмування виникає рефлекторно в результаті аферентної імпульсації з м'язів верхньої кінцівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.829
Шифр НБУВ: РА372149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Осадчий О.В. 
Вплив спеціальних засобів навантаження на стан технічної майстерності волейболістів різних вікових груп: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Осадчий ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено питання стосовно вдосконалення процесу технічної підготовки волейболістів різних вікових груп. Розглянуто вікові особливості моторики та змагальної діяльності волейболістів. Визначено кількісні характеристики основних системотвірних елементів кінематичної структури техніки рухових дій волейболістів різного віку, з'ясовано їх взаємодію з іншими елементами техніки у системі змагань сучасного волейболу, визначено кількісні характеристики біодинамічної структури основних технічних елементів й одержано дані про участь основних скелетних м'язів спортсменів у разі розв'язання рухових задач силового характеру за умов активної взаємодії з опорою під час виконання основних технічних дій. У процесі дослідження застосовано методику вдосконалення технічної підготовки волейболістів різних вікових груп, яка грунтується на використанні фізичних вправ, що моделюють умови гіпергравітаційного навантаження за тренувального процесу спортсменів та доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.69.151.2 +
Шифр НБУВ: РА348500

      
19.

Лаврова Н.В. 
Вплив супутньої жовчнокам'яної хвороби на місцеві фактори ульцерогенезу при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки та вибір тактики лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Лаврова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив супутньої жовчокам'яної хвороби (СЖХ) на стан місцевих факторів ульцерогенезу (кислотно-пептичну агресію, інфікування слизової оболонки шлунка Helicobacter pylori, дуоденогастральний рефлюкс), а також факторів захисту слизової оболонки гастродуоденальної зони (рівень гастральних муцинів) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у період загострення захворювання та вибір тактики лікування даних хворих. Встановлено, що у процесі СЖХ виявляються більш виражені порушення у стані ульцерогенних факторів, які виявляються наявністю більш високого ступеня хелікобактеріозу, частим виникненням дуоденогастрального рефлюксу, а також більш вираженим зниженням вмісту мукополісахаридів у слизовій оболонці гастродуоденальної зони. Виявлено, що глибина та вираженість даних порушень корелювала із високим ступенем хелікобактеріозу, що підтверджує його важливу патогенетичну роль у розвитку та рецидивуванні не тільки виразкової, а і жовчнокам'яної хвороби. Запропоновано та апробовано схему лікування хворих із поєднаною патологією, яка включає додатково до ерадикаційної терапії засоби, що нормалізують моторику гастродуоденальної зони та захисні властивості слизового бар'єру та є патогенетично обгрунтованою та високоефективною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43-3 + Р413.204.6-3 +
Шифр НБУВ: РА324291

Рубрики:

      
20.

Чуб О.В. 
Вторинна дистонія рубця у високопродуктивних корів (патогенез і лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.В. Чуб ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церка, 2002. — 18 с. — укp.

Визначено показники вмісту рубця у клінічно здорових високопродуктивних корів за різних режимів годівлі та структурах раціону. Досліджено поширення та механізми розвитку вторинної дистонії рубця, першопричиною якої визначено: гепатодистрофію, кетоз, зміщення сичуга, ендотерміт, мастит, гнійно-некротичні процеси у ділянці кінцівок. Визначено показники вмісту рубця у разі цих патологій. Апробовано схему лікування корів, хворих на вторинну дистонію рубця, яку застосовують разом з лікуванням основного захорювання. Доведено, що застосування аміридину гідрохлориду та натрію хлориду разом із сумішшю за С.І. Смирновим відновлює моторику рубця, сприяє збільшенню загальної кількості інфузорій, підвищенню редуктазної, целюлолітичної та зниженню амілолітичної активності мікрофлори рубця. Виявлено підвищення рівня оцтової та зниження частки масляної кислот у вмісті рубця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.322-911-6 + П872.322-911-7
Шифр НБУВ: РА317256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського