Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=МОРЕПРОДУКТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лазоренко Г. Є. 
Природний радіонуклід полоній-210 у компонентах екосистеми Чорного моря: концентрації, розподіл і дози опромінення: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / Г. Є. Лазоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Розроблено та створено системний підхід визначення радіоекологічної та радіобіологічної значимості природних радіоактивних елементів на прикладі Po в екосистемі Чорного моря. Вперше виявлено та встановлено загальні тенденції розподілу Po в абіотичних компонентах Чорного моря та розраховано його потоки із поверхні моря залежно від кількості зваженої речовини у стовбурі води. Побудовано просторові карти його розподілу у поверхневій воді та донних відкладах Чорного моря загалом і прибережних районів Криму, зокрема, включаючи бухти Севастопольського морського регіону. Визначено залежність рівнів накопичення Po донними відкладами від їх гранулометричного складу та наявності органічних домішок різного походження. Висвітлено залежність рівнів акумулювання Po гідробіонтами Чорного моря від їх приналежності до різних ланок трофічного ланцюга. Встановлено, що для чорноморських риб Po слугує індикатором їх приналежності до різних екологічних груп. На основі вимірів Po у мезо- та макрозоопланктоні з урахуванням їх харчових відносин у планктонному угрупованні та трофіко-паразитарних зв'язків в іхтіоценозі чорноморського шпрота живлення визнано головним джерелом надходження цього природного радіонукліда до пелагічних видів риб Чорного моря. Залежність акумулювання Po чорноморськими молюсками від стадій гаметогенезу, статевої приналежності, типу живлення, їх екологічного стану та середовища їх існування. Розкрито індикаторні властивості Po за визначення екологічного стану чорноморських макрофітів та умов їх існування. Розраховано дози опромінення від акумульованого ними Po та оцінено їх відповідність до рекомендацій МАГАТЕ відносно безпечних рівнів дозового навантаження для популяцій водних організмів. Дози опромінення населення України й її Автономної Республіки Крим як регіону, де традиційно залишається найбільша частина місцевих виловів чорноморських риб, внаслідок споживання виготовлених із них морепродуктів, проведено порівняльний аналіз із граничними рівнями дозових навантажень згідно міжнародних стандартів МАГАТЕ та граничних рівнів опромінення населення, рекомендованих МКРЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-652.152 + Д221(922.8)13
Шифр НБУВ: РА382310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Литовченко А.В. 
Фінансово-економічне регулювання імпорту риби та морепродуктів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.В. Литовченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено стан та тенденції розвитку виробництва, імпорту та експорту риби і морепродуктів, охарактеризовано основні зовнішні ринки даного виду продукції. Розглянуто сучасні методи фінансово-економічного регулювання зовнішньоекономічних операцій з метою забезпечення продовольчої безпеки держави за умов зростаючого попиту на продукцію та лібералізації світової економіки. Охарактеризовано методи та інструменти тарифного та нетарифного регулювання імпорту рибної продукції на світових ринках. З урахуванням світового досвіду та особливостей вітчизняної аграрної економіки визначено основні напрями регулювання імпорту риби та морепродуктів. Виокремлено й охарактеризовано етапи трансформування та лібералізації ввізного мита на рибу та морепродукти у межах вступу України до Світової організації торгівлі. Доведено, що застосування ввізного мита як одного з фінансово-економічних інструментів суттєво впливає на формування митної вартості товарів. Обгрунтовано необхідність здійснення диверсифікації каналів постачання продукції на український ринок за умов скорочення природного ресурсу та збільшення частки аквакультури в світових обсягах пропозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)853.581 +
Шифр НБУВ: РА352915

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Айяд Рйяд Абдулла Антар 
Формування стратегії маркетингу рибних товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Айяд Рйяд Абдулла Антар ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано споживчу цінність рибних товарів, їх упакування, ціну, попит, пропозиції та місткості ринку. Визначено тенденції, можливі варіанти, прогностичні моделі та розрахункові показники прибутків населення, рівня споживання й цін, місткості внутрішнього ринку та ймовірного експорту рибних товарів, вилову й переробки риби і морепродуктів, а також інвестицій у розвиток рибної промисловості Республіки Йємен на тривалу перспективу. Розроблено концепцію пріоритетного розвитку виробництва та збуту рибних товарів Йємену в довгостроковому періоді й маркетингову стратегію розвитку підприємства з метою їх переробки та реалізації, а також рекомендації щодо їх практичного здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ЙЕМ)421.511.2
Шифр НБУВ: РА309334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лук’яненко О. Г. 
Розвиток рибальства і аквакультури в секторальній структурі економіки ЄС / О. Г. Лук’яненко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено суть, структуру, багатофункціональну специфіку та значення глобального рибальства і аквакультури у парадигмальному форматі сталого розвитку. Визначено критичні проблеми рибальства і аквакультури, зумовлені глобальними змінами клімату, забрудненням світового океану, техногенним впливом на аквасистему, браконьєрством. Запропоновано таксономічну модель глобального рибальства, ідентифіковано тренди та імперативи його управлінням. Проаналізовано політику ЄС в сфері рибальства, показано його місце та роль в Європейській економіці. Оцінено масштаби і структурну динаміку європейської рибної та аквакультурної індустрії. Визначено кількісні і якісні параметри, принципи і критерії інституційної та корпоративної організаційно-правової конфігурації ринку риби і морепродуктів ЄС, виявлено специфіку багаторівневого регулювання європейського рибальського бізнесу. Показано внутрішні і зовнішні умови, виявлено об'єктивні і суб'єктивні проблеми розвитку рибного господарства України, оцінено його потенціал, визначено напрями системної модернізації та розвитку експорту у євроінтеграційному контексті.^UIn this dissertation the problem of the resource provision for economic activity have been investigated within the paradigm of sustainable development. The essence, structure, multifunctional specificity and importance of fishing industry in the global economy have been comprehensively studied, its key trends are identified and evaluated, first of all - the dynamic development of the aquaculture, which is ahead of the world industrial capture fisheries and seafood catching. The critical problems of fishery and aquaculture, caused by global climate change, pollution of world ocean, technogenic impact on the aquatic ecosystem, poaching have been identified. The taxonomic model of global fisheries is proposed, which reflects its affiliation to the economy of the seas and oceans, bioeconomy, blue and circular economies, resource and technical bases, technological processes, multilevel regulation and monitoring. The trends and imperatives of the global fisheries and aquaculture management are identified, the modern format of its corporate business model is proposed. The possibilities of convergence of markets of fishery and aquaculture products of Ukraine and of EU are investigated. The natural resource, technological and organizational potential of fishery in Ukraine is estimated. The internal and external conditions are shown, the objective and subjective problems of its development are revealed, the ways and algorithms of their solution, oriented to the system modernization, are offered. The strategic approaches of the export-oriented and import-substituting significant increase of the volumes, the expansion of assortment and the improvement of quality of products of Ukrainian fishery and aquaculture are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського