Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (1356)Книжкові видання та компакт-диски (409)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=МОДЕРНІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Защепкіна Н.М. 
Котонізація короткого волокна льону на обладнанні бавовнянопрядильних фабрик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.М. Защепкіна ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто один із напрямків розвитку ресурсозберігаючих технологій - використання власної сировинної бази України для потреб текстильної промисловості. Згідно з "Державною програмою розвитку легкої промисловості на період до 2000 року", де підкреслено, що одним із найважливіших напрямків розвитку легкої промисловості є зміцнення сировинної бази галузі та модернізація необхідного обладнання для переробки місцевих сировинних ресурсів. Розглянуто необхідні технологічні операції, які передують прядінню волокна з короткого волокна льону низьких номерів. Надано визначення цим технологічним операціям, а також - поняттям "котонін", види котонування, глибина котонування. У дисертації приводяться результати комплексних та математичних досліджень параметрів механічного котоніну, який було вироблено на різних технологічних ланцюжках різних підприємств України на бавовняному обладнанні, досліджено залежність параметрів механічного котоніну від заправочних параметрів чесальної машини, вибран оптимальний технологічний ланцюжок та вказано на залежність і зв'язок параметрів пряжі від параметрів котонованого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М31-31

Рубрики:

      
2.

Горбатенко В.П. 
Модернізація українського суспільства у контексті сучасних цивілізаційних процесів: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.П. Горбатенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 36 с. — укp.

У дисертації систематизовано здобутки теорії модернізації і сформульовано основні параметри реформування українського суспільства у контексті сучасних цивілізаційних процесів. Розкрито характерні ознаки та особливості досвіду вдосконалення суспільно-політичних систем західного й незахідного світу. Показано специфіку модернізаційних імпульсів в історичній ретроспекції України. Здійснено аналіз сучасного кризового стану українського суспільства, функціонування перехідної постсоціалістичної держави, визначено стратегічні орієнтири вітчизняного державотворення та культурно-ціннісного забезпечення еволюційного розвитку. Запропоновано прогностичне передбачення постсучасного поступу людської цивілізації й охарактеризовано гуманістичні детермінанти політики для України ХХІ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024(4УКР)
Шифр НБУВ: РА306966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мельник Д.С. 
Стратегічні засади розвитку телекомунікаційних послуг (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Д.С. Мельник ; НАН України. Ін-т пробл. ринку і екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні підходи та практичні рекомендації щодо формування стратегії розвитку телекомунікаційних послуг у регіоні. Сформульовано визначення поняття "стратегія розвитку телекомунікаційних послуг у регіоні" як сукупності організаційних, економічних, технічних рішень, на підставі яких забезпечується доступність послуг, конкурентоспроможність мереж і дохід для операторів зв'язку. Наведено організаційно-економічні засади розвитку телекомунікаційної інфраструктури, як основи інформатизації соціально-економічної життєдіяльності. Запропоновано метод обгрунтування вибору регіонів пріоритетного інвестування розвитку телекомунікаційної інфраструктури, а також системологічний підхід до розробки стратегічної програми цього розвитку та інформатизації соціально-економічного розвитку регіону, що грунтується на реалізації послідовності організаційно-економічних етапів: аналіз доступності соціально-значущих (загальних) послуг, запозичення досвіду країн з розвиненою економікою, формування нових управлінських завдань, забезпечення умов ринкової співпраці телеоператорів, модернізація потужностей домінуючого оператора телекомунікаційних послуг у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.5 + У9(4УКР-4ЛЬВ)386.5 +
Шифр НБУВ: РА325352

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Остюченко С.М. 
Модернізація соціал-демократичної парадигми в контексті конвергенції ідеологій: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.М. Остюченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Виявлено головну особливість нової соціал-демократії - орієнтацію на конвергентну модель суспільного розвитку. Аргументовано тезу, що в майбутньому основною проблемою для лівих партій стане завдання забезпечення рівноваги між соціалістичними та ліберальними цінностями. Обгрунтовано положення, що глобалізація та індивідуалізація є тими основними чинниками, що будуть помітно впливати на всі основні сфери громадського життя. Виявлено, що суттю модернізації сучасної соціальної держави є визнання ринку, захист неринкових соціальних сфер. Зазначено, що західноєвропейський тип соціал-демократії не є універсальним явищем, придатним для всіх країн, оскільки кожна з них має свої особливості. Доведено, що критеріями відповідності політичних програм реальній політиці є зміст бюджету, його орієнтація і, насамперед, його податковий розділ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.22 + Ф62(0),81 + Ф054 +
Шифр НБУВ: РА325306

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Жарраф М. 
Модернізація політичної системи Марокко: напрямки, етапи та перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М. Жарраф ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази модернізації політичної системи королівства Марокко запропоновано концепцію дослідження, яка містить теоретичні положення та політичні прогнози щодо закономірностей процесів модернізації та демократизації у арабо-мусульманській монархії Марокко. На базі великого фактичного матеріалу підсумовано досвід державної модернізації "зверху" за умови конституційної монархії, визначено пріоритетну значущість у цьому процесі глави держави - короля. Висвітлено суть і зміст етапів демократизації Марокканської конституційної монархії. Комплексно проаналізовано закономірності та специфіку складного поєднання монархії, ісламу та головних засад демократії (конституцію, парламент, виборчу систему) у даної держави. Уточнено поняття "традиційна", "парламентська" та "дуалістична" монархії. Здійснено спробу визначити місце Марокканської держави в цьому понятійному переліку, а також багатофакторний політологічний аналіз політичного поля та конституційного дизайну Марокко. Розглянуто роль опозиції в модернізаційному процесі. Уперше до наукового обігу введено значний фактичний матеріал, який стосується утворення нових політичних партій у країні, їх програм, політичної діяльності, участі у виборчих змаганнях. Визначено спадковість доктрини хасанізму на сучасному етапі політики модернізації у роки правління короля Мохамеда VI.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф3(6МАР)64 + Т3(6МАР)64-5 +
Шифр НБУВ: РА328691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Кутуєв П.В. 
Концепції розвитку та модернізації суспільства: історико-соціологічний аналіз дослідницьких програм: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / П.В. Кутуєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено проблему суперечності між деклараціями соціологів про необхідність теоретичного синтезу та реальним домінуванням конфліктного теоретизування. Визначено структуру еволюції концепцій розвитку та модернізації у дослідницьких програмах соціології в аспекті їх взаємодії поміж собою та з ідеологіями, що існували з 1950-х рр. до сьогодення. Реінтерпретовано поняття "розвиток суспільства" та "модернізація суспільства", обгрунтовано необхідність обмеження сфери застосування поняття "модернізація" шляхом запровадження концепції "формування модерну". Базуючись на синтетичному теоретизуванні, реконструйовано дослідницькі програми модернізації, світ-системного аналізу, держави, що сприяє розвитку, здійснено концептуалізацію ленінських режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.933 + С5*328.933 + С5*328.933
Шифр НБУВ: РА338649

Рубрики:

      
7.

Брустінов В.В. 
Модернізація системи влади і управління: чинники змін та розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Брустінов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Базуючись на принципах системного аналізу та методологічних засадах некласичних теорій перехідного періоду, здійснено грунтовне дослідження процесу політичної модернізації в аспекті адміністративної реформи як складової реформи політичної системи суспільства у цілому. Зроблено висновок, що на етапі переходу від тоталітарного правління до демократії адміністративна реформа має поєднуватися з політичною, дані реформи є процесами політико-адміністративної модернізації. На підставі аналізу суспільно-політичної ситуації в Україні запропоновано концепцію політико-адміністративної модернізації, суть якої полягає в поєднанні інституційних змін політичної системи та політичного управління на принципах ідейно-світоглядного плюралізму та демократичної політичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф037.2 +
Шифр НБУВ: РА337319

Рубрики:

      
8.

Цимбалюк Н.М. 
Інституційна модернізація культурно-дозвіллєвої сфери в Україні: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування інституціональної модернізації культурно-дозвіллєвої сфери. Розглянуто актуальні проблеми розвитку дозвілля, особливості їх вирішення за сучасних умов та основні напрямки державної культурної політики у сфері культури. Запропоновано тезу, що інституціональна модернізація взаємопов'язана з функціонуванням та розвитком інноваційних культурно-дозвіллєвих систем і суттєво впливає на інститут дозвілля. Розроблено підхід, який дає змогу розглянути теоретичні проблеми вивчення сучасного культурного дозвілля, особливості формування культурних запитів людини за умов розвитку сучасного українського суспільства. Визначено основні теоретичні положення, принципи, соціальні функції, специфічні фактори організації культурно-дозвіллєвих відносин за умов вільного часу. Проаналізовано сучасну систему культурно-дозвіллєвих організацій, основні тенденції її модернізації, а також особливості діяльності та типові форми інноваційних закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.2*328.933 +
Шифр НБУВ: РА337037

Рубрики:

      
9.

Корсак К.В. 
Соціально-філософський аналіз тенденцій розвитку тріади "людина - суспільство - освіта" на початку XXI століття: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / К.В. Корсак ; АПН України; Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Проаналізовано стан, тенденції змін і перспективи розвитку тріади "людина - суспільство - освіта (ЛСО)" з метою створення нових загальних філософських, соціальних та освітніх підходів до формування світобачення, наносвідомості, продуктивної компетентності громадян України XXI ст. Виявлено і досліджено понад 60 визначних явищ у сучасній еволюції ЛСО, зокрема, людина "природна", людина в соціально-суспільному вимірі, організація й умови стійкого розвитку соціуму, модернізація засад виробництва і життєдіяльності, оборона і національна безпека, розвиток науково-виробничого комплексу, освіта і культура та зміни діяльності навчально-виховного комплексу під час побудови суспільства знань. Доведено, що за сучасних умов в Україні успішною може бути лише законодавчо-демократична модель освітніх реформ. Розвинуто теорію освітньо-компаративістичних досліджень і запропоновано авторський курс з порівняльної педагогіки. Створено Світову енциклопедію освіти і розпочато роботу над україномовною версією Європейського освітнього тезаурусу. Досліджено стан і тенденції змін у викладанні точних наук. Викладено концепцію програми фізики у 12-річній школі з урахуванням розвитку нано- піко- і фемтонаук. Представлено авторську інноваційну й інтегральну дисципліну "Природознавство - XXI".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*148:Ч30 + Ч30 в05 +
Шифр НБУВ: РА342709

Рубрики:

      
10.

Бочарова О.А. 
Модернізація вищої школи у сучасній Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.А. Бочарова ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади модернізації ВНЗ, основні етапи еволюції системи вищої освіти. Описано структуру ВНЗ у Франції, особливості системи вищої освіти країни. Розкрито зміст реформ ВНЗ, визначено нові напрямки в організації навчального процесу та структурні зміни в системі вищої освіти, шляхи її адаптації до європейського освітнього простору. Досліджено структурні зміни у ВНЗ країни в період реформених перетворень (наприкінці 1960-х - 2004 рр). Описано процеси глобалізації, інформатизації, європейської інтеграції, зокрема, демократизація ВНЗ, професіоналізація. Висвітлено тенденції розвитку системи вищої освіти Франції в контексті об'єднаної Європи та її значення у створенні "єдиного європейського простору" в галузі вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4ФРА)7 +
Шифр НБУВ: РА342251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ковальчук В.Ю. 
Модернізація професійної та світоглядно-методологічної підготовки сучасного вчителя: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / В.Ю. Ковальчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Наведено модернізаційний аналіз процесу професійної та світоглядно-методологічної підготовки сучасного вчителя на основі вимог до фахівця в сучасному постіндустріальному, інформаційному суспільстві, що адекватно реагує на виклики сучасної глобалізації. Відзначено, що повільна трансформація системи підготовки вчителя в Україні загальмовує процеси реформи шкільної та вузівської освіти та негативно позначається на темпах перебудови всіх життєвих сфер в Україні. Розглянуто модернізаційну парадигму реформи педагогічної освіти, яка "переключила" усвідомлення мети і темпів даної реформи на іншу систему світобачення в контексті нової світоглядно-методологічної ситуації, в якій перебувають сучасні природничі, суспільні та гуманітарні науки на зламі епох у перехідну добу та суспільна практика. Наведено сучасне трактування модернізації педагогічної освіти як системи підготовки і перепідготовки кадрів, процесу цілеспрямованого удосконалення, покращення всіх технологій освітньо-педагогічного і виховного процесу. Відзначено, що заперечення "старих" теорій навчання і виховання має бути діалектичним, щоб використати найкращий досвід минулих епох до сучасних навчальних і виховних технологій, що базуються на цінностях "людиновимірювальності" суспільної свідомості і буття. Доведено, що поступ у реформуванні професійної та світоглядно-методологічної підготовки сучасного вчителя становить не простий лінійно-поступальний процес, а є складним на основі реальних внутрішніх та глобальних соціально-економічних, політичних та культурологічних процесів, які визначають перебіг подій у цивілізації ХХІ ст., зокрема в світовому освітньому просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч489.511.350 +
Шифр НБУВ: РА342925

Рубрики:

      
12.

Маційчук В.В. 
Розробка технології та модернізація серійного обладнання для лиття під тиском з вакуумом секцій радіаторів з алюмінієвих сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.В. Маційчук ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Розроблено технологію виробництва секцій радіаторів опалення з алюмінієвих сплавів литтям під тиском з вакуумуванням, яку реалізовано на модернізованих ливарних серійних машинах. Вперше встановлено кількісні залежності впливу силових і швидкісних параметрів 2-х ступеневого режиму пресування з двома фазами підпресування на кристалізацію тонкостінних литих біметалевих радіаторів. Встановлено взаємозв'язок термочасових параметрів лиття під тиском та механічних властивостей моно- та біметалевих секцій радіаторів. На підставі аналізу теплопередачі в моно- та біметалевих секціях радіатора розроблено нову конструкцію секції з більш високим показником тепловіддачі, ніж у її аналогів. Досліджено термочасові, швидкісні та силові параметри, а також вакуумування прес-форм під час лиття під тиском секцій, що впливають на якість радіаторів: геометрію виливка, шорсткість поверхні, герметичність. Розроблено технологічні параметри лиття під тиском моно- та біметалевих секцій радіаторів з міжцентровою відстанню 0,05 та 0,03 з централізованим вакуумуванням прес-форми для групи машин. Показано можливість використання у складі шихти до 45 % відходів власного виробництва під час виплавки алюмінієвих сплавів АК12М2 та АК12. На базі серійних машин створено автоматизований комплекс лиття під тиском мод. ГМ 711Б08А. Здійснено апробацію даного комплексу разом з модернізованими серійними машинами мод. CLH-630, CLOO-1000 і новою централізованою системою вакуумування прес-форм для групи машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К799.92 + К616.32 +
Шифр НБУВ: РА349025

Рубрики:

      
13.

Лисенко-Ковальова Н.В. 
Мистецький український рух: модернізація літературної традиції і модернізм: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Лисенко-Ковальова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні моделі нового традиціоналізму та ознаки модернізації традиційної оповідності у творах учасників Мистецького Українського Руху (МУР). Охарактеризовано теоретичні засади діяльності МУР, проаналізовано експеримент з "великою літературою" та концепцію "національно-органічного стилю" у зв'язку з мистецькими здобутками літературної епохи 1920-х рр. Досліджено процеси модернізації художньої оповідності у творчості Т.Осьмачки, І.Багряного, У.Самчука. На підставі вивчення творчої спадщини Ю.Косача, І.Костецького, В.Петрова-Демонтовича простежено художню практику модернізму у МУР як естетичну провокацію. Наведено підсумкову оцінку експерименту з "великою літературою" як центрального дискурсу та його опозиційної моделі у період діяльності МУР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4/8)-329 +
Шифр НБУВ: РА343111

Рубрики:

      
14.

Новакова О.В. 
Політична модернізація та розвиток демократичних процесів в сучасній Україні: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.В. Новакова ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 31 с. — укp.

Досліджено питання розвитку процесів політичної модернізації та демократизації українського суспільства. Запропоновано концепцію, яка передбачає комплексний аналіз динаміки політичного життя як процесу самоорганізації суспільства. На підставі вивчення наукової літератури та розвитку політичного процесу в Україні запропоновано концептуальну модель демократичної політичної модернізації українського суспільства, ідеєю якої є розвиток внутрішньої самоорганізації соціуму шляхом формування інституціональної та громадянської політичної відкритості. Доведено, що провідним напрямком здійснення демократичної модернізації українського суспільства є його консолідація шляхом розвитку механізмів самоорганізації соціально-політичної системи на всіх її рівнях - від громадян до політичних організацій і держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА352044

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Цимбалюк С.І. 
Конституювання і розвиток теорії модернізації в соціологічному дискурсі: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / С.І. Цимбалюк ; Киї. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито суть поняття "модернізація" як теоретичного конструкту, який визначає творчо-перетворювальну функцію розвитку. Запропоновано тезу, що теорія модернізації є не субтеорією соціології розвитку, не доповненням до інших теорій, наприклад теорії "індустріального суспільства", а є теорією соціології розвитку, у якій суспільний розвиток розглянуто як самостійний процес. Розроблено періодизацію рефлексії щодо теорії модернізації у соціологічному дискурсі, яка складається з чотирьох періодів, а саме: класичного (остання третина XVIII - початок XX ст.), конституювання (1920 - 1960-ті рр.), розвитку (1970 - 1980 рр.), дивергенції (кінець XX - початок XXI ст.). Здійснено аналіз змісту основних періодів розвитку теорії модернізації та встановлено, що у кожному з них використовувалися методи, притаманні соціологічному дискурсу кожного періоду. Запропоновано тезу, що теорії постмодернізму характеризуються певною динамікою та логікою розвитку та є теоріями соціології розвитку. Розглянуто значення для конституювання сучасної теорії модернізації методу історичного аналізу, доведено, що даний метод створює засади розуміння модернізації як нелінійного, багатовекторного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2 +
Шифр НБУВ: РА349529

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Адабащев Б. 
Модернізація змісту професійної підготовки робітників у профтехучилищах будівельного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Б. Адабащев ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розкрито вплив технічного прогресу у технології будівельних робіт на особливості професійної підготовки майбутніх робітників-будівельників для виконання опоряджувальинх робіт. Визначено умови організації професійного навчання майбутніх робітників-будівельників за групою професій, реаліазція яких сприяє уніфікації змісту професійної підготовки робітничих професій механізованої праці. Розроблено науково-технічні засади групування робітничих професій. Визначено особливості групування професій механізованої та машинно-ручної праці. Встановлено доцільність і можливість уніфікації навчальних програм для підготовки робітників за групою професій опоряджувальних робіт. Удосконалено науково-методичні засади розробки уніфікованих навчальних програм для підготовки робітників за групою професій опоряджувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н.р(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА348615

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
17.

Стадник М.М. 
Трансформація ставлення християнства до науки: релігієзнавчо-філософський аспект: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / М.М. Стадник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено характер трансформації ставлення християнства до науки, показано його зміни у процесі розвитку людської цивілізації. Виявлено, що у період середньовіччя склалось специфічне бачення світу, якому були властиві символізм, умоспоглядання та герменевтика, а становлення західного мислення детермінувалось християнським світобаченням. Встановлено, що новоєвропейський період характеризується ньютоново-картезіанським розмежуванням матерії та свідомості, що наклало відбиток на співвідношення релігійного та наукового бачення світу, які були чітко відокремлені й позначені як несумісні внаслідок різних способів пізнання. З'ясовано, що у XX ст. у науковому світобаченні відбулися зміни, які виявлили недосконалість класичної науки, що призвело до формування нової наукової парадигми та розробки теорій, сутність яких схожа з деякими християнськими релігійно-філософськими системами. На підставі порівняння основних віроповчальних концепцій і методів пізнання виявлено існування різних конфесійних шляхів пошуків істини, які постійно змінювались і відзначались різними проявами у ставленні до науки. Показано, що світоглядні засади, догматизовані християнськими конфесіями, передбачають ірраціональне осмислення змісту релігійних текстів, а метафізичне тлумачення "відкриває" шлях до їх людського осмислення, що призводить до трансформації взаємодії світоглядних засад християнських конфесій з наукою у різні історичні періоди. Встановлено, що криза науки у сучасній культурі спричинена тотальною релятивізацією наукового знання, яка обумовлена такими принципами, як децентрованість і онтологічна невизначеність. Встановлено, що модернізація християнства полягає в його адаптації до досягнень науки, що призводить до зростання кризи як у християнстві, так і в науці, сутнісних перекручувань змісту багатьох канонічних текстів і до порушення окремих віровчень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-12 + Э210.33 +
Шифр НБУВ: РА349034

Рубрики:

      
18.

Сокурянська Л.Г. 
Ціннісна детермінація становлення соціальної суб'єктності студентства в умовах соціокультурної трансформації: автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Л.Г. Сокурянська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено концепцію факторної обумовленості становлення соціальної суб'єктності майбутніх фахівців за умов пострадянського суспільства. Проведено синтез макро- та мікросоціологічного аналізу ціннісної динаміки на соцієтальному, груповому та індивідуальному рівнях. Доведено, що показником та чинником соціокультурної трансформації українського суспільства є "модернізація" та "постмодернізація" ціннісного дискурсу різних елементів соціального. Досліджено процес "модернізації" та "постмодернізації" аксіофеноменів студентської молоді як головний чинник формування її суб'єктних характеристик. Визначено співвідношення соціалізації та самоконструювання у процесі формування сучасної особистості. Розроблено теорію "ціннісного поля особистості" як її нового соціокультурного виміру. Висвітлено концептуалізацію амбівалентних проявів ціннісної свідомості студентів, доведено вплив ціннісної амбівалентності на суб'єктний потенціал особистості. Визначено шляхи та механізми подолання безсуб'єктності пострадянського простору на основі застосування ціннісно-суб'єктного підходу до аналізу трансформаційних процесів в Україні, роль ВНЗ у вирішенні даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.1-723.4*122.6 +
Шифр НБУВ: РА352891

Рубрики:

      
19.

Романишина О.Я. 
Формування інформаційної культури студентів коледжів технічного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Я. Романишина ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію формування інформаційної культури студентів коледжів технічного профілю (техніків-програмістів). Компонентами моделі даної технології є: мета, завдання, методи та засоби навчання, принципи, уміння, необхідні студентам для формування інформаційної культури, педагогічні умови, етапи даного формування, компоненти, критерії, показники, рівні сформованості даної культури. Визначено педагогічні умови, які забезпечують її дієвість. До них віднесено: створення інформаційного середовища; використання інформаційних технологій з метою збору, обробки, зберігання та використання інформації; активізацію самостійної пізнавальної діяльності студентів; володіння технологіями створення програмних продуктів. Особливостями формування інформаційної культури є вміння: орієнтуватись в інформаційному середовищі (організація, збирання й обробка інформації комп'ютерними засобами; створення, збереження та управління базами даних, організація доступу до них); створювати якісно нову інформацію (створення web-сайтів, володіння прийомами програмування та технологіями створення програмних продуктів); сприяти інформаційній взаємодії (діагностика працездатності комп'ютерної техніки, програмного забезпечення та локальних мереж, їх модернізація, керування ними).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.253 +
Шифр НБУВ: РА352243

Рубрики:

      
20.

Дікова-Фаворська Д.М. 
Репродуктивні практики в контексті молодіжної повсякденності: фактори актуалізації: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Д.М. Дікова-Фаворська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію факторної зумовленості актуалізації репродуктивних практик як феномену молодіжної повсякденності. Відповідно до цієї концепції найважливішими факторами репродуктивних практик молоді є її репродуктивне здоров'я та ціннісні орієнтації, інтерналізовані завдяки повсякденному дружньому, а також родинному спілкуванню. Відзначено, що чинниками впливу на репродуктивне здоров'я є об'єктивні (стан навколишнього природного та соціального середовища), суб'єктивні (ставлення до здоров'я, зокрема репродуктивного, ціннісні орієнтації, рівень сексуальної культури), макросоціальні (соціокультурне оточення, політична й економічна ситуація у країні, сексуальна культура суспільства), глобальні (розвиток інформаційних технологій, що сприяє поінформованості молоді щодо сексуальної та репродуктивної поведінки) та регіональні (профілактика репродуктивного здоров'я молоді, регіональні програми щодо його покращання) фактори. За результатами дослідження зроблено висновок, що найважливішими чинниками актуалізації репродуктивних практик молоді є модернізація та постмодернізація її ціннісної свідомості). Вплив зазначених чинників зумовлює різні типи репродуктивних практик сучасної української молоді. На підставі аналізу кількісних і якісного досліджень виокремлено типи молодіжних репродуктивних практик, а саме: традиціоналістський ("домашній"), модерністський (змішаний) і постмодерністський (самореалізаційний).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*641*332.3 +
Шифр НБУВ: РА361517

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського