Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (122)Реферативна база даних (754)Книжкові видання та компакт-диски (402)Журнали та продовжувані видання (84)
Пошуковий запит: (<.>K=МОБІЛЬНИЙ$<.>+<.>K=ТЕЛЕФОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сапунов С.В. 
Аналіз графів з позначеними вершинами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / С.В. Сапунов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено умови існування та розроблено методи побудови діагностичних і контрольних експериментів з графами з позначеними вершинами, які проводить автомат, що пересувається графом і сприймає позначки його вершин. Запропоновано методи аналізу мов у алфавіті позначок, асоційованих з вершинами графів і самими графами. Встановлено відношення покриття однієї вершини іншою та відношення їх ідентичності, індуковані порівнянням мов. Розроблено ефективний метод перевірки покриття й ідентичності вершин. Визначено експоненціальну верхню оцінку довжини слова, яке розрізнює вершини. Знайдено окремий вид детермінованих графів, для яких встановлено досяжну лінійну верхню оцінку довжини такого слова. До наукового обігу введено поняття ідентифікатора вершини графа - скінченної множини слів у алфавіті позначок, яке відрізняє дану вершину від усіх інших. Знайдено умови існування та наведено оцінки складності ідентифікаторів, розроблено методи їх побудови. Встановлено відношення ідентичності та слабкої ідентичності графів, індуковані порівнянням їх мов, запропоновано спеціальну характеристику для даних відношень. Досліджено структуру та потужність класів ідентичності, знайдено їх екстремальні елементи. До наукового обігу введено поняття експерименту з графом, сутність якого полягає у перевірці мобільним агрентом наявності/відсутності у мові графа заданих множин слів. Проаналізовано результати діагностичних експериментів, що визначають вершину графа, з якої починає рухатися мобільний агент, а також контрольних досліджень, які відрізняють граф-еталон від заданого класу графів. Запропоновано методи побудови та проведення діагностичного експерименту, створені на базі побудови ідентифікаторів усіх вершин графа. Визначено верхню межу оцінки складності таких експериментів, експоненціальних у загальному випадку та поліноміальних для детермінованих графів. Розроблено методи побудови та проведення контрольного експерименту для ініціального детермінованого графа-еталона відносно скінченного класу ініціальних детермінованих графів, в яких кількість вершин не перебільшує кількості вершин еталона, та відносно класу усіх детермінованих графів. Для першого випадку даний метод розроблено на базі суттєво модифікованого методу Василевського для скінченних автоматів. Для другого випадку запропоновано зображення еталона спеціальною парою скінченних множин слів, аналогічною системі визначальних відношень для скінченних автоматів. Встановлено поліноміальні верхні оцінки складності даних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В126.36,0 +
Шифр НБУВ: РА352868

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Шиман Л. М. 
Безпека процесів виробництва та використання на гірничих підприємствах емульсійних вибухових речовин марки "ЕРА": автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / Л. М. Шиман ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31
Шифр НБУВ: РА377755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мухін О.М. 
Вдосконалення структур міських телефонних мереж при впровадженні телекомунікаційних технологій мобільного зв'язку в телефонні мережі загального користування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.М. Мухін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення міських мереж телефонного зв'язку загального користування (ТФЗК) при їхньому розвитку і впровадженні телекомунікаційних технологій мобільного зв'язку. У роботі розвивається новий напрямок у розвитку Єдиної Національної Мережі Зв'язку (ЄНМЗ), основний на формуванні інтегральних телекомунікаційних систем зв'язку міст, які включають фіксовані телефонні мережі і Системи зв'язку рухомої служби (СЗРС) загального користування. Встановлено, що подальший розвиток міських телекомунікаційних мереж пов'язаний з використанням нової SDH технології передачі повідомлень і активним впровадженням у фіксовані мережі мобільних телекомунікаційних систем зв'язку. Запропоновані системні і чисельні методи синтезу складових телекомунікаційних мереж і каналів зв'язку, які дозволяють інтегрально оцінювати їх ефективність ще на етапі проектування. Основні результати роботи знайшли практичне застосування у наукових розробках та при плануванні існуючих мереж підприємствами зв'язку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882.6

Рубрики:

      
4.

Ганіфаєв Р.А. 
Вплив характеристик абоненського доступу та трафіка на пропускну спроможність мультисервісних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Р.А. Ганіфаєв ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено характеристики цифрових абоненстьких ліній широкосмугового доступу ADSL2+, VDSL та VDSL2 за умов паралельної роботи по багатопарних кабелях міської телефонної мережі, що дозволяє ефективно вирішувати задачі проектування, будівництва й експлуатації мережі абонентського доступу. Удосконалено методику моделювання характеристик цифрових абоненських ліній xDSL, яка дозволяє розраховувати характеристики цифрових абонентських ліній ADSL2+, VDSL та VDSL2 за умов паралельної роботи по багатопарних кабелях. З'ясовано, що для оцінювання параметрів якості обслуговування самоподібного трафіка в одноканальній системі з накопичувальним буфером можна використовувати методи розрахунку відомих розподілів, ентропія яких співпадає або найбільш близька до ентропії розподілу станів системи з самоподібним трафіком. Досліджено вплив законів розподілу тривалості обслуговування на параметри QoS за умов самоподібного трафіка та встановлено залежність параметрів якості обслуговування від коефіцієнта варіації тривалості обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-016 +
Шифр НБУВ: РА362759

Рубрики:

      
5.

Богуцький О. А. 
Договори про надання телекомунікаційних послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. А. Богуцький ; НДІ приват. права і підприємництва АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто правовий режим телекомунікаційних мереж як об'єкту цивільних прав. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про телекомунікації": встановлення абонентної плати за згодою абонента-фізичної особи та неможливості вимоги сплати інших, крім абонентної плати, платежів за телекомунікаційні послуги місцевого телефонного зв'язку. Визначено закріплення обов'язку оператора здійснення негайного припинення надання телекомунікаційних послуг. Досліджено надання права споживачу в будь-який момент відмовлятися від договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.05
Шифр НБУВ: РА373211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Хижняк О.А. 
Дослідження параметрів регенераторів двопроводових дуплексних систем симетричного доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.А. Хижняк ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Базуючись на аналітичному та числовому моделюванні досліджено параметри систем симетричного xDSL-доступу дуплексних двопроводових направляючих систем телефонної мережі загального користування (ТМЗК). Запропоновано класифікацію систем симетричного xDSL-доступу та виконано порівняльний аналіз прийому стикувальних лінійних кодів 2BIQ; TC-PAM; CAP-модуляції та HDB-3 систем плезіохронної цифрової ієрархії (ПЦІ). Обгрунтовано ідентичність дослідження параметрів регенераторів систем xDSL-доступу та ПЦІ. Опрацьовано інтегральний спосіб поелементного прийому символів цифрового сигналу за умов девіації фази стробувальних імпульсів та рівня порога прийняття рішення й одержано розрахункові формули. Досліджено пристрої синхронізації розімкненого та замкненого типів з фазовою автопідстройкою частоти. Розроблено структурні та функціональні схеми регенераторів, що працюють за умов корекції "одиночних" символів до тривалості дво- і однотактового інтервалу за "базою". Проаналізовано методи розподілу напрямів передачі цифрових сигналів по двопроводових електропровідних багатопарних кабелях ТМЗК та запропоновано й аналітично досліджено спосіб дисперсійно-мостового розподілу, на підставі адаптації фазових співвідношень між зустрічними цифровими потоками з кратністю напівтактового інтервалу, оцінено якість передачі інформації за ймовірністю помилкового прийому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З881.1-01 +
Шифр НБУВ: РА334751

Рубрики:

      
7.

Ляховецький Л.М. 
Дослідження та оптимізація характеристик систем передавання з ортогональними гармонійними сигналами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Л.М. Ляховецький ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі та алгоритми функціонування систем передавання з ортогональними гармонійними силами (СП ОГС), що забезпечують ефективне використання каналів зв'язку з ненормованими та нестабільними характеристиками, а також оцінку потенційних характеристик абонентського доступу ADSL під час використання вітчизняних телефоних кабелів. Досліджено алгоритм оптимізації параметрів групового сигналу СП ОГС за різними критеріями. Оцінено інформаційну ефективність СП ОГС з оптимальними параметрами групового сигналу. Встановлено, що з ростом захищеності сигналу від перешкод інформаційна ефективність зростає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01
Шифр НБУВ: РА319587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ємельяненко О.М. 
Електронний уряд: інноваційні підходи до політики і управління в інформаційному суспільстві: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Ємельяненко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Показано, що ступінь розвитку електронного уряду та виконуваних ним функцій не є показником демократичності політичної системи суспільства. Обгрунтовано, що ідея електронного уряду уможливлює політичну участь громадян у новому аспекті, а саме - здійснення впливу на політичне життя країни, на державну владу за допомогою Інтернету через політично орієнтовані сайти та портали. Доведено, що у різних країнах проблеми побудови електронного уряду ідентичні, а наявні розбіжності зумовлені рівнями політичного та соціально-економічного розвитку держав. Обгрунтовано, що успішність впровадження такого уряду залежить від зацікавленості елітних груп у реалізації якісно нової, постіндустріальної філософії державного управління, інформаційній прозорості та гласності в діяльності уряду та державної влади в цілому. Розвинуто поняття "електронна держава", за яким передбачаються три галузі державної влади - законодавча, виконавча та судова. Така держава є системою державного управління на основі електронних засобів обробки, передачі та поширення інформації, застосованої з метою зміни взаємин між державними органами та суспільством. За цього поняття "електронна прозорість", яке за умов електронного уряду набуває особливого значення, а також "мобільна демократія", "мобільна держава", "мобільний уряд" є елементами поняття "електронна держава".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА359996

Рубрики:

      
9.

Аммар Аль-Халєд 
Ефективність xDSL технологій на мережі абонентського доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Аммар Аль-Халєд ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено методи підвищення ефективності впровадження модемів xDSL в мережі абонентського доступу за рахунок оптимізації роботи їх окремих пристроїв. Запропоновано методи: кодування і декодування цифрового лінійного сигналу на основі одноланкового KIX-фільтра у відповідності зі схемами, що відрізняються одна від одної лише інверсією сигналу по основному входу суматора; оптимізації форми одиночного символу цифрового лінійного сигналу на основі коду чергування полярності імпульсів і біімпульсного сигналу. Класифіковано основні версії модемів xDSL симетричного й асиметричного доступу; архітектуру кабельних мереж абонентського доступу; перехідні завади на ближньому кінці та на місцевій мережі зв'язку. Розроблено спрощені моделі завадової обстановки та електромагнітної сумісності одно- та різнотипних модемів xDSL, що паралельно працюють в одному багатопарному кабелі мережі абонентського доступу. Запропоновано методи розрахунку захищеності корисного сигналу від перехідних завад на ближньому кінці двопроводових направляючих систем. Наведено рекомендації з впровадження модемів xDSL на телефонній мережі загального користування; для операторів телекомунікацій; добору пар для паралельно працюючих модемів xDSL; по введенню в експлуатацію одно- та різнотипних модемів xDSL; по удосконаленню вимірювального та діагностичного устаткування. Проведено розрахунки довжини регенераційної ділянки залежно до швидкості передачі інформації та типу цифрового лінійного сигналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 +
Шифр НБУВ: РА349657

Рубрики:

      
10.

Шарій Т. В. 
Інформаційна технологія обробки мовних даних на основі нечітких когнітивних моделей: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т. В. Шарій ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розв'язання наукової задачі підвищення якості автоматичного розпізнавання слів у мовному сигналі (МС). Проаналізовано проблему побудови автоматичних систем розпізнавання мови. Наведено альтернативну схему обробки МС, що базується на багаторівневому врахуванні акустичної інформації про сигнал. Розроблено й експериментально обгрунтовано метод автоматичної сегментації МС, що враховує, поряд зі швидкістю зміни MFCC-кепстра, ступінь кепстральної гладкості ділянки сигнала. Викладено підхід до зважування мовних сегментів на основі просодичних параметрів сигнала й урахування ваг на етапі постобробки. Описано модель звукового образу фонеми на основі перетворення Карунена - Лоева. Розроблено нечітку когнітивну модель FCAS постобробки МС, що містить сітку елементарних фонетичних процесорів ознакового, фонемного та словесного рівней. Прийнято рішення щодо розпізнаного слова на основі вихідних значень процесорів. Експериментально встановлено, що запропоновані моделі й методи зменшують кількість помилок розпізнавання слів. Розроблено інформаційну технологію та програмний комплекс CogniSPEECH розпізнавання мовних команд і пошуку ключових слів у файлах. Досліджено характеристики системи, доведено доцільність її застосування у програмах голосового набору телефонних номерів, мовного керування роботом і пошуку слів у мовних файлах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664-01
Шифр НБУВ: РА380851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кондратов Д. Ю. 
Кримінально-правова охорона таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. Ю. Кондратов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історію та розвиток національного кримінального законодавства, а також законодавства деяких зарубіжних країн щодо охорони права на таємницю кореспонденції. Проведено аналіз відповідності зарубіжного та національного законодавства щодо правових підстав обмеження права на таємницю кореспонденції виробленим Європейським Судом з прав людини принципам обмеження даного права. Розглянуто кримінально-правову характеристику об'єктивних і суб'єктивних ознак складу злочину, передбаченого ст. 163 КК, його кваліфікуючі ознаки, окремі питання кваліфікації та відмежування порушення таємниці листування, телефонні розмови, телеграфні чи інші кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер від суміжних складів злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА381067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Котова О. І. 
Метод визначення структурних характеристик ліній доступу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / О. І. Котова ; Держ. ун-т інфор.-комунікац. технологій. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Одержано подальший розвиток класифікації сільських телефонних мереж України, за якої виділено основні типові структури мереж. Виявлено фактори, які найбільш впливають на побудову мереж доступу, що дозволило сільські адміністративні райони України розділити на три класи, які відрізняються чисельністю населення, рівнем попиту на інфокомунікаційні послуги та містобудівними принципами, що істотно впливає на принципи створення мереж доступу. Вперше запропоновано метод оптимізації структурних характеристик ліній доступу під час проектування перспективних мереж доступу, за критеріями сукупності вартості мережі та щільності ліній. Зазначено, що метод враховує структуру та функції доступу, які відповідають рекомендаціям ITU, а також конфігурацію території, містобудівні рішення й існуючу абонентську мережу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.52-02
Шифр НБУВ: РА376846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Домінов А.О. 
Метод комбінованого поетапного діагностування цифрових і мікропроцесорних пристроїв системи модернізації автоматичних телефонних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.О. Домінов ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено основні моделі процесу діагностування цифрових і мікропроцесорних пристроїв системи модернізації АТС. Досліджено моделі процесу діагностування на етапах проектування, виробництва та експлуатації, а також комбіновану поетапну модель. Запропоновано метод комбінованого поетапного діагностування пристроїв системи модернізації АТС і методики розроблення алгоритмів для його реалізації. Оцінено ефективність процесу діагностування, що грунтується на його відображенні штучною нейронною мережею Хопфілда. Висвітлено методику оптимізації процесу діагностування, згідно з якою критеріями оптимізації обрано відносне вагове значення результату реалізованих діагностичних операцій та вартість реалізації відповідного алгоритму. Апробовано комплекс апаратного та програмного забезпечення діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-52-01
Шифр НБУВ: РА319302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Омельченко С.В. 
Методи та засоби контролю якості передачі мови в цифровій телефонії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / С.В. Омельченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання контролю якості передачі мови та розпізнавання мовних повідомлень у телекомунікаційних каналах зв'язку. Виконано синтез структури системи розпізнавання слів мови за векторним критерієм з показниками якості ймовірності правильного розпізнавання мовного сигналу та показника завадостійкості. Розроблено стійкі до впливу гаусова білого шуму і корельованих завад алгоритми розпізнавання слів за формантними ознаками, результатами вибілювань фільтрів на основі авторегресій ковзного - середнього, решіткових фільтрів, коефіцієнтів відбиття та логарифмів відношень площ зрізів голосового тракту. Розроблено адаптивні алгоритми, що враховують завадову обстановку (корельованість та некорельованість, співвідношення сигнал - шум) і розходження в еталонах, адаптивні алгоритми на основі сумішей Коші і полігаусівських розподілів формант, а також алгоритми розпізнавання за три- та чотиривимірними моментними функціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З889.8-01 +
Шифр НБУВ: РА347634

Рубрики:

      
15.

Поліновський В.В. 
Методи та засоби формування послуг комп'ютерно-телефонної інтеграції з підвищеним рівнем безпеки для інтелектуальних мереж: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.13.05 / В.В. Поліновський ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено та розв'язано науково-технічні задачі побудови інтелектуальних мереж з підвищеним рівнем безпеки на базі комп'ютерно-телефонної інтеграції (КТІ), що передбачає надання можливостей синтезу послуг КТІ у реальному масштабі часу, а також підвищення безпеки інформації, яка транслюється в мережах КТІ. Розглянуто та формалізовано концепцію будови даних мереж, систем і пристроїв, що дозволило з'ясувати поставлені задачі. Розглянуто метод формалізації та декомпозиції ресурсів комп'ютерної телефонії. Запропоновано умови досягнення мінімального рівня декомпозиції. Введено формальне представлення ресурсів КТІ і середовища умов КТІ, що дозволяє синтезувати реактивне функціонально повне середовище на базі формалізованих апаратно-функціональних ресурсів комп'ютерної телефонії. Розроблено універсальне функціонально повне апаратно-програмне середовище для синтезу послуг комп'ютерної телефонії, а також формалізовано універсальне середовище для синтезу задач підвищення безпеки КТІ, що дозволило синтезувати послугу щодо реалізації голосової пошти. Із використанням апарату мереж Петрі доведено цілісність, працездатність і відсутність конфлікту функціональностей в універсальному функціонально повному середовищі для синтезу послуг комп'ютерної телефонії й у синтезованій послузі КТІ щодо реалізації голосової пошти. Розроблено математичні моделі розрахунку часу доставки масиву даних і керувальних сигналів модулем керування, який є важливою складовою за умов побудови інтелектуальних мереж. Запропоновано оригінальні методи, алгоритми та засоби підвищення безпеки в КТІ на базі ключа-автентифікатора, а саме: механізмів автентифікації, забезпечення цілісності, конфіденційності та невідмовності у системах комп'ютерної телефонії. Запропоновано методи, алгоритми та засоби автентифікації користувачів, зокрема з використанням таймерних кодових послідовностей замість DTFM-сигналів, що дозволить підвищити безпеку під час роботи послуг КТІ та передачі секретної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882.1-5 + З970.31 +
Шифр НБУВ: РА366834

Рубрики:

      
16.

Колбасін 
Методи та інформаційні технології забезпечення достовірності діалогу з користувачем у системах комп'ютерної телефонії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Вячеслав Олександрович Колбасін ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882.1-5
Шифр НБУВ: РА366069

Рубрики:

      
17.

Тардаскіна Т.М. 
Організаційно-економічні складові інформаційної безпеки телекомунікаційних мереж загального користування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.М. Тардаскіна ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні підходи щодо визначення цінності інформації та організаційно-економічних складових інформаційної безпеки телекомунікаційних мереж загального користування. Визначено складові даної безпеки, установлено зв'язок між процесами конвергенції інформаційних і телекомунікаційних мереж відповідно до сучасних тенденцій впровадження новітніх управлінських технологій з урахуванням інформаційної безпеки. Визначено особливості побудови архітектури телекомунікаційних мереж з урахуванням її організаційно-економічних складових. Обгрунтовано пріоритетні завдання, спрямовані на збереження та захист інформації зазначених мереж загального користування та умови регламентування управлінської діяльності щодо інформаційної безпеки та діяльності персоналу відповідно до вимог цієї безпеки. Визначено й обгрунтовано засади стосовно її організації для телекомунікаційних мереж загального користування. На прикладі цифрової автоматичної телефонної станції здійснено функціонально-вартісний аналіз системи забезпечення інформаційної безпеки. Базуючись на певних методиках, обгрунтовано та здійснено оцінку витрат на її створення та впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.0-995 +
Шифр НБУВ: РА335315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Онацький О.В. 
Підвищення ефективності передачі телефонних сигналів по цифровим трактам методом вибіркової дискретизації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.В. Онацький ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню підвищення ефективності передачі мовних сигналів цифровими трактами. Проведено аналіз існуючих у даний час методів підвищення ефективності для зниження швидкості цифрового потоку зі зберіганням прийнятих якостей мовного сигналу. Запропонований метод формування канального сигналу шляхом взяття відліків у локальних екстремумах передаваної функції часу і доведено, що можливе відновлення первинного сигналу по відлікам у локальних екстремумах функції. Такий канальний сигнал названий екстремо-дискретизированим, або ЕД-сигналом. Досліджена і зроблена оцінка виродження локальних екстремумів. Вперше розроблена комп'ютерна модель для відновлення ЕД-сигналу. Визначено середню швидкість цифрового потоку ЕД-сигналу. Розроблена технічна реалізація апаратних засобів для передачі і приймання ЕД-сигналу. Отримані результати можуть бути використані при створенні апаратури, призначеної для передачі мовних сигналів по безпроводовим і супутниковим каналам зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-013

Рубрики:

      
19.

Овчаренко В.В. 
Підвищення показників якості цифрової телефонної мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.В. Овчаренко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано показники якості роботи цифрової телефонної мережі. Розглянуто питання їх покращання за умов конвергенції телекомунікаційних мереж. Проаналізовано й узагальнено показники якості роботи цифрової телефонної мережі та фактори, які впливають на ці показники за взаємодії телефонної мережі з мобільною та пакетною мережами. Удосконалено методику визначення показників якості обслуговування спроб установлення з'єднань - коефіцієнтів ефективності таких спроб ASR і ефективності мережі NER. За результатами експериментальних досліджень підвищено точність розрахунку математичного сподівання, дисперсії та коефіцієнта варіації тривалості виклику для міжнародних, міжміських та місцевих з'єднань між абонентами стаціонарної телефонної мережі та під час взаємодії зазначених мереж. Показано, що ближчим до експериментального розподілу імовірності тривалості виклику у порівнянні з експоненційним законом для з'єднань між абонентами стаціонарної телефонної мережі та за умови взаємодії телефонної та пакетної мережі є теоретичний розподіл за законом Ципфа, у разі взаємодії телефонної та мобільної мережі - за законом Вейбула. Удосконалено методику розрахунку кількості з'єднувальних ліній у телефонній мережі за її взаємодії з мобільною та пакетною мережам з урахуванням уточнених значень середньоквадратичного відхилення інтенсивності навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8 +
Шифр НБУВ: РА349357

Рубрики:

      
20.

Ружинський В.Г. 
Поліпшення характеристик якості мережі спільноканальної сигналізації № 7 в умовах конвергенції телекомунікаційних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.Г. Ружинський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано показники якості роботи мережі спільно-канальної сигналізації N 7 (СКС7), досліджено питання їх поліпшення за умов конвергенції телекомунікаційних мереж. Розглянуто й узагальнено фактори, які впливають на ці показники у разі взаємодії стаціонарної телефонної мережі з мобільною та пакетною мережами. Удосконалено методику визначення інтенсивності сигнального навантаження з урахуванням коефіцієнта ефективності спроб встановлення з'єднань, середньої кількості та довжини сигнальних повідомлень, середньої тривалості зайняття розмовного каналу за різних типів з'єднань між абонентами стаціонарної телефонної мережі, а саме: для міжнародних, міжміських і місцевих. Розвинуто методику визначення інтенсивності сигнального навантаження з урахуванням особливостей взаємодії стаціонарної телефонної мережі з мобільною та пакетною мережами. За методом теоретичних розрахунків визначено умови оптимальності розподілу сигнального навантаження у мережі СКС7. Проведено експериментальні дослідження інтенсивності сигнального навантаження. Результати теоретичних розрахунків підтверджено експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА352664

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського