Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (410)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МАСАЖ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Руденко Р.Є. 
Вплив відновного масажу на спеціальну працездатність кваліфікованих борців та важкоатлетів у передзмагальному мезоциклі: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Р.Є. Руденко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено проблему впливу відновного масажу на рівень показників спеціальної працездатності кваліфікованих борців і важкоатлетів у передзмагальному мезоциклі. Доповнено дані про вплив відновного масажу на функціональний стан нервово-м'язової системи, термотопографічні показники шкіри, біохімічні показники сечі. Обгрунтовано вплив відновного масажу на рівень спеціальної працездатності кваліфікованих борців і важкоатлетів у передзмагальному мезоциклі. Впроваджено до тренувального процесу розроблену методику відновного масажу для кваліфікованих борців і важкоатлетів у передзмагальному мезоциклі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.15.091 + Ч517.120.91 +
Шифр НБУВ: РА345440

      
2.

Ель Фарран Салах 
Вплив масажу на відновлення переферійного кровообігу після тренувальних навантажень у кваліфікованих бігунів на середні дистанції: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ель Фарран Салах ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.560-92

      
3.

Дегтярьов М.О. 
Вплив паратипових факторів на морфофункціональний статус молочної залози та якість молока у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / М.О. Дегтярьов ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень по впливу підлог і стін різних конструкцій і застосування сучасних санітарно-гігієнічних засобів на підвищення морфофункціонального статусу молочної залози та якості молока у корів, здоров'я нетелів та подальшу продуктивність і маститостійкість первісток. Експериментально доведено та теоретично обгрунтовано доцільність застосування масажу вимені нетелів і первісток, що дозволяє у значній мірі компенсувати негативний вплив несприятливих умов утримання. Застосування безприв'язно-боксового утримання нетелів з організацією масажу вимені сприяє більш повному розвитку морфологічних, морфометричних ознак вимені, що підвищує продуктивність і якість молока у тварин та зменшує захворюваність їх маститом на 31,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64-60,022

Рубрики:

      
4.

Малиновська Н. О. 
Диференційована терапія дітей із вегето-судинними дисфункціями з урахуванням неспецифічних адаптаційних реакцій організму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. О. Малиновська ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено оцінювання стану вегетативної нервової системи з визначенням вегетативного тонусу, вегетативної реактивності, вегетативного забезпечення діяльності, адаптаційного резерву вегетативної нервової системи, активності надсегментарного рівня регуляції. Розширено уявлення щодо патогенетичних механізмів за вегето-судинних дисфункцій (ВСД) у дітей. Вперше показано особливості неспецифічних адаптаційних реакцій організму та встановлено взаємозв'язок характеру реакцій адаптації з частотою респіраторних захворювань і функціональним станом хребта. Вперше науково обгрунтовано диференційовані підходи до комплексного лікування дітей з ВСД і схеми з включенням препарату гліцину, комплексу спеціальної лікувальної гімнастики та масажу залежно від особливостей стану вегетативної нервової системи, характеру неспецифічних адаптаційних реакцій організму та функціонального стану хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-5
Шифр НБУВ: РА381123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Балашова І.В. 
Диференційоване використання кінезо- та електротерапії в комплексному лікуванні дітей з диспластичним сколіозом І - ІІ ступеня: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Балашова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування дітей, хворих на диспластичний сколіоз (ДС) I - II ступеня, шляхом розробки системи етапного диференційованого застосування кінезо- й електротерапії за умов поліклініки та санаторію. На підставі комплексного обстеження 164-х дітей віком від 7-ми до 16-ти років з ДС І - ІІ ступеня розроблено алгоритм комплексної оцінки ортопедичного та функціонального стану дітей з даною патологією. Показано ефективність використання комбінованої кінезотерапії (ККТ) як монотерапії на амбулаторно-поліклінічному етапі та у комплексному санаторно-курортному лікуванні (кліматотерапія, хлоридно-натрієві ванни, масаж, електротерапія). Зазначено, що TENS-терапія у складі комплексного санаторно-курортного лікування дітей з ДС І - ІІ ступеня, якою впливали на контраговані паравертебральні м'язи, мала суттєвий міорелаксуючий вплив. Диференційована білатеральна електротерапія (TENS-терапія в поєднанні з синусоїдальними модульованими струмами) сприяла симетризації паравертебрального м'язового тонусу. Застосування ККТ на амбулаторно-поліклінічному етапі та ККТ і диференційованої електротерапії - на санаторно-курортному забезпечило досягнення добрих віддалених результатів в 84,4 % спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533-54 +
Шифр НБУВ: РА367587

Рубрики:

      
6.

Калашнікова К.А. 
Диференційоване застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей, хворих на склеродермію з ураженням органів травлення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / К.А. Калашнікова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2000. — 25 с. — укp.

Обстежено 102 дітей, хворих на системну та обмежену форми склеродермії в умовах спеціалізованого кардіоревматологічного відділення МКЛ N 2 та дитячого санаторію "Люстдорф" м.Одеси. Проведено порівняльний аналіз функціонального стану органів гастродуоденальної та гепатобіліарної систем за різних клінічних форм склеродермії. Вивчено механізм лікувальної дії на основні патогенетичні ланки склеродермічного процесу та ефективність застосування лазеропунктури під час склеродермії окремого фізичного чинника та в комплексі з вакуум-ультрафонофорезом лікувальної суміші, масажем вогнищ шкіри із втиранням обліпихової олії. За даними безпоседніх та відалених результатів доведено високу ефективність розробленого комплексу відновлювального лікування дітей, хворих на склеродермію з ураженням органів травлення. Він позитивно впливає на клінічний перебіг та зворотний розвиток основних проявів захворювання, відновлює мікроциркуляцію, нормалізує імунний статус, подовжує період ремісії, сприяє стабілізації процесу та профілактиці важких ускладнень з боку органів травлення, зменшує рівень інвалідизації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.52-54
Шифр НБУВ: РА311052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Барчина Ю.М. 
Діагностика та лікування спастичного синдрому у хворих із застарілими ускладненими пошкодженнями хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Ю.М. Барчина ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше визначено особливості клінічних проявів спастичного синдрому у хворих з застарілими пошкодженнями хребта і спинного мозку залежно від рівня та ступеня ураження спинного мозку. На підставі врахування особливостей формування та проявів спастичного синдрому розроблено оптимальний комплекс реабілітаційних заходів з надання медичної допомоги хворим з застарілими ушкодженнями хребта та спинного мозку за рахунок використання антигомотоксичних препаратів внутрішньом'язово, ендолюмбально, по біологічноактивним точкам, а також спеціального масажу, лікувальної фізкультури, електростимуляції та динамічної електростимуляції. Вперше розроблено систему ортопедичного лікування проявів спастичного синдрому, яка включає комплекс ортопедичних корекцій контрактур кінцівок за рахунок застосування модифікованої операції Стреєра, міотенотомій, спеціальних укладань кінцівок і розблокувань хребта і суглобів кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.195.5-7 +
Шифр НБУВ: РА348035

Рубрики:

      
8.

Кухар Н.М. 
Етапна реабілітація дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів з використанням східного масажу, східної оздоровчої гімнастики і пелоїдотерапії: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.М. Кухар ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано ефективність відновлювального лікування дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) завдяки включенню у лікувально-реабілітаційний комплекс на стаціонарному етапі послідовного застосування диференційованих прийомів східного масажу, східної оздоровчої гімнастики та пелоїдотерапії, а на амбулаторно-поліклінічному - східної оздоровчої гімнастики з елементами самомасажу. Диференційоване застосування східного масажу, даної гімнастики та пелоїдотерапії на госпітальному етапі відновлювального лікування сприяє нормалізації моторно-евакуаторної функції жовчовивідної системи та вегетативного статусу дітей з ДЖВШ, а також скороченню термінів клінічних проявів захворювання, прискоренню видужання та поліпшенню результатів лікування. Встановлено, що включення у комплекс реабілітаційних заходів на амбулаторно-поліклінічному етапі східної оздоровчої гімнастики збільшує тривалість періоду ремісії у дітей з ДЖВШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-54
Шифр НБУВ: РА321061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лосєва К.О. 
Етапне відновлювальне лікування дітей з вродженими септальними вадами серця та тетрадою Фалло після їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.О. Лосєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше у динаміці післяопераційного періоду комплексно вивчено особливості клінічної картини, функціональної діяльності серця та метаболічних процесів у дітей з вродженими вадами серця (ВВС). Уперше доведено, що у цих дітей існують порушення в анаеробному гліколізі та дисбаланс у системі перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) - антиоксидантний захист (АОЗ), які зберігаються у найближчому та віддаленому післяопераційному періодах. Уперше для метаболічної корекції порушень процесів ПОЛ і анаеробного гліколізу у післяопераційному періоді у дітей з ВВС було застосовано препарат "Кардонат", проведено оцінку ефективності його дії. Розроблено систему етапного відновлювального лікування дітей з ВВС у післяопераційному періоді з застосуванням даного метаболічного препарату, фізичних чинників з елементами східного масажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-434 + Р733.457.365.110.501-52 +
Шифр НБУВ: РА343539

Рубрики:

      
10.

Бабак М.Л. 
Ефективність комплексного лікування бронхіальної астми у дітей із включенням баротерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Л. Бабак ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Представлені результати клінічного і параклінічного обстеження 147 дітей в міжприступному періоді бронхіальної астми. ФЗД досліджували методом комп'ютерної флоуметрії і "відкритим" методом обривання потоку. Підвищену реактивність бронхів виявляли за допомогою функціональної проби з бронхолітиком, розраховуючи коефіцієнти покращання. Встановлений позитивний вплив методів гіпобаричної гіпоксії, аерозольтерапії 3% розчином магнію сульфату, фітотерапії солодкою і лікувального масажу, які застосовувалися роздільно і в єдиному лікувальному комплексі, на клінічну картину захворювання, систему зовнішнього дихання, бронхіальну гіперреактивність і процеси адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-546

Рубрики:

      
11.

Катаржнова І.В. 
Застосування озокериту в комплексному лікуванні порушень периферичного кровообігу у осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Катаржнова ; Укр. наук.-дослід. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Показано, що в осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, порушення периферичного кровообігу здебільшого носять хронічний прогресуючий характер, поєднуються з церебро-кардіальною та іншою патологією внутрішніх органів, що впливає на прогноз і тактику лікування, а застосування "гарячого" озокериту викликає ускладнення з боку основного та супутніх захворювань. Виявлено клініко-гемодинамічні механізми впливу озокериту за різноманітних умов проведення процедур та залежно від вихідного стану хворих з порушеннями периферичного кровообігу, підводного душу-масажу та скипідарних ванн у порівнянні з результатами проведення одноразових проб. Визначено клініко-гемодинамічне потенціювання ефектів дії низькотемпературного озокериту та вазоактивних медикаментозних препаратів "Пентоксифіліну" та "Ксантинолу нікотинату". попередження прогресування патології периферичних судин і внутрішніх органів. Установлено можливість та доцільність застосування озокериту (теплоносіїв) низької температури та оптимальної локалізації аплікацій у лікуванні та реабілітації хворих з порушеннями периферичного кровообігу та супутньою патологією внутрішніх органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325454

Рубрики:

      
12.

Мудрий С. І. 
Застосування радонових ванн у комплексному лікуванні хворих з хронічними м'язовими больовими синдромами різного генезу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / С. І. Мудрий ; ДУ "Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України". — О., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

В результаті проведеного обстеження виявлено характерні типи вегетативної регуляції, зміни психоемоційного стану й імунного гомеостазу, що дозволило встановити спільні ланки та розбіжності в етіопатогенетичних механізмах розвитку фіброміалгії та міофасциального больового синдрому. Відмінності в патогенетичних механізмах фіброміалгії та міофасциального больового синдрому вимагали призначення різних видів радонотерапії й електроімпульсної терапії: хворим з фіброміалгії призначали перлинні ванни й електросон, як засоби заспокійливого впливу з переважанням центральної дії, пацієнтам з міофасциальним больовим синдромом - подводний душ масаж, як метод інтенсивної, переважно місцевої дії та електроанальгезію. На основі динаміки клініко-лабораторних і патопсихологічних показників доведено, що застосування запропонованих комплексів сприяло зменшенню інтегрального показника болю, позитивним змінам психо-емоційного стану, нормалізації вегетативного балансу, зниженню стресорного напруження, відновленню особистої та соціальної активності пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4-549
Шифр НБУВ: РА385198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Горша О.В. 
Застосування рефлексо- та фітотерапії у відновлювальному лікуванні дітей, хворих на первинну артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.В. Горша ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами клініко-параклінічних та лабораторних досліджень, проведених у дітей, хворих на первинну артеріальну гіпертензію (ПАГ), виявлено переважання симпатикотонії на транзиторній та лабільній стадіях захворювання та ваготонії у разі стабільного перебігу; порушення гемодинамікм, що прогресують зі стадії високого гемодинамічного удару до підвищеного периферичного опору кровотоку; гіперукемію, наявність якої на ранніх стадіях зумовлена надмірним синтезом сечової кислоти, а на стабільній стадії - поглиблюється внаслідок зниження елімінації уратів. Обгрунтовано деференційний підхід до застосування електропунктури, масажу рефлексогенних зон та фітотерапії у комплексній реабілітації дітей з первинною артеріальною гіпертензією залежно від стадії захворювання (особливості формування рецептури для електропунктури та фітотерапії, кратність повторних курсів, оптимальні параметри методик). Встановлено, що комплексне диференційоване використання рефлексо- та фітотерапії надає значний гіпотензивний ефект, оптимізує кінетичні параметри діяльності серця, покращує регіональну гемодинаміку, регулює процеси синтезу та екскреції сечової кислоти в дітей, хворих на ПАГ різних стадій, дозволяє зменшити медикаментозне навантаження та кількість рецидивів у процесі катамнестичного спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-5
Шифр НБУВ: РА320982

Рубрики:

      
14.

Лотиш Н.Г. 
Застосування фізичних факторів в ранній реабілітації новонароджених за гіпоксично-ішемічних уражень центральної нервової системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.Г. Лотиш ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено обгрунтуванню диференційованого застосування ультразвукових інгаляцій препарату ЛІПІН та точкового масажу в ранній реабілітації новонароджених з гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи (ГІУ ЦНС). За допомогою комплексу сучасних методів діагностики отримано нові відомості щодо ролі процесів перекисного окислення ліпідів, порушень шляхів енергоутворення, змін метаболічних розладів та імунної дисфункції в патогенезі ГІУ ЦНС. Виявлено, що розробленій системі ранньої реабілітації новонароджених з ГІУ ЦНС притаманні виражені антигіпоксичний та антиоксидантний ефекти, а також мембраностабілізуюча та імуномодулююча дія. Внаслідок цього реабілітаційна програма з використанням фізичних чинників (ультразвукові інгаляції препарату ЛІПІН і точковий масаж) сприяє позитивному психомоторному та мовному розвитку дітей, поліпшенню загального стану здоров'я, знижує інфекційну захворюваність та відсоток ускладнень у дітей першого року життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-54

Рубрики:

      
15.

Солтанова Е.Ю. 
Застосування фізичних факторів у комплексній реабілітації дітей, які народились недоношеними: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Е.Ю. Солтанова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Завдяки проведеним клініко-параклінічним і лабораторним обстеженням недоношених дітей (протягом першого року їх життя) виявлено зниження темпів фізичного та нервово-психічного розвитку, збільшення частоти інтеркурентних захворювань та їх ускладнень, а також зменшення вмісту цинку в цільній крові, дисбаланс у системі перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту. Розроблено програму комплексної реалібітації здорових і хворих на перинатальну патологію недоношених дітей з застосуванням електрофорезу сульфату цинку, масажу, лікувальної фізкультури та препарату антиоксидантної дії - "Карніту хлориду". Доведено, що застосування запропонованого лікувально-реалібітаційного комплексу з залученням фізичних факторів у недоношених дітей призводить до істотного поліпшення клінічного стану хворих, прискорення темпів фізичного та нервово-психічного розвитку, зниження частоти виникнення інтеркурентних захворювань на тлі нормалізації вмісту цинку в цільній крові, підвищення вмісту супероксиддисмутази, стабілізації процесів окиснення ліпідів і антиокиснювальної активності крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34-54
Шифр НБУВ: РА317163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Величко В.І. 
Застосування фізичних чинників у реабілітації дітей з гіпотрофією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.І. Величко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності та оптимізації реабілітаційних заходів ддля лікування дітей, хворих на гіпотрофію. Досліджено клінічний стан новонароджених і дітей раннього віку до початку і після відновлювального лікування. Виявлено ефективність медичної реабілітації за даних умов. Визначено взаємозв'язки між вмістом цинку в крові, активністю лужної фосфатази, показниками ємнісного опору тканин і клінічними особливостями та тяжкістю гіпотрофії. Наведено дані про об'єм зовнішньоклітинної рідини та його зв'язок з ємнісним опором тканин. Розроблено комплексну програму реабілітації дітей з гіпотрофією, яка включає електрофорез сульфату цинку і диференційоване застосування масажу та лікувальної фізкультури залежно від ступеня тяжкості захворювання. За результатами проведених досліджень доведено ефективність комплексного використання електрофорезу сульфату цинку, загального масажу та лікувальної фізкультури у відновлювальному лікуванні дітей з гіпотрофією, що виявилось у поліпшенні показників психофізичного розвитку, прискоренні збільшення маси тіла, зниженні частоти, тривалості та тяжкості інтеркурентних захворювань, нормалізації рівня цинку в цільній крові, активності лужної фосфатази у сироватці крові та покращанні показників ємнісного опору тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.022-54
Шифр НБУВ: РА312790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Косовцова Г.В. 
Затримка статевого розвитку у хлопців-підлітків та підходи до їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Г.В. Косовцова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-гормональні особливості хлопців-підлітків з затримкою статевого розвитку (ЗСР). Визначено клінічні варіанти захворювання, наведено їх клініко-гормональну характеристику. Виявлено відхилення психологічного статусу хлопців зі ЗСР. На підставі одержаних результатів розроблено та апробовано реабілітаційні комплекси для даних підлітків, які включають медикаментозні, немедикаментозні методи лікування та психокорекцію. Доведено ефективність застосування перитолу у разі початково підвищеного рівня серотоніну в крові та доцільність використання точкового масажу в комплексному лікуванні ЗСР. З метою прогнозування віддалених результатів лікування встановлено порівняльне прогностичне значення вихідних клініко-анамнестичних та гормональних показників у випадку ЗСР в хлопців, а також складено дві прогностичні таблиці цих підлітків віком 14-ти та 15 - 16-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.66-5 +
Шифр НБУВ: РА323045

      
18.

Левандовський О.С. 
Кінезітерапія і масаж в системі комплексної реабілітації студентів з клінічними ознаками вегетативного дисбалансу: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.С. Левандовський ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено проблему впливу кінезітерапії і масажу як засобів корекції вегетативного дисбалансу у студентів. На підставі визначення рівня фізичного розвитку, функціональної та фізичної підготовки студентів, значної розповсюдженості чинників ризику хронічних неінфекційних захворювань і суб'єктивних ознак вегетативного дисбалансу аргументовано доцільність реабілітації даного контингенту. Розроблено систему комплексної реабілітації, зокрема, модифікації стилю життя, кінезітерапії та масажу, когнітивно-поведінкової корекції. За результатами річного проведення комплексу реабілітаційних заходів доведено підвищення толерантності до фізичних навантажень і розширення адаптаційних резервів організму, нівелювання виявлених ознак вегетативного дисбалансу, покращання параметрів фізичного розвитку, функціональної і фізичної підготовки студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5 +
Шифр НБУВ: РА350731

Рубрики:

      
19.

Толкачова О.В. 
Комплексна фізична реабілітація дітей 9 - 10 років, які часто хворіють, із застосуванням одорантів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.В. Толкачова ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості показників фізичного здоров'я, фізичної працездатності, функціонального стану кардіореспіраторної системи й адаптивних можливостей хлопчиків і дівчаток молодшого шкільного віку під впливом традиційних і реабілітаційних заходів. Наведено авторську програму фізичної реабілітації, яка складається з загартовування, щіткового масажу, динамічних перерв, лікувальної фізичної культури з застосуванням одорантів. Розроблено програму реабілітаційних заходів для дітей молодшого шкільного віком 9 - 10-ти років, які часто хворіють, з застосуванням одорантів, що сприяє підвищенню ефективності процесу фізичної реабілітації цієї категорії школярів. Зазначено, що використання у реабілітаційному процесі даних дітей програми реабілітації сприяє оптимізації фізичного здоров'я, фізичної працездатності, функціонального стану кардіореспіраторної системи, адаптивних можливостей їх організму та суттєвому зниженню рівня функціональної напруги регуляторних механізмів системи кровообігу. Встановлено, що після проведення реабілітації у хлопчиків основної групи спостерігається помітніше, ніж у контрольній групі, зменшення кількості пропущених занять з причин захворювання на 17,3 % , а у дівчаток основної групи - на 21,2 %. Розширено теоретичні відомості щодо оцінки фізичного здоров'я та функціонального стану цих дітей в процесі їх фізичної реабілітації на основі використання сучасної комп'ютерної програми експрес-діагностики "Оберіг".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-54 +
Шифр НБУВ: РА369695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Осіпов В. М. 
Комплексна фізична реабілітація чоловіків зрілого віку з міофасціальним больовим синдромом: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.03 / В. М. Осіпов ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено програму комплексної фізичної реабілітації чоловіків зрілого віку з міофасціальним больовим синдромом, яка дозволяє ефективно усунути больові міофасціальні тригерні пункти, зняти м'язовий спазм, збільшити об'єм рухів і силу м'язів уражених ділянок опорно-рухового апарату та покращити рівень якості життя хворих. Досліджено вплив запропонованої програми фізичної реабілітації, яка, окрім лікувальної фізкультури, передбачає психорелаксаційні заходи, методику ішемічної компресії, спрямовану на інактивацію міофасціальних тригерних пунктів, корекцію положенням, мануальний масаж з елементами постізометричної релаксації для спазмованих м'язів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.44
Шифр НБУВ: РА377398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського