Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>K=МАНІПУЛЯЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Євич Ю.Ю. 
Діагностика і лікування ушкоджень діафрагми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.Ю. Євич ; Крим. мед. держ. ун-т ім. С.І.Георгієвського МОЗ України. — Сімф., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення проблеми діагностики та лікування ушкоджень діафрагми (УД) у разі відкритих і закритих травм торакоабдомінальної зони. Проведено порівняльний і статистичний аналіз методів діагностики УД. Описано клінічну симптоматику, рентгенографічну, зокрема з маніпуляціями на ШКТ, ультразвукову, комп'ютерно-томографічну семіотику, особливості торакоскопічної та лапароскопічної візуалізації УД, причини можливих діагностичних помилок, розроблено діагностичні алгоритми. Розглянуто підходи до оперативного лікування ушкоджень, що супроводжується УД, і методи профілактики ускладнень. Запропоновано пристрої (фіксатор діафрагми, багаторазову атравматичну голку, пристрій для гемостазу), що дозволяють знизити тривалість операції, об'єм інтраопераційної крововтрати, кількість ускладнень, тривалість ліжко-днів. Описано та статистично обгрунтовано метод зниження ризику післяопераційних нагноювальних і запальних ускладнень шляхом передопераційної антибіотикопрофілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.408 +
Шифр НБУВ: РА334304

Рубрики:

      
2.

Тепенчак Т.М. 
Естетико-культурологічний аспект маніпуляції свідомістю: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Т.М. Тепенчак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 15 с. — укp.

Досліжено маніпуляції свідомістю в естетико-культурологічному аспекті. Маніпуляція, наявна у сфері технологічного застосування, активізується у духовно-естетичному і художньому просторі суспільства. Поєднуючи людей шляхом навіювання, зараження та сугестії, вона формує їх у штучно організовані різновиди мас. Трансформації у культурі й естетиці та поступовий розвиток науково-технічного прогресу від початку XX ст. забезпечили передумови маніпуляційних впливів у художньо-естетичному просторі. Естетизація навколишнього середовища, утвердження масової культури та метаморфози естетичних категорій є головними чинниками маніпуляційного впливу. Інформаційний простір є засобом поширення маніпулятивних технологій й умовою формування масового суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.1 + Ю945.403-997 + Ю955 +
Шифр НБУВ: РА360827

Рубрики:

      
3.

Басов В.Є. 
Ефективність сумісного використання багатопозиційних сигналів та згорткових кодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.Є. Басов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий спосіб завадостійкого кодування, за якого не вводяться до інформаційного потоку додаткові перевірочні символи, а збільшується вихідний алфавіт коду, внаслідок чого виникає надмірність кодування. Розроблено методику побудови таких неперервних кодів, призначених для прийому за алгоритмом Вітербі і відповідне програмне забезпечення. Побудовано нові неперервні коди запропонованим способом, призначені для передачі за каналами з кількістю сигналів, що відрізняється від цілого ступеня двійки, доведено їх нелінійність. Одержано характеристики завадостійкості кращих зі знайдених кодів з використанням методу імітаційного моделювання передачі за каналом з адитивним білим Гауссівським шумом. Створено сигнально-кодові конструкції на основі запропонованих кодів і ансамблів сигналів: фазова маніпуляція M і трикутна амплітудно-фазова маніпуляція M, де M - кількість сигналів в ансамблі, у тому числі і відмінна від цілого ступеня двійки. Одержано аналітичний вираз оцінки ймовірності правильного прийому для кожного біта інформації на виході пристрою перетворення таймерного сигналу у розрядно-цифровий код (РЦК). Розроблено метод одержання м'якого рішення для кожного біта РЦК на вході демодулятора таймерних сигналів у вигляді розрахунку ймовірностей та у метриці Евкліда. Розроблено метод синтезу сигнально-кодової конструкції на основі ітераційного декодування турбокодів для каналів з таймерними сигналами. Одержано характеристики завадостійкості таких сигнально-кодових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-014 +
Шифр НБУВ: РА345065

Рубрики:

      
4.

Місніченко О.В. 
Маніпуляція "людиною маси": філософсько-культурологічний аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / О.В. Місніченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано феномен маніпуляції у контексті філософсько-культурологічної рефлексії з метою визначення властивостей, впливу, методів і ролі маніпуляції в культурі. Маніпуляція - система духовного впливу, що суперечить об'єктивним інтересам об'єкта маніпуляції, породжує в нього ілюзію, нібито він сам діє відповідно до своїх інтересів і планів. За цього суб'єкт маніпуляції одержує виграш - досягнення власних цілей. Маніпуляція здійснюється приховано й анонімно за обставин, які здаються сприятливими і / або природними. У своїх діях суб'єкт маніпуляції використовує розроблені й апробовані ним методи контролю людської свідомості. Маніпуляція грунтується на передумовах, первісно закладених природою у свідомість людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*671.1*46 + Ю951.02 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА360785

Рубрики:

      
5.

Льовкін О.А. 
Обгрунтування вибору та оцінка клінічної ефективності методів відновлення прохідності дихальних шляхів при критичних станах на догоспітальному етапі: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.А. Льовкін ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано, досліджено та впроваджено в практику оптимальні методи відновлення прохідності дихальних шляхів (ПДШ) за критичних станів на догоспітальному етапі. Встановлено, що відновлення ПДШ та забезпечення вентиляції легенів за допомогою ларингеальної маски (ЛМ) не поступається методу екстреної інтубації трахеї, однак використання ЛМ - більш легка та швидка маніпуляція і супроводжується меншою кількістю ускладнень за екстреного відновлення ПДШ на догоспітальному етапі (ДГЕ). Визначено чинники "важких дихальних шляхів" та предиктори "важкої інкубації трахеї на ДГЕ. Описано алгоритм екстреного відновлення та підтримки ПДШ у критичних пацієнтів на ДГЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.2 + Р414.08
Шифр НБУВ: РА371130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лютко Н.В. 
Політична реклама у виборчих технологіях: аксіологічно-нормативні виміри та принципи: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Лютко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні засади дослідження політичної реклами за умов сучасних виборів. З'ясовано її суть і види та установлено залежність функцій від моделей виборчих компаній. Досліджено механізми впливу політичної реклами на свідомість виборця та розкрито основні гіпотези електоральної поведінки. З'ясовано складну взаємозумовленість даної реклами та ціннісної підсистеми нормативної системи суспільства. Виділено основні види й особливості регулювання рекламної діяльності. На підставі вивчення широкої емпіричної бази комплексно охарактеризовано особливості політичної реклами в Україні. Рекомендовано систему конкретних заходів щодо підвищення ефективності її регулювання та запобігання маніпуляціям свідомістю виборця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА361700

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Яковлєва Н.І. 
Пропаганда як складова політичної комунікації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н.І. Яковлєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено комунікативний аспект політичної пропаганди (ПП). Визначено теоретичні засади феномену пропаганди. Запропоновано визначення поняття "політична пропаганда". Обгрунтовано структурні взаємозв'язки понять "інформація", "комунікація", "маніпуляція", "ідеологія" та пропаганди. Проведено розмежування таких способів організації комунікації, як пропаганда, PR, реклама. Розглянуто питання сучасного використання ПП, її інструментів, характеру, тенденцій як у світі загалом, так і в Україні зокрема. Виявлено ряд сутнісних критеріїв типологізації ПП як феномену сучасних соціально-політичних процесів. Продемонстровано можливість та особливості застосування лінійних і нелінійних моделей масової комунікації для дослідження ПП. Стверджено, що ПП у сучасній практиці є одним з найбільш ефективних і дієвих видів комунікативної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056
Шифр НБУВ: РА374421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Зайцев А.В. 
Профілактика нозокоміальних синуїтів у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / А.В. Зайцев ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики, клінічного перебігу і профілактики нозокоміальних синуїтів (НС) у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою (ЧМТ). Встановлено діагностичні критерії НС, до яких відносяться: вияв набряку слизової оболонки та накопичення ексудату в приносових пазухах (ПНП), поява слизово-гнійних та гнійних виділень в носових ходах, а також виявлення мікробного патогена в пунктаті ПНП. Зазначено, що в етіологічній структурі НС переважають представники грамнегативної умовнопатогенної мікрофлори з високим рівнем резистентності до широкого кола антибіотиків. У патогенезі НС провідну роль відігравали мікроциркуляторні розлади в слизовій оболонці носа та ПНП, викликані ЧМТ та підсиленні інвазивними маніпуляціями, а також значні зрушення в стані неспецифічної резистентності та імунітету. З урахуванням етіології та головних ланок патогенезу НС у хворих з тяжкою ЧМТ розроблено комплекс профілактичних заходів, що охоплює аспіраційну перфузію носової порожнини, застосування аплікаційного сорбенту та заселення слизової оболонки носа представниками нормальної мікрофлори людини - Aerococcus viridans.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77 + Р682.461.011-5
Шифр НБУВ: РА320374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кузик П.В. 
Фатальна тромбоемболія легеневої артерії: клініко-патоморфологічна характеристика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / П.В. Кузик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі ретро- та проспективного дослідження автопсій і клініко-патоморфологічних зіставлень систематизовано особливості внутрішньо- та позалікарняної фатальної тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА). Вперше проведено комплексний аналіз клінічних даних, гемостатіологічних показників, результатів автопсій пацієнтів, померлих від ТЕЛА у лікувальному закладі. Визначено частоту та проаналізовано динаміку фатальної ТЕЛА, встановлено фактори та ступені ризику, захворювання й оперативні втручання, які ускладнюються розвитком тромбоемболії. Досліджено рівень гемостазіологічного обстеження пацієнтів. Встановлено причини смерті хворих після хірургічного та консервативного лікування ТЕЛА. Вивчено патоморфологічні прояви хронічної прекапілярної легеневої гіпертензії, обумовленої рецидивною ТЕЛА. Проведено аналіз профілактики та клінічної діагностики венозної тромбоемболії у лікувально-профілактичному закладі (ЛПЗ). Вперше на практичному матеріалі систематизовано дефекти діагностичних і лікувальних заходів профілактики внутрішньолікарняної ТЕЛА. Досліджено вплив ятрогенної патології - тромбозів вен, пов'язаних з медичними маніпуляціями, на розвиток фатальної ТЕЛА. Розроблено протокол експертного оцінювання якості медичних заходів, спрямованих на профілактику ТЕЛА у багатопрофільному ЛПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.22.35-3
Шифр НБУВ: РА371102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Накул Ю. О. 
Моделі, методи та засоби побудови комп'ютерної системи контролю завантаження контейнеровозу / Ю. О. Накул. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної наукової-технічної задачі – створення моделей, методів і засобів забезпечення синхронного функціонування суднових та портових комп'ютерних систем для підвищення ефективності проведення завантаження суден контейнеровозів та забезпечення відповідності розташування на них контейнерів до норм безпеки морського перевезення.Вперше на основі використання топологічного аналізу функціональних елементів системи отримана інформаційна модель комп'ютерної системи контролю завантаження контейнеровоза, що дозволяє інтегрувати суднову комп'ютерну мережу в портову та отримувати дані про перебіг проведення вантажних операцій в режимі реального часу.Розроблено метод завантаження контейнерів, що передбачає контроль за всіма маніпуляціями, що здійснює машиніст крану та дозволяє підвищити ефективність процесу завантаження. Розроблено математичну модель системи завантаження контейнеровоза, що дозволяє визначати в режимі реального часу переважну більшість технічних параметрів судна після проведення завантаження: контроль за належною масою контейнерів, її рівномірний розподіл, відповідність контейнерів, які завантажуються, до обраних критеріїв оптимізації завантаження та інше. Отримала подальший розвиток математична модель остійності судна при розподілі ваги контейнерів, що дає можливість побудувати поверхню розподілу центрів тяжіння контейнерів для виявлення місць перевантаження та перевірки розподілу мас у відповідності до рекомендацій класифікаційних спілок. Також модель дозволяє визначити відхилення загального центру тяжіння навантаженого судна від номінального.Удосконалено математичну модель методу автоматичного позиціонування при завантаженні контейнерних суден у контейнерних терміналах. Розроблений алгоритм розрахунку координат контейнеру, який завантажується, дозволяє обрахувати координати контейнера в довільний момент часу, проте подібна процедура передбачає безперервну постійну роботу в режимі реального часу та потребує попереднього калібрування задля точного встановлення початків координат кожної з систем вимірювання та верифікації показань, які отримані від акселерометру.Розроблено апаратно-програмне забезпечення інтегрованої комп'ютерної мережі та системи, в яких реалізовані отримані метод та моделі побудови автоматичної системи контролю за процесом завантаження контейнеровоза.^UThe dissertation research is devoted to solving an actual scientific and practical problem – the development of models, methods and means for ensuring the synchronous functioning of ship and port computer systems for increasing the efficiency of carrying out unloading / loading works and ensuring that containers are placed in accordance with the safety norms of container shipping.An analysis of existing models of loading control systems and systems of accounting and planning of container placement on container vessels was carried out. As a result of the synthesis of the analyzed data, there was found a lack of scientific decisions regarding the automation of the control of the loading process and the conversion of vessel stability parameters in real time. The regularities, which in the future will allow increasing efficiency of loading / unloading of container carriers, are described. There was found the lack of a unified information model that meets all modern requirements of integrity and efficiency of work. The analysis of existing systems of accounting and planning of containers placement on container vessels, despite their wide possibilities, has shown their low efficiency, the lack of flexible adaptation algorithms in their work, exceeding duties of the captain and those responsible for loading. It was determined that existing loading methods do not allow controlling the movement of containers. It then defined one of the further directions of the study. The proposal is made to create new integrated approaches to managing the loading process, to develop methods for the automatic control of ship parameters in real time during loading / unloading, to develop new methods and systems for controlling boat loading, which will allow controlling the modes of loading automatically and providing real-time information.On the basis of the methods of system analysis, the structure of the information model of the computerized control system for loading of the container carrier was developed. The developed model allows substantially simplifying the process of loading due to the introduction of digital control points and the introduction of a single information field of the port zone and the vessel. There is developed a method for loading container vehicles, which provides for automatic determination of the current coordinates of the loaded container with the possibility of further logging of the conducted process, which allows it to be used in computer ship systems with the ability to control the flow of loading in real time. There is no need to attract additional personnel to control the loading. To give a captain the opportunity to stay at an arbitrary point of the port and find out the quantitative composition of the unloaded or loaded containers, as well as their direct route data, the model of the system of mobile monitoring under the loading process is developed. The development of a mathematical device based on previously created information models of container loading system is given. In particular, the mathematical model of the container loading system is developed, which allows determining the overwhelming majority of technical parameters of the vessel after loading. The model involves controlling the proper weight of the containers, its uniform distribution, the compliance of the loaded containers with the selected loading optimization criteria, which includes the priority of loading by weight, the order of delivery according to the destination, value and so on. The mathematical model of the automatic positioning method for loading and unloading container vessels in container terminals is developed. The main problem to be solved is the transformation of the coordinates of the container from the coordinate system, which has a connection to the coastline in the ship's coordinate system and a constant recount of the current coordinates of the loaded container. The developed algorithm for calculating the coordinates of the loaded container lets one calculate the coordinates of the container at an arbitrary time, but this procedure involves continuous work in real time and requires pre-calibration for accurately establishing the beginning of the coordinates of each measurement and verification systems received from the accelerometer.The software-hardware complex is developed, which allows remotely in real time monitoring the movements of containers with a cargo crane, logging all events and verifying the process to comply with existing norms and requirements operating in shipping. The development of the hardware part determined the necessity of refusing to develop a system using the full life cycle of the electronic system development, as time spent on development and certification requirements to the system will impose unnecessary financial costs. Therefore, the main elements of the system are implemented using the advanced line of industrial controllers manufactured by Phoenix Contact.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Цимбалюк Я. В. 
Хірургічне лікування хворих з наслідками ушкоджень лицевого нерва / Я. В. Цимбалюк. — Б.м., 2020 — укp.

Параліч м'язів обличчя – це патологічний виснажливий стан, який часто пов'язаний з драматичними функціональними, психологічними та косметичними наслідками негативного характеру. Травма лицевого нерву (ЛН) – важлива медична та соціальна проблема, яка має руйнівний вплив на ряд важливих аспектів людського життя (психологічні, естетичні, економічні), що негативно відображається на якості життя хворих. Неспроможність повноцінного вираження емоцій створює надзвичайно сильний відбиток на психологічному стані хворих, а асиметрія обличчя унеможливлює комфортне знаходження в соціумі та призводить, у тому числі, до виникнення виражених депресивних розладів у хворих з наслідками ушкодження ЛН (Nellis JC, Ishii M, Byrne PJ et al., 2017; Chang YS, Choi JE, Kim SW et al., 2016; Goines JB, Ishii LE, Dey JK et al., 2016).Лицевий нерв (ЛН) займає перше місце серед інших черепних нервів за частотою ушкодження (Каверина ВВ, 1975; Неробеев АИ, 1997; Калакуцкий НВ, Пахомова Н.В, Петропавловская ОЮ, 2016). ЛН відповідає за міміку і вираження емоцій, приймає участь у забезпеченні захисної функції ока, утворенні слізної рідини, слиновиділення, частково забезпечує смакову функцію та навіть приймає участь у носовому диханні (Пейпл АД, 2007).При ушкодженні ЛН виникає виражена асиметрія обличчя, яка спотворює зовнішній вигляд, внаслідок чого хворий стає об'єктом підвищеної уваги, що в подальшому негативно впливає на його психоемоційний статус.Також характерними є порушення зору, мови, знижується тонус м'язів рота та щік, що призводить до проблем з жуванням, а також має місце утруднення носового дихання.Серед етіологічних факторів виникнення ураження ЛН варто особливо відзначити його механічні ушкодження при черепно-мозковій і краніофаціальній травмі, а також велику кількість ятрогенних ушкоджень, пов'язаних з видаленням пухлин задньої черепної ямки, завушної ділянки, а також з хірургічними маніпуляціями при різних захворюваннях периферичної частини органа слуху (Hohman MH, Hadlock TA, 2014; Spencer CR, Irving RM, 2016; Reich SG, 2017; Zhang W, Xu L, Luo T et al., 2019; Teresa MO, 2018).Не зважаючи на бурхливий розвиток мікрохірургії нервів, наявність сучасних засобів діагностики та методів лікування хворих з травмою ЛН, проблема повноцінного відновлення його функції залишається невирішеною. Відсутній, так званий, «золотий стандарт» хірургічного лікування ушкоджень ЛН, оскільки існує безліч методик, які значно різняться за своєю концепцією, і кожна з них має своїх прихильників.Наша робота висвітлює результати хірургічного лікування великої кількості хворих з ушкодженнями ЛН у порівнянні з роботами авторитетних фахівців (Volk GF et al., 2020; Socolovsky M et al., 2016; Biglioli F et al., 2016; Biglioli F et al., 2017; Vila PM et al., 2020; Gao Z et al., 2019 та ін.) за останні 5 років, де представлено невелику кількість хворих, у яких було застосовано різні методи реіннервації ЛН.Дане дисертаційне дослідження присвячене вивченню результатів хірургічного лікування наслідків ушкоджень ЛН різними хірургічними методами лікування. Це дасть змогу на основі великої кількості спостережень (202 хворих) обрати найбільш ефективний метод реіннервації ЛН з досягненням оптимальних функціональних і естетичних результатів. Серед біомедичних проблем, пов'язаних з нейропатіями ЛН, актуальним є вибір ефективного виду невротизації ЛН. Вирішенню цього питання і присвячене дане дослідження.Мета дослідження: підвищення ефективності відновлення структури та функції лицевого нерва у хворих з його ушкодженнями різного генезу, що полягає в оптимізації комплексу лікувально-діагностичних заходів, визначенні найбільш доцільного виду хірургічного лікування лицевого нерва при лікуванні наслідків його травми, спрямованого на максимальне відновлення втрачених функцій нерва.^UFacial muscle paralysis is a pathological debilitating condition that is often associated with dramatic functional, psychological and cosmetic consequences of a negative nature. The consequences of facial nerve (FN) damage are a serious medical and social problem, as they have a devastating effect on a number of important aspects of human life (psychological, aesthetic, economic), which significantly reduces the quality of life of patients. The inability to fully express emotions creates an extremely strong imprint on the psychological state of patients, and facial asymmetry limits the comfortable stay in society and even leads to severe depressive disorders in this category of patients (Nellis JC, Ishii M, Byrne PJ et al., 2017; Chang YS, Choi JE, Kim SW et al., 2016; Goines JB, Ishii LE, Dey JK et al., 2016).The facial nerve (FN) ranks first among other cranial nerves in the frequency of lesions (Kaverina VV, 1975; Nerobeev AI, 1997; Kalakutsky NV, Pakhomova NV, Petropavlovskaya OY, 2016). FN is responsible for facial expressions and expression of emotions, participates in ensuring the protective function of the eye, the formation of tear fluid, salivation, partially provides taste function and even participates in nasal breathing (Peypl AD, 2007).When FN is damaged, there is a pronounced asymmetry of the face, which distorts the appearance, as a result of which the patient becomes the object of increased attention, which further negatively affects his psycho-emotional status. Also characteristic are impaired vision, speech, decreased muscle tone of the mouth and cheeks, which leads to problems with chewing, and there is difficulty in nasal breathing. Among the causes of FN neuropathy should be noted mechanical damage to theFN or its trunks in traumatic brain and craniofacial trauma, as well as a wide range of iatrogenic injuries associated with the removal of tumors of the posterior cranial fossa (most often – acoustic neuromas), salivatory gland tumors also with surgical interventions in various diseases of the peripheral part of the auditory analyzer (Hohman MH, Hadlock TA, 2014; Spencer CR, Irving RM, 2016; Reich SG, 2017; Zhang W, Xu L, Luo T et al., 2019; Teresa MO, 2018).Despite the rapid development of nerve microsurgery, the availability of modern diagnostic tools and methods of treatment of patients with FN trauma, the problem of full recovery of its function remains unresolved. There is no so-called "gold standard" for surgical treatment of FN injuries, as there are many techniques that differ significantly in their concept, and each of them has its supporters.Our work highlights the results of surgical treatment of a large number of patients with LN injuries compared to the work of reputable specialists (Volk GF et al., 2020; Socolovsky M et al., 2016; Biglioli F et al., 2016; Biglioli F et al., 2017; Vila PM et al., 2020; Gao Z et al., 2019 etc) over the past 5 years, which presents a small number of patients in whom various methods of LN reinnervation were used. This dissertation research is devoted to the study of of surgical treatment results of the FN injuries consequences by different surgical methods of treatment. This will allow on the basis of a large number of observations (202 patients) to choose the most effective method of FN reinnervation with the achievement of optimal functional and aesthetic results. Among the biomedical problems associated with FN palsy, the choice of an effective type of facial nerve transfer is relevant. This study is devoted to solving this issue.The aim of the study: increasing the efficiency of restoring the structure and function of the facial nerve in patients with its injuries of different genesis, which is to optimize a set of therapeutic and diagnostic measures, determine the most appropriate surgical treatment type of facial nerve in the treatment of its trauma, aimed at maximum recovery of lost nerve function.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Робулець П. Ф. 
Використання однонегативних метаматеріалів для передавання, модуляції та фільтрації сигналів / П. Ф. Робулець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 172 – «Телекомунікації та радіотехніка» – кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чернівці, 2021.Метаматеріали є об'єктом досліджень широкого кола науковців, оскільки вони відкривають ряд можливих застосувань завдяки своїм неприроднім властивостям у широкому діапазоні частот від радіохвильового до оптичного та вище. Ряд існуючих радіотехнічних пристроїв можуть бути вдосконалені чи повністю замінені шляхом впровадження метаструктур та метаатомів за рахунок того, що їх розміри набагато менші, ніж довжина хвилі, на якій функціонує пристрій. Тому, метою дисертаційної роботи є розширення функціональних можливостей вузлів засобів зв'язку на основі кільцевих резонаторів для фільтрування, модуляції/демодуляції гармонічних та детерміновано хаотичних сигналів для їх передавання через структури із паралельних провідників у широкому суб-ГГц та ГГц діапазонах частот.Для досягнення мети було поставлено ряд задач, що включають розроблення та дослідження способів та методів модуляції та демодуляції аналогових і цифрових сигналів, а також дослідження передавання гармонічних сигналів через структури із паралельних провідників, рішення яких включають використання μ- та ε-негативних метаструктур, що представляють собою штучностворені матеріали, властивості яких не зустрічаються в природніх матеріалів та характеризуються від'ємними значеннями діелектричної та магнітної проникностей. У процесі досліджень показано методику як правильно визначати робочий діапазон частот кільцевих резонаторів навантажених варакторним діодом через S-параметри та як вибирати значення частоти носійного коливання. Носійне коливання подається до РКР через додаткову магнітну рамкову антену, що взаємодіють через сильне близьке магнітне поле. Коливання, що виникають в контурі РКР під впливом зовнішньої змінної напруги (тобто неперервно змінного інформаційного сигналу) на варакторному діоді, є амплітудно-модульованими на заданій частоті носійного сигналу. Таким чином, шляхом подачі на магнітну рамкову антену ВЧ сигналів у широкому діапазоні частот можна визначити діапазон частот, де магнітна взаємодія є найбільшою. У процесі досліджень такий діапазоні становив Δf = fmin…fmax = 0,95…1,11 ГГц для зміні значення напруги, що прикладається до варакторного діоду ΔU = Umin…Umax = ₋4,0…3,0 В. Реалізацію пристрою маніпуляції цифрових сигналів здійснено на основі модифікації лінії передавання ВЧ сигналів кільцевим резонатором. Кільцевий резонатор розміщений у зоні сильної близько-польової взаємодії із лінією передавання та у випадку передавання через неї сигналу, значення частоти якого співпадає зі значенням частоти резонансу РКР, вхідний ВЧ сигнал фільтрується та не може бути детектований на виході пристрою. На частотах відмінних від частоти резонансу РКР сигнали можуть передаватись через лінії передавання, оскільки значення амплітудно-частотної характеристики близькі до 0 дБ. Амплітудно-частотна характеристика сигналу є подібною до відповідної характеристики режекторного фільтру.У роботі запропоновано та досліджено пристрій із загальними розмірами 30 на 22 мм. У процесі компютерного моделювання показано можливість перемикання між різними значеннями ємностей. За допомогою розподілів значень градієнту магнітного поля продемонстровано взаємодію між лінією передавання та РКР на частоті резонансу – 635 МГц та на частоті відмінній від резонансу – 800 МГц. Видно, що на частоті резонансу збуджуються коливання РКР та здійснюється фільтрування сигналу, що передається від передавального порту через лінію звязку (на приймальному порті відсутній сигнал, тобто здійснюється передавання біту «0»), та навпаки. На основі експериментальних досліджень було показано два принципи реалізації on/off-перемикання: шляхом перемикання двох ємностей за допомогою біполярного транзистора та оптичним шляхом за допомогою перемикання значення ємності варакторного діоду. У роботі запропоновано використовувати таку структуру для передавання декількох сигналів одночасно по паралельних помірках СПП, при чому сигнали, що передаються, можуть займати широку смугу частот. Дослідження показали можливість реалізації такого пристрою у діапазонах суб-ГГц (від 0,45 до 0,8 ГГц) та ГГц (від 1 до 2 ГГц) частот. У дисертаційній роботі приведено та досліджено принципи модуляції аналогових та цифрових сигналів, а також запропоновано та досліджено структуру, що уможливлює передавання декількох таких сигналів одночасно по паралельних комірках СПП у широкому діапазоні частот.Ключові словаМетаматеріали, розрізний кільцевий резонатор (РКР), структура із паралельних провідників (СПП), амплітудна модуляція, цифрова маніпуляція, фільтрація, аналогові та цифрові сигнали, широкий діапазон частот.^UThe thesis submitted in fulfillment of the Ph.D. degree in technical sciences on specialty 172 – “Telecommunication and Radio Engineering” – Department of Radio Engineering and Information Security at Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Chernivtsi, Ukraine, 2021.Metamaterials are an object of research for many scientists because they make possible a lot of applications due to their unnatural properties at a width frequency range from microwave up to optics and higher. A number of the existing radio devices can be improved or completely changed by metamaterials or metaatoms. It is possible due to their sizes are more less than their operational wavelength. Therefore, the aim of the thesis is expansion of functional possibilities of components of communication means based on split-ring resonators for filtering, modulation/demodulation of harmonic and deterministic chaotic signals in order to their transfer through wire media at wide sub-GHz and GHz frequency ranges.A number of tasks were defined to achieve the aim. Those include a development and investigation of approaches and methods of modulation and demodulation of analog and digital signals as well as the transfer of harmonic oscillations through a wire media. The solutions of such tasks were found by using μ- and ε-negative metamaterials which are artificial materials with unusual properties (negative values of permittivity and permeability). The approach and methodology of the picking up of the operation frequency range and carrier signal are shown in the work through S-parameters as a response of SRR. The carrier signal feeds SRR via an additional loop antenna due to strong magnetic near-field coupling. The oscillations that appear in the SRR are amplitude modulated at the previously defined carrier signal. Thus, the frequency range where the interaction between SRR and additional loop antenna is much possible can be found by feeding the loop antenna by HF signals step-by-step in a wide frequency range and detecting SRR's response. It was defined that such frequency range is Δf = fmin…fmax = 0,95…1,11 GHz for the bias voltage variation ΔU = Umin…Umax = ₋4,0…3,0 V.The realization of digital signals modulation is carried out based on the HF signal (carrier one) transmission line modification by SRR. SRR is placed as close as possible to the transmission line in order to provide strong near-field coupling. In the case of the same values of resonance state of SRR and the carrier signal, the last one is filtered by SRR and the output signal cannot be detected. However, it can be detected for the case when resonance frequency of SRR and carrier signal frequency are not the same. The obtained amplitude-frequency characteristics is the same to pass-band filter's one. The device 30 by 22 mm dimensions was suggested and investigated in the work. The switching between different values of capacitance was shown by simulations. The interaction of transmission line and SRR was demonstrated by distributions of magnetic field at the resonance frequency – 635 MHz and non-resonance one – 800 MHz. One can see that the SRR oscillations appear for the resonance frequency and filtration happens. The HF signal from the input port is blocked and the signal at the output port is absent which corresponds the information bit “0” and vice versa.Two principles of on/off-switching circuits realizations were presented by experimental investigations. There are the circuit based on bipolar transistor which can switch two capacitors and optical control for changing of a varactor diode capacitance.In the paper WM was proposed to use for the transfer of a few signal simultaneously via parallel nodes (the area between four adjacent wires). Nevertheless, such signals can be broadband. The investigations shown the possibility of such device realization that can operate at the sub-GHz (from 0.45 to 0.8 GHz) and GHz (from 1 to 2 GHz) frequency ranges.In the thesis the principles of modulation of analog and digital signals were suggested and investigated as well as the structure was studied which makes possible to transfer of a few broadband signals of different types simultaneously.Key wordsMetamaterials, split-ring resonator, wire medium, amplitude modulation, digital modulation, filtering, analog and digital signals, broadband frequency range.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Мошак Д. С. 
Маніпулятивні політичні комунікації як чинник політичного ризику в умовах демократизації: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Д. С. Мошак. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена присвячено встановленню значення політичної маніпуляції як чинника ризикового розвитку сучасної політичної комунікації в умовах демократизації. У сучасних дослідженнях політичної комунікації дедалі частіше з'являються спроби встановити не лише структурні елементи політико-комунікаційних взаємодій, але й взаємозв'язок між сучасними комунікаційними явищами та політичним процесом. Мотивація політичних повідомлень з боку суб'єктивних цілей та уподобань і політичних акторів виступає важливою темою для розкриття тенденцій розвитку сучасної «медіакратії» та еволюції політичного представництва й управління за цифрової інформаційно-комунікаційної доби. Маніпулятивний зміст політико-комунікаційних повідомлень є чинником інтерпретації смислу участі політичних суб'єктів та інститутів у передаванні політичних повідомлень. Системний характер політичних маніпуляцій дозволяє виявити повторювані зразки політико-комунікаційної поведінки та зміну інституційного дизайну демократичної конкурентної політики відповідно до засобів поширення політичних відомостей з прихованою метою. Фокусування уваги наукової спільноти на концептуалізації політичної маніпуляції в контексті антикризової політичної комунікації дозволяє з'ясувати моделі трансформації таких базових політико-комунікаційних явищ, як політична мова, політичне послання, політична інтерпретація тощо. В умовах сучасної України зміст та масштаби політичної маніпуляції вимагають не лише концептуального уточнення цього поняття, але й співвіднесення з особливостями демократизації як тенденції всього періоду після Революції Гідності. Також дослідження політико-маніпулятивного контексту політичної комунікації відповідає на запити щодо пошуку власної української моделі політичної змагальності за доби діджиталізації, а також в умовах збройної боротьби України проти російської агресії. Політико-маніпулятивні методи та прийоми набувають актуальності в контексті відстоювання українського національного інформаційного простору, формування новітньої національної ідентичності, комунікаційної спроможності громадянського суспільства тощо. Таким чином, актуальність дослідження політичної маніпуляції як чинника розвитку політичної комунікації зумовлена як необхідністю наукового уточнення поняттєво-категоріального апарату, так і демонстрацією відповідності наукового пошуку наявним теоретичним положенням.Мета дисертаційного дослідження – встановлення значення політичних маніпуляцій як чинника ризикового розвитку сучасної політичної комунікації в умовах демократизації. Фаховий політологічний дискурс стосовно політичних маніпуляцій поступово відходить від нормативістських тенденцій та намагається встановити об'єктивну сутність маніпулятивних політичних комунікацій як суттєвого різновиду політичної діяльності. В рамках сучасних політико-інституційних досліджень політичної комунікації встановлено, що політичне маніпулювання є сукупністю дій з використанням засобів масової комунікації, спрямованих на зміну поведінки сучасних реципієнтів політичних повідомлень. Ця зміна поведінки відображає наміри політичних акторів досягти певної політичної мети. Застосування сучасних засобів масової комунікації визначає можливість оперативного поширення політичних повідомлень та донесення їх до адресата. Оскільки основою політичного маніпулювання виступає зміна значення політичного повідомлення, то на початковому етапі політико-маніпуляційної кампанії належить узгодити ролі учасників. Це вимагає певного консенсусу щодо за поширенням неправдивої інформації або інформації, яка може мати подвійне тлумачення. У зв'язку з цим основою політико-інституційної структури та середовища політичного маніпулювання виступають упереджені політико-технологічні осередки та центри, які займаються організаціями політичних кампаній. Підходи до типологізації політичного маніпулювання формуються на основі основних завдань політичної комунікації у середовищі політичної конкуренції. На основі аналізу цільових чинників мотивації політико-комунікаційних дій встановлено що, політико-маніпулятивна діяльність може бути типологічно розділена на спонтанну або стихійну, організовану (заплановану) та реактивну. Відповідно до особливостей організації політичної кампанії вона може бути розділена на масштабну, локальну, ситуативну або індивідуально-групову (адресну). Відповідно до рівня оперування політичних акторів вона може бути розділена на стратегічну та ситуативну. У контексті планів політико-технологічного забезпечення політичної діяльності політична маніпуляція може бути довгостроковою або короткостроковою, а також середньотерміновою. Відповідно до смислів політико-комунікаційного повідомлення політична маніпуляція може бути розділена на концептуальну, символьну, прагматичну, соціокультурну.^UThe dissertation is dedicated to establishing the importance of political manipulation as a factor in the risk development of modern political communication in the conditions of democratization.Attempts to establish not only the structural elements of political-communication interactions, but also the relationship between modern communication phenomena and the political process are increasingly appearing in modern studies of political communication. The motivation of political messages by subjective goals and preferences and political actors is an important topic for revealing the development trends of contemporary "mediacracy" and the evolution of political representation and management in the digital information and communication age.The manipulative content of political communication messages is a factor in the interpretation of the meaning of the participation of political subjects and institutions in the transmission of political messages. The systemic nature of political manipulation allows us to identify repeated patterns of political and communication behavior and change the institutional design of democratic competitive politics in accordance with the means of spreading political information with a hidden purpose.Focusing the attention of the scientific community on the conceptualization of political manipulation in the context of anti-crisis political communication allows to find out the transformation models of such basic political and communication phenomena as political speech, political message, political interpretation, etc. In the conditions of modern Ukraine, the content and scope of political manipulation require not only a conceptual clarification of this concept, but also a correlation with the features of democratization as a trend of the entire period after the Revolution of Dignity. Also, the study of the political-manipulative context of political communication answers the questions about finding Ukraine's own model of political competitiveness in the age of digitalization, as well as in the conditions of Ukraine's armed struggle against Russian aggression.Political-manipulative methods and techniques become relevant in the context of defending the Ukrainian national information space, forming the latest national identity, communication capacity of civil society, etc. Thus, the relevance of the study of political manipulation as a factor in the development of political communication is determined both by the need for scientific clarification of the conceptual and categorical apparatus, and by demonstrating the correspondence of scientific research to existing theoretical provisions.The purpose of the dissertation research is to establish the significance of political manipulation as a risk factor in the development of modern political communication in the conditions of democratization.Professional political discourse on political manipulations is gradually moving away from normative tendencies and trying to establish the objective essence of manipulative political communications as an essential type of political activity. Within the framework of modern political and institutional studies of political communication, it has been established that political manipulation is a set of actions using mass communication tools aimed at changing the behavior of modern recipients of political messages. This change in behavior reflects the intentions of political actors to achieve a certain political goal. The use of modern means of mass communication determines the possibility of prompt dissemination of political messages and their delivery to the addressee.Since the basis of political manipulation is changing the meaning of a political message, at the initial stage of a political manipulation campaign, the roles of the participants should be agreed upon. This requires a certain consensus on the spread of false information or information that can have a double interpretation. In this regard, the basis of the political-institutional structure and the environment of political manipulation are biased political-technological cells and centers that deal with the organization of political campaigns.Approaches to the typology of political manipulation are formed on the basis of the main tasks of political communication in the environment of political competition. Based on the analysis of the target motivation factors of political and communication actions, it was established that political and manipulative activity can be typologically divided into spontaneous or spontaneous, organized (planned) and reactive.According to the specifics of the organization of a political campaign, it can be divided into large-scale, local, situational or individual-group (address).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кирилюк О. Л. 
Дискурс інформаційної війни: лінгвокогнітивний та психолінгвістичний аспекти: автореферат дис. ... д. філол. н. : 10.02.01 / О. Л. Кирилюк. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вперше в українському мовознавстві здійснено ґрунтовнийрізноаспектний аналіз дискурсу російсько-української інформаційної війни зпогляду лінгвокогнітивістики та психолінгвістики.Досліджено тему протистояння між двома країнами в історичній площині, зокрема увагу приділено мовній об’єктивації подій і явищ періоду визвольних змагань початку ХХ століття, а також докладно вивчено наративи підготовки інформаційного поля до гарячої фази війни в добу незалежности (2003 – 2013 рр.) й наративи періоду збройної агресії (2014 р. – дотепер). Проаналізовано мовний інструментарій, використовуваний Росією з метою маніпулювання суспільною думкою, а також вивчено особливості формування дискурсу українського опору.У процесі аналізу дискурсу інформаційної війни визначено низку йогодиференційних ознак, таких, як: 1) наскрізна сугестивність, що полягає всистематичному впливі на суспільну свідомість; 2) узагальнювальністьучасників комунікації (увага зорієнтована на тому, аби вплинути на великі групинаселення); 3) зрозумілість широкому колу реципієнтів;4) нав’язувана оцінність, яка змушує реципієнта сприймати будь-які поняття в межах категорії добре – погане; 5) необмеженість жанрів; 6) орієнтованість на ментальну картину світу певного суспільства; 7) інформаційна варіативність, щопокликана дезорієнтувати суспільство створенням великої кількости версій тієїсамої події чи явища.Встановлено власне-мовні способи впливу на реципієнта в дискурсівоєнного протистояння, серед них: 1) уведення слова в потрібний мікроконтекст(прийом зв’язки); 2) використання евфемізмів; 3) висловлення у формі трюїзмів/квазітрюїзмів (загальників); 4) вживання слів, сполук, фраз із іллокуцієюзаклику; 5) застосування концептуальних метафор; 6) вдавання до пресупозиційта імпліцитної семантики як засобів маніпуляції; 7) вживання конструкції такзваний та лексеми нібито; 8) маніпулювання прийменниками; 9) послуговуваннядегуманізувальною та демонізувальною лексикою; 10) використання слів зоб’єднувальною семантикою; 11) вживання мовних одиниць із префіксом недо-;12) вилучення важливих слів із публічного дискурсу; 13) заміна ключовихлексем у повідомленні та перейменування; 14) пояснення через заперечення;15) називання понять словами з протилежним значенням; 16) вживання великоїкількости емоційно забарвлених мовних одиниць; 17) онімна маніпуляція.У цілому дискурс інформаційного протистояння досліджено за чотирмааспектами: ворожого знецінення національної картини світу; агресії; опору;асоціативно-семантичних виявів концепту ВІЙНА.Результати дисертації формують методологічну базу для досліджуванняінформаційного дискурсу щодо наявності мовних засобів маніпулятивноговпливу, виявлення прихованих загроз, а також для проведення лінгвістичнихекспертиз у межах законодавства, спрямованого на захист національнихінтересів держави.Ключові слова: інформаційна війна, маніпулятивні мовні засоби, концепт,концептуальна метафора, лінгвомем, фрейм, фабрикований фрейм, фреймовімережі, прийом зв’язки, асоціативно-семантичне поле, асоціативно-семантичнагрупа, мова ворожнечі, дискурс агресії, дискурс опору.^UIn the thesis, for the first time in Ukrainian linguistics, a thorough multi-aspectanalysis of the discourse of the Russian-Ukrainian information warfare is carried outfrom the point of view of linguocognitivistics and psycholinguistics. The topic ofconfrontation between the two countries in the historical dimension is studied,particular attention is paid to the linguistic objectification of events and phenomena of the period of liberation struggle of the early twentieth century, and narratives ofpreparing the information field for the hot phase of the war in the period ofindependence (2003 – 2013) and narratives of the period of armed aggression arestudied in detail (period of 2014 – until now). The language tools used by Russia tomanipulate public opinion are analyzed, and the features of the discourse formation of Ukrainian resistance are studied.In the process of analyzing the discourse of information warfare, a number of itsdifferential features are identified, such as: 1) cross-cutting suggestibility, which means continuous impact on public consciousness; 2) generalizing communicators (attention is focused on influencing large groups of the population); 3) clarity to a wide range of recipients; 4) imposed evaluability, which forces the recipient to perceive any concepts within the category of good - bad; 5) unlimitedness of genres; 6) focus on the mental worldview of a certain society; 7) information variability, designed to disorient society by creating a large number of versions of the same event or phenomenon.The linguistic methods of influencing the recipient in the discourse of militaryconfrontation have been determined, among which: 1) introducing the word into thedesired microcontext (method of linking); 2) the use of euphemisms; 3) expressions in the form of truisms/quasi-truisms (generalizers); 4) the use of words, compounds,phrases with the urging illocation; 5) the use of conceptual metaphors; 6) resorting to presuppositions and implicit semantics as means of manipulation; 7) the use of the constructions so-called and the lexeme allegedly; 8) manipulation of prepositions;9) the use of dehumanizing and demonizing vocabulary; 10) use of words with unifying semantics; 11) the use of language units with the prefix under-; 12) removing important words from public discourse; 13) replacement of key lexemes in the message and renaming them; 14) explanation by objection; 15) naming concepts with words which have opposite meaning; 16) the use of a large number of emotionally colored language units; 17) manipulating proper nouns.On the whole, the discourse of information confrontation is studied in fouraspects: the hostile depreciation of the national worldview; aggression; resistance;associative-semantic manifestations of the concept of WAR.The results of the thesis form the methodological basis for the study ofinformation discourse on the availability of linguistic means of manipulative influence,discovery of hidden threats, as well as for linguistic expertise within the framework of legislation aimed at protecting the national interests of the state.Key words: information warfare, manipulative language means, concept,conceptual metaphor, linguomeme, frame, fabricated frame, frame networks, linkingmethod, associative-semantic field, associative-semantic group, hate speech,aggression discourse, resistance discourse.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського