Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (65)Реферативна база даних (1134)Книжкові видання та компакт-диски (592)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>K=МАЙБУТНЄ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Повишева О.О. 
Гігієнічне обгрунтування заходів щодо зниження смертності населення в еколого-соціальних умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.О. Повишева ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню закономірностей формування смертності населення, що проживає в умовах забрудненого екологічного середовища. В роботі подана комплексна гігієнічна характеристика об'єктів навколишнього середовища. Встановлено, що смертність населення в значній мірі детермінується рівнем вмісту ксенобіотиків в екологічному середовищі, а також факторами соціально-економічного характеру. Здійснений прогноз динаміки і рівня смертності населення Донбасу на майбутнє десятиріччя. Запропоновані медичні та медико-екологічні заходи щодо зниження смертності населення, ефективність яких обгрунтована теоретично та підтверджена практично. Основні результати досліджень стали основою для розробки наукової концепції елімінації явища надмірної смертності, зниження частоти передчасної смертності і нормалізації відтворення популяції в умовах Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023.8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кухар В.В. 
Соціальна організація цивілізованого суспільства (філософський аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Кухар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію соціальної організації цивілізованого суспільства в її історичній еволюції. Показано шляхи формування цієї концепції у її еволюційній зміні: виникнення, утвердження, тенденції сучасного розвитку. Використано нетрадиційну методику, яка поєднує організаційний підхід до вивчення суспільства з системним, цивілізаційним, парадигмальним, діяльним, інтервальним. Обгрунтовано спробу знайти алгоритм історичної еволюції цивілізованого суспільства у співвідношенні усіх її ланок: коеволюції та революції, дивергенції та конвергенції, монізму та плюралізму. Вперше проаналізовано шляхи формування концепції соціальної організації цивілізованого суспільства. Використано ідею про організаційну будову матерії. Новою є спроба подолати існуючі однобокості у вивченні суспільства шляхом запровадження поняття "системоутворююче ядро". Суспільство предсатвлено в дослідженні системною ієрархією з розкриттям її внутрішнього змісту у вигляді рівнів організації, які поступово ускладнюються. Виявлено прагнення елімінувати політичні та ідеологічні мотиви, зблизити та привести в певну систему погляди, з точки зору різних існуючих шкіл філософії, визначити шляхи їх конвергенції. Поглиблено зміст понять: розподіл праці, власність, соціальна культура, свобода та культура, які розглянуто концептуально. Запроваджено для характеристики соціальних процесів такі поняття, як спекулятивна вартість, рушійна сила товару, політичний соціум, суспільна самосвідомість. До новизни відноситься внесення в дослідження такого критерію, як відтворення суспільного життя, який підводить основу до розуміння історичної еволюції суспільства. Результати дослідження можуть бути використані у формуванні концепції соціальної організації та теорії суспільства, з'ясуванні перспективи розвитку сучасного суспільства перехідного типу: громадянського, постіндустріального, інформаційного, гуманного, відкритого. В Україні застосування результатів дисертаційної роботиможе складатись з декількох напрямків: 1) формування відкритого суспільства на основі ринкових соціальних усталень; 2) соціальна інтеграція українського суспільства до європейської та світової співдружності; 3) вибір оптимальних варіантів реформування, котрі позбавляють від монополізму та помилок світової цивілізації, враховують світовий досвід розподілу праці та інтеграції; 4) зближення різних регіонів України у єдиний соціальний простір на основі спеціалізації та кооперації виробництва і обігу, соціокультурного співвиробництва; 5) формування власного філософського фундаменту, спроможного актуально обгрунтувати не тільки практичні засоби щодо укріплення економічної самостійності та політичної незалежності, але і прорив в майбутнє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:с5 + С5*1
Шифр НБУВ: РА306381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Верезуб О.М. 
Довільне та мимовільне запам'ятовування англомовного тексту учнями середнього шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.М. Верезуб ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація містить теоретичне та експериментальне дослідження особливостей довільного та мимовільного запам'ятовування з орієнтацією на майбутнє та без такої орієнтації англомовних описових текстів та діалогів у двох вікових групах - 10-11 - та 13-14-річних школярів. Порівняльний аналіз наслідків дослідження виявив, що на продуктивність запам'ятовування впливають: орієнтація на майбутнє, кількісний склад групи (один, чотири, дванадцять), вік учнів, різна організація комунікативної активності учнів при оволодінні іноземною мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.0

Рубрики:

      
4.

Пелипець М.В. 
Форми знаходження важких металів у грунтах міста Львова та його околиць: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / М.В. Пелипець ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто співвідношення водорозчинної, легко обмінної, органічної та карбонатно-гідроксидної форм знаходження важких металів у грунтах Львова та його околиць. Вивчено зв'язки різних форм елементів із гранулометричним складом грунтів. Встановлено геохімічні відмінності між грунтами забруднених ділянок, що відображає специфіку техногенного впливу. Виявлено зв'язок між вмістом металу в рослинах та його кількістю у водорозчинній та легко обмінній формах. Доведено необхідність побудови еколого-геохімічних карт за вмістом рухомих та потенційно-рухомих форм важких металів у грунтах. Одержано повну інформацію про теперішній рівень забрудненості грунтів і побудовано правильний екологічний прогноз на майбутнє. Вивчено вплив ландшафтної позиції на міграцію форм важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ПО32.342.9 важкі метали + Д821(45УКР3-4ЛЬВ-2Л)11 + Д829(45УКР3-4ЛЬВ-2Л)081
Шифр НБУВ: РА311578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мизак Н.С. 
Південне галицьке Надзбруччя у визвольній боротьбі ОУН, УПА у 1939 - 1953 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.С. Мизак ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення націоналістичного руху, діяльність осередків Організації Українських Націоналістів (ОУН), провідних лідерів, вплив "радянізації" 1939 - 1941 рр. на майбутнє розгортання боротьби національно-визвольних сил із більшовизмом. Досліджено хід опору ОУН, Української Повстанської Армії (УПА) окупантам краю та радянській тоталітарній системі. Оцінено тактику та стратегію ОУН, УПА, а також визначено їх історичну роль у боротьбі за незалежність України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62-5 + Т3(4УКР331)62-45
Шифр НБУВ: РА310209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Карацуба М.Ю. 
Південнослов'янська народна поезія (сербська, хорватська, болгарська) в українській літературній інтерпретації середини ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / М.Ю. Карацуба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми слов'янської фольклорно-літературної взаємодії, її традиції, сучасне звучання, перспективи на майбутнє. Народна поезія південних слов'ян (сербів, хорватів, болгар) трактується у плані вивчення її жанрової природи та неповторної художньої специфіки, у її зв'язках із українським фольклором і художньою літературою. Йдеться про науково-критичне сприйняття, художні переклади, стилізації, прямі переробки, а також типологічні зіставлення на рівні тематики, стильових і жанрових особливостей, лексики, ритмомелодики. Висвітлено особливості входження південнослов'янського фольклору до творчого процесу видатних українських письменників XIX - XX ст.: Т.Шевченка, Ю.Федьковича, І.Франка, М.Старицького, П.Грабовського, Л.Українки, М.Рильського, П.Тичини, Л.Первомайського в органічному поєднанні їх оригінальної перекладацької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-312 + Ш5(4УКР)6-312 + Ш3(0)941-316
Шифр НБУВ: РА308835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шевчук Ж.А. 
Мовна політика в Україні (кінець 50-х - початок 90-х рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ж.А. Шевчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З використанням широких документальних матеріалів, архівів центральних та місцевих державних архівосховищ України та Російської Федерації, Служби безпеки України та її обласних управлінь розглянуто основні шляхи реалізації мовної політики України періоду кінця 1950 - 80-х рр. Наведений статистичний матеріал доводить, що зросійщення України охопило всі сфери політичного, економічного та культурного життя. Доведено, що значні парадигми у сфері національної культурної політики викликали рішучий опір української інтелігенції, всіх тих, для кого було небайдужим минуле, сьогодення і майбутнє України. Наведено документи з архівно-слідчих справ українських правозахисників, які активно і послідовно включилися в рух за збереження рідної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Піскорський О.В. 
Українська демократично-хліборобська партія: ідеологія, досвід, уроки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.В. Піскорський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичну та практичну діяльність Української Демократично-Хліборобської Партії (УДХП). Вперше в українській науці зроблено спробу комплексного аналізу теоретичних, ідеологічних, організаційних засад і практичної діяльності УДХП, яка в 1917 - 1918 рр. На підставі вивчення історичних матерілів, а також застосування методології історичного та політологічного аналізу обгрунтовано взаємозв'язок трансформаційних процесів, що характеризує суть політичної системи в Україні 1917 - 1920 рр. Систематизовано загальні та особливі чинники, які вплинули на формування політичних інститутів несоціалістичної спрямованості та їх вплив на формування ідеологічних основ політики УДХП. Запропоновано чітку, спрямовану в майбутнє національно-державну доктрину, яка б визначала національні інтереси та пріоритети Української держави на сучасному етапі її розбудови. Висвітлено соціально-політичну обстановку даного періоду на Україні, наголошено, що економічна ситуація призвела до прискорення самоідентифікації суспільних класів, які декларували та відстоювали свої політичні інтереси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2 + Ф055.22 + Ф055.252.1
Шифр НБУВ: РА315901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Гудков С.О. 
Філософський аналіз наукового передбачення у військовій сфері: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / С.О. Гудков ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено зв'язок між сучасними філософськими та науковими концептуальними підходами вирішення проблем передбачення із прогностичною діяльністю військових фахівців у сфері воєнної безпеки держави. Визначено фактори, що зумовлюють специфіку наукового передбачення на сучасному етапі: зміну філософських підходів у вирішенні проблем війни та миру із ідеологічних на цивілізаційно-культурні, зміну наукових парадигм, поширення у сучасній науці некласичних та постнекласичних підходів. Доведено, що класичний тип прогностики є недостатньо ефективним у неврівноважених станах соціальних систем - криза, війна, збройний конфлікт. Розглянуто тенденцію трансформації насильства з фізичного у психологічне, інформаційне, економічне, що еволюціонує у різних формах збройного насильства.Визначено, що військово-наукове прогнозування є сукупністю процесів пізнання тенденцій розвитку військової сфери, екстраполяції виявлених тенденцій у майбутнє. Доведено, що військово-наукові прогнози є формою осягнення існуючих воєнних загроз національним інтересам України. Розроблено рекомендації щодо формування прогностичної культури та стилю мислення військовослужбовців у системі військової освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.511 + Ц1,8(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА322091

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Опанасенко Н.І. 
Виховний ідеал у творчій спадщині український діячів "Просвіти" кінця ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.І. Опанасенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано діяльність українських "Просвіт" у справі національного шкільництва. Встановлено, що виховний ідеал (ВІ) українських просвітян містить у собі систему цінностей, яка складається із національних (патріотизм, пріоритети української нації та Батьківщини, побудова вільної незалежної держави, знання рідної мови, повага до історії свого народу, її культурної спадщини) та загальнолюдських (моральний закон утвердження добра та боротьба із злом, служіння правді, красі та любові, чесність, гідність, гуманність) вартостей. Визначено головну рису ВІ просвітян - спрямованість у майбутнє. Досліджено педагогічний доробок українських просвітян у процес становлення національного ВІ та наведено порівняння з сучасною практикою формування ВІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51 + Ч421.352 + Ч710.3(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА321837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Дідковська Л.І. 
Особливості уявлень про своє майбутнє у старшокласників із соматичними порушеннями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.І. Дідковська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено психологічні детермінанти побудови старшокласниками з певними соматичними порушеннями власної часової перспективи (уявлення про своє майбутнє). Запропоновано новий підхід до розв'язання проблеми побудови особистістю власного майбутнього, який грунтується на концепції суб'єктно-діяльнісного підходу та теорії цілепокладання. Розкрито специфіку співвідношення форм цілепокладання (мріяння, задум, передбачення, намір, самовизначення), способів об'єктивації останніх в суб'єктивній картині життєпроектування (ескіз, стратегія, програма, план) і зумовлених ними типів побудови особистістю майбутньої часової перспективи у просторі бажаного майбутнього (аморфний, локальний, констеляційний, цілісний). Установлено, що процес і результат побудови особистістю образу власного майбутнього призводить до таких змін актуальної структури особистості, які можуть розглядатися як особистісне новоутворення. Запропоновано використовувати одержані дані як диференційно-діагностичні критерії процесуальних і змістових характеристик уявлень про своє майбутнє старшокласників загалом, що страждають на соматичні порушення, а також під час організації заходів психокорекційного (психотренінгового) спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.514.02 + Ч421.331.3
Шифр НБУВ: РА326529

Рубрики:

      
12.

Заінчковський М.Л. 
Права людини як новоєвропейський філософський та політико-правовий феномен: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 12.00.12 / М.Л. Заінчковський ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено генезис та розвиток ідеї прав людини від її зародження за доби Ренесансу та Реформації (XV - XVI ст.) до її змістовного політико-правового оформлення в міжнародних актах XX ст. Розроблено розуміння людини як основи модерного політико-правового комплексу, тобто сукупності визначальних політико-правових ідей, норм та імперативів, що легітимують соціальні порядки. Проаналізовано світоглядні передумови формування ідеї прав людини, виокремлено етапи її еволюції та відповідні трансформації змісту. Розкрито спрямованість та особливості головних ліній опановування концепту невід'ємних людських прав. Визначено місце та роль концепту прав людини у становленні новоєвропейського громадянського суспільства, їх перетворення на універсальну політико-правову засаду життя сучасного людства. Доведено, що права людини зберігають потенціал інтерсуб'єктивної єдності людства, але їх майбутнє вирішальним чином залежить від розв'язання фундаментальних проблем, що виникають у процесі глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Х803 + Ф012 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА327169

Рубрики:

      
13.

Нестеренко Г.О. 
Синергетичний вимір самореалізації особистості в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Г.О. Нестеренко ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано погляд, що самореалізація особистості є складовою цілісного процесу самоорганізації особистісних сутнісних сил. Проаналізовано модель самоорганізації особистості, визначено місце процесу самореалізації у даній моделі, окреслено його сутність і зміст. Досліджено фактори детермінації даного процесу. Запропоновано класифікацію форм особистісної самореалізації. Доведено, що транформаційне суспільство надає індивідуальній самореалізації більше можливостей, ніж кризове або відносно стабільне. Показано, що за умов трансформації соціуму одиничний акт самореалізації особистості набуває здатності визначити майбутнє всієї соціальної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.943 + Ю212.1 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА323658

Рубрики:

      
14.

Василевич С.В. 
Формування та розвиток національної господарсько-економічної культури в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.В. Василевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано підхід до розкриття суті національної господарсько-економічної культури. Розглянуто передумови її відродження, розкрито основні компоненти, сфери прояву, форми, функції та показано її місце в системі соціально-економічних та організаційно-економічних відносин. Зроблено висновок, що господарсько-економічна культура є фактором економічного зростання, регулятором економіки. Проаналізовано причини низького рівня розвитку господарсько-економічної культури населення України. Показано роль, яку відіграють сім'я, школа, наукові заклади у процесі формування та розвитку національної господарсько-економічної культури. Доведено необхідність реформування системи економічної освіти в Україні, захисту сім'ї, освіти, науки відповідно до потреб та можливостей сучасного розвитку економічної системи та згідно з соціальними орієнтирами на майбутнє. Підтверджено висновок, що всі високоефективні економіки виростають на власній національній культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У9(4УКР)0-183 +
Шифр НБУВ: РА325999

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Процьків Н.М. 
Правове регулювання розірвання цивільно-правових договорів за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук.: 12.00.03 / Н.М. Процьків ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що розірвання договору - це дія, направлена на припинення частково або повністю невиконаного договору на майбутнє. Обговорено положення про те, що за сучасних умов розвитку ринкової економіки, жоден державний орган не повинен мати права спонукати сторони до розірвання договору. Обгрунтовано висновок про те, що свобода розірвання договору є допустимою лише у випадку, коли вона не суперечить інтересам держави або усього суспільства. Встановлено, що основним способом розірвання договору повинна бути угода сторін, оскільки такий спосіб пов'язаний з безконфліктністю. Вперше зроблено висновок про те, що у разі односторонньої відмови від виконання договору часом його розірвання є момент, коли сторона дізналася або повинна була дізнатися про односторонню відмову іншої сторони від договору. Наведено пропозиції щодо введення у цивільне законодавство норм, що стосуються порядку доведення до відома контрагента бажання розірвати договір, який полягає у тому, що з моменту, коли заява про односторонню відмову від виконання договору була доведена до відома контрагента, заявник не має права її відкликати. Удосконалено положення про те, що підставами розірвання договору є одностороння відмова сторони від його виконання, допустима лише у випадку порушення умов договору контрагентом або за неможливості його виконання. Обгрунтовано висновок про те, що витрати сторони, проведені всупереч умовам договору або до його укладання, є ризиком і не можуть вважатися збитками, спричиненими розірванням договору. Встановлено, у результаті цього вони не підлягають стягненню зі сторони, яка допустила порушення умов договору. Дане положення запропоновано внести у новий Цивільний кодекс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209 +
Шифр НБУВ: РА324489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мисан В.О. 
Розвиток історичної пропедевтики в українській школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.О. Мисан ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено періодизацію розвитку початкової історичної освіти, проаналізовано шляхи генези змісту й практики шкільної історичної пропедевтики, визначено суть поняття "історична пропедевтика", структурні компоненти та принципи, згідно яких на різних етапах шкільництва укладалися початкові курси історії, узагальнено сучасні тенденції у розвитку початкових курсів історії, що дає змогу прогнозувати подальше майбутнє історичної пропедевтики. На підставі тривалого педагогічного спостереження систематизовано класифікацію уроків з початкових курсів історії за типологічними й видовими ознаками, розроблено навчально-методичне забезпечення сучасного пропедевтичного курсу історії України для загальноосвітньої школи. Обгрунтовано доцільність використання навчально-методичних комплексів з історичної пропедевтики. До наукового обігу введено нові документи, історичні факти, які дають змогу створити цілісне уявлення про розвиток шкільної історичної пропедевтики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т. р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325656

Географічні рубрики:

      
17.

Бакалінська О.О. 
Захист економічної конкуренції: організаційно-правові засади державного управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Бакалінська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні передумови формування та розвитку конкурентного законодавства та права України. Визначено його роль в існуючій системі законів України, а також перспективи розвитку на майбутнє. Досліджено організаційні засади захисту економічної конкуренції в Україні, особливості державної політики та керування. Проаналізовано органи державного контролю в цій сфері та розроблено пропозиції щодо його вдосконалення. Шляхом аналізу компетенції органів державного керування в області конкуренції визначено їх систему. Встановлено особливості заходів адміністративного примусу, що застосовуються до порушників конкурентного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 +
Шифр НБУВ: РА324517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Джига Т.В. 
Методи та технології впливу політичної реклами (на прикладі передвиборної кампанії): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Т.В. Джига ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено методи та технології впливу політичної реклами на прикладі передвиборчої кампанії до Верховної Ради України 2001 - 2002 рр. Доведено застосування у даній рекламі технологій маніпуляції масовою свідомістю, політичних технологій, прийомів комерційної реклами. Проаналізовано більше 300 відеороликів українських політичних партій. Установлено методи та технології, що застосовувались в українській політичній рекламі з метою маніпуляції масовою свідомістю під час передвиборчої кампанії. Виявлено, що найбільш інтенсивний вплив на масову свідомість був здійснений у відеороликах партій "СДПУ(о)", "Наша Україна", "Партія Зелених України", "Всеукраїнське політичне об'єднання Жінки за майбутнє" та партії "Яблуко".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА324823

Рубрики:

      
19.

Рихальська О.Г. 
Психологічні особливості життєвої антиципації особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.Г. Рихальська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

На основі використання психосемантичного підходу створено концептуальну модель феномену життєвої антиципації особистості. Встановлено, що залежно від значення суб'єктивних імовірностей різних варіантів майбуття у контексті конструкту "щасливе - нещасливе майбутнє" можна побудувати типологію особистості. Визначено, що найбільш поширеними деструктивними типами життєвого антиципування є: песимістична та гіпероптимістична орієнтація імовірнісного профілю майбутнього, когнітивно малодиференційований образ власного майбуття, примітивно проста система антиципаційних конструктів та їх недостатнє забезпечення антиципаційними схемами. Розроблено методичні підходи щодо діагностики, корекції та розвитку життєвої антиципації. Психологічну корекцію і розвиток життєвого антиципування запропоновано здійснювати шляхом психологічного консультування та групового психологічного тренінгу, побудованих на базі психосемантичного підходу, концентруючи зусилля на збагаченні та переструктуруванні образу біографічного майбуття суб'єкта, індивідуальної системи значень життєвої антиципації та антиципаційних схем, які лежать в її основі. Конструкт "щасливе - нещасливе майбутнє" рекомендовано використовувати як основний у даній корекційно-психологічній роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113-222 + Ю937.234 +
Шифр НБУВ: РА329389

Рубрики:

      
20.

Боднар М.Б. 
Вплив етнопсихологічних життєвих орієнтацій на самоактуалізацію студентської молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / М.Б. Боднар ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив етнопсихологічних життєвих орієнтацій на самоактуалізацію студентської молоді різних регіонів України. Встановлено, що психологічними чинниками підвищення самоактуалізації є відповідальність за своє майбутнє та за майбутнє країни, ставлення до себе та часу життя. Обгрунтовано взаємозв'язок даних факторів з домінантними рисами українського психотипу. Зазначено, що такі чинники як оптимізація локусу контролю у бік інтернальності, гармонізація ставлення до минулого, теперішнього та майбутнього часу, об'єктивація самооцінки сприяють підвищенню самоактуалізації студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ю958 + Ч313(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331251

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського