Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (218)Реферативна база даних (6135)Книжкові видання та компакт-диски (1097)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЖЕТНІЧНИЙ$<.>+<.>K=КОНФЛІКТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 857
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шаруда С.С. 
Автоматизована система багатоцільового управління технологічними процесами хлібопекарського виробництва на основі сценарного підходу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.С. Шаруда ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Визначено, що основними критеріями під час управління хлібопекарським підприємством є продуктивність, технологічні втрати й якість продукції. Зазначено, що керування технологічними процесами (ТП) буде неефективним, якщо проводити оптимізацію лише за одним критерієм, тому поставлено та вирішено задачу багатоцільового керування, яке вимагає відомостей щодо характеристики всього технологічного комплексу, тому досліджено якість сировини, продукції та напівфабрикатів з позицій категорійно-функторного аналізу та кваліметрії. Розроблено математичні моделі основних технологічних процесів на підставі багатовимірного шкалування. Для підтримки прийняття рішень проведено когнітивне моделювання, яке дозволяє відстежити причинно-наслідкові зв'язки між параметрами ТП і розробити сценарії керування. Проаналізовано критеріальні та ресурсні конфлікти, які виникають у разі багатоцільового керування хлібопекарським виробництвом. Розроблено функціональну й інформаційну систему багатоцільового керування технологічними процесами хлібопекарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-5-05 +
Шифр НБУВ: РА368724

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Міронова В. Л. 
Адаптивна інтелектуалізація інформаційно-аналітичної технології з безпеки руху високошвидкісних транспортних засобів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. Л. Міронова ; МОНМС України, Нац. трансп. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено єдину інформаційну модель інформаційно-аналітичної технології з безпеки руху високошвидкісних транспортних засобів (ВТЗ), яка, на відміну від існуючих, відрізняється системно-онтологічним відображенням цілісності складних динамічних систем, елементи яких активно впливають на рівень безпеки руху ВТЗ на шляхах транспортно-дорожнього комплексу України. Вперше розроблено методику побудови інформаційно-аналітичного забезпечення, яка відрізняється від існуючих додатковими засобами адаптивної інтеграції базових інформаційних технологій інтелектуальних агентів транспортної системи, що підвищують рівень безпеки руху. Удосконалено методологію адаптивної інтелектуалізації мультиагентного діалогу шляхом побудови спеціалізованого ядра інформативно-аналітичної технології, що за умов невизначеності у поточній ситуації за допомогою служби обміну координаційними повідомленнями у розподіленій інтегрованій системі дозволяє інтелектуальним агентам системи приймати участь у корпоративному розв'язку конфліктних задач з оперативного підвищення рівня безпеки руху ВТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.03 + О375
Шифр НБУВ: РА384158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кузьменко О.В. 
Адміністративний процес у парадигмі права: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Розглянуто генезис розвитку юридичного процесу, його систему та структуру. Визначено місце адміністративного процесу серед процесуальних видів. Вивчено суть адміністративного процесу як самостійної галузі права, його соціальну роль, різноманіття зв'язків у сфері діяльності публічної адміністрації. Наведено структуру адміністративного процесу та її особливості. Запропоновано поняття адміністративного провадження, розглянуто стадії, етапи та дії провадження. Теоретично обгрунтовано, що адміністративні провадження можна об'єднати за наявністю або відсутністю у них спору про право за двома групами: конфліктною та неконфліктною. Сформульовано дефініції проваджень, а саме: нормотворчого, дозвільного, реєстраційного, контрольного, атестаційного. Виділено головні детермінанти конфліктних проваджень як самостійної групи адміністративного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА343922

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рибалка Н.О. 
Адміністративно-правові аспекти діяльності Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Рибалка ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

На сонові аналізу чинного законодавства України та зарубіжних країн про інститут президенства та практики його реалізації, наукових праць у галузі адміністративного, конституційного права, теорії та історії держави та права проведено комплексне дослідження поняття та місця інституту президенства в системі органів державної влади. Досліджено особливості статусу Президента України як суб'єкта адміністративно-правових відносин та його повноваження у взаємовідносинах з органами державної влади. Розглянуто форми та методи державно-управлінської діяльності Президента України, зроблено ряд пропозицій щодо вдосконалення адміністративної діяльності глави держави за сучасних умов. Уперше проаналізовано адміністративно-правове регулювання діяльності координаційних, консультативних і дорадчих органів і служб при Президентові України, зокрема, Ради національної безпеки і оборони України, Секретаріату Президента України та інших допоміжних органів глави держави. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання вказаних державних органів, діяльність яких, крім Ради національної безпеки і оборони України та Представника Президента України в АР Крим, регламентується нормативними актами глави держави, що породжує нестабільність їх функціонування та конфліктність у взаємовідносинах з іншими державними органами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА367523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Омельченко В.А. 
Аконфліктність і аконфліктна драматургія в художній культурі XX століття європейської традиції (на прикладі розвитку музичного мистецтва). Культурологічний аспект: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / В.А. Омельченко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням культурологічного фундаменту художніх новацій XX століття. На прикладі музики розроблено концепцію аконфліктності як системоутворюючого логічного і естетичного фундаменту ряду композиторських технік і аконфліктної драматургії як самостійного типу музичної драматургії. Це дозволило з позитивних позицій оцінити процеси кардинальних змін образомовних складових у європейській (за художньою традицією) музиці XX століття, виявити їх еволюційну закономірність. Дослідження розширює уявлення щодо конфліктності в європейській культурі постренессансу. Водночас розроблено ряд питань культурологічного характеру, висвітлючих стан найважливіших духовно-художніх течій XX століття, зокрема у слов'янській культурі, котрі грунтуються на ідеях аконфліктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.26

Рубрики:

      
7.

Голован В.П. 
Аксіопсихологічний потенціал гуманізації професійної підготовки соціальних педагогів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.П. Голован ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано гуманізацію професійної освіти як безальтернативної детермінанти адекватної викликам розбудови відкритого демократичного суспільства в Україні аксіопсихологічної структури особистості соціального педагога, співвідносної з освітньокваліфікаційною характеристикою фахівця. Експериментально встановлено аксіопсихологічні показники гуманізації професійної освіти соціальних педагогів ВНЗ - зниження рівня внутрішнього ціннісного конфлікту, підвищення світоглядної та культурної толерантності, дружелюбності, відмова від маніпулятивних стратегій у спілкуванні і нераціональних психологічних захистів, відсутність виражених акцентуацій рис характеру та ймовірних девіацій; інтерпретації психосемантичних механізмів актуалізації аксіопсихологічного потенціалу майбутніх соціальних педагогів (розсіювання, конденсація, локалізація).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + С5*148:430 +
Шифр НБУВ: РА346445

Рубрики:

      
8.

Матвєєва Л.Є. 
Аналіз та верифікація MSC-систем за допомогою мереж Петрі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Л.Є. Матвєєва ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше побудовано алгортим перекладу опису проектованої системи мовою MSC2000 у мережі Петрі та доведено його коректність за допомогою алгебри процесів, а саме - бісмуляційну еквівалентність вхідних MSC діаграм і синтезованої за цими діаграмами мережі Петрі. За цього визначено формальну семантику базового елемента мови MSC2000-<умова>(condition). Розроблено й обгрунтовано оригінальні алгоритми аналізу та верифікації формальної моделі у вигляді мережі Петрі, що використовують метод TSS розв'язання систем лінійних однорідних і неоднорідних діафантових рівнянь над множиною натуральних чисел, а саме: алгоритм верифікації певних властивостей мереж Петрі, зокрема, (структурної обмеженості), L3-живості, досяжності, наявності дедлоків; алгортим побудови S- і T-варіантів мережі Петрі; алгоритм пошуку пасток і тупиків асиметричної мережі Петрі. Рекомендовано здійснювати аналіз зменшеної складності її динамічних властивостей, який має проводитися за допомогою розв'язання рівняння стану. Уперше запропоновано визначення інваріантності властивостей базової моделі як мережі Петрі, яке використовується для створення оригінальної методики пошуку конфліктів функціональностей проектованої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025 +
Шифр НБУВ: РА340028

Рубрики:

      
9.

Ожидрянова В.Г. 
Англомовний дискурс міжнародних прес-конференцій: структурний, семантичний і прагматичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Г. Ожидрянова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні, семантичні та прагматичні особливості англомовного дискурсу прес-конференцій у лінгвокогнітивному та комунікативно-прагматичному аспектах. З'ясовано, що дискурс міжнародних прес-конференцій є складним або гібридним, який поєднує ознаки політичного, медійного, рекламного дискурсів і дискурсу у сфері паблік рилейшнз та реалізується на їх перетині. Визначено інтерактивні й інституційні характеристики англомовного дискурсу міжнародних прес-конференцій. Запропоновано комунікативну модель прототипної прес-конференції, яка поєднує змістово-функціональні та формально-структурні параметри. Визначено типологію дискурсу прес-конференцій, представлену повідомленням, коментарем і конфліктом. Виділено темпоральну та рольову структури дискурсу прес-конференцій. Досліджено комунікативні стратегії й тактики представників інституції та засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 +
Шифр НБУВ: РА335195

Рубрики:

      
10.

Шарий В.І. 
Антикризові технології як механізм реалізації цілей державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.І. Шарий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Показано можливості застосування антикризових технологій як механізму реалізації цілей державного управління в Україні. Визначено особливості становлення та розвитку антикризового управління, розглянуто його базові принципи та методи. Охарактеризовано засоби реалізації антикризового процесу в українську суспільну дійсність. Значну увагу приділено кризам, кризовим явищам, конфліктам та сучасним антикризовим технологіям. Комплексно досліджено технологічний процес антикризового управління як передумову формування ефективної державної політики України. Проаналізовано антикризові технології державного управління як необхідну складову процесу стабілізації та економічного розвитку країни. Обгрунтовано необхідність застосування технологій державного антикризового управління навіть за сприятливих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 +
Шифр НБУВ: РА346275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сирова Г.О. 
Антистресова активність блокаторів ренін-ангіотензинової системи: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Г.О. Сирова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено експериментальне вивчення впливу інгібіторів ренін-ангітензинової системи за умов гострого емоційного стресу (конфлікту аферентних подразнень) на функціональні та структурні параметри лабораторних тварин. Показано, що одноразове внутрішньошлункове введення каптоприлу (5 мг/кг), еналаприлу (5 мг/кг), лозартану (5 мг/кг) на другий день моделювання емоційного стресу за 1 - 2 год. до закінчення стресування забезпечує виражений антистресовий ефект стосовно центральної нервової системи, серцево-судинної системи, гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, вегетативної регуляції та окиснювального метаболізму. Обгрунтовано можливість застосування досліджених препаратів у разі захворювань серцево-судинної системи стресового генезу. Визначено, що за умов комбінованого призначення вивчених препаратів і застосуванням антигіпертензивних засобів: центрально діючого клофеліну, бета-адреноблокатору анаприліну, блокатору кальцієвих каналів верапамілом і міотропним спазмолітиком дибазолом - можна не тільки потенціювати антигіпертензивний ефект, але одержати захист від їх загальнотоксичної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702.5 +
Шифр НБУВ: РА335613

Рубрики:

      
12.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гапеєва І.В. 
Архітектоніка романного героя "Батьки і діти" І.С.Тургенєва: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.В. Гапеєва ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено один з шедеврів російської класичної літератури у контексті поетичного буття автора, своєрідності виникнення, розвитку та розв'язання його конфлікту. Запропоновано критичне ставлення поширеного погляду на роман, за якого увага приділяється життєвому (соціальному) конфлікту. Цей конфлікт досліджено як перетворену форму поетичного конфлікту буття Тургенєва-автора. Трагічність головного героя роману інтерпретовано як архітектонічний ефект розв'язання любовного конфлікту в онтологічному сенсі поняття "кохання". Запропоновано трактування кохання як фундаментальної цінності, щодо якої були спрямовані пошуки твердих орієнтирів митцями російської літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Тургенєв, І.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА355468

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бойчук В.О. 
Багатоаспектний метод та алгоритми генерації тестів комбінованого діагностування мікропроцесорних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.О. Бойчук ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розвитку тестового комбінованого діагностування сучасних мікропроцесорних пристроїв. Запропоновано нову структурно-поведінкову модель мікропроцесорних пристроїв, який характеризується паралельним хвильовим алгоритмом розповсюдження проявів несправностей. З метою їх розповсюдження через вузли моделі або сукупність вузлів використано розв'язки невизначених (діофантових) рівнянь або їх систем, одержаних в процесі аналізу програмних модулів вузлів. Наведено способи запобігання конфліктів, що виникають під час побудови тестів, згідно з багатоаспектним методом. На основі нечітких відношень складових моделі розроблено метод мінімізації кількості тестової інформації. Основні результати дослідження використано для створення підсистеми генерації тестів, що дозволило спростити структуру та розширити функціональні можливості програмного забезпечення систем комбінованого діагностування, підвищити достовірність пошуку несправностей та ефективність систем тестового комбінованого діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.4-07
Шифр НБУВ: РА310534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Абаєва О. М. 
Безконфліктне управління економічними взаємодіями на промисловому підприємстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Абаєва ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію безконфліктного управління економічними взаємодіями на промислових підприємствах. Визначено методичний підхід щодо виявлення конфліктів в економічних взаємодіях на промислових підприємствах, а також метод мінімізації конфліктів в економічних взаємодіях на промислових підприємствах. Запропоновано методичний підхід щодо оптимізації системи мотивації співробітників промислового підприємства. Встановлено модель безконфліктного динамічного планування виробництва, яка враховує витрати на виробництво та післяпродажне обслуговування, зміну попиту на продукцію, резерви підприємства. Вдосконалено модель інформаційного забезпечення системи безконфліктного управління економічними взаємодіями на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-642.18-21
Шифр НБУВ: РА378007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Красножон А. В. 
Білгород-Дністровська фортеця в контексті етнополітичного розвитку Карпато-Дністровських земель у XIV - XV ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Красножон ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 18 с. — укp.

Традиційно вважалося, що середньовічна фортеця в Білгороді на Дністрі будувалася в декілька етапів, впродовж майже 90-та років (1396 - 1479 рр.), а територія оборонного комплексу протягом цього часу поступово розширювалася від 0,09 га до 8,73 га. Проте факти, одержані в результаті проведеного історіко-архітектурного аналізу фортеці, дозволяють бачити її як будівельний об'єкт, на зведення якого пішло всього біля двох років (1438 - 1440 рр.). В 1454 та 1476 рр. мали місце локальні роботи з модернізації окремих секторів комплексу. Стимулом для заснування та будівництва фортеці послужили затяжні міжусобні конфлікти двох претендентів на молдавський престол - Стефана II і його брата Ілляша, внаслідок чого країну було розподілено на сфери впливів, і Білгород в 1438 р. перетворився на столицю Нижньої Країни господаря Стефана II. Причиною модернізацій в 1454 та 1476 рр., які припали на епохи правління господаря Олександрела та Стефана III Великого, послужили османські військові напади на місто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)-22 Білгород-Дністровський
Шифр НБУВ: РА377328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Волкова Є.С. 
Близькосхідна політика Росії: місія М.М.Муравйова, 1832-1833 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.С. Волкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено одного з малодосліджених аспектів близькосхідної політики Росії - місії генерал-лейтенанта М. М. Муравйова до Константинополя й Олександрії у 1832 - 1833 рр. Вивчено особливості підготовки та реалізації миротворчої місії під керівництвом М. М. Муравйова, яка мала на меті якомога швидше припинити конфлікт між турецьким султаном Махмудом II і його могутнім бунтівним васалом. З'ясовано головні мотиви, що спонукали російський уряд до безпосереднього втручання у перший турецько-єгипетський конфлікт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-6 +
Шифр НБУВ: РА367630

Рубрики:

      
18.

Потрашков С.В. 
Болгарія в балканській політиці провідних держав антигітлерівської коаліції (1941 - 1945 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / С.В. Потрашков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

Охарактеризовано двосторонні відносини Болгарії з кожною з держав антигітлерівської коаліції та міжсоюзницькі відносини в контексті політичного курсу Болгарії. Визначено місце, яке посідала Болгарія в стратегічних планах держав антигітлерівської коаліції на Балканах та в Європі, зокрема в планах відкриття другого фронту. Розкрито причини невдачі спроб з боку держав антигітлерівської коаліції залучити Болгарію на свій бік. Визначено ступінь впливу зовнішніх факторів на внутрішньополітичну ситуацію в Болгарії у воєнні роки. Досліджено вплив ситуації в Болгарії на розвиток конфлікту всередині антигітлерівської коаліції на завершальному етапі війни та її роль в генезисі "холодної війни". Показано вплив "суб'єктивного" людського фактора на весь комплекс відносин провідних держав антигітлерівської коаліції з Болгарією. Висвітлено хід радянсько-англійських переговорів у Москві у жовтні 1944 р., надано оцінку "поділу Балкан на сфери впливу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)62 + Т3(4БОЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА342641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мизак Н. С. 
Боротьба УПА-"Захід" і збройного підпілля ОУН на західноукраїнських землях (1942 - 1960 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Н. С. Мизак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 36 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел, друкованих матеріалів, мемуарної й історичної літератури вперше визначено загальні закономірності розгортання національно-визвольної боротьби УПА-"Захід" на територіях західноукраїнських областей, які зазнали репресій від тоталітарних режимів. Охарактеризовано процес формування військових підрозділів УПА-"Захід" і допоміжних структур, що визначило збройне протистояння з німецькими окупаційними військами, каральними силами й іншими агресивними утвореннями. Досліджено причини й історичні обставини переходу УПА-"Захід" від активних бойових дій методами збройного підпілля ОУН за умов зростаючих репресій радянської влади у післявоєнний період XX ст. Проаналізовано тактику боротьби УПА-"Захід" та збройного підпілля ОУН у 1942 - 1960 рр., яка корелювалася конфліктом ідей і політикою тоталітарних режимів. Запропоновано підрахунок порівняльних втрат УПА-"Захід", збройного підпілля ОУН і жертв серед мирного населення та тоталітарного режиму. Визначено взаємозв'язок позитивних і негативних сторін визвольної боротьби УПА-"Захід" і збройного підпілля ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР3) + Т3(4УКР33)6-45
Шифр НБУВ: РА385200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Петрик А.М. 
Боярство Галицько-Волинської держави (XII - XIV ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Петрик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено характерні риси й особливості політичного розвитку боярства в Галицько-Волинській державі XII - XIV ст. Вивчено економічне підгрунтя політичної могутності боярства, яке відобразилося в організації боярських вотчин і ленів, наявності спадкових землеволодінь, веденні господарства, структурі сільськогосподарського двору, наявності допоміжних промислів і участі у торгівлі. Простежено розвиток боярських родів, охарактеризовано їх роль у політичному житті держави. Розглянуто шлюбні контакти галицького та волинського боярства. Проаналізовано діяльність боярських партій та угруповань, причини та наслідки конфліктів між галицьким і волинським боярством. Боярство ніколи не було монолітним і єдиним організмом у своїх прагненнях. Були наявні внутрішні суперечності політичного й особистого характеру. Економічне посилення боярства в результаті поєднання вотчинної та службової системи землеволодіння та патриціату, а також внаслідок бурхливого розвитку ремесла, торгівлі та лихварства, зумовило становище панівної вестви населення як реальної та провідної соціальної сили, створило серйозні підстави для її політичних претензій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-2 +
Шифр НБУВ: РА349079

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського