Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (27)Наукова електронна бібліотека (254)Реферативна база даних (1425)Книжкові видання та компакт-диски (3522)Журнали та продовжувані видання (202)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ$<.>+<.>K=ДОВІДНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 114
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харук А. І. 
Авіаційна промисловість України як складова військово-промислового комплексу у 1910-ті - 1980-ті роки: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / А. І. Харук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше цілісно реконструйовано картину тенденцій становлення та розвитку промислового виробництва авіаційної техніки в Україні для військових потреб. Вперше проведено дослідження розвитку авіаційної промисловості на теренах України, що має комплексний, міждисциплінарний характер. Вперше виділено періоди становлення галузі та проаналізовано їх особливості для сфер українського виробництва. Досліджено наслідки впровадження науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт у літакобудування, що забезпечувало високі тактико-технічні характеристики авіаційної техніки. Введено до наукового обігу нові факти, призабуті відомості про вчених і виробників, діяльність яких сприяла стрімкій динаміці прогресивних змін у створенні літаків. Висвітлено вплив імперського (союзного) центру на розвиток авіабудування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-24 + Ц651(4УКР)1:6
Шифр НБУВ: РА381408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чабак Л. А. 
Аналітика сприйняття літературного тексту в українському естетичному дискурсі: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.08 / Л. А. Чабак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито аналітику сприйняття літературного тексту в українському естетичному дискурсі крізь призму рецептивної естетики, аналітичної та герменевтичної традицій у дослідженні тексту. Розглянуто естетично-літературознавчі орієнтири на перетині української, західноєвропейської та російської естетичної думки. Доведено, що на теренах України розвивається міждисциплінарний підхід щодо вивчення процесу сприйняття літературного тексту. Встановлено, що до нього долучено літературознавці, психологи, критики, зумовлюючи певний синтез філософських, естетичних, літературознавчих і психологічних напрацювань у дослідженні проблеми рецепції текстів. Здійснено аналіз тексту як об'єкта читацького сприйняття у нерозривному зв'язку з твором, книгою та використанням "протоестетичних" категорій читання, тлумачення, розуміння у контексті філософії "діалогу", співтворчості, критики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.16 + Ю945.413 + Ш400.04:Ю8
Шифр НБУВ: РА376195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кантур К. О. 
Антропосемічні евфемізми та їх функціонально-прагматичні особливості (на матеріалі англійської, французької, української та російської мов): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / К. О. Кантур ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше визначено й охарактеризовано чинники, які сприяють активній евфемізації за конкретних комунікативних умов, а також проаналізовано лінгвосемантичні механізми евфемістичних трансформацій, що дозволяє встановити кореляційні зв'язки між евфемізмом та його антецедентом у лексико-граматичному та концептуальному аспекті. Розроблено критерії визначення статусу евфемізму, а також критерії відмежування евфемії від криптолалії, дисфемії та дезінформації. Виокремлено принципи комплексної таксономії евфемізмів на прикладі антропосемічної лінгвоконцептуальної сфери, які можуть слугувати основою синоптичних схем за вивчення евфемізмів інших лінгвоконцептуальних сфер. Поглиблено теоретичні основи для складання лексикографічних евфемістичних довідників у французькій, українській та російській мовах, які словниками такого типу ще не забезпечені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-31
Шифр НБУВ: РА382376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хільчевська В.С. 
Багатофакторний аналіз показників здоров'я та формування особистості дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.С. Хільчевська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему росту та розвитку дітей шкільного віку. Здійснено комплексний міждисциплінарний підхід до оцінки стану здоров'я дитини на підставі вивчення показників захворюваності, фізичного, розумового та психоемоційного розвитку, становлення їх особистості. Розроблено сучасні графічні форми перцентильних вікових стандартів для ряду показників розумової працездатності та психоемоційного статусу. Завдяки комплексному обстеженню виділено віко-статеві групи дітей зі зменшеними адаптаційними можливостями та визначено критичні вікові періоди щодо порушення гармонійності розвитку. Критичним віком для виникнення психоемоційних порушень визначено 13 років у обох статей та 16 років для дівчат внаслідок загострення негативних емоціональних рис; для становлення особистості віковими періодами визначено 10 та 13 років для обох статей, 15 - 16 років для юнаків, через недорозвиненість особистісних якостей і заниженої самооцінки. Основні складові особистості школярів вивчено у взаємозв'язку з біологічними, соціально-побутовими, сімейними факторами, способом їх життя, що дозволило визначити роль соматичного стану та мікросоціального статусу в її формуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-31
Шифр НБУВ: РА312221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лукашева Н.М. 
Вимоги до працівників за трудовим правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.М. Лукашева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено систему вимог до працівників за трудовим правом України. Вперше наведено класифікацію вимог до працівників, на підставі якої запропоновано впорядкувати термінологію, яка використовується в законодавстві про працю для позначення окремих видів вимог до працівників. Обгрунтовано пропозицію щодо надання Довіднику кваліфікаційних характеристик працівників значення нормативно-правового акта. Запропоновано включити до Кодексу законів про працю положення, які б формулювали загальні правила щодо вимог до здоров'я працівників та порядку проведення медичних оглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25 +
Шифр НБУВ: РА350478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лещишин З.І. 
Внутрішній монолог як форма літературного викладу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / З.І. Лещишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу створити теорію внутрішнього монологу у межах наратологічного дискурсу. Проаналізовано внутрішній монолог як форму літературного викладу внутрішньго мовлення персонажа. Здійснено певні теоретико-естетичні узагальнення на висновки на підставі текстів української та інших світових літератур. Сформульовано дефініцію внутрішнього монологу, а також запропоновано міждисциплінарний погляд на внутрішній монолог як оповідну форму, акцентуючи увагу на сутнісних зв'язках цього літературознавчого поняття з психологічною категорією внутрішнього мовлення. У контексті теорії діалогізму М. Бахтіна та концепції автокомунікації Ю. Лотмана внутрішній монолог проаналізовано як складну різновекторну комунікативну модель. Розширено літературно-родове поле використання цієї наративної форми, визначено особливості функціонування внутрішніх монологів у творах епічного та драматичного родів різних літературних стилів, а також актуалізовано проблему реалізації цього способу викладу в ліричних текстах. Відповідно до оновленого трактування цього літературного поняття суттєво доповнено перелік основних і додаткових функцій внутрішнього монологу. Уперше в наратології визначено критерії для типології цього способу викладу, за якими здійснено якісно нову класифікацію внутрішніх монологів. На підставі використаного різнорідного ілюстративного матеріалу показано необхідність грунтовного дослідження проблеми походження й еволюції внутрішнього монологу як форми літературного викладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(4УКР)-357 + Ш5(0)-357 +
Шифр НБУВ: РА364085

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Політова О.А. 
Вторинна документальна інформація з історії України в бібліографічних посібниках і архівних довідниках 90-х рр. ХХ ст. - поч. ХХІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Політова ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито усталену в Україні систему бібліографічного відображення вторинної документальної інформації, вивчено динаміку та сучасні тенденції в процесі поточного та ретроспективного висвітлення документального потоку з історії України, стан формування системи архівної інформації. На основі самостійно створеної бази даних про бібліографічні посібники та архівні довідники періоду 1990-х рр. - початку ХХІ ст. проаналізовано внесок бібліотек, архівів, музеїв, наукових і науково-дослідних установ історичної галузі у формування жанрово-видового та тематичного спектру вторинної документальної інформації з вітчизняної історії. Визначено сучасні тенденції в удосконаленні вторинної документальної інформації з історії України в бібліографічних посібниках та архівних довідниках, запропоновано модель її функціонування у даному джерельному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)64 + Ч811.4 +
Шифр НБУВ: РА368674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Дмитренко С.М. 
Громадсько-просвітницька діяльність української інтелігенції в Лівобережній Україні другої половини ХІХ століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.М. Дмитренко ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2000. — 17 с. — укp.

Висвітлено суспільно-просвітницькі джерела та орієнтири виникнення громадсько-освітнього руху в Україні. Розглянуто освітню діяльність і науково-педагогічну спадщину учасників національного громадсько-просвітницького руху ХІХ ст., їх педагогічний досвід, теоретичні узагальнення, надбання в царині виховання, демократизації та націоналізації освіти, ролі української мови у розвитку дитини, які збагатили українську педагогічну думку, сприяли піднесенню її до рівня європейської. Обгрунтовано висновок, що основу педагогічних поглядів української інтелігенції склала ідея народності у вихованні. На основі зібраних і систематизованих архівних матеріалів, документів, посібників, довідників та епістолярної спадщини розкрито форми та способи поширення освіти серед широких верств населення. Визначено роль і місце найвизначніших представників громадсько-просвітницького руху (В.Білозерського, О.Кониського, М.Костомарова, П.Куліша, І.Нечуя-Левицького, О.Потебні,П.Чубинського та ін.) у формуванні національної самосвідомості українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч710.3(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА311659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кірсанова Т.О. 
Екологічний контролінг в системі управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Т.О. Кірсанова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення економічної сутності поняття "екологічний контролінг" як інформаційно-аналітичного інструменту екоменеджменту, що є системою екологічного планування, обліку, контролю, аналізу та аудиту, реалізація яких сприяє обгрунтуванню альтернативних підходів під час здійснення оперативного й стратегічного управління підприємством, спрямованих на підвищення еколого-економічної ефективності. Удосконалено методичні положення щодо відображення природоохоронних витрат в управлінському й фінансовому обліку. Розроблено схему обліку господарських операцій, пов'язаних з природоохоронною діяльністю на рахунках бухгалтерського обліку. Розвинено наукові принципи та удосконалено методи формування системи статистичної інформації на рівні окремого підприємства. Наведено методичні положення щодо введення окремої калькуляційної статті "екологічні витрати" з метою її використання під час розрахунку собівартості продукції, робіт і послуг, вперше запропоновано складання планового кошторису відповідних витрат. Створено систему класифікації екологічних витрат за найбільш істотними, в аспекті екологічного обліку, ознаками, яка може стати основою для складання єдиного класифікатора природоохоронних витрат на рівні міністерств, а також класифікатора-довідника екологічних витрат на підприємствах-забруднювачах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-28-21 +
Шифр НБУВ: РА330322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Ільїна О.В. 
Еколого-географічний аналіз боліт Волинської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / О.В. Ільїна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено еколого-географічний аналіз болотних геокомплексів Волинської області. З'ясовано їх сучасний екологічний стан і закономірності просторового розподілу. Досліджено просторово-часову динаміку та наведено оцінку природних ресурсів болотних геокомплексів регіону. Обгрунтовано напрямки раціонального використання, планування, моніторингу та організації ефективної охорони ландшатів. На підставі результатів комплексних географічних досліджень та аналізу багаторічних даних охарактеризовано сучасний стан, особливості динаміки та закономірності трансформації болотних геокомплексів за умов антропогенного впливу, здійснено їх кількісну та якісну оцінку. Створено Довідник боліт, заболочених ділянок та торфовищ, укладено серію тематичних карт. Виявлено внутрішньотипову та просторову диференціацію боліт та явище повторного заболочування. Науково обгрунтовано пропозиції щодо раціонального використання, збереження, реабілітації та охорони болотних ландшафтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229(45УКР3-4ВОЛ)7 + Д829(45УКР3-4ВОЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА340188

Рубрики:

      
11.

Весна Т.В. 
Ідеологічний та національно-культурний компоненти в семантичній структурі лексики політичного дискурсу (на матеріалі франко- і російськомовної преси 90-х років): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Т.В. Весна ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання взаємозв'язку семантики та прагматики мовного знака та його адекватного відтворення в міжкультурній комунікації. Розглянуто вплив соціального чинника на лінгвістичну ситуацію, що відображено у пресі і, відповідно, у політичному дискурсі. Розвинуто поняття ключових слів поточного моменту, виділено лінгвістичну ознаку "сакралізації" і "десакралізації" слів. Визначення соціальних конотацій здійснено з позицій нового підходу, на підставі якого вони розглядаються не як класове, а як політичне оцінне явище. Наведено лексичні та семантичні інновації, відсутні в лексикографічних довідниках. Семантична структура соціально актуальних одиниць політичного словника становить єдність ідеологічного та національно-культурного компонентів, що передають певну когнітивну та прагматичну інформацію, збереження якої в міжкультурному спілкуванні забезпечує адекватне розуміння політичного повідомлення комунікантами. Лексико-семантичний аналіз визначає обов'язкові комунікативні елементи, необхідні для еквівалентного сприймання соціально-політичної інформації та надлишкові елементи, зумовлені системою мови, дискурсними та культурними рамками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-715 + Ш141.2-715
Шифр НБУВ: РА320190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Водотика С.Г. 
Історична наука УСРР 1920-х років: соціополітичні, науково-організаційні та концептуальні основи функціонування: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.Г. Водотика ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Проаналізовано соціально-політичні, соціокультурні, науково-організаційні та концептуальні аспекти історії історичної науки УСРР 1920-х рр., боротьбу радянської та цивілізованої схем розвитку науки. Використаний міждисциплінарний підхід дозволив реконструювати механізм взаємодії у системі "наука - суспільство" та функціонування української історичної науки за умов перехідного суспільства, політичного плюралізму, національно-культурного відродження, подолання методологічної кризи й альтернативності історичного знання. На підставі широкого комплексу архівних і опублікованих джерел проаналізовано політичні та соціокультурні умови еволюції історичного знання, складання радянського механізму керівництва історичними дослідженнями, характер і наслідки взаємодії вченого-історика та суспільства, подано соціокультурну характеристику соціуму дослідників. Значну увагу приділено висвітленню науково-організаційної системи - закладів історичного профілю ВУАН, особливостям організації досліджень науково-дослідних кафедр і марксистськими установами, специфіці діяльності наукових товариств, характеристиці структури дослідницького потенціалу як цілісної системи. Чільне місце відведено вивченню шляхів оновлення методології історичного знання, формуванню національно-державницької течії, становленню та діяльності наукових історичних шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА313310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Макуцький Р.Т. 
Казначейське обслуговування Державного бюджету України: реалії та шляхи вдосконалення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Р.Т. Макуцький ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Реалізовано міждисциплінарний теоретико-методологічний підхід як синтез наукових принципів і прийомів декількох дисциплін, зокрема, казначейської справи, фінансового та бюджетного менеджменту. Досліджено структурно-функціональні механізми процесу казначейськго обслуговування Державного бюджету України на рівні обласних управлінь Державного казначейства України (ДКУ). На підставі попереднього аналізу грошових і документальних потоків на рівні обласного управління ДКУ побудовано три структурно-функціональні моделі: перша відображає чинний механізм організації казначейського обслуговування держбюджету; друга збудована за урахування запланованих нормативних змін; третя ілюструє пропозиції щодо вдосконалення даного процесу. Наведено опис і оцінку практичних результатів від реалізації інноваційної пропозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1-212.121.2 +
Шифр НБУВ: РА343421

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Радзієвська Т.В. 
Комунікативно-прагматичні аспекти текстотворення: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / Т.В. Радзієвська ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Проаналізовано текстотворення як вид мовної діяльності, описо комунікативні стратегії, що визначають різні аспекти формування тексту. Розроблено системний підхід до опису та моделювання процесу текстотворення з урахуванням культурно-лінгвістичного та соціолінгвістичного рівнів аналізу тексту. Встановлено, що за співвідношенням семантичної та прагматичної підсистем тексту в соціальній комунікації наведено текстові типи аналітичної та синтетичної організації. В аспекті діяльності суб'єкта текстотворення експліцитно розглянуто характер кореляцій між факторами текстотворення та прагматичними, семантико-синтаксичними, а також номінативними особливостями текстів, що репрезентують різні соціокомунікативні сфери (науковий текст, енциклопедія, довідник, спогади, щоденник та афоризм). З'ясовано, що комунікативна концепція автора у процесі текстотворення виконує функцію адаптаційного механізму та зумовлює варіювання текстового типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.01 + Ш107.70
Шифр НБУВ: РА308636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сагіна Ю.В. 
Культурологічні аспекти взаємовідносин сучасного театру та глядача: на матеріалі одеських театрів: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / Ю.В. Сагіна ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено культурологічний аналіз взаємовідносин сучасного театру та глядача на прикладі театрів Одеси. Запропоновано комплексний міждисциплінарний підхід, який грунтується на поєднанні синергетичних і загальносистемних закономірностей, театрознавчого погляцу, психологічних і соціологічних особливостей функціонування й історичного розвитку системи театр - глядач. Розглянуто сучасні взаємовідносини світового театру та глядача, а також соціокультурні особливості формування та перспективи розвитку даної системи в Україні. З використанням одержаних теоретичних висновків проаналізовано сучасне функціонування системи театр - глядач в театрах Одеси. Досліджено історичні й етнічні умови формування взаємовідносин одеського театру та глядача. Розглянуто типологічні особливості дослідженої системи у Академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька, Академічному театрі музичної комедії ім. М. Водяного та Російському драматичному театрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР-2ОДЕ) + Щ330.9 +
Шифр НБУВ: РА366711

Рубрики:

      
16.

Чапська І.Р. 
Майновий стан в перехідному суспільстві як фактор соціального розшарування: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / І.Р. Чапська ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2002. — 14 с. — укp.

Здійснено міждисциплінарний синтез економічних, соціологічних, правових та культурологічних підходів до аналізу відносин власності у сфері особистого споживання. З'ясовано, що за умов переходу до ринку особисне майно є не тільки фактором соціального розшарування, але й важливим адаптаційним ресурсом. На підставі емпіричних даних показано, що значна частина населення не підготовлена до функціонування інституту приватної власності. Виявлено, що в перехідний період за умов зміни правового поля правова неусвідомленість та непідготовленість населення може суттєво впливати на зміни у соціальному статусі будь-якої групи. Зазначено, що за умов функціонування ринку житла важливим фактором і одночасно наслідком соціального розшарування стає переміщення населення у міському просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:У50-94
Шифр НБУВ: РА320024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Братаніч Б.В. 
Маркетинг в освіті як предмет філософського аналізу: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / Б.В. Братаніч ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Визначено філософську предметність соціально орієнтованого маркетингу в освіті, його зміст і місце у системі філософського знання у контексті процесу становлення маркетингу як системного соціального феномену постіндустріального суспільства і з метою використання освітнього маркетингу для реформування педагогічної теорії й освітньої практики, а також здійснення соціальної модернізації в Україні. Обгрунтовано, що соціально орієнтований маркетинг в освіті є найбільш адекватним механізмом забезпечення соціо- та гуманоцентричної переоієнтації освіти за умов ринкового супільства. Показано, що філософія соціально орієнтованого маркетингу в освіті має міждисциплінарний характер і є складовою філософсько-освітнього знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю6*31-723.2 + Ч34(4УКР) к94 +
Шифр НБУВ: РА343462

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Василишин Р. Й. 
Медико-соціальне обгрунтування інформаційної госпітальної системи управління якістю медичної допомоги: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03 / Р. Й. Василишин ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Проведено медико-соціальне обгрунтування та розробка інформаційної госпітальної системи автоматизованої експертизи якості надання медичної допомоги на засадах створених її протоколів та обліку фактично наданих медичних ресурсів. Розроблено комплексну технологію управління якістю діагностичного та лікувального процесів за умов стаціонарів різного рівня на прикладі невідкладної допомоги хірургічним хворим. Запропоновано автоматизовану технологію ціноутворення в клінічній медицині. Обгрунтовано та розроблено якісно новий організаційно-економічний механізм управління якістю стаціонарної медичної допомоги на підставі комплексних технологічних підходів формування моделей клінічних випадків з переліком діагностичних процедур і хірургічних операцій по їх забезпеченню. Визначено принципи формування класифікаторів і довідників медичних процедур і хірургічних операцій, які забезпечують формування макетів клінічних випадків на окремі захворювання. Розроблено технології медико-економічного планування діяльності лікувально-профілактичного закладу з обліком фактично наданих медичних і фінансових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА377506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чухрай А.Г. 
Методи та засоби підвищення якості даних в автоматизованих системах організаційного управління: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.13.06 / А.Г. Чухрай ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено новий підхід до підвищення якості даних в автоматизованих системах організаційного управління, що базується на принципах системного підходу до забезпечення необхідної якості функціонування технічних систем, а саме: послідовного зняття невизначеності про стан даних, формування діагнозу за допомогою непрямих ознак наявності помилкових даних з заданої множини та визначення і виправлення помилкових даних шляхом їх порівняння з еталонними значеннями. Запропоновано модель вибору архітектури баз неоднорідних і розподілених даних. Для виявелнення надмірних даних, діагностування та відновлення даних розроблено продуктивні та точні методи та засоби (пошуку надмірних даних у неоднорідних довідниках і реляційних відношеннях автоматизованих систем організаційного управління та виявлення на основі надмірності помилкових даних, визначення їх місця та відновлення якісних даних).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА328234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Райко Г.О. 
Методи та моделі управління процесами функціонування та розвитку вищого навчального закладу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.О. Райко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено конструктивну теорію та проблемно-орієнтований інструментарій формалізації та моделювання процесів управління функціонуванням та розвитком вищих навчальних закладів (ВНЗ) з урахуванням впливу факторів зовнішнього середовища. На базі методів прикладного системного аналізу вперше запропоновано методологічний міждисциплінарний підхід щодо формалізації процесів розподілу обмеженої кількості ресурсу ВНЗ за умов високого ступеня централізації та невизначеності з урахуванням чинника жорсткої конкуренції. Розроблено методику управління функціонуванням і розвитком ВНЗ на базі імітаційних моделей дослідження та об'єктно-орієнтованих методів розробки інформаційних систем з урахуванням впливу зовнішніх і внутрішніх факторів. Запропоновано інформаційну технологію управління функціонуванням та розвитком ВНЗ з урахуванням архітектурно-централізованого підходу, що дозволяє забезпечити відкритість і властивість ВНЗ як складної системи бути масштабованою. Розроблено та досліджено модель планування набору студентів та трансформації ресурсів ВНЗ, що являє собою функціональну композицію інформаційних й алгоритмічних ресурсів, які динамічно змінюються у часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.41 +
Шифр НБУВ: РА355321

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського