Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (418)Книжкові видання та компакт-диски (154)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯСО<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Авдєєва Л.Ю. 
Вдосконалення технології комбінованих м'ясних продуктів з використанням рослинних білків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Л.Ю. Авдєєва ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що найефективніше інактивація інгібіторів травних ферментів відбувається у разі двостадійного оброблення нативного соєвого насіння (гідротермічного та паротермічного). Розроблено технологічні рекомендації щодо цих режимів, що надало змогу вдосконалити технологію виробництва соєвої пасти. Установлено вплив режимів гідротермічного оброблення на водо- та жироутримувальну здатність соєвої пасти та комбінованих м'ясо-рослинних фаршів. Показано, що запропоноване двостадійне гідротермічне оброблення насіння сої дає змогу одержати продукт з високою водо- та жироутримувальною здатністю завдяки розвинутій капілярно-пористій структурі, яка виникає внаслідок денатурації білків. Установлено, що соєва паста надає фаршу більшу в'язкість і щільність, унаслідок чого збільшується ефективна в'язкість комбінованих м'ясних фаршів з її додаванням, що дає можливість цілеспрямовано впливати на консистенцію готових виробів. Науково обгрунтовано та експериментально підтверджено рецептуру комбінованого м'ясного продукту з використанням запропонованої соєвої пасти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л928-3 +
Шифр НБУВ: РА324781

Рубрики:

      
2.

Акімов О. В. 
Ефективність породно-лінійної гібридизації з використанням заводських ліній свиней харківського типу української м'ясної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. В. Акімов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито результати породно-лінійної гібридизації свиноматок великої білої породи з кнурами харківського типу української м'ясної породи різних ліній з метою подальшого використання кращих ліній для одержання двопородних гібридів. Одержано позитивні результати репродуктивних якостей свиноматок під час застосування породно-лінійної гібридизації порівняно з чистопородним розведенням. Вивчено ріст і розвиток гібридного молодняку й оцінено його продуктивні якості за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними показниками. Встановлено, що гібридний молодняк за віком досягнення живої маси 100 кг випереджає чистопородних ровесників на 5,25 - 9,36 доби, під час цього він характеризується вищими на 23,18 - 52,97 г середньодобовими приростами, порівняно з однолітками великої білої породи свиней. Встановлено, що дволородні свині мають кращу м'ясність, ніж чистопородні тварини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31
Шифр НБУВ: РА376746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Алексійчук Т.В. 
Економічна ефективність виробництва свинини: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.В. Алексійчук ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено сучасний стан економічної ефективності виробництва свинини, виявлено тенденції її змін за умов становлення ринкових відносин, визначено причини їх виникнення. Проведено порівняльний аналіз ефективності виробництва свинини в сільськогосподарських підприємствах з традиційною та промисловою технологіями й особистих селянських господарствах, досліджено обсяги реалізації та ціни на м'ясо. Удосконалено економічний механізм підвищення конкурентоспроможності виробництва свинини як системи організаційно-економічних важелів і методів управління, що в сукупності забезпечують високі споживчі властивості та зростання попиту на свинину на ринку м'яса і м'ясопродуктів. Обгрунтовано напрями розвитку свинарства та підвищення його ефективності в сільськогосподарських підприємствах шляхом запровадження цін підтримки та еквівалентних цін на м'ясо свиней, розвитку спеціалізації та концентрації виробництва з використанням прогресивних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.251.0-07 +
Шифр НБУВ: РА329878

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Антонюк Т.А. 
Вирощування бугайців на м'ясо за обмеженого використання незбираного молока: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Т.А. Антонюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Установлено, що використання замінників незбираного молока (ЗНМ) і гранульованих концентрованих кормів у порівнянні з молоком незбираним і розсипаними корбікормами сприяє кращому на 4,3 - 17,4 % розвитку стінки рубця і на 5,9 - 41,7 % - розмірів його папіл, а також формуванню тварин відносно високорослого вузькотілого (лептосомного) типу будови тіла, що характеризуються кращим співвідношенням м'язової тканини до кісткової. Рекомендовано під час вирощування бугайців на м'ясо з 21-денного віку використовувати замість 70 % молока незбираного ЗНМ з гранульованими комбікормами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.473 +
Шифр НБУВ: РА350620

Рубрики:

      
5.

Аржевітін С.М. 
Особливості фінансування підприємств малого бізнесу в харчовій та м'ясо- молочній промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / С.М. Аржевітін ; Український держ. ун-т харчових технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.306.7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Біла Т.А. 
Генотипічні особливості амінокислотного складу і якісних показників м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Біла ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини універсальної (великої білої), спеціалізованих м'ясних порід - дюрок, української м'ясної і полтавської м'ясної, і сальної української степової рябої породи в умовах індустріальної технології виробництва свинини. Встановлено, що найвищі показники репродуктивних якостей мають свині української м'ясної і великої білої порід. Мінливість якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини залежить від генотипу і напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312,022

Рубрики:

      
7.

Бірта Г. О. 
Формування м'ясо-сальної продуктивності різних генотипів свиней залежно від паратипових факторів: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / Г. О. Бірта ; Українська академія аграрних наук ; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ, 2009. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65- 455.47
Шифр НБУВ: РА369353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бейдик Н. М. 
Інноваційна діяльність підприємств на ринку екологічно чистої м'ясо-сальної продукції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. М. Бейдик ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутнісну характеристику розвитку інноваційних процесів виробництва та збут екологічно чистої м'ясо-сальної продукції. Досліджено історико-економічні передумови формування ринку такої продукції в Україні та Полтавській області, оцінено світовий досвід виробництва та збуту органічної продукції та можливості його застосування в Україні. Розглянуто основні чинники формування попиту та пропозиції на екологічно чисту м'ясо-сальну продукцію. Проаналізовано стан продовольчої безпеки й її вплив на демографічну ситуацію населення. Узагальнено світовий досвід створення системи управління якістю екологічно чистої м'ясо-сальної продукції та можливості її впровадження на виробничо-збутових підприємствах. Розроблено методичні підходи до визначення ціни на дану продукцію та запропоновано організаційно-інноваційну модель кластерного угрупування на ринку екологічно чистої м'ясної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)421.511.1 + У9(4УКР-4ПОЛ)325.250.0-451.52
Шифр НБУВ: РА376988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бобчук І.П. 
Організаційно-економічні основи формування ринків м'ясо-молочної продукції (на прикладі західних областей України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.П. Бобчук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Тернопіль, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні положення формування ринків м'ясомолочної продукції за умов переходу до нових форм господарювання. Розроблено методику оцінки функціонування товарних продовольчих ринків з урахуванням відповідних чинників. Запропоновано шляхи збільшення виробництва та реалізації м'ясо-молочної продукціїі на перспективу у західних областях України. Проаналізовано стан регіональних зв'язків м'ясо-молочного підкомплексу АПК на загальнодержавному рівні. Розроблено концептуальну схему формування нових організаційно-виробничих структур у м'ясо-молочній промисловості за ринкових умов виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.2 + У9(4УКР3)325.2
Шифр НБУВ: РА313823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бондар С. В. 
Удосконалення технології паштетних консервів з використанням м'яса птиці механічно відокремленого / С. В. Бондар. — Б.м., 2021 — укp.

Бондар С.В. Удосконалення технології паштетних консервів з використанням м'яса птиці механічно відокремленого. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.18.04 «Технологія м'ясних, молочних продуктів і продуктів з гідробіонтів» - Інститут продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України, Національний університет харчових технологій, Міністерство освіти і науки України, Київ, 2021.В проведеній роботі встановлено вплив технологічних факторів на мікроелементний склад, реологічні властивості, мікроструктуру та харчову безпечність механічно відокремленого м'яса птиці. Отримані науково обґрунтовані дані щодо характерних фізико-хімічних показників механічно відокремленого м'яса птиці: вмісту кісткових включень, хімічного складу (масова частка білка, жиру, вологи) та важливі у сенсі оцінювання безпеки цієї м'ясної сировини мікробіологічні та санітарно-гігієнічні характеристики.Науково обґрунтовано і експериментально підтверджено ефективність використання м'яса механічно відокремленого (ММВ) та рисового борошна у технології паштетних консервів.Таке поєднання ефективно сприяє збагаченню продукту кальцієм та дає можливість значно розширити сировинну базу м'ясної сировини для виробництва нових видів паштетних консервів в порівнянні з аналогічними продуктами, виготовленими з м'яса ручного обвалювання.Вперше застосована розроблена установка Я5-ФЭА для виробництва паштетної маси, яка забезпечує одночасне подрібнення, перемішування та термічну обробку, яка дає можливість отримати продукцію, яка не проходить термообробку в автоклавах, більш пластичної консистенції за рахунок розм'якшення кісткових включень.Ключові слова: м'ясо механічно відокремлене, паштет, консерви, м'ясо птиці, рисове борошно, моделювання якості.^UBondar S.V. Investigation of mechanically separated poultry meat and development of the technology of production of paste with its use. – Qualification scientific work on the rights of the manuscript.Dissertation for the obtaining degree of a candidate of Technical Sciences (Philosophy Doctor) on specialty 05.18.04 "Technology of meat, dairy products and products from hydrobionts" - Institute of Food Resources of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine, National University of Food Technologies, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021.The influence of technological factors on the microelement composition, rheological properties, microstructure, and food safety of mechanically separated poultry meat has been established in the work. Scientifically grounded data on the characteristic physical and chemical indices of mechanically separated poultry meat: dispersion (degree of musculoskeletal disturbance), bone mineral content, chemical composition (mass fraction of protein, fat, moisture) and important in the sense of safety assessment of this raw microbiological and sanitary-hygienic characteristics were obtained.The search and analysis of scientific, literary, patent materials concerning the existing technologies and equipment for the production of mechanically separated meat are carried out. A review of domestic and foreign technologies of the use of mechanically separated meat in the production of pates is made. The analysis of modern technologies of paste production is carried out. Possibility and expediency of using mechanically separated meat in the production of pates is theoretically proven. The analysis of various types of flour, these being rich in protein and having different high moisture content, is carried out. It is revealed that rice flour is the most rational for the use in compositions of the pates due to physicochemical, functional-technological and structural-mechanical indices. The conclusion is made of the expediency of using a new type of raw material, namely, mechanically separated meat in the meat industry. The expediency of using rice flour for the production of paste in conjunction with mechanically separated meat is substantiated.The quality indices, in particular, sensorial parameters, of meat pastes, were studied. It was established that the partial replacement of the main raw material with mechanically separated meat and rice flour, in general, does not reduce the sensorial parameters of the developed products. Paste with the use of mechanically separated meat and rice flour had homogeneous, pleasant elastic mashed structure and soft consistency, whereas the consistency in the control sample was dense and crusty.The physical-chemical and functional-technological indices of meat pastes with mechanically separated poultry meat have been determined. It was found that the increase of acid and peroxide numbers in experimental samples with mechanically separated meat and rice flour occurs slower than in the control ones.A mathematical model is proposed and software is developed that enables determining and predicting the quality of paste products by sensorial parameters and the content of biologically active substances when using mechanically separated meat. With their help, one can develop new patches, both by changing their formulation, and appointing new technological regimes of production.On the basis of experimental results, the normative document TU 10.1-00419880-133:2017 "Canned meat. Paste from poultry meat «For Breakfast» Specifications" and technological document "Technological instruction on the production of canned meat. Paste from poultry meat «For Breakfast», are developed which contributes to the expansion of the range of poultry meat pates.The calculation of the expected technical and economic effect of the introduction of scientific development: the profitability is 40 % for a new type of paste product, expenses for 1 t are 32,8 thousand UAH, and the economic efficiency of the introduction of the proposed paste formulation, makes 105 thousand UAH due to the use of energy-efficient installation and cheapening of raw materials.Novelty and originality of the technical solutions are confirmed by the patent of Ukraine for the invention.The urgency of the direction for the food industry is confirmed by the certificates of participation in international scientific and practical conferences.Keywords: mechanically separated meat, pate, canned food, poultry meat, rice flour, quality modeling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Борковська В. В. 
Облік витрат виробництва м'ясопереробних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. В. Борковська ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання обліку витрат виробництва з урахуванням технологічних особливостей та податкових нюансів вітчизняної м'ясопереробки. Розглянуто облік витрат за видами фінансової, статистичної, податкової та внутрішньогосподарської звітності. На основі наукового дослідження стану обліку витрат м'ясо-жирового та ковбасно-блочного виробництва м'ясопереробних підприємств Хмельницької області запропоновано практичні рекомендації з вдосконалення первинної документації постачання, безпосередньо виробництва та реалізації готової продукції. Розроблено рекомендовану управлінську звітність м'ясопереробних підприємств за видами звітних документів. Запропоновано проект Методичних рекомендацій з планування та калькулювання м'яса та м'ясопродуктів на основі національних П(С)БО з метою забезпечення уніфікованих підходів до обчислення собівартості. Обгрунтовано необхідність цілісного підходу до забезпечення інтегрованого обліку витрат виробничого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.12-148.6
Шифр НБУВ: РА380935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Васильєва Ю.О. 
Обгрунтування ефективності використання симентальської худоби різних виробничих типів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Ю.О. Васильєва ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено комплексну господарсько-біологічну оцінку внутрішньопорідних типів симентальської худоби та виявлено молочно-м'ясний тип, здатний найбільш повною мірою застосовувати енергію та протеїн корму, що дає змогу виробляти основну товарну продукцію (молоко та м'ясо). Вивчено особливості молочної продуктивності корів різних виробничих типів, показники якості молока та конверсію протеїну й енергії корму до молока, а саме: коефіцієнт конверсії протеїну - 26,14 % - у корів молочного типу, 25,73 % - у корів молочно-м'ясного та 24,84 % - у корів м'ясо-молочного; за конверсією енергії встановлено показники відповідно до типів худоби: 27,57; 27,23 та 26,39 %. За умов вирощування тварин молочно-м'ясного типу за поєднання "корови - молодняк" одержуються показники у діапазоні співвідношення цін на яловичину та молоко від 3,7 до 15,7 разів, тварин молочного типу - до 3,7 разів, м'ясо-молочні - більше за 15,7 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 симентальська +
Шифр НБУВ: РА348826

Рубрики:

      
13.

Ведмеденко 
Ефективність використання родинних форм різних кросів для створення курей м'ясо-яєчного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Олена Володимирівна Ведмеденко ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-334
Шифр НБУВ: РА342794

Рубрики:

      
14.

Воловик М.Є. 
Оцінка ефективності використання чистопорідних і помісних свиноматок універсальних і спеціалізованих порід при різних поєднаннях: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.Є. Воловик ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Визначено можливості вирощування двопородних свиноматок за умов товарних господарств з метою їх подальшого використання у системі трипородного схрещування й одержання помісних тварин з високою м'ясністю. Наведено дані щодо продуктивних якостей свиноматок за різних дво- та трипородних схрещувань у порівнянні з чистопородним розведенням. Вивчено ріст і розвиток чистопородних і помісних свинок. Оцінено продуктивність чистопородного та помісного молодняку за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними властивостями. Установлено, що за умов промислового схрещування спостережено суттєве покращання продуктивності свиноматок, трипородний молодняк швидше досягав живої маси 100 кг на 6,89 - 7,71 дня у порівнянні з чистопородним молодняком великої білої породи та на 5,29 - 6,11 - у порівнянні з чистопородним молодняком полтавської м'ясної породи відповідно. За цього спостережено кращу м'ясність у трипородного молодняку від різних поєднань у порівнянні з чистопородним молодняком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 +
Шифр НБУВ: РА361582

Рубрики:

      
15.

Галайко А. М. 
Фінансова політика розвитку агропромислового комплексу України / А. М. Галайко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації на підставі аналізу законодавства, статистичної інформації і праць вітчизняних і зарубіжних економістів поглиблено теоретико-методологічні засади фінансової політики розвитку агропромислового комплексу України та розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності її формування та реалізації в сучасних економічних умовах. Сформульовано авторське тлумачення таких понять: 1) фінансова політика розвитку агропромислового комплексу – діяльність, що здійснюється урядом України в сільському, водному господарстві та мисливстві, галузях, які виробляють засоби виробництва та обслуговують агропромисловий сектор економіки, галузях зі збереження, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції і передбачає заходи розподільчого та перерозподільного характеру з метою забезпечення сталого розвитку агропромислового виробництва; 2) агропромисловий комплекс – сукупність галузей економіки, які об'єднані в економічну підсистему, котра забезпечує матеріально-технічне забезпечення і обслуговування виробництва сільськогосподарської продукції, безпосередній її виробничий процес, а також її переробку та рух до кінцевого споживача; 3) розвиток агропромислового комплексу – сукупність якісних змін, які формують його новий стан, який сприяє економічному зростанню, що проявляється в підвищенні виробництва агропромислової продукції, сплаті податкових платежів до Державного бюджету України та внесків до інших централізованих фондів грошових ресурсів держави; 4) державна підтримка агропромислового сектору економіки – сукупність прямих і непрямих державних заходів щодо матеріального і фінансового забезпечення діяльності агропромислових суб'єктів господарювання з метою підтримання сталого розвитку їхнього виробництва; 5) бюджетне фінансування агропромислової сфери економіки – сукупність бюджетних програм щодо фінансового забезпечення її господарських структур з метою компенсації частини їхніх витрат на випуск продукції та підтримки їхньої фінансової стійкості; 6) податкове регулювання розвитку агропромислових галузей економіки – сукупність державних заходів щодо коригування системи оподаткування з метою забезпечення сталого розвитку агропромислових підприємств. Завдяки проведеним розрахункам за кореляційно-регресійним аналізом з'ясовано, що фінансова підтримка агропромислового комплексу не впливає на фінансові показники діяльності його суб'єктів господарювання і тому вона є неефективною. Обсяг коштів, який не сплачується до Державного бюджету України внаслідок застосування механізму справляння податку на додану вартість значно впливає на обсяг виробництва і реалізації продукції, фінансові результати до оподаткування і на чистий прибуток та невеликою мірою здійснює вплив на сплату до бюджету податку на прибуток і податку на додану вартість. Встановлено, що сільськогосподарські підприємства і фермерські господарства мають потребу державної підтримки для розведення птиці, кіз, овець, великої рогатої худоби на м'ясо та для виробництва вовни. Представлено напрями вдосконалення механізму фінансової політики розвитку агропромислового комплексу, які в основному полягають в застосуванні пільгової ставки податку на додану вартість в розмірі 15 % при умові залучення суб'єктами господарювання в їхню діяльність капітальних інвестицій обсягом не менш 5 млн грн. Покращено управління фінансовими ресурсами державних сільськогосподарських підприємств, які враховують їхні фінансово-господарські результати діяльності. Розроблено два варіанти стратегії фінансової політики розвитку агропромислового комплексу. Перший варіант стратегії полягає в збільшенні фінансової і податкової підтримки агропромислових суб'єктів господарювання за умови збільшення ними витрат на виробництво продукції в межах наявних їхніх основних засобів, а за другим варіантом стратегії держава проводить бюджету і податкову підтримку агропромислових підприємств за умови залучення ними в їхню діяльність певного обсягу капітальних інвестицій.^UIn dissertation on the basis of analysis of legislation, statistical information and the works of domestic and foreign economists it is deepened theoretical and methodological bases of financial policy of development of agro-industrial complex of Ukraine and it is elaborated practical recommendations concerning increasing of the efficiency of it forming and realization in modern economic conditions. It is formulated author's interpretation of such concepts: 1) financial policy of development of agro-industrial complex – activity that implements by Government of Ukraine in agriculture, water management and hunting, industries which produce of the means of producing and serve agro-industrial sector of economy, industries with preservation, reworking and realization of agricultural products and foresees measures of distribution and redistribution of character with purpose of providing sustainable development of agro-industrial producing; 2) agro-industrial complex –the aggregate of the branches of economy, which combined in economic subsystem, which had been providing material and technical provision and service of the producing of agricultural products, direct its producing process and also its reworking and movement to final consumer; 3) development of agro-industrial complex – the aggregate of qualitative changes, which form its new state, which contributes to economic growth that manifests in increasing producing of agro-industrial products, payment of tax payments to State Budget of Ukraine and contributions to other centralized funds of monetary resources of state; 4) state support of agro-industrial sector of economy – the aggregate of direct and indirect state measures concerning material and financial providing activity of agro-industrial economic entities with purpose maintain sustainable development their producing; 5) budget financing of agro-industrial sphere of economy – the aggregate of budget programs concerning financial providing its economic structures with purpose compensation part their expenses on output of products and support their financial stability; 6) tax regulation of development agro-industrial branches of economy – the aggregate state measures concerning adjust of system taxation with purpose providing sustainable development of agro-industrial enterprises. Thanks to conducted calculations per correlation and regression analysis, it is clarified that financial support agro-industrial complex does not affect on financial indicators of activity it economic entities and therefore it is inefficient. The amount of funds, which does not pay to State Budget of Ukraine because of application mechanism managing value added tax significantly affects on the amount of producing and realization products, financial results before taxation and on net profit and with small measure makes influence on payment to budget income tax and value added tax. It is established that agricultural enterprises and farms have need state support for breeding poultry, goats, sheep, cattle for meat and for producing wool. It is presented directions of the improvement of the mechanism financial policy of development of agro-industrial complex, which in basically consist in application preferential rate of value added tax in the size of 15 % at condition of attraction by economic entities in their activity capital investment with amount no less 5 million UAN. It is improved of the management of financial resources state agricultural enterprises, which take into account their financial and economic results of activity. It is elaborated two variants of strategy financial policy of development of agro-industrial complex. First variant consists in increasing financial and tax support agro-industrial economic entities per condition of increasing by them of expenses on producing of products within available their fixed assets and per second of the variant of strategy state conducts budget and tax support agro-industrial enterprises per condition of attracting by them in their activity certain of amount of capital investment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Галич 
Економіко-організаційний механізм становлення ринку м'ясо-молочної продукції в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Олександр Анатолійович Галич ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592
Шифр НБУВ: РА332721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Герілович І.О. 
Токсико-екологічна характеристика омайту (пропаргіту): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / І.О. Герілович ; Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини УААН. — Х., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено токсичні властивості омайту (пропаргіту), особливостей його персистенції у довкіллі та розробці методики визначення залишкових кількостей пестициду в біосубстратах. Наведено результати хіміко-аналітичних досліджень з вивчення хроматографічних властивостей омайту та способів його виявлення на хроматографічних пластинках. Розроблено методику вызначення залишкових кількостей пестициду в об'єктах тваринного походження (м'ясо, жир, внутрішні органи, молоко, яйця) газорідинною та тонкошаровою хроматографією. Вивчено цитотоксичні та мітогенні властивості пестициду під час проведення дослідів на перещеплюваних культурах клітин. Отримано дані щодо характеру розподілення пестициду в організмі ссавців і птиці. Встановлено підсилюючу дію омайту на інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів. Доведено, що досліджуваний препарат є сильно подразнюючою речовиною, а також характеризується резорбтивною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.69омайт +
Шифр НБУВ: РА343655

      
18.

Глєбова Ю.С. 
Економічна ефективність реконструкції і нового будівництва комплексів по вирощуванню молодняку великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.С. Глєбова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено економічну ефективність вирощування молодняку великої рогатої худоби на м'ясо за умов реконструкції та нового будівництва тваринницьких комплексів. Теоретично обгрунтовано засади підвищення економічної ефективності реконструкції та нового будівництва тваринницьких комплексів з вирощування молодняку великої рогатої худоби на м'ясо. Визначено вартість реконструкції та нового будівництва тваринницьких приміщень і комплексів для утримання молодняку великої рогатої худоби. Встановлено економічну ефективність реконструкції комплексів з вирощування молодняку великої рогатої худоби молочних і комбінованих порід. Встановлено економічну ефективність нового будівництва тваринницьких комплексів на 3 000 скотомісць залежно від конструкційних рішень основних виробничих приміщень. Визначено точку беззбитковості вирощування молодняку великої рогатої худоби на м'ясо у разі реконструкції та нового будівництва тваринницьких комплексів. Проведено оцінювання ефективності вирощування молодняку великої рогатої худоби на м'ясо залежно від джерел та умов фінансування реконструкції та нового будівництва тваринницьких комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321, 952.2 + У9(4УКР)315, 325, 2 +
Шифр НБУВ: РА369662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Голубков П. С. 
Розробка роботизованого комплексу для виробництва пельменів спеціальних форм / П. С. Голубков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено розробці системи автоматичного керування процесом виробництва пельменів спеціальних форм.Як відомо, у всякому виробництві існує безперервність, що перетворює його в відтворенні. При цьому відбувається поділ на споживану і нагромаджувану частини, на відшкодування витрачених засобів виробництва. Перерахуємо фактори, в слідстві зміни яких, буде досягнута економія фінансових витрат. 1 - в даний час на виробничих лініях виробництва напівфабрикатів і пельменної продукції основне завдання по контролю готової продукції виконується з високим відсотком людськогофактора. 2 - технологічний процес виробництва складається з розморожування фаршу перед ліпленням, а після отримання продукту повторного його заморожування, що тягне за собою додаткові фінансові витрати. 3 - поточна форма напівфабрикатів пельменної продукції є традиційною. Вкажемо на два фактори, які з метою ефективності системиможна змінити. Перший фактор несе в собі зміну форми продукції в бік ускладнення, як фактора, що виключає підробку. Другий фактор несе в собі завдання поліпшення складського зберігання, більш компактної продукції і транспортування. Об'єднавши перераховані вище фактори, ми можемо створити нову пельменну продукцію особливої форми. І лінію повиробництву продукції, що не вимагає вторинного розморожування інгредієнтів, а також скоротити людський фактор. Встановивши на лінію контролю систему розпізнавання готової продукції, яка не тільки сортує продукцію на браковану і нормальну, а також визначає і аналізує дефект браку і керує самим виробництвом. Оптимальною і складно реалізованоюформою пельменної продукції буде пельмень строгої кубічної форми. Така форма в достатній мірі: 1 - буде являтися захистом від підробки товару виробника. 2 – дозволить сировину (м'ясо), що надходить обробляти (зробити фарш), і зберігати в замороженому вигляді інгредієнти (фаршеві кубики). 3 - дасть можливість працювати з сировиною, не піддаючи її повному розморожуванні і подальшому повторному заморожуванню. 4 - отримання продукції із заданою формою, так само несе в собі скорочення енергетичних витрат при складуванні і транспортуванні продукції. 5 - мінімізувати людський фактор при виробництві продукції. В цілому, для отримання готових виробів напівфабрикатів може забезпечуватися за рахунок досить простих САК, що реалізують тільки функції регулювання, тобто стабілізації режимних змінних процесу на їхзаданих значеннях. Ці функції регулювання реалізуються на основі найпростіших типових алгоритмів, як правило, ПІД – алгоритмів регулювання. Таке можливо тільки завдяки тому, що рецептура готових напівфабрикатів і характеристики сировини та інгредієнтів не змінюються. Це обумовлює дві найважливіших для управління процесом обставини. 1 - ценезмінність знайдених на етапі спеціальних досліджень оптимальних режимів виробництва продукції. У слідстві чого відсутня необхідність в ході процесу реалізовувати такі функції керування, як оптимізацію і адаптацію. 2 - відсутність збурень по сировині, тобто відсутність режимних змінних процесу, наслідки яких необхідно компенсувати САК при реалізації функції регулювання. Обурення, які зберігаються, пов'язані з коливаннями температури навколишнього середовища і швидкістю роботи пневматики, згідно із заданими алгоритмами. Інтенсивності цих збурень є досить низькими, і завдання по їх стабілізації є досить простим.^UThe dissertation is devoted to the development of a system of automatic control of the process of production of dumplings of special forms. As it is known, in every production there is continuity, which turns it into reproduction. Wherein, there is a division into consumed and accumulated parts, for compensation of the expended means of production. Let's list the factors, savings in financial expenses can be achieved by changing them. 1 – currently, for the production of manufacture goods and raviolithe main task that is controlling finished products, with a high percentage of the human factor; 2 - the technological process of production consists of defrosting minced meat before modeling, and re-freezing it after receiving the product, that entails additional financial costs. 3 - current form of ravioli manufactures is traditional. Let's point out two factors those can be changed to perform effectiveness of the system. The first factor is changing form of the product in the direction of complication excluding counterfeiting. The second factor is improving warehousing, performing density and transportation. Combining the above factors, we can create a new ravioli of a special form. And the technologycal process for the products production in which the secondary defrosting of ingredients is not required. The optimal and difficult to implement form of ravioli is cubic form. Thisform: 1 - will be a protection against a fake product manufacturer. 2 - allows incoming raw materials (meat) to process (produce minced meat), and to store frozen ingredients (minced cubes). 3 - will give the opportunity to work with raw materials, without subjecting them to full defrosting and further re-freezing. 4 - receiving products with a given shape, also carries a reduction in energy costs during storage and transportation of products. 5 - minimize human factors in production. In general, to obtain finished products of manufactures, it can be provided by fairly simple ACSs that implement only the regulation functions, i.e.stabilization of process variables of the process at their given values. These control functions are implemented on the basis of the simplest typical algorithms, as a rule, PID control algorithms. This is only possible due to the fact that the recipe of finished semi-finished products and the characteristics of raw materials and ingredients are not changed. This causes the two most important circumstances for managing the process. 1 – unchanging of found at the stage of special studies of the optimal modes of production. As a result, there is no need to implement control functions during the process such as optimization and adaptation. 2 – the lack of disturbances in raw materials, i.e. the lack of operational process variables, the consequences of which are necessary to be compensated by ACS when implementing the regulation function. Disturbances those persist are associated with fluctuations in ambient of pneumatic operation, according to specified algorithms. The intensities of these disturbances are rather low, and the task of stabilizing them is fairly simple. However, when working with raw materials and ingredients of plant and animal origin (biopolymers), in particular minced meat and dough, the situation is completely different. It is characterized by the following factors: 1 - the recipe of products and their composition change due to the presentation of increasingly high requirements to products: increased nutritional value, cost reduction, expansion of the resource base, enrichment with vitamins and additives. 2 - the characteristics of the original product, even within the same recipe, always differ from each other (the composition of the dough and the composition of minced meat) and, therefore, during the process they can change significantly. Thus, in comparison with other technological processes of producing manufactures, the ravioli production has fundamental features that must be taken into account when developing automatic control systems claiming energy efficiency.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Гордієнко В.М. 
Оптимізація енергетичного і протеїнового живлення індичат, які вирощуються на м'ясо: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.М. Гордієнко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й експериментально обгрунтовано оптимальні рівні обмінної енергії та сирого протеїну у комбікормах для м'ясних індичат білої широкогрудої породи кросу "Харківський-56". Економічно обгрунтовано використання різних рівнів обмінної енергії та сирого протеїну у комбікормах для індичат даної породи. За згодовування комбікормів, які містять кукурудзу та пшеницю, загальний економічний ефект, одержаний внаслідок реалізації самців і самок у 17-тижневому віці, складає 6,86 грн/гол., самців у 21-тижневому і самок у 17-тижневому віці - 8,62 грн/гол. Заміна у структурі комбікорму кукурудзи пшеницею з домішкою рослинного жиру без зміни обмінної енергії та сирого протеїну суттєво не впливає на продуктивність індичат та хімічний склад м'яса. У разі реалізації самців і самок у 17-тижневому віці одержується економічний ефект 5,26 грн/гол., самців у 21-тижневому та самок у 17-тижневому віці - 6,31 грн/гол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П684-4 +
Шифр НБУВ: РА349622

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського