Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (79)Реферативна база даних (233)Книжкові видання та компакт-диски (252)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛИЦАРСЬК$<.>+<.>K=ОРДЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фігурний Ю.С. 
Архаїчні елементи культури козацтва в контексті українознавства: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Ю.С. Фігурний ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т українознав. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядається сукупність архаїчних елементів в культурному комплексі українського козацтва, як складової і невід'ємної частини індоєвропейської мілітарної традиції. Для цього залучається велика міждисциплінарна джерельна база; проводиться комплексне дослідження глибоких коренів визначальних елементів козацького культурного комплексу (культи коня та шаблі, козаки-характерники, кобзарі - співці лицарської слави, червоний колір, джури-молодики, зв'язок битви з бенкетом, особливе ставлення козака до жінки тощо); виділяються тюркські впливи в традиційній козацькій культурі; вивчаються паралелі між культурою козацтва та пізнього середньовічного лицарства Західної Європи; аналізуються етапи формування індоєвропейської військової традиції і українського козацтва як її складової частини. Робиться висновок, що досліджуючи культуру українського козацтва, ми виявляємо значну кількість архаїчних елементів загальноіндоєвропейської культурної традиції. Вони мають численні паралелі з культурою середньовічного європейського лицарства і сягають прадавньої глибини індоєвропейської мілітарної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т52(23=Укр3А/Я)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ворова Т.П. 
Дилогія Вс.Соловйова "Волхвы" та "Великий Розенкрейцер" у соціокультурному контексті епохи: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Т.П. Ворова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві проаналізовано романи "Волхви" та "Великий розенкрейцер" маловідомого російського письменника XIX ст. Вс. Соловйова в аспекті вивчення жанрових традицій та новаторства, єдності художніх особливостей дилогії та філософських й езотеричних учень у соціокультурному контексті 1880-х рр. Визначено й охарактеризовано основні періоди літературної творчості Вс.Соловйова, проаналізовано творчу взаємодію письменника з О.Блаватською та Вол.Соловйовим як процес взаємотяжіння та дистанціювання. Простежено зворотний зв'язок, що підтверджує вплив творчості Вс.Соловйова на формування літературних процесів, зокрема, виникнення та розвиток символістського напрямку. Розкрито філософські засади романів і введені у дилогію моделі духовної еволюції особистості, створені на підставі філософських доктрин Вол.Соловйова та Ф.Ніцше. Розглянуто засоби втілення й оформлення даних моделей у художньому просторі романів, досліджено їх інтегрування у містичне вчення таємного ордену. Визначено імовірні джерела творення дилогії, розглянуто символіку назв романів, способи введення біографічного матеріалу. Встановлено вплив російської філософської прози XIX ст. на поетику творів Вс.Соловйова. Під час дослідження роману "Волхви" особливу увагу приділено вивченню системи персонажів твору як засобу художнього втілення філософської концепції світу письменника. Роман "Великий розенкрейцер" розглянуто як спробу реалізації символістського принципу засобами поетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Соловйов, Вс. 534 +
Шифр НБУВ: РА357023

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чорний М.І. 
Домініканський орден у Центрально-Східній Європі в ХІІІ - першій половині ХV ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.І. Чорний ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано діяльність домініканського ордену в Угорському, Польському та Чеському королівствах, Австрійському герцогстві, Тевтонському Ордені та Галицько-Волинському князівстві в ХІІІ - першій половині ХV ст. Досліджено процес формування монастирів, орденських провінцій та фінансову діяльність домініканців. Розглянуто взаємостосунки домініканців з представниками державних і регіональних еліт, світської та церковної влади, чернечими та духовно-рицарськими орденами, місцевим населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)4-55 + Э375-647.314
Шифр НБУВ: РА317804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сінкевич Н.О. 
Домініканські монастирі Волині кінця XVI - початку XIX ст.: інституційні засади, соціосередовище та основні напрями діяльності: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Сінкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено інституційні засади, соціосередовище й основні напрямки діяльності домініканських монастирів Волині кінця XVI - початку XIX ст. Визначено й охарактеризовано етапи інституціоналізації ордену в регіоні, проаналізовано особливості контактів домініканських монастирів з довколишнім суспільством. Досліджено взаємовідносини волинських конвентів з орденськими провінціями, розкрито специфіку особового складу домініканських осередків Волині. Наведено відомості про духовне та інтелектуальне життя, місіонерську, благодійницьку та культурну діяльність волинських домініканських монастирів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4-7 + Э375.09(4УКР346)-647.2 +
Шифр НБУВ: РА352811

Рубрики:

      
5.

Сєряков С.О. 
Єзуїтське шкільництво на українських землях Речі Посполитої у другій половині XVII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.О. Сєряков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено історію навчальних закладів "Товариства Ісуса" на українських землях Речі Посполитої у другій половині XVII ст. Проаналізовано вплив зовнішніх умов існування місцевих єзуїтських осередків у 1648 - 1700 рр. на зміни у їх матеріальному стані та структурі освіти, вивчено учнівський склад українських шкіл ордену, виявлено тенденції у змінах рівня інтелектуальної підготовки та професійного досвіду їх викладачів. З'ясовано чинники цих процесів. Досліджено науково-культурний потенціал місцевих осередків єзуїтської освіти у другій половині XVII ст., зокрема, організацію та динаміку діяльності в них бібліотек, бурс музикантів і шкільних театрів, обсяги та структуру творчої спадщини тодішніх викладачів українських шкіл "Товариства Ісуса".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)461-7 + Т3(4ПОЛ)461-7
Шифр НБУВ: РА330800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Попов О.Ф. 
Інтенсифікація вирощування садивного матеріалу сосни звичайної на півдні Лівобережного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.Ф. Попов ; Укр. ордена "Знак Пошани" НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідів стосовно вдосконалення технології вирощування садивного матеріалу сосни звичайної у теплицях. Доведено, що для вирощування сіянців даної рослини у теплицях на зв'язано-піщаній грунтовій суміші ефективним є суцільне внесення біогумусу (вермикомпосту) під перекопування грунту та локальне його внесення в борозни. Відзначено, що доцільно використовувати для загортання насіння та мальчування сходів свіжу соснову тирсу, а застосування регуляторів росту рослин, а саме: агростимуліну, триману-1, фумару, емістиму-С, параамінобензойної кислоти для передвисівного намочування насіння й обприскування сходів сприяє підвищенню виходу високоякісного стандартного садивного матеріалу. У процесі вирощування сіянців у теплицях високу ефективність виявлено за умов комплексного застосування біогумусу та регуляторів росту рослин, ретарданту "Атлет", біопрепарату "Байкал ЕМ-1-У". Виявлено, що обробка коріяння сіянців сосни звичайної полімерною плівкотвірною композицією екзополіакриламіду з додаванням регуляторів росту рослин, суперабсорбентів "Теравет-100" і "Аквасорб 3005КМ" сприяє збільшенню приживлюваності сіянців і темпів росту культур у висоту та за діаметром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-46 +
Шифр НБУВ: РА361727

Рубрики:

      
7.

Левченко О.В. 
Класика та модернізм 1930 - 1940-х рр. як інтертекст романістики А. Мердок: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / О.В. Левченко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено семантико-поетологічні особливості окремих романів письменниці. Простежено динаміку творчості А. Мердок, виокремлено її константи.Досліджено своєрідність жанру романістики письменниці, а саме визначено не лише роман психологічний і філософський, але й роман-фантазія, квест, травелог, сучасний лицарський роман, неоміфологічний роман, роман-виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-4 Мердок А. 41
Шифр НБУВ: РА371465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Куцин М. М. 
Криза лицарського війська і початки формування професійних найманих армій у XIV - XV ст.: історіографічний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. М. Куцин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні етапи даної кризи та зміни у способі формування королівського війська, що настали внаслідок цього. Доведено, що переведення феодального війська на постійну професійно-найману основу, як і початки домінування піхотних з'єднань, були незворотнім процесом. Наголошено, що посилення ролі піхоти відбулося завдяки військово-технічному вдосконаленню (поширеному застосуванню лука й арбалета, еволюції ручної вогнепальної зброї та артилерії), морально-етичній кризі лицарства та відходу від традиційних лицарських правил ведення війни. Акцентовано увагу на тому, що становище лицарства як військової елітної касти було врятоване завдяки виникненню нового найманого професійного війська, створенню "ордонансних" рот. Це, в свою чергу, призвело до появи надійної опори королівської влади, ліквідації феодальної роздробленості та початку централізаційних процесів у державі, а відтак до поглиблення національної консолідації та самоідентифікації. Ці процеси широко відображено в західноєвропейській історіографії, здебільшого у сучасній, яка стосовно означеної проблеми виявляє схильність і до визнання кризи та занепаду лицарства, так і до часткового чи цілковитого заперечення цих явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4)23 + Ц4(4)1:42 + Т3(0)42-54
Шифр НБУВ: РА381993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ходоровський М.Д. 
Масонство і Україна (За матеріалами діяльності вільних мулярів XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Д. Ходоровський ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено зв'язкам ордену вільних мулярів з Україною, що встановились протягом XVIII ст. Аналізуються особливості функціонування лож та масонських об'єднань в різних регіонах України. Висвітлюється діяльність адептів ордену українського походження та інших вільних мулярів - учасників масонського руху в українських землях. Визначаються їх політичні орієнтації, ставлення до питань відродження української державності. Простежується вплив української духовної традиції на розвиток окремих напрямів масонства. До наукового обігу введено нові фактичні матеріали щодо масонського руху в Україні XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-727 + Т3(0)52-727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фесенко Д.В. 
Монументальне малярство ХVIII ст. Галичини в контексті українсько-західноєвропейських мистецьких зв'язків: іконографія та стилістика: автореф. дис... канд. мистецтвознавство : 17.00.05 / Д.В. Фесенко ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено стилістику й іконографії монументально сакрального малярства XVIII ст. у мурованих спорудах Галичини. Доведено, що за формальними ознаками галицькі розписи близькі тогочасному мистецтву католицької Європи та характерні для її периферії. Зазначено, що синтез мистецтв тоді був притаманним оздобленню католицьких і православних храмів, але мав ряд відмінностей. На прикладах показано, що іконографічні програми розписів були створені у співпраці митця та теолога та спрямовані на поширення й утвердження основних католицьких догматів, культів святих. На підставі семантичного аналізу окремих сцен та іконографічних мотивів (з урахуванням дієцезного чи орденського підпорядкування храму) розкрито ідейний зміст стінописів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.13(4УКР-9ГАЛ)4-211 +
Шифр НБУВ: РА367113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Навольська Г. І. 
Педагогічна діяльність ордену єзуїтів в Україні (XVII - перша половина XVIII ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Г. І. Навольська ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено генезу педагогічної діяльності ордену єзуїтів в Україні в даний період. Визначено основні періоди та тенденції її розвитку: становлення єзуїтської освіти на українських землях (1600 - 1648 рр.); корекція освітньої політики ордену єзуїтів за нових історичних умов (1648 - 1686 рр.); удосконалення навчальних програм і введення нових шкільних предметів - історії, математики, німецької та французької мов (1686 - 1773 рр.). З'ясовано особливості змісту й організації навчально-виховного процесу (розвиток розумових здібностей учнів під час вивчення предметів гуманітарного циклу, забезпечення грунтовності знань за допомогою повторення вивченого, опанування класичними мовами, формування безперервної освіти тощо). Охарактеризовано структуру навчально-виховного процесу в освітніх закладах ордену, основними складовими якої є цільовий, змістовний, процесуальний, результативний компоненти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)46 + Э375.09(4УКР)-647.315
Шифр НБУВ: РА382479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Калитюк Л.П. 
Питальне речення в історії англійської мови: структурний та прагматичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.П. Калитюк ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено структурні та прагматичні особливості питального речення в англійській мові XII - XVII ст., яке представлено простим, складним (складнопідрядним і складносурядним), еліптичним реченнями. Виявлено, що порядок слів у питальному реченні може бути інверсованим [VP] [NP]; з неповною інверсією [AUX] [NP] [VP]; прямим [NP] [VP]. З'ясовано, що прагматика питального речення відзначається прямою залежністю від жанру твору. Встановлено, що кількість реалізацій непрямих мовленнєвих актів (МА) у порівнянні з прямими перебуває у співвідношенні 2 : 3. У текстах теологічного спрямування, лементаційних віршах і дебатах виявлено тенденцію до вживання непрямих МА, реалізованих питальним реченням, тоді як у фабліо, лицарських романах, у драматургічних творах більш поширеним було використання квеситивів. Доведено, що метакомунікативні фрази How are you та Farewell історично мали у своєму складі спільнокореневе слово "fare" ("подорожувати, їхати, харчуватися").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.2 +
Шифр НБУВ: РА360304

Рубрики:

      
13.

Золотухіна Н.А. 
Поетика новел М.С.Гумільова 1907-1909 рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.А. Золотухіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поетику та жанрові особливості малої прози М.С. Гумільова 1907 - 1909 рр. Показано важливу роль у цих творах символів, інтертексту, автоінтертексту та міфопоетики. Доведено, що новели М.С. Гумільова стилізовані під новелістику італійського Ренесансу, лицарські романи, романтичну новелу XIX ст. Виявлено їх подібність за структурою, а також єдність на рівнях поетики та концептуалізації, що пояснює задум письменника об'єднати новели у книгу "Тень от пальмы". Новелістику М.С.Гумільова 1907 - 1909 рр. розглянуто в широкому контексті творчого доробку письменника періоду межі століть: літератури символізму та постсимволізму. Виявлено тісний зв'язок малої прози даного періоду з релігійно-філософськими та художньо-естетичними концепціями М.С.Гумільова, з його прагненням створити нову естетику акмеїзму. Доведено, що дані твори є важливою частиною єдиного "тексту" автора. Зроблено висновок, що новелістика М.С.Гумільова своєрідно відображає загальні тенденції розвитку літератури "срібного століття": процес оновлення історично сформованих жанрів новели за допомогою стилізації, інтертексту, автоінтертексту, міфопоетики та широкого використання символіки. Висвітлено суттєвий внесок М.С.Гумільова у розвиток модерністської літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гумільов, М.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА352721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
14.

Папазова А.В. 
Релігійно-освітянська діяльність ордену єзуїтів у східнослов'янському регіоні в останній третині XVI - першій половині XVII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Папазова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено релігійно-освітянський напрямок діяльності ордену єзуїтів на території історичного розселення східнослов'янських народів на початковому етапі місії Товариства Ісуса. Проаналізовано вітчизняні та зарубіжні дослідження з історії ордену єзуїтів. Детельно охарактеризовано функціонально-ієрархічний устрій ордену, призначення та структуру домів Товариства Ісуса й систему підготовки його членів, розкрито сутність понять "єзуїт" та "єзуїтство". Описано механізм проникнення й організації діяльності ордену, визначено кількісний та якісний склад єзуїтів, які діяли у східнослов'янському регіоні. Конкретизовано й узагальнено відомості про освітній і релігійні доми ордену в регіоні. Висвітлено регіональну специфіку освітнього процесу в діяльності єзуїтів. Визначено завдання єзуїтської системи освіти та виховання в регіоні в останнній третині XVI - першій половині XVII ст., визначено пріоритетні з них. Розглянуто систему методів релігійного впливу ордену єзуїтів на населення, що застосовувались у східнослов'янському регіоні у даний період. Висвітлено вплив релігійно-освітянської діяльності ордену єзуїтів на розвиток східнослов'янського регіону в останній третині XVI - першій половині XVII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-647.315-3 + Т3(45)4-7 +
Шифр НБУВ: РА356639

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Козубська О.Б. 
Сакральна готика середньовічного Львова: історичний контекст: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Б. Козубська ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено обставини та фактори появи перших католицьких храмів міста, вивчено весь комплекс сакральної готики міста на широкому історичному тлі. Проаналізовано ісунючі історіографічні традиції стосовно середньовічних пам'яток, переглянуто датування, а також обставини їх фундації. Подано новий погляд на завдання місій францисканського й домініканського орденів на руських землях і уточнено період їх присутності. Значну увагу приділено верифікації поширених версій про заснування домініканських монастирів Русі, зокрема у Львові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)4-7 +
Шифр НБУВ: РА329013

Рубрики:

      
16.

Урсу Н.О. 
Сакральне мистецтво домініканського ордену на землях України (XVII - XIX ст.): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.05 / Н.О. Урсу ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Розглянуто мистецьку спадщину ордену домініканців на землях України XVII - XIX ст. Досліджено умови, історію утворення та екзистенції домініканських осередків. Визначено дати виникнення храмів. Висвітлено імена фундаторів і доброчинців, вітчизняних і запрошених з інших країн митців. Охарактеризовано архітектонічні системи і типи побудов. Простежено семантичні коріння, стильові та художньо-композиційні особливості зодчества мендикантів. Проаналізовано інтеграційний зв'язок храмового зодчества та його сакрального наповнення. Обговорено архітектонічну метафорику мистецького доробку ченців. Зроблено спробу представити пам'яткоохоронне значення досліджень мистецького доробку ордену на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)4/5:Э + Э375-647.314 +
Шифр НБУВ: РА360561

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Горбик О.О. 
Стильові риси архітектури провінційного католицького барокового храму (на прикладі костьолів Київщини і Волині): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.О. Горбик ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Історію європейських архітектурних стилів IX - XVIII ст. розглянуто як формальне вираження католицької християнської парадигми, обгрунтовано тезу, що ці стилі географічно не поширюються за межі католицького світу, а хронологічно - за межі XVIII ст., становлення стильових моделей католицького храмобудівництва є взаємозалежним з формуванням специфічно католицьких стильових типів чернечих організацій; охарактеризовано храми романських бенедиктинських конгрегацій, готичних жебруючих орденів, барокових реформованих та новоутворених контрформаційних орденів. Обгрунтовано необхідність під час визначення регіональної специфіки архітектурних шкіл храмобудування враховувати діоцезальну та провінційно-орденську приналежність об'єктів та доведено, що розвиток регіональних традицій храмобудування пов'язаний саме з буттям діоцезальної організації земель, підпорядковується приписам діоцезальних нормативних документів; натомість розповсюдження пан'європейських стильових тенденцій пов'язане з ойкуменічною діяльністю орденських організацій, кожна з яких має певні стильові уподобання. Зібрано та опрацьовано дані щодо католицького храмобудування IX - XX ст. на Київщині та Волині, виявлено пріоритетне значення періоду бароко. Визначено періодизацію місцевого католицького барокового храмобудування, до наукового обігу введено системно впорядкований перелік пам'яток. Вивчено системну цілісність розрізнених об'єктів, сформульовано ознаки їх стильових напрямків та архітектурних типів католицького храмобудування, визначено їх генезу та систему взаємовпливів. Наголошено на диференціації української барокової архітектури на принципово відмінні лінії: українського національного православного бароко та католицького колоніального бароко на Україні, зазначено незалежність останнього в межах першого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)4-211 + Щ117.166(4УКР)4-211 + Э375.09(4УКР)-655 +
Шифр НБУВ: РА325287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ямчук П.М. 
Східнохристиянська ціннісно-смислова парадигма консервативного мислення в українському бароковому дискурсі XVI - XVIII століть: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук: 09.00.12 / П.М. Ямчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Висвітлено бачення українськими філософами духовно-культурних засад елітарної особистості в світі та диференціації її визначальних рис. Досліджено ідеал соборноправності як визначальний для національної духовної та буттєвої семіосфери, лицарсько-батальний дискурс у літературі XVII ст., його наріжні філософські концепти. Проаналізовано християнський дискурс згоди в ідеях А.-І.Потія та його актуальність для культурно-філософського дискурсу сьогодення. Розглянуто постать П. Могили як християнський культурний феномен XVII ст. та його присутність в українській трансценденції. Досліджено домінанти сатиричного барокового дискурсу, його стратегію консервативного захисту особистості та громади від духовної руйнації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)4 + Э370.9(4УКР)-100 +
Шифр НБУВ: РА370974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Деревінський М. П. 
Адміністративно-правове регулювання нагородження державними нагородами / М. П. Деревінський. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі визначено, що державна нагорода не є видом заохочення, це визнання та вшанування державою видатної заслуги особи, що є звершенням для України, прикладом для суспільства, шануванням для поколінь, а також спонуканням до взірцевої діяльності інших осіб. Значення державних нагород полягає у: відзначенні суспільно-значущої для держави та суспільства заслуги; правовому урегулюванні системи нагородження державними нагородами; чіткій регламентації та призначенні кожної державної нагороди (умови для нагородження, перелік заслуг, що відзначаються даною нагородою) нагородженні від імені держави; визнаннісуспільством як публічної заслуги; гарантуванні державою.Сучасна нагороджувальна система державними нагородами є досить недосконалою. Пропонується кожний орден закріплювати та регламентувати статутом, у якому визначати перелік підстав (заслуг), за яких особа може отримати даний орден, обмеження щодо його отримання (вікові, за посадою, за військовим званням), можливості отримання дострокового звання при врученні того чи іншого ордену.Аргументується, що важливою характерною особливістю інституту державних нагород є їх нормативна урегульованість. Для спрощення, систематизованості нагороджувальної діяльності упорядкування правового статусу державних нагород, встановлення заслуг відповідно кожної державної нагороди пропонується прийняти закон України «Про державну нагороджувальну справу», проект якої додано у додатках до роботи.^UThe dissertation paper determines that the purpose of legal incentives directed toward realization of people's motivation, inducing them to carry out socially useful actions, affecting the inner world of a person, his/her needs, interests; upbringing behavior that forms the person's legal awareness and legal culture; social control, through which the society and the state control and coordinate the activities of an individual. Creating attractive conditions for social and legal activity, legal incentives guarantee their development and meet the needs and interests of subjects. Awards and, respectively, government awards, are legal incentives, among others.The author proves that the modern national awarding system is not perfect. It is suggested that each order be fixed and regulated by the charter, which defines the list of grounds (merits) in which the person can receive a certain order, the restrictions on its receipt (age, position, military rank), the possibility of obtaining a pre-term title when awarding a particular order.It is noted that the state policy of state awards is based on raising the image of the state, honoring the merits perceived by the society, and respecting the desire to continue such exemplary cases. For the successful functioning of the state, the modern award system must be transformed in the direction of the said state policy. The state must pay special attention to military valor, labor merit, and scientific achievements.The state award institution is ensured by public administration authorities. To improve the state awarding process, it is proposed to make a public discussion about the state awards through public Internet voting with further transmission of the data to the Department of State Awards of the Presidential Administration, processed therein and approved by the President of Ukraine. Such a procedure will significantly reduce the number of people who have been awarded the highest state awards and make it impossible to assign such awards in controversial cases. When the Internet voting for each individual candidate is implemented (with a descriptionof each candidate's merits with four references, and his/her act to make it public), it is suggested that he Commission of State Awards and Heraldry must be liquidated. The Department of State Awards of the Presidential Administration is proposed to have the general social functions. At the same time, the President of Ukraine will retain the discretionary right to award certain people for their service to Ukraine.The administrative and legal status of the subject of state awarding is manifested in the form of rights and obligations, legal liability arising afterawarding the certain state reward. Since the purpose of the said proceedings is not the resolution of the conflict of law, it is directed at the realization of the main task of rewarding merit as an exemplary act for society, stimulating people to another positive activity for the state, expressing respect to the awarded people for their bravery and service. The President of Ukraine who approves the decision adopted by a special commission on state awards and heraldry represents he administrative component reflected by public administration entity suggesting award on behalf of the society and subject.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ткач О. М. 
Особливості розвитку сосняків Волинського Полісся, пошкоджених низовими пожежами / О. М. Ткач. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – особливості виникнення лісових пожеж і пірогенні зміни сосняків; мета –виявлення особливостей виникнення лісових пожеж і пірогенних змін сосняків Волинського Полісся; методи – лісівничо-таксаційні, дендрохронологічні, лісопатологічні, екологічні та методи математико-статистичного аналізу з використанням сучасних інформаційних технологій; новизна –встановлено тенденції виникнення лісових пожеж; віковий тренд формування та режими горіння лісової підстилки, вивчено зміни сосняків Волинського Полісся пошкоджених низовими пожежами; результати –розроблено методичні підходи щодо оцінювання аномальності погодних умов, динаміки постпірогенного відпаду й товарності сосняків; встановлено що особливо катастрофічними є пожежі в аномально сухі роки, виявлено летальні рівні пошкодження сосняків різними типами розповсюдження тепла; запропоновано профілактичні заходи щодо мінімізації збитків, спричинених лісовими пожежами у сосняках Волинського Полісся ; сфера використання – лісове господарство.^UObject – features of forest fires and postpyrogenic changes of pine forests; aim is to identify the features of the forest fires occurrence and postpyrogenic changes in the pine forests of Volyn Polissia; methods – forest mensurational, dendrochronological, forest pathological environmental and methods of mathematical-statistical analysis using modern information technologies; novelty – trends in forest fires have been established; age-related trend of forest litter formation and it combustion regimes have been established; changes in the pine forests of Volyn Polissia damaged by surface fires were studied; results – methodological approaches have been developed to assess the anomalous weather conditions, the dynamics of post-pyrogenic mortality and marketability of pine forests; it was found that fires in abnormally dry years are especially catastrophic, lethal levels of damage to pine forests by various types of heat spreading are revealed; preventive measures to minimize losses caused by forest fires in the pine forests of Volyn Polissia are proposed; scope of application – forestry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського