Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (3589)Книжкові видання та компакт-диски (459)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛЕГАЛІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=ДОХОДІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 517
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дюкарєв В. П. 
Адміністративно-правовий статус Державного комітету фінансового моніторингу України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. П. Дюкарєв ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано місце й особливості Державного комітету фінансового моніторингу України у системі органів виконавчої влади, розкрито сутність та структуру його адміністративно-правового статусу, до елементів якого віднесено цілі, завдання, функції, компетенцію, організаційно-структурний блок, відповідальність. Охарактеризовано правові засади діяльності Державного комітету фінансового моніторингу України, уточнено його завдання, функції, організаційну структуру, компетенцію та повноваження. Удосконалено етапи реалізації повноважень Державного комітету фінансового моніторингу України щодо протидії легалізації доходів. З'ясовано особливості реалізації адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України у взаємодії з іншими суб'єктами адміністративного права. Визначено групи перспективних форм взаємодії Державного комітету фінансового моніторингу України з іншими державними та недержавними суб'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х829(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА375826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Буткевич С.А. 
Адміністративно-правовий статус державного комітету фінансового моніторингу України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.А. Буткевич ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України, створення ефективної системи заходів для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму. Проведено історико-правове дослідження процесу становлення Державного комітету фінансового моніторингу України від департаменту у складі Міністерства фінансів України до самостійного органу виконавчої влади. Проведено порівняльно-правовий аналіз законодавства деяких країн, яке регулює діяльність підрозділів фінансових розвідок щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України та системи заходів щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Обгрунтовано шляхи покращання взаємодії Державного комітету фінансового моніторингу з іншими державними та правоохоронними органами, а також міжнародними організаціями у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.18 + Х829(4УКР)0 + Х883.9(4УКР)711.176 +
Шифр НБУВ: РА362725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Семениченко Ю.К. 
Аналіз ефективності кредитних операцій банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Ю.К. Семениченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано можливість застосування в аналізі діяльності вітчизняних банків окремих модифікованих показників зарубіжних методик аналізу (мінімальної та валової маржі, що скоригована на кредитний ризик). Досліджено та узагальнено класифікацію інформаційної бази для проведення аналізу доходності та прибутковості кредитної діяльності. Запропоновано нові форми звітності, а також удосконалено звіт про фінансові результати. На підставі результатів дослідження зарубіжного та вітчизняного досвіду розроблено методику комплексного аналізу, яка включає аналіз доходності кредитних операцій, впливу ризиків на доходність даних операцій, фінансових коефіцієнтів ефективності діяльності та прогнозний аналіз фінансових результатів від кредитної діяльності. На підставі реалізації для аналізу доходності кредитних операцій банку такого статистичного методу, як згладжування та аналітичного вирівнювання динамічних рядів, визначено найпридатнішу функцію полінома 3-го ступеня для характеристики закономірності розвитку динамічного ряду відсоткових доходів. Розроблено методику аналізу прибутку комерційного банку у розрізі складових, які дозволили оцінити структуру прибутку через вплив на неї кредитної діяльності банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.2-07 +
Шифр НБУВ: РА323517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ганаба М.Д. 
Аналітичне забезпечення управління конкурентоспроможністю цукру: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / М.Д. Ганаба ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто конкурентоспроможність цукру як сукупність кількісно-якісних і вартісних характеристик продукту, які за умов конкуренції сприяють створенню на конкретному сегменті споживчого ринку переваг даного продукту перед конкурентними у задоволенні конкретної потреби споживача. Запропоновано адаптовану до цукру методику аналізу конкурентоспроможності з урахуванням особливостей митно-тарифної політики України у разі вступу до Світової організації торгівлі та впливу доходів споживачів на рівень оцінки споживчих властивостей цукру. Висвітлено концепцію цільової конкуренції та її аналітичного забезпечення в управлінні конкурентоспроможністю виробництва цукру, розкрито поняття конкурентно-аналітичної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.751.4-13-21 + У053.9(4УКР)843.584-13-21 +
Шифр НБУВ: РА353780

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іванюта С.М. 
Антикризове управління у аграрній сфері: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.М. Іванюта ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано взаємозв'язок прояву циклічності кризових явищ в природі, демографії, техніці, економіці, державі, науці та культурі. Розкрито причини виникнення та характер прояву даних явищ у підприємствах аграрної сфери. Запропоновано методологічні підходи та практичний інструментарій діагностики кризових явищ, ситуацій та кризового стану на етапах життєвого циклу функціонування господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Викладено концептуальні положення антикризового управління, спрямовані на запобігання таким явищам, забезпечення фінансової стабільності, недопущення справи про банкрутство (мирова угода), виведення підприємства зі стану банкрутства (санацій), мінімізації витрат під час застосування організаційно-правових інструментів банкрутства. Рекомендовано антикризові управлінські заходи, що спрямовані на науково-прогнозовану стратегію маркетингу, інноваційно-інвестиційний інструмент фінансововго оздоровлення, диверсифікацію аграрного виробництва, що знаходить своє вирішення через організацію багатогалузевого господарства, розвиток підсобних, допоміжних та обслуговуючих галузей в поєднанні з фермерськими, особистими господарствами сільського населення з метою ефективного використання природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано доцільність створення системи раннього запобігання та реагування у сільськогосподарських підприємствах, як внутрішньогосподарського економічного механізму регулювання доходів і витрат, що забезпечує ефективний кадровий менеджмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97 +
Шифр НБУВ: РА343216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Заячківська О. В. 
Бухгалтерський облік і контроль доходів і видатків бюджетних медичних закладів: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Заячківська ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 19 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо вдосконалення класифікації доходів, видатків і витрат в галузі охорони здоров'я. Запропоновано підхід, який передбачає застосування двох форм кошторисів: кошторису надходжень та видатків грошових коштів, кошторису доходів і витрат. Надано формулу, за якою здійснюється перерахунок величини видатків за їх планування. Досліджено сутність бюджетування в державному секторі й обгрунтовано необхідність його використання в діяльності медичних закладів. Розроблено та запропоновано форми первинних документів, застосування нових рахунків. Розкрито систему контролю в Україні, організацію внутрішнього контролю в бюджетному медичному закладі та методику проведення контролю доходів і видатків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.46-149.32 + У052.9(4УКР)847.46-149.32
Шифр НБУВ: РА373418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лаговська О.А. 
Бухгалтерський облік розподілу доходів в умовах соціально-орієнтованої економіки: організація та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.А. Лаговська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено рекомендації щодо удосконалення організації й методики бухгалтерського відображення формування та розподілу доходів у напрямі дотримання соціальної справедливості на підставі вивчення проблемних питань теоретико-методологічного характеру. Розкрито зміст понять "доходи", "фінансова діяльність" та запропоновано визначення прямої та непрямої економічної вигоди. Для усунення протиріч методологічного характеру удосконалено класифікацію доходів шляхом систематизації їх видів, що дозволяє покращити організацію бухгалтерського обліку. Доведено вплив інтересів власників на систему бухгалтерського обліку та здійснено їх диференціацію залежно від форми власності суб'єкта господарювання. З метою зменшення соціальної напруги в процесі розподілу доходів, що обумовлена існуючими протиріччями, теоретично обгрунтовано необхідність підвищення соціального значення облікової інформації та соціального спрямування бухгалтерського обліку. Вирішено проблему підвищення інформативності бухгалтерського обліку, зокрема, удосконалено порядок розкриття інформації про соціальні процеси в звітності шляхом впорядкування статей фінансової звітності, що дозволяє здійнювати моніторинг соціально-економічної діяльності суб'єктів господарювання користувачами фінансової звітності. Запропоновано метод визначення внеску структурних підрозділів у загальний результат господарювання та розроблено методику його оцінки на підставі формалізації дій учасників господарського процесу, що сприяє об'єктивному розподілу доходів. Досліджено взаємодію підсистем управління різного рівня у забезпеченні економічної стабільності підприємства та конкретизовано місце бюджетування й обліку як систем підвищення відповідальності безпосередніх виконавців за результати своєї діяльності, що реалізовується на принципах умовної автономності дій. Теоретично обгрунтовано організацію внутрішньогосподарського контролю за формуванням та розподілом доходів на підставі системи бюджетування шляхом виділення напрямів використання системи бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.32 +
Шифр НБУВ: РА354342

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бєлгородцева М. О. 
Бухгалтерський облік фінансових результатів у страхових компаніях: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлгородцева ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сучасний стан організації бухгалтерського обліку в страхових компаніях та запропоновано напрямки щодо удосконалення Наказу про облікову політику, розробки посадової інструкції головного бухгалтера з обліку фінансових результатів, кодифікації рахунків аналітичного обліку страхових операцій за групами, реєстрів обліку. Запропоновано методичні засади обліку собівартості страхових послуг, страхових виплат, витрат за достроково припиненими договорами страхування та витрат на ведення страхової справи. Рекомендовано розширити та затвердити перелік доходів в розрізі видів діяльності, а також внести додаткові субрахунки для деталізації доходів від страхової діяльності. Удосконалено форми фінансової звітності для страхових компаній. Запропоновано проект Положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Страхова діяльність" з метою удосконалення методики обліку та складання фінансової звітності для страховиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17-149.32
Шифр НБУВ: РА383093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Павлюк К.В. 
Бюджет в умовах трансформації економіки України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / К.В. Павлюк ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено теоретико-методогічні засади функціонування бюджету за умов трансформації економіки України й обгрунтовано напрями удосконалення формування та витрат бюджетних коштів. Розкрито економічну природу бюджету, визначено його функції у трансформаційний період. Виявлено посилення ролі бюджету у процесах забезпечення та регулювання соціально-економічного розвитку держави. Розглянуто методологічні засади побудови та розвитку бюджетного процесу. Розкрито значення державного бюджету як інструмента регулювання економічного та соціального розвитку. Виявлено тенденції та проблеми формування доходів і видатків державного та місцевих бюджетів, наведено пропозиції щодо їх вирішення, досліджено особливості розвитку міжбюджетних відносин. Розроблено програмно-цільовий метод планування бюджету. Обгрунтовано напрями та шляхи удосконалення системи казначейського обслуговування виконання державного та місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА353859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лисяк Л.В. 
Бюджетна політика у системі державного регулювання економіки: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Л.В. Лисяк ; Акад. фін. упр., Н.-д. фін. ін-т. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Розкрито сутність бюджетної політики як складової суспільно-економічних відносин, яка становить сукупність відповідних форм взаємозалежностей і взаємовпливів економічних, політичних, інституційних компонентів бюджетного простору й інституційного середовища суспільства у процесі формування бюджету та використання бюджетних коштів для досягнення стратегічних цілей та основних завдань розвитку суспільства. Удосконалено положення щодо регуляторного механізму бюджетної політики як сукупності механізмів доходів, видатків бюджету, міжбюджетних відносин, державного боргу, спрямованих на створення умов для забезпечення економічного зростання та суспільного розвитку. Обгрунтовано методологічні засади розвитку бюджетного механізму з перерозподільного до відтворювального та в перспективі до стимулювального характеру дії на економічне зростання з урахуванням суспільно-економічних та інституційних складових економічного розвитку. Обгрунтовано підходи щодо формування бюджетної політики у взаємозв'язку з пріоритетними напрямами соціально-економічного розвитку країни. Обгрунтовано доцільність ефективної реалізації довгострокових стратегічних цілей бюджетної політики на засадах інституційної архітектоніки бюджетної політики. Обгрунтовано необхідність визначення й упорядкування витрат бюджетного процесу, досліджено їх вплив на загальнодержавні економічні трансакційні витрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА371749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чугунов І.Я. 
Бюджетна система як інструмент регулювання економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / І.Я. Чугунов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито економічну суть бюджетної системи як інструменту регулювання економічного розвитку, що полягає у використанні бюджетної архітектоніки, яка визначається оптимальними співвідношеннями між елементами бюджетної системи з метою впливу на динаміку економічного розвитку. Запропоновано структурно-функціональну модель системи бюджетного регулювання, як грунтується на інтеграції державного регулювання дохідної та видаткової частин бюджету, міжбюджетних відносин, дефіциту (профіциту) бюджету, державного боргу з урахуванням динаміки економічних процесів та зовнішньоекономічного середовища. На підставі економетричного аналізу виявлено тенденції запланованих і фактичних показників дохідної та видаткової частин зведеного, державного та місцевих бюджетів, уведено до наукового обігу економічний показник "рівень регулювання доходів (видатків) бюджету регіону". Визначено вплив обсягу податкової бази на суму надходжень за основними податками стосовно адміністративно-територіальних одиниць. Виявлено роль податкового навантаження у формуванні дохідної частини бюджету, економічному розвитку держави та регіонів, взаємозв'язку видаткової частини бюджету, бюджетної централізації та економічного зростання. Розроблено методологію прогнозування дохідної частини бюджету, запропоновано систему міжбюджетного регулювання на базі відповідних моделей. Уведено до наукового обігу економічний показник "коефіцієнт міжбюджетного регулювання".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4РОС)261.3 +
Шифр НБУВ: РА325872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хорошева О.І. 
Бюджетне регулювання соціально-економічного розвитку територіальних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.І. Хорошева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання теоретичного та методологічного забезпечення бюджетного регулювання розвитку територіальних систем. Визначено концептуальні основи бюджетного регулювання соціально-економічного розвитку даних систем за умов функціонування демократичної держави. Зроблено висновок стосовно трансформації принципу соціальної справедливості у принцип соціальної раціональності. Наведено концепцію раціонального бюджетного демократизму. Серед принципів бюджетного регулювання територіального розвитку виділено принцип бюджетного регулювання з урахуванням ефекту збільшення відкритості території за мірою зменшення її розмірів. Запропоновано методику аналізу систематичної варіації міжтериторіального розподілу бюджетних коштів. Розроблено балансову модель пайового та цільового розподілів доходів і видатків бюджетів територіальних підсистем базового рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА313409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Д'яконова І.І. 
Бюджетний дефіцит і його регулювання у перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.І. Д'яконова ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено економічну природу дефіциту бюджету, тенденції його розвитку та взаємозв'язок із загальними макро- та мікроекономічними показниками економіки країни. Розкрито основні чинники виникнення й джерела фінансування дефіциту бюджету як показника незбалансованості доходів і видатків в умовах перехідної економіки. Запропоновано систему показників оцінки рівня бюджетного дефіциту та визначено шляхи удосконалення методів регулювання доходів, видатків та дефіциту державного та місцевих бюджетів, податкової політики. Досліджено доцільність впровадження системного аналізу показників планування бюджету та його моделювання. Обгрунтовано необхідність затвердження стабільних нормативів відрахувань від загальнодержавних податків у бюджети регіонів відповідно до рівня їх економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА308064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Власюк В.Є. 
Важелі управлінських впливів у проведенні фінансово-кредитної політики України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / В.Є. Власюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблеми теоретико-методологічного дослідження концептуальних підходів щодо підвищення ефективності фінансової сфери за допомогою важелів впливу розподільчих відносин під час проведення економічних перетворень. Визначено місце важелів управління фінансово-кредитними відносинами в системі економічних відносин ринкової економіки та визначенні управлінських впливів як важелів впливу в процесі реалізації фінансово-кредитної політики держави. Обгрунтовано філософію формування господарського механізму, в якому складовим явищем визначено важелі управлінських впливів за ринкових умов на проведення фінансово-кредитної політики України. Виявлено чинники суб'єкт-об'єктних відносин на різних рівнях управління, розроблено методологію економічної оцінки стану суб'єктів господарювання та модель "економічної відповідальності" суб'єктів господарювання. Запропоновано методику діагностики ієрархічних рівнів пропозиції цінних паперів вітчизняних підприємств та системи рейтингів об'єктів фондового ринку. Визначено принципи побудови господарських відносин на базі єдиних системотвірних правил і методів, які позначають рівний дохід на рівний вкладений капітал. Розроблено новітні підходи щодо впровадження у практику господарювання економіко-математичної моделі оцінки ефективності роботи підприємств фінансово-промислових груп. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи оцінки ефективності організації накопичення та розподілу доходів на різних рівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-21 +
Шифр НБУВ: РА355039

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Заплітна Т.В. 
Вартісна оцінка факторів виробництва та динаміка їх ціни в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Заплітна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено ретроспективний порівняльний аналіз теорій трудової вартості, маржиналістської концепції, марксистської та інституціональної теорій, на базі яких обгрунтовано методологію вартісної оцінки факторів виробництва (землі та робочої сили), досліджено їх цінову динаміку. Визначено специфіку становлення оціночної діяльності у трансформаційній економіці. Синтезовано основні теоретичні принципи розглянутих теорій як методологічні засади вартісної оцінки. Показано вплив інституційних чинників та недосконалості ринкової інфраструктури на формування базових принципів теорії оцінювання у процесі визначення економічних параметрів трансформаційної економіки. Розроблено методику й охарактеризовано організаційні елементи механізму оцінки землі та робочої сили для перехідних економік. Наведено оцінку перспектив розвитку оціночної діяльності в Україні, розкрито її важливу роль як додаткового інструменту моніторингу ринків нерухомості та праці. Визначено сутність методології економічної теорії, зокрема, розкрито логіку формування вартості та доходів. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності оцінювання нерухомості в цілому та робочої сили, обгрунтовано доцільність використання даних пропозицій для дисконтування доходу від цільових трансакцій. Зроблено висновок, що структура національних ринків нерухомості та праці залежить від впливу трансформаційних процесів світового масштабу та економічної перебудови національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 +
Шифр НБУВ: РА352807

Рубрики:

      
16.

Бондаренко О.М. 
Вдосконалення ринкового механізму оплати праці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.М. Бондаренко ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення механізму оплати праці, що за умов трансформаційної економіки є не лише необхідністю, а й важливою умовою становлення інноваційно-інвестиційної моделі економічного зростання та надання ринковій економіці реальної соціальної орієнтації. Досліджено проблеми сучасних соціально-економічних відносин, що характеризують специфіку вітчизняних особливостей функціонування механізму формування доходів найманої праці за умов транзитивної економіки. Запропоновано рекомендації з метою підвищення ефективності функціонування механізму формування доходів найманої праці за сучасних умов. Досліджено аспекти ролі та місця нормування праці у системі стимулювання зазначеної робочої сили. Розглянуто найбільш перспективні шляхи забезпечення необхідного рівня об'єктивності у процесі нормативного визначення міри індивідуальної праці. Розглянуто важливу складову забезпечення диференційованого підходу у процесі матеріального стимулювання висококваліфікованої робочої сили, що базується на використанні механізму редукції праці. Проаналізовано можливість ефективного застосування нормативного механізму здійснення редукційної диференціації різних за рівнем складності й інтенсивності видів праці у системі її міжпрофесійної та внутрішньопрофесійної кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА354073

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пікуліна Н.Ю. 
Венчурний капітал у системі економічних відносин ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.Ю. Пікуліна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо реформування інноваційної сфери шляхом запровадження механізмів фінансування з використанням венчурного капіталу. Надано визначення венчурного капіталу та показано його місце в системі відносин суспільного капіталу. Поглиблено рентну концепцію доходів на вечурний капітал, розглянуто його організаційно-економічні форми, а також форми, методи та інструменти механізму венчурного фінансування, які дозволяють мінімізувати ризики. Відзначено необхідність розвитку інфраструктури інноваційного підприємства як важливої умови становлення венчурного капіталу. Запропоновано заходи щодо вдосконалення інституціонального середовища, в якому розвивається венчурний капітал. Вказано чинники, які впливають на розвиток організаційних форм венчурного підприємництва та подано пропозиції щодо створення мережі венчурних фондів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19
Шифр НБУВ: РА320268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Онісьєв В.А. 
Взаємодія правоохоронних органів у розкритті легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.А. Онісьєв ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Уточнено поняття та систематизацію форм взаємодії у процесі розкриття злочинів, висвітлено міжнародну та вітчизняну нормативно-правову базу взаємодії в боротьбі з легалізацією злочинно здобутих доходів. Охарактеризовано співпрацю правоохоронних органів з галузевими та регіональними міжнародними організаціями в аспекті розкриття легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Запропоновано шляхи вдосконалення взаємодії правоохоронних органів у розкритті легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.6 + Х894.9(4УКР)311.7 + Х916.839(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сивульська Н.М. 
Виконання місцевих бюджетів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.М. Сивульська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено питання, пов'язані з виконанням бюджетів як стадії бюджетного процесу, доповнено схему механізму дії розподільної функції фінансів, визначено основні форми прояву місцевих бюджетів, введено нові поняття та висвітлено зміст стадії завершення бюджету та бюджетного циклу. Запропоновано нові місцеві податки та збори, які можуть бути впроваджені на території України, способи вдосконалення системи оподаткування, а також контролю за повнотою надходжень місцевих податків і зборів. Визначено шляхи вдосконалення формульного підходу до визначення обсягу міжбюджетних трансфертів, зокрема способи покращання розрахунку прогнозного обсягу кошиків доходів і видатків місцевих бюджетів. Розроблено розширену логічну модель діяльності місцевих органів влади у процесі виконання місцевих бюджетів, а також розглянуто зарубіжний досвід і запропоновано конкретні форми його втілення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 +
Шифр НБУВ: РА328329

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Простотіна С. В. 
Вимірювання диференціації доходів населення в системі регулювання соціально-економічного розвитку регіонів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / С. В. Простотіна ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні проблеми вимірювання диференціації доходів населення в системі регулювання соціально-економічного розвитку регіонів (СЕРР). Обгрунтовано необхідність формування середнього класу в системі соціальної стратифікації як основи сталого економічного розвитку. Досліджено стан СЕРР із позиції політики формування доходів, поглиблено методологію дослідження диференціації доходів населення в системі регіональної політики. Запропоновано метод "лекало-еталона" для оцінювання ступеня нерівномірності розподілу доходів серед населення регіонів, а також зміни в технології використання коефіцієнта Джині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)685 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА375327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського