Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Наукова електронна бібліотека (74)Реферативна база даних (2335)Книжкові видання та компакт-диски (587)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІТЕРАТУРНІ$<.>+<.>K=ДИСКУСІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 303
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Філяніна Н.М. 
Автобіографічний елемент у творчості А.О.Григор'єва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.М. Філяніна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано роль автобіографічного елементу в літературній і критичній спадщині А.О.Григор'єва. Показано визначальну роль даного чинника у відображенні своєрідності творчої особистості поета і критика. На підставі порівняльного аналізу біографічних фактів А.О.Григор'єва зі змістом та образною структурою його віршів і поем досліджено шляхи їх перевтілення в поетичні образи, своєрідність ліричного "я" та особливості літературної майстерності митця. Висвітлено історико-літературне значення та своєрідність мемуарної творчості А.О.Григор'єва, зокрема, його книги "Мои литературные и нравственные скитальчества" у контексті вивчення російської автобіографічної прози середини XIX ст. Проаналізовано автобіографічний елемент у літературно-критичних і театрознавчих статтях, рецензіях і нарисах А.О.Григор'єва, з'ясовано функцію відступів мемуарного характеру, вплив реальних подій його життя на визначення змісту та формування літературного стилю критика. Простежено характерне для творчості митця злиття жанрів статті, присвяченої дослідженню певного літературного, театрального або соціального явища з мемуарним нарисом. Розглянуто листи А.О.Григор'єва, що містять автобіографічний матеріал, спогади про події та осіб, які відіграли важливу роль у його житті. Доведено визначальну роль порівняльного аналізу у формуванні достовірного уявлення про автобіографічний елемент в різних видах творчої діяльності А.О.Григор'єва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Григор'єв,А.О. 54 +
Шифр НБУВ: РА335760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Стреля М. І. 
Авторське право на літературні й художні твори в Європейському Союзі та Україні: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. І. Стреля ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні та нормативні аспекти становлення та розвитку авторського права на літературні та художні твори, міжнародні, європейські та національні доктринальні підходи до його визначення та регламентації. Визначено дефініцію авторського права на літературні та художні твори, його джерела, специфіку нормативного забезпечення, об'єктно-суб'єктну та змістовну складові в Європейському Союзі, його державах-членах і в Україні. Особливу увагу звернуто на гармонізаційні аспекти захисту авторського права на літературні та художні твори в законодавстві України й Європейському Союзі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331/7 + Х915.232.5-91 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Жила Т.І. 
Адміністративно-територіальна лексика української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.І. Жила ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено адміністративно-територіальну лексику української мови. Зібрано лексику на позначення одиниць світського територіального поділу, зафіксовану в пам'ятках писемності XIV - XVIII ст. і новій українській літературній мові, здійснено її класифікацію за тематичними групами. Проаналізовано склад адміністративно-територіальної лексики щодо походження, досліджено семантичні процеси, що супроводжували її розвиток. З'ясовано вплив екстралінгвальних факторів на появу окремих назв та зміни у семантичній структурі лексем. Простежено динаміку розвитку семантики лексем. Вивчено особливості стилістичного використання лексем на позначення територіальних одиниць і пам'яток у сучасній українській мові. У межах досліджуваної лексики простежено спадкоємність між старим і новим варіантами української літературної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА348028

      
4.

Синах А.О. 
Антропологічні інтерпретації свободи творчості в сучасній філософії: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / А.О. Синах ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено основні види й інтенції творчості, розроблено класифікацію свобод і виявлено їх рівневу організацію. Розкрито сутність понять "свобода", "творчість" і "свобода творчості", представлено їх інтерпретацію в різних філософських вченнях, а також обгрунтовано семантику й етимологію даних термінів у літературній критиці. Обгрунтовано положення, що творчість нерозривно пов'язана з пізнанням, розглянуто їх діалектичний взаємозв'язок і взаємозалежність. Виділено основні аспекти у визначенні антропологічного статусу свободи творчості, зокрема, вільний творчий аспект і свобода творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.73 + Ю6*311.2 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА371710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Суховій О.М. 
Антропологія Керкегора: рух філософії до літературності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / О.М. Суховій ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано зв'язок літературності філософських практик з антропологічним досвідом, що породжує ці практики, на прикладі християнського антропологічного проекту Сьорена Керкегора. Розглянуто рух філософії до літературності як одну з провідних тенденцій у сучасній західній філософії. Філософію описано як історико-літературний феномен через виділення трьох типів літературності: Платон (онтологія), Кант (гносеологія), Ніцше (комунікація). Проведено експлікацію вихідного поняття "літературність". Показано, що літературні практики залежать від антропологічних моделей, які їх породжують. Розглянуто зв'язок християнської антропології та літературного новаторства С.Керкегора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ДАН)5-578 + Ю216 + Ш400.04:Ю +
Шифр НБУВ: РА325585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Шумейкіна А.В. 
Багатозначність дієслів конкретної фізичної дії в сучасній українській літературній мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.В. Шумейкіна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено багатозначність дієслів конкретної фізичної дії у сучасній українській літературній мові. З'ясовано семантичний і функціональний аспекти полісемії багатозначних дієслів конкретної фізичної дії на матеріалі дієслів, що належать до трьох лексико-семантичних груп - створення, зруйнування та пошкодження, яких було класифіковано за відповіними мікрогрупами. Розглянуто теоретичні засади лексичної полісемії. Проаналізовано організацію семантичної структури полісемантеми. З'ясовано суть понять "лексема", "семема", "сема". Визначено й описано, крім узуальних, периферійні типи значень, а саме: архаїчні, сленгові та оказіональні значення. Досліджено семантичні структури багатозначних дієслів конкретної фізичної дії з первинною семантикою створення об'єкта. З'ясовано специфіку формування дієслівних семантичних дериватів. Розглянуто умови та механізми появи значень у дієслів конкретної фізичної дії з семантикою створення об'єкта. Здійснено аналіз вторинних лексико-семантичних варіантів, яких набули дієслова конкретної фізичної дії з первинною семантикою зруйнування та пошкодження об'єкта. Проаналізовано мотивацію кожної семеми. Розглянуто особливості функціонування полісемічних дієслів фізичної дії у синтаксичних побудовах. З'ясовано контекстуальні умови функціонування лексико-семантичних варіантів дієслів. Описано взаємозв'язки між значеннями у структурі лексеми та виявлено семантичні компоненти, що мотивують вторинні значення. Досліджено значеннєві парадигми полісемантичних дієслів з урахуванням взаємодії парадигматичних і синтагматичних векторів структурної організації лексики.Застосування результатів дослідження сприє з'ясуванню механізмів формування значень, визначенню ролі синтагматики та позамовних чинників у цьому процесі, регулярності розвитку полісемії. Проведено комплексний аналіз денотативних, конотативних і денотативно-конотативних семем, який дозволяє здійснювати систематизацію значень дієслів української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 +
Шифр НБУВ: РА351866

      
7.

Юносова В.О. 
Варіантність відмінкових закінчень іменників у сучасній українській літературній мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.О. Юносова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням варіантності відмінкових закінчень іменників у сучасній українській мові. У роботі відтворено складний процес взаємодії варіантних закінчень іменників у різні періоди функціонування української мови, встановлено нові закономірності й тенденції в розвитку варіантності відмінкових закінчень іменників, що почали простежуватися або вже чітко сформувалися в 90-х роках нашого століття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.1*210

      
8.

Купіна Я. В. 
Вербалізація концепту "пам'ять" в українській літературній мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Я. В. Купіна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено одне з культурно значущих для української лінгвоспільноти концепту "пам'ять", проведено цілісний аналіз мовних репрезентантів концепту в паради-, синта-, епідигматичному аспектах. Виявлено структурно-семантичні особливості й образний потенціал лексем-вербалізаторів концепту "пам'ять" в художньому мовленні, усній народній творчості та сучасному усному мовленні. Розглянуто архітектоніку концепту "пам'ять" як тришарову модель з виділенням ціннісної, поняттєвої й образної складової. Виявлено основні метафоричні моделі як способи пізнання абстрактної сутності концепту "пам'ять" українською лінгвоспільнотою. Вдосконалено поняттєвий апарат, а саме запропоновано уточнення назви та визначення терміна "культурно значущий концепт", виділено групу "ментальні концепти"; на лексичному та фразеологічному рівнях виділено ЛСП "пам'ять" та однойменне ФСП і виокремлено мікрополя, конституенти яких є вербалізаторами концепту "пам'ять".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-310
Шифр НБУВ: РА380606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Киселюк Н.П. 
Вербальні та невербальні засоби актуалізації емоційного стану радості в художньому дискурсі (на матеріалі англомовної прози XX - XXI століть): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Киселюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вербальні та невербальні засоби на позначення емоційного стану радості, які корелюють між собою та сприяють феліцитаризації дискурсу як носії позитивної емоційної інформації. Систематизовано маркери актуалізації емоційного стану радості персонажів на лексичному, морфологічному та синтаксичному рівнях художнього дискурсу на підставі виокремлення у семантичній структурі відповідних одиниць семи 'феліцитарність', а також шляхом становлення співвідношення категорії оцінювання, емотивності й експресивності в семантиці мовних одиниць. Визначено прагматичні параметри емоційного стану радості. Обгрунтовано роль цього феномену в аспекті гармонізації міжособистісних стосунків персонажів. Установлено основні розряди номінативних одиниць на позначення емоційного стану радості в сучасній англійській мові й охарактеризовано їх функції у дискусії. Проаналізовано прагматичні різновиди висловлень на позначення радості у художньому тексті. Виявлено та конкретизовано закономірності фунціонування невербальних засобів на позначення емоційного стану радості. З'ясовано прагматичну роль досліджених вербальних і невербальних засобів у реалізації комунікативної стратегії позитивної ввічливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА363933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Рембецька О.В. 
Взаємодія словотворчих засобів із семантико-синтаксичною функцією суб'єкта: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Рембецька ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади функціональної взаємодії словотворчих засобів з семантико-синтаксичною функцією суб'єкта. Проаналізовано основні підходи щодо тлумачення понять словотвірної синонімії та словотвірної варіантності в українському мовознавстві, вказано на безпідставність класифікації спільнокореневих синонімів як словотвірних варіантів. З'ясовано семантичну специфіку діяча та носія стану, особливості їх словотвірної реалізації, встановлено потенціал корелятивних словотворчих суфіксів на позначення суб'єкта дії та суб'єкта стану, визначено межі їх функціонального зближення. Розмежовано синонімічні та псевдосинонімічні відношення між словотворчими суфіксами іменників, встановлено основні тенденції у розвитку синонімії та варіантності словотворчих суфіксів іменників - назв діяча та носія стану. Надано практичні рекомендації щодо доцільності вживання синонімічних іменникових суфіксів, враховуючи нові тенденції їх функціонування у сучасній українській літературній мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20
Шифр НБУВ: РА331371

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Матвійчук О. А. 
Видова структура орнітоценозів Верхнього і Середнього Побужжя в умовах антропогенної трансформації екосистем: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. А. Матвійчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено існуючі літературні джерела з проблем видового складу, характеру перебування та біотопічної приуроченості птахів Верхнього та Середнього Побужжя як фізико-географічного регіону. Досліджено сучасну видову структуру та чисельність орнітонаселення антропогенних ландшафтів, подано кількісне співвідношення видів за типом фауністичного походження, складом їжі, що домінує у раціоні, за місцем гніздування та характером перебування різних видів птахів на досліджуваній території. Виявлено особливості біотопічного розподілу та терміни міграцій. Досліджено закономірності формування та функціонування орнітоценозів штучних ландшафтів Верхнього та Середнього Побужжя за умов зростання антропогенного навантаження. Проведено порівняння орнітопопуляцій основних типів антропогенних ландшафтів Верхнього та Середнього Побужжя. Виявлено причини та характер змін в авіфауні регіону протягом минулого та початку поточного століття та запропоновано шляхи зниження антропічного тиску на штучні екосистеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*852.29(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Соловйова Л.Ф. 
Вираження аксіологічних категорій у сучасній англійській мові (атрибути, предикативи і релятиви оцінки): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Ф. Соловйова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано запропоновану класифікацію аксіологічної лексики. Встановлено об'єктивні категоріальні ознаки конституентів трьох функціонально-семантичних класів. Визначено специфічні риси, які відрізняють арибути, предикативи та релятиви оцінки у розмовній мові від їх корелятів у кодифікованій літературній мові. Визначено засоби вираження атрибутів, предикатів і релятивів оцінки, а також інформативну структуру та характер номінації моделей з аксіологічним компонентом. Встановлено джерела поповнення відкритих функціонально-семантичних класів аксіологічної лексики. Визначено роль, місце і функціональні особливості мовних засобів вираження аксіологічних категорій у текстах художнього, науково-технічного та газетного стилів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31
Шифр НБУВ: РА311735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Куниця Т.Ю. 
Виховання відповідальної поведінки в учнів 7 - 8-х класів загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т.Ю. Куниця ; АПН України. Ін-т пробл. виховання. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз стану проблеми виховання відповідальної поведінки в учнів VII - VIII класів на засадах педагогіки. Розкрито суть, структуру та зміст поняття "відповідальна поведінка підлітка" та визначено шляхи її виховання. Розроблено критерії та показники такої поведінки. З'ясовано її рівні й особливості прояву. Наведено психолого-педагогічні характеристики даних рівнів. Обгрунтовано педагогічні умови та розроблено методику виховання відповідальної поведінки в учнів VII - VIII класів на підставі когнітивного, емоційно-ціннісного, мотиваційного та практичного компонентів з використанням методів активізації виховного процесу: діалогової взаємодії, дискусії, моделювання та реального "проживання" ситуацій морального вибору, самоаналізу, особистісно-орієнтованого підходу у разі добору завдань і доручень, включення підлітків до активної громадської (суспільно-корисної) роботи у школі. Визначено гендерні особливості мотивацію до виховання відповідальної поведінки в учнів старшого підліткового віку. Доведено, що ефективність її виховання підвищується за умов: усвідомлення підлітками суті та змісту відповідальності та відповідальної поведінки особистості; розвитку мотивації до вироблення власної відповідальної поведінки (ціннісного ставлення до себе, інших і предметного світу; набуття досвіду відповідальної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.212 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА358613

Рубрики:

      
14.

Гуменюк С.В. 
Виховання гуманних якостей учнів основної школи у процесі занять фізичною культурою: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.В. Гуменюк ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше обгрунтовано модель формування гуманних якостей учнів у процесі фізичного виховання. Визначено мету, завдання, принципи побудови, психолого-педагогічні механізми, етапи формування гуманних якостей. Запропоновано засоби, методи, форми навчально-виховного впливу й обгрунтовано педагогічні умови реалізації розробленої моделі, якими є формування позитивної мотивації учнів до систематичних занять фізичною культурою на підставі індивідуального підходу, створення сприятливого психологічного клімату у колективі, що забезпечує гуманізацію взаємовідносин між учителями й учнями, залучення батьків до позаурочних форм фізичного виховання школярів, що сприяє покращанню взаємовідносин між батьками та навчальним закладом. Удосконалено засоби (рухливі та спортивні ігри, забави, естафети, теоретичний матеріал, туризм, моральні дилеми, морально-етичні ситуації), методи та форми (ігровий і змагальний, особистий приклад учителя фізичної культури, контроль і самоконтроль, ритуали підтримки та заохочення учнів, групові дискусії й індивідуальні бесіди, покарання та заохочення, стимулювання інтересу й усвідомленої участі учнів у навчальному процесі, уроки фізичної культури, змагання, туристичні походи) фізичного виховання у контексті формування гуманних якостей учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16 + Ч421.354 + Ч511.0 +
Шифр НБУВ: РА367999

Рубрики:

      
15.

Коровіна Р. В. 
Виховання загальнолюдських цінностей у літературній спадщині і громадсько-просвітницькій діяльності В. Г. Короленка: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Р. В. Коровіна ; МОНМС України, Полтав. нац. пед. ун-т ім. В.Г. Короленка. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан болтових вузлів сталевих рам і проведено оцінювання їх надійності. Побудовано моделі вузлів різних типів і проведено числовий аналіз їх напружено-деформованого стану. Проведено експериментальне дослідження напружено-деформованого стану болтових вузлів з різними дефектами. Проаналізовано вплив цих дефектів на несучу здатність вузлів, виявлено характер руйнування вузлів. Проведено порівняння одержаних експериментальних даних з результатами числового моделювання вузлів. Досліджено ймовірнісну роботу болтових вузлів і виявлено вплив дефектів на надійність. Проведено оцінювання надійності болтових вузлів з різними конструктивними рішеннями. Вдосконалено методику розрахунку болтових з'єднань сталевих рам. Розроблено рекомендації для підвищення надійності болтових з'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Короленко, В. Г.
Шифр НБУВ: РА385760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Коровіна Р. В. 
Виховання загальнолюдських цінностей у літературній спадщині і громадсько-просвітницькій діяльності В. Г. Короленка: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Р. В. Коровіна ; МОНМС України, Полтав. нац. пед. ун-т ім. В.Г. Короленка. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан болтових вузлів сталевих рам і проведено оцінювання їх надійності. Побудовано моделі вузлів різних типів і проведено числовий аналіз їх напружено-деформованого стану. Проведено експериментальне дослідження напружено-деформованого стану болтових вузлів з різними дефектами. Проаналізовано вплив цих дефектів на несучу здатність вузлів, виявлено характер руйнування вузлів. Проведено порівняння одержаних експериментальних даних з результатами числового моделювання вузлів. Досліджено ймовірнісну роботу болтових вузлів і виявлено вплив дефектів на надійність. Проведено оцінювання надійності болтових вузлів з різними конструктивними рішеннями. Вдосконалено методику розрахунку болтових з'єднань сталевих рам. Розроблено рекомендації для підвищення надійності болтових з'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Короленко, В. Г.
Шифр НБУВ: РА385760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Скоробагатська О.І. 
Виховні цінності у просвітницькій спадщині членів Попівської академії (кінець ХVІІІ - початок ХІХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.І. Скоробагатська ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз категорії "виховні цінності". Р озглянуто класифікації виховних цінностей. Розроблено критеріальний підхід до їх аналізу, який базується на інтегративному принципі. Проаналізовано розвиток ціннісних аспектів виховання у вітчизняному історико-педагогічному контексті за запропонованою періодизацією. Висвітлено вплив історичних, політичних, соціально-економічних, культурно-освітніх чинників на формування вітчизняної просвітницької думки наприкінці XVIII - початку XIX ст. Досліджено державну, громадську та просвітницьку діяльність учасників Попівської академії, їх суспільно-політичні погляди. Проаналізовано філософські, педагогічні, літературні, публіцистичні й епістолярні твори учасників даної академії та визначено їх ставлення щодо виховних цінностей за логікою наведеної класифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА345596

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Блох Ю.М. 
Внутрішньополітичні дискусії в Англії стосовно зовнішньої політики країни на початку XX століття (1902 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Блох ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження британської супільно-політичної та громадської думки з важливих питань зовнішньої політики початку XX ст., а саме: переходу від традиційної політики "блискучої ізоляції" до блокової політики, укладення союзних договорів з Японією, Францією та Росією, зближення з Німеччиною, питання війни та миру. На рубежі XIX - XX ст. правлячі кола Великої Британії дійшли висновку, що попередня політика "блискучої ізоляції" втратила перспективи щодо успіху через різке загострення міжімперіалістичних суперечностей, і зробили ставку на створення військових і політичних альянсів для збереження "балансу сил" у Європі та світі загалом. Проаналізовано вутрішньополітичну боротьбу, дискусії у парламенті, громадських колах, шляхи пошуку компромісних рішень у процесі здійснення зовнішньополітичного курсу Великобританії урядами Р.Солсбері, А.Бальфура, Г.Кемпбелл-Баннермана, Г.Асквіта. Розглянуто політико-ідеологічні концепції розвитку зовнішньополітичних орієнтирів держави, які складалися на підставі компромісу провідних політичних традицій країни (консервативної, ліберальної та лейбористської).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-5 + Т3(4УКР)5-6 +
Шифр НБУВ: РА348441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Селігей П.О. 
Внутрішня форма назв емоцій в українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / П.О. Селігей ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано семантичні мотивації лексичних назв емоцій у сучасній українській літературній мові. Уперше цілісно відтворено походження назв емоцій. Встановлено тематичні групи лексики, на базі яких з'являються назви. Виявлено метонімічні та метафоричні моделі, відповідно до яких номінуються емоції. Визначені закономірності підкріплено семантичними паралелями з інших слов'янських і неслов'янських мов, а також даними синтаксичної та фразеологічної сполучуваності лексичних назв емоцій. На основі психологічних знань про емоції наведено пояснення семантичних мотивацій. Запропоновано нові підходи до деяких остаточно невирішених проблем загальної теорії внутрішньої форми слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА315574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кравченко О.П. 
Вчення про людину у філософії Георгія Кониського і Григорія Сковороди: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.П. Кравченко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено цілісний компаративістський аналіз філософсько-антропологічних поглядів Г.Кониського та Г.Сковороди. Досліджено літературні пам'ятки XV - XVIII ст. та доведено, що в українській філософії існували певні напрями у трактуванні суті людини, а саме: ранньогуманістичний, утраквістичний, релігійно-містичний та раціоналістична течія нової християнської філософії. Показано найтиповіші риси людини бароко, які грунтуються на ідеях Г.Кониського та Г.Сковороди стосовно співвідношення душі та тіла, теорії пізнання, концепції щастя. Реконструйовано складові практичної філософії Г.Кониського та Г.Сковороди та з'ясовано особливості обгрунтування ними ролі морального вдосконалення людини, пізнання Бога та самореалізації у земному житті як основних чинників досягнення щастя, що свідчить про синтез у межах культури українського бароко філософських ідей, продукованих в інтелектуальному середовищі братських шкіл та Острозького культурно-освітнього осередку, з західноєвропейськими дудховними надбаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46-8 Кониський, Г. + Ю3(4УКР)46-8 Сковорода Г. + Ю216.2 +
Шифр НБУВ: РА346297

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського