Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (99)Реферативна база даних (2053)Книжкові видання та компакт-диски (67)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІНІЙНИЙ$<.>+<.>K=ПРИСТРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 323
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костюк В.І. 
Розробка конструкції та обгрунтування параметрів двофункціонального скошувального пристрою з вертикальними передавальними елементами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.І. Костюк ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1998. — 16 с. — укp.

Розроблено універсальний скошувальний пристрій, створена математична модель процесу руху зрізаної маси, інженерна методика визначення динамічних та конструктивних параметрів пасивного ножа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.8-12,022

Рубрики:

      
2.

Пилипенко М.М. 
Рафінування танталу та дослідження деяких його властивостей: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / М.М. Пилипенко ; Нац. наук.центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню основних закономірностей рафінування танталу фізичними методами (електронно-променевою плавкою, зонною перекристалізацією, електропереносом). Визначено оптимальні параметри зонної перекристалізації танталу і основні домішкові елементи, що обмежують чистоту металу. Запропоновано комплексну схему одержання чистого танталу. Установлено особливості температурного ходу електроопору танталу та вивчено особливості взаємодії танталу з газами. Вперше отримано експериментальні відомості про місцезнаходження атомів азоту у монокристалах танталу. Запропонований в роботі пристрій для аналізу залишкових газів знайшов практичне застосування для оптимізації і автоматизації процесу електронно-променевої плавки металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.15

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Довганюк С.С. 
Дослідження спільної роботи гальм рухомого складу залізниць Польщі в поїздах Укрзалізниці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / С.С. Довганюк ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 1998. — 24 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням теоретичних та експериментальних досліджень по проблемі спільної роботи гальм пристосованого до безперевантажувального руху рухомого складу залізниць Польщі з повітророзподільниками Est3f в поїздах Укрзалізниці. З метою прогнозування динамічної навантаженості рухомого складу з різними гальмівними системами розроблена математична модель комбінованого поїзда, який має різні міжвагонні зв'язки (автозчепки з поглинаючими апаратами та гвинтовий тяговий пристрій з буферами). Опрацьована математична модель пневмомеханічної системи повітророзподільника N 483, що дозволить в подальшому досліджувати динаміку поїздів при гальмуванні з урахуванням впливу на процеси в гальмівній мережі самих повітророзподільників. Приведені результати експериментальних досліджень комбінованих поїздів. На основі їх опрацьована "Инструкция по обслуживанию тормозов цистерн ДЭЦ в поездах УЗ (для осмотрщиков вагонов и машинистов локомотивов)".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О261.16-045

Рубрики:

      
4.

Павленко Л.М. 
Довгозбережне середовище для кріоконсервації сперми бугаїв-плідників та способи його виготовлення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Л.М. Павленко ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

З використанням сучасних методів досліджень встановлено захисний ефект термостабільного антишокового компоненту жовтка при дії низьких температур на спермії. В модельних дослідженнях доведено ідентичність його біологічної дії при кріоконсервації статевих клітин в порівнянні з нативним жовтком. Установлена можливість хіміко-термічної стерилізації середовища з жовтком. На цій основі розроблено і випробувано в виробничих умовах з позитивними результатами довгозбережне середовище і способи його виготовлення. Воно підвищує санітарно-гігієничний рівень роботи племінних підприємств, запобігає поширенню заразних і незаразних захворювань, які розповсюджуються з жовтком, а також забезпечує раціональне використання жовтка і всіх компонентів при виготовленні середовища для кріоконсервації сперми бугаїв. Розроблено асептичний спосіб та пристрій для оцінки рухливості сперміїв в еластичних упаковках з метою підвищення санітарно-гігієнічного рівня роботи пунктів штучного осіменіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44,022

Рубрики:

      
5.

Носенко О.М. 
Клініко-морфологічна діагностика внутрішнього ендометріозу матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Носенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

На основі вивчення і зіставлення клінічних, інструментальних даних обстеження пацієнток з внутрішнім ендометріозом матки та результатів гістологічного дослідження відповідних операційних матеріалів виявлені можливості гістеросальпінгографії, ультразвукового дослідження та гістероскопії в діагностиці цього захворювання та відповідні специфічні інструментальні маркери. Простежено клініко-морфологічні паралелі у хворих на внутрішній ендометріоз матки з різними його формами та в різні періоди життя жінки. Розроблено пристрій для голкової пункційної біопсії міометрія. Розроблено спосіб діагностики внутрішнього ендометріозу матки з застосуванням гістероскопічної голкової пункційної біопсії міометрія, попереднього трансвагінального та одночасного трансабдомінального ультразвукового дослідження. Вивчено морфофункціональні особливості еутопічного ендометрія, ендометріоїдних гетеротопій і яєчників у залежності від клініко-морфологічної форми захворювання та періодів життя жінки. Висвітлена роль внутрішнього ендометріозу матки в розвитку поєднаної доброякісної патології матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

      
6.

Тарахонич О.І. 
Лапароскопічні методики в лікуванні гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.І. Тарахонич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням особливостей застосування лапароскопічних методик в лікуванні хворих з важкими формами гострого панкреатиту. Висвітлено результати лікування 65 хворих, у яких було застосовано такі методики. Приділено увагу стандартизацї лікувально-діагностичного процесу на основі шкал Ranson, Glasgow, APACHE - II та SAPS. Розроблено методику лапароскопічної кріодеструкції вогнищ панкреонекрозу. Вивчено особливості заживлення ділянок кріодеструкції в залежності від стадії формування пакреонекрозу. Показано залежність лікувального ефекту перитонеального діалізу від глибини розташування патологічного процесу в підшлунковій залозі. Створено оригінальний пристрій для дренування черевної порожнини. На основі отриманих результатів досліджень розроблена раціональна тактика лікування хворих з важкими формами гострого панкреатиту з врахуванням можливостей лапароскопічних методик. Застосування лапароскопічних методик дозволило зменшити кількість ускладнень та летальних наслідків до 10,78% з 24,14% при оперативному та до 16,30% при консервативному лікуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Гнітько С.М. 
Пристрій для вібраційного ущільнення бетонних сумішей та переміщення виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / С.М. Гнітько ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуті питання створення керованого вібраційного пристрою, проведені динамічні та технологічні дослідження розробленого пристрою для вібраційного ущільнення бетонних сумішей та переміщення виробів. Складені й проаналізовані математичні моделі різних конструктивних схем вібропристрою з керованим й некерованим віброзбуджувачем, який генерує кругові коливання. Розроблено дослідно-промисловий зразок вібропристрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.205.567-57

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Стрілецький Ю.Й. 
Розробка методики та пристрою для дистанційного контролю стану ізоляційного покриття підземних газопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.Й. Стрілецький ; Івано-Франків. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 17 с. — укp.

Розглянуто засоби контролю стану ізоляційного покриття підземних магістральних газопроводів. Параметром контролю вибрано залежність затухання струму від ступеня пошкодженості ізоляційного покриття. Розроблено способи визначення струму в підземному газопроводі, які дають змогу одночасно визначити струм в газопроводі і відстань від його осі до пристрою контролю з виключенням впливу сторонніх однорідних магнітних полів. Розроблено пристрій для контролю стану покриття за запропонованим способом. Проведена теоретична оцінка вірогідності визначення місць пошкодження ізоляції. Проведено експериментальну перевірку розробленого пристрою в польових умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-083.07

Рубрики:

      
9.

Михайловський Ю.Б. 
Розробка голкофрезових подрібнювачів для переробки текстильних відходів легкої промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / Ю.Б. Михайловський ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу переробки текстильних матеріалів в голкофрезових подрібнювачах. На основі проведених досліджень розроблені методики проектування обладнання для переробки відходів текстильних матеріалів, що забезпечують при реалізації в промисловості високоефективну переробку текстильних відходів (зменшення забруднення навколишнього середовища та отримання додаткового джерела сировини). Отримані аналітично і перевірені експериментально моделі процесу транспортування текстильного матеріалу в каналі та його подрібнення голкофрезовим робочим органом, які дозволяють розраховувати конструктивно-кінематичні параметри голкофрезового подрібнювального пристрою та властивості матеріалу, що переробляється. Розроблені конструкція, алгоритми та програми для ЕОМ, що дозволяють отримувати раціональні конструктивні і технологічні параметри голкофрезового подрібнювача, враховуючи властивості матеріалу, що переробляється. Сформульовані рекомендації по конструктивному оформленню і режимах роботи голкофрезового подрібнювача. На базі проведених досліджень розроблено, спроектовано і виготовлено промислово-дослідний пристрій для подрібнення відходів на Хмельницькому комбінаті будівельних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М309-5-02

Рубрики:

      
10.

Барков О.В. 
Черезкістковий компресійний остеосинтез при лікуванні переломів шийки стегнової кістки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Барков ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Представлені результати експериментальних досліджень та аналіз результатів лікування хворих з переломами шийки стегнової кістки. В експерименті на препаратах проксимального відділу стегнової кістки, взятих із трупів, вивчені їх анатомічні особливості. Встановлено наявність каналу шийки стегнової кістки, що проходить під малим вертлюгом та має овальну форму з приплющенням спереду. Сконструйовано пристрій для компресійного остеосинтезу переломів шийки стегна. Вивчено травматичність фіксаторів, які застосовувались при остеосинтезі переломів шийки стегна. Розроблено малотравматичну методику лікування переломів шийки стегнової кістки, яка створює оптимальні умови для остеорепарації, дозволяє отримати добрі та задовільні результати у 87,1% пацієнтів та скорочує термін консолідації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53

Рубрики:

      
11.

Кашаба А.Є. 
Плазмова компенсація іонних пучків в поперечному магнітному полі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / А.Є. Кашаба ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням транспортування і плазмової компенсації іонних пучків малих і середніх енергій в поперечному магнітному полі в іонно-плазмових системах з нееквіпотенціальними межами. Вперше виявлено, експериментально і теоретично досліджено ефект автокомпенсації іонного пучка за рахунок надходження електронів із плазми несамостійного газового розряду, що збуджується в просторі транспортування при наявності поперечного або локально-неоднорідного квазіповздовжнього магнітного поля в межах іонного пучка. Побудовано феноменологічну модель плазмової компенсації іонного пучка в поперечному магнітному полі, що пов'язує потенціал іонно-пучкової плазми з параметрами іонно-плазмової системи. Встановлено механізм динамічної зарядової декомпенсації іонного пучка і побудовано модель формування і релаксації віртуального анода. На основі результатів роботи запропоновано спосіб і пристрій, за допомогою яких здійснюється плазмова компенсація іонних пучків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.63,022

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Бабаєв М.М. 
Методологія інформаційного забезпечення вантажних та пасажирських перевезень на основі автоматизації процесів розпізнавання рухомих об'єктів залізничного транспорту: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.08 / М.М. Бабаєв ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення методів управління перевізним процесом на базі створення автоматизованих систем розпізнавання транспортних засобів. Розвивається новий напрямок у побудові подібних систем, який грунтується на впровадженні інформаційних технологій, орієнтованих на незамкнені транспортні потоки. Запропоновано алгоритми роботи і синтезовано пристрої, які формують образ рухомого складу, що контролюється. Представлено оптимальний за критерієм максимуму апостеріорної ймовірності пристрій визначення кількості колісних пар вагонів. Розглянуто методологію застосування пристроїв інформаційного забезпечення перевізного процесу в системах управління перевезеннями для регіонів, напрямів дороги, сортувальних станцій і метрополітенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О280.31-5-05

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Кириченко В.І. 
Обгрунтування конструктивних параметрів та режимів роботи млинів примусового подрібнення з обертальним інтенсифікатором: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.06 / В.І. Кириченко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному і експериментальному обгрунтуванню нового напрямку поліпшення барабанних млинів. Запропоновані ресурсозберігаючий млин примусового подрібнення та засоби забезпечення працездатності, профілі розвантажувальних елеваторів одночасного ковзання, спеціальна конструкція обмоток збудження синхронних двигунів та програмно-комбінований пристрій електричного вирівнювання навантажень гілок приводу. Розроблені методики визначення розмірів та навантажень млинів, математичні моделі та рекомендації по вибору режимів примусового подрібнення різних матеріалів, теоретичні засади по визначенню напруженостей, зусиль та моментів клиноподібної зони, уточненню складових потужності приводів та визначення параметрів розщеплених обмоток збудження двигунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5

Рубрики:

      
14.

Задорожний С.В. 
Удосконалення технології переробки винограду з використанням модернізованих дробарно-гребневіддільних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / С.В. Задорожний ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 1999. — 17 с. — укp.

Роботу присвячено удосконаленню технології переробки винограду в умовах південного берегу Криму і приготування з нього ординарного високоякісного портвейну. Вперше показано, що валкова дробарка-гребеневіддільник сприяє збереженню у м'язгі заізюмлених ягід, однак при переробці високоцукристого винограду з дрібною ягодою (Бастардо магарацький, Каберне-Совіньон) спостерігається погане соковідділення. Зменшення розміру міжвалкового отвору подрібнювача сприяє підвищенню якості міцних вин. Запропоновано пристрій додаткового руйнування структури м'язги (ДРСМ) для дробарки Т1-ВДГ-20, що підвищує реологічні властивості м'язги, збільшує об'ємну долю вільного соку, полегшує екстракцію фенольних речовин, збільшує потужність поточної лінії переробки винограду. Розроблено технологію виготовлення нового ординарного міцного вина "Портвейн Малореченський" і з використанням термовиніфікації м'язги та обробкою пристроєм ДРСМ. Запропоновано теплову обробку купажу міцних виноматеріалів у спеціально обладнаному резервуарі із нержавіючої сталі на сонці із складеною в ньому відпрацьованою дубовою клепкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.021-5

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Мітюк Л.О. 
Моделювання розповсюдження пружних хвиль у шаруватих гірських породах для оцінки сейсмічної дії вибуху: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Л.О. Мітюк ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Вибрані та обгрунтовані математичні моделі , що базуються на рівняннях теорій пружності та рідких середовищ відповідно для порід зі значним опором зсувним напруженням і за відсутності його. З використанням стереомеханічної теорії удару отримані формули для розрахунку параметрів відбитих і заломлених хвиль від плоскої межі відокремлення порід і грунтів. Виконана кількісна оцінка ефекту екранування хвиль пружними шарами з різними механічними властивостями. Розглянуто дію плоскої ударної хвилі на нескінченно довге жорстке включення прямокутного перерізу. Розв'язана задача про трансформацію хвиль з криволінійними фронтами при товщині шарів, близької до радіусів кривизни хвиль. Розроблена та апробована методика комп'ютерного моделювання хвильових процесів у широкому діапазоні зміни геометричних, фізикомеханічних параметрів шарів порід і зарядів. Експериментально досліджено проходження ударних хвиль через гранітні зразки різної товщини, між якими в щілинах була вода, пузирчата поліетиленова плівка, повітря. Отримана кореляційна залежність коефіціента гашення від товщини гранітних зразків. Створено пристрій для ведення підривних робіт під водою, на який отримано патент. Ефективність теоретичних результатів доведена позитивним їх збігом з результатами експериментів автора та інших дослідників, що дозволяє рекомендувати розроблену методику моделювання розповсюдження пружних хвиль під час ведення підривних робіт у шаруватих гірських породах для оцінки сейсмічної дії вибуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3

Рубрики:

      
16.

Клітинський Ю.В. 
Етіопатогенетичне обгрунтування лікування стійких функціональних зміщень нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.В. Клітинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено та систематизовано дисфункційні стани зубо-щелепного апарату (384 пацієнти). Вивчено етіологію та патогенез стійких функціональних зміщень нижньої щелепи, їх клінічні прояви (124 пацієнти). Систематизовано стійкі функціональні зміщення нижньої щелепи (СФЗНЩ) залежно від етіології, механізму розвитку, супутньої патології. Удосконалено діагностику СФЗНЩ. Запропоновано комплексну стандартизовану схему діагностичного процесу. Розроблено схему патогенетичного лікування СФЗНЩ, що передбачає комплексне застосування параоклюзійної шини та системного зшліфовування оклюзійних поверхонь зубів. Виготовлено пристрій для діагностики та лікування стійкого функціонального зміщення нижньої щелепи. Удосконалено методику корекції оклюзійних поверхонь зубних рядів. Визначено шлях профілактики СФЗНЩ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0
Шифр НБУВ: РА311474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Стародуб В.М. 
Розробка імунних сенсорів на основі поруватого кремнію та дослідження їх функціональних характеристик: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / В.М. Стародуб ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*874в760.74,022 + Р281.779
Шифр НБУВ: РА308710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Баласмех Фірас Касем Мухаммед 
Розробка методів та засобів підвищення функціональної надійності та електробезпеки розподільних мереж промислової зони м. Аммана (Йорданія): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Фірас Касем Мухаммед Баласмех ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено принципи і технічні засоби підвищення рівня експлуатаційної надійності й електронебезпеки розподільних мереж і мереж живлення напругою 11 і 33 кВ промислової зони м.Аммана на основі обмеження і заглушення перехідних процесів у випадку несимметричних пошкоджень, виявлення та локалізації місць пошкодження за рахунок оптимізації режимів нейтралі та удосконалення методів і засобів захисту. Встановлено характер і ступінь впливу параметрів ізоляції мереж відносно землі та режиму однофазного замикання на землю на значення і взаємні фазові співвідношення параметрів нульової послідовності й аварійних струмів за умов різних режимів роботи нейтралі. Надано оцінку впливу режиму нейтралі та показники функціональної надійності та електронебезпеки електричних мереж. Розроблено: рекомендації стосовно оптимізації режиму нейтралі мереж напругою 11 і 33 кВ; пристрій селективного захисту від замикань на землю для розподільних мереж з компенсованою нейтраллю; метод і пристрій контролю і змін ступеня розладу компенсуючого пристрою в нейтралі мережі від резонансного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з279.1-082н65
Шифр НБУВ: РА310399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Хліпальський Ю.З. 
Діагностування дефектів кліток роторів асинхронних двигунів з закритими пазами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Ю.З. Хліпальський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено пристрій для діагностування дефектів кліток короткозамкнених (КЗ) роторів асинхронних двигунів (АД) потужністю до 100 кВт. Проведено аналіз і порівняння ефективності відомих методів і засобів неруйнівного контролю та технічного діагностування обмоток КЗ роторів АД, здійснено їх класифікацію. На підставі аналізу похибок процесу діагностування КЗ кліток запропоновано способи їх зменшення та усунення на етапі розробки пристрою та в процесі обробки контрольованих сигналів. Досліджено новий трансформаторний спосіб і пристрій для діагностування дефектів у КЗ клітках, що базується на використанні індуктора з розімкненою магнітною системою, за допомогою якого підвищено чутливість і точність діагностування дефектів у роторах з закритими пазами. Створено математичні моделі для дослідження запропонованої конструкції індуктора. Висвітлено методики проведення досліджень. Визначено поріг чутливості пристроїв для контролю та діагностування КЗ кліток роторів АД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-042-082.5
Шифр НБУВ: РА312561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Оде Халіль Д. Абу Дарвіш 
Дослідження модульованих дуг і розробка високоресурсного плазмотрона для обробки порошкових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / Оде Халіль Д. Абу Дарвіш ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 17 с. — укp.

Рзв'язано конкретну наукову задачу, пов'язану з розробкою високоресурсного плазмотрона з метою обробки порошкових матеріалів і пошуку методів підвищення його працездатності та ефективності. Створено однокамерний лінійний плазмотрон з газовихревою стабілізацією дуги потужністю до 50 кВт, що містить порожнисті мідні електроди, всередині яких виконано поперечні (гвинтові) канавки, які сприяють розщепленню катодної та анодної дільниць дуг і розподілу струму за довжиною розрядного каналу. Доведно, що така конструкція дозволила збільшити ресурс роботи у порівнянні з відомими розробками напилювальних плазмотронів більш, ніж удвічі. Ресурс роботи плазмотрона й ефективність обробки порошкових матеріалів можуть бути значно підвищені за рахунок впливу на позитивний стовп дуги зовнішніх електричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-5 + К663.033
Шифр НБУВ: РА309192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського