Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (8)Наукова електронна бібліотека (98)Реферативна база даних (1786)Книжкові видання та компакт-диски (391)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=КУСТ$<.>+<.>K=ТОПЛИВН$<.>+<.>K=СУСПЕНЗИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кустовський С.М. 
Дидактичні умови організації самостійної навчально-пізнавальної діяльності майбутніх економістів у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.М. Кустовський ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено дидактичні умови підвищення ефективності організації самостійної навчально-пізнавальної діяльності студентів (СНПДС) економічних спеціальностей як складової професійної освіти. Розкрито суть поняття "самостійна навчально-пізнавальна діяльність студентів - майбутніх економістів", розглянуто критерії, показники ефективності даної діяльності, проаналізовано проблеми визначення та класифікації видів СНПДС. Визначено дидактичні умови підвищення ефективності самостійної навчально-пізнавальної діяльності даних студентів, зокрема: новітні інформаційні технології, кейс-методику, проблемне навчання, технологію навчання у малих групах, інтегрований підхід. Запропоновано визначення СНПДС, а також розкрито суть поняття "інтегровані завдання". Розроблено методику організації самостійної навчально-пізнавальної діяльності майбутніх економістів у поєднанні з кейс-методикою, інтегрованими заняттями, новітніми інформаційними технологіями, проблемним навчанням, навчанням у малих групах. Розроблено та впроваджено механізм визначення типологічних груп і рівнів сформованості вмінь і навичок самостійного навчання, визначено критерії оцінювання результатів виконання завдань для самостійного опрацювання. Доведено й експериментально перевірено взаємозв'язок дидактичних умов організації зазначеної СНПДС й ефективності навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р31(4УКР) + Ч481.203 +
Шифр НБУВ: РА338226

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Малєєва Т.І. 
Діяльність земських установ Полтавської губернії з розгортання традиційних українських промислів у період з 1864 по 1914 роки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Т.І. Малєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вперше залучено до наукового обігу широке коло виявлених фондових джерел Центрального державного історичного архіву України, Державного архіву Полтавської області, Інституту рукописів національної бібліотеки України ім. В. Вернадського. Детально переглянуто періодичну пресу, що видавалась у Полтавській губернії в період 1864 - 1914 рр. та узагальнено дані земських періодичних видань. Обгрунтовано основну періодизацію урядової та земської діяльності, спрямованої на вдосконалення та розвиток кустарної промисловості, досліджено еволюцію понятійного апарату кустарництва. Розкрито напрямки діяльності земських установ Полтавської губернії у сфері кустарної промисловості. Визначено форми та методи пропагування та популяризації кустарної промисловості у практиці земств. Виокремлено основні характерні особливості кустарної промисловості Полтавської губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ПОЛ)5-536.2 +
Шифр НБУВ: РА323184

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кустовська О.В. 
Еколого-економічне обгрунтування формування сільськогосподарського землекористування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / О.В. Кустовська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та методичні підходи до обгрунтування формування сільськогосподарського землекористування. Визначено тенденції трансформації даного виду землекористування у процесі земельної реформи на регіональному рівні та здійснено еколого-економічну оцінку її наслідків. Установлено передумови формування товарного сільськогосподарського виробництва шляхом об'єднання (консолідації) дрібних землекористувань. Запропоновано поняття "однорідний земельний масив". Визначено еколого-економічні напрями трансформації угідь, рівень обгрунтованості однорідних земельних масивів, механізм їх формування за доцільністю використання, критерії класифікації однорідних земельних масивів за придатністю грунтів для вирощування сільськогосподарських культур. Запропоновано еколого-економічну модель сталого розвитку землекористування (на прикладі Київської області), яка базується на приципах сталого розвитку та класифікації земель для використання за цільовим призначенням. Удосконалено методичні підходи до природно-сільськогосподарського районування й уточнено схему такого районування Київської області. Обгрунтовано комплекс заходів стосовно екологічної регламентації сільськогосподарського землекористування. Обчислено еколого-економічну ефективність формування оптимального за розмірами екологобезпечного землекористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 +
Шифр НБУВ: РА356775

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кустов Д.Ю. 
Зміни поведінки і деяких констант гомеостазу у щурів на різних стадіях естрального циклу, при гонадній недостатності та її корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Д.Ю. Кустов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни лейкоцитарної формули, водно-сольового обміну та грумінгу у білих щурів на різних стадіях естрального циклу, за гонадної недостатності, після гормональних і трансплантаційних варіантів її корекції. Встановлено, що зміна рівня статевих гормонів у крові на різних стадіях естрального циклу призводить до коливань значень досліджуваних показників. Виявлено, що оваріальна недостатність супроводжується порушенням процесу продукування статевих стероїдів, зникненням естрального циклу, зниженням загальної кількості циркулюючих у крові лейкоцитів (в основному - за рахунок лімфоцитів за умови збільшення кількості еозинофлів і моноцитів), а також зниженням добового споживання води за збільшеного споживання сольового розчину, підвищенням діурезу й екскреції іонів хлору з сечею та зниженням грумінгової активності. Доведено, що екзогенне введення естрадіолу відновлює початковий рівень більшості параметрів гомеостазу, проте його ефект є нетривалим. Виявлено, що трансплантаційні варіанти кореції значною мірою сприяють відновленню фізіологічної норми лейкоцитарної формули, водно-сольового обміну та грумінгу. З'ясовано, що використання для трансплантації алогенної культури оваріальних тканини більш ефективне, ніж застосування ксеногенної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.18-29 + Р712.5-29 +
Шифр НБУВ: РА367320

Рубрики:

      
5.

Низова Л.В. 
Інтеграція дрібного виробника в радянську соціально-економічну систему: на прикладі кустарно-ремісничого виробництва УРСР: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Низова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 40 с. — укp.

Розглянуто активний "перехідний період" від феодально-капіталістичних відносин як узагальнювального для столипінського, ленінського та сталінського етапів модернізації країни. На підставі порівняння політики інтеграції населення в дореволюційний час Столипіна та післяреволюційний Леніна та Сталіна виявлено загальні процеси перехідного періоду від феодально-капіталістичних відносин. У різних урядів для переходу від феодально-капіталістичних форм наявною була проблема інтеграції представників сільського господарства (зокрема, малоземельних селян), кустарно-ремісничого виробництва й інших дрібних власників в індустріальні відносини. За кожного уряду інтеграційні процеси відбувалися по-різному, але з державно-монополістичною формою управління та спільною боротьбою з посередником між владою та виробником у країні - особливим явищем у дрібному підприємництві перехідного періоду, що відбувалося одночасно з розвитком товарно-грошових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА360563

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кустовська М.О. 
Концепція "живого життя" у творчості Ф.М.Достоєвського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.О. Кустовська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено витоки й характер функціонування поняття "живе життя" у російській культурі XIX - XX ст., виявлено своєрідність осмислення його Ф. Достоєвським. Проаналізовано семантику концепту "живе життя" в художньому й публіцистичному дискурсах письменника. Розкрито способи втілення художньої концепції "живого життя", визначено її виняткове місце й значення в художній системі автора. Доповнено положення щодо поетики образу "живого життя", вибудовано систему символів, пов'язаних із ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4Достоєвський Ф.М.534 +
Шифр НБУВ: РА366844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Голець В.В. 
Кооперативний рух Північного Лівобережжя України в період непу (20-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Голець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення і розвитку кооперативного руху Північного Лівобережжя України в період непу (1920-ті рр.). На підставі аналізу широкого кола історичних джерел з'ясовано суть політики більшовиків у період непу. Розглянуто діяльність споживчих кооперативних товариств, особливості утворення сільськогосподарських об'єднань, формування мережі кредитної та розвиток робітничої і кустарно-промислової кооперації регіону, наведено характеристику різних форм невиробничих кооперативних відносин. Обгрунтовано тезу про необхідність вивчення вітчизняного історичного досвіду кооперативного будівництва в Україні та шляхи його відродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2 +
Шифр НБУВ: РА329612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кустра 
Методи та засоби попереднього опрацювання наборів однотипних зображень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Наталія Омелянівна Кустра ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632
Шифр НБУВ: РА359324

Рубрики:

      
9.

Василик І.О. 
Мінливість продуктивності рослин в популяції винограду сорту Мускат рожевий і відбір високопродуктивних клонів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / І.О. Василик ; УААН. Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено внутрішньосортову мінливість популяції сорту "Мускат рожевий" та виявлено його високопродуктивні клони за сукупністю біологічних і господарських ознак на базі методу виділення "крайніх" і "середніх" фенотипів. Встановлено, що популяція сорту "Мускат рожевий" характеризується високим ступенем мінливості кількісних ознак, що підтверджено анормальністю їх розподілу, високими коефіцієнтами асиметрії, ексцесу та варіації. Відзначено, що висока мінливість кількісних ознак свідчить про наявність позитивних і негативних відхилень, тобто про гетерогенність популяції сорту. Методом кластерного аналізу з групи "крайніх" фенотипів виділено 17 кусто-клонів з високими показниками індексу продуктивності сирої маси грони та маси цукру грони. З групи "середніх" фенотипів виділено 6 кущів, що характеризуються стабільними високими біолого-господарськими показниками й є найбільш типовими для даної популяції сорту "Мускат рожевий". Виявлено, що незалежно від варіювання погодних умов за роки досліджень кондиції урожаю з виділених кусто-клонів сорту "Мускат рожевий" є стабільні та більш близькі до оптимальних норм, необхідних для виробництва десертних вин лікерного типу ніж у цілому за вихідним сортом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА351596

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Кустова О.К. 
Онотогенез і біоморфологічні особливості IOcimum basilicum/I L. при інтродукції в Донбасі: Автореф. дис... канд. біол. наук / О.К. Кустова ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено характерні риси етапів онтогенезу різновидів O. basilicum. Встановлено терміни та тривалість вікових станів індивідуального розвитку виду за умов інтродукції в Донбасі. Вперше виявлено структурні особливості морфогенезу вегетативних органів O. basilicum та їх функціональний зв'язок з умовами зростання. На підставі вивчення особливостей розвитку та біоекологічних досліджень різних зразків O. basilicum оцінено їх життєвість. Визначено рівні адаптації виду за ознакою швидкостиглості різновидів. Вперше вивчено особливості біології цвітіння та плодоношення різновидів O. basilicum у регіоні, що дозволяє прогнозувати терміни дозрівання насіння, насіннєву продуктивність і успішність інтродукції зразків різного географічного походження. Вивчено внутрішньовидову мінливість вегетативних і генеративних органів O. basilicum. З'ясовано частоту та ступінь варіабельності зразків, виявлено типові та сортові ознаки, з позиції структурного підходу та модульного принципу описано суцвіття O. basilicum. Виявлено зв'язок формотворення суцвіть з насіннєвою продуктивністю виду й успішністю його інтродукції. Складено дихотомічний ключ визначення різновидів O. basilicum за додатковими достовірними ознаками - параметрами квіток, еремів і листків. Досліджено адаптивні значення анатомо-морфологічних структур рослин. Встановлено напрямок адаптивних реакцій O. basilicum - ксерофітизація епідермісу листків за умов дефіциту вологи. На підставі результатів комплексних досліджень виділено перспективні продуктивні екотипи, адаптовані до екологічних умов регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.16Lam*33*851.214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Буравський О.А. 
Поляки Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. Соціально-економічне становище та культурний розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Буравський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Із використанням широкого кола джерел досліджено соціально-економічне становище та культурний розвиток польської національної меншини Волині. Установлено чисельність та розселення польського етносу в краї у другій половині XIX - на початку XX ст., проаналізовано його безправне становище в складі Російської імперії. Охарактеризовано ступінь розвитку основних галузей господарства поляків - землеробства, цукроваріння, винокуріння, а також борошномельного, кустарного виробництва та торгівлі. Вивчено стан писемності та освіти поляків України, рівень їх національної свідомості, громадське і культурне життя. За результатами дослідження обгрунтовано висновок, що поляки зробили значний внесок у розвиток сільського господарства, фабрично-заводського виробництва, освіти та культури краю другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5 + Т3(4УКР=9ПОЛ)5 +
Шифр НБУВ: РА325850

Рубрики:

      
12.

Ткаченко І.В. 
Приватна промисловість Москви в роки нової економічної політики: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Ткаченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження процесу формування та функціонування промисловості Москви у приватно-орендній та приватновласницькій організаційних формах у роки непу. На основі вивчення широкого кола джерел охарактеризовано стан промисловості Москви напередодні проголошення нової економічної політики. Визначено причини повернення радянського керівництва до практики використання приватної ініціативи у промисловості періоду непу. Розглянуто процес формування приватноорендного сектору промисловості Москви, досліджено його етапи й особливості. Проаналізовано специфіку приватнопідприємницької діяльності у дрібному та кустарно-ремісничому виробництвах столиці. З'ясовано фактори, які сприяли незаконній діяльності приватних промисловців. Виявлено причини й охарактеризовано етапи, методи обмеження та згортання приватної промисловості. Розглянуто процес формування податково-кредитної політики у період непу, розкрито її класовий характер. Показано роль фінансових важелів у процесі обмеження накопичення коштів у приватному секторі промисловості. Доведено неможливість функціонування приватного підприємництва у промисловості за умов формування директивно-планової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2-2М)613-2 +
Шифр НБУВ: РА348975

Рубрики:

      
13.

Лісняк Н.О. 
"Присвята Жовтню" (№2) і "Першотравнева" (№3) симфонії Д.Шостаковича в контексті часу. Дослідницька доля. Концепція. Драматургія: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.О. Лісняк ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено докладний аналіз тексту Другої симфонії Д. Шостаковича у контексті протистояння пролетарського й авангардного мистецтва. Висвітлено дискусію, присутню у другій половині 1920-х рр. стосовно питання суті та змісту нового мистецтва. Зроблено припущення щодо причин, внаслідок яких написана "на замовлення" Друга симфонія зустріла несхвалення влади. Проаналізовано дані, одержані на базі архіву Д. Шостаковича (у Москві) з атрибутованими автографами композитора, згідно з якими роботу над Другою симфонією було розпочато задовго до одержання замовлення Держвидаву. Це дало змогу внести зміни до "портрету" даного твору, що існував у радянському музикознавстві та присутній у деяких сучасних дослідженнях. Здійснено детальний аналіз Третьої ("Першотравневої") симфонії з урахуванням основних координат стилю Д. Шостаковича. Зроблено спробу програмного тлумачення. Запропоновано виявлені образно-тематичні алюзії та асоціації. Представлено цікаві історичні та художні паралелі цього твору доробку видатних сучасників Д. Шостаковича (А. Платонова, Б. Кустодієва, І. Ільфа та Є. Петрова), що дозволило розвинути уявлення про концептуальні параметри "Першотравневої симфонії".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4РОС)6-81 Шостакович Д. + Щ313(4РОС)6-81 Шостакович Д. + Щ313(4РОС)6-81 Шостакович Д.
Шифр НБУВ: РА360757

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Клименко В. В. 
Промислова кооперація в УРСР у повоєнний період (1944 - 1960 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Клименко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено ступінь розробки теми у вітчизняній та зарубіжній історіографії. Виявлено та введено до наукового обігу значний масив раніше неоприлюднених архівних джерел. Показано, що за складних господарсько-економічних умов відбудовного періоду влада, не афішуючи це, пішла на значні поступки для кустарно-промислової кооперації, фактично значно розширила умови для розвитку приватної виробничої ініціативи. З'ясовано виробничий потенціал кооперативних об'єднань 1940-х - 1960 рр. Проаналізовані основні напрямки діяльності різних систем промислової кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)620.08 + Т3(4УКР)63-23
Шифр НБУВ: РА381141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Кустовська А.В. 
Родина ICornaceae/I (Dumort.) Dumort. в Україні (система, біологічні особливості, народногосподарське значення): Автореф. дис... канд. біол. наук / А.В. Кустовська ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.24Cor
Шифр НБУВ: РА318595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Вановська І. М. 
Розвиток жіночого домашнього підприємництва в гендерному просторі українського села у другій половині XIX - на початку XX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. М. Вановська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історіографію обраної проблеми, продемонстровано новий концептуальний підхід до її вивчення. Введено в науковий обіг нові матеріали з історії українських осередків жіночого кустарництва, упорядковано науково-теоретичний та термінологічно-ідентифікаційний апарат аналізу жіночого підприємництва. Доведено, що широкому розвитку в Україні жіночого домашнього підприємництва сприяли чисельні фактори, з'ясовано роль і місце жіночих промислів в розвитку українського пореформеного села. Простежено еволюцію тендерних відносин пов'язаних з кустарною промисловістю на різних етапах розвитку, з'ясовано причини їх переходу з одного рівня на інший. Висвітлено особливості та послідовність основних технологічних процесів, що були властиві жіночим промислам і ремеслам, і пов'язані з ними професійні знання та звичаї. Визначено традиційний асортимент виробів українських майстринь, їх функціональні та художні якості, ареал і форми збуту. Охарактеризовано специфіку життя селянок-підприємниць, їх місце в родині та суспільстві, економічний стан їх господарств за різних умов і на різних етапах історичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-2
Шифр НБУВ: РА379265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Малишев О.В. 
Розвиток кустарної промисловості в Харківській губернії у другій половині XIX - на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Малишев ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено історію кустарної промисловості та системи професійно-ремісничої освіти у Харківській губернії у другій половині XIX - на початку XX ст. З використанням широкого кола архівних і опублікованих матеріалів детально проаналізовано розвиток кустарної промисловості регіону, охарактеризовано її підтримку органами влади, виявлено комплекс регіональних особливостей її еволюції. Висвітлено специфіку розвитку професійно-ремісничої освіти у Харківській губернії. Значну увагу приділено розвитку мережі земських Олександрівських ремісничих училищ як найбільш цілісної, уніфікованої системи професійно-ремісничої освіти регіону, а також результатам і питанням ефективності її роботи за умов Харківської губернії кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-3ХАР)52 +
Шифр НБУВ: РА337039

Рубрики:

      
18.

Шеліхова В.В. 
Розвиток cелянських промислів Слобожанщини (60 - 80-ті рр. XIX ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Шеліхова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено розвиток промислів у селянському господарстві, показано їх місце у структурі національної сукупної спадщини українського народу. Описано основні види діяльності кустарних виробників Слобідської України 1860 - 1880 рр. Охарактеризовано процес поширення ринкових відносин і становлення селянського підприємництва. Визначено форми селянських промислів в єдності їх складових елементів, у динаміці та ступені їх розвитку у різних регіонах Слобожанщини. Визначено їх вплив на всі аспекти життя українського села. Увагу приділено визначенню історичної сутності та перспективності промислів як однієї з форм дрібнотоварного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)5-23 +
Шифр НБУВ: РА367786

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Кустов М.В. 
Розробка вогнегасного складу підвищеної ефективності на основі водних стабілізованих емульсій для гасіння пожеж класу "А": автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / М.В. Кустов ; Ун-т цивільного захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлена математична залежність вогнегасної здатності рідких систем від їх фізико-хімічних властивостей під час гасіння пожеж класу "А", що дозволяє за виконання мінімальної кількості експериментів підбирати максимально ефективні вогнегасні системи. Одержано модель залежності ефективності гасіння пожежі від хімічного складу та на її основі запропоновано склад вогнегасної емульсії підвищеної ефективності для гасіння пожеж класу "А". Встановлено вперше оптимальну дисперсність вогнегасних емульсій, за якої досягається максимальний ефект пожежогасіння. Розроблено математичну модель динаміки поведінки дисперсних часток емульсії в тепловому потоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА369334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Кустурова 
Розробка гуматно-біополімерного бурового розчину з низьким вмістом твердої фази для буріння свердловин в умовах родовищ Дніпровсько-Донецької западини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / Олена Валеріївна Кустурова ; Івано-Франківський національний технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.030.1
Шифр НБУВ: РА351839

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського