Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=КУРСОУТВОРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Жмурко Н. В. 
Валютно-курсова політика в умовах відкритої економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Н. В. Жмурко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну суть валютно-курсової політики України, розроблено класифікацію чинників валютного курсоутворення, розглянуто теорії регулювання обмінного курсу держави. Визначено рівень неофіційної доларизації вітчизняної економіки загалом, і в розрізі кредитного та депозитного секторів відкритої економіки України. Встановлено особливості проведення валютно-курсової політики за умов режиму інфляційного таргетування, запропоновано поетапний перехід від наявного змішаного режиму валютного курсоутворення до керованого плавання обмінного курсу гривні, що відповідатиме потребам і реаліям національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА379611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пасічник О.В. 
Валютно-курсова політика та механізм її реалізації в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Пасічник ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено суть, зміст, цілі, методи та інструменти валютно-курсової політики, розроблено методологію прогнозування валютного курсу в Україні. Проведено грунтовний аналіз динаміки та визначено вплив основних чинників на формування валютного курсу гривні. Розроблено та апробовано модель його прогнозування, яка враховує вплив макроекономічних чинників курсоутворення. Доведено необхідність переходу від установлення індикаторних показників на базі розробки сценарних прогнозів до таргетування курсу гривні, що дасть змогу підвищити ефективність валютно-курсової політики за умов стабільного економічного розвитку України. Визначено основні принципи встановлення цільового орієнтиру валютного курсу, а також розроблено й апробовано методику визначення темпів приросту грошової маси, яка узгоджується з цільовими показниками валютного курсу гривні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.613.2-18 +
Шифр НБУВ: РА328388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Барсєгян А.Г. 
Валютно-курсова політика України в системі макроекономічного регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / А.Г. Барсєгян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальні та специфічні закономірності функціонування валютно-курсових процесів в Україні. Розглянуто основні сучасні теорії валютного курсу, їх види, методи визначеня рівноважного валютного курсу. Наведено визначення основних понять, що характеризують досліджені процеси. Проведено аналіз становлення та еволюції валютної системи України та розглянуто сучасну практику валютного регулювання. Установлено основні закономірності взаємовпливу валютного курсу й основних макроекономічних показників в Україні. Побудовано модель курсоутворення в Україні, яка враховує основні макроекономічні особливості формування валютного курсу. Визначено основні напрями оптимізації механізмів валютно-курсової політики та розроблено рекомендації щодо вдосконалення системи валютного регулювання в Україні. Розроблено методику створення системи підтримки прийняття рішень у валютно-курсовому регулюванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА353931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кабанець О.І. 
Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Кабанець ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та організаційні основи системи валютного регулювання, етапи її формування в Україні, проблеми курсоутворення. Визначено провідну роль валютного контролю в цій системі та висвітлено методи його організації за кордоном. Здійснено аналіз валютних операцій суб'єктів підприємницької діяльності України та надано оцінку ефективності валютного контролю з боку державних органів. На підставі проведеного аналізу сформульовано й обгрунтовано низку пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань валютного регулювання та контролю, запропоновано нову організаційну структуру контролюючих органів. Розроблено комплексну методику здійснення контрольно-перевірочної роботи з питань дотримання вимог валютного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.8
Шифр НБУВ: РА313934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Белінська Я. В. 
Взаємодія валютного курсу та інфляції в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я. В. Белінська ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності формування обмінного курсу, механізми його взаємодії з інфляцією та вплив на економічний розвиток України. На базі теорії ПКС розкрито макроекономічний аспект процесу курсоутворення та зворотного впливу валютного курсу на народногосподарські процеси. Виявлено залежність між темпами зміни валютного курсу і темпами інфляції, яка полягає в більшій мінливості валютних курсів у порівнянні з темпами інфляції, особливо під час фінансово-економічних потрясінь. Встановлено, що стабілізація обмінного курсу української валюти є необхідним чинником уповільнення інфляційних процесів та економічного зростання. Доведено, що за умов значної заниженості курсу проти ПКС валютний курс спотворює господарчі рішення на різних рівнях їх прийняття, і тому одним із визначальних принципів під час розробки валютної політики в Україні повинна стати орієнтація на динаміку співвідношення обмінного курсу до рівня ПКС для запобігання значним розбіжностям між номінальним та реальним курсами валюти. Обгрунтовано, що вирішальне значення на даному етапі розвитку національної економіки для зміцнення української валюти мають заходи щодо стимулювання економічного розвитку і структурної перебудови економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА314377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Журавка Ф.О. 
Механізм реалізації валютної політики в Україні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Ф.О. Журавка ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2009. — 28 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічне забезпечення та практичні рекомендації щодо удосконалення механізму реалізації валютної політики в Україні. Розкрито економічну сутність категорії "валютна політика". Обгрунтовано структуру механізму реалізації валютної політики. Удосконалено методологічні засади регулювання режиму обмінного курсу шляхом систематизації основних теоретичних підходів щодо дослідження валютно-курсових режимів. Визначено оптимальний варіант валютно-курсового режиму. Здійснено періодизацію стадій розвитку валютно-курсової політики в Україні та визначено її пріоритетні завдання на сучасному етапі. Запропоновано стратегію переходу до волатильної системи валютного курсоутворення в Україні з метою запровадження монетарного режиму таргетування інфляції. Проаналізовано основні методологічні підходи щодо оцінювання впливу валютно-курсової політики Національного банку України на конкурентоспроможність вітчизняної економіки. На підставі дослідження зарубіжного досвіду визначено релевантні фактори вибору резервної валюти для формування й управління золотовалютними резервами Національного банку України. З метою запровадження системи хеджування валютно-курсових ризиків обгрунтовано необхідність використання суб'єктами валютного ринку України похідних фінансових інструментів (деривативів). Визначено ступінь впливу інструментів валютної політики Національного банку України на динаміку обмінного курсу гривні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА367312

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рогач Ф.І. 
Процес курсоутворення на валютному ринку України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ф.І. Рогач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні процеси курсоутворення на валютному ринку України. Розглянуто основні сучасні теорії стосовно валютного курсу, види та методи визначення рівноважного валютного курсу. Проведено критичний аналіз становлення й еволюції валютної системи України. Висвітлено сучасну практику валютного регулювання. Установлено основні закономірності взаємодії даного курсу й основних макроекономічних показників в Україні. Запропоновано модель курсоутворення в Україні, яка передбачає врахування основних макроекономічних особливостей формування валютного курсу. Виявлено основні напрями оптимізації механізмів валютно-курсової політики та розроблено рекомендації щодо вдосконалення системи валютного регулювання в Україні. Комплексно досліджено інституційно-господарські механізми регулювання валютного ринку України. Висвітлено роль і місце валютно-курсової політики у системі макрофінансового регулювання господарського розвитку держави. Обгрунтовано новітні форми та напрями співпраці України з міжнародними фінансовими організаціями за умов фінансової нестабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА361763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Белінська Я.В. 
Регулювання валютного курсу в Україні в умовах глобалізації: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Я.В. Белінська ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми регулювання курсу національної валюти за умов глобалізаційних процесів. Регулювання валютного курсу запропоновано розглядати як дворівневий циклічний процес, що дозволило уточнити напрями вдосконалення валютно-курсової політики стосовно посилення її антициклічного напрямку. Розкрито суть поняття "регулювання валютного курсу". Визначено фактори, що зумовлюють різноспрямований рух купівельної спроможності та конвертованості національної валюти на підставі проведеного факторного аналізу динаміки реального ефективного курсу валюти. Запропоновано трактування взаємозв'язку між курсотвірними факторами макро- та мікрорівня економіки. Вдосконалено підхід до регулювання валютного курсу у контексті посилення пруденційного характеру валютно-курсової політики. Визначено обмеження щодо допустимого розміру курсових коливань, що дозволило обгрунтувати методику визначення оптимальних значень курсових змін для підтримки сприятливих умінь торгівлі та структури внутрішнього попиту в Україні. Оцінено ефективність валютного курсу як інструмент державного регулювання. Обгрунтовано доцільність стратегічної орієнтації валютно-курсової політики на компенсацію зовнішніх шоків і стимулювання внутрішнього попиту. Визначено роль Національного банку України в регулюванні валютного курсу за умов глобалізації та класифіковано відповідні інструменти. Висвітлено напрями вдосконалення регулювання валютного курсу за умов впровадження політики гнучкого валютного курсоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18-21 +
Шифр НБУВ: РА365872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Булкот О. В. 
Становлення біполярності світового валютного ринку як фактор валютної політики України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. В. Булкот ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто концептуальні основи функціонування світового валютного ринку та визначено систему взаємозв'язків компонент глобального валютного середовища. Уточнено поняття валютного ринку на підставі поєднання функціональної, інституційної, організаційної та територіальної класифікаційних ознак. Розкрито сутнісні характеристики біполярності світового валютного ринку й ідентифіковано дане поняття. Проаналізовано теорії, що пояснюють взаємозв'язок вибору режиму курсоутворення з цілями загальної макроекономічної політики країни в цілому та валютної політики, зокрема. Виокремлено детермінанти розвитку міжнародного статусу валюти. Проведено компаративний аналіз позицій євро та долара США в світовій економіці, на підставі якого досліджено наслідки запровадження євро на регіональному та глобальному рівнях. Проаналізовано загрози стабільному міжнародному обігу євро. Виділено критерії оцінювання достатності золотовалютних резервів України та побудовано імітаційну модель для оцінювання їх дохідності. Запропоновано напрями вдосконалення валютної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61 + У582.661 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА377543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Сас Б.Б. 
Центральний банк в системі валютного регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Б.Б. Сас ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади механізму реалізації валютної політики. Досліджено роль і місце центрального банку в системі інституційних аспектів здійснення даної політики. Сформульовано повноваження центрального банку як основного регулятора валютних відносин. Запропоновано трактування системи валютного регулювання. Розглянуто інструментарій центрального банку, за допомогою якого даний банк спроможний ефективно впливати на економічні процеси. Здійснено класифікацію факторів впливу на валютний курс, а саме: внутрішніх і зовнішніх. Проаналізовано особливості становлення й обгрунтовано практичні рекомендації щодо вдосконалення існуючої системи валютного регулювання в Україні. Розглянуто причини виникнення валютних криз і наведено основні критерії їх класифікації. Обгрунтовано засади вибору гнучкого обмінного курсу національної грошової політики як ефективного режиму валютного курсоутворення. Визначено його вплив на забезпечення стабільності грошової одиниці України. Висвітлено можливі напрями лібералізації валютних відносин, що полягають у зменшенні застосування центральним банком кількості адміністративних важелів регулювання, а також розробки та запровадження ринкових інструментів валютної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100 + У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА348571

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Благун І. І. 
Стійкість банківської системи України в умовах турбулентності фінансового ринку / І. І. Благун. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу скеровано на вирішення теоретико-методологічної та науково-практичної проблем щодо забезпечення стійкості банківської системи України в умовах турбулентних процесів, що відбуваються на фінансовому ринку. У дослідженні розвинуто концептуальні засади модерної сегментації вітчизняного фінансового ринку й обґрунтовано передумови для зміни парадигми його функціонування; з'ясовано відмінність базових характеристик сучасного стану банківської системи та фінансового ринку – турбулентності, волатильності, стійкості; виявлено загальні закономірності у формуванні моделі фінансового ринку України з акцентацією на неабиякій значущості банківської системи в його розвитку та визначено її як публічно-банкоцентричну; охарактеризовано роль банків як агентів упровадження ФінТех і зміни парадигми функціонування фінансового ринку; окреслено важливість необанків для формування модерної фінансової екосистеми; розроблено методологію та методичний інструментарій оцінювання впливу волатильності світових фінансових ринків на стан відповідного ринку України, зокрема волатильності переливу; удосконалено науково-методичні засади оцінювання функції валютного курсоутворення банків у формуванні турбулентних процесів на фінансовому ринку; виокремлено методологію та методичний інструментарій визначення стійкості банківської системи під упливом турбулентності на фінансовому ринку.^UThe work is devoted to solving the scientific problem of development of theoretical and methodological principles and methodological tools to ensure the stability of the banking system in terms of changing the concept of financial market development, taking into account the permanence of volatility and turbulence. The banking system, being the main intermediary in the financial market of Ukraine, is at the center of the transfer of financial resources between all economic agents. At the same time, the financial market becomes a source of turbulent processes that can have a negative impact on the economy and provoke a crisis. Therefore, an important task is to ensure the stability of the banking system, especially taking into account the intensive development of modern financial technologies, the emergence of new financial instruments that force to reconsider the functioning concept of the modern financial market.The content analysis of the main tokens – "stability", "volatility", "turbulence" – that characterize the state of the banking system and the financial market, allowed us to say that the token "volatility" is identified with the token "instability"; and the tokens "volatility" and "turbulence" have significant semantic differences. Such types of volatility as stochastic, implicit and explicit volatility, conscious and unpredictable volatility, flow volatility are distinguished by the author. The systematization of the existing approaches to the modern understanding of the token "financial market", as well as taking into account the influence of modern financial technologies are the basis of the author's definition.The genesis of the digital economy, Fintech, as well as the formation of permanent volatility and turbulent processes in the financial market provoke transformations in the banking system of Ukraine, which is manifested in changing business models of banks, including neo-banks. They are classified as follows: digital banking, open banking, open X-banking with the transformation into a financial universal technology company.The changes taking place in the financial market lead to a change in the paradigm of its further functioning and gradual transformation into a financial ecosystem, which appears as a set of service providers, infrastructure institutions, regulatory and supervisory bodies, which collaborate with the principles of sustainable development for the provision of integrated services with a focus on the individual profile of consumers – economic agents.The application of a system of methods (correlation analysis; Sharpe's model to establish systematic and specific risk and determine the ß-coefficient; stationarity tests of Phillips–Perron and extended test of Dickey–Fuller; Granger causality tests; cointegration method, inverse reliability analysis method) allowed grounding long-term unilateral dependence of the development of the Ukrainian stock market on the world markets of Great Britain, Germany, the USA, as well as the local market of Poland.The effect of overflow between the stock and bond markets was established the work with the use of cointegration tests and the influence of the American stock market on the domestic one was proved and its manifestation with a delay of one week, which will increase the strategy efficiency and tactics of bank securities portfolio.A pair wise analysis of the relationship between the dollar / UAH exchange rate and index of «First Stock Trade System», between the exchange rate and prices of underlying financial assets (oil prices), as well as between the index of «First Stock Trade System» and oil prices showed in all cases a lack of long-term equilibrium and significant dominance of specific (diversified) financial risk that is formed within the domestic financial market.The application of Mamdani's fuzzy logic model allowed to determine the integral indicator of internal and external stability of the banking system of Ukraine. As a result of the calculations it was found that the behaviour of the integrated indicator of the internal stability of the banking system is the most balanced, the behaviour of other indicators can be defined as unbalanced with a high level of volatility.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського