Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (75)Реферативна база даних (12088)Книжкові видання та компакт-диски (799)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>K=КОРЕЛЯЦІЯ$<.>+<.>K=ПРИНЦИПІВ$<.>+<.>K=КООПЕРАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2344
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ігнатченко І.Г. 
Автодескриптивний текст у музиці та метод його дослідження у творчості І.С.Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.Г. Ігнатченко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вивчено одну з типових форм художнього тексту в музиці перехідних історико-стильових періодів, яку запропоновано визначати як автодескриптивний текст (АДТ). Його специфіка полягає в результуючій репрезентативності найрізноманітніших музично-мовних елементів усього попереднього періоду в їх синхронно-діахронних зв'язках, які подано a priori як дещо безпосередньо дане та таке, що не потребує роз'яснень. В цих текстах музично-мовний дискурс як узагальнення попереднього досвіду досягає граничної межі - дескрипції, яку неможливо спростувати чи підтвердити. Вперше запропоновано методику аналізу автодескриптивних текстів, яка репрезентує один з можливих різновидів сучасного текстологічного дослідження. Як прояв принципів конструювання АДТ в музиці розглянуто епоху пізнього бароко, уособлену в творчості І.С.Баха, що показано в аналітичних етюдах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.585
Шифр НБУВ: РА326684

Рубрики:

      
2.

Васильчук О.Р. 
Автоматизація розробки технології виготовлення деталей типу "корпус" ливарно-пресових автоматів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.Р. Васильчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена задачі розробки сучасних методів проектування технологій виготовлення деталей типу "корпус" для створення інтелектуальної комп'ютерної технології підготовки виробництва на основі комплексних моделей виробів, методів їх виготовлення і виробничого середовища, методів прийняття оптимальних комплексних технологічних рішень, принципів гнучкої адаптації до умов конкретного виробничого середовища і вимог сучасного ринку. Розроблено теоретичні основи нових технологій проектування шляхом комплексного використання вже існуючих методів. Запропоновано нову методологію проектування технологічних процесів і документів технологічної підготовки машинобудівного виробництва з використанням штучного інтелекту, що може ефективно застосовуватися в сучасних автоматизованих системах технологічної підготовки виробництва. Розроблено формалізовані моделі, методи й алгоритми процесів технології машинобудування для проектування технологічних процесів машинобудівного виробництва. Створено алгоритмічне забезпечення на основі нових методів проектування технології виготовлення складних деталей типу "корпус", що використовує нові методи динамічного програмування в процесі формування технології їх виготовлення. Викладено результати практичної апробації на прикладі системи автоматизованої підготовки виробництва, упровадженої на ВАТ "Термопластавтомат" (м.Хмельницький), що дозволили скоротити терміни підготовки виробництва нових деталей у 1,5-2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.148-642.1

Рубрики:

      
3.

Левченко А.Д. 
Автоматизація технологічного процесу виготовлення засобів індикації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.Д. Левченко ; Наук.-виробнич. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено метод і принципи підвищення якості засобів індикації на прикладі лінійно-колористичних газоаналізаторів - індикаторних трубок (ЛКГ - ІТ) завдяки створенню системи автоматизованого керування технологічним процесом виготовлення ЛКГ - ІТ. Створено та досліджено інформаційну модель ЛКГ - ІТ, за якою у процесі моделювання засіб індикації розглядається як об'єкт автоматизованого технологічного процесу виготовлення. Наведений підхід дає змогу структурувати технологічний процес виготовлення виробів, формалізувати та оптимізувати його проведення та створити концептуальну модель технологічного процесу, інваріантну реальному технологічному процесу зборки ЛКГ - ІТ. Запропоновано комплексний критерій оцінки якості його проведення, який дає змогу на базі логічної схеми проектування та принципів декомпозиції структурування процесу формалізувати завдання керування, сформувати необхідну концепцію щодо оперативного керування обладнанням з урахуванням міжетапного узгодження технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К964.5 +
Шифр НБУВ: РА328924

Рубрики:

      
4.

Заєць Н.А. 
Автоматизоване управління колонною дифузійною установкою з використанням принципів координації та адаптації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Н.А. Заєць ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Створено автоматизовану систему керування з використанням алгоритмів координації й адаптації з метою підвищення техніко-економічних показників функціонування колонної дифузійної установки (КДУ) цукрового заводу та зменшення витрат енергоносіїв. Проведено системний аналіз об'єкта, виділено підсистеми, які характеризують технологічні процеси в КДУ й обгрунтовано шляхи підвищення ефективності їх взаємодії. Розроблено алгоритми та структуру системи керування КДУ з використанням методів координації й адаптації. Запропоновано комплекс математичних моделей для визначення ефективності процесу екстрагування, досліджено статичні та динамічні режими та їх вплив на показники роботи дифузійної установки. Створено інформаційне та програмне забезпечення підсистем координації й адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА357188

Рубрики:

      
5.

Крючкова П.Г. 
Авторитарний дискурс (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / П.Г. Крючкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Визначено основні лінгвальні та позалінгвальні компоненти авторитарного дискурсу, проаналізовано комунікативні риси авторитарних особистостей, їх комунікативні стратегії та ідіолекти. Обгрунтовано, що основними критеріями авторитарності є особлива адресантно-адресатна конфігурація комунікативної ситуації, ілокутивна мета комуніканта здійснити авторитарний тиск чи домінувати у комунікації, порушення комунікативних максим, принципів кооперації та ввічливості, авторитетність. Досліджено мовну реалізацію авторитарної поведінки, ефективний і неефективний вплив авторитарного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА325785

Рубрики:

      
6.

Бондар В. В. 
Аграрна і соціальна історія пореформеного селянства в сучасному українському історіописанні: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Бондар ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи дослідження даної теми, рівень її наукової розробки з використаннням великого комплексу історіографічних джерел. Проведено аналіз сучасної української історичної літератури з питань земельні реформи й їх наслідків, аграрної політики держави, господарювання та підприємництва селян за нових, ринкових умов, селянської кооперації, еволюції землеволодіння та землекористування, селянських рухів та ін. Вивчено питання соціальної історії селянства: його ментальність, соціальну поведінку, світобачення й уявлення. Показано перехід від описової історії побуту до аналітичного вивчення психологічних, демографічних і культурних сюжетів. Висвітлено сутність інституціоналізації та проаналізовано діяльність Інституту історії України НАНУ, Наукового товариства істориків-аграрників і Науково-дослідного інституту селянства в Черкасах, інших осередків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-283 + Т1(4УКР)-1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА371943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Педченко Г.П. 
Адаптація аграрних ВНЗ до підготовки спеціалістів сільського господарства у ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.П. Педченко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та розкрито сутність адаптації як пошук способів рішення визначених цілей та задач розвитку, особливостей та принципів адаптації вищих навчальних закладів (ВНЗ) до ринкових умов, включаючи заповзятливість, мобільність, економічну самостійність, конкурентоспроможність, економічну, юридичну та моральну відповідальність. Вперше запропоновано методику визначення рівня адаптації ВНЗ до ринкового середовища за допомогою комплексної порівняльної рейтингової оцінки, критеріями якої є матеріально-технічний та науково-педагогічний потенціал ВНЗ, затребуваність підготовлюваних їм спеціалістів, джерела надходження фінансових коштів, диверсифікованість освітніх послуг ВНЗ. Наведено методику розрахунку цін на освітні послуги, нижня межа яких формується на основі визначення вартості підготовки студента відповідно до спеціальністі, форми навчання, курсу, навчального плану, а верхня - установлюється виходячи зі стратегії "асортиментного ціноутворення". Розроблено методику визначення ризику кадрового бізнесу за допомогою імітаційного моделювання, що враховує джерела фінансових надходжень, обсяги реалізації та ціни на освітні послуги. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки ефективності інвестицій у людський капітал, а саме у підготовку спеціалістів з різним рівнем освіти та визначення окупності даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-963 + П.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА325137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ваніна Н.М. 
Адаптація механізму амортизації основного капіталу підприємств до особливостей перехідної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Ваніна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Розвинуто методичний інструментарій формування та вдосконалення механізму амортизації основного капіталу промислових підприємств за умов перехідного етапу розвитку економіки на прикладі підприємств плодоовочевої консервної промисловості. Запропоновано методичний підхід до адаптації амортизаційної системи до умов перехідної економіки, заснований на застосуванні методів морфологічного ящика та SWOT-аналізу. Розроблено систему теоретико-методологічних принципів удосконалення механізму амортизації основного капіталу та запропоновано "диференційований" амортизаційний механізм, що враховує специфіку основних виробничих фондів промислових підприємств, їх інституційний устрій та значущість для національної економіки. Проведено детальний опис усіх складових амортизаційної системи стосовно промислових підприємств всього типологічного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.16 +
Шифр НБУВ: РА359881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Махінчук В.М. 
Адекватність кримінального покарання як філософсько-правова проблема: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.М. Махінчук ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем, пов'язаних з адекватністю кримінального покарання. Висвітлено поняття адекватності покарання, її рівні та форми. Розроблено сітку визначення адекватності покарання, властивих кожному рівню покарання. Сформульовано законодавчі гарантії адекватності покарання, висновки про формування кримінально-правових санкцій; систему принципів призначення покарання; гарантії незалежності суддів (суду) як головної та необхідної передумови формування належного суддівського переконання та призначення судом адекватного покарання. Запропоновано заходи щодо формування цілісної системи гарантій незалежності суддівського корпусу в контексті розв'язання проблеми адекватності кримінального покарання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х881.9(4Укр)021
Шифр НБУВ: РА318564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Жильцов О.Л. 
Адміністративна відповідальність юридичних осіб: процесуально-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Л. Жильцов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні процесуально-правові проблеми адміністративної відповідальності юридичних осіб в Україні. Обгрунтовано доцільність застосування адміністративної відповідальності до юридичних осіб за сучасних умов. Досліджено історичні етапи розвитку законодавства про адміністративну відповідальність підприємств, установ, організацій та інших колективних суб'єктів в Україні. Зроблено висновок, що нормативними актами України як правило не визначено адміністративно-процесуальний статус учасників провадження у справах про адміністративні правопорушення юридичних осіб, майже відсутня правова регламентація змісту процесуальної діяльності органів адміністративної юрисдикції на всіх стадіях провадження. Сформульовано визначення провадження у справах про адміністративні правопорушення юридичних осіб, його принципів і запропоновано їх систему. Розкрито зміст стадій даного провадження, визначено адміністративно-процесуальний статус його учасників. Розроблено пропозиції щодо удосконалення та систематизації адміністративно-процесуального законодавства про відповідальність юридичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА349672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Руденко А.В. 
Адміністративне судочинство: становлення та здійснення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Руденко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження проблем запровадження та здійснення адміністративного судочинства в Україні з урахуванням основних положень чинного Кодексу адміністративного судочинства України. Запропоновано визначення поняття адміністративного судочинства, проведено його відмежування від понять "адміністративна юстиція", "адміністративний процес", "адміністративна юрисдикція". Запропоновано класифікацію принципів адміністративного судочинства, розкрито їх зміст. Висвітлено завдання та законодавчі засади адміністративного судочинства. Здійснено спробу розмежування компетенції між адміністративними, загальними та господарськими судами. Обгрунтовано рішення деяких процесуальних питань під час здійснення адміністративного судочинства. Визначено гарантії забезпечення доступності фізичних та юридичних осіб до адміністративного судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х891.9(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА343983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хорощак Н.В. 
Адміністративні стягнення та їх застосування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Хорощак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено правову природу адміністративних стягнень. Визначено місце адміністративних стягнень у системі заходів адміністративного примусу та в інституті адміністративної відповідальності. Співвіднесено поняття "адміністративний примус", "адміністративна відповідальність", "адміністративно-правова санкція", "адміністративне стягнення" та запропоновано авторське визначення останнього. Проаналізовано характерні ознаки адміністративних стягнень, які дозволяють провести відмежування їх від інших адміністративно-правових санкцій. Виокремлено комплекс характерних ознак, за якими серед широкого кола правових санкцій (у тому числі й економічних), передбачених чинним законодавством, можна виділити адміністративно-правові, та обгрунтовувати їх родову належність до адміністративних стягнень. Наведено додаткову аргументацію з питання віднесення юридичних осіб до суб'єктів адміністративної відповідальності. Аргументовано необхідність розмежування правових понять "адміністративне правопорушення" та "адміністративний проступок", а також запропоновано авторське бачення проблематики. Значну увагу приділено деяким аспектам відмежування основних і додаткових стягнень. Висвітлено питання належного законодавчого закріплення принципів застосування адміністративних стягнень. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства з урахуванням результатів проведеного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 +
Шифр НБУВ: РА324221

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Свида О.Г. 
Адміністративні суди в Україні: становлення та перспективи розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.Г. Свида ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання організації та діяльності адміністративних судів в Україні на початковому етапі їх створення та у песпективі. Досліджено роль адміністративних судів як важливих гарантів захисту прав і свобод людини та громадянина та юридичних осіб. Проаналізовано взаємозв'язок становлення адміністративної юстиції з процесами демократизації суспільства. Висвітлено структуру підсистеми адміністративних судів і розглянуто варіанти її вдосконалення, а також специфіку реалізації в їх діяльності окремих принципів судоустрою та судочинства. Значну увагу приділено поділу компетенції між адміністративними судами й іншими судами загальної юрисдикції, а також Конституційним Судом України. Досліджено питання кадрового, матеріально-фінансового та психологічного забезпечення судів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)152 +
Шифр НБУВ: РА356402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кривий А. О. 
Адміністративно-правова діяльність чергової служби органів внутрішніх справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. О. Кривий ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто модель чергової служби органів внутрішніх справ (ОВС), її систему та структуру та надано загальну характеристику її елементів та організаційних рівнів. Розкрито сутність і впорядковано ситему основних завдань, функцій та принципів діяльності цієї служби, визначено й охарактеризовано основні форми та методи її діяльності. Проведено аналіз взаємодії чергової служби ОВС з іншими підрозділами ОВС, органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадськістю. Визначено основні напрями удосконалення адміністративно-правової діяльності чергової служби ОВС та подальшого її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.2
Шифр НБУВ: РА381421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Стороженко С. В. 
Адміністративно-правове забезпечення екологічних прав громадян: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Стороженко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження адміністративно-правового забезпечення екологічних прав громадян і розкрито соціальні засади та юридичний зміст цих прав. Проаналізовано організаційно-правове забезпечення екологічних прав через реалізацію правового механізму їх дотримання. З позиції адміністративного права розкрито засоби адміністративно-правового забезпечення цих прав. Показано, що суб'єктивне екологічне право є правовою формою реалізації їх екологічних інтересів, основою виникнення та задоволення яких є їх екологічні потреби. Обгрунтовано поняття та види адміністративно-правових гарантій забезпечення екологічних прав громадян через дослідження норм-принципів та обов'язків суб'єктів у сфері їх реалізації. Проаналізовано діяльність органів внутрішніх справ щодо адміністративно-правового забезпечення досліджуваних прав за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА383423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Завгородній В. А. 
Адміністративно-правове регулювання взаємодії органів внутрішніх справ та громадських організацій у протидії корупції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Завгородній ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття, систему принципів і форми взаємодії ОВС і громадських організацій (ГО) у протидії корупції. Запропоновано поняття адміністративно-правового регулювання взаємодії ОВС і ГО у протидії корупції. Застосовано системний підхід для характеристики елементів механізму адміністративно-правового регулювання взаємодії ОВС і ГО у протидії корупції. Проаналізовано правовий статус ГО як суб'єктів протидії корупції та запропоновано його поняття. Встановлено зарубіжний досвід участі ГО у заходах щодо протидії корупції та запропоновано шляхи його впровадження в Україні. Надано комплекс заходів щодо підвищення ефективності організації взаємодії ОВС і ГО у протидії корупції. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення правових основ взаємодії ОВС і ГО у протидії корупції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028
Шифр НБУВ: РА376008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ільницький М.С. 
Адміністративно-правове регулювання фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.С. Ільницький ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційно-правовий порядок, засоби та методи здійснення фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання органів внутрішніх справ (ОВС) України з урахуванням специфіки їх діяльності. Розвинуто змістовні характеристики понять "матеріально-технічне постачання", "фінансове забезпечення", "ресурсне забезпечення" ОВС України. Розкрито суть процесу матеріального забезпечення їх діяльності як суб'єкта адміністративного права та проаналізовано нормативно-правове регулювання фінансово-господарської діяльності даних органів. Досліджено процеси здійснення фінансового забезпечення та метеріально-технічного постачання ОВС в історико-правовому аспекті, а також механізми запозичення позитивного історичного досвіду. Визначено правовий статус ОВС України як суб'єктів фінансових і правовідносин. Проаналізовано порядок планування та використання бюджетних коштів, а також організаційні засади здійснення увідомчого фінансового контролю в системі ОВС України. Досліджено методологію організації та планування системи матеріально-технічного забезпечення ОВС України з застосуванням принципів логістики. Вивчено позитивний досвід функціонування поліцейських відомств зарубіжних країн, визначено концептуальні основи механізму управління ОВС України, які дозволяють з'ясувати шляхи вдосконалення їх матеріально-технічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Х829(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА364052

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мамочка В.В. 
Адміністративно-правові гарантії місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В.В. Мамочка ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено узагальнену характеристику окремих складових місцевого самоврядування. Сформульовано поняття адміністративних гарантій місцевого самоврядування й їх системи. Досліджено як загальний прояв цілісної системи гарантій місцевого самоврядування, так і окремих груп принципів місцевого управління. Проаналізовано теоретичні засади, практику застосування та законодавчу регламентацію найбільш вагомих адміністративних гарантій місцевого самоврядування, зокрема, адміністративно-правових і організаційно-правових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА372011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пілявська І. В. 
Адміністративно-правові засади взаємодії державної служби карантину рослин з правоохоронними органами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Пілявська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вперше запропоновано розглядати взаємодію Державної служби з карантину рослин (ДСКР) з правоохоронними органами з позиції циклічності її розвитку, де поступове накопичення та врахування кількісних змін у самій системі взаємодії сприяє якісній зміні цієї системи діяльності. Визначено можливість виділення типового правового статуту ДСКР, який має типовий структурний склад і зміст його елементів, що забезпечує єдність та однаковість як теоретичного вирішення, так і правового регулювання питання існування та реалізації правового статуту цього державного органу та його структурних підрозділів. Розкрито зміст, структуру принципів взаємодії ДСКР з правоохоронними органами в частині виділення їх системи (загально-правові, спеціальні організаційні та спеціальні функціональні принципи). Висвітлено зміст поняття "взаємодія" та "компетенція" за рахунок обмеження його об'єктивно притаманними елементами: владними повноваженнями (правами та обов'язками державного органу) та предметом відання (обсяг діяльності), який визначає межі реалізації повноважень у сфері державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.01:П + П415.1
Шифр НБУВ: РА382036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Ярмак О.М. 
Адміністративно-правові засади взаємодії органів державної влади України у правоохоронній сфері: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Ярмак ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й адміністративно-правові засади взаємодії органів державної влади України у правоохоронній сфері й обгрунтовано шляхи підвищення її ефективності. Проаналізовано проблематику правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина в органічному зв'язку з удосконаленням взаємодії органів державної влади України. Запропоновано модель якісної взаємодії даних органів у правоохоронній сфері, складовими якої є стратегічна та тактична взаємодія. Розроблено адміністративно-правовий механізм її здійснення на підставі формування державної політики та системи державного управління у правоохоронній сфері. Обгрунтовано доцільність дослідження правоохоронної сфери як системи державного управління та розгляду державного управління у контексті не владного впливу, а взаємодії. Визначено й охарактеризовано суб'єкти державного управління у правоохоронній сфері, запропоновано шляхи забезпечення їх системної організації й обгрунтовано адміністративно-правові засади діяльності з урахуванням європейських принципів і правових стандартів. Розроблено адміністративно-правові й організаційні заходи щодо удосконалення взаємодії органів державної влади України у правоохоронній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА368814

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського