Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (93)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=КОРІНЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Приварнікова А.О. 
Багатокритеріальні моделі та методи у задачах управління ризиками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / А.О. Приварнікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено аналітичні методи дослідження деяких багатокритеріальних моделей управління ризиками. Розглянуто клас задач, де критеріями є лінійна, достатньо визначена квадратична форма, корінь квадратний з неї, а сума невід'ємних координат допустимих векторів дорівнює одиниці. Методом лінійної згортки критеріїв параметризовано множину Парето для дво- та трикритеріальних задач. Одержано аналітичний розв'язок важливих задач портфельної теорії. На базі поняття ризику, як ймовірності неперевищення лінійною формою деякого граничного значення, побудовано та досліджено ряд стохастичних моделей з детермінованими та ймовірнісними обмеженнями. Аналітично розв'язано ряд практичних задач оптимізації структури портфеля цінних паперів щодо випадку нормального розподілу коефіцієнтів лінійної форми. Знайдено аналітичні оцінки допустимої суми кредитів, яка не порушує стабільності роботи кредитної установи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 + У9(4УКР)262.292-210.301
Шифр НБУВ: РА315340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Корінько О.М. 
Букові ліси Подільської височини (флористичні та еколого-ценотитичні особливості, наукові основи охорони): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.М. Корінько ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Уперше на ценопопуляційному рівні вивчено Fagus sylvatica в лісах рівнинної частини України. На підставі біометричного аналізу листків бука підтверджено його віднесення до підвиду Fagus sylvatica subsp. moesiaca (Maly) Czeczott. Досліджено динаміку ареалу та встановлено причини острівної локалізації букових лісів на Подільській височині, проведено систематичний, біоморфологічний та географічний аналіз флори букових лісів Поділля. Виявлено еколого-ценотитичні особливості букових лісів за різних фізико-географічних умов Подільської височини. Установлено видовий склад та сучасний стан популяцій рідкісних і зникаючих видів флори даних лісів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-42(4УКР) + П342.58(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329774

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Старовойт І. В. 
Згинні хвилі Релея-Лемба в півскінченному пружному шарі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.06 / І. В. Старовойт ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив фізичних параметрів коефіцієнта Пуассона (КП), способу збурення хвилевого поля, типу граничних умов на торці на енергетичні характеристики хвилевого поля, рівень збудження різних типів нормальних хвиль. Встановлено існування резонансу на неоднорідних хвилях за антисиметричних коливаннях півшару з вільним торцем. Показано, що резонанс спостерігається не для усіх КП. Резонансна частота співпадає з частотою, на якій перший комплексний корінь дисперсійного рівняння вироджується в чисто уявний. Показано, що для всіх розглянутих видів навантаження можна виділити діапазони частот, в яких різні хвилі, що поширюються, є домінуючими. Встановлено правило взаємності під час відбиття першої та другої нормальних мод від вільного та защемленого торця півшару в діапазоні частот, в якому існують лише дві моди, що поширюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.52-01,022 + В251.103.6-01,022
Шифр НБУВ: РА377737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Корінько М.Д. 
Контроль та аналіз діяльності суб'єктів господарювання в умовах її диверсифікації: теорія, методологія, організація: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / М.Д. Корінько ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми розвитку контролю й аналізу операційної, інвестиційної та фінансової діяльності суб'єктів господарювання за умов її диверсифікації. Розроблено підходи до створення організаційно-економічного механізму стратегічного управління диверсифікаційною діяльністю. Запропоновано концепцію та методику формування організаційної структури контрольно-аналітичної системи диверсифікації діяльності суб'єкта господарювання. Обгрунтовано підходи та методику формування інформаційної системи суб'єктів господарювання для цілей контролю й аналізу за умов диверсифікації діяльності. Удосконалено теорію, методологію й організацію контролю та аналізу диверсифікації діяльності суб'єкта господарювання. Побудовано алгоритмічну модель і розроблено методику її застосування для прийняття управлінських рішень за умов диверсифікації діяльності за оцінками, одержаними в результаті контролю та аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-218 + У053.9(4УКР)290-43 +
Шифр НБУВ: РА359581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Корінько І.В. 
Наукове обгрунтування та розробка організаційно-технологічних рішень, що підвищують експлуатаційну довговічність систем водовідведення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / І.В. Корінько ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади експлуатаційної придатності систем водовідведення (СВ). Розглянуто ремонт і відновлення мереж водовідведення (МВ) як форму підвищення довговічності СВ. Визначено умови експлуатації та проаналізовано стан МВ у містах України. Встановлено, що їх значна частина вичерпала свій термін служіння та перебуває у передаварійному стані. Проведено комплексний аналіз устаткування та методів діагностики стану залізобетонних конструкцій каналізаційних мереж, а також визначено чинники, що впливають на довговічність даних конструкцій. Зазначено, що основним чинником, який спричиняє корозію та руйнування бетону, є мікробіологічні та хімічні процеси. Запропоновано класифікацію МВ залежно від їх технічного стану, а також методику вибору методів їх ремонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-082 +
Шифр НБУВ: РА328562

Рубрики:

      
6.

Корінько М.Д. 
Організаційно-економічні аспекти створення об'єднань по виробництву м'ясопродуктів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.Д. Корінько ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена організаційно-економічним аспектам створення об'єднань по виробництву м'ясопродуктів в країні. Встановлені основні причини зниження виробництва м'ясопродуктів. Приватизація переробних підприємств проведена без урахування інтересів виробників сировини. Забезпечення потреб населення у високоякісних м'ясопродуктах різко погіршилося і задовольняється на 45-50% від науково обгрунтованих нормативів. Діючі виробничі потужності в 1998 році використовувалися менше, ніж на 1/3, знос обладнання досяг 62%. Поглибились економічні невідповідності між виробниками сировини та переробниками. Практично розпались сировинні зони м'ясокомбінатів. Обгрунтовано стратегію і тактику організаційно-економічного вдосконалення м'ясопродуктового підкомплексу, створення нових форм виробничих об'єднань по виробництву м'ясопродуктів. Розроблені конкретні базові елементи по їх створенню. За висновками автора нові виробничі об'єднання доцільно створювати на взаємопов'язаних інтересах, мати замкнутий цикл від виробництва сировини до кінцевого споживчого продукту. Визначені шляхи розвитку тваринництва як бази м'ясопродуктового підкомплексу, посилення інвестиційної діяльності в м'ясопродуктовій сфері, насамперед, на засадах довгострокової міжнародної виробничої кооперації, нарощування обсягів продукції, її переробки та реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.751.2-43

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ходун Е.В. 
Розробка та клінічна апробація стандартних штифтово-куксових вкладок для заміщення повних дефектів коронкової частини зуба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Е.В. Ходун ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 15 с. — укp.

Розроблено та клінічно апробовано стандартні штифтово-куксові вкладки та набір різального інструмента для одномоментної підготовки протезного ложа, які здатні рівномірно розподілити жувальний тиск, забезпечити щільне прилягання до тканин кореня, значно скоротити час лікаря та не потребують наявності ливарного обладнання. З використанням математичних розрахунків, що базуються на даних про середньо-анатомічні розміри природних зубів і витривалість пародонта, визначено три основних типорозміри вкладок і різального інструмента. Характерною особливістю інструмента є можливість одномоментно підготувати корінь для кореневої і надкореневої частин вкладки. Клінічна апробація стандартного комплексу дозволила розширити показання до його застосування за рахунок зменшення кореневої частини, уніфікувати лікарські та лабораторні маніпуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Опрошанська Т.В. 
Фармакогностичне вивчення рослин роду Лопух та створення субстанцій на їх основі: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Т.В. Опрошанська. — Запоріжжя, 2009. — 21 с. — укp.

Проведено системне фармакогностичне дослідження сировини рослин роду Лопух. Визначено перспективні для подальшого вивчення її види - корінь осінньої заготівлі, прикореневе листя та плоди лопуха великого. Вперше з кореня виділено п'ять сполук, з листя - шість, з плодів - чотири. Визначено кількісний вміст кислот жирних, хлорофілів і каротиноїдів. Вперше визначено числові показники ліпофільних комплексів кореня, листя та плодів. У сировині та субстанціях визначено кількісний вміст суми окиснювальних фенолів, кислот гідроксикоричних, флавоноїдів, дубильних речовин, кислоти аскорбінової, кислот органічних, інуліну, амінокислот та елементів. Визначено технологічні параметри сировини та розроблено технологію одержання густих екстрактів кореня та листя. Доведено протизапальну, антимікробну активність і позитивний вплив на клітинну ланку імунітету густих екстрактів кореня і листя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 лопух великий + Р282.111 лопух павутино-листий +
Шифр НБУВ: РА369218

Рубрики:

      
9.

Борецький Т. Р. 
Розробка та реалізація методів обчислення елементарних функцій на основі програмних та апаратних засобів / Т. Р. Борецький. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню методів обчислення елементарних функцій, які на сьогоднішній день використовуються переважно у цифрових апаратних засобах напівпровідникової техніки. Основні завдання в дослідженні полягали у підвищенні швидкодії алгоритмів шляхом оптимізації використовуваних структур для досягнення нижчих значень латентності (і, відповідно, кількості тактів), а також покращення показників ресурсоємності при реалізації алгоритмів за допомогою апаратних засобів. Запропоновані методи були реалізовані як на програмному рівні для процесорних архітектур різного рівня складності, так і з допомогою програмованих логічних інтегральних схем, що, в свою чергу, дозволяє здійснити портування розроблених методів у інтегральну схему. Описані пропоновані методи, способи їх одержання та представлення у вигляді схем та графіків. Показано переваги та слабкі місця методів, що виникають чи можуть виникнути в тій чи іншій конфігурації кінцевого обладнання чи готового продукту. Подано способи, за допомогою яких стає можливим прискорити або спростити існуючі методи обчислень, підвищивши їх швидкодію чи зменшивши латентність та ресурсоємність. Описано процес виведення залежностей та формул. Наведено блок-схеми алгоритмів, гістограми розподілу результатів. Запропоновані нові підходи та шляхи обчислення функцій, наведені їх логічні схеми та здійснено зіставлення точності обчислень залежно від складності реалізації вибраного методу. Значну увагу приділено методу CORDIC, за допомогою якого можна обчислювати такі функції, як: синус, косинус, тангенс, експоненту, квадратний корінь, гіперболічні та обернені тригонометричні функції. Враховуючи, що найбільший інтерес із представлених функцій становить обчислення синуса та косинуса, під час практичної реалізації методів залежно від контексту поставленої задачі для демонстрації роботи використовуються саме ці функції. При використанні класичних методів точність обчислень залежить від розрядності операндів та кількості здійснених ітерацій. При невеликих кількостях ітерацій всі вхідні та вихідні значення можна задавати у вигляді таблиці, розміщеної в пам'яті. Також враховуємо, що у переважній більшості пристроїв доступним є деякий, хоч і незначний обсяг пам'яті, який можна використати для прискорення роботи більшості методів. Причому ефект буде відчутним і у випадку, якщо обсяг виділеної пам'яті становить сотні чи навіть десятки байт (оперативної чи флеш пам'яті у випадку використання мікроконтролера). Автором запропоновано нові методи знакозмінного та беззнакового перекодування вхідного аргументу, які дають змогу гнучко змінювати обсяг пам'яті, число ітерацій і, відповідно, апаратні затрати. Здійснюється апаратна реалізація розглянутих методів на платформах ПЛІС. Аналізується доступна на сьогодні апаратна база для їх імплементації від виробників Intel (Аltera) та Xilinx. Розглянуті особливості вибраних ПЛІС, специфіка апаратної реалізації алгоритмів, зокрема, вплив архітектури та інтегрованих блоків ПЛІС на функціональність реалізованих методів. Наведені схеми пропонованих алгоритмів на рівні регістрових передач та вентильного рівня на етапі їх розміщення (фітінгу) в кристалі. Розглянуто способи оптимізації алгоритмів в умовах використання конкретної платформи та залежно від версії та налаштувань середовищ розробки. Наведені результати імплементації методів безпосередньо в ПЛІС з оцінкою їх вихідних характеристик, таких, як максимальна тактова частота, ресурсоємність та енергозатратність. Верифікація коректності функціонування алгоритмів здійснюється як за допомогою імітаційного моделювання, так і після заміру фізичних показників та даних, отриманих в процесі тестування запрограмованої ПЛІС. Значну увагу приділено модифікованому методу знакозмінного перекодування - беззнакове перекодування, в якому всі аргументи приймають лише додатні величини, що дозволяє спростити реалізацію алгоритму та необхідні для цього апаратні ресурси зі збереженням переваг підходу перекодування. Основним параметром, що демонструє переваги пропонованого алгоритму, є латентність, яка оберненопропорційна тактовій частоті та залежить від кількості тактів, необхідних для обчислення функції. Кількість тактів, у свою чергу, може змінюватись завдяки змінам розміру виділеної пам'яті. Порівняння результатів методу перекодування для платформи Xilinx здійснено із пропонованою виробником імплементацією IP бібліотеки CORIDC. Для платформи Intel порівняння здійснювалось із вбудованою мегафункцією.^UThe dissertation is devoted to the improvement of methods for calculating elementary functions, which today are used mainly in semiconductor equipment. The main tasks in the study were to increase the speed of algorithms by optimizing the structures used to achieve lower latency (and, consequently, the number of cycles), as well as improving the resource-intensity indices when implementing algorithms using hardware. The proposed methods were implemented at the software level for processor architectures of different complexity levels, and with the help of programmable logic integrated circuits, which allows the porting of the developed methods to the system on a chip. The advantages and weaknesses of the methods that appear or may arise in one or another configuration of the final equipment or in the final product are shown. The ways in which it is possible to accelerate or simplify existing computational methods, increase their speed, or reduce latency and resource intensity is represented. The process of deducing dependencies and formulas is described. The block diagrams of algorithms, results distribution gistographs are presented. New approaches and ways of calculation of functions are offered, their logic diagrams are represented and the comparison of the accuracy of calculations is carried out depending on the complexity of the implementation of the chosen method. Considerable attention is paid to the CORDIC method by which one it is possible to compute functions such as sinus, cosine, tangent, exponent, square root, hyperbolic and inverse trigonometric functions. Taking into account that the great interest in the presented functions is the calculation of sinus and cosine in the practical implementation of methods depending on the context of the problem, the functions used to demonstrate the work are done. When we using classical methods, the accuracy of calculations depends on the number of operands and the number of iterations performed. In small quantities of iterations, all input and output values can be set in the form of a table placed in memory. Given that, for the vast majority of devices, some memory, though insignificant, is available, can be used to accelerate the CORDIC method. Moreover, the effect will be noticeable if the volume of allocated memory is hundreds or even dozens of bytes (operating or flash memory in the case of microcontroller). The author proposes a new method for the conversion of the input argument into an alternate, which allows flexible change of the memory for the look-up table and the number of iterations. The hardware implementation of the considered methods on the FPGA platforms is carried out. Analyzed the available hardware base for their implementation from Intel (Altera) and Xilinx manufacturers. The features of selected FPGAs, the specifics of the hardware implementation of algorithms, in particular, the influence of architecture and integrated FPGA blocks on the functionality of the implemented methods are considered. The schemes of the offered algorithms on the level of register gears and the low level at the stage of their placement (fitting) in the crystal are given. The methods of optimization of algorithms in terms of use a specific platform and depending on the version and settings of the development environment are considered. The results of impetence of methods directly in the FPGA with the estimation of their initial characteristics, such as the maximum clock frequency, resource intensity and energy consumption are given. The verification of correctness of algorithms functioning is carried out both by means of simulation modeling, and after measurement of physical indicators and data obtained during the testing of the programmed FPGA. Considerable attention is paid to the modified method of alternating transcoding - unsigned transcoding, in which all arguments take only positive values, allow simplification of the implementation of the algorithm, and necessary hardware resources for this, while preserving the advantages of the transcoding approach. The main parameter demonstrating the advantages of the proposed algorithm is the latency, which is inversely proportional to the clock frequency, and depends on the number of steps required to calculate the function. The number of cycles, in turn, may change due to the change in the size of the allocated memory. Comparison of the results of the undocumented conversion method for the Xilinx platform was carried out with the proposed implementation by the CORIDC IP library. For the Intel prototype, a comparison was made with the built-in megafunction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Розова А. Ю. 
Розробка механізму управління якістю логістичної діяльності підприємства / А. Ю. Розова. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена поглибленню теоретичних засад, розробленню методичних положень та науково-практичних рекомендацій щодо розробки механізму управління якістю логістичної діяльності підприємства. Розглянуто сутність логістичної діяльності підприємства в умовах сучасного господарювання, досліджено підходи щодо управління якістю логістичної діяльності в системі управління підприємством, проаналізовано методичні підходи щодо визначення рівня якості логістичної діяльності підприємства. Визначено безпосередній зв'язок та взаємодію логістичної діяльності будь-якого підприємства із зовнішнім середовищем та виявлено основні сучасні передумови здійснення логістичної діяльності підприємства, а саме: глобалізація, технічний прогрес та економіка знань. Запропоновано розглядати рівень якості логістичної діяльності під кутом збалансованості логістичних цілей тобто їх узгодженості за напрямом та швидкістю змін. Досліджено зовнішні фактори впливу на управління якістю логістичної діяльності підприємств з урахуванням особливостей регіональних ринків, проведено оцінку рівня реалізації логістичних цілей на підприємствах, визначено рівень збалансованості логістичних цілей підприємств. Визначено та проаналізовано позиції областей України за показниками обсяг перевезення та за показником обсяг реалізації. На основі експертних оцінок розраховано рівні реалізації логістичних цілей. Запропоновано науково-методичний підхід визначення інтегрального показника рівня реалізація бажаних логістичних цілей. Запропоновано розглядати збалансованість екологічних, соціальних та економічних цілей логістичних підприємств, як їхню взаємну узгодженість за напрямом змін та швидкістю змін. Запропоновано науково-методичний підхід щодо визначення якості логістичної діяльності підприємства. Який, на відміну від існуючих, визначається як корінь квадратний із добутку інтегрального показника рівня збалансованості логістичних цілей та інтегрального показника рівня реалізації бажаних логістичних цілей. Такий підхід дозволяє відслідковувати тенденції зміни напрямку та швидкості змін логістичних цілей з позиції управління рівнем досягнення бажаних цілей. Досліджено особливості формування механізму управління якістю логістичної діяльності підприємства, розглянуто вплив збалансованості цілей на якість груп логістичних цілей підприємства, надане управлінське обґрунтування заходів з підвищення якості логістичної діяльності підприємства. Запропоновано розширити розуміння поняття механізму управління якістю логістичною діяльністю, на відміну від існуючого трактування, до системи основних форм, методів, важелів, інструментів, норм, критеріїв підвищення рівня досягнення цілей логістичної діяльності з урахуванням принципу збалансованості цілей, з охопленням екологічних, соціальних та економічних відносин, сукупності методів управлінського впливу на реалізацію поставлених завдань та цілей, створення системи узгодження екологічних, соціальних та економічних цілей. Запропоновано науково-методичний підхід щодо визначення впливу збалансованості цілей на якість груп логістичних цілей підприємства. Даний підхід застосовано для кожного аналізованого підприємства. Для цього визначено загальні найбільш вагомі локальні цілі логістичних підприємств. На основі експертного аналізу визначено зв'язки між цими локальними цілями. Проведена оцінка ймовірності реалізації кожної із локальних цілей. Визначено значущість результату за певною цілю для конкретного аналізованого підприємства. На основі розрахунків величини середньої бальної оцінки на одну ціль за певною групою цілей для кожного аналізованого логістичного підприємства рекомендовано низку управлінських заходів з підвищення якості логістичної діяльності.^UThe dissertation is devoted to the deepening of theoretical principles, development of methodological provisions and scientific and practical recommendations for the development of quality management mechanism of the enterprise logistics activity. The essence of logistics activities of the enterprise in the conditions of modern management is considered, approaches concerning management of quality of logistic activity in system of management of the enterprise are investigated, methodological approaches concerning definition of level of quality of logistic activity of the enterprise are analyzed. The direct connection and interaction of logistic activity of any enterprise with the external environment is determined and the basic modern preconditions of realization of logistic activity of the enterprise are revealed, namely: globalization, technical progress and knowledge economy. It is determined that the achievement of goals is closely related to the management of the quality of the enterprise logistics activities. The external factors influencing the quality management of logistics activities of enterprises are studied taking into account the peculiarities of regional markets, the level of implementation of logistics goals at enterprises is assessed, the level of balance of logistics goals of enterprises is determined. The positions of the regions of Ukraine on the indicators of the volume of transportation and on the indicator of the volume of sales were determined and analyzed. Based on expert assessments, the levels of realization of logistics goals are calculated. In the dissertation work it is offered to consider balance of ecological, social and economic purposes of the logistic enterprises, as their mutual coherence in the direction of changes and speed of changes. A scientific and methodological approach to determining the quality of logistics activities of the enterprise is proposed. Which, in contrast to the existing ones, is defined as the square root of the product of the integrated indicator of the level of balance of logistics goals and the integrated indicator of the level of realization of the desired logistics goals. This approach allows you to track trends in the direction and speed of change of logistics goals from the standpoint of managing the level of achievement of desired goals. Peculiarities of formation of the mechanism of quality management of logistic activity of the enterprise are investigated, influence of balance of the purposes on quality of groups of the logistic purposes of the enterprise is considered, the administrative substantiation of measures for increase of quality of logistic activity of the enterprise is given. It is proposed to expand the understanding of the concept of quality management mechanism of logistics activities, in contrast to the existing interpretation, to the system of basic forms, methods, levers, tools, norms, criteria for improving the achievement of logistics goals, taking into account the principle of balanced goals with a set of methods of managerial influence on the implementation of tasks and goals, creating a system of coordination of environmental, social and economic goals. The scientific and methodical approach of definition of influence of balance of the purposes on quality of groups of the logistic purposes of the enterprise is offered. This approach is applied to each analyzed enterprise. For this purpose the general most important local purposes of the logistics enterprises are defined. Expert analysis has identified the links between these local goals. The probability of realization of each of the local goals is estimated. The significance of the result for a specific purpose for a particular analyzed enterprise is determined. Based on the calculations of the value of the average score for one goal for a certain group of goals for each analyzed logistics company recommended a number of management measures to improve the quality of logistics activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Корінь І. С. 
Регулювання трансфертного ціноутворення в процесі забезпечення фіскальної безпеки держави: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / І. С. Корінь. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному теоретико-прикладному дослідженню регулювання трансфертного ціноутворення в процесі забезпечення фіскальної безпеки держави, особливостям такого регулювання в умовах російської агресії, зменшення доходів бюджету внаслідок економічного спаду на фоні підвищення витрат на ведення воєнних дій, підтримання інфраструктури. Об’єктом дослідження є взаємовідносини між державою та суб`єктами трансфертного ціноутворення, що виникають в процесі забезпечення фіскальної безпеки держави, предметом – розробка і удосконалення теоретико - методичних засад регулювання трансфертного ціноутворення для забезпечення фіскальної безпеки держави.Актуальність теми роботи випливає з того, що дослідження трансфертного ціноутворення є важливим для забезпечення справедливості та ефективності в торгівельних та економічних відносинах між Україною та Європейським Союзом, виконання міжнародних зобов'язань і забезпечення фіскальної безпеки держави.Розглянуто фактори, які визначають вибір моделі трансфертного ціноутворення та методів узгодження умов контрольованої операції за принципом «витягнутої руки». Встановлено, що ці детермінанти включають фактори і обставини, які впливають на рішення підприємств щодо конкретного підходу до визначення цін на товари та послуги, що переміщуються між пов'язаними сторонами в міжнародній торгівлі.Встановлено, що глобальні тенденції у протидії маніпулюванню трансфертними цінами в основному спрямовані на забезпечення більшої прозорості та ефективного контролю в цій сфері. Держави та міжнародні організації активно співпрацюють для вдосконалення правил та стандартів у цьому питанні. Зростає важливість обміну інформацією між державами, що дозволяє виявляти та уникати використання схем ухилення від оподаткування через трансфертні ціни. Механізми, такі як OECD/G20, BEPS та директиви Європейського Союзу, впроваджуються з метою удосконалення стандартів, які регулюють трансфертне ціноутворення.Визначено ефективність податкового контролю як механізму запобігання податкових втрат. Податковий контроль є формою державного фінансового нагляду, спрямованого на гарантування дотримання податкового законодавства та правильності виконання податкових зобов'язань платниками зборів та податків. Цей механізм включає ряд заходів, спрямованих на виявлення, аналіз та усунення відхилень від податкових норм у їхній діяльності з метою мінімізації втрат бюджету та притягнення винних осіб до відповідальності.Визначено, що модель оцінки реальних та потенційних податкових втрат в контексті трансфертних цін – це інструмент або методологія, спрямована на оцінку можливих втрат податків унаслідок маніпулювання трансфертними цінами. Ця модель враховує різноманітні аспекти оподаткування, включаючи зміни у цінах та обсягах торгівлі між пов'язаними сторонами, що можуть призвести до недооцінки чи переоцінки активів, товарів чи послуг. Мета полягає в ідентифікації, аналізі та оцінці можливих втрат податків для уникнення таких практик та забезпечення справедливості й прозорості в оподаткуванні.Алгоритм оцінки податкових втрат у контексті трансфертних цін включає наступні кроки:- збір інформації: отримання даних про фінансові та трансакційні операції пов'язаних компаній, а також їх фінансові звіти;- аналіз показників ризику трансфертного ціноутворення;- розробку стратегій для мінімізації ризику;- впровадження корекцій з метою попередження податкових втрат, включаючи внесення коригувань до трансфертних цін.^UThe dissertation is devoted to a complex theoretical and applied research on the regulation of transfer pricing in the process of ensuring the fiscal security of the state. The peculiarities of such regulation in the conditions of Russian aggression, the reduction of budget revenues as a result of the economic recession are considered. The economic downturn is taking place against the backdrop of increased costs for conducting military operations and maintaining infrastructure.The object of the study is the relationship between the state and transfer pricing entities. These relations arise in the process of ensuring the fiscal security of the state. The subject of the work is the development and improvement of the theoretical and methodological principles of transfer pricing regulation to ensure the fiscal security of the state.The relevance of the topic of the work stems from the fact that the study of transfer pricing is important for ensuring fairness and efficiency in trade and economic relations between Ukraine and the European Union. And also for Ukraine to fulfill its international obligations and ensure the fiscal security of the state.Factors that determine the choice of a transfer pricing model and methods of agreeing the conditions of a controlled transaction based on the principle of "arm's length" are considered. It was established that these determinants include factors and circumstances that influence the decisions of enterprises regarding a specific approach to determining the prices of goods and services moving between related parties in international trade.It has been established that global trends in combating transfer price manipulation are mainly aimed at ensuring greater transparency and effective control in this area. States and international organizations actively cooperate to improve rules and standards in this matter. The importance of the exchange of information between countries is increasing, which allows to detect and avoid the use of tax evasion schemes through transfer pricing. Mechanisms such as the OECD/G20, BEPS and European Union directives are being implemented to improve the standards that govern transfer pricing.The effectiveness of tax control as a mechanism for preventing tax losses is determined. Tax control is a form of state financial supervision aimed at compliance with tax legislation and the correctness of the fulfillment of tax obligations by fee and tax payers. This mechanism includes measures aimed at identifying, analyzing and eliminating deviations from tax norms in the activities of taxpayers with the aim of reducing budget losses and bringing guilty parties to justice.It was determined that the model for assessing real and potential tax losses in the context of transfer pricing is a tool or methodology. It is aimed at assessing possible tax losses as a result of manipulation of transfer prices. This model takes into account various aspects of taxation. It includes changes in prices and volumes of trade between related parties that may lead to undervaluation or overvaluation of assets, goods or services. The goal is to identify, analyze and evaluate possible tax losses to avoid such practices and ensure fairness and transparency in taxation.The algorithm for estimating tax losses in the context of transfer pricing includes the following steps:- collection of information: obtaining data on financial and transactional operations of related companies, as well as their financial reports;- analysis of transfer pricing risk indicators;- development of strategies to minimize risk;- introduction of corrections to prevent tax losses, including making adjustments to transfer prices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського