Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНЦЕНТРАЦІЙНИЙ$<.>+<.>K=ТАБІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Міщенко Л.А. 
Вплив домішки ванадію на дефектоутворення в телуриді кадмію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.А. Міщенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню дефектів ванадію у телуриді кадмію. Визначена конфігурація, енергія іонізації дефектів ванадію та їх вплив на електричні, фотоелектричні, оптичні та магнітні властивості CdTe. Досліджено концентраційний вплив ванадію у розплаві на властивості CdTe. Встановлено існування критичної концентрації ванадію у розплаві CdTe, при якій починається утворення комплексних дефектів з участю ванадію. Досліджено вплив різних обробок, таких як термічна та ультразвукова, на електричні та фотоелектричні властивості кристалів CdTe:V. Показано, що значний вклад у формування електричних та фотоелектричних властивостей кристалів після ультразвукової обробки вносить тонкий приповерхневий шар, збагачений електронами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022

Рубрики:

      
2.

Коробов В.О. 
Атомна будова розплавів чотирикомпонентної системи Bi-Ga-Sn-Ge: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.О. Коробов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Методом дифракції рентгенівського випромінювання досліджена структура чотирикомпонентних розплавів системи Bi-Ga-Sn-Ge при температурах 960 та 1125 pi C. При інтерпретації даних дифракційного експерименту використовувалася модель мікронеоднорідної будови, що дозволяє отримувати кількісну інформацію про розподіл різносортних атомів по мікрообсягам. Розроблений математичний апарат цієї моделі для розплавів з довільною кількістю компонентів. Встановлено, що структура рідких сплавів системи Bi-Ga-Sn-Ge всієї області концентрацій (концентраційний тетраедр) є мікронеоднорідною. Визначені концентраційні області (тригранні піраміди), в кожної з яких розплави містять атомні мікроугруповання чотирьох типів. В усіх концентраційних областях мікроугруповання - одно - та двокомпонентні. Склад двокомпонентних мікроугруповань такий же, як у розплавах бінарних систем Bi-Ga та Bi-Sn.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-13

Рубрики:

      
3.

Попадич О.З. 
Розробка технології комбінованих екструзійних продуктів з м'ясної та рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / О.З. Попадич ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки технології м'ясо-рослинних сухих сніданків, одержаних методом термопластичної екструзії. Встановлено оптимальний концентраційний інтервал введення сировини тваринного походження. Вивчено фізико-хімічні властивості композиційних продуктів і показано можливі шляхи формування їх функціональних властивостей і структури. Виявлено вплив складу сумішей і параметрів екструзії на основі властивості екструдатів. Розроблено технологію екструдованих продуктів підвищеної харчової цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л928

Рубрики:

      
4.

Бутаєв О.В. 
Місцеве трансендоскопічне застосування циклофосфану в диференційній діагностиці та лікуванні виразкових уражень слизової оболонки шлунка (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Бутаєв ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 22 с. — укp.

Вивчено концентраційний дозозалежний вплив циклофосфану на репаративні процеси в стінці шлунка при лікуванні експериментальних виразок у дослідних тварин (кроликів). Проведено клінічне вивчення впливу трансендоскопічного субмукозного застосування циклофосфану на запально-проліферативні прояви, а також регенераторні процеси в осередкових виразкових ураженнях слизової оболонки шлунка. Комплексні, морфологічні, клінічні та експериментальні дослідження дозволили встановити протизапальний, репаративний та імуномодулюючий ефект циклофосфану при субмукозному введенні. Розроблені лікувально-діагностичні критерії та вдосконалена на їх основі лікувальна тактика підвищили ефективність лікування виразкової хвороби шлунка, суттєво скоротили проведення диференційованої діагностики. При цьому досягнуто скорочення строків лікування на 48,3%, строків діагностики на - 68,6%, в порівнянні з традиційними методами лікування і діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-43

Рубрики:

      
5.

Головата Н.В. 
Характер фазових рівноваг та термодинамічні властивості сплавів потрійних систем Gd-Al-Ga, Gd-Ge-Ga і Gd-Si-Ga: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Головата ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Містяться результати дослідження характеру взаємодії компонентів сплавів потрійних металічних систем Gd-Al-Ga, Gd-Ge-Ga і Gd-Si-Ga методом рентгенівського аналізу і методом високотемпературної калориметрії. Вперше побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану систем Gd-Al-Ga, Gd-Si-Ga (1073 K) та Gd-Ge-Ga (673 і 1073 К). Встановлено існування 11 нових потрійних інтерметалідів. Для 6-ти потрійних сполук досліджених систем і 4-ох германідів гадолінію вивчена кристалічна структура. Вперше встановлена концентраційна залежність ентальпій змішування потрійних розплавів Gd-Al-Ga (1759 К), Gd-Ge-Ga (1758 K), Gd-Si-Ga (1750 K), включаючи ентальпії змішування бінарних систем Gd-Ga (1759 K), Gd-Al (1770 K), Si-Ga (1776 K). Для системи Gd-Si (1760 K) суттєво розширено концентраційний інтервал досліджень теплот змішування. З використанням моделі "оточеного атома" розраховано теплоти змішування в усьому інтервалі концентрації для досліджених подвійних і потрійних систем. Встановлено кореляцію між ентальпіями змішування в розплавах подвійних систем та відповідними діаграмами стану. Показано, що характер взаємодії компонентів потрійних сплавів систем Gd-Al(Ge,Si)-Ga як твердих, так і рідких визначається фізико-хімічними властивостями відповідних граничних систем з гадолінієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.3

Рубрики:

      
6.

Погребенник Я.В. 
Творчість О.Кобця (Варавви): рух проблематики і поетики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Я.В. Погребенник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток творчості О.Кобця (Варавви) в аспекті еволюції проблематики та поетики від 1910-х до 1960-х рр. Проаналізовано поєднання традиціоналізму та рис літертурного модернізму (збірка "Ряст"), становлення лірики й епосу письменника як художньої індивідуальної системи ("воєнна" й табірна творчість). Розкрито антитолітарний, національно-патріотичний пафос, екзистенційну проблематику збірок "Під небом чужим", "З великих днів", драматичного етюду "В Тарасову ніч". Висвітлено засоби їх художнього втілення, оригінальність Шевченкіани Кобця. Розкрито новаторство письменника у романі "Записки полоненого" (в тематиці, характеротворенні, стилі та ін.), історичну ідентичність і біографізм твору. Охарактеризовано генезу, жанрову природу, психологічне мотивування у "малій прозі" О.Кобця 1920 - 1960-х рр., підкреслено її ліро-драматизацію, самобутність манери автора, константність її філософської та релігійної основи. На підставі різностороннього аналітично-синтетичного дослідження, мікроаналізу сформульовано висновки щодо особливостей розвитку О.Кобця-лірика й епіка, точність його історіософських прозрінь, глибину символіки державницького та людинознавчого характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7Сое)-4 Кобець О. 4,0 + Ш5(7Сое=Ук)-4 Кобець О. 4,0
Шифр НБУВ: РА319185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кривулькін І.М. 
Концентраційні аномалії властивостей в напівпровідникових твердих розчинах на основі телуриду свинцю: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.М. Кривулькін ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — Бібліогр.: с. 15. — укp.

Проведено комплексне дослідження кристалічної структури, механічних, теплових, гальваномагнітних та термоелектричних властивостей напівпровідникових твердих розчинів на основі телуриду свинцю в системах PbTe - MnTe та PbTe - GeTe в залежності від складу і температури. Встановлено, що в області концентрацій MnTe та GeTe ~ 0,75 - 2 мол.% на ізотермах мікротвердості, електропровідності, коефіцієнтів Холла, термоелектрорушійної сили, теплопровідності, теплового розширення, холлівської рухливості носіїв заряду та інших властивостей спостерігаються аномалії. Виявлені аномалії пов'язані з критичними явищами, що супроводжують перехід до сильного легування, який може розглядатися як концентраційний фазовий перехід. В наближенні перколяційної теорії розроблено модель процесів, які визначають немонотонний характер концентраційних залежностей властивостей. Встановлено, що в твердих розчинах PbTe - MnTe в інтервалі 0,75 - 1,25 мол.% MnTe має місце різке падіння коефіцієнта теплового розширення і зниження ширини дифракційних ліній. Зроблено припущення, що перехід до домішкового континууму супроводжується процесами самоорганізації в домішковій підсистемі кристала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 +
Шифр НБУВ: РА327845

Рубрики:

      
8.

Табірі Стефен 
Особливості хірургічного лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, ускладненої кровотечею, у хворих з надмірною вагою тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Табірі Стефен ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено функції зовнішнього дихання, кислотно-лужний стан крові, імунної системи у разі хірургічного лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ДПК), ускладненої гострою шлунково-кишковою кровотечею, у пацієнтів з надмірною вагою тіла, що можуть бути використані окремо та в комплексі для характеристики і прогнозу ускладнень у ранньому післяопераційному періоді. Виявлено ультраструктурні особливості слизової оболонки ДПК за даних умов. Уперше встановлено пряму залежність між наявністю Helicobacter pylori і ступенем надмірної маси тіла в пацієнтів з виразкою ДПК, зо кровоточить. Запропоновано спосіб хірургічної корекції надмірної маси тіла у зазначених хворих. На підставі результатів клінічного перебігу та вивчення деяких систем гомеостазу до операції й у ранньому післяопераційному періоді розроблено алгоритм діагностики, лікувальної тактики у пацієнтів з виразковою хворобою ДПК, ускладненою гострою шлунково-кишковою кровотечею, та надмірною вагою тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66
Шифр НБУВ: РА326697

Рубрики:

      
9.

Самко С.П. 
Іонний транспорт і електричні потенціали в рідинних системах з мембранами в присутності зовнішніх полів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / С.П. Самко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості іонного транспорту і процеси електричних потенціалів у рідинних системах з природними і штучними мембранами за присутності температурних градієнтів, зовнішніх електричних та електромагнітних полів. Наведено розв'язки узагальнених співвідношень термодинаміки необоротних процесів і електродинаміки суцільних середовищ з використанням основних у випадку наявності зовнішніх полів рівнянь електродифузійної теорії. Досліджено додатковий внесок від градієнта температури в безрозмірний мембранний потенціал у вигляді добутку коефіцієнта Соре на різницю температур мембрани. Відзначено, що додаткові внески в концентраційний і стаціонарний мембранні потенціали від зовнішнього електромагнітного поля пропорційні різниці похідних за концентрацією від діелектричної та магнітної проникностей мембран і визначено квадратичні залежності від напруженостей електричного та магнітного полів. Доведено, що іонний транспорт крізь мембранні структури за присутності зовнішніх полів визначається експоненційними залежностями співвідношення Усінга - Теорелла від зміни мембранного потенціалу внаслідок впливу зовнішніх полів, а також від градієнта температури, коефіцієнтів Соре, похідних за концентрацією від діелектричної та магнітної проникностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.345,022 +
Шифр НБУВ: РА342495

Рубрики:

      
10.

Марчук О.В. 
Фазові рівноваги в квазіпотрійних системах $Eroman bold {Cu sub 2 X~-~HgX~-~D sup IV X sub 2 ~(D sup IV ~-~Ge,Sn;~X~-~S,~Se)} і кристалічна структура тетрарних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Марчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

<$Eroman {Cu sub 2 Se}> - HgSe - <$Eroman {SnSe sub 2 }> на концентраційний трикутник. Уперше встановлено існування тетрарної сполуки <$Eroman {Cu sub 6 Hg sub 0,92 GeS sub 5,92 }> та області гомогенності для тетрарної сполуки <$Eroman {Cu sub 2 HgGeSe sub 4 }> (область гомогенності за 670 К локалізована за перерізом HgSe - <$Eroman {Cu sub 2 GeSe sub 3 }> у концентраційному інтервалі 33 - 50 мол. % HgSe). Визначено кристалічну структуру тетрарних сполук <$Eroman {Cu sub 2 HgGe(Sn)S(Se) sub 4 }> та <$Eroman {Cu sub 6 Hg sub 0,92 GeS sub 5,92 }>. У германійвмісних системах установлено існування областей склоутворення та визначено параметри склоподібних сплавів (енергію оптичної іонізації та характеристичні температури).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022 + Г534.4 +
Шифр НБУВ: РА338409

Рубрики:

      
11.

Суслова Н.І. 
Фізіологічні особливості газоенергетичного та ліпідного обмінів у худоби сірої української породи різних вікових груп за різних умов утримання: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Н.І. Суслова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено, що інтенсивність енергетичного обміну з віком у тварин знижується, найвищі показники виявлено у молодняку 16-місячного віку, а у повновікових тварин газообмін знижувався за умов стійлового та табірно-пасовищного утримання. Одержано дані про значний вплив на організм корів факторів навколишнього середовища: влітку у тварин дослідних груп встановлено підвищення рівня газообміну та теплопродукції, а за стійлового - ці показники мали тенденцію до зниження. Тварини за стійлового утримання мали нижчу інтенсивність процесів обміну речовин, ніж табірно-пасовищного. Установлено вплив віку, процесу лактації, системи утримання на показники обміну ліпідів та їх метаболітів. Підвищення вмісту загальних ліпідів у крові з віком зумовлено переважно збільшенням фосфоліпідів і холестеролу. Рівень вмісту загальних ліпідів, фосфоліпідів, холестеролу у крові високопродуктивних корів вищий, ніж у низькопродуктивних. Рівень вмісту загальних ліпідів, фосфоліпідів, холестеролу, кетонових тіл у крові корів за стійлової системи утримання значно вищий, ніж у табірно-пасовищної системи утримання. З'ясовано, що з віком у худоби сірої української породи за обох систем утримання у сироватці крові знижується активність ферментів ліпази та ліпоксидази. Молозиво корів даної породи за табірно-пасовищного утримання має значно кращі якості, а саме: вищу щільність, містить більше сухої речовини, жиру, білка, лактози у порівнянні з молозивом корів, що перебували за стійлового утримання. Надано наукове обгрунтування фізіологічного стану новонароджених телят та їх стійкості до захворювань залежно від утримання корів-матерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська сіра + П60-273.1 +
Шифр НБУВ: РА345793

Рубрики:

      
12.

Хмель О.С. 
Екзистенціалістські мотиви в "Сибірських новелах" Б.Антоненка-Давидовича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.С. Хмель ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано філософський зміст "Сибірських новел" у зв'яку з ідейно-художніми пошуками літератури та філософії екзистенціалізму. Показано роль "Сибірських новел" у контексті творчості Б.Антоненка-Давидовича з огляду на дотичність "табірної прози" письменника до тенденцій розвитку української літератури, започаткованих у 1920-ті рр. і продовжених у 1940 - 1950-х рр. Обгрунтовано правомірність розгляду "Сибірських новел" як циклу на підставі вираженої у цих творах екзистенціалістської проблематики. Проведено дослідження окремих екзистенціалістських мотивів у "Сибірських новелах". Виявлено мотивний стрижень "Сибірських новел", виражений у проблемах свободи та смерті, наскрізних для більшості творів Б.Антоненка-Давидовича різних періодів. Розкрито міфопоетичну природу екзистенціалістської концепції людини, поданої в "Сибірських новелах".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Антоненко-Давидович, Б. 534 +
Шифр НБУВ: РА350397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Саєвич Й.Й. 
Військовополонені українці в таборах Австро-Угорщини і Німеччини в період Першої світової війни: вишкіл та організація побуту: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / Й.Й. Саєвич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії, аналізу нових архівних документів, матеріалів і спогадів учасників подій узагальнено роль українського політикуму в утворенні таборів військовополонених українців російської армії в Австро-Угорщині та Німеччині, національно-патріотичну та культурно-освітню працю галицько-буковинських і наддніпрянських громадсько-політичних діячів серед полонених українців. Показано матеріально-побутові умови табірного життя та їх вплив на піднесення національної свідомості українського вояцтва, діяльність табірних кооперативних структур. Досліджено військово-політичну роботу українського політичного проводу з метою організації збройних формувань Української національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)532.2-92 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР)524-68...6 +
Шифр НБУВ: РА349480

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Колошук Н.Г. 
Табірна проза як літературний феномен ХХ століття (на матеріалі української, російської, білоруської та польської літератур): автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01; 10.01.03 / Н.Г. Колошук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено документальні жанри в українській, російській, білоруській та польській літературах XX ст. Висвітлено розвиток "табірного тексту" про радянські концтабори від 1930-х рр., зокрема, тексти-свідчення непрофесійних авторів, у контексті формування новітньої культурної парадигми з її світоглядно-естетичною кризою. Визначено два етапи, а саме: прозу, створену в'язнями сталінської доби, та дисидентську прозу 1960 - 1990-х рр. За цього розглянуто найважливіші проблемно-конфліктні колізії та вузли, поетику табірних текстів та їх рецепцію. У порівняльному аспекті досліджено ситуацію побутування табірної документалістики в українській літературі та літературах сусідніх країн, міжкультурні зв'язки та взаємовпливи яких завжди були інтенсивними. Висвітлено можливі ресурси детального вивчення белетризованих текстів - творів професійних авторів-письменників (романів, автобіографічних повістей, новел), а також неписьменницьких свідчень у найрізноманітнішій жанровій формі, далекій від знаних літературних зразків. Розвинуто теоретичне тлумачення літератури факту як царини жанрових модифікацій і словесного самовияву, що має лише самоцінно-естетичне спрямування (мистецький пошук, фіксацію та формування творчих задумів, стильові експерименти, рефлексію та самооцінку художника), виявляє авторську настанову на пошук екзистенційної правди, ваги автентичного слова, здатного знайти у стражданні сенс світобудови, сенс людини й історії з усіма її катастрофами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)941-334 +
Шифр НБУВ: РА353594

Географічні рубрики:

      
15.

Хворова Г.М. 
Комплексна психолого-педагогічна технологія корекції розвитку активності дитини з аутизмом: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.03 / Г.М. Хворова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено складові комплексної технології, зокрема, корекція активності дітей з аутизмом з опорою на рівні побудови рухів М.О. Бернштейна, корекція ігрової активності, корекція активності засобами мистецтва та творчий розвиток, корекція активності засобами музики й інтегративний літній табір. Представлено психолого-педагогічну діагностику, що слугує створенню індивідуальної корекційної програми. Висвітлено шляхи оптимізації взаємодії батьків і дітей з аутизмом. Доведено, що комплексна психолого-педагогічна технологія корекції розвитку комунікативної активності дитини з аутизмом сприяє підвищенню рівня комунікативної активності за мотиваційним, емоційним і діяльнісним критеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.5 + Ю948.29
Шифр НБУВ: РА371699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Буханченко О. П. 
Диференційна діагностика патологічних рубців шкіри, що локалізовані в різних ділянках голови та шиї / О. П. Буханченко. — Б.м., 2020 — укp.

Проведено дослідження розподілу кольорових константчервоного, зеленого та синього кольорів в інтактній шкірі, медіальному,дистальному краю, а також у середній зоні рубця. Встановлено, щоінтенсивність забарвлення трьома кольорами в системі RGB у термінальнихточках рубця та його середині має достовірно різні показники, саме тому підчас їх консервативного лікування концентраційний градієнт розчинупрепарату, який вводиться в товщу рубця, може бути різним. Це і обумовлюєекономічну доцільність такого лікування.^UWe conducted a study of the distribution of color constants of red, green andblue in the intact skin, medial, distal margin, as well as in the middle area of thescar. It has been established that the intensity of coloring in three colors in theRGB system at the terminal points of the scar and its middle has significantlydifferent indicators. Therefore, in the conservative treatment, the concentrationgradient of the drug solution, which is administered into the thickness of the scarmay be different. Thus, the economic feasibility of such treatment is justified


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Остап’юк Т. А. 
Фазові рівноваги та властивості проміжних фаз у системах Сu(Ag)2Se – Cd(Pb)Se – As(Sb)2Se3 і Сu2Se – Ge(Sn)Se2 – Sb2Se3 та споріднених / Т. А. Остап’юк. — Б.м., 2020 — укp.

За результатами роботи вперше побудовано 7 ізотермічних перерізів систем Сu(Ag)2Se – Cd(Pb)Se – As(Sb)2Se3 при 620 К, Сu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – Sb2Se3 при 620 К та 570 К, 9 діаграм стану, 14 політермічних перерізів систем Сu(Ag)2Se – Cd(Pb)Se – As(Sb)2Se3, Сu2Se – Ge(Sn)Se2 – Sb2Se3 та споріднених, 4 проекції поверхонь ліквідусу систем Сu2Se – Ge(Sn)Se2 – Sb2Se3, Сu2Se – Cd(Pb)Se – As(Sb)2Se3 на концентраційний трикутник. Вперше були визначені області первинної кристалізації фаз, типи і координати нон- і моноваріантних рівноваг. Вперше кристалічна структура сполук Cu12-хZn(Cd,Fe,Co,Ni)хAs(Sb)4S(Se)13, для х=1,848, визначена методом порошку (пр.гр. I-43m). Для тетрарних сполук Cu10,26Mn1,92As4S13, (пр. гр. I-43m, a=1,02240(12) нм), Cu10,32Co1,8As4S13 (пр. гр. I-43m, a=1,01800(12) нм) кристалічна структура була вперше визначена методом монокристалу. Для вирощених з розплаву монокристалів твердих розчинів на основі AgSbSe2 складів: AgSbSe2; Ag90Sb90Pb10Se190; Ag80Sb80Pb20Se180; Ag70Sb70Pb30Se170; Ag65Sb65Pb35Se165 та з області первинної кристалізації твердих розчинів на основі PbSe складів: Ag8Sb8Pb92Se108; Ag5Sb5Pb95Se105; PbSe виміряні значення питомої електропровідності при Т=300 К та коефіцієнта термо-ерс. Встановлено, що питома електропровідність зі збільшенням PbSe зменшувалась від 1,4 Ом-1∙см-1, для монокристалу AgSbSe2, до 10-2 Ом-1∙см-1 для монокристалу Ag65Sb65Pb35Se165. Збільшення вмісту PbSe підвищувало коефіцієнт термо-е.р.с. від 530 мкВ/К для AgSbSe2 до 1100 мкВ/К для монокристалу Ag65Sb65Pb35Se165. Досліджувані зразки виявились напівпровідниками діркового типу провідності. Монокристали Ag8Sb8Pb92Se108; Ag5Sb5Pb95Se105 мають високе значення коефіцієнта термо-е.р.с. (60–220 мкВ/K).^USeven isothermal sections of the Сu(Ag)2Se – Cd(Pb)Se – As(Sb)2Se3 systems at 620 K, Сu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – Sb2Se3 at 620 K and 570 K have been constructed for the first time, 9 phase diagrams and 14 polythermal sections of the Сu(Ag)2Se – Cd(Pb)Se – As(Sb)2Se3, Сu2Se – Ge(Sn)Se2 – Sb2Se3 systems, as well as related ones, 4 liquidus surface projections of the Сu2Se – Ge(Sn)Se2 – Sb2Se3, Сu2Se – Cd(Pb)Se – As(Sb)2Se3 systems on the concentration triangle have been built based on the results of this work.For the first time, the crystal structure of the Cu12-хZn(Cd,Fe,Co,Ni)хAs(Sb)4S(Se)13 compounds, for x = 1.848, has been determined by the powder method. The crystal structure of quaternary compounds Cu10.26Mn1.92As4S13, Cu10.32Co1.8As4S13 (Sp. Gr. I-43m, a = 1.01800 (12) nm) has been studied by the single crystal method for the first time. The liquidus surface projection of the Cu2Se – CdSe – Sb2Se3 quasi-ternary system onto the concentration triangle has been constructed. For the AgSbSe2; Ag90Sb90Pb10Se190; Ag80Sb80Pb20Se180; Ag70Sb70Pb30Se170; Ag60Sb60Pb40Se160 single crystals from the region of primary crystallization of solid solutions based on AgSbSe2, as well as Ag8Sb8Pb92Se108; Ag5Sb5Pb95Se105; PbSe single crystals from the area of primary crystallization of solid solutions based on PbSe values of electrical conductivity at T = 300 K and thermoelectric coefficient have been measured. It has been shown that electrical conductivity with increasing of PbSe content decreases from 1.4 Ω-1∙cm-1 for AgSbSe2 till 10-2 Ω-1∙cm-1 for the Ag65Sb65Pb35Se165 single crystal. Increasing of the PbSe content has increased the thermoelectromotive force coefficient from 530 mV/К for AgSbSe2 till 1100 mV/К for Ag65Sb65Pb35Se165 single crystal. The investigated samples have got p-type of conductivity. The Ag8Sb8Pb92Se108; Ag5Sb5Pb95Se105 single crystals possess the high parameter of the thermoelectromotive force coefficient (≈60–220 mV/К). It has been shown that electrical and thermoelectric properties of the solid solutions based on AgSbSe2 or PbSe in AgSbSe2 – PbSe system can be changed with changing the composition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Климович О. С. 
Фазові рівноваги та склоутворення у системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 / О. С. Климович. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі вивчались фазові рівноваги, кристалічна структура проміжних фаз, склоутворення та властивості скла в системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 за допомогою методів диференційного термічного, рентгенофазового, рентгеноструктурного та мікроструктурного аналізів, вимірювання мікротвердості, спектрів поглинання та сигналу ГТГ. Вперше за отриманими результатами побудовано 4 ізотермічні перерізи систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 при 513 К, 6 діаграм стану та 11 політермічних перерізів систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3, проекції поверхонь ліквідусу 3 систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 на концентраційний трикутник, уточнено діаграму стану системи Ag2Se – As2Se3. Вперше визначені області первинної кристалізації фаз, типи і координати нон- і моноваріантних рівноваг. Вперше встановлено існування тетрарної сполуки Ag2SnAs6Se12 та досліджено кристалічну структуру сполук AgAs3Se5 і Ag2SnAs6Se12 методом порошку. AgAs3Se5 кристалізується в пр. гр. R m, власний структурний тип, a = 0,38195(1) нм, c = 5,0082(2) нм, Ag2SnAs6Se12 – в пр. гр. R m, власний структурний тип, а = 0,38124(2) нм, с = 3,9733(3) нм.Вперше встановлені області склоутворення в системах Cu2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 та Ag2Se – SnSe2 – As2Se3 при загартуванні від 1073 K та визначені характеристичні температури отриманих стекол; досліджені оптичні властивості (спектральний розподіл коефіцієнта поглинання, температурна залежність коефіцієнта поглинання) та нелінійно-оптичні властивості стекол (температурна залежність генерації третьої гармоніки (ГТГ)) системи Cu2Se – GeSe2 – As2Se3. На основі експериментальних даних визначено особливості взаємодії компонентів та особливості склоутворення у досліджених системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 та споріднених, а також висвітлено особливості кристалічної структури досліджених сполук.^UIn the dissertation work the phase equilibria, crystal structure of intermediate phases, glass formation and properties of glass in Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems were studied by means of methods of differential-thermal, X-ray phase, X-ray structural and microstructural analysis, measurement of microhardness, absorption spectra and THG signal.The original results of the work are 4 isothermal sections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems at 513 K, 6 phase diagrams and 11 vertical sections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems, 3 liquidus surface projections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems onto the concentration triangle, re-investigated phase diagram of the Ag2Se – As2Se3 system. Fields of the primary crystallization of phases, types and coordinates of mono- and invariant equilibria were determined for the first time.For the first time, the existence of a new quaternary compound Ag2SnAs6Se12 and the crystal structure of the AgAs3Se5 і Ag2SnAs6Se12 compounds was investigated using X-ray powder method. AgAs3Se5 crystallizes in S. G. R m, the structure type of its own, a = 0.38195(1) nm, c = 5.0082(2) nm. Ag2SnAs6Se12 crystallizes in S. G. R m, the structure type of its own, а = 0.38124(2) nm, с = 3.9733(3) nm. Glass formation regions in the Cu2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 and Ag2Se – SnSe2 – As2Se3 systems were determined by quenching from 1073 K for the first time and the characteristic temperatures of the obtained vitreous samples were determined; the optical properties (spectral distribution of the absorption coefficient, temperature dependence of the absorption coefficient) and nonlinear optical properties of glasses (temperature dependence of the third harmonic generation (THG)) of the Cu2Se – GeSe2 – As2Se3 system were studied.On the basis of experimental data the peculiarities of the interaction of components and peculiarities of glass formation in the investigated systems Cu (Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 and related ones are determined, and also the peculiarities of the crystal structure of the investigated compounds are highlighted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ображей О. Є. 
Технологія прискореного навчання плавання молодших школярів в умовах літніх оздоровчих таборів / О. Є. Ображей. — Б.м., 2021 — укp.

.Ображей О. Є. Технологія прискореного навчання плавання молодших школярів в умовах літніх оздоровчих таборів. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» за спеціальністю 014 «Середня освіта (за предметними спеціальностями)». – Волинський національний університет імені Лесі Українки, Луцьк, 2021.Ураховуючи результати аналізу наукової літератури, результатів констатувального етапу експерименту щодо прискореного навчання плавання в умовах літнього оздоровчого табору,визначено педагогічні умови: етапне формування вмінь плавання; відповідність змісту занять віковим та індивідуальним особливостям дітей молодшого шкільного віку; врахування знань та накопиченого рухового досвіду молодших школярів; створення емоційно збагаченого виховного простору з використанням ігрових засобів, що забезпечують варіативність та рефлексивність навчання. Теоретично обґрунтовано авторську технологію прискореного навчання плаванню молодших школярів в умовах літнього оздоровчого табору у сукупності складових частин: цільового, концептуального, процесуального, змістового та критеріально-результативного блоків.Розроблено алгоритмізовану програму навчання плаванню молодших школярів в умовах оздоровчого табору, що умовно розподілена на три етапи відповідно до етапів формування рухового вміння. Кожен етап поділений на певні кроки алгоритму, що містять інформацію щодо організаційно-методичних дій інструктора, дій дитини та програмні результати навчання.Перший етап умовно поділено на три кроки, підсумковим результатом яких є подолання страху, сформованость знань щодо техніки безпеки на воді, важливості занять плаванням тощо. Також важливим на даному етапі є формування груп відповідно до індивідуальних особливостей дітей. Другий етап містить два основних кроки, що спрямовані на формування вмінь основних плавальних елементів та рухів і, як наслідок, отримання акварозряду. Важливим є формування в дітей здібності до рефлексії, що сприяло досягненню більш швидкого результату. Третій етап містить два кроки, спрямовані на закріплення рухів у варіативних умовах, формування навички плавання та, як результат, отримання кінцевого акварозряду.Відповідно до алгоритмізованої програми розроблено план-графік навчання плаванню молодших школярів з урахуванням:умов табору (наявність відкритої водойми); тривалості табірної зміни; періоду зміни (організаційного, основного, завершального); кількості запланованих занять; розроблених п'яти акварозрядів («Краб», «Морська черепаха», «Рибка», «Дельфін», «Акула»); видів підготовки (теоретичної та практичної); спрямованості українських народних ігор (на суходолі, на воді); змісту навчального матеріалу (поетапне вивчення основних елементів від простого до складного); засобів контролю (у вигляді контрольних ігор та естафет). Для отримання акварозряду відводиться 3 дні, окрім першого акварозряду «краб» на опанування якого відводиться 2 дні. Зміст матеріалу кожного блоку та спрямованість занять відповідає вимогам акварозряду щодо сформованості певного плавального вміння. Кожен блок завершується контрольною грою, за умовами якої необхідно виконувати певні контрольні елементи.У алгоритмізованій програмі занять враховано необхідність створення «ситуації успіху», що обумовлює особистісно-орієнтоване навчання, яке сприяє подоланню психологічних бар'єрів, реалізації індивідуальних можливостей, розвитку активності та наполегливості, підвищенню самооцінки, впевненості у власних силах. Створення «ситуації успіху» в процесі навчання плаванню відбувалося в шість кроків: подолання страху (тривоги) через дихальні вправи, відволікання тощо; надання дітям перспективи успішного результату; постійна словесна підтримка та надання чітких інструкцій; формування стійкої мотивації (розкриття значення плавання, формування належних умов занять, підтримка інтересів дитини, використання фронтальних та групових методів); постійна підтримка активності через використання ігрового методу; підвищення активності через стимулювання, а саме отримання акварозрядів («Краб», «Морська черепаха», «Рибка», «Дельфін», «Акула»), що розглядаються як певна категорія, що характеризує показники вмінь дітей і надається при виконанні певних вимог (за результатами контрольних вправ).Ключові слова: прискорене навчання плавання, молодші школярі, педагогічні умови, літні оздоровчі табори, відкриті водойми, українські народні ігри, технологія, алгоритмізована програма.^UObrazhey Olha. Technology of accelerated training of junior schoolchildren in the conditions of summer recreation camps. – Qualification scientific work on the rights of the manuscript.Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in the field of knowledge 01 "Education / Pedagogy" in specialty 014 "Secondary education (Physical Culture)". - Volyn National University named after Lesia Ukrainka, Lutsk, 2021.According to a system of control exercises, the levels (high, middle, low) swimming preparedness of children of junior school age are differentiated. The possibility of using Ukrainian folk games that create conditions for the formation of interest in national physical culture and the need to do physical exercises are determined. Ukrainian folk games are adapted to the accelerated training of junior pupils in open water bodies. The main movements used in the content of the game on the land are replaced by the initial floating movements in water (immersion of the face in the water; squatting in water; jumping into the water; ability to push and slide themselves; the ability to swim incoordination, etc.). Ukrainian folk games are distributed in accordance with the stages of planning training (the development of aquatic environment; training immersion in water with head and exhalation in water; learning to slide on water; learning the work by legs and works by hands; coordination training), which are consistently formed considering three periods camp change (organizational, basic, final). Taking into account the results of the analysis of scientific literature, the results of the stating phase of the experiment on accelerated training of swimming in the conditions of the summer health camp, the pedagogical conditions are determined: the phase formation of swimming skills; Matching the content of classes with age and individual characteristics of younger school children; taking into account knowledge and accumulated motor experience of junior schoolchildren; Creating an emotionally enriched educational space using gaming agents that provide variability and reflexiveness of training.In accordance with the algorithmized program, a plan-schedule of training of junior schoolchildren is developed taking into account: the conditions of the camp (the presence of open water reservoirs); duration of camp change; period of change (organizational, basic, final); the number of planned classes; developed five aquatics ("Crab", "Sea Turtle", "Fish", "Dolphin", "Shark"); types of preparation (theoretical and practical); orientation of Ukrainian folk games (on land, on the water); content of educational material (phased study of basic elements from simple to complicated); means of control (in the form of control games and relay). To receive Aquarius extension, 3 days (6 classes) are given, except for the first aquas "Crab" for the mastering of which is given 2 days (4 classes). The content of the material of each block and the direction of classes meets the requirements of the aquaria in relation to the formation of certain swimming skills. Each block ends with a control game under which certain controls must be performed. The algorithmized program of classes considers the need to create a "success situation", which determines personal-oriented training, which promotes overcoming psychological barriers, the implementation of individual capabilities, development of activity and perseverance, self-esteem, self-assessment, self-esteem. Creation of a "Success" in the process of teaching the floating took place in six steps: overcoming fear (anxiety) through respiratory exercises, distraction, etc.; granting children prospects for a successful result; Permanent verbal support and provision of clear instructions; formation of sustainable motivation (disclosure of the importance of swimming, forming proper conditions of classes, support of the interests of the child, the use of frontal and group methods); constant support for activity due to the use of the game method; Increased activity through stimulation, namely the acquisition of aquaria (crab, a "marine tortoise", "fish", "dolphin", "shark"), which are considered as a certain category that characterizes the characteristics of children's skills and is provided with certain requirements ( based on the results of control exercises).The educational and methodological provision of technology of accelerated training of junior schoolchildren in the conditions of the summer health camp "The beach adventures or as playing to train" is improved. The obtained results can use teachers, instructors for physical education, scientific and pedagogical workers, and students of higher education institutions in solving tasks associated with their professional activities in teaching children.Keywords: accelerated swimming training, younger schoolchildren, pedagogical conditions, summer recreation camps, open reservoirs, Ukrainian folk games, technology, algorithmized program.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Прохорова А. А. 
Фреймінг-аналіз в історико-соціологічних інтерпретаціях протестних подій: на прикладі Євромайдану 2013–2014 років. / А. А. Прохорова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена історико-соціологічній реконструкції та методологічній систематизації інтерпретативних схем (фреймів) учасників протесту на прикладі Євромайдану 2013–2014 років в контексті їхніх повсякденних практик та інтеракцій. В роботі окреслені основні теоретико-методологічні засади інтерпретативної традиції в соціології та продемонстровано відповідність методології усної історії цим позиціям. З'ясовані основні характеристики та методологічні особливості застосування усноісторичного підходу в соціології та глибинного інтерв'ю, як його інструменту. Перераховані характеристики, важливі для якісного інтерв'юера та представлені основні етапи підготовки, перебігу та аналізу глибинного інтерв'ю. Описано особливості використання методології усної історії та методу глибинного інтерв'ю в дослідженнях суспільно-політичних рухів. Систематизовані основні способи застосування фреймінг-аналізу в дослідженнях суспільно-політичних рухів в соціологічних дослідженнях, уточнено розуміння та сформульоване узагальнене визначення фрейму протестного руху, окреслено характеристики фреймів протестів, важливі для емпіричної частини цього дослідження. Виокремлені та узагальнені результати наявних соціологічних досліджень смислів, пов'язаних з Євромайданом. Описані смисли самого поняття «Майдан», що сформувались сконструювались впродовж Революції Гідності; нові смисли, що Майдан як символічна революція привніс в український дискурс та цінності, які в українському суспільстві міг актуалізувати Майдан.На ґрунтовному емпіричному матеріалі (близько 400 глибинних напівструктурованих інтерв'ю) описано контекст подій та виявлено основні компоненти фреймінгу протесту на різних етапах Євромайдану 2013–2014 років («Майдан-мітинг» (21–29 листопада 2013 року), «Майдан-табір» (30 листопада 2013 року – 18 січня 2014 року), «Майдан-Січ» (19 січня – 22 лютого 2014 року)) в інтерпретаціях його учасників. Фрейми протесту систематизовано за їхніми інтерпретативними функціями, а саме: фактори та причини протесту (діагностичний компонент фреймінгу), стратегії протесту (прогностичний компонент фреймінгу), стимули та мотивації до колективних дій (мотиваційний компонент фреймінгу). Зібраний емпіричний матеріал дозволив розширити операціоналізацію фреймів суспільно-політичного протесту від поділу на діагностичний, прогностичний та мотиваційний до долучення інших концептів, які теж описують інтерпретативні схеми подій протесту його учасниками. Проінтерпретовано ключовий фрейм характеру та особливостей участі людей в подіях Майдану – «допомога». Допомогу на Майдані класифіковано за низкою характеристик (ресурси, сфера діяльності, професійність, тривалість надання, ступінь кризовості ситуації та тип реципієнта). Описані приклади проявів допомоги на Майдані.Описано ключовий фрейм характеру взаємодії та комунікації учасників Майдану – «самоорганізація» або утворення низових волонтерських ініціатив, та концептуалізовано його як швидкий та спонтанний процес, що відбувався у відповідь на нові нагальні потреби, які виникали у періоди загострення протистояння. На прикладі шістьох волонтерських організацій Майдану, пов'язаних з допомогою постраждалим під час протестів, узагальнено ключові характеристики самоорганізованих ініціатив: горизонтальна структура та функціональна спеціалізація учасників. Описано процес створення низових волонтерських ініціатив та окреслено соціальний портрет лідерів таких організацій.Ключові слова: інтерпретативна соціологія, соціальні смисли, усна історія, фреймінг-аналіз протесту, глибинне інтерв'ю, фрейми, Майдан 2013–2014, Євромайдан.^UThe dissertation is devoted to the historical and sociological reconstruction and methodological systematization of interpretive schemes (frames) of the participants of protest events (on the example of Euromaidan 2013-2014) in the context of their everyday practices and interactions.The inquiry highlights the main theoretical and methodological foundations of the interpretive tradition in sociology and demonstrates the relevance of oral history methodology to this tradition.The main characteristics and methodological peculiarities are ascertained of applying the oral history approach in sociology and in-depth interview as its tool. The characteristics that are important for a qualitative interviewer are explicated. The main stages of preparation, course and analysis of in-depth interview are presented. The peculiarities of using the methodology of oral history and the in-depth interview method in socio-political movements studies are described.The main ways of applying framing analysis to the study of socio-political movements in sociological research are systematized. The understanding of the protest movement frame is specified; the corresponding generalized definition is formulated. Features of protest frames important for the empirical part of the study are outlined.The results of the available sociological research of the meanings related to Euromaidan are singled out and generalized. The meanings of the very concept of “Maidan”, which were constructed during the Revolution of Dignity, are analyzed; new meanings that Maidan as a symbolic revolution brought to the Ukrainian discourse and values that it actualized in Ukrainian society are described.Based on thorough empirical material (about 400 in-depth semi-structured interviews), the context of events is described, and the main components of protest framing in interpretations of its participants at different stages of Euromaidan 2013–2014 (“Maidan-rally” (November 21–29, 2013), “Maidan-camp” (November 30, 2013 – January 18, 2014), “Maidan-Sich” (January 19 – February 22, 2014)) are revealed. Protest frames are systematized according to their interpretive functions, namely: factors and causes of protest (a diagnostic component of framing), protest strategies (a prognostic component of framing), incentives and motivations for collective action (a motivational component of framing).The collected empirical material allowed expanding the operationalization of the frames of socio-political protest from the division into diagnostic, prognostic and motivational to the inclusion of other concepts used by the participants in their interpretive patterns of protest events. The crucial frame characterizing people's participation in Maidan events – “help” – is interpreted. Help at the Maidan is classified according to several parameters (resources, a field of activity, professionalism, duration of rendering, the criticality of situation and type of recipient). Examples of help at the Maidan are described.The crucial frame characterizing the type of interaction between Maidan participants – “self-organization” (formation of grassroots volunteer initiatives) – is described. The main characteristics and features of self-organized initiatives are distinguished on the example of six Maidan volunteer organizations involved in helping victims of protests. The process of creating grassroots volunteer initiatives is described. Social portraits of the leaders of these organizations are outlined.Keywords: interpretive sociology, social meanings, oral history, framing analysis of protest, in-depth interview, frames, Maidan 2013–2014, Euromaidan.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського