Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (217)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМУТАТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гордієнко Е.Ю. 
Багатоелементні болометричні ІЧ-детектори зі скануванням на основі високотемпературних надпровідників: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Е.Ю. Гордієнко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано можливості створення високоефективного болометричного високотемпературного надпровідника (ВТНП) багатоелементного перетворювача інфрачервоного (ІЧ) зображення з безелектродним поелементним виділенням інформації. Запропоновано та обгрунтовано організацію поелементного зчитування інформації у широкоформатній ВТНП болометричній структурі, яка б дозволила уникнути формування великої кількості електричних з'єднань з комутатором, для чого досліджено можливості формування та переміщення на її приймальній площині локальних областей, чутливих до зовнішнього випромінювання, за допомогою лазерного зонда. Теоретично оцінено граничну чутливість та просторове розрізнення ВТНП багатоелементного перетворювача ІЧ зображення з формуванням окремих елементів за допомогою лазерного зонда та дослідити фактори, які обмежують ці параметри, а також оптимізувати енергетичні та часові параметри лазерного зонда. Досліджено надпровідні властивості та шумові характеристики найбільш підходящих ВТНП матеріалів з точки зору болометричних використань та оптимізовано технологію формування приймальних структур на їх основі з метою створення діючих зразків перетворювача ІЧ зображення. Наведено методики, вимірювальні установки та проведено експериментальне дослідження детектуючих властивостей такого перетворювача ІЧ зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341.334.1в6,022 + В381.592в6,022 + З264.5,022 +
Шифр НБУВ: РА344234

Рубрики:

      
2.

Кочан Р.В. 
Вдосконалення компонентів прецизійних розподілених інформаційно-вимірювальних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.В. Кочан ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано узагальнену структуру інтелектуалізованої системи, яка забезпечує покращення якості процедур корекції всіх компонентів вимірювального каналу (зокрема сенсорів) завдяки самонавчанню та самоадаптації згідно з заданою стратегією та тактикою поведінки, що дало змогу мінімізувати затрати на проведення процедур підвищення точності та визначити вимоги до метрологічного тестування таких систем. Створено узагальнену структуру метрологічного програмного тесту - програмно-апаратного комплексу, застосування якого дає змогу дослідити властивості вимірювальних каналів інтелектуалізованих вимірювальних систем у пришвидшеному часі та сформулювати вимоги до їх компонентів. Розроблено та досліджено основні прецизійні компоненти вимірювального каналу - оригінальний комутатор напруги низького рівня, а також прецизійний і завадостійкий аналого-цифрові перетворювачі, з покращеними метрологічними характеристиками за робочих умов, адаптивністю та мережевими функціями. Запропоновано використовувати метод взаємного протиставлення резисторів подільника напруги для корекції інтегральної нелінійності аналого-цифрових перетворювачів, що дало змогу зменшити похибку нелінійності у 4 - 8 разів. Розроблено мережевий прикладний процесор з дистанційним програмуванням і програмною реалізацією набору периферійних інтерфейсів, що базується на двопроцесорній архітектурі з розподіленням між ними функцій реалізації інтерфейсів і виконання робочої програми, що гарантує її заміну через ці інтерфейси під час роботи. Створено універсальний сторожовий таймер, функціонування якого не залежить від операційної системи та програмного забезпечення сервера розподіленої системи. Розроблено двокаскадний цифро-аналоговий перетворювач, який завдяки раціональному розподілу функцій між каскадами забезпечує прецизійне дослідження властивостей підсистем корекції похибок, самоадаптації та прийняття рішень інтелектуальних систем і впливу на них процесу самонавчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-04 +
Шифр НБУВ: РА336915

Рубрики:

      
3.

Снігур А.В. 
Високоточна швидкодіюча ІВС опрацювання стрибкоподібних сигналів на базі АЦП із ваговою надлишковістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / А.В. Снігур ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод коригування похибок комутатора вимірювального каналу інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) опрацювання стрибкоподібних сигналів, що дозволяє зменшити загальну інструментальну похибку каналу та підвищити точність вимірювань. Удосконалено метод підвищення точності ІВС для опрацювання стрибкоподібних сигналів, який базується на введенні до структури вимірювального каналу системи як "ядра" порозрядного аналого-цифрового перетворювача (АЦП) з ваговою надлишковістю, що самокалібрується. Контур даного ІВС включається в контур коригування похибок каналу. Удосконалено метод підвищення швидкодії ІВС для опрацювання стрибкоподібних сигналів, за яким здійснюється компенсація динамічних похибок першого та другого роду у вимірювальному каналі шляхом уведення до його структури порозрядного АЦП з ваговою надлишковістю. Розвинуто математичні моделі динамічних похибок другого роду, що виникають у вимірювальному каналі під час зміни вхідних сигналів, і які можна значно зменшити (на 1 - 2 порядки) за рахунок їх компенсації у порозрядному АЦП, що входить до складу ІВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-01 +
Шифр НБУВ: РА352142

Рубрики:

      
4.

Кучменко С.М. 
Групи з великими системами підгруп, близьких до нормальних: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / С.М. Кучменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено групи, в яких система узагальнено нормальних підгруп є досить великою у певному сенсі, а саме: підгрупа H групи G називається майже нормальною в G, якщо множина підгруп, спряжених з H у групі G скінченною, або, що рівносильно, нормалізатор підгрупи H має скінченний індекс у групі G; підгрупа H групи G називається наближено нормальною в G, якщо H має скінченний індекс у своєму нормальному замкненні у групі G. Зазначено, що ці підгрупи введено до розгляду Б.Нейманом, який показав, що якщо всі підгрупи групи є майже нормальними (відповідно наближено нормальними), то група має центр скінченного індексу (відповідно скінченний комутатор). На підставі даних дослідження зауважено, що вивчення властивостей систем майже нормальних і наближено нормальних підгруп та їх впливу на структуру усієї групи є актуальною задачею, що має своє специфічне коло питань. Розглянуто групи, в яких підгрупи, що не є майже нормальними (відповідно наближено нормальними), задовольняють деякі умови скінченості певного рангу. Поняття рангу, що є узагальненням поняття вимірності векторного простору, є важливою числовою характеристикою, взаємопов'язаною з групою. У теорії груп природно виникли та досить ефективно працюють різні ранги. Вивчено узагальнено розв'язані групи, в яких система підгруп, що є наближено нормальними (відповідно система підгруп, що не є майже нормальними), складаються з підгруп: скінченного 0-рангу, скінченного секційного p-рангу, p - просте число; скінченного секційного рангу; скінченного спеціального рангу; скінченного тотального рангу, скінченного мінімаксного рангу, а також з черніковських і майже поліциклічних підгруп відповідно. Узагальнена розв'язність є природним обмеженням за такого роду досліджень, оскільки приклади груп, побудованих О.Ю.Ольшанським та його учнями, показують, що за межами класу узагальнено розв'язних груп ситуація є кардинально відмінною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.35,0 +
Шифр НБУВ: РА340619

Рубрики:

      
5.

Нікіфоренко К.Б. 
Дослідження та розробка алгоритмів підвищення ефективності передачі інформації в каналах з частотною і фазовою модуляцією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / К.Б. Нікіфоренко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Установлено, що неефективне використання радіоканалів стандарту 802.11 стосовно випадків передачі пакетів дискретних повідомлень зумовлено невисокою завадозахищеністю радіоканалів внаслідок використання в інформаційних системах малопотужних передавальних пристроїв, що змушує для одержання достатньо великої завадостійкості та надійності проводити роботи за високих співвідношень сигнал/шум. Виведено аналітичні залежності для знаходження основних характеристик радіосигналу на виході складового радіоканалу, які дозволяють досліджувати їх з необхідною точністю й одержати результати, що відрізняються великою достовірністю. Розроблено математичну модель, адекватну розв'язуваним реальним задачам передачі інформації у системах CDMA, DECT, GSM та їх подібних, в якій замість довільного розподілу імовірностей, заданих у просторі, всіх можливих входів і виходів проміжних комутаторів розглядаються імовірністні характеристики кожного проміжного комутатора, що дозволяє одержати однозначне відображення вихідного сигналу з урахуванням всіх впливових параметрів складового тракту. Розроблено алгоритм і програму оцінки завадостійкості синтезованого цифрового приймача, які дозволяють розрахувати та проаналізувати імовірність його помилкової роботи. Розроблено метод роботи приймального пристрою, який базується на зміні його структури за рахунок використання адаптивних і непараметричних алгоритмів обробки сигналу, що призводить до підвищення ефективності інформаційної радіомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА349356

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Омеляненко Г.В. 
Електромеханічний перетворювач енергії інерційного накопичувача для мереж тягового електропостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Г.В. Омеляненко ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню системи електромеханічного перетворення енергії інерційного накопичувача для тягових електричних мереж, концепція створення якого базується на перспективних енергетичних та транспортних технологіях. Розроблено концепцію створення перспективного інерційного накопичувача з електромеханічним перетворювачем енергії у вигляді машини постійного струму з тиристорним комутатором. Створено математичну модель цієї машини, що дозволяє аналізувати вплив параметрів накопичувача на різноманітні режими його роботи. Введено поняття кутової характеристики, що оцінює вплив кута навантаження на процеси обміну енергією між об'єктами тягової мережі. Створено математичну модель процесу комутації струму в обмотці якоря, за допомогою якої досліджено вплив параметрів на рівень номіналів елементної бази комутаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О801.71
Шифр НБУВ: РА307474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Куземко О.М. 
Елементи та пристрої автоматики на основі комбінованих динамічних негатронів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.М. Куземко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано вибір фізичної еквівалентної схеми польового транзистора Шотткі (ПТШ) з урахуванням ефекту Ганна. Досліджено імпедансні характеристики чотириполюсників на основі комбінованих динамічних негатронів на основі ПТШ, що дозволило визначити характер перетворення імпедансу негатрона у частотній області за будь-яких значень перетворювального імітансу. Визначено межі керування та межі стабільної роботи узагальнених перетворювачів імітансу (УПІ) залежно від режиму живлення та температури. Показано, що динамічні негатрони є багатофункціональними елементами, використання яких дозволяє покращити технічні характеристики елементів і пристроїв автоматики. Розроблено та досліджено електрично керовані активні індуктивності, паралельні та послідовні коливні контури, активні фільтри, генератори гармонійних коливань, високочастотні комутатори й атенюатори, помножувачі індуктивності, які можна виготовити як напівпровідникові інтегральні схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-043.2 +
Шифр НБУВ: РА352249

Рубрики:

      
8.

Супруновська Н.І. 
Енергетичні процеси в колах заряду і розряду конденсаторів електроімпульсних установок: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.09.05 / Н.І. Супруновська ; НАН України, Ін-т електродинаміки. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Удосконалено теорію перехідних процесів у колах заряду та розряду конденсаторів електроімпульсних установок щодо застосування цілеспрямованої зміни умов заряду та розряду. Проаналізовано методи підвищення енергетичних характеристик таких кіл і зменшення тривалості перехідних процесів у навантаженні та розрядному колі. Розроблено нові критерії оцінювання енергетичних характеристик аперіодичного та коливального заряду конденсатора від формувача постійної напруги у разі зміни напруги на конденсаторі на початку та наприкінці перехідного процесу. Уперше встановлено закономірності зміни ккд і дози енергії в елементах зарядного кола конденсатора за змінювальних початкових умов перехідного процесу. Визначено нові умови реалізації від'ємних і додатних зворотних зв'язків напруги заряду конденсатора від характеру його розряду в попередньому циклі. Встановлено критерій вибору параметрів перезарядного RL-ланцюга, шунтувального конденсатора для зменшення тривалості розрядних імпульсів за стрибкоподібного збільшення опору навантаження на часових інтервалах, близьких до закінчення розряду. Обгрунтовано новий метод стабілізації струмів в електроіскровому навантаженні за рахунок шунтування його тиристорним комутатором і визначено енергетично доцільний часовий інтервал для такого шунтування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847-04 +
Шифр НБУВ: РА362607

Рубрики:

      
9.

Островський В.Л. 
Зображення операторних співвідношень: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / В.Л. Островський ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2004. — 33 с. — укp.

Наведено класифікацію квадратичних *-алгебр з двома твірними та описано структуру пар самоспряжених операторів, що пов'язані невиродженим квадратичним співвідношенням. Для класу співвідношень, що мають місце внаслідок дії динамічної системи на спектрі самоспряженого оператора, доведено теореми, що дають змогу одержувати опис незвідних зображень таких співвідношень. Доведено теореми, які дають змогу описати незвідні зображення для класів операторних співвідношень, одержаних завдяки дії багатовимірної динамічної системи на сумісному спектрі комутативної сім'ї самоспряжених операторів. Дані теореми застосовано до опису зображень конкретних прикладів інфолютивних алгебр: класу квадратичних алгебр з трьома твірними, градуйованих аналогів алгебри sl(2), зображень нестандартної тривимірної сфери, зображень Гейзенберга для квантової групи E(2). Виділено клас інтегрованих зображень співвідношення [a, [a, b]] = 0 та побудовано для них комутативну модель. Введено клас центрованих однопараметричних напівгруп та вивчено їх властивості, установлено зв'язок між центрованими однопараметричними напівгрупами та зображеннями подвійних комутаторів. Доведено загальні теореми про вигляд та властивості комутативних моделей для широкого класу операторних співвідношень. Побудовано явний вигляд комутативної моделі для зображень алгебр Кунца та застосовано її до побудови та вивчення конкретних прикладів та класів цих зображень, зокрема, наведено явні формули для зображень типу III, які пов'язані з КМШ-станом на алгебрі Кунца.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.41,0 +
Шифр НБУВ: РА334025

Рубрики:

      
10.

Мотаз Х Я Даду 
Мережа з самомаршрутизацією та оптичною обробкою заголовка пакетів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Мотаз Х Я Даду ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель функціонування мережі SWANET як двофазну систему масового обслуговування, яка враховує неоднорідність вхідного потоку та детермінованість часу комутації. Запропоновано аналітичну модель для конвеєрного протоколу передачі пакетів та зоголовків у оптичній мережі з хвилевою маршрутизацією, яка враховує вплив змінної довжини пакетів у досліджуваній мережі. Здійснено теоретичний аналіз межових можливостей пропускної задтності та дальності передачі повністю оптичних мереж та базі технології SWANET залежно від характеристик заголовків пакетів, типу комутації та ступеня нерівномірності трафіка передачі. Для розширення області реалізації різних класів зазначених оптичних мереж запропоновано новий метод хвилевої самомаршрутизації з оптичною обробкою заголовків пакетів, в якому відсутні оптоелектронні перетворення, а також модифіковано структурні схеми мережі та комутатора SWANET. Базуючись на розроблених методах і моделях, розроблено імітаційну модель задач оптимізації параметрів оптичного комутатора SWANET.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.34-016.5 +
Шифр НБУВ: РА339450

Рубрики:

      
11.

Аль-Рабабах Мохаммад А.А. 
Метод і засоби підтримки мобільності в об'єднаних комп'ютерних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Аль-Рабабах Мохаммад А.А. ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу існуючих способів і засобів керування мобільністю в комп'ютерних мережах запропоновано новий метод керування мережевим з'єднанням на базі протоколу IPv6, який у порівнянні з відомими способами дозволяє підвищити ефективність функціонування об'єднаної мережі за рахунок скорочення часу реконфігурації віртуального з'єднання у процесі переміщення мобільного вузла. Обгрунтовано спосіб керування місцем розташування, який за рахунок використання мобільних домашніх агентів дозволяє скоротити затримку передачі інформації в мережі. Запропоновано метод організації віртуального з'єднання, що дозволяє скоротити часову складність його реконфігурації за рахунок розширення можливостей комутаторів макрорівня. Розроблено новий спосіб визначення оптимальної кількості домашніх агентів і засобів їх взаємодії, що забезпечують безрозривну реконфігурацію віртуальних з'єднань під час переміщення MN у межах локальної мобільної мережі. Зазначено, що використання одержаних результатів наукового дослідження сприяє підвищенню ефективності функціонування об'єднаних комп'ютерних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА336986

Рубрики:

      
12.

Аль Шибані Салім 
Метод та засоби організації розподілених баз даних в комп'ютерній мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Аль Шибані Салім ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано метод оптимізації розміщення файлів розподілених баз даних (РБД) за загальним часом обслуговування запитів, що дозволяє ефективно регулювати завантаження серверів і зменшувати час виконання запитів. Розроблено та реалізовано алгоритми балансування завантаження вузлів мережі РБД, призначеної для обробки великих обсягів даних; вибору оптимального часу доставки файлів РБД з урахуванням особливостей прикладних завдань. Розроблено структуру програмованого комутатора, призначену для реалізації нових алгоритмів. Створено трирівневу структуру системи РБД для обробки великих обсягів даних. Показано можливості її використання для паралельної обробки великих і невеликих баз даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.612 +
Шифр НБУВ: РА351577

Рубрики:

      
13.

Аль-Сурікі Ібрагім Мохаммад Салем 
Метод та засоби розміщення інформаційних файлів в розподіленій обчислювальній системі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Аль-Сурікі Ібрагім Мохаммад Салем ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено метод і засоби підвищення ефективності обробки більших масивів даних. Розглянуто та проаналізовано інформаційні технології, апаратні та програмні методи та засоби, орієнтовані на побудову інформаційно-обчислювальних систем (ІОС) для вирішення завдань оптимізації та прискорення обробки більших баз даних. Запропоновано метод оптимізації розміщення файлів даних у локальній мережі за загальним часом обслуговування запитів, що дозволяє ефективно регулювати завантаження серверів і зменшувати час виконання запитів. Розроблено та реалізовано алгоритми балансування завантаження вузлів обчислювальної мережі та структуру програмного комутатора, призначеного для реалізації запропонованих алгоритмів. Відзначено, що використання запропонованих структур і алгоритмів забезпечує підвищення ефективності систем обробки даних для розв'язання завдань моделювання, економічного аналізу, бухгалтерського обліку, авіаційних систем, ефективність роботи яких з даними залежить від можливостей системи швидко обробляти великі масиви інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26-015.0 +
Шифр НБУВ: РА360959

Рубрики:

      
14.

Кулаков Ю.О. 
Методи і засоби підвищення якості обслуговування в комп'ютерних мережах, що динамічно реконфігуруються: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.13 / Ю.О. Кулаков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу існуючих способів і засобів керування мобільністю у комп'ютерних мережах запропоновано й обгрунтовано спосіб керування мережевим з'єднанням, який, у порівнянні з відомими способами, дозволяє підвищити ефективність функціонування об'єднаної мережі завдяки скороченню часу реконфігурації віртуального з'єднання за умов переміщення мобільного вузла. Запропоновано й обгрунтовано спосіб керування місцем розташування, який внаслідок використання мобільних інтелектуальних агентів дає змогу скоротити затримку передачі інформації мережі. Наведено спосіб організації віртуального з'єднання, що забезпечує скорочення часової складності його реконфігурації за рахунок розширення можливостей комутаторів макрорівня. Розроблено спосіб визначення оптимальної кількості інтелектуальних агентів і засобів їх взаємодії, що забезпечують безрозривну реконфігурацію віртуальних з'єднань за умов переміщення мобільних вузлів у межах комп'ютерної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-01 +
Шифр НБУВ: РА340144

Рубрики:

      
15.

Селевко С.М. 
Методи інтеграції відомчих мереж зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / С.М. Селевко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано модель структури інтегрованої відомчої мережі зв'язку (ІВМЗ) на підставі об'єднання волоконно-оптичних мереж і мереж абонентського радіодоступу, що сприяє зручності користування, підвищенню пропускної спроможності, надійності, завадозахищеності мережі та забезпеченню мобільності швидкісних терміналів абонентів. Досліджено алгоритм доступу елементів загального користування в ІВМЗ з урахуванням двоетапної процедури обробки заявок з метою забезпечення можливості вибору необхідних розмірів об'ємів буферів пам'яті накопичувачів, продуктивності комутаторів і сталості процедури доступу в обох сегментах ІВМЗ. Розроблено алгоритм адаптивної обробки цифрових сигналів у процесі передачі за умов складної сигнальної обстановки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.71 + З884.85-58 +
Шифр НБУВ: РА342955

Рубрики:

      
16.

Кухарєв О.Л. 
Методи та засоби підвищення ефективності систем електроживлення феросплавних печей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.Л. Кухарєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та технічні засоби для підвищення ефективності систем електроживлення феросплавних печей. На підставі розроблених комплексу комп'ютерних моделей і проведених теоретичних та експериментальних досліджень запропоновано удосконалені схеми електроживлення феросплавних печей з тиристорно-контакторними пристроями регулювання напруги під навантаженням (РПН) в електропічних трансформаторах. Розроблено алгоритми й схеми керування тиристорними комутаторами. Моделі реалізовано у середовищі Matlab/Simulink, на основі яких досліджено електромагнітні процеси у системах електроживлення з урахуванням параметрів розподілу електричної енергії у ванні печі. Результати наукового дослідження впроваджено у промислову експлуатацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К326.03-51-048 +
Шифр НБУВ: РА361257

Рубрики:

      
17.

Шапорін Р.О. 
Моделі та методи проектування комунікаційних систем комп'ютерних мереж масштабу підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Р.О. Шапорін ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 22 с. — укp.

Запропоновано розв'язання важливої науково-практичної задачі, пов'язаної з автоматизацією процесу проектування комунікаційних систем комп'ютерних мереж (КСКМ) масштабу підприємства. Розроблено моделі, методи й інструментальні засоби проектування, які забезпечують побудову КСКМ масштабу підприємства, оптимальні за критерієм продуктивність/вартість та відзначаються малою трудомісткістю та часом проектування. Розроблено продукційні правила, які дозволяють формальним чином обирати мережеві неблокувальні структури різних рівнів ієрархії КСКМ масштабу підприємства, мінімальні за вартістю. Удосконалено математичну модель мережевої транзакції у реальному каналі зв'язку. Запропоновано метод об'єктно-орієнтованої декомпозиції комп'ютерної мережі масштабу підприємства. Розроблено об'єктно-орієнтовані інформаційні та математичні моделі комутаторів. Запропоновано об'єктно-орієнтований метод висхідного моделювання КСКМ масштабу підприємства. Розроблено метод об'єктно-орієнтованого проектування КСКМ, який забезпечує одержання оптимальних за критерієм продуктивність/вартість проектних рішень і дозволяє на 40 % скоротити час проектування у порівнянні з відомим структурними методами синтезу КСКМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.311-02 +
Шифр НБУВ: РА348637

Рубрики:

      
18.

Коноплянко З.Д. 
Моделі та методи теорії побудови і кодування високоефективних просторових Ik/I-значних структур: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / З.Д. Коноплянко ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Державний НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2005. — 44 с. — укp.

Надано наукове обгрунтування єдиного підходу до побудови просторових k-значних структур як чотирирівневої універсальної k-значної комірки, утвореної пристроями просторових перетворювачів кодів (двозначно-k-значних, і навпаки), універсальних k-значних функціональних перетворювачів та комутаторів площинно-просторового типу, зорієнтованих на розв'язання задач створення обчислювальних структур і систем новітніх поколінь. Уперше сформульовано та здійснено формалізацію принципу симбіозу дискретно-аналогових і двозначних компонентів, який є основою побудови одно-, дво- та N-входових універсальних функціональних перетворювачів (УФП) просторового типу. Уперше створено метод і досліджено метричні властивості, зокрема числа класів еквівалентності, двомісних суперпозицій функцій алгебри 3-значної логіки, що дає змогу оптимальним чином синтезувати просторові k-значні структури на базі одно- та двовходових УФП. Розвинуто й експериментально обгрунтовано узагальнену математичну модель оцінки точності дії k-значних структур, з використанням якої забезпечується надійна повторюваність статичних логічних сигналів під час їх формування та розпізнавання за критеріями точності, вносимої надлишковості та ентропійних параметрів апаратурних каналів з k-значним кодуванням. Виявлено особливості необхідної вносимої надлишковості у разі k-значного кодування за умов наявності завад, що підлягають нормальному, експоненційному та пуасонівському законам розподілу. Одержано новий клас оцінок величини необхідної вносимості надлишковості, адекватної принципові необхідної складності універсальних просторових k-значних структур у процесі побудови обчислювальних засобів новітніх поколінь. Розроблено й обгрунтовано новий клас математичних моделей та відповідну методику дослідження ймовірності правильного декодування й хибної тривоги у k-значному двоетапному CIRC-декодері. Відзначено, що запропоновані моделі та методика дозволяють гнучко переналагоджувати стратегії декодування та структуру CIRC-декодера для забезпечення надійності роботи нових поколінь обчислювальних систем. З застосуванням булевої адгебри й алгебри скінченних предикатів виявлено особливості математичних моделей для синтезу паралельних k-значних структур: структурно рекурсивних k-значних просторових пристроїв зовнішнього обміну даними, універсальних k-значних функціональних перетворювачів зі зростанням значності, паралельно-об'ємного комутатора k-значних сигналів. Це дало змогу реалізувати на практиці симбіоз двозначних і аналого-дискретних засобів у k-значних структурах та зробити їх придатними для застосування у багатопроцесорних обчислювальних системах і системах штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.49 +
Шифр НБУВ: РА340780

Рубрики:

      
19.

Соловей І.М. 
Однофазний асинхронний електропривод вентиляторів систем мікроклімату тваринницьких приміщень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / І.М. Соловей ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розроблено силові схеми на напівпровідникових елементах пристрою керування однофазними асинхронними двигунами та схеми блоку керування вентилями, а також математичну модель однофазного безкондесаторного двигуна та математичну модель однофазного конденсаторного. Обгрунтовано можливість ступінчатого регулювання частоти обертання однофазного конденсаторного асинхронного двигуна за частотою та плавно за напругою, зі змінною кута та позачерговості відкривання симісторів. Наведено математичну модель для дослідження електромагнітних процесів при роботі двигуна на різних частотах живлення. Отримано аналітичні вирази визначення напруги на обмотках двигуна під час живлення від напівпровідникового комутатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П076.27
Шифр НБУВ: РА313964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Красовська Є. В. 
Організація високопродуктивних та економічних обчислювачів для спеціалізованих систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Є. В. Красовська ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано структуру потокоорієнтованого обчислювача та структуру для розв'язання систем лінійних алгебричних рівнянь. Подано модель спеціалізованої системи для розміщення й оброблення даних у вузлах комп'ютерної мережі на базі керувального комутатора для прискорення обчислень. Запропоновано метод селективного відключення блоків, який знижує рівень енергоспоживання та ризик прийняття помилкових рішень на ранній стадії розроблення, за рахунок чого знижує трудомісткість і скорочує загальний час проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.22
Шифр НБУВ: РА375273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського