Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (337)Реферативна база даних (2850)Книжкові видання та компакт-диски (598)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМАНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 298
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Касперович В.М. 
Адміністративно-командне керівництво важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Касперович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто форми та методи адміністративно-командного керівництва важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 рр. Досліджено зміни в процесі управління роботи підприємств провідних галузей важкої промисловості краю, зокрема: вугільної, машинобудівної, металургійної та електроенергетичної, посилення адміністративно-директивного тиску партійно-державного керівництва. Детально висвітлено постанови й укази центру щодо важкої промисловості у зазначений період: їх сутність, хід реалізації та наслідки впровадження. Проаналізовано способи керівництва підготовкою та забезпеченням кадрами підприємств, процес налагодження виробничої дисципліни, науково-технічний розвиток. Зроблено висновок, що форми і методи підвищення продуктивності праці та управління промисловим розвитком мали волюнтаристський характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)621-5 + У9(4Укр55)305.0-21-03
Шифр НБУВ: РА317071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Половцев О.В. 
Аналіз, економетричне моделювання та прийняття оптимальних рішень в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Половцев ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування і практична реалізація вибору структури математичних моделей для описання деяких перехідних процесів в економіці, створені моделі процесів переходу від командно-адміністративних до ринкових виробничих відносин, приватизації та інфляції; поставлена та розв'язана оптимізаційна задача обчислення оптимальної траєкторії реалізації приватизаційного процесу; створено і досліджено алгоритмічне та програмне забезпечення для виконання обчислювальних експериментів та системи підтримки прийняття рішень на основі запропонованих моделей. На основі проведених обчислювальних експериментів встановлено, що процес переходу від державної до приватної форми власності можна реалізувати оптимально, тобто максимізувати випуск продукції в галузі при обмеженні на рівень безробіття. Отриману математичну модель процесу інфляції використано для короткострокового прогнозування цього процесу і визначення його асимптотичної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611

Рубрики:

      
3.

Колєчкін В.П. 
Боротьба за панування у повітрі в боях на Правобережній Україні в період 23.12.1943 - 28.02.1944: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / В.П. Колєчкін ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему протистояння радянської та німецької авіації у зимовій кампанії 1943 - 1944 рр. на Правобережній Україні. Висвітлено технічну та виробничу політику радянського та німецького керівництва напередодні військових дій. Проаналізовано погляди командування ворогуючих сторін щодо стратегічного та оперативного застосування авіації. Досліджено зміни у морально-психологічному стані особового та командного складу радянських і німецьких ВПС. Розглянуто розвиток стратегії та тактики застосуваня авіації у період 1941 - 1944 рр. На підставі вивчення архівниих джерел, наукової літератури та мемуарів відтворено перебіг Житомирсько-Бердичівської, Кіровоградської, Новоукраїнської, Корсунь-Шевченківської, Нікопольсько-Криворізької наступальних операцій та проаналізовано бойові дії на Нікопольському плацдармі у січні 1944 р. Встановлено співвідношення авіаційних сил у кожній з операцій. Досліджено шляхи вирішення питання всебічного забезпечення бойових дій за складних погодних та оперативних умов. Розкрито роль, місце, характерні риси та особливості застосування авіаційних підрозділів у наступальних опреаціях, проаналізовано результати військових кампаній і показано їх значення у загальному перебігу війни. Визначено основні фактори перемоги радянської авіації у боях на Правобережній Україні. На конкретних прикладах продемонстровано вплив бойових дій у повітрі на наземну ситуацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.43 + Т3(2)622.123 + Ц35(2)626.191(4УКР)412.1-65 +
Шифр НБУВ: РА340433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Чертков О.Ю. 
Будівельно-інжинірингові фірми як основа модернізації організації будівництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.Ю. Чертков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичне обгрунтування діяльності будівельно-інжинірингових фірм як інноваційної бази підготовки й організації будівельного виробництва. Провідним параметром організаційно-технологічних моделей організації будівництва обрано "індекс стандарту якості", за допомогою якого оцінено якість проектних рішень, готовність інвестора та команди проекту до його впровадження, порівняльну конкурентоспроможність виконавців - як основу додержання організаційно-технологічних, вартісних параметрів проекту в процесі виконання будівельно-монтажних робіт. Обгрунтовано можливість використання результатів наукового дослідження для розробки раціональних варіантів структур будівельно-інжинірингових фірм, зниження трудомісткості виконання аналітичних робіт передінвестиційної фази, а також забезпечення наочності у розробці варіантів організації будівництва, підвищення маневреності у підготовці, упорядкування та використання ресурсів інвестора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-56 +
Шифр НБУВ: РА354484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тимошик Н. П. 
Вдосконалення принципів побудови та функціонування приманок в задачах захисту комп'ютерних систем та мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Н. П. Тимошик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові підходи до розв'язання поставлених задач на підставі бінарної реконструкції команд віртуального процесора на гіпервізорі Qemu. Досліджено та розроблено нові методи реєстрації та моніторингу зламу комп'ютерних систем. Розроблено математичну модель та підсистему протидії атакам на доступність та функціональність приманок. Запропоновані методи дозволили програмно реалізувати систему захисту та моніторингу приманок під назвою "Система збору інформації та аналізу приманок" (СЗІАП). Розроблено поведінкову модель взаємодії між зловмисником та приманкою, яка дозволила обирати параметри моніторингу подій у приманці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.402
Шифр НБУВ: РА380532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Морозов М.О. 
Виховання віруючих військовослужбовців Прикордонних військ України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / М.О. Морозов ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано форми і методи виховання віруючих військовослужбовців. Виявлено рівні сформованості вміння командирів підрозділів організовувати виховний процес із віруючими військовослужбовцями. Науково обгрунтовано структурну модель даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68,8(4Укр)1-42 + Э29(4УКР)-115.4
Шифр НБУВ: РА310660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
7.

Діхтяренко З.М. 
Виховання наполегливості молодших школярів у процесі позакласної ігрової діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / З.М. Діхтяренко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано суть понять "виховання наполегливості" та "позакласна ігрова діяльність". Доповнено класифікацію рухливих ігор розробленими іграми, які визначають розвиток фізичних якостей, рухливами іграми й естафетами з елементами футболу. Для діагностики вихованості наполегливості молодших школярів у позакласній ігровій діяльності виділено одинадцять показників. Розроблено й експериментально апробовано педагогічну модель, умови й особистісно орієнтовану технологію виховання наполегливості молодших школярів у процесі позакласної ігрової діяльності. Педагогічними умовами даного виховання є: конкретизація мети та перспектив діяльності на кожному етапі роботи; використання різноманітних засобів, форм і методів проведення ігрових занять; дотримання принципу доступності на кожному етапі роботи; використання ефекту суперництва; усвідомлення учнем свого обов'язку та відповідальності за школу, клас, команду; створення позитивного емоційного фону за результатами діяльності - особистої, команди, а також завдяки доброзичливому слову вчителя й однолітків; показ дітям взірця як орієнтира на рівень засвоєння визначеного завдання; постійне використання завдань, які виконуються дітьми "до відмови"; допомога дітям у подоланні труднощів, які з'являться раптово, несподівано. Обгрунтовано рівні вихованості наполегливості, а саме: високий, середній, низький, а також визначено ступінь її прояву - низький, високий. У порівняльному аспекті описано динаміку становлення наполегливості в учнів молодшого шкільного віку у перебігу формувального експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.55 + Ч421.331.1 + Ч421.352.21 +
Шифр НБУВ: РА355762

Рубрики:

      
8.

Ковальчук М.А. 
Війна Української Народної Республіки зі Збройними Силами Півдня Росії (осінь 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії досліджено причини виникнення воєнного конфлікту між Українською Народною Республікою (УНР) та Збройними Силами Півдня Росії (ЗСПР) під командуванням генерала Денікіна восени 1919 р. На підставі вивчення широкого кола історичних джерел, вперше залучених до наукового обігу архівних матеріалів і мемуарів встановлено причини виникнення війни між УНР та ЗСПР і розглянуто основні етапи боротьби українських збройних сил з білогвардійськими військами Півдня Росії. Досліджено бойову діяльність військ УНР та української Галицької армії, спрямовану на захист національної державності, у боротьбі проти білогвардійців. Визначено роль і місце даних подій у подальшому розвитку українських національно-визвольних змагань та показано їх вплив на перебіг громадянської війни в Росії у 1917 - 1920 рр. Встановлено причини поразки УНР у війні проти ЗСПР, виявлено ряд суттєвих неточностей і фальсифікацій в історіографії щодо висвітлення досліджуваної проблеми. До наукового обігу введено значну кількість документів і матеріалів, на підставі яких відтворено один з найменш досліджених періодів боротьби за українську державність у 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА339983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чернега П.М. 
Внесок робітників України у зміцнення воєнно-економічної могутності СРСР в роки Другої світової війни 1939 - 1945: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / П.М. Чернега ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль робітників України у розвитку економіки, створенні потужного воєнно-промислового комплексу СРСР у роки Другої світової війни. На підставі аналітично-критичного вивчення широкого кола джерел і літератури, нових методологічних підходів здійснено аналіз усієї сукупності питань виробничої діяльності матеріально-побутового становища робітників у воєнний період. Розкрито форми, зміст, характер і наслідки участі продуктивних сил України в організаційній і структурно-функціональній перебудові промисловості. Визначено роль трудівників у посиленні боєздатності збройних сил, зміцненні зв'язків тилу з фронтом. Доведено, що робітники та трудові ресурси республіки були одним з найважливіших чинників розбудови воєнної економіки СРСР та перемоги над ворогом. Розкрито суперечності й особливості участі робітників у забезпеченні функціонування адміністративно-командної економіки. Обгрунтовано висновок, що її продуктивна робота була досягнута не лише внаслідок мобілізаційних і репресивних заходів, здійснених державними органами, а й завдяки масовим виробничим змаганням, підготовці нових робітничих кадрів, участі трудівників у організації праці й управлінні виробництвом. Проаналізовано діяльність державних і господарських органів щодо упорядкування технічного нормування й удосконалення системи матеріального заохочення й оплати праці виробників. З'ясовано стан охорони праці та техніки безпеки у промисловості, розкрито проблеми й узагальнено результати соціального страхування робітників і членів їх сімей. Висвітлено матеріально-побутове становище трудівників, роль державних і господарських органів у забезпеченні їх продовольчими і промисловими товарами, житлом, створенні елементарних побутових умов життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-207 + Т3(2)622.9-207 +
Шифр НБУВ: РА338837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Орешкіна М. О. 
Вплив ідеологічного фактора та командно-адміністративних методів управління на діяльність бібліотек УРСР у 40 - 80-і рр. XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. О. Орешкіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз історії розвитку бібліотек Української РСР і впливу на нього ідеологічного фактора на прикладі конкретних бібліотек, які мають свою специфічну історію та бібліотечну традицію. Встановлено, що бібліотеки в досліджуваний період були, в першу чергу, ідеологічними установами та виконували всі функції відповідно до даного типу установ. Проаналізовано основні напрямки та зміст роботи передусім бібліотек Міністерства культури УРСР, а також особливості розвитку бібліотек на селі. Доведено, що, незважаючи на декларації директивних органів про збільшення кількості бібліотек, відбувалося їх постійне скорочення за одночасного розширення книжкових фондів. Критично осмислено форми роботи бібліотек, показано, яким чином громадськість за умов тоталітарного суспільства могла брати участь у громадському житті бібліотек. Уперше введено до наукового обігу архівні матеріали, що дозволили висвітлити маловивчені аспекти роботи бібліотек. Показано роль централізації в удосконаленні роботи бібліотек та їх прогресивного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч733(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА382543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Стороженко С.М. 
Впровадження системи атестації футбольних клубів України: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / С.М. Стороженко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні розроблено національну систему з атестування професійних футбольних клубів, охарактеризовано її складові та етапи проведення. Визначено основні критерії, які необхідно враховувати у процесі атестування. Розкрито зміст кадрових, адміністративних, правових, фінансових критеріїв атестації футбольних клубів України різних ліг, а також спортивного й інфраструктури. Охарактеризовано сучасний стан системи атестації професійних футбольних клубів України. Розроблено процедуру впровадження нової системи їх атестування, визначено зміст і форми документів, необхідних для її реалізації. Досліджено особливості фінансової діяльності футбольних клубів України різних ліг. На підставі порівняльного аналізу результатів атестації футбольних команд вищої, першої та другої ліг України за час впровадження критеріїв відповідно до вимог УЄФА зроблено висновок про ефективність запропонованої системи атестування, виявлено, що виконання окремих критеріїв командами різних ліг суттєво відрізняється. Наведено рекомендації щодо впровадження нової системи атестування, яка дозволяє впровадити спортивні, кадрові й адміністративні критерії у практику оцінювання професійних футбольних клубів України, набути позитивний досвід, зокрема, в контексті проведення в Україні Євро-2012 та розпочати розробку нової версії (2.0) системи їх атестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР)77 п2 +
Шифр НБУВ: РА357781

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Прокіп А.В. 
Громадська і політична діяльність Михайла Галущинського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Прокіп ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі опрацювання опублікованих та архівних матеріалів, періодичної преси, спогадів, вітчизняної та зарубіжної історіографії висвітлено громадську та політичну діяльність М.Галущинського. Проаналізовано факти, що вплинули на формування його громадянської позиції. Досліджено діяльність М.Галущинського як організатора та командира легіону Українських січових стрільців, голови товариства "Просвіта", сенатора та депутата польського парламенту. Обгрунтовано його вагомий внесок у процеси творення української державності та розвиток національної самосвідомості населення Західної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-8 Галущинський + Ф1(4УКР33)5 +
Шифр НБУВ: РА322766

Рубрики:

      
13.

Дмитрієва О.А. 
Депозитна політика комерційного банку в умовах стабілізації грошово-кредитного ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.А. Дмитрієва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні засади депозитної політики комерційних банків України за умов ринкової трансформації економіки та стабілізації грошово-кредитного ринку. Проаналізовано особливості фінансової діяльності комерційних банків, що визначаються тенденціями розбудови банківського сектору, недосконалістю ринкової інфраструктури, впливом адміністративно-командних чинників на реалізацію механізму ринкової конкуренції. Показано роль та місце депозитної політики комерційного банку в забезпеченні ефективності функціонування банківського інституту та її взаємозв'язок з стабільністю грошово-кредитного ринку в Україні. Обгрунтовано необхідність розробки адекватної депозитної політики як складової ефективного банківського менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34 +
Шифр НБУВ: РА333338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Колісник Г.М. 
Державна підтримка розвитку малого підприємництва в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Г.М. Колісник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано економічну суть малого підприємництва та підприємця як суб'єкта господарювання. Досліджено функції малого підприємництва. Розглянуто кількісні та якісні критерії суб'єктів малого підприємництва. З'ясовано необхідність, мету та завдання державної підтримки розвитку малого підприємництва. Досліджено види, форми, методи його державної та недержавної підтримки. Виявлено особливості такої підтримки у різних економічних системах (командно-адміністративний, перехідний і ринковий). Визначено напрями розвитку підтримки малого підприємництва в Україні. Запропоновано показники ефективності надання даної підтримки на фінансово-кредитному, інформаційно-консультативному та законодавчому рівнях. Досліджено інфраструктуру державної підтримки малого підприємництва та запропоновано моделі складників: фінансово-кредитну, інформаційно-аналітичну й організаційно-правову інфраструктуру підтримки малого підприємництва. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду зроблено комплексну науково обгрунтоване оцінювання системи державної підтримки розвитку малого підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА354007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шаптала О.С. 
Державне управління сферою рекреаційного обслуговування в Автономній Республіці Крим в умовах ринкових відносин: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.С. Шаптала ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

З використанням системного підходу досліджено стан сфери рекреаційного обслуговування в Автономній Республіці Крим (АРК), її функціонування за ринкових умов, державне управління цією сферою в період становлення української державності у разі переходу від адміністративно-командної системи до ринкових відносин. Розкрито суть понять рекреації, рекреаційної діяльності, туризму, туристичної діяльності, сфери рекреаційного обслуговування, державного управління, державного управління сферою рекреаційного обслуговування за умов використання єдиного рекреаційного потенціалу. Висвітлено організаційно-правові форми і процесуальні аспекти державного управління розвитком сфери рекреаційного обслуговування в АРК. Визначено сукупності гарантій громадян як суб'єктів та об'єктів управління даною сферою на підставі сформованої в Україні нормативно-правової бази. Обгрунтовано структуру та механізм процесу формування управлінських рішень у системі державного управління сферою рекреаційного обслуговування. Запропоновано шляхи його вдосконалення в АРК на інтеграційній і оптимізаційній основі, а також на підставі обгрунтування зворотного зв'язку з використанням функції контролю за процесами функціонування й розвитку дослідженої сфери та керування ними органами державного управління. Розроблено механізм формування сукупності якостей, специфічних для управлінської діяльності керівників даних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114.5 + Х819(4УКР-6КРМ)121 +
Шифр НБУВ: РА335034

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Велігодський Д.В. 
Державні утворення в Криму наприкінці 1918 - в 1920 рр.: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Велігодський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів історико-правового вивчення вперше введених до наукового обігу джерел розглянуто реформаторські тенденції Крайового уряду С.Крима, діяльність Раднаркому Кримської СРР та південноросійських владних структур протягом основних етапів громадянської війни наприкінці 1918 - в 1920 рр. Визначено сутність трьох моделей державності Криму: парламентської республіки з унітарною формою державного устрою та ліберально-демократичним типом державно-правового режиму С.Крима; територіальної автономії (Кримської СРР) з елементами тоталітарного режиму диктатури більшовицької партії; монархічної форми правління військово-авторитарного режиму А.Денікіна, доповнених ідеєю федеративного устрою та широким самоврядуванням у П.Врангеля. Теоретично обгрунтовано нову концепцію правового регулювання взаємовідносин між Крайовим урядом С.Крима та командуванням Добровольчої армії. Визначено спільні риси в законодавчій діяльності антибільшовицьких режимів, проаналізовано особливості їх використання державними апаратами законодавства Російської імперії. Досліджено основні етапи формування та функціонування державно-правового механізму Кримської СРР, зокрема проаналізовано нормативно-правове забезпечення організації та діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади та наведено оцінку політичного режиму республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)61-523 + Т3(4УКР-6КРМ)61-5 +
Шифр НБУВ: РА340466

Рубрики:

      
17.

Синяк І.Л. 
Джерела з історії діловодства запорізького козацтва доби Нової Січі (1734 - 1775): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.Л. Синяк ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела з історії діловодства Запоріжжя доби Нової Січі (1734 - 1775). З'ясовано функції Військової, Похідної Військової та паланкових канцелярій, визначено їх штат та компетенцію різних посадовців. Доведено, що канцелярії Запоріжжя були поліфункціональними установами, що виконували діловодні, адміністративні, судово-слідчі, військові та господарські функції. Показано особливості впровадження російської форми діловодства у Запорізькій Січі, проаналізовано реакцію Січі на відповідні вимоги. Встановлено коло документів, які продукували канцелярські установи Запоріжжя. Здійснено генеральну класифікацію документів і формулярний аналіз документальних джерел, з'ясовано особливості формулярів різних видів документації Запоріжжя. Простежено діловодні відносини Запоріжжя з Гетьманщиною, київським генерал-губернатором та київською губернською канцелярією, Петербургом, Новосербією, Слов'яносербією, російськими військовими командами, Кримським ханатом і польськими урядниками Правобережної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т211(4УКР)46 +
Шифр НБУВ: РА343982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Троц А.С. 
Динаміка самовдосконалення майбутнього офіцера у вищому військовому навчальному закладі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.С. Троц ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень залежності рівня навчально-пізнавальної активності від орієнтації курсантів на особистісне зростання поетапно, від курсу до курсу, показано можливості самовдосконалення майбутнього офіцера у період підготовки у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ). Запропоновано психолого-педагогічну технологію підвищення рівня саморегуляції майбутніх офіцерів у ВВНЗ на основі провідної ролі особистісної активності курсантів. Виявлено канали зворотнього зв'язку: командир - курсант - командир у педагогічному процесі ВВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-8 + Ц4,8(4УКР)390.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322734

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Ноздренко Д.М. 
Динаміка формування моторних команд у сенсомоторній корі котів при виконанні цілеспрямованих рухів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Д.М. Ноздренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено механізми контролю цілеспрямованих моторних реакцій з блоку центральної нервової системи. Експерименти виконано з застосуванням відведення потенціалів дії поодиноких нейронів моторної кори мозку кішки та електроміограмної активності mm.biceps та triceps brachii, в процесі виконання цілеспрямованого інструментального руху в ліктьовому суглобі. Установлено, що нейрони моторної кори розряджалися з частотою, пропорційною зусиллю, що розвивається м'язом, чи зміні швидкості цього зусилля. Визначено, що частота імпульсації пірамідних нейронів практично не залежала від поточного значення суглобного кута. Показано, що нове стаціонарне значення суглобового кута встановлюється протягом часу, що відповідає динамічній фазі активності моторної кори. Стаціонарна фаза моторної команди не несе в собі ніякої інформації про значення встановлюваного суглобного кута. Виявлено невелику кількість нейронів, імпульсні характеристики яких змінюються тільки в моменти початку та припинення руху. На підставі одержаних даних зроблено висновок, що під час реалізації даних рухів і утриманні цільового положення в механічній активності м'язів присутні складові, не керовані моторною командою. Одержані дані підтверджують припущення про здійснення центрального контролю цілеспрямованих рухів на підставі динамічних змін керуючих сигналів, певним чином скоординованих у часі, стаціонарна ж фаза таких сигналів є лише одним з ряду чиників, що визначають рівноважне цільове положення суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*043
Шифр НБУВ: РА326678

Рубрики:

      
20.

Смоляр І. І. 
Диференціація лідерських якостей спортсменів у чоловічих і жіночих командах (на прикладі ігрових видів спорту): автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / І. І. Смоляр ; Нац. ун-т фіз. виховання та спорту України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему керівництва процесами лідерства, лідера в чоловічих і жіночих спортивних команд з урахуванням особистісних особливостей спортсмена та спортсменки. Висування спортсмена(ки) на позицію лідера у діловій й емоційній сферах в командах першої та супер ліги детерміноване різними особистісними характеристиками. У чоловічих командах встановлено вагомий зв'язок ділового й емоційного типів лідерства з такими особистісними характеристиками спортсмена. У жіночих командах діловий й емоційний типи лідерства взаємопов'язані з такими характеристиками спортсменок: діловий - ригідність, індивідуалізм, лідерські якості, андрогенність, вік, спортивний стаж; емоційний - сензитивність, тенденція до афіліації, інтернальність у галузі сімейних стосунків, лідерські якості, андрогенність, сила волі, товариськість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.151.5
Шифр НБУВ: РА382145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського