Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (749)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОЛІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ємельянова Т.В. 
Абстракціонізм в контексті культуротворчих процесів ХХ століття (естетико-мистецтвознавчий аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / Т.В. Ємельянова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 14 с. — укp.

Проведено естетико-мистецтвознавчий аналіз абстракціонізму як непересічного явища культури ХХ ст. Досліджено, що абстрактне мистецтво було відповіддю на принципово нові культуротворчі процеси на межі ХІХ - ХХ ст., серед яких виокремлено низку нетрадиційних філософських ідей - неопозитивізм, психоаналіз, інтуїтивізм, антропософія, - трансформацію науково-технічних досягнень у сферу мистецтва. Проаналізовано художню та теоретичну спадщину В.Кандинського. Описано процес формування творчої індивідуальності митця і виокремлено ті ідеї, які мають вагоме теоретичне значення в розвитку сучасного мистецтва (специфіка творчого процесу, колір як "емоційний тонус" твору, іконографія в мистецтві ХХ ст., синтез мистецтв та синестезія). Висвітлено вплив творчості та теоретичних ідей Кандинського на розвиток українського мистецтва ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.283.38 + Щ103(0)6-238
Шифр НБУВ: РА319459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Чжун Сяовен 
Ад'єктивний кольоратив та його словотвірна парадигма в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Чжун Сяовен ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто об'єктивні критерії класифікації та системного опису російських ад'єктивних кольоративів. Сформовано групу основних кольоративів, виділено підгрупу базових, що визначають характер словотвірної парадигми прикметника зі значенням кольору, побудовано їх синонімічні ряди та розподілено за ціми рядами всі російські прикметники, що позначають колір. Запропоновано систему словотвірної парадигми ад'єктивного кольоратива як твірного слова, висвітлено процедуру її формування й опису російського ад'єктивного кольоратива. Сформовано систему мотиваційних класів ад'єктивного кольоратива, на їх підставі побудовано систему словотвірних парадигматичних класів прикметників, що позначають колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.6 + Ш141.2-20
Шифр НБУВ: РА317983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Костюкова Н.С. 
Алгоритми і апаратно-програмні засоби підвищення ефективності пошуку зображень в графічних базах даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Н.С. Костюкова ; Держ. вищ. навч. заклад "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки модифікованого алгоритму пошуку зображень у графічних базах даних і спеціалізованих апаратно-програмних засобів для ефективної реалізації цього алгоритму. Проведено аналіз існуючих систем, що розв'язують задачу пошуку зображень у базах даних, виконано їх класифікацію за певними ознаками. Обгрунтовано необхідність у модифікованому алгоритмі й архітектурному прискоренні його виконання. Запропоновано модифіковані алгоритми пошуку, що дозволяють виконувати пошук зображень у базі даних за текстурними ознаками, а також за колірним змістом з урахуванням і без урахування розташування кольорів всередині зображення. Для опису вмісту зображення застосовуються колірні та текстурні гістограми, а також 2D-колірні гістограми. Для порівняння гістограмних ознак вмісту зображень використовується коефіцієнт їх кореляції, що робить можливим обмеження набору зображень, пропонованих користувачу як результати пошуку. Створено аналітично обгрунтовану спеціалізовану обчислювальну систему для реалізації наведеного алгоритму. Виконано математичне й імітаційне моделювання роботи запропонованої системи, яке підтвердило правильність прийнятих рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61 +
Шифр НБУВ: РА345934

Рубрики:

      
4.

Фігурний Ю.С. 
Архаїчні елементи культури козацтва в контексті українознавства: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Ю.С. Фігурний ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т українознав. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядається сукупність архаїчних елементів в культурному комплексі українського козацтва, як складової і невід'ємної частини індоєвропейської мілітарної традиції. Для цього залучається велика міждисциплінарна джерельна база; проводиться комплексне дослідження глибоких коренів визначальних елементів козацького культурного комплексу (культи коня та шаблі, козаки-характерники, кобзарі - співці лицарської слави, червоний колір, джури-молодики, зв'язок битви з бенкетом, особливе ставлення козака до жінки тощо); виділяються тюркські впливи в традиційній козацькій культурі; вивчаються паралелі між культурою козацтва та пізнього середньовічного лицарства Західної Європи; аналізуються етапи формування індоєвропейської військової традиції і українського козацтва як її складової частини. Робиться висновок, що досліджуючи культуру українського козацтва, ми виявляємо значну кількість архаїчних елементів загальноіндоєвропейської культурної традиції. Вони мають численні паралелі з культурою середньовічного європейського лицарства і сягають прадавньої глибини індоєвропейської мілітарної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т52(23=Укр3А/Я)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кислична Р.І. 
Безпігментні світлозабарвлені емалеві покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.І. Кислична ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 25 с. — укp.

Представлено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних світлозабарвлених емалевих покриттів з використанням адсорбційних та іонообмінних процесів, які відбуваються на стадії приготування емалевих шлікерів та випалу склопокриттів. Синтезовано склади боросилікатних малотитанових емалей і визначено фізико-хімічні властивості фрит і склопокриттів. Запропоновано раціональні параметри удосконаленої ресурсо- та енергозберігальної технології одержання світлозабарвлених емалевих покриттів. Виявлено залежність оптичних і колірних характеристик покриттів від типу аніонних груп (сульфатів, хлоридів і нітратів) водорозчинних солей металів змінної валентності. Встановлено оптимальну кількість сполук хрому, кобальту, міді та механізм одержання заданого кольору. Доведено можливість використання вогнетривких глинистих матеріалів Положського родовища з недосконалою структурою мінералу кволініту для приготування шлікерів білих і світлозабарвлених емалевих покриттів. За допомогою математичної обробки експериментальних даних визначено зміну оптичних і колірних показників покриттів залежно від кількості та співвідношення забарвлюючих сполук. На підставі результатів промислових випробувань розроблених склоемалевих безпігментних покриттів доведено доцільність їх використання у процесі емалювання виробів господарчо-побутового призначення. Здійснено часткове впровадження удосконаленої технології одержання світлозабарвлених покриттів на Дніпропетровському заводі електро-газового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА344008

Рубрики:

      
6.

Нагорна Т.І. 
Безфтористі безпігментні кольорові емалі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Т.І. Нагорна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати експериментальних та теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних покривних емалей коричневого кольору. На основі висококремнеземистих натрійсилікатних стекол з пониженим вмістом борного ангідриду досліджено вплив кількості та співвідношення іонних барвників, а також хімічного складу на фізико-хімічні та колірні властивості коричневих емалевих покриттів. Розроблено технологічні параметри одержання вказаних покриттів із заданими стабільними оптичними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436.2
Шифр НБУВ: РА310441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Корягін О. М. 
Використання насичуючих схрещувань в селекції люцерни: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. М. Корягін ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т земл-тва. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено можливість здійснення принципово нового напрямку в селекції люцерни посівної з використанням генів ознак від близькоспоріднених видів роду люцерна. Експериментально підтверджено генетичну природа контролю ознаки колір пелюсток квітки. Виявлено всі наявні гомозиготи за контролем кольору пелюсток квітки в природних і штучних гібридних популяціях. Вперше встановлено генетичну природу контролю форми бобу та числа спіралей у округлої форми, яка здійснюється одним локусом з двома алелями. Доведено можливість передачі генів контролю самофертильності від люцерни посівної іншим культурним видам люцерни та задовільне функціонування цих генів в зародковій плазмі гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-31
Шифр НБУВ: РА373635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дворська Ю.Є. 
Вплив сорбентів на прояви аурофузарино- та Т-2 токсикозу у перепелів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.Є. Дворська ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що аурофузаринотоксикоз дорослих японських перепелів характеризується зниженням їх яйценоскості (на 6,5 %), незначним зниженням маси інкубаційних яєць (3,6 %), репродуктивних якостей перепелів (заплідненості - 7,2 %, виводимості - 14,15 %), підвищенням ембріональної смертності (1 - 14 доба - на 5,8 %, 15 - 18 доба - 7,2 %), зниженням виводу перепелят (на 19,6 %) та викликає появу патоморфологічних ознак - коричневого забарвлення яєчників та жовтого з крововиливами забарвлення печінки. Колір жовтка яєць змінюється від жовтого до брудно-коричневого з зеленуватим відтінком. Доведено, що аурофузарин накопичується у жовтку та впливає на антиоксидантний та жирнокислотний статуси (концентрації вітамінів Є, А, каротиноїдів і докозагексаєнової жирної кислоти знижуються). Введення до корму сорбентів (природних цеолітів та препарату мананових олігосахаридів - мікосорбу) дозволяє знизити негативний прояв аурофузаринотоксикозу в перепелів біохімічні зрушення в їх організмі, запобігти змінам в якості яєць. Зазначено, що Т-2 токсикоз перепелів характеризується скупченістю, відмовою від корму, затримкою росту, некротичним ураженнями ротової порожини, збільшенням печінки, зміною кольору печінки на жовтий та наявністю дрібних крапкових крововиливів і в'ялою консистенцією. Деструктивні зміни виявлено у верхніх відділах травного тракту - витончення слизової оболонки стравоходу та виразковість слизової оболонки залозистого шлунка. Відносна маса зоба разом зі стравоходом перепелів дослідної групи зменшується. Відзначено вірогідне зниження концентрації природних антиоксидантів у печінці (вітамінів А, Є, С і каротиноїдів). Зазначено, що введення до корму цеолітів не ефективне для запобігання негативного впливу Т-2 токсину в перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765.1-96-8
Шифр НБУВ: РА315976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Макаренко О.В. 
Вплив шорсткості поверхні та умов освітлення на колірні характеристики об'єктів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Виявлено фізичні механізми, що зумовлюють зміни кольору в процесі зміни шорсткості поверхні та умов освітлення. Досліджено слабко- та сильнопоглинаючі зразки. Доведено, що суттєве відхилення закону розсіяння від закону Ламберта, викликане асиметрією розсіяння світла в товщі зразка та наявністю дзеркальної компоненти, призводить до не збігу колірних характеристик, визначених за різних умов освітлення. Відзначено, що на колір металевих зразків із шорсткими поверхнями однаково впливають ефекти, пов'язані з перерозподілом розсіяного світла внаслідок явищ дифракції та інтерференції, а також ефект зменшення інтенсивності дзеркальної компоненти внаслідок збудження поверхневих плазмон-поляритонів. Запропоновано теоретичні моделі, методики й алгоритми розрахунку оптичних характеристик зразків з поверхнями різного ступеня шорсткості з подальшим визначенням кутової структури розсіяного світлового поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.91
Шифр НБУВ: РА312307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Прищенко С.В. 
Естетичні параметри колористичного формотворення в рекламній графіці України: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.03 / С.В. Прищенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми колірної гармонії у сучасній рекламній графіці України. Розкрито закономірності побудови колірних гармонійних сполучень у світовому й українському образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві, запропоновано методи колористичного моделювання у рекламному дизайні з використанням засобів комп'ютерної графіки. Досліджено закономірності емоційно-естетичного сприйняття кольору, виявлено залежність враження відчуття гармонійності від співвідношення відтінків за теплохолодністю. Запропоновано нові принципи створення гармонійних сполучень з урахуванням контрасту теплохолодності кольорів. Вперше розроблено змістові аспекти теорії та практики кольору в комп'ютерній графіці, уточнено понятійний апарат. Створено комплексно-системну методику кольорознавства, здійснено її впровадження у навчальний процес ВНЗ на факультетах дизайну та рекламного мистецтва. Вперше застосовано кваліметричний метод для кількісної оцінки естетичної якості рекламної поліграфічної продукції. Виявлено тенденції практичного використання синергетичних можливостей кольору в художньому проектуванні реклами. Наведено рекомендації щодо реалізації запропонованих методів колірного проектування для розв'язання актуальних проблем поліграфічного виробничого процесу й удосконалення викладання фахових дисциплін у системі сучасної дизайн-освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ156.653(4УКР)6-57 + Щ127.453(4УКР)6-57 + Щ100.57 + Ю814 +
Шифр НБУВ: РА355996

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Півень В.Ф. 
Ідіостиль поетичних творів Святослава Гординського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Ф. Півень ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в українському мовознавсті досліджено оригінальний індивідуальний стиль поета-художника С.Гординського. Проаналізовано особливості поетичного мовомислення й систематизовано барвопозначення синкретичного (словесно-колірного) мовлення митця, визначено його місце і роль як новатора мовно-колірного стилю в українській поезії XX ст. З'ясовано, що визначною особливістю ідіостилю поета-художника С.Гординського є індивідуалізований характер новотворів, поетизація тропів та інших лексичних засобів мови, використання традиційних і створення авторських знаків національної культури та символів, самобутність авторського словника та синкретичність словесно-колірних лексико-семантичних утворень. Встановлено, що диференціація творчого життя поета на словесно-поетичну та зображувально-малярську діяльність зумовила специфіку мовнопоетичних засобів відображення дійсності, які базуються на словесно-колірній перцепції, поетико-малярському сприйманні предметів, подій та явищ навколишнього світу. З'ясовано, що мова письменника є рецептивно-медіативною: події та явища особистого, літературно-мистецького та суспільного життя у його творчості трансформуються в самобутні мовообрази, яскраво позначені індивідуальним світосприйняттям і світорозумінням, роллю українського митця в світі як носія самобутньої етнокультури, усвідомленням мети та завдань мовнопоетичної діяльності за умов еміграції. Доведено, що мовлення поета С.Гординського - дієво-іманентне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=УК)-4 Гординський,С. + Ш5(УК=7СПО)-4 Гординський, С. 535 +
Шифр НБУВ: РА354967

Рубрики:

      
12.

Ткачук-Мірошниченко О.Є. 
Імплікація в рекламному дискурсі (на матеріалі англомовної комерційної реклами): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Є. Ткачук-Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Б.м., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто імплікацію як особливий спосіб передачі інформації, яка не отримує прямої вербалізації, але індикується експліцитними вербальним та невербальними елементами - маркерами. Імпліцитною є оцінна й асоціативна інформація. Імплікація є дискурсивно обумовленою. У дискурсі англомовної комерційної реклами імплікацію простежено на дискурсивному, лексичному, граматичному та невербальному рівнях. Індикаторами імпліцитної інформації є дискурсивний, лексичні, граматичні та невербальні маркери. Вирішальну роль у декодуванні імпліцитної інформації належить когнітивному змісту дискурсу. Імпліцитними елементами, які маркуються вербальними та невербальними засобами реклами, є складові когнітивної моделі, оцінний компонент, прагматичне значення слова та тексту. Мовна реалізація когнітивної моделі може бути повною та неповною, що відображається в її трьох варіантах. До лексичних маркерів імпліцитної інформації належать топонімічна, темпоральна лексика, засоби вираження категорії компаративності, частки, інтертекстуальний компонент, до граматичних - непрямі способи передачі ілокутивної сили спонукання, а до невербальних маркерів - пікторальні, параграфічні маркери та колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716
Шифр НБУВ: РА316999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Супрун Т. С. 
Інтегральні моделі компараторної ідентифікації та їх застосування для розпізнавання зорової інформації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Т. С. Супрун ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено інтегральні моделі та методи аналізу сенсорних систем за умов обмежень на множину вхідних сигналів на базі методу компараторної ідентифікації, розглянуто питання практичного застосування одержаних методів і моделей у технічних системах розпізнавання та відтворення кольору. Розроблено інтегральні моделі компараторної ідентифікації колірної інерції для двох практично важливих випадків: спектрального складу, що змінюється в часі, і постійного спектрального складу зі змінюваною в часі інтенсивністю. Розроблено інтегральну модель перетворення зорової інформації, що враховує явище іррадіації зору. Вирішено задачу структурної компараторної ідентифікації для інтегральних операторів у гільбертових просторах. Розглянуто випадок обмеження множини вхідних сигналів на випадок позитивного конусу. Вибір такого виду простору й операторів обумовлений їх поширенням у психофізичних і технічних задачах. Введено поняття сімейства предикатів, на основі якого можна компараторним методом ідентифікувати стаціонарні та нестаціонарні лінійні системи. Розроблено методику експериментальної перевірки характеристичних властивостей математичних моделей, впроваджену у TOB НТЦ АН ПРЕ в науково-технічній розробці "Універсальний мультимедійний інтерактивний стрілецький тренажер" (акт впровадження наводиться в додатках).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.4 + З970.54-01
Шифр НБУВ: РА377417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гур'єва Н.С. 
Інформаційні технології перетворення колірних даних у відкритих поліграфічних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Н.С. Гур'єва ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичний опис процесів перетворення колірної інформації з урахуванням фактичних умов освітлення у репродукційній системі під час виготовлення друкованої продукції. Розроблено методи формування таблиць відповідності профілів кольоровідтворювальних пристроїв (КВП), що дозволяють одержати меншу похибку у процесі перетворення колірних координат графічної інформації. Розроблено інформаційні технології цифрової й екранної кольоропроби у поліграфічній сиситемі з використанням профілів КВП, створених за допомогою запропонованих моделей і методів. Розроблено контрольну шкалу та допуски на кольоровідтворення пам'ятних кольорів з позиції психологічної точності, які у сполученні з даними для оцінки колориметричної точності дозволяють здійснити контроль якості відбитків у поліграфічному виробництві на основі кількісної оцінки психологічної та колорометричної точності репродукування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.6-1
Шифр НБУВ: РА375192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шовкопляс О. В. 
Керамічні пігменти на основі шлаку доменного виробництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / О. В. Шовкопляс ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2011. — 22 с. — укp.

Визначено, що для синтезу практичних складів пігментів зеленого кольору перспективними є псевдоподвійні кальцієсилікатна та кальцієалюмінатна області базової системи, а для синіх і рожево-коричневих - алюмосилікатна. Встановлено можливість використання доменного шлаку для синтезу рожевих керамічних пігментів зі структурою олов'яного сфену у разі використання як одного з основних компонентів сировинних сумішей доменного шлаку. Визначено оптико-колориметричні показники емалевих і глазурних склопокриттів з введенням розроблених керамічних пігментів широкої колірної гами. Розроблено керамічні пігменти, які успішно випробувані за умов виробництва у складі глазурного й емалевого покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436-37
Шифр НБУВ: РА379326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Труфанов Є.О. 
Клінічні співвідношення у хворих на розсіяний склероз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Є.О. Труфанов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено клінічні співвідношення між неврологічними, конституціонально-демографічними та медико-психологічними показниками у хворих на розсіяний склероз (РС). Психодіагностичне обстеження проведено за допомогою особистісної анкети, розробленої Бехтерівським інститутом, методики багатопрофільного дослідження особистості (МБДО), методу колірних виборів з застосуванням інтерпретаційних коефіцієнтів Амнієва та Собчих. Установлено, що у 80,6 % хворих на РС спостерігається неадекватність суб'єктивної картини хвороби її об'єктивним клінічним і параклінічним проявам. Аномальні типи профілів МБДО виявлено у 82,4 % хворих, аномальні конфігурації профілів МБДО мали місце у 85,2 %. З'ясовано, що неврологічні (важкість, тип перебігу, тривалість, вік початку хвороби) та демографічні (вік і стать) ознаки РС були сполучені з типами психологічного реагування на хворобу, конфігураціями та типами профілів МБДО, а також з динамікою рівня емоційної напруженості, типом вегетативного балансу та рівнем працездатності хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3 +
Шифр НБУВ: РА329705

Рубрики:

      
17.

Пастушенко Т.В. 
Колірна номінація як елемент вторинної мовної картини світу (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. Пастушенко ; Київський держ. лінгвістичний ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-3

Рубрики:

      
18.

Деменчук О.В. 
Колоративна композита в англійській мові: когнітивно-ономасіологічний аспект: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Деменчук ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено когнітивно-ономасіологічні особливості колоративної композити в англійській мові, пояснено зв'язок ономасіологічної структури складного слова, його значення та відповідного концепта, зважаючи на гносеологічну природу номінації. Становлення даної композити в англійській мові розглянуто як результат лексикалізації атрибутивних словосполучень на фоні сформованої лексико-семантичної бази англійських кольоронайменувань. Встановлено особливості семантичної структури англійського складного слова з колоративним компонентом. На підставі психонетичного та соціокультурного компонентів колірного концепта визначено типи внутрішньослівних зв'язків багатозначної колоративної композити. З'ясовано особливості мотивації англійської композити з зазначеним компонентом. Розглянуто ономасіологічне узгодження англійської колоративної композити у тексті. Досліджено етномовну специфіку композити з даним компонентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5 +
Шифр НБУВ: РА326133

Рубрики:

      
19.

Ковальська І.В. 
Колористика як перекладознавча проблема (на матеріалі українських і англомовних художніх текстів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / І.В. Ковальська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досіджено особливості відтворення семантики кольоропозначень під час перекладу художнього тексту на матеріалі творів української та англомовної художньої літератури та інших перекладів. Визначено специфіку семантичної структури української та англійських кольороназв, що функціонують у художньому тексті як предметно-логічні означення, компоненти словесних образів і фразеологічних одиниць. З'ясовано основні методи цілісного відтворення семантики кольоропозначень засобами цільової мови, а саме: калькування, використання еквівалентної кольороназви, гіпоніму або гіпероніму, відповідника з відмінним семним колірним конкретизатором та вилучення колірної лексеми з компенсацією її семантики за допомогою неколірних відповідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш143.21-315.5 + Ш407
Шифр НБУВ: РА313287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Муляр С.П. 
Колористична семантика в структурі російського художнього тексту (мова поезії 70 - 80-х рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / С.П. Муляр ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

З'ясовано функції колористичної лексики у прямому та метаферичному значеннях. Вивчено символічні ускладнення колористичних лексем у поетичному тексті. Виявлено характер оказіонального вживання кольоропозначень. Розкрито особливості функціонування колористичної лексики у складі порівняльних конструкцій (колір як основа і засіб для порівняння). Проаналізовано кольоропозначення як засіб створення антонімічних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.5 + Ш5(4РОС)6-335 +
Шифр НБУВ: РА324250

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського