Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>K=КОЕФФІЦІЕНТ$<.>+<.>K=ЯЗКОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 167
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Галай В.М. 
Адаптивна автоматизована система управління технологічним процесом виробництва кварцових труб: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.М. Галай ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу підвищення ефективності автоматизованої системи управління технологічним процесом виробництва кварцових труб на основі впровадження високоефективних методів ідентифікації і адаптації, удосконалення та оптимізації її підсистем контролю діаметрів труб, в'язкості скломаси в зоні витягування блока в трубу та систем адаптивного квазіоптимального керування. Викладено нові методи контролю діаметрів труб, точність яких є головним показником якості вихідного продукту, а також контролю в'язкості, що в свою чергу є головним збурюючим фактором. Запропоновано адаптивні робастні до зміни характеристик системи квазіоптимальні алгоритми автоматичного керування (САК) проміжних змінних для внутрішніх контурів регулювання. Розроблено більш досконалі адаптивні САК з ідентифікаторами характеристик об'єкта керування, орієнтованими на розв'язання задачі керування для зовнішніх контурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.52-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352771

Рубрики:

      
2.

Чечкін О.В. 
Аномальні процеси релаксації та переносу при стохастичних впливах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / О.В. Чечкін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз явищ у сильнонерівноважних системах, що знаходяться під дією зовнішніх шумів і випадкових полів. Побудовано теорії явищ переносу в спіральних полях та ефектів негативної в'язкості у магнітоактивній плазмі та провідній рідині. Створено моделі самоафінних рухів Леві та досліджено ефекти скінченності числа даних. Показано, що функції розподілу флуктуацій, виміряних у граничній плазмі торсатрона У-3М, належать до класу стійких розподілів Леві. Запропоновано дробове рівняння Фоккера - Планка для опису руху зарядженої частинки. Введено та досліджено дробові кінетичні рівняння з розподіленими похідними, одне з яких застосовано для опису еволюції функції розподілу флуктуацій, виміряних у плазмі токамака ADITYA. Сформульовано базові принципи теорії нелінійних стохастичних систем під дією негауссівських шумів Леві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.27,022 +
Шифр НБУВ: РА335580

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Барабаш І.В. 
Бетони на механоактивних мінеральних в'яжучих: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / І.В. Барабаш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення бетонних виробів на механоактивованих мінеральних в'яжучих. Обгрунтовано механізм активації мінеральних в'яжучих як грубодисперсних систем, який враховує часте зіткнення без руйнування часток дисперсної фази у турбулентних потоках дисперсійного середовища. Визначено умови та режими роботи трибоактиватора для максимальної активації поверхневого шару часток мінерального в'яжучого та наповнювача. Досліджено процес організації "миттєвих структур" за механоактивації грубодисперсних висококонцентрованих систем, в яких враховано ліофілізацію поверхні часток та їх взаємодію під час зіткнення. Вивчено вплив швидкості обертання ротора, часу змішування, виду ПАР, дисперсності та кількості молотого кварцового піску на зміну ефективності в'язкості суспензії на основі вапна та портландцементу. Рекомендовано оптимальні режими механоактивації суспензій. Експериментально підтверджено підвищення степені гідратації механоактивованих цементних композицій. Вивчено вплив режимів обробки на зміну степені гідратації, міцнісних характеристик цементного каменю, розчинів і бетонів. Рекомендовано оптимальні склади бетонів, що дозволяють підвищити ефективність використання в'яжучих у 1,5 - 2 рази. Створено промисловий трибоактиватор для механоактивації композицій на основі мінеральних в'яжучих. Розроблено технологічні схеми виготовлення виробів з використанням даних матеріалів, проведено їх промислове впровадження та підтверджено техніко-економічну доцільність використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.7 + Н626.102.01 +
Шифр НБУВ: РА335219

Рубрики:

      
4.

Сєчених В.В. 
В'язкість розчинів холодоагентів із компресорними мастилами (Експеримент, методи прогнозування): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.В. Сєчених ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено експериментально-розрахункове вивчення в'язкості розчинів холодоагентів з компресорними мастилами. З використанням одержаної інформації розроблено таблиці довідкових даних стосовно в'язкості реальних робочих тіл: R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY. Наведено результати комплексного експериментально-розрахункового дослідження теплофізичних властивостей компресорних мастил: ХМІ Азмол, ХС 15, ХС 40, Planetelf ACD 100 FY, Reniso WF 15A, Mogul ONF 46, Lunaria FR 32, Castrol Icematic SW22, Castrol Icematic SW32. Створено два оригінальні експериментальні стенди для дослідження в'язкості рідин за методом кульки, що котиться і для визначення молекулярної маси та тиску пари на лінії кипіння компресорних мастил. З використанням теорії термодинамічної подібності запропоновано модель для опису температурної залежності в'язкості для чистих холодоагентів, сумішевих холодоагентів і РХМ у всьому діапазоні концентрацій. Розроблено методику прогнозування в'язкості для чистих холодоагентів, сумішевих холодоагетнів і РХМ, яка передбачає застосування структурно-адитивного підходу та використання обмеженої емпіричної інформації. Установлено зв'язок між парахором, ортохором, молярною рефракцією, критичним молярним об'ємом і критичною амплітудою для різниці густин на лінії кипіння та конденсації. Запропоновано нову кореляцію між показниками заломлення та густиною рідини. Розроблено таблиці довідкових даних з капілярної сталої, густини, показника заломлення, в'язкості, молекулярної маси та тиску на лінії кипіння компресорних мастил: ХМІ Азмол, ХС 15, ХС 40, Planetelf ACD 100 FY, Reniso WF 15A, Mogul ONF 46, Lunaria FR 32, Castrol Icematic SW22, Castrol Icematic SW32. Розроблено таблиці довідкових даних з в'язкості реальних робочих тіл: R-600a/ХМІ Азмол, R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY. Побудовано зручні для практики застосування діаграми в'язкість - тиск - температура для робочих тіл: R-600a/ХМІ Азмол, R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-043 +
Шифр НБУВ: РА359482

Рубрики:

      
5.

Оторвін П.І. 
Вибір складу шихти, який забезпечує раціональний розвиток процесів шлакоутворення при виплавці чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / П.І. Оторвін ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

На базі теорії фізико-хімічного моделювання металургійних розплавів, розробленої Е.В.Приходько, розвинено методику прогнозування властивостей залізорудних матеріалів, складу і властивостей первинних і кінцевих шлаків, моделі розрахунку яких використані в системі "Шлак", що функціонує в системах АСУТП ДП комбінату "Криворіжсталь". На підставі розвиненої методики оцінки впливу показників шихти та дуттьового режиму плавки на процеси міжфазного розподілу елементів між чавуном і шлаком розроблено алгоритми та програми системи "Прогноз". Адаптовані до умов АВТ "Криворіжсталь", вони дозволяють коректувати склад шихти, що забезпечує необхідну якість продуктів плавки. Виконано оцінку використаних промивальних матеріалів і відходів на властивості одержаних розплавів. Обгрунтовано допустимий діапазон їх складу у проплавлюваній шихті. Запропоновано ефективні способи формування шихтових матеріалів ("промивок"), що мають високий ступінь акумуляції ними лужних сполук, з залученням до виробництва вторинних ресурсів. Одержано прогнозні рівняння в'язкості та температури кристалізації беззалізних і залізовмісних шлакових розплавів, що містять луги. Здійснено ранжировку промивальних матеріалів за ступенем їх агресивності до футерування печі у разі попадання на периферію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-1 +
Шифр НБУВ: РА345682

Рубрики:

      
6.

Полякова А.В. 
Використання рослинних добавок антиоксидантної дії в технології виробів з листового тіста: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / А.В. Полякова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано нову технологію виробництва виробів з листкового тіста з використанням домішок порошків сухих ягід глоду, калини та обліпихи, які мають підвищену харчову цінність і подовжений термін зберігання. Встановлено, що застосування таких домішок у процесі виготовлення листкових виробів сприяє гальмуванню окисних процесів в їх жировому компоненті, що позитивно впливає на збереження якості виробів. Доведено, що застосування домішок порошків сухих ягід глоду, калини та обліпихи забезпечує зміцнення клейковини пшеничного борошна. Обгрунтовано рекомендації щодо їх використаня в технології виготовлення листкового тіста з борошна зі зниженими технологічними властивостями. Виявлено, що домішки порошків сухих ягід обліпихи, калини та глоду до пшеничного борошна сприяють поліпшенню реологічних властивостей листкового тіста: підвищенню в'язкості та зниженню адгезії. З'ясовано, що наявність домішок обумовлює збільшення ефективної в'язкості маргарину, що наближає його за даною характеристикою до вершкового масла. Наведено рекомендації щодо використання маргарину замість вершкового масла в технології виготовлення листкового тіста. Розроблено технологію виготовлення виробів з листкового тіста з використанням порошків сухих ягід обіпихи, калини та глоду зі збільшеним терміном зберігання до 48-ми годин. Визначено харчову й енергетичну цінність виробів, встановлено їх комплексний та інтегральний показники якості. Розроблено та затверджено нормативну документацію щодо виготовлення листкових виробів з рослинними домішками антиоксидантної дії. Здійснено впровадження нової технології виготовлення таких виробів на підприємствах ресторанного господарства Донецька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3 +
Шифр НБУВ: РА357197

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Матіко Ф.Д. 
Вимірювання витрати та кількості стисненого природного газу на газонаповнювальних станціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Ф.Д. Матіко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади побудови системи вимірювання витрати та кількості (об'єму) природного газу під час наповнення балонів автомобілів на газонаповнювальних станціях. Запропоновано та реалізовано новий спосіб розширення діапазону вимірювання витрати за умови забезпечення заданої похибки її вимірювання. Розроблено нові методи розрахунку коефіцієнта стискуваності, показника адіабати, в'язкості природного газу, які дозволяють проводити розрахунки фізичних властивостей природного газу за умов автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій. Запропоновано систему автоматизованого проектування витратомірів змінного перепаду тиску зі спеціальними пристроями звуження потоку на підставі використання отриманих методів розрахунку фізичних властивостей природного газу. Розроблено схему та конструкцію витратомірного вузла для вимірювання витрати природного газу за високих тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057-5
Шифр НБУВ: РА315841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тараненко Ю.К. 
Віброчастотні методи контролю та визначення складу рідких та газоподібних речовин (теоретичні основи розробки та впровадження): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / Ю.К. Тараненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-прикладної проблеми - розширення сфери застосування віброчастотних методів контролю на визначення густини рідин і газів, положення межі розподілу рідин або рідини та газу, концентрації вузької фракції суспенцзій за умов коливань температури, тиску, швидкості течії рідини або газу, густини та в'язкості рідкої фази суспензій. Обгрунтовано наукові засади розробки датчиків густини з двома механічними резонаторами (трубчастими, пластинчастими, циліндричними), датчиків положення межі розподілу рідин (з трубчастими замкненими камертонними резонаторами), експрес аналізаторів концентрації вузької фракції твердої фази суспензцій (з прямолінійними вертикально встановленими трубчастими резонаторам). Розроблено вимірювальні автоколивальні системи механічних резонаторів з мінімальним відхиленням частоти автоколивань від власної частоти резонатора. Запропоновано методи управління власними частотами резонаторів для адаптації датчиків до умов експлуатації. Розроблено методики проектування датчиків і визначення їх похибок за умов експлуатації, а також побудови інформаційно-вимірювальних систем з використанням віброчастотних датчиків. Розроблено математичні моделі віброчастотних датчиків гуситини рідин і газів, концентрації суспензій, положення межі розподілу рідин, які дозволяють одержати умови інваріантності датчиків до коливань температури, тиску, швидкості течії вимірювльної речовини, густини та в'язкості рідкої фази суспензій. Досліджено автоколивальні системи віброчастотних датчиків і визначено параметри усіх елементів систем (приймача та збудника коливань, підсилювача та ланцюга зворотного зв'язку), що забезпечують мінімальну похибку контролю. Розроблено регресійну модель для оцінювання похибки контролю та виміру віброчастотними датчиками за умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107/109 +
Шифр НБУВ: РА362884

Рубрики:

      
9.

Цабаньска-Плачкевич К. 
Вільні та вимушені коливання неоднорідних в'язкопружних механічних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / К. Цабаньска-Плачкевич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Подано нове вирішення проблеми розробки ефективного методологічного та математичного апарата дослідження та установлення закономірностей вільних і вимушених коливань неоднорідних механічних систем із пружних несучих елементів у вигляді тросів, балок, валів, пластин та оболонок, що з'єднані в'язкопружним заповнювачем, під дією стаціонарних і рухомих навантажень, зосереджених і розподільних сил. Запропоновано загальний методологічний підхід до розв'язання задач динаміки неоднорідних в'язкопружних механічних систем (НВМС), що створює можливість на основі фундаментальної матриці розв'язків задач динаміки лінійних механічних систем аналізувати за допомогою згорток Коші та Дюамеля перехідні процеси руху механічних систем за різних видів зовнішнього динамічного впливу. Розроблено математичні моделі неоднорідних дисипативних механічних систем із залученням гіпотез Бернуллі - Ейлера, Кірхгофа - Лява, моделі типу Тимошенка та урахування внутрішнього тертя у несучих елементах і в'язкопружного демпфуючого заповнювача на основі моделі Фойхта - Кельвіна. Розглянуто пакет прикладних програм ефективного розрахунку вільних і вимушених коливань НВМС, що дозволяє у процесі інтерактивного режиму на етапі проектування конструктивних елементів швидко та надійно вибирати раціональні коефіцієнти в'язкості, геометричні, фізико-механічні параметри реальних конструктивних елементів інженерних споруд і складних виробів сучасної техніки за різних видів динамічного впливу. Наведено прикладні задачі динаміки НВМС під дією нерухомих і рухомих зосереджених сил і розподілених навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024 +
Шифр НБУВ: РА324702

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Стецюк С. М. 
Вплив газорідинної суміші на пропускну здатність промислових та міжпромислових газопроводів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.03 / С. М. Стецюк ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено вплив в'язкості, поверхневого натягу компонентів і кута нахилу трубопроводу на істинний газовміст у пробковому потоці. Вивчено межі існування, закономірності зміни істинного газовмісту та гідравлічного опору для кільцевого потоку. Розроблено та програмно реалізовано інженерну методику гідравлічного розрахунку промислових і міжпромислових газопроводів для розшарованого, пробкового та кільцевого режимів, які транспортують газорідинні суміші, з урахуванням фізичних властивостей компонентів і геометричних характеристик трубопроводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087
Шифр НБУВ: РА371057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Коваль О.Д. 
Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / О.Д. Коваль ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фізичну модель кавітаційного впливу на багатокомпонентні неньютонівські рідини типу піролізної смоли, термогазойлю, коксохімічної сировини, крекінггазойлю. Описано процес перемішування рідин у мішалках і проточних змішувачах за умов дії на рідину кавітації. Розроблено експериментальні стенди та наведено результати дослідження для аналізу наслідків кавітаційного впливу на багатокомпонентні середовища. Проведено реологічні дослідження таких середовищ для доведення гіпотези про те, що у певному діапазоні температур і градієнтів швидкостей ці середовища можна описати степеневим законом Оствальда де Віля. Виявлено, що під час проходження досліджуваних середовищ та їх сумішей через кавітаційний змішувач, у ряді випадків відбувається помітна зміна реологічних властивостей, зокрема, коефіцієнта динамічної в'язкості. Даний ефект дозволяє розробити методики, пов'язані з транспортуванням продуктів із меншими енергетичними витратами. Визначено критерії, що дозволяють оцінити ступінь кавітаційного впливу на складне реологічне середовище. На підставі результатів експериментальних досліджень і математичного опису процесів перемішування запропоновано методики розрахунку кавітаційних змішувачів-реакторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.311-5-01
Шифр НБУВ: РА315636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Черемський А.К. 
Вплив кріоконсервованого екстракту плаценти на серцево-судинну систему лабораторних тварин в умовах загального охолодження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / А.К. Черемський ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

За результатами дослідження установлено, що речовини, які містяться у кріоконсервованому екстракті плаценти, збільшують функціональні можливості теплокровного організму за умов холодового стресу. Установлено, що застосування кріоконсервованого екстракту плаценти призводить до перебудови роботи гуморальної ланки стресової реакції, що дозволяє організму переносити холодовий стрес. Показано, що введення цього екстракту призводить до активізації метаболічних процесів у різних організмах, що зумовлює збільшення кількості та довжини мікросудин, накопичення енергетичних субстратів у клітинах. Це дозволяє тваринам більш ефективно переносити холодовий стрес за умов самовідігрівання. Введення кріоконсервованого екстракту плаценти дозволяє зменшити наростання в'язкості та гематокриту крові у процесі охолодження щурів, що запобігає виникненню гемореологічних розладів в організмі за холодового стресу. Завдяки проведеному дослідженню одержано дані щодо нормалізації прооксидантно-антиоксидантного балансу у сироватці крові, серці та печінці піддослідних тварин після введення екстракту за умов охолодження, що свідчить про активацію біохімічних механізмів, які сприяють компенсації порушень, спричинених дією холоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.622 + Е60*716-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА350053

Рубрики:

      
13.

Мірошниченко Д.С. 
Вплив неньютонівських властивостей дисперсних систем на реологічну поведінку розбавлених суспензій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Д.С. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто реологічну поведінку розбавлених суспензій, які проявляють неньютонівські властивості, що обумовлені дисперсійним середовищем або формою завислої частинки. Виявлено, що додавання у нелінійно-пружнов'язку рідину жорстких сферичних частинок за малої концентрації останніх призводить до послаблення неньютонівських властивостей суспензії. Визначено: розбавлена суспензія жорстких діелектричних еліпсоїдів обертання у ньютонівській рідині під дією електричного поля проявляє наступні неньютонівські властивості: аномалію в'язкості, анізотропію фізичних властивостей, пружнов'язкість, нелінійність на несиметричність тензору напружень. Побудовано реологічні рівняння стану анізотропної рідини другого порядку, на основі яких та за результатами двох попередніх досліджень зроблено якісне припущення щодо підсилення неньютонівських властивостей розбавленої суспензії жорстких еліпсоїдів обертання у нелінійно-пружнов'язкій рідині, що моделюється рідиною другого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.2,022 + Г661
Шифр НБУВ: РА307930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Федосєєва Г.О. 
Вплив солей гумінових кислот на структурно-механічні властивості водовугільних суспензій: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Г.О. Федосєєва ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено наданомалію в'язкості, встановлено, що підвищення температури та введення електролітів 1-1 знижують критичну концентрацію твердої фази, за якої спостерігається наданомалія в'язкості. Вивчено пластифікуючу здатність нативних та сульфованих гуматів натрію у ВВВС, а також фізико-хімічні властивості цих добавок. Запропоновано параметри, за якими можна визначати стійкість розчинів гуматів до дії кислот та електролітів 1-1 (пороги кислотостійкості та висолювання). Виявлено, що сульфовані гумати натрію є більш ефективними пластифікаторами ВВВС, ніж нативні. Доведено, що сульфування збільшує солестійкість та термостабільність гуматів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г661-25
Шифр НБУВ: РА320069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Рабкіна М.Д. 
Вплив структурно-механічної анізотропії сталевого прокату на опір шаруватим руйнуванням зварних конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / М.Д. Рабкіна ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Вивчено закономірності виникнення і розвитку шаруватих руйнувань зварних з'єднань. Розроблено технологічні заходи їх запобігання на всіх етапах створення та експлуатації зварних конструкцій з урахуванням з текстури основного металу і умов експлуатації, включаючи температуру, навантаження і дію водневовмісних середовищ. Встановлено, що шаруваті розтріскування зафіксовані двох видів - низько- і високотемпературне. Відзначено, що залишковий ресурс конструкцій після тривалої експлуатації у водневовмісних середовищах визначається ступенем ураження стінки корпусу шарувато-водневими тріщинами, залежно від їх відносних розмірів, в'язкості руйнування і товщини прошарку "здорового металу", які можуть розвиватися та набувати форми міхурів. Проаналізовано залежність між опором шаруватому руйнуванню і структурними елементами ЗТВ у зварних з'єднаннях низьколегованих сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18 + Ж416-028.4 +
Шифр НБУВ: РА350737

Рубрики:

      
16.

Бєляєв М.Р. 
Газодинамічна теорія бозе-квазічастинок та методи розрахунку кінетичних коефіцієнтів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.Р. Бєляєв ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення газодинаміки бозе-квазічастинок в чистих монокристалах та в He II. На основі кінетичних рівнянь для бозе-квазічастинок з довільним законом дисперсії здобуто рівняння газодинаміки бозе-квазічастинок. Запропоновано метод, подібний до методу Енскога-Чепмена, розрахунку кінетичних коефіцієнтів, що грунтується на спеціально побудованих системах ортогональних поліномів. Здобуто формули вищої алгебраїчної точності типу Гауса для наближених обчислень інтегралів, що використовують побудовані системи ортогональних поліномів. Побудовано модель зведеного ізотропного кристалу стосовно модулів пружності другого та третього порядків для кристалів усіх сингоній. Розраховано кінетичні коефіцієнти в фононній газодинаміці в кристалічних діелектриках та магнонній газодинаміці ізотропних феродіелектриків та антиферомагнетиків типу "легка площина" з урахуванням порядку числових коефіцієнтів. Обчислено коефіцієнти згасання вторинних хвиль типу хвиль другого звуку в газодинаміці квазічастинок. У фононній газодинаміці, використовуючи здобуті значення кінетичних коефіцієнтів, для кристалу NaF обчислено інтервал існування другого звуку, який співпадає з інтервалом його експериментального спостереження. Для He II розраховано першу та другу в'язкості, коефіцієнт згасання першого звуку з урахуванням непружності розсіяння фононів на ротонах в широкому діапазані температур та тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.23,022 + В317.26,022

Рубрики:

      
17.

Піроженко І.А. 
Гідродинаміка та теплові ефекти в циліндричному роторно-пульсаційному апараті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.А. Піроженко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження гідродинаміки, теплових ефектів і явищ диспергування під час обробки гетерогенних систем у роторно-пульсаційному апараті (РПА) циліндричного типу. Встановлено інтенсифікуючу дію робочого елемента методу дискретно-імпульсного введення та трансформації енергії (ДІВЕ) - одиночного вихоря. Проаналізовано області нестійкості течії середовищ різної в'язкості у зазорах РПА циліндричного типу. У результаті одно- та двомірного моделювання динаміки рідини в РПА одержано залежності швидкості та прискорення від часу, а також поля швидкості, прискорення та тиску в робочій зоні РПА. Досліджено вплив в'язкості рідини на витратні характеристики апарата. Розглянуто можливості використання циліндричних РПА різних типів у технологічних процесах гомогенізації широкої гами біологічних дисперсних систем. Встановлено теплофізичні, фізико-хімічні та структурно-механічні властивості соєвої пасти. Наведено оцінку ефективності термовологої обробки та роторно-пульсаційної гомогенізації даної в'язкопластичної системи. Проведено економічний аналіз ефективності та рівня енергозаощадження під час виробництва соєвої пасти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л812.9-5-01 +
Шифр НБУВ: РА337164

Рубрики:

      
18.

Древецький В.В. 
Гідродинамічні методи і прилади вимірювання в'язкості та густини нафтопродуктів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.В. Древецький ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Створено нові методи та прилади для визначення складу та якості нафтопродуктів на підставі суміщеного у часі вимірювання їх в'язкості та густини. Розроблені гідродинамічні методи вимірювання зазначених параметрів грунтуються на закономірностях течії рідин через дросельні елементи за ламінарного та перехідного до турбулентного режимів потоку. Синтезовано три види схем зрівноважених дросельних мостових перетворювачів (ДМП). Визначено статичні характеристики перетворення та конструктивні обмеження їх функціонування. Досліджено динамічні властивості ДМП, які суттєво впливають на їх метрологічні характеристики та визначено шляхи подальшого вдосконалення даних перетворювачів. Обгрунтовано структурну організацію побудованих на базі ДМП автоматичних аналізаторів кінематичної в'язкості та густини нафтопродуктів зі слідкувальним і розгортувальним зрівноваженнями. Наведено результати досліджень статичних і динамічних характеристик автоматичних аналізаторів, методики, алгоритми та програмне забезпечення процесу суміщеного у часі вимірювання ними кінематичної в'язкості та густини нафтопродуктів. Основні результати роботи впроваджено у металургійній промисловості в автоматичних системах регулювання процесу підготовки мазуту до спалювання у доменних і мартенівських печах, у військових частинах Збройних Сил України для контролю в'язкості та густини авіаційних палив, шляхом серійного випуску промислового автоматичного аналізатора кінематичної в'язкості АКВ-1 на Московському заводі "Нафтокіп".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-1с +
Шифр НБУВ: РА365026

Рубрики:

      
19.

Горячкін В.М. 
Дисциплінарне нагрівання текучого середовища в каналі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.М. Горячкін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено залежність ефективної в'язкості від числа Рейнольдса, а також закономірності нагріву та долю енергії, що витрачається на нагрівання, за допомогою числових розрахунків. Розроблено методику вибору розмірів і розрахунку теплової характеристики дисипативних нагрівачів. Запропоновано метод числового розрахунку ізотермічних нагрівачів, який враховує залежність в'язкості текучого середовища від температури та дозволяє оптимізувати форму та розміри нагрівальних каналів. Проведено експериментальне дослідження ізотермічного підігрівача мазуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З656 +
Шифр НБУВ: РА335701

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Єфремов С.В. 
Довговічність асфальтобетону в умовах дії агресивних середовищ: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.В. Єфремов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н373.1
Шифр НБУВ: РА370618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського