Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (192)Реферативна база даних (3561)Книжкові видання та компакт-диски (353)Журнали та продовжувані видання (125)
Пошуковий запит: (<.>K=КИБЕР$<.>+<.>K=НОЖ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Буцький В. О. 
Активатор барабанно-валкового типу безперервної дії для комплексів по виробництву дрібноштучних виробів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.02 / В. О. Буцький ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито закономірності процесу активації шляхом багаторазового ущільнення товстого шару зволоженої суміші прокатуванням під валком і наступного рихлення ножем. Обгрунтовано використання показника інтенсивності активації. Одержано залежності щодо визначення даного показника з урахуванням картини розподілу густини та тиску вздовж камери активації. Виявлено та підтверджено виробничими випробуваннями позитивні ефекти використання активатора: двохкратне нарощування міцності виробів з активованої суміші, або аналогічне зменшення витрат цементу, нарощування міцності сирцю, можливість зменшення тиску напівсухого пресування чи амплітуди та тривалості вібропресування, змішувальну спроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.653
Шифр НБУВ: РА372888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Каданер О.В. 
Антинігілістичний роман М.С.Лєскова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.В. Каданер ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Наведено новий підхід до вивчення творів М.С.Лєскова "Некуда" та "На ножах", які запропоновано визначити не як реакційно-охоронні, що знаходяться на периферії творчості письменника, а як значне художнє явище, що має самостійну цінність. Проведено ідейно-художній аналіз досліджуваних творів у контексті антинігілістичної літератури другої половини XIX ст. Визначено їх проблематику, уточнено типологію героїв. Вперше детально досліджено образи нігілістів-авантюристів. Виявлено нові дані щодо прототипів героїв романів "Некуда" та "На ножах". Дані твори вперше розглянуто не ізольовано, а в контексті творчості письменника та простежено еволюцію антинігілістичної теми в художній прозі М.С.Лєскова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Лесков, М.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА330312

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ножинова О.А. 
Вплив пептидного комплексу тимуса-тималіну та природного пептидного комплексу нирок на процеси апоптозу лімфоцитів периферійної крові за фізіологічних умов та модуляції активності їх внутрішньоклітинних регуляторних систем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.А. Ножинова ; АМН України. Ін-т геронтології. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розкрито роль пептидних комплексів тимуса та нирок, до складу яких входять пептиди головного комплексу гістосумісності, в регуляції процесів апоптозу лімфоцитів периферійної крові. Одержано нові підтвердження щодо необхідності комплексного підходу до вивчення процесів апоптозу лімфоїдних клітин з урахуванням стадій та особливостей їх розвитку в окремих популяціях клітин. Встановлено, що пептиди тимуса та нирок за умов моделювання індукції процесів апоптозу підвищують експресію Bcl-2 та знижують рівень апоптозу неактивованих та активованих лімфоцитів периферійної крові. Доведено, що пептидні комплекси тимуса та нирок здатні підсилювати апоптоз трансфомованих лімфоїдних клітин, переважно T-клітин. Показано, що трансдукція сигналу під дією тималіну та природного пептидного комплексу нирок може здійснюватися через молекули головного комплексу гістосумісності I класу, що пов'язано з процесами фосфорилювання асоційованих з ними білків. Показано участь кальцію в реалізації ефектів пептидних комплексів. За результатами досліджень зроблено висновок стосовно наявності у пептидів тимуса та нирок загального механізму дії, що підтверджує концепцію поліфункціональності кожного регуляторного пептиду й забезпечення однієї та тієї ж функції великим числом різних регуляторних пептидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.703 +
Шифр НБУВ: РА324338

Рубрики:

      
4.

Сердюк О.І. 
Дослідження напружено-деформованого стану металу у штампах зі складним рухом ножів і удосконалювання технології відрізки П-подібних профілів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.І. Сердюк ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено технологію безвідходного розділення в штампах з метою підвищення геометричної точності та якості поверхні розділення у разі відрізання П-подібних профілів. На підставі виконаного аналізу механічних схем розділення та виконаної класифікації рухів рухомого ножа стосовно фасонних профілів визначено фактори, які мають вплив на геометричну точність та якість поверхні розділення. Показано, що для якісного різання профілів, які мають складну форму поперечного перерізу, потрібний складний рух рухомого ножа. Зазначено, що розроблені технологічні та конструктивні рішення під час відрізання профілів П-подібного перерізу можуть бути використаними для розробки технології різання в штампах профілів складної геометричної форми, у тому числі гнутих профілів, сортових, листових, гофрованих і спеціального призначення, які мають різну форму поперечного перерізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.32-1 + К623.32-56-02 +
Шифр НБУВ: РА330448

Рубрики:

      
5.

Мовчанюк О.М. 
Дослідження процесу розмелювання целюлози на дискових млинах з використанням алмазовміщуючої гарнітури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.22 / О.М. Мовчанюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано процес розмелювання та зносу алмазовміщуючої гарнітури. Досліджено вплив ряду основних факторів на якість та економічність розмелювання. Розроблено технологію розмелювання целюлози з використанням алмазовміщуючої гарнітури, а також стержньову модель алмазовміщуючої гарнітури і механізм абразивного зносу ножів у процесі її примусового припрацювання та експлуатації. Проведено дослідження впливу ряду основних технологічних і конструктивних факторів на якість та економічність розмелювання хвойної та листяної целюлози, що заклали передумови для обгрунтованого вибору параметрів гарнітури і раціональних режимів процесу розмелювання. Отримано залежності інтенсивності, характеру та економічності розмелювання від зернистості, конструкції ножа гарнітури, концентрації маси і питомого навантаження на кромки ножів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779.011-5

Рубрики:

      
6.

Ножечкіна Г.М. 
Дослідження складу та якості молока і його раціональне використання у виробництві м'яких та розсольних сирів: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.18.16 / Г.М. Ножечкіна ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено склад, властивості та санітарно-гігієнічні показники молока у східному регіоні Лісостепу з метою оцінювання його якості та вдосконалення технології м'яких і розсольних сирів. На підставі результатів проведених досліджень проаналізовано закономірності сезонних змін складу та властивостей молока, встановлено відхилення показників вмісту жиру та білка від базисних величин протягом весняно-літнього періоду до 0,15 %. У порівняльному аспекті оцінено основні показники складу молока та дані досліджень, проведених у 1974 - 1978 рр. Виведено рівняння регресії між вмістом основних компонентів молока, які рекомендовано використовувати для розрахунків нормалізації у виробництві сирів і молочних консервів. Підібрано та перевірено раціональні технологічні операції для покращання сиропридатності молока, наведено методику розрахунку нормалізації і спосіб нормування витрат сировини, удосконалено технологію та розроблено нормативну документацію на виробництво м'яких сичужних сирів і розсольного сиру "Фета". Технології впроваджено у виробництво, вони дають значний економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-1 + Л958-3 +
Шифр НБУВ: РА362252

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Аль-Хеярі Алі 
Екрануючі та поглинаючі огороджуючі конструкції для підвищення безпеки праці при високочастотних та надвисокочастотних випромінюваннях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Аль-Хеярі Алі ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено методи та засоби забезпечення безпеки праці в процесі впливу високочастотного (ВЧ) та надвисокочастотного (НВЧ) випромінювань за допомогою екрануючих і поглинальних огороджуючих конструкцій. Вивчено екрануючі властивості огороджуючих конструкцій стосовно полів ближньої зони, амплітудно-модульованого та несинусоїдального електромагнітного випромінювань. Визначено властивості спектра радіовипромінювання, що пройшло крізь екран (для гармонічних і негармонічних полів). Вдосконалено моделі оцінки поглинальних властивостей комбінованих поглиначів електромагнітних хвиль, що дозволило отримати більш точне рішення для похилого падіння хвиль. Досліджено конструкцію поглинальної решітки типу "жалюзі". Експериментально підтверджено, що введення в базовий поглинач електромагнітних хвиль "ножової" решітки (за умов нормального та близького до нього падіння надвисоких частот НВЧ-випромінювання), решітки типу "жалюзі" (у широкому діапазоні кутів падіння) призвело до підвищення його поглинальних властивостей. Розроблено рекомендації стосовно вибору параметрів екрануючих і поглинальних огороджуючих конструкцій залежно від характеристик високих частот і НВЧ випромінювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н42-02 + З845-01н6
Шифр НБУВ: РА311678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кравченко В. В. 
Інтенсифікація процесу утилізації насаджень кущових ягідників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / В. В. Кравченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто результати дослідження, спрямовані на підвищення ефективності процесу утилізації насаджень кущових ягідників шляхом обгрунтування технологічної схеми та параметрів агрегата, що поєднує подрібнення гілок і кореневої системи кущів з їх одночасним закладанням у грунт. Запропоновано послідовний технологічний процес, який містить ударне відокремлення молотками гілок з частковим подрібненням їх цими ж молотками, розрізання гілок і коренів ножами грунтової фрези на частки з довжиною, що відповідають агротехнічним вимогам, і кінцеве закладання подрібненої деревини у грунт. На піставі теорії ймовірностей встановлено взаємозв'язок між ступенем подрібнення гілок молотковим барабаном і параметрами фрези. Огрунтовано раціональний ступінь подрібнення гілок молотковим барабаном і ножами фрези з забезпеченням мінімальних енерговитрат. Визначено вплив основних кінематичних і геометричних параметрів робочих органів молоткового барабана на довжину подрібнених частинок гілок, виготовлено дослідний зразок агрегата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П25-468.2 + П071.25
Шифр НБУВ: РА384439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Талалай В.О. 
Інтенсифікація розробки грунту бульдозерним відвалом удосконаленням параметрів ножової системи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / В.О. Талалай ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу форми ножа на процес руйнування грунту. Виявлено закономірності взаємодії з грунтом робочих органів (РО) бульдозера, оснащеного виступаючим ножем трапецієподібної форми (ВНТФ) і бічними косинками (БК), сутність яких полягає в адаптації робочого процесу до властивостей грунту, характер руйнування якого полягає в утворенні зони бічних руйнувань грунту, які відповідають трапецієподібній формі, що обумовило форму ножової системи (НЖ). Визначено раціональні співвідношення параметрів НС, які забезпечують мінімальну енергоємність процесу розробки грунту. Створено математичну модель РО, в якій враховано геометричні параметри НС, оснащеної ВНТФ і БК, яка базується на теоретичному аналізі процесу руйнування грунту. Доведено, що нова конструкція РО, оснащеного ВНТФ і БК на 14 - 18 % більш ефективна у порівнянні з традиційною, а також має більшу технологічну задтність, яка досягається за рахунок застосування ВНТФ на більш міцних грунтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.22-51-048.9 + О311-063.04-5 +
Шифр НБУВ: РА358665

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Карпушин С.О. 
Інтенсифікація розробки грунту скрепером шляхом удосконалення робочого органу і технології заповнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / С.О. Карпушин ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процес копання грунту скрепером під час обладнання робочого органу (РО) східчастою ножовою системою (НС) та глибокою передньою заслінкою за умов заповнення ковша у дві стадії. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень процесу заповнення ковша та розроблено методику визначення силових, енергетичних, техніко-економічних, раціональних, конструктивних і технологічних параметрів РО та процесу. Встановлено, що застосування запропонованих у комплексі конструктивних і технологічних рішень РО і процесу заповнення ковша згідно з двостадійною технологією, у порівнянні зі скрепером традиційної конструкції призводить до зменшення опору грунту копання та можливості підвищення місткості ковша на 26...30 % у разі незмінного тягача. Проаналізовано процес заповнення ковша скрепера у дві стадії, обладнаного НС з двома ножами, які виступають, глибокою передньою заслінкою та задньою стінкою з відвальною поверхнею та встановлено, що ефективність машини у порівнянні зі скрепером традиційної конструкції зростає: продуктивність на 17...25 %, показники матеріалоємності та енергоємності процесу набору грунту знижується на 10...14 %, 15...18 % відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.21-51-01 + О311-063.04-5-01
Шифр НБУВ: РА314450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Іванко А.І. 
Механіка процесу обрізування книжково-журнальних блоків дисковими ножами з планетарним приводом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / А.І. Іванко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання якості продукції, збільшення продуктивності та зменшення енергоємності на операціях безупинного обрізування з трьох боків книжково-журнальних блоків та зрізування корінцевих фальців. Розроблено новий спосіб обрізування з використанням дискових ножів з планетарним приводом. Теоретично розраховано та експериментально підтверджено оптимальні параметри приводу дискових ножів та технологічні режими виробничого процесу, які дозволяють досягти високої якості обрізування та зменшення енергосилових витрат. Наведено рекомендації щодо проектування секцій обрізування у складі сучасних потокових ліній та у вигляді операційних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31 +
Шифр НБУВ: РА353686

Рубрики:

      
12.

Регей І.І. 
Наукові основи розроблення енергоощадної технології і засобів виготовлення розгорток картонного паковання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / І.І. Регей ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2007. — 44 с. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження процесів різнопрофільного ножичного різання пакувальних матеріалів. Розроблено енергоощадну технологію виготовлення розгорток картонного паковання, методи та засоби її реалізації. Встановлено переваги способу розділення матеріалу за принципом ножиць, розроблено ефективні технічні рішення засобів його реалізації. Доведено суттєве значення профілювання різальних крайок інструментів для мінімізації навантажень та стабілізації процесу різання засобами прорізування картону. Показано доцільність застосування для всіх засобів різання принципу щільного контакту різальних крайок інструментів, що спрощує процедуру їх налагодження та забезпечує належну якість виготовлення паковання. Експериментально підтверджено прогнозовані раціональні параметри налагоджування інструментів для забезпечення умов вирізування елементів розгорток без зміни фіксованого положення заготовок, виявлено ефект "самозагострення" різальної крайки інструмента із щільним контактом лез, який проявляється в зменшенні технологічного навантаження засобу різання. Розроблено теоретичні засади процесу виготовлення розгорток енергоощадним методом вирізування під час руху картонної стрічки, розглянуто явища, що виникають в процесі реверсування засобів різання. Обгрунтовано рішення задачі оптимального розкроювання картонних аркушів на базі розробленої системи автоматизованого проектування (САПР) розгорток та їх оптимального розташування на заданому форматі. Розроблено САПР вузлів вирізування розгорток з картонних заготовок пластинковими інструментами на базі тривимірного твердотільного моделювання, САПР картонного паковання споживчої тари та встановлення оптимальних параметрів транспортної тари. Розкрито нові функціональні можливості енергоощадного методу виготовлення розгорток картонного паковання прокочуванням по штанцювальних формах засобів створення тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М899.2-64 +
Шифр НБУВ: РА353080

Рубрики:

      
13.

Шатров Р.В. 
Обгрунтування параметрів висувної секції з вертикальною фрезою для обробітку грунту в садах інтенсивного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Р.В. Шатров ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Установлено аналітичні залежності оптимальних значень діаметра фрези, величини висування та довжини щупа від статистичних характеристик міжстовбурної смуги та відхилень стовбурів від вісі ряду. Обгрунтовано аналітичну залежність мінімальної необробленої фрезою площі навколо стовбура від характеристик міжстовбурної смуги, захисної зони та кінематичного параметра процесу обертання важеля з фрезою під час обходження стовбура. Уточнено аналітичну залежність мінімально допустимого кута установки вертикальної частини ножів фрези з урахуванням кута їх загострення та кінематичного параметра руху фрези.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.25 +
Шифр НБУВ: РА341896

Рубрики:

      
14.

Аюбов А.М. 
Обгрунтування параметрів і режимів роботи шнекового апарата різання для збору незернової частини врожаю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.М. Аюбов ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2002. — 20 с. — укp.

Наведено методики вибору основних параметрів шнекового апарата різання (ШАР), який використовується під час збирання зернових колосових культур за методом обчісування рослин на корені. Розроблено критерій, який дозволяє оцінювати ступінь впливу конструктивних і кінематичних параметрів ШАР на енергетичні та якісні показники його роботи, а також аналітичні залежності, що відображають взаємозв'язок оцінювального критерію з конструктивними, кінематичними й енергетичними параметрами нового пристрою. Оцінено вплив параметрів гвинтового ножа на якість різання обчесаних рослин і формування валка. Проведено експлуатаційно-технологічні випробування збирального агрегату, обладнаного ШАР. Наведено рекомендації щодо вибору параметрів шнекового апарата різання. Встановлено, що застосування шнекового апарата різання у складі агрегату для збирання зернових колосових культур за методом обчісування на корені забезпечує зниження витрат соломи на 25 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.831-3
Шифр НБУВ: РА317648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Бережной А.Ю. 
Обгрунтування параметрів ножових очисників стрічок конвеєрів для гірничих підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / А.Ю. Бережной ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель процесу очистки стрічок конвеєрів ножовими пристроями, що побудована на базі теорії плоского пластичного плину суцільного середовища та враховує пластичний характер деформування зв'язних забруднень, очистка яких найбільш ускладнена. За результатами обчислювального та натурного експериментів виявлено закономірності формування навантаження на стрічку та робочі органи ножових очисників, обгрунтовано їх геометричні параметри. Розроблено конструкцію та методику розрахунку ножових очисників конвеєрних стрічок. Методику розрахунку ножових очисників стрічок конвеєрів і рекомендації щодо вибору їх основних параметрів використано проектною організацією у процесі створення роторного екскаватора та перевантажувача. Завдяки ефективній очистці стрічок на роторних екскаваторах одержано фактичний річний економічний ефект у сумі 99 737,00 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И163.43 +
Шифр НБУВ: РА352639

Рубрики:

      
16.

Бойко О.В. 
Обгрунтування параметрів робочих органів пристрою для щеплення плодових рослин живцем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Бойко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено робочі органи прищеплювального пристрою для зимового щеплення плодових рослин способом поліпшеної копуліровки. Установлено залежності, характер зміни коефіцієнта ковзання під час різання плодової деревини ножами з формами ріжучих крайок, виконаних у вигляді кола з ексцентричною віссю обертання, архімедової спіралі та евольвенти. Розроблено графоаналітичні моделі оптимізації параметрів ріжучої крайки відрізного ножа та поверхні протирізу. Проведено експериментальну оптимізацію параметрів ножа для виконання язичкового зарізу на компонентах щеплення й експериментальні дослідження ступеня їх травмування у процесі різання. Запропоновані моделі оптимізації забезпечили одержання оптимальних параметрів форм і положення основних елементів пристроїв для щеплення, які впливають на якість щеплень. Розроблено технічну документацію для виробничого випуску пристроїв для щеплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.492.4 +
Шифр НБУВ: РА345253

Рубрики:

      
17.

Фльонц О.В. 
Обгрунтування параметрів технологічного процесу виготовлення нарізних плоских пасів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.В. Фльонц ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано параметри технологічного процесу виготовлення нарізних плоских пасів. Досліджено питання підвищення продуктивності праці та покращання якості захоплення та розрізання конвеєрної стрічки (КС) на смуги з рулонів. Виведено аналітичні залежності для визначення режимів захоплення та різання під час виготовлення гладких КС, конструктивних і кінематичних параметрів установки та різальних систем. Розроблено динамічну модель процесу подачі багатошарової КС подаючими роликами в зону різання у процесі її розрізання парами дискових ножів з визначенням силових, технологічних і кінематичних параметрів. Розроблено технологічний процес виготовлення нарізних плоских пасів і запропоновано технологічні схеми процесу розрізання рулонів КС на смуги. Спроектовано та виготовлено установку для різання гладкої КС блоками дискових ножів з подаючими рифленими роликами. Спроектовано стенд для дослідження характеристик нарізних плоских пасів з визначенням їх навантажувальної здатності та міцності. Виведено рівняння регресії для визначення зусилля розрізання синтетичних конвеєрних стрічок і стрічок типу А і Б. Проведено техніко-економічне обгрунтування технологічного процесу розрізання КС з рулонів на смуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.31 +
Шифр НБУВ: РА365459

Рубрики:

      
18.

Булік Ю.В. 
Обгрунтування процесу і параметрів механізму для добування сапропелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Ю.В. Булік ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження та розроблено канатно-скренерні установки (КСУ) для добування сапропелю з метою збереження властивостей добутої сировини та забезпечення ефективності способу розробки. Проаналізовано існуючі конструкції КСУ та виявлено їх недоліки. Запропоновано КСУ, обладнану ковшем з днищем опуклої форми і встановленим на ньому скребком. Здійснено дослідження з метою визначення оптимальних параметрів опуклого ковша, визначено умови врівноваження ковша КСУ у вигляді нерівності, на базі якої мають підбиратися параметри ковша й елементів його підвіски. Проаналізовано роботу скребка й одержано залежності для визначення моменту початкового натягу пружин для притискання ножа скребка до задньої стінки ковша під час транспортування набраного матеріалу та необхідного тягового зусилля для приводу скребка під час розвантаження ковша. Одержано вираз для визначення кута згину несучого канату на блоках каретки. Досліджено фізико-механічні властивості сапропелів природної вологості, які впливають на процес активації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.9-3 +
Шифр НБУВ: РА339937

Рубрики:

      
19.

Ручко В.М. 
Оцінка можливих пошкоджень деталей металургійних машин при конструюванні і технічному обслуговуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.08 / В.М. Ручко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель оцінки можливих пошкоджень, що поступово накопичуються у невідновлюваних деталях металургійних машин, які є допоміжним обладнанням, а також удосконалено на її базі методи забезпечення заданих ресурсів за їх конструювання. Обгрунтовано дату проведення технічного обслуговування під час експлуатації. Зазначені методи дозволяють більш повною мірою використати ресурс деталі за підтримання заданого рівня безвідмовності. Числова оцінка основного виду пошкодження деталі металургійної машини виконується з урахуванням характеру зміни діючого на неї у рамках одного технологічного циклу навантаження. Характеристики навантаження на деталь представлено даними про виробничу програму, що реалізується на досліджуваній металургійній машині. Проведено лабораторні дослідження з метою вивчення процесу накопичення пошкоджень у різних типах деталей лабораторного стенда та зроблено розрахункову оцінку їх основного виду на підставі розробленої математичної моделі оцінки пошкодження. Виконано теоретичні дослідження, що дозволили вперше одержати залежності, які дають змогу побудувати теоретичний вид кривої навантаження у рамках одного технологічного циклу ролика задавача металу - нової металургійної машини. Виконано експериментальні дослідження з оцінки пошкодження втулки великого шатуна механізму різання ножиців з паралельними ножами на підставі даних про реалізовану виробничу програму за заданий період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-5-021.1 + К3-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА344787

Рубрики:

      
20.

Недашківський В.М. 
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості курчат-бройлерів за різних рівнів енергетичного та протеїнового живлення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.М. Недашківський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження доцільності використання в годівлі курчат-бройлерів кросу "Кобб-500" комбікормів з різними рівнями обмінної енергії, сирого протеїну, лізину та метіоніну. Виявлено напрям змін у продуктивності курчат, перетравності поживних речовин та амінокислотному і жирнокислотному складі м'яса та печінки. Проведено оцінку морфологічного та біохімічного складу крові. Вивчено морфологічний і хімічний склад тушок та амінокислотний склад грудних і ножних м'язів за різних рівнів енергетичного та протеїнового живлення. Рекомендовано для годівлі курчат-бройлерів використовувати комбікорми з рівнями обмінної енергії для 5-21-добового віку 1,41 МДж/100 г, 22-35-добового - 1,43; 36-42-добового віку - 1,45 МДж/100 г; сирого протеїну - відповідно 24, 22 і 20 %, лізину та метіоніну - відповідно 1,20, 1,15 і 1,10 % та 0,48, 0,45 та 0,40 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-455.473 +
Шифр НБУВ: РА345568

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського