Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>K=КЕЛЬТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Казакевич Г.М. 
Жрецька організація стародавніх кельтів та її еволюція (II ст. до н.е. - I ст. н.е.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.М. Казакевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження жрецької організації стародавніх кельтів як органічної складової частини соціальної структури кельтських племен Галлії та Британських островів на межі нової ери. Досліджено еволюцію жрецької організації протягом вказаного хронологічного періоду, визначено місце та соціальні функції інституту жрецтва у суспільстві стародавніх кельтів. Зазначено, що виникнення жрецької організації зумовлено необхідністю посилення управлінської та регулятивної функцій у суспільному житті. Визначено типологічну спорідненість жрецької організації кельтів з аналогічними структурами інших індоєвропейських народів. З'ясовано роль кельтського жрецтва в організації виробничої діяльності, висвітлено деякі аспекти її релігійно-ідеологічних принципів функціонування. Спростовано традиційний погляд на жрецьку організацію кельтів як на цілісну надплемінну корпорацію з єдиним механізмом прийняття політичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.42 +
Шифр НБУВ: РА331921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Прохненко І.А. 
Історія військової справи даків І ст. до н.е. - початку ІІ ст. н.е.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.А. Прохненко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 17 с. — укp.

Джерельною основою дослідження є свідчення античних авторів, епіграфіка, зображення римської скульптури (колона та трофей Трояна), нумізматичні та речові матеріали, а також військово-оборонні пам'ятки. Розглянуто історичну ситуацію в Карпато-Дунайському ареалі та викладено у хронологічній послідовності події протистояння даків і римлян, кельтських племен бойїв і таврисків, населенням міст - полісів Західного та Північно-Західного Понту, сарматських племінних об'єднань язигів і роксолан. На підставі аналізу речей озброєння встановлено особливість екіпірування й складу дакійського війська. За результатами дослідження реконструйовано зразки військового зодчества. Розглянуто місцеві традиції зброярства, військового будівництва й виділення елементів, запозичених під час контактів з кельтами, греками, римлянами та сарматами. З метою з'ясування місця дакійського війська серед озброєних формувань варварського й античного світу проаналізовано здобутки військового навчання римлян, сарматів і германців. Зроблено висновок, що військова справа даків відповідала рівню своєї епохи, а дакійське військо може бути віднесеним до найбільш боєздатних формувань варварського світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.453 + Ц35(0)32
Шифр НБУВ: РА319251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тихомирова О.В. 
Міфічний квест у літературній спадщині Дж. Р. Р. Толкіна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О.В. Тихомирова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено функціонування міфічного квесту в авторській міфології, створеній Дж. Р. Р. Толкіном. Проаналізовано світ Арди та запропоновано ставлення до усієї сукупності різних за жанром творів письменника як до партитури текстів, на інтертекстуальних зв'язках між якими вибудовується міфологічний континуум. Характер міфології Толкіна визначено як альтернативну міфологію - реконструкцію діалогу кельтської та англосаксонської епічних традицій, який міг би відбутися, якби не Нормандське завоювання у 1066 р. Поняття "міфічний квест" визначено як певну сюжетну єдність, що містить мотиви пошуку, подорожі, подвигу і в процесі розв'язання суб'єктно-об'єктних відносин якої відбувається актуалізація хронотопу фантастичного світоландшафту. З метою позначення загальних для народів Арди способів залучення до міфоісторичного руху запропоновано поняття метаквесту (квесту, що об'єднує цілий народ або охоплює епоху чи кілька епох). Об'єктну частину метаквесту представлено артефактами, що несуть інформацію про сакральні часи першотворення, як суб'єктів розглянуто низку героїв Арди. Предикативний зв'язок між суб'єктами та об'єктами метаквесту знаходить своє вираження в образі нескінченної Дороги, на якій кожен з героїв (від міфічних до низькоміметичних) має знайти своє місце.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Толкін Дж.Р.Р. 45 +
Шифр НБУВ: РА327144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Турчин Я.Б. 
Суспільно-політичні погляди та державотворчі ідеали С.Шелухіна: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Я.Б. Турчин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено концепцію відродження та шляхи розбудови української державності С.Шелухіна. Проаналізовано науково-теоретичну спадщину вченого, зіставлено його ідеї з практичною державотворчою діяльністю, а також політичні погляди С.Шелухіна стосовно історико-правових засад української державності, здійснено дослідження кельтської теорії походження України - Русі. Висвітлено основні аспекти його теорії державного будівництва - стосовно державної влади, народу, теорії та визначено принципи їх реалізації - демократизм і республіканські традиції. Розглянуто шляхи реалізації й основні складові української національної ідеї, якими є релігія, мова, право. Простежено генезу самостійницьких ідеалів вченого. Проаналізовано зміст федеративної концепції С.Шелухіна. Досліджено його участь в урядових інституціях та показано причини поразки національно-визвольних змагань 1917 - 1920 рр. З'ясовано, що суспільно-політичні погляди С.Шелухіна є актуальними та можуть бути використані органами державної влади, політичними партіями, громадськими організаціями у процесі розбудови самостійної незалежної України, становлення демократично-правового суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Шелухін С. +
Шифр НБУВ: РА337797

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Бучовський В.Р. 
Християнізація Британії та формування її церковної організації у V - VIII ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / В.Р. Бучовський ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування Кельтської Церкви та подано оцінку суперництву між кельтським і римським варіантами християнства. Визначено закономірності процесу формування англосаксонських королівств і розкрито роль Церкви у даному процесі. Висвітлено сутність місіонерської діяльності Августина та його послідовників у англосаксонських королівствах. З'ясовано специфіку становлення християнської церковної організації в зазначений період у Британії. Проаналізовано основні форми впливу християнства на розвиток церковно-мистецької спадщини Британських островів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4ВЕЛ)-341
Шифр НБУВ: РА372109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського