Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (79)Реферативна база даних (177)Книжкові видання та компакт-диски (213)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=КАРАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Купчик О.Л. 
Клініко-імунологічна оцінка ефективності застосування карофлава при хронічному атрофічному фарингіті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.Л. Купчик ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Визначено шляхи підвищення ефективності лікування хворих на атрофічний фарингіт за допомогою використання препарату з групи каратолінів - "Карофлава". За результатами вивчення особливостей епідеміології хронічного фарингіту в регіоні Поділля вперше встановлено, що захворюваність та розповсюдженість хронічного фарингіту серед міських жителів складає 30,9 % та 62,7 % відповідно. За останні 5 років захворюваність та поширеність стали зростати у всіх вікових групах. Встановлено, що хронічний фарингіт в атрофічній формі характеризується певними зрушеннями у стані факторів клітинного та гуморального місцевого й системного імунітету, з яких важливішими є зниження рівня сероторної форми імуноглобуліну А в секреті з ротової частини глотки і зміни у кількісно-функціональній характеристиці Т-лімфоцитів периферичної крові. Клінічний ефект застосування карофлава у разі хронічного атрофічного фарингіту значно перевищує ефективність традиційних методів лікування, що проявляється у скороченні частоти загострень, більш тривалій ремісії та зниженні числа повторних звернень. Локальне застосування карофлаву хворими на хронічний фарингіт сприяло підвищенню рівня секреторного IgA, зниженню концентрації мономерної форми цього імуноглобуліна та кількості лейкоцитів у секреті з ротової частини глотки, підвищенню функціональної активності Т-лімфоцитів периферичної крові до рівня норми та чутливості цих клітин до різних імунотропних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.501.1-3
Шифр НБУВ: РА315144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Боярин В.В. 
Оптимізація інтегрованого захисту помідорів у закритому грунті західного Лісостепу і Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / В.В. Боярин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо оптимізації інтегрованої системи захисту помідорів, що ростуть на закритому грунті, від шкідливих організмівна підставі включення до даної системи багатоїдного хижого клопа макролофуса (Macrolophus nubilus (H.S.), Meridae, Heteroptera). Доведено, що хижий клоп за виробничих умов теплиць успішно розмножується і накопичується. У разі використання багатоїдного хижака для регулювання чисельності білокрилки та попелиці ефективні співвідношення "хижак : жертва" - 1 : 5 та 1 : 10, а тютюнового трипсу - 1 : 5. Для біологічного контролю розвитку павутинного кліща на помідорах доцільним є сумісне застосування макролофуса (10 особин на рослину) та фіносейулюса (способом "насичення"). У разі використання вказаних співвідношень і дотримання норм випуску створюються умови для функціонування саморегулювальної системи триотрофу "рослина - фітофаг - ентомофаг", яка діє впродовж 5 - 6 місяців. Встановлено, що використання макролофуса в системі захисту помідорів успішно поєднується з використанням фунгіцидів: байлетону, каратану, топазу, превікуру. Зроблено висновок: використання рекомендованої системи дозволяє замінити макролофусом щонайменше 5 вузькоспеціалізованих біоагентів і ряд інсектицидів, а також удвічі зменшити пестицидне навантаження під час вирощування помідорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240-46 + П415.821
Шифр НБУВ: РА315052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Петрова Ж.О. 
Розробка процесів одержання каратиновмісних харчових продуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Ж.О. Петрова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено сучасні способи гігротермічної обробки натуральної сировини (моркви, гарбуза, сої) для більш повного збереження каротиноїдів. З'ясовано вплив кінетики процесу сушіння на вміст каротиноїдів у каротиновмісній сировині. Доведено найбільшу ефективність конвективно-вакуумного та конвективного з двоступеневим режимом методів сушіння. Визначено ступінь руйнування клітини у порошку у процесі диспергування. Досліджено фізико-хімічні властивості порошкоподібних каротиновмісних матеріалів. Розроблено технологічні процеси одержання каротиновмісних сумішей та пастоподібних продуктів на основі олії та морквяного порошку для виробництва продуктів харчування з імуномодулюючою дією. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.95 А + Л662.95 А
Шифр НБУВ: РА334129

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Каратєєв С.М. 
Підвищення строку служби аеродромних покриттів шляхом поліпшення умов роботи штучних основ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / С.М. Каратєєв ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено роботу штучних основ аеродромного покриття, виконаних зі структурних матеріалів (піскоцемента) на літакові навантаження, які спричинюють у перезволоженому аеродромному покритті багаторазово повторювані гідродинамічні процеси. Створено математичну модель роботи аеродромного покриття та його штучної основи за зазначених умов для визначення часу руйнування цементаційних зв'язків у даній основі та втомної міцності її матеріалу. За результатами експериментального випробування зразків аеродромного покриття у пристрої для визначення їх втомної міцності підтверджено правильність результатів теоретичних досліджень, а також обгрунтовано методику встановлення строку служби аеродромних покриттів. Розроблено методику визначення нормативного часу осушення перезволожених покриттів і доведено доцільність зміни їх конструкції з метою підвищення надійності, довговічності та працездатності. Виведено спрощені формули для розрахунку дренуючих шарів аеродромних покриттів, що враховують нормативний строк їх осушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О513-041.101-02 +
Шифр НБУВ: РА338196

Рубрики:

      
5.

Тодорова В.Г. 
Емоційно-вольовий образ "Я" студентів, що займаються різними видами фізичної культури: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Г. Тодорова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса). — О., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічне узагальнення та нове розв'язання проблеми прояву та формування емоційно-вольового образу "Я" у студентів. Даний образ розглянуто як систему особистісних уявлень про власну емоційно-вольову сферу, завдяки якій людина вибирає певні дії, що припускають подолання проблем, що виникають перед ним. Виділено основні компоненти структури емоційно-вольового образу "Я" особистості, а саме: когнітивний (уявлення людини про власну емоційно-вольову сферу), афективний (уявлення про емоційне ставлення до неї), поведінковий (здатність регулювати діяльність і поведінку на підставі таких уявлень). Установлено опосередковану залежність між емоційно-вольовим образом "Я" та заняттями нетрадиційними видами спорту: йогою, айкідо, карате, кунг-фу, ушу. Доведено, що емоційно-вольовий образ "Я" визначається специфікою конкретної діяльності та відрізняється у студентів, що займаються різними видами фізичної культури. Розроблено психофізичну систему формування даного образу, яка передбачає поєднання психологічних і фізичних вправ, які мають різну спрямованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.2 +
Шифр НБУВ: РА340385

Рубрики:

      
6.

Дудченко Т.В. 
Особливості біології основних шкідників рису та удосконалення системи захисту посівів в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Т.В. Дудченко ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено узагальнювальну характеристику видового складу шкідливого ентомокомплексу рисового агробіоценозу. Детально вивчено динаміку чисельності та стану популяцій основних видів залежно від дії біотичних і антропічних чинників. Вивчено шкідливість окремих видів фітофагів й уточнено та зміцнено економічні пороги шкідливості й економічної доцільності застосування інсектицидів основних шкідників рису. За умов України проведено оцінку стійкості наявних сортів рису та селекційного матеріалу до основних шкідників. Досліджено вплив агротехнічних прийомів і поширення та чисельність головних шкідників рису. Визначено фактори, що зменшують заселення посівів рису фітофагами. Удосконалено інтегровану систему захисту посів культури, згідно з якою основними методами регулювання чисельності фітофагів є гармонійне поєднання агротехнічних прийомів, використання стійких сортів і застосування інсектицидів за умов досягнення чисельності фітофагів розроблених порогів економічної доцільності. Доведено, що обробка посівів за фази 3 - 4 листків у рису інсектицидом Карате Зеон, 5 % мк.с. з нормою 0,2 л/га ефективно контролює чисельність шкідників і забезпечує одержання 1,9 т/га збереженого врожаю. На підставі аналізу ризику застосування інсектицидів за АЕТІ показано, що за використання "Карате Зеон", 5 % м.к.с. та "Сумітіон", 50 % к.е. у рекомендованих нормах є безпечним заходом та не спричинює негативного впливу на довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.123 + П468.6 +
Шифр НБУВ: РА349065

Рубрики:

      
7.

Каратєєва 
Текстовий концепт подорож у французькій постмодерністській прозі (на матеріалі творів Ле Клезіо): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Ганна Михайлівна Каратєєва ; Київський національний лінгвістичний ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-4 Ле Клезіо 534
Шифр НБУВ: РА362158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Роженко Н.О. 
Пасивні системи опору з втратами каналів розсіяння з дискретним часом: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Н.О. Роженко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Доведено критерій залежності матриці-функції класу Каратеодорі до підкласу матриць-функцій, що мають псевдопродовження у зовнішність одиничного круга. Довільну пасивну систему опору з витратами каналів розсіяння реалізовано як частину консервативної scattering-impedance (SI) системи проходження без втрат. Увагу приділено мінімальним і оптимальним, а також мінімальним і *-оптимальним двосторонньо стійким пасивним системам опору, які відіграють важливу роль у застосуваннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618,0 + В162.41,0 +
Шифр НБУВ: РА361359

Рубрики:

      
9.

Саєнко В.Г. 
Побудова тренувального процесу спортсменів різної кваліфікації, які спеціалізуються з кіокушинкай карате: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / В.Г. Саєнко ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2008. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу літературних джерел узагальнено та систематизовано дані щодо проблем і побудови тренувального процесу стосовно різних видах єдиноборств та інших видів спорту. Установлено, що у теоретиків і практиків кіокушинкай карате немає єдиного підходу відносно питань, пов'язаних з характеристиками різних сторін підготовки каратистів і побудовою тренувального процесу в основних структурних утвореннях, а також річному циклі. За результатами досліджень визначено кількісні характеристики фізичної, технічної та психологічної підготовки у спортсменів чотирьох вагових категорій з кваліфікацією від третього розряду до майстра спорту, які спеціалізуються з кіокушинкай карате. Визначено ступінь взаємозв'язку елементів фізичної та технічної підготовки каратистів високої кваліфікації. Виявлено поліпшення показників нервово-психічної стійкості й особистісних якостей зі зростанням кваліфікації спортсменів у кіокушинкай карате. Експериментально обгрунтовано оптимальне співвідношення обсягів різних за спрямованістю тренувальних навантажень у річному циклі підготовки каратистів високої кваліфікації вагової категорії понад 90 кг. Завдяки проведеному дослідженню одержано дані, використання яких дозволяє підвищити ефективність тренувального процесу в кіокушинкай карате спортсменів будь-якої кваліфікації чи вагової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158 +
Шифр НБУВ: РА357999

Рубрики:

      
10.

Вавріневич О.П. 
Гігієнічна оцінка системи хімічного захисту посівів цукрового буряка: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.П. Вавріневич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено гігієнічне оцінювання системи хімічного захисту посівів цукрового буряка, що передбачає передпосівну обробку культури, обробку грунту, обробку культури у період вегетації препаратами різноспрямованої дії. Обгрунтовано регламенти безпечного застосування пестицидів форс 200 GS, к.с.; форс 1,5 G, г.; круізер, 35 % т.к.с.; дуал голд 96 %, к.е.; фіозілад 15 %, к.е.; альто супер 33 %, к.е.; базудин 60 %, к.е.; карате зеон, 5 % к.с. у системі хімічного захисту культури та розроблено гігієнічні нормативи нової діючої речовини тефлутрину. Визначено припустиму добову дозу даного препарату для людиин. Встановлено гігієнічні нормативи вмісту тефлутрину у воді водойм господарсько-побутового призначення, повітрі робочої зони й атмосферному повітрі, грунті та цукровому буряку. Проведено вивчення поведінки тефлутрину, тіаметоксаму, S-метолахлору, флуазифоп-П-бутілу, ципроконазолу, пропіконазолу, диазинону та лямбда-цигалотрину у грунті та цукровому буряку у разі їх застосування в системі хімічного захисту культури. Досліджено умови праці осіб, які послідовно застосовували препарати форс 200 GS, к.с.; форс 1,5 G, г.; круізер, 35 % т.к.с.; дуал голд 96 %, к.е.; фіозілад 15 %, к.е.; альто супер 33 %, к.е.; базудин 60 %, к.е.; карате зеон, 5 % к.с. на посівах цукрового буряка, проведено оцінювання потенційного ризику несприятливого впливу діючих речовин даних препаратів на рослини. Розроблено аналітичні методи визначення тефлутрину в повітрі робочої зони й атмосферному повітрі, грунті, воді та цукровому буряку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.6 + П491.152 + П415.26 н6 +
Шифр НБУВ: РА362587

Рубрики:

      
11.

Кучеренко О.С. 
Токсиколого-гігієнічна оцінка сучасної технології хімічного захисту посівів рису: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.С. Кучеренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Проведено токсиколого-гігієнічне оцінювання сучасної технології хімічного захисту посівів рису та розроблено гігієнічні нормативи нової діючої речовини біспірибак-натрію. Обгрунтовано регламент безпечного застосування препаратів ураган форте 500 SL, в. р. к., реглон супер 150 SL, в. р. к., карате зеон 050 CS, мк. с., тілт 250 EC, к. е., максим 025 FS, т. к. с., номіні 400, к. с. в системі. Обгрунтовано припустиму добову дозу біспірибак-натрію для людини, гігієнічні нормативи біспірибак-натрію у воді водойм господарсько-побутового призначення, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, грунті та зерні рису. Встановлено закономірності поведінки біспірибак-натрію, гліфосату, лямбда-цигалотрину, пропіконазолу, дикват диброміду та флудіоксонілу в об'єктах навколишнього середовища у разі їх застосування в системі хімічного захисту посівів рису, міграцію біспірибак-натрію в системі грунт - грунтові води та розраховано екотоксикологічний ризик. За результатами проведених натурних досліджень умов праці осіб, які на всіх етапах вегетації культури застосовували препарати ураган форте 500 SL, в. р. к., реглон супер 150 SL, в. р. к., карате зеон 050 CS, мк. с., тілт 250 EC, к. е., максим 025 FS, т. к. с. номіні 400, к. с., оцінено потенційний ризик шкідливого впливу діючих речовин досліджених препаратів на здоров'я працівників за умов комплексного та комбінованого надходження через дихальні шляхи та шкіру. Розроблено аналітичні методи кількісного та якісного визначення біспірибак-натрію у повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, грунті, воді та зерні рису за методом високоефективної рідинної хроматографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26н6 + П491.123-5 + Р124.432.6 +
Шифр НБУВ: РА365246

Рубрики:

      
12.

Набитович І.Й. 
Категорія sacrum у художній прозі XX - XXI століть: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.06 / І.Й. Набитович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше в літературознавстві запропоновано новий підхід до досліджень категорії sacrum, сакрального у художній літературі. Розглянуто гіпотезу про фрактальну природу цієї категорії. Створено динамічну модель-матрицю категорії sacrum, яка дозволяє системно досліджувати, аналізувати й інтерпретувати ірраціональні та раціональні вияви сакрального в художній літературі. Подібна модель-матриця може бути застосована для інших культурологічних досліджень. Запропоновано методологічні стратегії літературознавчих досліджень sacrum, які уможливлюють з'ясування діахронічних трансформаційних процесів, змін поетики та стилістичних засобів у реалізаії окремих елементів сакрального в художньому тексті та спроб художнього освоєння й осмислення цієї категорії у різних літературах європейської традиції. На прикладах художньої прози українських (О. Кобилянської, Н. Королевої, Л. Мосендза, Ю. Клена, В. Барки) й іноземних авторів (В. Реймонта, Г. Гессе, Ж. Бенаноса, П. Лагерквіста, Р. Брандштаттера, У. Караткевича, Д. Брауна) показано можливості застосування цієї динамічної фрактальної моделі-матриці у літературознавчих дослідженнях. Такий компаративістичний підхід є підтвердженням інкорпорованості української літератури у загальноєвропейський культурний контекст як важливої його складової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.11 + Ш5(0)-334 + Ш5(4УКР)-334 +
Шифр НБУВ: РА363920

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Бойченко Н.В. 
Техніко-тактична підготовка спортсменів-юніорів у "кіокушинкай" карате за допомогою спеціальних технічних засобів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Н.В. Бойченко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено тренажер "Платформа" для вдосконалення серій та комбінацій технічних прийомів спортсменів-єдиноборців, комплекси завдань для вдосконалення техніко-тактичної майстерності єдиноборців за допомогою розробленого тренажеру та тренувального устаткування, які моделюють умови змагальної діяльності та спрямовані окремо на вдосконалення серій і комбінацій технічних прийомів каратистів. Доведено ефективність запропонованого тренажеру "Платформа" та комплексів, що підтверджено значним підвищенням рівня розвитку швидкісних, психофізіологічних показників, усього комплексу технічних прийомів і їх точності виконання, тактичних показників ефективності у спортсменів експериментальної групи після експерименту. Запропоновано тренажер "Платформа" та комплекси завдань, які підвищують результативність техніко-тактичних дій спортсмена під час поєдинку, що доведено результатами їх виступу на змаганнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158
Шифр НБУВ: РА374297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пятисоцька С.С. 
Індивідуалізація підготовки юних каратистів на початковому етапі з використанням інформаційних технологій: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. вих. і спорту : 24.00.01 / С.С. Пятисоцька ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Визначено індивідуальні особливості, які впливають на успішність тренувальної та змагальної діяльності спортсменів на етапі початкової підготовки у східних єдиноборствах (на прикладі Шотокан карате-до). Створено спеціальну комп'ютерну програму для обліку індивідуальних особливостей юних каратистів і планування навантажень у спортивній підготовці. Визначено факторну структуру загальної та спеціальної фізичної підготовленості юних каратистів на початковому етапі. Удосконалено методику планування учбово-тренувального процесу юних каратистів з використанням засобів інформаційних технологій. Уточнено кількісні характеристики рівня фізичного розвитку та фізичної підготовленості юних каратистів 7 - 10-ти років на етапі початкової підготовки з можливістю здійснення відбору найбільш обдарованих дітей для подальших занять карате. Уточнено дані щодо рухових якостей, які визначають успішність у Шотокан карате. Розроблено тести оцінювання спеціальної фізичної підготовленості у карате у юних спортсменів-каратистів. Визначено психологічні особливості юних спортсменів-єдиноборців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158
Шифр НБУВ: РА370399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Осика К. С. 
Психологічні особливості мотивації спортивних досягнень юнаків-каратистів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / К. С. Осика ; Ін-т психології АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність та характерні особливості мотивації досягнення, розглянуто її моделі та структуру, проаналізовано різні підходи щодо дослідження мотивації спортивних досягнень юнаків, здібних до спортивної діяльності. Виявлено основні категорії мотивації досягнення та самоактуалізації спортсменів, характерні для спортивної діяльності представників стилю кіокушинкай карате. Встановлено зв'язки між мотивацією досягнення, рівнем спортивної кваліфікації й успішністю виступів каратистів на відповідальних змаганнях. Запропоновано програму оптимізації мотивації досягнення каратистів, яка сформовує у спортсменів мотивацію досягнення успіху, уявлення про себе та ставлення до себе, навички самоаналізу, емоційної та поведінкової саморегуляції, прискорює розвиток здібностей до самопізнання та самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-7 + Ю943.715.7
Шифр НБУВ: РА373050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Литвиненко А. М. 
Індивідуалізація техніко-тактичної підготовки кваліфікованих каратистів на основі модельних характеристик змагальної діяльності: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / А. М. Литвиненко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

На основі системного підходу до визначення критеріїв ефективності техніко-тактичних дій в спортивному поєдинку розроблено моделі змагальної діяльності кваліфікованих каратистів в періоди різкого загострення спортивної боротьби, які дозволяють визначити індивідуальні особливості застосування спортсменами техніко-тактичного арсеналу карате-до. Розроблено й експериментально перевірено ефективність методики техніко-тактичної підготовки кваліфікованих каратистів до результативних дій в періоди різкого загострення спортивного поєдинку з урахуванням їх індивідуальних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.11
Шифр НБУВ: РА379738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Каратєєва С. Ю. 
Ефективність хірургічного лікування гнійно-запальних ускладнень у хворих на цукровий діабет при застосуванні озонотерапії (клінічно-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. Ю. Каратєєва ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану тактику, що застосована до хворих на цукровий діабет (ЦД) з гнійними ускладненнями м'яких тканин. Науково обгрунтовано причинно-наслідковий зв'язок між процесами, що призводять до порушень регенерації тканин у хворих на ЦД. Вперше встановлено, що в старих щурів з гнійними процесами на тлі ЦД застосування озонотерапії не виявляє протекторних властивостей на підшлункову залозу, систему гемостазу та протеоліз плазми крові, що зумовлює необхідність стриманого застосування даного методу в такої категорії тварин. Вперше встановлено, що у хворих на ЦД, ускладнений гнійними процесами м'яких тканин, мікробний спектр складає грампозитивна кокова флора з переважанням стафілококів і синьогнійних паличок. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування внутрішньовенної дозованої озонотерапії в комплесному лікуванні досліджуваних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р456.144-59
Шифр НБУВ: РА380347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Хейфець О. Я. 
Унітарні системи розсіювання та задачі інтерполяції / О. Я. Хейфець. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертацiї  запропоновано i розвинено методи розв'язання iнтерполяцiйних задач аналiзу, основанi на використаннi унiтарних систем розсiювання, якi природно пов'язанi з даними задачi та розв'язками. Також вирiшуються вiдповiднi зворотнi задачi. Розроблено узагальнення схеми Абстрактної  Задачi Iнтерполяцiї , що дозволяє вивчати задачi, розв'язки яких не є аналiтичними функцiями (такi, наприклад, як задача Нехарi). Вивчаються задача про лiфтинг комутанту, кратний аналог умови Жюлiа - Каратеодорi про кутову межову похiдну та пов'язана з нею межова iнтерполяцiйна задача у класi Шура, розширений клас Крейна-Лангера та задача Неванлiнни - Пiка в ньому. Для задачi про лiфтинг комутанту отримано параметризацiю усiх символiв заданого стиснення у самому загальному випадку, а також отримано повну характерiзацiю коефiцiєнтiв цiєї  параметризуючої  формули. Як застосування цих методiв та результатiв, розв'язанi двi проблеми Д. Сарасона. Отримано кратний аналог класичної  умови Жюлiа - Каратеодорi щодо кутових межових похiдних функцiй класу Шура. Доведено, що кратна умова Жюлiа - Каратеодорi еквiвалентна збiжностi межових похiдних зсередини i ззовнi кругу при продовженнi функцiї  за симетрiєю. Вивчено розширений клас Крейна- Лангера, який мiстить не тiльки мероморфнi функцiї,  але й функцiї  зi стрибками. Показано, що iнтерполяцiйнi задачi бiльш природно розв'язувати в цьому класi, нiж в класичному, що дозволяє усунути ефект стороннiх розв'язкiв.^UThe thesis proposes and develops methods for solving interpolation problems of analysis, based on the use of unitary scattering systems, which are naturally associated to the data of the problem and its solutions. The corresponding inverse problems are also solved. A generalization of the scheme of the Abstract Interpolation Problem is developed, which allows studying the problems, whose solutions are not analytic functions (such as the Nehari problem). The thesis studies the Commutant Lifting problem, a higher order analogue of the Julia - Caratheodory theorem on an angular boundary derivative and the related boundary interpolation problem in the Schur class, the extended Krein - Langer class, and the Nevanlinna - Pick problem. For the Commutant Lifting problem, a parametrization of all symbols of the given contraction is obtained for the most general case and a complete characterization of the coefficients of this parametrizating formula is given. As the application of these methods and results, two problems of D. Sarason are solved. A higher order analogue of the classical Julia - Caratheodory condition on the angular boundary derivativesof functions of the Schur class is obtained. It is proved that the higher order Julia - Caratheodory condition is equivalent to the coincidence of the boundary derivatives from inside and outside the circle as the function is continued by symmetry. An extended Krein - Langer class is studied, that contains not only meromorphic functions but also functions with jumps. It is shown that interpolation problems are more naturally solved in this class than in the classical one, since it is possible to eliminate the effect of extraneous solutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Копча Н. М. 
Асоційовані з рослинами бактерії – біодеструктори пестицидів у агроценозах плодових культур / Н. М. Копча. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт досліджень - угруповання мікробіоти агроценозу плодових культур. Мета - з'ясувати вплив сучасних пестицидів різного призначення на асоційовану з рослинами мікробіоту як структурно-функціональну складову агроценозу плодових культур та розкрити участь бактерій-асоціантів рослин у мікробіологічній деструкції пестицидів. Встановлено, що загальна чисельність угруповань епіфітної мікробіоти яблуні та груші знаходиться в межах 104-106 кл/г бруньок, квітів, листків. Найбільша чисельність епіфітів спостерігається у фенофазу набухання бруньок та цвітіння (106 кл/г бруньок та суцвіть), найменша чисельність – у період формування плодів (104 кл/г листків), у періоди росту та дозрівання плодів чисельність мікроорганізмів зростає (105 кл/г листків). За сукупністю властивостей ізоляти бактерій віднесено до родів Pseudomonas, Bacillus, Xanthomonas, Panthoea, ізоляти грибів – до родів Fusarium, Pennicilium, Mucor, Alternaria. Видовий склад епіфітної мікробіоти плодових культур у період формування і росту плодів представлено мікроорганізмами: Рs. fluorescens (45,5 %) > Р. agglomerans (27,5 %) > Bacillus sрр. (10,5 %) > Pseudomonas sрр. (7,5 %) > міцеліальні гриби та дріжджі (3,5 %) > Xanthomonas spр. (до 3,0 % ) ≥ інші (2,5 %). Частка бактерій, резистрентних до дії пестицидів, знаходиться в межах 48,4-90,5 %. Найвищу стійкість до пестицидів проявляє епіфітна мікробіота (55,6-90,5 %); середню – ризосферна (50,0-87,5 %), найменшу – ґрунтова (48,4-75,0 %). Досліджувані мікроорганізми більш стійкі до фунгіциду Хорус (д.р. ципродиніл) та інсектициду Карате (д.р. лямбда-цигалотрин), більш чутливі – до фунгіциду Скор (д.р. дифеноконазол) та гербіциду Раундап (д.р. сіль гліфосату). Частка мікроорганізмів, здатних розкладати пестициди та використовувати їх в якості джерела біогенних елементів, знаходиться у межах 12,5-53,9 % і є високою. Деструкторами пестицидів є 16,9-53,9 % епіфітних бактерій, 14,1-31,3 % – ризосферних та 12,5-20,3 % ґрунтових. Тобто, найбільша частка біодестрокторів – серед епіфітів. Проаналізовано характер впливу пестицидів на бактерії, з них: 22,0 % виявляють бактерицидну дію, 12,9 % – інгібуючу, 65,0 % – не впливають на ріст бактерій за рекомендованих норм. В порядку зменшення дії на бактерії родів Pseudomonas, Klebsiella та Erwinia пестициди розподіляються: фунгіциди > гербіциди та десиканти > акарициди та інсектициди. Встановлено, що фунгіциди Ридоміл Голд, Хорус, Курзат на 10,0-30,0 % знижують прояв фітопатогенних властивостей бактерій – збудників бактеріозів рослин (P. syringae pv. syringae, P.syringae pv. аtrophaciens, R.(P.) solanacearum, Er. amylovora) та патологічні процеси, які вони спричиняють. Вперше встановлено збереження високого рівня фітостимулюючого біопотенціалу позаклітинних метаболітів сапрофітних бактерій роду Klebsiellа за культивування в умовах пестицидного навантаження. Сапрофітні штами Kl. terrigena 8008, Kl. рlanticola 33531 є перспективними для використання в практиці екологічного землеробства і створення на їх основі біопрепаратів. Встановлено, що пестициди впливають на активність ферментативної системи бактерій, яка бере участь у процесах деструкції та самовідновлення агроценозів, що корелює з рекомендованою нормою витрат пестицидів. За 24-годинної експозиції фунгіциди Ридоміл Голд, Акробат знижують загальну каталазну активність сапрофітних бактерій родів Klebsiella та Pseudomonas на 23,8-34,0 % та активність ферментатів фтопатогенів на 100,0 %; Хорус знижує каталазну активність сапрофітів на 4,0-7,3 %, фітопатогенів – на 38,8-49,1 %.Розкрито екологічні особливості та механізми деструкції пестицидів за участі бактерій-асоціантів рослин. Доведено, що один із способів біодеградації пестицидів та зниження пестицидного навантаження здійснюється за опосередкованої участі позаклітинних метаболітів бактерій, що має відношення до процесів життєдіяльності мікроорганізмів. За участі екзаметаболітів сапрофітних бактерій родів Pseudomonas та Klebsiellа фунгіцидна активність препаратів Хорус, Акробат, Ридоміл після 48-годинної експозиції з бактеріями знижується на 9,33-46,11 %. Інший спосіб деградації пестицидів відбувається завдяки здатності бактерій-асоціантів рослин використовувати пестициди в якості джерела біогенних елементів, за рахунок чого відбувається їх ріст і розмноження. Встановлено високий рівень залежності між резистентністю бактерій- асоціантів рослин до дії пестицидів, активністю їх ферментативної системи, швидкістю біодеструкції та рекомендованих норм витрат пестицидів. Запропоновано удосконалену систему захисту яблуні, яку адаптовано до умов низинної агрокліматичної зони Закарпатської провінції Карпатської гірської зони України, що включає екологічно безпечне застосування пестицидів сучасного асортименту. Ключові слова: бактерії-асоціанти рослин, угруповання, мікробіота, біодеструкція, пестициди, агроценоз, яблуня, груша, захист рослин^UObject of research - grouping of microbiota of agrocenosis of fruit crops. Purpose - to find out the influence of modern pesticides for various purposes on plant-associated microbiota as a structural and functional component of agrocenosis of fruit crops and to reveal the participation of plant-associated bacteria in microbiological destruction of pesticides.It has been found that the total number of groups of epiphytic microbiota of apple and pear is in the range of 104-106 cells/g of buds, flowers, leaves. The largest number of epiphytic microorganisms is observed in the phenophase of bud swelling and flowering (106 cells/g of buds and inflorescences), much smaller number – during fruit formation (104 cells/g of leaves), during periods of fruit growth and ripening the number of microorganisms increases (105 cells/g leaves). According to the set of properties, bacterial isolates are assigned to the genera Pseudomonas, Bacillus, Xanthomonas, Panthoea, fungal isolates – to the genera Fusarium, Pennicilium, Mucor, Alternaria. The species composition of the epiphytic microbiota the period of fruit formation and growth active shoot growth is represented by microorganisms: Ps. fluorescens (45,5 %) >P.agglomerans (27,5 %) > Bacillus spp. (10,5 %) > Pseudomonas spp. (7,5 %) > mycelial fungi and yeast (3,5 %) > Xanthomonas sp. (up to 3,0 %) ≥ others (2,5 %). The proportion of bacteria resistant to pesticides is in the range of 48,4-90,5 %. The highest pesticide-resistant to is shown by the epiphytic microbiota (55,6-90,5 %); the middle is the rhizosphere (50,0-87,5 %), the smallest is the soil (48,4-75,0 %). The studied microorganisms are more resistant to the fungicide Horus and the insecticide Karate, more sensitive to the fungicide Scor and the herbicide Roundup. The share of microorganisms capable of decomposing pesticides and using them as a source of nutrients is in the range of 12,5-53,9 % and is high. Destructors of pesticides are 16,9-53,9 % of epiphytic bacteria, 14,1-31,3 % – rhizosphere and 12,5-20,3 % of soil. That is, the largest share of biodestructors – among epiphytes. The nature of the effect of pesticides on bacteria was analyzed, of which: 22,0 % have a bactericidal effect, 12,9 % - inhibitory, 65,0 % – do not affect the growth of bacteria at the recommended rates. According to the action on bacteria of the genera Pseudomonas, Klebsiella and Erwinia, pesticides are divided into: fungicides > herbicides and desiccants > acaricides and insecticides. It has been found that fungicides Rydomil Gold, Gorus, Kurzat suppress by 10,0-30,0 % the manifestation of phytopathogenic properties of bacteria-pathogens of plant bacteriosis (P. syringae pv. Syringae, P. syringae pv. аtrophaciens, R. ( P.) solanacearum, Er. аmylovora) and pathological processes they cause. For the first time, a high level of phytostimulating biopotential of extracellular metabolites of saprophytic bacteria of the genus Klebsiella during cultivation under pesticide loading has been established. Saprophytic strains Kl. terrigen 8008, Кl. planticola 33531 are promising for use in the practice of organic farming and the creation of biological products based on them. It has been found that pesticides affect the activity of the enzymatic system of bacteria, which participates in the processes of biodegradation and self-restoration of agroecosystems, which correlates with the recommended rate of pesticide consumption. At 24-hour exposure, the fungicides Rydomil Gold, Acrobat reduce the total catalase activity of saprophytic bacteria of the genera Klebsiella and Pseudomonas by 23,8-34,0 %; and the activity of phytopathogenic enzymes by 100,0 %; Horus reduces the catalase activity of saprophytes by 4,0-7,3 %, phytopathogens - by 38,8-49,1 %. The ecological features and ways of microbiological destruction of pesticides with the participation of bacteria-plant associates are revealed. It has been proven that one of the ways of biodegradation of pesticides and reduction of pesticide load is carried out with the indirect participation of extracellular metabolites of bacteria. With the participation of exametabolites of saprophytic bacteria of the genera Pseudomonas and Klebsiella, the fungicidal activity of Horus, Acrobat, Ridomil is reduced by 9,33-46,11 % after 48 hours of exposure to bacteria. Another way of degradation of pesticides is due to the ability of bacteria-associates of plants to use pesticides as a source of nutrients, due to which they grow and reproduction. Saprophytic strains are characterized by the highest destructive activity. Key words: plants associated bacteria, community, grouping of microorganisms, destruction, pesticides, agrocenosis, apple-tree, pear-tree, plant protection


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пєтков І. В. 
Гранична поведінка розв'язків і задача Діріхле для рівнянь Бельтрамі / І. В. Пєтков. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертацiї отримано ряд теорем про неперервне i гомеоморфне продовження на межу гомеоморфних узагальнених розв'язкiв рiвнянь Бельтрамi, що вироджуються. У разi регулярних областей мова йде про поточкову вiдповiднiсть на межi, а в разi нерегулярних областей – за простими кiнцями Каратеодорi. На цiй основi отримано ряд теорем про iснування регулярних (неперервних, дискретних i вiдкритих) узагальнених розв'язкiв задачi Дiрiхле з неперервними (i бiльш загальними) граничними даними в довiльних жорданових областях, а також псевдорегулярних (з сингулярностями типу полюсiв) i багатозначних розв'язкiв в областях, якi обмеженi скiнченним числом жорданових кривих. В областях з нерегулярними границями вiдповiднi теореми сформульованi в термiнах простих кiнцiв за Каратеодорi.^UIt is obtained a series of theorems on continuous and homeomorphic extension to the boundary of homeomorphic generalized solutions of the degenerate Beltrami equations. It is about the point-wise correspondence between the boundaries in the case of regular domains, and about the correspondence in the prime ends by Caratheodory in the caseof irregular domains. On this basis, it is derived a series of theorems on the existence of regular (continuous, discrete and open) generalized solutions of the Dirichlet problem with continuous (and more general) boundary data in arbitrary Jordan domains, and also pseudoregular (with pole type singularities) as well as multivalent solutions in domains bounded bya finite collection of Jordan curves. In the case of domains with irregular boundaries, the corresponding theorems are formulated in terms of prime ends by Caratheodory.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського