Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (42)Реферативна база даних (1116)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=КАПІЛЯРНА$<.>+<.>K=ВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 128
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тригуб О.А. 
Безелектролізна електроерозійна вирізна обробка у водопровідній воді при використанні генераторів уніполярних імпульсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.А. Тригуб ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення якості та точності електроерозійної вирізної обробки (ЕЕВО) у водопровідній воді з використанням генераторів уніполярних імпульсів. Визначено закономірності утворення корозійних ушкоджень заготовок у процесі ЕЕВО та обгрунтовано вибір електрохімічного захисту для їх запобігання. Побудовано математичну модель та проведено розрахунки розподілу концентрацій реагуючих речовин поблизу заготовки в процесі обробки. Наведено рекомендації щодо технічного забезпечення катодного захисту, схем встановлення та вибору матеріалу додаткового електрода в робочій ванні верстата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553,27 + К553,48 +
Шифр НБУВ: РА339606

Рубрики:

      
2.

Штепан Є.В. 
Вдосконалення технології і параметрів переливу сталі з проміжного ковша в кристалізатор високошвидкісної сортової МБЛЗ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Є.В. Штепан ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що у разі вдування аргону через стопормоноблок промковша досягається зменшення глибини проникнення струменя металу у ванну кристалізатора в 1,5 - 2 рази., максимальний ефект встановлено за умов витрат аргону на рівні 1,5 - 2 л/хв. Виявлено, що у разі збільшення витрат аргону глибина проникнення струменя зростає, що супроводжується підвищенням ступеня бурління меніска, що спричиняє забруднення сталі неметалічними вкрапленнями. Вперше встановлено, що вихрова воронка, яка формується у промковші за рівня наливу металу 300 - 4000 мм, зберігається у разі подальшого підвищення даного показника до 600 - 700 мм та існує протягом 5 - 8 хв, що сприяє захопленню теплоізоляційної суміші та заростанню внутрішньої порожнини стакана-дозатора. Уточнено уявлення щодо впливу струменя сталі на нерівномірність кристалізації сортової заготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33 +
Шифр НБУВ: РА353282

Рубрики:

      
3.

Бурлака В. В. 
Вдосконалення технології та обладнання дугового наплавлення робочого шару валиками зі змінною траєкторією нанесення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.06 / В. В. Бурлака ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано новий підхід до формування робочого шару дуговим наплавленням валиками зі змінною траєкторією нанесення. Встановлено математичну модель зварювальної ванни за формування швів складної форми. Запропоновано модель визначення оптимального співвідношення амплітуди коливань основного приводу з необхідною амплітудою коливань електрода. Досліджено алгоритм керування механізмом зміни довжини шатуна. Запроваджено метод непрямої стабілізації температури зразка під час випробувань на стійкість до виникнення тріщин за термоциклювання шляхом стабілізації енергії нагріву на підставі математичної обробки інформації перших термічних циклів. Вдосконалено метод непрямого визначення початку руйнування зразка у разі його випробувань на стійкість виникненню тріщин за термоциклювання шляхом оцінювання зміни електричного опору зразка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.51-1
Шифр НБУВ: РА376778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тіщенко А.П. 
Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовій камері: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.П. Тіщенко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади технології виплавки вуглецевого напівпродукту на базі застосування процесу відновлення залізовмісних матеріалів у звідній камері дугової сталеплавильної печі за рахунок використання теплового та хімічного потенціалів пічних газів, які відходять, та їх подальшого плавлення у ванні печі. Обгрунтовано доцільність застосування газодинамічного розподільника для забезпечення оптимальних газодинамічних характеристик у звідній камері. Для формування оптимального балансу нагріву та відновлення в дуговій сталеплавильній печі розроблено спеціальну звідну камеру з обертовою тареллю, а також газодинамічний розподільник для формування спрямованого потоку пічних газів, що відходять, і газовідвідний патрубок з похилою газопроникною решіткою. За допомогою методів математичного та фізичного моделювання визначено оптимальні щодо відновлення котунів поля швидкостей газового потоку в звідній камері. Зазначено, що запропонована технологія дозволяє використовувати в процесі переробки відходи металургійного виробництва (окалину, шлами), знизити вміст домішок кольорових металів у виплавленій сталі та зменшити ступніть забруднення навколишнього середовища. Встановлено, що у разі застосування фізичного тепла газів, що відходять, для нагріву та відновлення суттєво підвищується енергетична ефективність дугової сталеплавильної печі. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для реконструкції дугових сталеплавильних печей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.41-64 +
Шифр НБУВ: РА337197

Рубрики:

      
5.

Кузьменко О.Г. 
Відновлення інструменту для гарячого об'ємного штампування електрошлаковим наплавленням некомпактними матеріалами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.Г. Кузьменко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено металургійні та технологічні особливості електрошлакового наплавлення штампів з застосуванням невитратних графітованих електродів і присаджування в шлакову ванну некомпактних матеріалів, зокрема, стружки сталі 5ХНМ. На підставі розробленої математичної моделі показано, що процеси руху та плавлення різних видів некомпактних матеріалів (стружка, дріб, січка дроту) у шлаковій і металевій ваннах за умов ЕШН НМ мають складний і багатостадійний характер, вирішальну роль грають межі поділу фаз повітря - розплав шляку та розплав шлаку - розплав металу. На цих межах за рахунок сил поверхневого натягу відбувається закріплення частинок НМ, їх нагрівання і, залежно від розмірів і форми, часткове чи повне розплавлення. Розраховано тепловий баланс процесу ЕШН НМ і визначено оптимальну масову швидкість подачі частинок некомпактних матеріалів: 0,3 - 0,7 кг/год на 1 кВт потужності, що підводиться. З використанням результатів досліджень і розробок запропоновано нову технологію відновлення штампів ЕШН НМ, що було використано під час проектування установок для наплавлення та оснащення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.510.023.2-56-083 +
Шифр НБУВ: РА322409

Рубрики:

      
6.

Скіп Б.В. 
Вплив просторового дисипативного структурування на процес електролізу системи твердий електрод - розчин електроліту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Б.В. Скіп ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено режими просторового дисипативного структурування в електрохімічних системах, їх вплив на швидкість транспорту електроактивних компонент. Вивчено поведінку системи з Релей - Бенарівською нестійкістю залежно від величин кутів нахилу електродів до горизонту, а також від міжелектродної відстані. Визначено кореляцію електричних параметрів з умовами проведення електролізу; дію магнітного поля на процеси самоструктурування шару електроліту; вплив складу електроліту та орієнтації електродів у концентрованих ваннах на процес сольової пасивації анода. Побудовано математичну модель електрохімічної системи з певними реальними граничними умовами, яка дозволила адекватно встановити поріг появи нестійкості механічно-рівноважного стану з утворенням просторових дисипативних структур, а також отримано кореляції між прикладеними до системи зовнішніми силами та деякими електрохімічними параметрами системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.4
Шифр НБУВ: РА313221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Костіна Н.А. 
Вплив санаторного бальнеолікування сульфідними та іодобромними ваннами на канальцеві функції нирок хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.А. Костіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження 155 хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) І та ІІ стадії у санаторії "Красмашевский" м.Сочі встановлено, що після курсу сульфідних ванн у хворих на ГХ знижуються артеріальний тиск і концентрація іонів натрію в плазмі, підвищується їх екскреція з сечею, зростає діурез. Екскреція іонів амонію знижується, а екскреція титрованих кислот здійснюється за рахунок утворення нелетких кислот. Доведено, що іодобромні ванни у випадку ГХ І стадії не впливають на зміни концентрації іонів натрію в плазмі, але призводять до підвищення екскреції іонів амонію та титрованих кислот, зниження концентрації креатиніну в крові, зростання його екскреції. У випадку ГХ ІІ стадії підвищується концентрація іонів калію в плазмі, знижується їх екскреція та екскреція креатиніну з сечею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-54
Шифр НБУВ: РА312276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Петрієнко О.І. 
Вплив теплових та електричних процесів на режим механізованого зварювання сталей у захисних газах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.І. Петрієнко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку параметрів зварювального процесу за механізованого зварювання у захисних газах довгою дугою. Розв'язано задачу визначення основних параметрів процесу зварювання, а саме: швидкості подачі дроту, довжини вильоту електрода, відставні від зрізу мундштука до зварювальної ванни, напруги джерела живлення та інших параметрів, необхідних для забезпечення якісного процесу зварювання. Показано, що оптимальним є підхід, за якого напочатку розрахунку задаються діаметр електрода, струм, температури попереднього підігріву електрода та середня температура краплі, а довжина вильоту, швидкість подачі й інші параметри процесу розраховуються за умов збереження теплового балансу на вильоті електрода та підтримуються під час зварювання на необхідному рівні, забезпечуючи ці температури. Здійснено системний аналіз результатів теоретичних і експериментальних досліджень про розподіл температури та падіння напруги на вильоті електрода від мундштука до дуги з урахуванням нелінійності теплофізичних параметрів процесу і з урахуванням тепла, яке надходить від краплі. Побудовано вольт-амперну характеристику і ОАХ контакту "мундштук - електродний дріт" за різних діаметрів дроту та швидкостей подачі. Розрахунковим шляхом установлено частку тепла, що виділяється в контакті, яка надходить у дріт, а яка - у мундштук зварювального пальника. Одержано формулу для визначення початкової температури дроту. Створено програму автоматизованого розрахунку параметрів режиму механізованого зварювання, яка дозволяє у режимі реального часу здійснювати багатоваріантні інженерно-технологічні розрахунки з метою оптимізації зварювального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.023.3,27 +
Шифр НБУВ: РА346329

Рубрики:

      
9.

Мартинюк О.Я. 
Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / О.Я. Мартинюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 17 с. — укp.

На підставі використання методу віддзеркалення гідродинамічних джерел, що моделюють пухирець, від граничних поверхонь, з урахуванням допущень про ідеальність рідини, потенційності течії та ігноруючи сили тяжіння створено нову тривимірну модель динаміки розвитку кавітаційного пухирця з урахуванням впливу сусідніх пухирців і граничних поверхонь різної жорсткості та кривизни. Виявлено резонансний характер розвитку пухирців, на підставі якого обмежено діапазон їх розмірів під час розрахунку режимів кавітаційного очищення виробів складної форми. Розроблено новий підхід для опису механізму руйнування поверхонь різної твердості та кривизни під час захлопування біля них кавітаційних пухирців, що дозволяє контролювати ударні тиски на граничній поверхні та швидкості мікропотоків рідини біля неї. Вперше проведено аналітичне дослідження резонансних явищ, що виникають під час захлопування кавітаційних пухирців у обмеженому просторі. Розроблено та впроваджено методику боротьби з паразитними резонансами у технологічному та оброблюваному устаткуванні. Наведено практичні рекомендації та методики розрахунку режимів роботи кавітаційних ванн під час очищення виробів складної форми, що дозволяють досягти максимального швидкого руйнування заданого забруднення за мінімального руйнування складної поверхні виробу, уникаючи появи паразитних резонансів у технологічному та оброблювальному устакуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.45,022 + В253.342.2,022 +
Шифр НБУВ: РА333809

Рубрики:

      
10.

Редько Г.О. 
Гідродинамічні і теплофізичні процеси під час формування зливків в умовах пульсаційного впливу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 15.14.06 / Г.О. Редько ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему побудови узагальненої схеми розвитку взаємозумовлених гідродинамічних і теплофізичних процесів під час формування сталевих зливків за умов пульсаційного впливу і розробки теоретичних положень та рекомендацій щодо вибору раціональних режимів пульсаційної обробки з метою пригнічення ліквідаційних та усадкових дефектів литої структури. Запропоновано засоби врахування впливу росту глобулярних кристалів на теплообмінні процеси в розплаві, необхідних для математичного моделювання твердіння зливків. Встановлено, що ефект відносного збільшення температури локальних об'ємів рідкої ванни, викликаний виділенням тепла у процесі росту глобулярних кристалів, можна використовувати як фактор керування теплообмінними процесами під час росту пульсаційної обробки. Визначено закономірності впливу пульсаційної обробки на поля швидкості та температури, а також на кінетику твердіння зливків різного тонажу та конфігурації. Одержано універсальні залежності для визначення оптимальної тривалості та частоти обробки, що дозволяє рекомендувати режими обробки для промислових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К615.4
Шифр НБУВ: РА318975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Звіряка О.М. 
Гідрокінезотерапія в системі фізичної реабілітації хворих після переломів кісточок: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.М. Звіряка ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему гідрокінезотерапії в системі фізичної реабілітації хворих після переломів кісточок. Уперше науково обгрунтовано, розроблено й апробовано методику гідрокінезотерапії у програмі фізичної реабілітації з застосуванням запропонованого гідрокігезомеханотерапевтичного пристрою та моноластів для хворих після переломів кісточок. Створена методика передбачає виконання певних фізичних вправ, а саме: автопасивних, активних полегшених за допомогою гідрокігнезомеханотерапевтичного пристрою, активних з використанням моноластів, тракції, а також застосування гідромасажу у ванні "Релакс" та дозованої ходьби й басейні з різним рівнем занурення. На підставі результатів впровадження методики гідрокінезотерапії в системі фізичної реабілітації хворих після переломів кісточок підтверджено її переваги у порівнянні з загальноприйнятими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5-5 +
Шифр НБУВ: РА365504

Рубрики:

      
12.

Балашова І.В. 
Диференційоване використання кінезо- та електротерапії в комплексному лікуванні дітей з диспластичним сколіозом І - ІІ ступеня: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Балашова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування дітей, хворих на диспластичний сколіоз (ДС) I - II ступеня, шляхом розробки системи етапного диференційованого застосування кінезо- й електротерапії за умов поліклініки та санаторію. На підставі комплексного обстеження 164-х дітей віком від 7-ми до 16-ти років з ДС І - ІІ ступеня розроблено алгоритм комплексної оцінки ортопедичного та функціонального стану дітей з даною патологією. Показано ефективність використання комбінованої кінезотерапії (ККТ) як монотерапії на амбулаторно-поліклінічному етапі та у комплексному санаторно-курортному лікуванні (кліматотерапія, хлоридно-натрієві ванни, масаж, електротерапія). Зазначено, що TENS-терапія у складі комплексного санаторно-курортного лікування дітей з ДС І - ІІ ступеня, якою впливали на контраговані паравертебральні м'язи, мала суттєвий міорелаксуючий вплив. Диференційована білатеральна електротерапія (TENS-терапія в поєднанні з синусоїдальними модульованими струмами) сприяла симетризації паравертебрального м'язового тонусу. Застосування ККТ на амбулаторно-поліклінічному етапі та ККТ і диференційованої електротерапії - на санаторно-курортному забезпечило досягнення добрих віддалених результатів в 84,4 % спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533-54 +
Шифр НБУВ: РА367587

Рубрики:

      
13.

Полєщук М. А. 
Дослідження процесу та розробка технології електрошлакового лиття корпусів фланцевої арматури високого тиску: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / М. А. Полєщук ; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Одержано залежність довжини (до 250 мм) якісно формованої центральної частини заготовки від питомої потужності, яка виділяється в шлаковій ванні. Встановлено, що вона дозволяє обирати оптимальні електричні параметри електрошлакового процесу виплавки суцільнолитих заготовок корпусів фланцевих засувок різних типорозмірів. Визначено характер перерозподілу джерел тепловиділення в шлаковій ванні під час приплавлення патрубків у процесі виготовлення заготовок корпусів фланцевих засувок. Виявлено виникнення поблизу торців патрубків окремих зон тепловиділення інтенсивність якого сягає 10 % зони в піделектродній області. Одержано залежності величини джерел джоулевої теплоти в даних зонах від глибини шлакової ванни (40 - 80 мм), напруги на шлаці (40 - 60 В) і діаметрів витратних електродів (100 - 130 мм), патрубків (120 - 160 мм) і кристалізатора (230 - 300 мм). Вперше в зоні термічного впливу під час зварювання середньовуглецевих легованих сталей методом електрошлакового лиття з приплавленням (ЕШЛП) виявлено підвищення на 30 - 50 % ударної в'язкості металу після загартування з відпуском по лінії сплавлення. Встановлено, що причиною даного явища є висока ступінь гомогенізації металу по лінії сплавлення, яка викликана тим, що час перебування металу цієї зони за високої температури в процесі приплавлення, як мінімум 1,5 раза більше, ніж за електрошлакового зварювання найбільших заготовок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.8
Шифр НБУВ: РА375439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Рижов Р.М. 
Дугове зварювання з комбінованими електромагнітними діями: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / Р.М. Рижов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51-1 +
Шифр НБУВ: РА355943

Рубрики:

      
15.

Новак Г. О. 
Ефективність застосування нормобаричної гіпоксітерапії та "сухих" вуглекислих ванн у комплексному санаторно-курортному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця з артеріальною гіпертензією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Г. О. Новак ; ДУ "Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України". — О., 2011. — 24 с. — укp.

За результатами обстеження 146-ти хворих встановлено, що застосування курсу нормобаричної гіпоксітерапії забезпечує загальне клінічне покращання стану хворих. Доведено, що гіпоксична адаптація значною мірою позитивно впливає на центральну та периферичну гемодинаміку, зокрема, покращує показники ауторегуляції периферичного кровообігу, підвищує фракцію викиду серця, нормалізує показники ліпідного обміну, зменшує прояви вегетативного дисбалансу, забезпечує зменшення кількості епізодів добових порушень ритму. Підкреслено, що включення в комплекс відновного лікування "сухих" вуглекислих ванн позитивно впливає на стан хворих, зниження артеріального тиску, частоти серцевих скорочень і зменшення периферичного опору судин, активізує нормалізацію вегетативної регуляції за рахунок підвищення тонусу парасимпатичного відділу. Внаслідок застосування "сухих" вуглекислих ванн спостерігається нормалізація показників ліпідного обміну, а сумісне використання нормобаричної гіпоксітерапії та "сухих" вуглекислих ванн забезпечує потенціюючу позитивну дію цих процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-549 + Р410.09-549
Шифр НБУВ: РА385192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шабан Самер Аднан 
Ефективність застосування тіотріазоліну та біофізичних факторів у лікуванні ішемічної хвороби серця із супутнім хронічним холециститом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Шабан Самер Аднан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці, апробації й оцінці ефективності застосування нових двох схем комплексних методів лікування ішемічної хвороби серця (ІХС) із супутнім хронічним безкам'яним холециститом (ХБХ), що охоплюють антиоксидантно-ентеросорбційну терапію і біофізичний лікувальний комплекс на підставі виявлених особливостей клінічного перебігу і порушень ліпідного обміну, перекисних процесів, гемокоагуляції, в'язкості крові та скоротливої функції міокарда. Визначено, що застосування медикаментозного (тіотріазолін + ентеросорбент) або біофізичного (загальні бішофітні ванни + лазеропунктура + магнітотерапія) лікувального комплексу в лікуванні стабільних форм ІХС із супутнім ХБХ не тільки стабілізує клінічний перебіг даної сукупної патології, але і коригує стан ліпідного обміну, статус перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту, показники гемокоагуляції, в'язкості крові та скоротливості міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р413.520.11-5
Шифр НБУВ: РА308036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Галаченко О.О. 
Ефективність санаторно-курортного лікування дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, з застосуванням радонових ванн та інгаляцій тіотриазоліну і N-ацетилцистеїну (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.О. Галаченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності відновлювального лікування дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, за допомогою фізіофармакотерапевтичного комплексу (ФФК). Експериментально доведено, що комплекс з радонової мінеральної води та тіотриазоліну (ТЗ) з N-ацетилцистеїном NAC сприяє нормалізації прооксидантно-антиоксидантного балансу, що позитивно впливає на підвищення антиоксидантного потенціалу організму за умов моделювання запального процесу дихальних шляхів. Виявлено пневмопротекторну дію даного комплексу засобів щодо енергетичних реацій, які відбуваються у мітохондріях тварин. На підставі комплексного клінічного, лабораторного й інструментального обстеження 123-х дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, а також у віддалений термін після санаторного етапу реабілітації визначено ефективність нових лікувальних комплексів із застосуванням радонових ванн, інгаляцій ТЗ і NAC і їх комплексного використання. Встановлено, що санаторно-курортне лікування із застосуванням розробленого ФФК дозволяє досягти найбільш значного зменшення клініко-функціональних і термографічних ознак рецидивуючого бронхіту, тривалого (протягом року) та сприятливого перебігу захворювання, економії витрат грошових ресусів і покращання якості життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА355984

Рубрики:

      
18.

Хавін Є. В. 
Закономірності процесів оптимального повітряного охолодження плавильних реакторів скляного виробництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / Є. В. Хавін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вирішено задачу підвищення ефективності технологічних хімічних реакторів ванного типу для виробництва скла на підставі оптимізації режимів повітряного охолодження та вибору раціональних конструктивних параметрів систем охолодження та вогнетривких огороджень реакторів. Запропоновано нову модель розрахунку періоду стійкості стінового огородження плавильних реакторів, яка базується на експоненційній залежності швидкості корозії вогнетриву від температури. Реалізовано удосконалений розрахунок теплообмінних процесів для стінки плавильного реактора - басейну. Одержано залежність стійкості стінових вогнетривів від інтенсивності охолодження зовнішньої поверхні. На підставі техніко-економічних показників у вигляді задачі оптимального керування розроблено методику визначення закономірностей оптимального повітряного охолодження та параметрів стінових огороджень варильних басейнів скловарних печей. Як критерії оптимізації використано додаткові питомі витрати та питомий прибуток упродовж кампанії печі за рахунок витрат на охолодження реактора та холодний ремонт печі. Задачу зведено до пошуку екстремуму функції багатьох змінних за кусково-сталої апроксимації керування. Визначено оптимальні процеси охолодження та параметри стінового огородження плавильного реактора з дискретно-струминним і струминно-канальним способами охолодження, що дозволило обгрунтувати вибір охолодження та оптимальну розкладку вогнетривів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.3-1 + Л430.3-51-04
Шифр НБУВ: РА375913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Катаржнова І.В. 
Застосування озокериту в комплексному лікуванні порушень периферичного кровообігу у осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Катаржнова ; Укр. наук.-дослід. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Показано, що в осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, порушення периферичного кровообігу здебільшого носять хронічний прогресуючий характер, поєднуються з церебро-кардіальною та іншою патологією внутрішніх органів, що впливає на прогноз і тактику лікування, а застосування "гарячого" озокериту викликає ускладнення з боку основного та супутніх захворювань. Виявлено клініко-гемодинамічні механізми впливу озокериту за різноманітних умов проведення процедур та залежно від вихідного стану хворих з порушеннями периферичного кровообігу, підводного душу-масажу та скипідарних ванн у порівнянні з результатами проведення одноразових проб. Визначено клініко-гемодинамічне потенціювання ефектів дії низькотемпературного озокериту та вазоактивних медикаментозних препаратів "Пентоксифіліну" та "Ксантинолу нікотинату". попередження прогресування патології периферичних судин і внутрішніх органів. Установлено можливість та доцільність застосування озокериту (теплоносіїв) низької температури та оптимальної локалізації аплікацій у лікуванні та реабілітації хворих з порушеннями периферичного кровообігу та супутньою патологією внутрішніх органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325454

Рубрики:

      
20.

Мудрий С. І. 
Застосування радонових ванн у комплексному лікуванні хворих з хронічними м'язовими больовими синдромами різного генезу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / С. І. Мудрий ; ДУ "Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України". — О., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

В результаті проведеного обстеження виявлено характерні типи вегетативної регуляції, зміни психоемоційного стану й імунного гомеостазу, що дозволило встановити спільні ланки та розбіжності в етіопатогенетичних механізмах розвитку фіброміалгії та міофасциального больового синдрому. Відмінності в патогенетичних механізмах фіброміалгії та міофасциального больового синдрому вимагали призначення різних видів радонотерапії й електроімпульсної терапії: хворим з фіброміалгії призначали перлинні ванни й електросон, як засоби заспокійливого впливу з переважанням центральної дії, пацієнтам з міофасциальним больовим синдромом - подводний душ масаж, як метод інтенсивної, переважно місцевої дії та електроанальгезію. На основі динаміки клініко-лабораторних і патопсихологічних показників доведено, що застосування запропонованих комплексів сприяло зменшенню інтегрального показника болю, позитивним змінам психо-емоційного стану, нормалізації вегетативного балансу, зниженню стресорного напруження, відновленню особистої та соціальної активності пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4-549
Шифр НБУВ: РА385198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського