Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (50)Реферативна база даних (819)Книжкові видання та компакт-диски (416)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=КАБЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сидоренко О. А. 
Вдосконалення методів виявлення дефектів ізоляції приєднань 6 - 10 кВ кабель-двигун в робочих режимах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.02 / О. А. Сидоренко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено метод визначення параметрів ізоляції фаз приєднань кабель-двигун шляхом урахування в ньому статичної та динамічної несиметрії. Розроблено комплексний метод автоматичного оцінювання стану електричної ізоляції елементів приєднань кабель-двигун. Одержано узагальнені залежності параметрів режиму від параметрів дефекту ізоляції, які дозволяють розробляти нові принципи автоматики поточного оцінювання стану ізоляції електродвигунів. Розроблена методика виявлення локальних дефектів ізоляції живильного кабелю та обмоток статора у робочих режимах електричних двигунів впроваджена на двох енергетичних підприємствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.2-047
Шифр НБУВ: РА377246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
2.

Цопа О.І. 
Вдосконалення систем передачі інформації по проводових каналах зв'язку на базі xDSL технологій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.І. Цопа ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано узагальнену параметричну модель симетричних кабельних ліній зв'язку (ЛЗ) для діапазону частот до 1 МГц, яка побудована на первинних параметрах кабелю та враховує електромагнітні втрати за рахунок його зовнішніх металевих елементів, а також зміни амплітудно-частотних характеристик кабельних ЛЗ за рахунок зовнішніх умов і тривалості експлуатації. Наведено модифіковану математичну модель для оцінки спектральної густини багаторівневих лінійних сигналів, яка враховує вплив фізичних елементів схеми узгодження з ЛЗ. Розроблено алгоритм корекції міжсимвольної інформації в системах передачі інформації в проводових каналах зв'язку. Визначено ефективність застосування багаторівневих лінійних сигналів у цифрових системах передачі на з'єднувальних і абонентських ЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з889.53 + з889.63 +
Шифр НБУВ: РА342763

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Хвощан О. В. 
Високовольтні електророзрядні свердловинні комплекси з підвищеними питомими енергетичними параметрами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / О. В. Хвощан ; НАН України, Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено нові аналітичні залежності для визначення кількості розрахункових ланок ланцюгової схеми заміщення довгої лінії згідно допустимої похибки, що дало можливість використовувати ланцюгові схеми в комп'ютерних розрахунках зарядних кіл з довгою кабельною лінією. Обгрунтовано мінімальні енергетичні параметри високовольтних електророзрядних комплексів, необхідні для покращання фільтраційних властивостей колекторів нафти після їх електрогідроімпульсної обробки. Визначено можливість покращання масогабаритних характеристик, питомих енергетичних параметрів і підвищення потужності високовольтних електророзрядних комплексів занурювального типу, що працюють за умов високих зовнішнього гідростатичного тиску (до 50 МПа) і температури (приблизно 373 К), за рахунок визначення оптимальної проміжної частоти передачі енергії по лінії з розподіленими параметрами, яка обмежує напругу та потужність, що передаються в навантаження. Обгрунтовано допустимий діапазон регулювання електричних характеристик (амплітуди та частоти проміжної напруги, індуктивності регулювального дроселя, коефіцієнта трансформації узгоджувальних трансформаторів) зарядного кола високовольтних електророзрядних комплексів занурювального типу для електрогідроімпульсної обробки нафтових свердловин, який дозволяє регулювати зарядні процеси в колах, що містять довгі лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.7
Шифр НБУВ: РА377411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Буруніна Ж.Ю. 
Вплив конструктивних параметрів одноланкової підводної буксированої системи з підйомним апаратом на її експлуатаційні характеристики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Ж.Ю. Буруніна ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення проектування одноланкової підводної буксированої системи з підйомним апаратом шляхом встановлення взаємозв'язку між її конструктивними параметрами та експлуатаційними характеристиками. Наведено результати впливу діаметра, плавучості та коефіцієнтів гідродинамічного опору кабель-буксира та кута атаки, відносного подовження та гідродинамічних коефіцієнтів несучих поверхонь підйомного апарата на довжину, сили натягу та кути нахилу на корінному та ходовому кінцях кабель-буксира, просторові характеристики системи у процесі квазістаціонарного буксирування. Отримані залежності склали основу узагальненого алгоритму проектних розрахунків досліджуваних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.19-02 +
Шифр НБУВ: РА339312

Рубрики:

      
5.

Ганіфаєв Р.А. 
Вплив характеристик абоненського доступу та трафіка на пропускну спроможність мультисервісних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Р.А. Ганіфаєв ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено характеристики цифрових абоненстьких ліній широкосмугового доступу ADSL2+, VDSL та VDSL2 за умов паралельної роботи по багатопарних кабелях міської телефонної мережі, що дозволяє ефективно вирішувати задачі проектування, будівництва й експлуатації мережі абонентського доступу. Удосконалено методику моделювання характеристик цифрових абоненських ліній xDSL, яка дозволяє розраховувати характеристики цифрових абонентських ліній ADSL2+, VDSL та VDSL2 за умов паралельної роботи по багатопарних кабелях. З'ясовано, що для оцінювання параметрів якості обслуговування самоподібного трафіка в одноканальній системі з накопичувальним буфером можна використовувати методи розрахунку відомих розподілів, ентропія яких співпадає або найбільш близька до ентропії розподілу станів системи з самоподібним трафіком. Досліджено вплив законів розподілу тривалості обслуговування на параметри QoS за умов самоподібного трафіка та встановлено залежність параметрів якості обслуговування від коефіцієнта варіації тривалості обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-016 +
Шифр НБУВ: РА362759

Рубрики:

      
6.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка електромагнітної ситуації та наукове обгрунтування вимог до її безпеки в сучасних населених місцях України: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2009. — 41 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та удосконалено комплекс гігієнічних заходів з охорони здоров'я за умов сучасної електромагнітної ситуації внаслідок стрімкого розвитку мережі радіотехнічних і електроенергетичних об'єктів і засобів. Визначено основні закономірності територіально-просторового розподілу електромагнітного забруднення (ЕМЗ), що створюється електроенергетичними та радіотехнічними об'єктами. Розроблено методичний підхід до встановлення загального ЕМЗ та його навантаження на населення. Охарактеризовано стан існуючого ЕМЗ навколишнього середовища (НС) в Києві, Львові та Одесі, викладено відповідні гігієнічні рекомендації, визначено пріоритетні джерела ЕМЗ НС населених місць (НМ) України, закономірності розподілу електричного та магнітного полів, що створюється підземною високовольтною кабельною лінією електропередачі та запропоновано підходи до гігієнічного регламентування даних чинників за умов НМ. Обгрунтовано та розроблено для населення допустимий гранично рівень електромагнітного випромінювання, що створюється мобільними терміналами стільникового зв'язку стандарту GSM-900, наведено нові дані про вплив на організм електричного поля екстранизької частоти (50 Гц) за поєднаної дії малих доз іонізуючої радіації (цезій-137), гігієнічні вимоги щодо захисту здоров'я населення за умов існуючого електромагнітного забруднення НМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 +
Шифр НБУВ: РА370026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сахно О.В. 
Дослідження і розробка методів та технічних засобів радіаційних випробувань обладнання АЕС на електрофізичних установках: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / О.В. Сахно ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено та комплексно вирішено проблеми створення сучасної технічної бази для випробувань обладнання ядерних енергетичних об'єктів, регламентованих Національною програмою подовження строків експлуатації українських АЕС. Наведено результати розробки структур електрофізичної радіаційної техніки для функціональних випробувань (кваліфікації), а також методик і технічних систем метрології таких випробувань. Розроблено та реалізовано метод вимірювання та формування радіаційних полів великих об'ємів шляхом трансформування вузьких пучків електронів у широкі рівномірні потоки випромінювання та вирівнювання їх спектра щодо параметрів, характерних для АЕС. Обгрунтовано методику підвищення надійності електрофізичних радіаційних установок шляхом контролю за станом їх компонентів. Запропоновано та реалізовано відповідні технічні засоби. Розроблено технологічні регламенти кваліфікації кабелів, які дають змогу визначити їх реальний ресурс. Одержано результати експериментальних комплексних випробувань нової кабельної продукції, призначеної для використання у сигнальних мережах АЕС. Створено установку, з використанням якої реалізовано всі вимоги, необхідні для кваліфікаційних випробувань обладнання АЕС за робочих і аварійних режимів їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-07 с +
Шифр НБУВ: РА357733

Рубрики:

      
8.

Хижняк О.А. 
Дослідження параметрів регенераторів двопроводових дуплексних систем симетричного доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.А. Хижняк ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Базуючись на аналітичному та числовому моделюванні досліджено параметри систем симетричного xDSL-доступу дуплексних двопроводових направляючих систем телефонної мережі загального користування (ТМЗК). Запропоновано класифікацію систем симетричного xDSL-доступу та виконано порівняльний аналіз прийому стикувальних лінійних кодів 2BIQ; TC-PAM; CAP-модуляції та HDB-3 систем плезіохронної цифрової ієрархії (ПЦІ). Обгрунтовано ідентичність дослідження параметрів регенераторів систем xDSL-доступу та ПЦІ. Опрацьовано інтегральний спосіб поелементного прийому символів цифрового сигналу за умов девіації фази стробувальних імпульсів та рівня порога прийняття рішення й одержано розрахункові формули. Досліджено пристрої синхронізації розімкненого та замкненого типів з фазовою автопідстройкою частоти. Розроблено структурні та функціональні схеми регенераторів, що працюють за умов корекції "одиночних" символів до тривалості дво- і однотактового інтервалу за "базою". Проаналізовано методи розподілу напрямів передачі цифрових сигналів по двопроводових електропровідних багатопарних кабелях ТМЗК та запропоновано й аналітично досліджено спосіб дисперсійно-мостового розподілу, на підставі адаптації фазових співвідношень між зустрічними цифровими потоками з кратністю напівтактового інтервалу, оцінено якість передачі інформації за ймовірністю помилкового прийому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З881.1-01 +
Шифр НБУВ: РА334751

Рубрики:

      
9.

Ляховецький Л.М. 
Дослідження та оптимізація характеристик систем передавання з ортогональними гармонійними сигналами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Л.М. Ляховецький ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі та алгоритми функціонування систем передавання з ортогональними гармонійними силами (СП ОГС), що забезпечують ефективне використання каналів зв'язку з ненормованими та нестабільними характеристиками, а також оцінку потенційних характеристик абонентського доступу ADSL під час використання вітчизняних телефоних кабелів. Досліджено алгоритм оптимізації параметрів групового сигналу СП ОГС за різними критеріями. Оцінено інформаційну ефективність СП ОГС з оптимальними параметрами групового сигналу. Встановлено, що з ростом захищеності сигналу від перешкод інформаційна ефективність зростає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01
Шифр НБУВ: РА319587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Богданова І.В. 
Дослідження та розробка методик ефективного проектування лінійних трактів волоконно-оптичних систем передавання зі спектральним розділенням каналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.В. Богданова ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено принципи та методики ефективного проектування волоконно-оптичних систем передавання (ВОСП) зі спектральним розділенням каналів (СРК) для підвищення їх завадостійкості, якості передавання та надійності функціонування. Створено методику розрахунку величини параметрів взаємних впливів між каналами у ВОСП з СРК, які виникають внаслідок скінченних значень перехідних загасань у демультиплексорі. Вперше запропоновано застосовувати елементи теорії взаємних впливів між ланцюгами ліній зв'язку з використанням металевого кабелю. Створено нову методику вимірювань параметрів взаємних впливів між каналами ВОСП з СРК із застосуванням оптичних аналізаторів спектра, що є більш ергономічною та потребує менших ресурсів. Розроблено методику розрахунку величини взаємних впливів між каналами у ВОСП з СРК, що зумовлені внеском спектральних характеристик джерел випромінювання. Запропоновано шляхи зменшення взаємних міжканальних впливів у ВОСП з СРК за рахунок підстроювання режиму лазерних випромінювачів і використання на їх виході або на виході демультиплексорів вузькосмугових оптичних фільтрів, а також застосування оптичних ізоляторів. Розроблено методику розрахунку продуктів нелінійної взаємодії каналів ВОСП з СРК внаслідок ефекту чотирихвильового змішування в оптичному волокні, яка дозволяє розрахувати загальну кількість продуктів нелінійної взаємодії каналів ВОСП з СРК в оптичному волокні й їх кількість та розподіл у межах робочої смуги частот. Розроблено методику оцінки рівня завад, що викликані нелінійними ефектами в оптичному волокні, зокрема, ефектом чотирихвильового змішування, із застосуванням оптичних аналізаторів спектра та вимірювачів оптичної потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.71-02 +
Шифр НБУВ: РА348344

      
Категорія:    
11.

Золотарьов В.М. 
Електричний метод і прилад для поточного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.М. Золотарьов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення випробувань кабельних виробів з пластмасовою та гумовою ізоляцією напругою на прохід в процесі їх виготовлення на екструзійних лініях та перемотування на технологічному обладнанні. Розроблено технологічну модель електромагнітних процесів у стендах таких випробувань. Узагальнено класичне поняття кута діелектричних втрат на випадок рухомого діелектрика. Встановлено, що в рухомій ізоляції виникає так званий внесений кут діелектричних втрат, який може бути як більшим, так і меншим від нуля і доповнює кут втрат у нерухомому діелектрику до кута повних діелектричних втрат у випадку руху діелектрика. Запропоновано методику вибору засобів випробувань, які відтворюють вимоги різних стандартів, для конкретних екструзійних ліній. Досліджено умови випробування та сформульовано вимоги до випробувального електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з232.3-07с
Шифр НБУВ: РА320067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Рудаков С.В. 
Електричний сумісний двохпараметровий контроль стану ізоляції багатожильних кабелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.В. Рудаков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено стан окремих компонентів ізоляції багатожильних кабелів за особливих умов експлуатації. На підставі узагальнення результатів досліджень розроблено рекомендації щодо оцінювання стану компонентів ізоляції (часткових ємностей і тангенса кута діелектричних втрат), кожного окремо, а не всієї конструкції вцілому. Доведено доцільність використання сукупних вимірювань для проведення неруйнівного контролю окремих компонентів ізоляції багатожильних кабелів, а також розроблено методики та одержано вихідні дані для розрахунків, призначені для проведення неруйнівного контролю електричних параметрів кабелів відповідальних енергетичних об'єктів, що є основою для своєчасного виявлення їх дрейфу та вжиття адекватних заходів, в тому числі - заміни застарілих виробів новими. Запропоновано співпроцесор обчислення середнього значення контрольованої величини в реальному часі, що дає змогу підвищувати швидкодію виконання цієї операції в декілька разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.32-047 + З232.32-047
Шифр НБУВ: РА322197

Рубрики:

      
13.

Золотарьов В. М. 
Електротехнологічний комплекс для виробництва високовольтних та надвисоковольтних кабелів з полімерною ізоляцією: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.03 / В. М. Золотарьов ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Розроблено нову концепцію аналізу електричного поля в ізоляції кабелів з урахуванням локальних напруженості поля та напруженого об'єму, сукупного впливу на них різних дефектів і параметрів елементів кабелів. Розроблено нові принципи побудови установок екструзійного нанесення на металеву жилу полімерної ізоляції та її вулканізації. Розвинуто методи виготовлення жил великого перетину з підвищеною якістю поверхні. Розроблено принципи побудови енергоефективних систем для випробування надвисоковольтних кабелів підвищеною змінною напругою та вимірювання в них рівня часткових розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.323
Шифр НБУВ: РА377348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Аммар Аль-Халєд 
Ефективність xDSL технологій на мережі абонентського доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Аммар Аль-Халєд ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено методи підвищення ефективності впровадження модемів xDSL в мережі абонентського доступу за рахунок оптимізації роботи їх окремих пристроїв. Запропоновано методи: кодування і декодування цифрового лінійного сигналу на основі одноланкового KIX-фільтра у відповідності зі схемами, що відрізняються одна від одної лише інверсією сигналу по основному входу суматора; оптимізації форми одиночного символу цифрового лінійного сигналу на основі коду чергування полярності імпульсів і біімпульсного сигналу. Класифіковано основні версії модемів xDSL симетричного й асиметричного доступу; архітектуру кабельних мереж абонентського доступу; перехідні завади на ближньому кінці та на місцевій мережі зв'язку. Розроблено спрощені моделі завадової обстановки та електромагнітної сумісності одно- та різнотипних модемів xDSL, що паралельно працюють в одному багатопарному кабелі мережі абонентського доступу. Запропоновано методи розрахунку захищеності корисного сигналу від перехідних завад на ближньому кінці двопроводових направляючих систем. Наведено рекомендації з впровадження модемів xDSL на телефонній мережі загального користування; для операторів телекомунікацій; добору пар для паралельно працюючих модемів xDSL; по введенню в експлуатацію одно- та різнотипних модемів xDSL; по удосконаленню вимірювального та діагностичного устаткування. Проведено розрахунки довжини регенераційної ділянки залежно до швидкості передачі інформації та типу цифрового лінійного сигналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 +
Шифр НБУВ: РА349657

Рубрики:

      
15.

Голованьов М.Ю. 
Імовірнісна оцінка термічної та динамічної стійкості елементів електропостачальних систем до струмів короткого замикання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / М.Ю. Голованьов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності використання електропостачальних систем за рахунок виявлення резервів елементів цих систем щодо термічної та динамічної стійкості до струмів короткого замикання. Розроблено вдосконалену імовірнісну модель розрахунку характерних струмів короткого замикання з урахуванням восьми параметрів, що впливають на нього, та часу переходу одного виду короткого замикання до іншого. Одержано функції розподілу та квантелі характерних струмів короткого замикання, які враховуються під час вибору та перевірки силових кабелів, комутаційних апаратів і силових трансформаторів щодо струмів короткого замикання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-018.6 +
Шифр НБУВ: РА350148

Рубрики:

      
16.

Бутрим О.Ю. 
Імпульсні сигнали у хвилеводах з неоднорідним заповненням та у щілинних антенах, що розширюються (аналіз у часовій області): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.Ю. Бутрим ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено модифікацію методу модового базису, що дозволяє досліджувати поширення сигналів у поперечно та поздовжньо неоднорідному хвилеводі у часовій та частотній області. Одержано у явному вигляді оператори дифракції у часовій області для стрибка діелектричної проникності у хвилеводі. Створено та експериментально досліджено нову модифікацію щілинної антени, що розширюється. В антені використано розподілене резистивне навантаження, що не знижуючи ефективності імпульсного випромінювання, значно зменшує рівень післяімпульсних коливань. Запропоновано новий симетруючий перехід з низьким рівнем відбиття і такий, що не спотворює форму імпульсу для живлення антени від коаксіального кабелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.77-01 + З845.44-01 +
Шифр НБУВ: РА338355

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Книш В.О. 
Інваріантні частотні ємнісні перетворювачі рівня для систем контролю і керування літальних апаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.О. Книш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення точності первинних перетворювачів (ПП) рівня палива для систем контролю та керування літальних апратів (ЛА). Розроблено частотний ємнісний метод перетворення рівня палива, який забезпечує дистанційність вимірювань і стійкість до зміни діелектричної проникності палива (діелектричної рідини). Даний метод створено на базі використання частотних характерстик систем з розподіленими й зосередженими параметрами. Як коливальну систему використано довгу лінію, нагромаджену на ємнісне навантаження у вигляді ємнісного давача рівня палива. Компенсацію температурного впливу на з'єднувальний кабель здійснено за допомогою розробленого апаратно-аналітичного методу. Із використанням режимів роботи холостого ходу та короткого замикання довгої лінії у першому режимі резонансну частоту довгої лінії визначено її параметрами за ємністю давача, а у другому - лише параметрами довгої лінії, що сприяє компенсації зміни її параметрів під впливом температури. За допомогою розроблених інваріантних ПП рівня палива, що базуються на принципі інваріантності Петрова та ємнісних давачах, здійснено вимірювальне перетворення рівня палива незалежно від зміни його діелектричної проникності. Розроблено вимірювально-обчислювальну систему рівня палива, в якій використовується частотний ємнісний вимірювальний перетворювач рівня палива з інваріантним ємнісним ПП, яка покращить стійкість і керованість ЛА за рахунок підвищення точності визначення рівня палива паливної системи контролю та керування балансировкою, що зменшить вплив ефекту дисбалансу центру ваги ЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.4-044-052 +
Шифр НБУВ: РА348653

Рубрики:
  

      
18.

Гук О.П. 
Кабельні первинні термоелектричні перетворювачі з покращеними метрологічними і експлуатаційними характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / О.П. Гук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено взаємозв'язок метрологічної та механічної компонент надійності термоелектричних перетворювачів (ТП) за результатами застосування ентропійно-енергетичної концепції впливу на них виробничо-технологічних та експлуатаційних факторів. Установлено основні закономірності зміни номінальної статичної характеристики кабельних ТП у єдиному виробничо-технологічному та експлуатаційному циклі. Розроблено методи підвищення метрологічної надійності кабельних ТП, що базуються на принципі дотримання незмінності термодинамічного стану їх термоелектродних і конструкційних матеріалів. Обгрунтовано та розроблено концепцію покращення метрологічних і механічних характеристик кабельних ТП, яка базується на врахуванні у процесі виготовлення особливостей умов їх мабутньої експлуатації. Установлено, що істотне значення для підвищення ресурсу ТП має поверхнева чистота матеріалів їх чутливих елементів та елементів конструкції. Розроблено та зведено до єдиного комплексу методологічні засади проектування та виготовлення, а також вимоги до особливостей виробничо-технологічного й експлуатаційного характеру кабельних ТП, що дало змогу досягнути покращення їх метрологічних і експлуатаційних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.02-523 +
Шифр НБУВ: РА334967

Рубрики:

      
19.

Камінський А.В. 
Математичне моделювання процесів оптимізації центрування електричних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / А.В. Камінський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено процес розв'язування взаємозв'язаних задач вибору оптимальних перерізів ліній та координат розміщення джерела живлення (ДЖ) повітряних та кабельних радіальних та радіально-магістральних розподільних мереж. Розроблено математичні та комп'ютерні моделі даних задач для їх розв'язування у середовищі електронного процесора Excel, в який інтегровано запропонований метод розв'язання задачі центрування мережі з урахуванням обмежень на координати ДЖ у вигляді опуклих багатокутників для неевклідової метрики мережі. Визначено умови оптимального розв'язування даних задач в аспекті системного підходу. Наведено нову формалізацію задачі прийняття оптимальних рішень, на підставі якої теоретично обгрунтовано існування таких розв'язків задачі вибору оптимальних перерізів ліній електромережі, оптимальність яких неможлива за будь-яких значень параметрів задачі. Визначено клас задач оптимізації, до якого віднесено задачу вибору оптимальних перерізів ліній, визначено умови існування даних розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА331405

Рубрики:

      
20.

Антонець Ю.П. 
Метод і комплекс апаратури оперативного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів в процесі виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.П. Антонець ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Доведено можливість контролю процесу імпрегнування паперової ізоляції шляхом вимірювання струму діелектричної абсорбції та порядку величин часу релаксації та струму міжшарової поляризації шаруватого діелектрика кабелю на напругу 10 кВ. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено положення про наявність діапазону значень радіусів закруглення ребер секторної жили, які характеризуються максимальною тангенційною складовою напруженості електричного поля в кабелі з поясною ізоляцією на напругу 10 кВ. Розроблено методику розрахунку максимальної ймовірності виходу параметра, що контролюється, за нормативну межу та контрольну карту максимальної ймовірності виходу параметра за нормативну межу (КМВ); аналітично встановлено дві межі регулювання на КМВ, використання яких не передбачає умовних припущень щодо вірогідності оцінювання максимальної ймовірності виходу параметра за нормативну межу; виявлено співвідношення максимальної вибіркової дисперсії та величини технологічного допуску, що забезпечує максимальну чутливість контролю. Запропоновано метод визначення технологічних допусків для параметрів, який використано під час розробки системи контролю. Створено комплекс апаратури для оперативного контролю параметрів паперової імпрегнованої ізоляції силових кабелів на напругу 10 кВ та розроблено систему оперативного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів для всього комплексу технологічних процесів кабельного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.32-07 с +
Шифр НБУВ: РА330292

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського