Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (35)Тематичний інтернет-навігатор (22)Наукова електронна бібліотека (175)Реферативна база даних (6490)Книжкові видання та компакт-диски (1515)Журнали та продовжувані видання (64)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМЕЛЬН$<.>+<.>K=ДІЛЯНКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 932
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мелкумян К. Ю. 
Автоматизована система моніторингу типових техно-екологічних подій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / К. Ю. Мелкумян ; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи та методи організації роботи мобільних роботів (МР) за екстремальних зовнішніх умов, на підставі якого зроблено висновок щодо актуальності розв'язання всіх взаємопов'язаних для цього задач у комплексі. Запропоновано новий підхід щодо автоматизації в рамках втоматизованої системи моніторингу типових ТЕП (АСМ ТТЕП) процесів створення технічного й інформаційного забезпечення для проведення моніторингу типових ТЕП. Запропоновано класифікацію ТЕП, що дозволило виділити та сформувати типові ТЕП, які стали базовими для розробки методів і моделей системи. В рамках алгоритмічного та програмного забезпечення розроблено алгоритми автоматизованого вибору оптимальних шляхів доставки обладнання від ситуаційного центру до об'єкта моніторингу та розрахунку в реальному масштабі часу дискретних просторових координат траєкторії руху маніпулятора, функції визначення типу ТЕП і формування комплектації МР. Створено новий підхід до синтезу в реальному масштабі часу траєкторії просторового руху маніпулятора МР, який передбачає оптимізацію інтерполяційних агрегатів на внутрішніх ділянках, забезпечуючи підвищення гладкості кривих і зменшення обчислювальних витрат, що є актуальним під час керування МР з обмеженими обчислювальними ресурсами. Розроблено та програмно реалізовано метод відновлення геометрії просторових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.99 + Ц9-53 с51
Шифр НБУВ: РА381814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бондар В. В. 
Аграрна і соціальна історія пореформеного селянства в сучасному українському історіописанні: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Бондар ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи дослідження даної теми, рівень її наукової розробки з використаннням великого комплексу історіографічних джерел. Проведено аналіз сучасної української історичної літератури з питань земельні реформи й їх наслідків, аграрної політики держави, господарювання та підприємництва селян за нових, ринкових умов, селянської кооперації, еволюції землеволодіння та землекористування, селянських рухів та ін. Вивчено питання соціальної історії селянства: його ментальність, соціальну поведінку, світобачення й уявлення. Показано перехід від описової історії побуту до аналітичного вивчення психологічних, демографічних і культурних сюжетів. Висвітлено сутність інституціоналізації та проаналізовано діяльність Інституту історії України НАНУ, Наукового товариства істориків-аграрників і Науково-дослідного інституту селянства в Черкасах, інших осередків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-283 + Т1(4УКР)-1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА371943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Малиновський Б.В. 
Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Б.В. Малиновський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто аграрну політику Австро-Угорщини та Німеччини в Україні у 1918 р. в контексті східної політики зазначених держав періоду Першої світової війни. Висвітлено політичні та економічні фактори, які обумовили зацікавленість Центральних держав у вирішенні аграрного питання в Україні. Охарактеризовано взаємовідносини між представниками Німеччини й Австро-Угорщини з одного боку й урядами Української Народної Республіки та української держави - з іншого, які склалися з приводу та в процесі вирішення аграрного питання в Україні. Проаналізовано діяльність австро-угорських і німецьких військ, пов'язану з реалізацією політичних рішень керівництв Центральних держав у галузі земельних відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-2 + Т3(0)61-6
Шифр НБУВ: РА317113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Брославський В.Л. 
Аграрна політика російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр.: зміни у землеволодінні і землекористуванні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Брославський ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення джерел і літератури проаналізовано аграрну політику російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр. Відзначено, що після приєднання краю царський уряд ужив заходів щодо збільшення у регіоні російського землеволодіння. З цією метою значні земельні площі були передані наближеним до царського двору російським чиновникам. Основними шляхами зменшення шляхетського землеволодіння у краї у даний період були секвестр, конфіскація та викуп землі казною. Аграрна політика царату щодо католицької, уніатської та православної церков на Правобережжі полягала у зменшенні католицького, ліквідації уніатського та збільшенні православного землеволодіння та землекористування. Політика російського уряду щодо селянського землекористування на Правобережній Україні у зазначений період мала, як правило, протекціоністський характер. Царат намагався використати становище селян у боротьбі проти польських поміщиків. З цією метою у 1848 р. у краї проводилась інвентарна реформа. Однак вона не здійснила значного полегшення стану селян та не зумовила суттєвих змін у селянському землекористуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-21 +
Шифр НБУВ: РА354642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Салата Г. В. 
Аграрна політика українських національних урядів (1917 - 1920 рр.): історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Г. В. Салата ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію вирішення аграрного питання українськими національними урядами 1917 - 1920 pp. у вітчизняній історіографії. Виявлено, систематизовано й охарактеризовано основні групи історіографічних джерел з історії вирішення земельного питання даної доби. Досліджено найхарактерніші тенденції нагромадження знань з історії вирішення аграрного питання діаспорною, радянською та сучасною вітчизняною історіографією. З'ясовано концептуальні та методологічні засади дослідження історії вирішення аграрної проблеми урядів Центральної ради, Гетьманату, Директорії УНР. Показано негативний вплив ідеологічних і політичних догм та упереджень на розвиток об'єктивних знань з проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-2 + Т3(4УКР)611-2
Шифр НБУВ: РА373611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ковальова Н.А. 
Аграрна політика українських національних урядів (1917-1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.А. Ковальова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню діяльності в галузі аграрних відносин урядів Української Народної Республіки доби Центральної Ради та Директорії і Української Держави. Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано цілісну картину вирішення національними урядами аграрного питання. Застосований комплексний підхід до оцінки внутрішніх та зовнішніх чинників, які впливали на стан земельної справи, дозволив визначити основні напрямки та характерні риси аграрної політики, простежити її еволюцію. З'ясовано суспільні орієнтири в земельній справі, роль і місце політичних партій, проаналізовано ставлення селянства до урядової політики. Дістало подальший розвиток реконструкція системи державних органів, які займалися розробкою та реалізацією земельних реформ. Показано роль аграрного питання при визначенні шляхів національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Уркевич В.Ю. 
Аграрні правовідносини в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.Ю. Уркевич ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 39 с. — укp.

Наведено визначення понять "правовідносини", "аграрні правовідносини", "внутрішні аграрні правовідносини", "зовнішні аграрні правовідносини", наведено їх характерні риси й ознаки. Досліджено питання стосовно поділу аграрних правовідносин, наявності приватних і публічних засад у даних відносинах. Охарактеризовано складники структури (елементи) аграрних правовідносин - суб'єкти, об'єкти, зміст і підстави виникнення (зміни, припинення). Розкрито зміст внутрішніх аграрних правовідносин, зокрема, членських, земельних, майнових, трудових і управлінських. Висвітлено питання співвідношення аграрних правовідносин, предмета аграрного права й аграрного законодавства України. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення даного законодавства, а також теоретичні висновки, що можуть бути використані для подальшого розвитку теорії аграрного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)120.4 +
Шифр НБУВ: РА354659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стукаленко О.В. 
Адміністративна відповідальність за порушення норм земельного законодавства (матеріальний і процесуальний аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Стукаленко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено матеріальні та процесуальні аспекти адміністративної відповідальності за адміністративні проступки в галузі земельного законодавства. Розкрито суть поняття й особливості цих проступків. Визначено недоліки правового регулювання адміністративної відповідальності за їх вчинення. Розглянуто об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу адміністративних проступків у галузі земельного законодавства. Проаналізовано процесуальні норми, що встановлюють порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності за їх вчинення. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення адміністративних матеріальних і процесуальних норм законодавства України з питань притягнення осіб до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних проступків у галузі земельного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х859(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА361466

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мілімко 
Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері земельних відносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Лариса Василівна Мілімко ; Національний ун-т Державної податкової служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)119 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА365755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дрозд О.Ю. 
Адміністративна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Ю. Дрозд ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито ознаки самовільного зайняття земельної ділянки як адміністративного проступку, проаналізовано його юридичний склад. Визначено основні стадії адміністративного провадження у справах щодо самовільного зайняття земельної ділянки, проаналізовано діяльність уповноважених суб'єктів на кожній з даних стадій. Досліджено практику застосування адміністративної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА374232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чиж Ю. В. 
Адміністративна відповідальність за службові правопорушення у сфері земельних відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Чиж ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено розмежування понять службової та посадової особи та визначення останньої як спеціального суб'єкта адміністративної відповідальності у галузі земельних ресурсів. Визначено потребу запровадження чіткого механізму здійснення посадовими особами своїх владних повноважень у галузі земельних ресурсів з метою уникнення сприятливих умов для хабарництва, зловживання владою або службовим становищем. Обгрунтовано роль і значення контролю, що здійснено через адміністративну юстицію та встановлення персональної відповідальності посадової особи керівника державного підприємства, установи, організації за неприйняте рішення. Здійснено аналіз зарубіжного досвіду правового регулювання земельних відносин і визначено чинники, які ускладнюють ситуацію правового регулювання у галузі земельних ресурсів в Україні. Обгрунтовано та запропоновано деякі шляхи вдосконалення чинного законодавства з питань адміністративної відповідальності за службові провопорушення у галузі земельних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА378015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Коломоєць Т.О. 
Адміністративний примус у публічному праві України: теорія, досвід та практика реалізації: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Коломоєць ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 43 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади, підстави та процедури застосування адміністративного примусу (АП) у публічному праві Украіни (ППУ). Визначено ППУ як нормативну підставу існування новітнього різновиду державно-правового примусу, виділено його систему й описано елементи. Розкрито суть понять АП у ППУ, запропоновано класифікацію його заходів, виявлено специфіку прояву в адміністративному, фінансовому, податковому, митному, інформаційному, земельному й екологічному праві. Розроблено теорію АП у ППУ, сформульовано конкретні рекомендації, спрямовані на вдосконалення нормативного підгрунтя та практичного застосування відповідного різновиду державно-правового примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА336186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Старцев О.В. 
Адміністративно-правове регулювання відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Старцев ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено нові спеціальні терміни щодо адміністративної відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади України. Запропоновано комплексне поняття посадової відповідальності та визначено її елементи. Розроблено засади нової системи адміністративних та дисциплінарних стягнень відповідно до Концепції адміністративної реформи в Україні. Наведено шляхи удосконалення порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців. Теоретично обгрунтовано необхідність запровадження та визначено основні засади інституту правового нагляду за діями зазначених службовців, які працюють на ділянках з підвищеним ризиком вчинення корупційних правопорушень. На підставі результатів теоретичного дослідження, аналізу чинного законодавства та міжнародного досвіду розроблено пропозиції щодо комплексного вдосконалення інституту адміністративної відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА328669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Слюсаренко С.В. 
Адміністративно-правове регулювання режиму земель оборони: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Слюсаренко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні подано визначення земель оборони - це землі, надані для розміщення та постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України. Визначено зміст земельних відносин через виокремлення їх складових: відносин у сфері управління земельним фондом та відносин у сфері раціонального використання та охорони земель оборони, їх місце та роль в структурі суспільних відносин. Досліджено механізм адміністративного регулювання режиму земель оборони, охарактеризовано адміністративно-правові засоби охорони земельних відносин. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної віджповідальності за порушення у сфері земельних відносин, виділено види таких адміністративних проступків, визначено особливості адміністративної відповідальності за порушення щодо використання земель оборони. Охарактеризовано ступінь захищеності законодавством про адміністративну відповідальність даних земельних відносин та сформульовано конкретні пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114:Ц + Х819(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА368119

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ільницький О. В. 
Адміністративно-правові засади вирішення земельних спорів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Ільницький ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено юрисдикційну діяльність органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів та органів місцевого самоврядування й адміністративних судів під час розгляду земельних спорів. Сформульовано поняття правових спорів і подано їх характеристику. Проведено дослідження адміністративно-правової форми вирішення земельних спорів в Україні й її застосування у структурі органів публічного управління й адміністративної гілки судочинства. Запропоновано конкретні шляхи вдосконалення нормативно-правового регулювання адміністративно-правової форми діяльності у сфері вирішення земельних спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА373556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ємець Р. О. 
Адміністративно-правові засади здійснення державного контролю у сфері земельних відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. О. Ємець ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття й особливості земельних відносин як об'єкта адміністративно-правового регулювання. З'ясовано сутність, принципи та завдання державного контролю у сфері земельних відносин. Охарактеризовано об'єкт і предмет державного контролю у цій сфері, визначено суб'єктивний склад контролюючих суб'єктів та особливості їх адміністративно-правового статусу. Проаналізовано види та форми державного контролю у сфері земельних відносин, з'ясовано процедури його здійснення й охарактеризовано організаційні засади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + Х859(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА386197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мірошниченко О.С. 
Адміністративно-правові засоби охорони земельних відносин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Мірошниченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття земельних відносин, досліджено їх місце серед інших суспільних відносин (економічних, екологічних, цивільних, адміністративних). Проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання земельних відносин. Запропоновано поняття та класифікацію засобів адміністративно-правової охорони даних відносин. Розглянуто особливості адміністративної відповідальності за правопорушення у дослідженій сфері. Висвітлено суть та підстави цієї відповідальності. Подано юридичну характеристику адміністративних правопорушень у сфері земельних відносин. Розглянуто особливості провадження у справах про дані правопорушення. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення ряду законодавчих норм, якими визначаються склади адміністративних проступків у сфері земельних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА337590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шульга М.В. 
Актуальні проблеми правового регулювання земельних відносин в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / М.В. Шульга ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1998. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних теоретичних проблем правового регулювання земельних відносин в сучасних умовах. Аналізуються питання, пов'язані із здійсненням земельної реформи з врахуванням формування ринкових відносин. Розглядаються правові форми реалізації земельних інтересів, гарантії земельних прав і надаються рекомендації щодо удосконалення земельного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Звенигородський Е.Л. 
Аналіз структури та екологічного стану угрупувань водяних рослин із застосуванням дистанційного моніторингу та системних методів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Е.Л. Звенигородський ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та апробовано новий комплекс методів обробки даних дистанційного моніторингу угруповань водяних рослин на базі теорії розмитих множин та нечіткої логіки. За допомогою методів кластерного аналізу проведено типізацію структурних одиниць угруповань водяної рослинності української ділянки гирла Дунаю та Київського водосховища. У ході типізації виявлено 13 комплексів рослинних асоціацій (КРА) та 58 рослинних асоціацій на 46 ділянках гирла Дунаю, а також 9 КРА та 18 зазначених асоціацій на 51 ділянці Київського водосховища. Проведено класифікацію екологічного стану дніпровських водосховищ за гідрохімічними показниками. Виявлено домінування перехідного стану екосистем та зростання кризових тенденцій в екосистемах водосховищ вниз каскадом. З використанням методу парних порівнянь теорії розмитих множин проведено порівняльний аналіз природоохоронної цінності ділянок гирла Дунаю, а також рекреаційного потенціалу дніпровських водосховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*805.5в,022
Шифр НБУВ: РА310334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського