Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (44)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (828)Реферативна база даних (34656)Книжкові видання та компакт-диски (6940)Журнали та продовжувані видання (454)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗДОРОВ$<.>+<.>K=ХАРЧУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2687
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гончарова Н.М. 
Автоматизовані системи контролю фізичного стану дітей молодшого шкільного віку в процесі фізичного виховання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.М. Гончарова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано інформативні показники фізичного стану, використані під час розробки комп'ютерної програми контролю фізичного стану дітей. Розроблено комп'ютерну програму "Monitoring", складовими якої є блоки "Діагностика", "Підручник здоров'я", "Спортивний майданчик", "Щоденник самоконтролю". Відзначено, що блочний принцип побудови програми дозволяє здійснювати автоматизований контроль фізичного стану дітей молодшого шкільного віку, містить теоретичні відомості про здоровий спосіб життя та комплекси фізичних вправ, спрямованих на підвищення рівня фізичного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41 +
Шифр НБУВ: РА363975

Рубрики:

      
2.

Дорош Т. О. 
Аграрна інтелігенція Радянської України (20-і рр. XX ст.): соціально-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Дорош ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини радянської влади й аграрної інтелігенції. Визначено, що серед представників обох цих конкуруючих еліт бракувало одностайності у відношенні одна до одної. Показано динаміку змін у ставленні аграрної інтелігенції до більшовиків, а також основні точки зору всередині КП(б)У на місце та роль інтелігенції у радянському суспільстві. Наведено підраховані дані щодо кількості аграрної інтелігенції на початку та наприкінці 1920-х рр. Узагальнено теоретичні основи проблеми, надано власне визначення поняття "аграрна інтелігенція". Проаналізовано основні напрямки діяльності аграрної інтелігенції. Зазначено, що, на відміну від сучасних аграрників, представники аграрної інтелігенції радянської України 1920-х рр. займалися не лише науковою, викладацькою, дослідною, виробничою, адміністративною діяльністю та поширенням агрономічних знань, а ще й змушені були вести культурно-просвітницьку роботу. Обгрунтовано, що трансформація свідомості та повсякденного життя селян, як одне з головних завдань радянської влади, вимагала зміни духовно-культурного простору "старої" та створення духовно-культурного простору "нової" аграрної інтелігенції. Виявлено шляхи та механізми впливу радянської влади на трансформацію духовно-культурного простору та побуту аграрної інтелігенції. Розкрито особливості матеріально-побутових умов життя аграрної інтелігенції в місті та в селі. Висвітлено її матеріальні прибутки та видатки, купівельна спроможність, умови побуту, особливості харчування й одягу, проведення дозвілля, соціальне забезпечення, медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА376699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вдовиченко А.В. 
Агроекологічне обгрунтування створення та експлуатації спеціальних сировинних зон: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / А.В. Вдовиченко ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему одержання високоякісних екологічно безпечних продуктів дитячого та дієтичного харчування. Розроблено методику визначення відповідності сільськогосподарських угідь вимогам спеціальних сированних зон (ССЗ) для вирощування сировини, придатної для виготовлення продуктів дитячого харчування на регіональному та локальному рівнях. Визначено території, придатні для створення ССЗ у Київській області. Проведено оцінювання сільськогосподарських підприємств щодо відповідності статусу ССЗ. Розроблено структуру екологічного паспорта ССЗ. З метою проведення контролю за експлуатацією ССЗ розроблено процедуру екологічного аудиту. З використанням даної процедури проведено екологічний аудит сільськогосподарських підприємств Київщини. Відповідно до визначених вимог щодо експлуатації ССЗ встановлено вимоги до технологій виробництва сільськогосподарської продукції в ССЗ. Створено електронну базу технологій виробництва сільськогосподарської продукції у ССЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360278

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Акімова В.М. 
Адаптаційні зміни лейкоцитів периферичної крові при дії дозованого фізичного навантаження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Акімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено роль лейкоцитів периферичної крові у механізмах формування адаптаційно-компенсаторних реакцій організму людей з різним рівнем функціональної активності серця за дії короткотривалого дозованого фізичного навантаження різної інтенсивності. Досліджено особливості змін показників функціональної активності лейкоцитів та ендокринну функцію тимуса у молодих нетренованих практично здорових чоловіків за умов дії двох режимів двоступеневого фізичного навантаження: на рівні 35 % та 50 % належного максимального споживання кисню (НМСК) організмом (помірного навантаження) та 75 % і 100 % НМСК (субмаксимального навантаження), у людей, хворих на стабільну стенокардію, за умов дії помірного навантаження. Встановлено, що протягом першої години після фізичного навантаження як помірної, так і субмаксимальної інтенсивності у здорових людей виникають зміни популяційного складу лейкоцитів крові, виражені у зниженні вмісту лімфоцитів, Т-лімфоцитів, Т-хелперів та Т-цитотоксичних лімфоцитів та зростанні вмісту нейтрофільних гранулоцитів, у той час як загальна кількість лейкоцитів не змінюється. Встановлено стимулювальний ефект фізичного навантаження на показники неспецифічної резистентності організму здорових нетренованих осіб: зростання бактерицидної активності нейтрофілів і тенденцію до активації фагоцитарної функції.Встановлено, що фізичне навантаження помірної інтенсивності у людей, хворих на стабільну стенокардію, викликає зниження кількості Т-хелперів і зростання Т-цитотоксичних лімфоцитів. Вірогідних змін інших показників імунореактивності не встановлено. Показано, що помірне та субмаксимальне фізичне навантаження у здорових чоловіків викликає, в основному, розвиток неспецифічної адаптаційної реакції активації, яка свідчить про стимулювальний вплив обраних режимів фізичного навантаження на імунну систему. Встановлено, що у 25 % осіб, хворих на стабільну стенокардію, вплив помірного фізичного навантаження має стресовий характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Е70*732.242 +
Шифр НБУВ: РА349048

Рубрики:

      
5.

Радченко О.М. 
Адаптаційні реакції, їх значення у клініці внутрішніх хвороб: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.М. Радченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Доведено цілісність й універсальність загального адаптаційного синдрому, який складається з певної послідовності адаптаційних реакцій на різних рівнях реактивності, забезпечує гомеостаз і життєдіяльність організму людини та тварин, в яких достатньо розвинені нервова, ендокринна, імунна системи (ссавці). Відзначено, що адаптаційні реакції розвиваються як відповідь організму на сукупність факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ. Експериментально доведено, що імунокомпетентні органи змінюються за різних адаптаційних реакцій. Уперше вивчено вплив нестероїдних протизапальних, сульфаніламідного та пірамідинового препаратів на розвиток реакцій. Установлено, що ці препарати у здорових тварин частіше, ніж інші медикаменти викликають адаптаційні реакції несприятливих типів, відповідно яким змінюються показники функції зовнішнього дихання, гемодинаміки, запалення, параметри гемостазу, діяльності нервової, ендокринної та імунної систем, ліпідного обміну. Виявлено та описано сезонні та добові ритми загальних адаптаційних реакцій. Установлено, що частота їх утворення залежить від віку та наявної патології. Обгрунтовано існування окремого типу загальної неспецифічної адаптаційної реакції - реакції неповноцінної адаптації, яка є фоном для будь-якої патології та має відмінні від інших реакцій характеристики нервової, ендокринної, імунної систем, параметри гемостазу та запалення. Уперше з'ясовано прогностичне значення сприятливого чи несприятливого типів адаптаційних реакцій для перебігу хвороб внутрішніх органів. Виявлено, що сприятливими є реакції спокійної та підвищеної активації, а несприятливими - стрес, переактивація та неповноцінна адаптація. Визначено критерії повної, часткової та неповноцінної ремісії з урахуванням типу адаптаційної реакції. Обгрунтовано можливість використання адаптаційних реакцій для медичного прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-3 +
Шифр НБУВ: РА329267

Рубрики:

      
6.

Корнацький В.М. 
Адаптаційні технології оптимізації первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню із кардіологічною патологією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.М. Корнацький ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми адаптації системи первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню на моделі хворих кардіологічного профілю за сучасних умов в Україні. Встановлено, що зі зміною суспільно-політичних і соціально-економічних умов демографічної ситуації та рівня здоров'я населення України протягом 1975 - 2000 рр. настали негативні динаміка: народжуваність зменшилась на 51,6 %, смертність зросла на 53 %, середня тривалість життя скоротилась на 2 роки і стала меншою від країн Євросоюзу в середньому на 10 років. Виявлено негативний вплив на стан здоров'я і середню тривалість життя хвороб системи кровообігу, смертність від яких у 2000 р. склала 60,9 % в структурі всіх хвороб. Науково обгрунтовано та розроблено механізми адаптаційних технологій перебудови системи організації первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню України на моделі хворих кардіологічного профілю. Проаналізовано ефективність впровадження запропонованих імітаційних моделей адаптаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52
Шифр НБУВ: РА318668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Костенко А.В. 
Адаптаційно-резервні можливості здорових дітей молодшого шкільного віку та метаболічна корекція їх порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.В. Костенко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

У здорових дітей молодшого шкільного віку визначено різний рівень адаптаційних можливостей організму, фізичної працездатності та фізичної підготовки, які певною мірою характеризують стан здоров'я дітей за сучасних умов. Визначено найбільш інформативні показники (супероксиддисмутазу, малоновий діальдегід, індекс використання кисню на вільнорадикальне окиснення, функціональний показник вільнорадикального окиснення), на підставі яких можна визначати особливості перебігу адаптаційних процесів і ефективність метаболічної корекції, спрямованої на нормалізацію рівня вільнорадикального окиснення. Визначено зміни показників прооксидантно-антиоксидантного стану та мітохондріального окиснення в дітей, які характеризують формування певних метаболічних типів, що відображають рівень неспецифічної резистентності, а саме: стабільний, компенсований, субкомпенсований. Доведено, що синглетно-киснева терапія як метод метаболічної корекції з вираженою антиоксидантною та енерготропною дією може ефективно використовуватись як метод для підвищення адаптаційних можливостей організму у дитячому віці у здорових людей з метою оздоровлення та профілактики, а також у комплексному лікуванні певних захворювань як допоміжний засіб, що посилює ефективність основного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 +
Шифр НБУВ: РА356225

Рубрики:

      
8.

Бєлікова М.В. 
Адаптація дофамінергічної нігростріатної, симпатоадреналової та антиоксидантної систем до інтервальної гіпоксії при старінні та хворобі Паркінсона: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.В. Бєлікова ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Виявлено асиметрію розподілу дофаміну в стріатумі мозку молодих тварин між півкулями, зокрема, переважаюча кількість дофаміну сконцентрована в правій півкулі. Встановлено, що вміст дофаміну в стріатумі з віком зменшується, одночасно асиметрія його розподілу теж зменшується. Зазначено, що інтервальна гіпоксія (ІНГ) підвищує вміст дофаміну в структурах стріатума, а також зменшує перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) за умов природного старіння й активує антиоксидантні ферменти супероксиддісмутази (СОД) і каталази (КАТ). Визначено, що під впливом ІНГ у здорових людей похилого віку зменшується концентрація катехоламінів (ДОФА) і підвищується концентрація нарадреналіну, одночасно активність СОД і КАТ зростає у разі зменшення малонового діальдегіду (МДА). Розкрито, що у людей з хворобою Паркінсона після використання ІНГ вміст в плазмі крові ДОФА та дофаміну зменшується, а кількість адреналіну та норадреналіну зростає. Встановлено, що під впливом ІНГ у людей з хворобою Паркінсона активність СОД підвищується на фоні зменшення МДА. Виявлено, що активність КАТ зростає тільки у хворих, які приймають L-ДОФА терапію, що свідчить про найбільш ефективне сумісне використання ІНГ і препаратів L-ДОФА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3 + Р252.725 + Р259 +
Шифр НБУВ: РА369115

Рубрики:

      
9.

Потапова С. М. 
Адміністративна відповідальність за порушення проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Потапова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність і зміст адміністративної відповідальності в цілому, особливості відповідальності за порушення порядку проведення розрахунків зокрема. Надано правову характеристику ознак і визначено соціально-економічне значення такої відповідальності для суб'єктів підприємництва, споживачів їх товарів і послуг. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної відповідальності, визначено юридичний склад адміністративного правопорушення у зазначеній сфері. Розглянуто превентивні заходи, які здійснюються з метою недопущення правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА374632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гаджиахмедов А.Ф. 
Адміністративно-правова протидія пияцтву та алкоголізму в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А.Ф. Гаджиахмедов ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено причини й умови розповсюдження пияцтва й алкоголізму за сучасних умов, обгрунтовано їх класифікацію. Встановлено наслідки впливу алкоголізації на здоров'я особи, а також на соціально-економічний розвиток українського суспільства. Обгрунтовано модель основних напрямів впливу пияцтва й алкоголізму на активізацію протиправної поведінки, яка базується на найсуттєвіших характеристиках можливих взаємозв'язків між уживанням алкогольних напоїв і вчиненням адміністративних проступків. Проведено дослідження адміністративно-правових норм у сфері протидії алкоголізації українського суспільства. Проаналізовано систему державних органів і громадських організацій, які ведуть боротьбу з пияцтвом й алкоголізмом, визначено напрями вдосконалення їх діяльності у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031
Шифр НБУВ: РА374209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Логвиненко Б.О. 
Адміністративно-правові засади медичного забезпечення органів внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Б.О. Логвиненко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні проблеми адміністративно-правових засад організації медичного забезпечення органів внутрішніх справ України. Розглянуто особливості медичного забезпечення як складової соціального захисту органів внутрішніх справ та різновиду внутрішньосистемної діяльності. Проаналізовано етапи становлення та розвитку медичної служби МВС України. Визначено домінуючу роль адміністративно-правового регулювання відносин медичного забезпечення ОВС України. Запропоновано визначення та характеристику організаційних засад чинної моделі медичного забезпечення. Досліджено основні функції медичних підрозділів МВС України та форми діяльності відомчих лікувально-профілактичних закладів. З урахуванням сучасних умов і тенденцій реформування вітчизняної системи охорони здоров'я обгрунтовано пропозиції щодо визначення перспективних шляхів розвитку медичного забезпечення органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.6:Р + Р89(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Драчук С.П. 
Аеробна та анаеробна продуктивність організму юнаків 17 - 19 років при застосуванні різних режимів фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.П. Драчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення фізичної працездатності, аеробної та анаеробної (лактатної) продуктивності організму, а також якісних параметрів рухової діяльності студентів встановлено, що заняття за існуючою "Базовою навчальною програмою для вищих навчальних закладів освіти України з фізичного виховання" є неефективними щодо підвищення рівня фізичного здоров'я молоді чоловічої статі віком 17 - 19 років. Шляхом вивчення ефективності впливу фізичних тренувань різного спрямування на аеробну й анаеробну (лактатну) продуктивність організму розроблено тренувальні програми з фізичного виховання, які підвищують рівень фізичного стану студентської молоді чоловічої статі. Досліджено кореляційний взаємозв'язок між рівнем аеробної та анаеробної (лактатної) продуктивності та проявом якісних параметрів рухової діяльності у представників чоловічої статі віком 17 - 19 років. Встановлено, що відносні показники максимального споживання кисню та максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 1 хв є більш об'єктивними для характеристики ефективності впливу занять з фізичного виховання на функціональний стан організму, ніж показники якісних параметрів рухової діяльності, які використовуються у вищих навчальних закладах для моніторингу соматичного здоров'я. Вперше обгрунтовано доцільність використання відносного показника максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 1 хв для оцінки ефективності впливу фізичних тренувань на рівень фізичного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Ч510.43 +
Шифр НБУВ: РА344001

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Ях'я Баккар 
Активність амінотрансфераз, фосфатаз і деяких оксидаз крові у динаміці дії нових похідних оксанілової кислоти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ях'я Баккар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено ефективність впливу уреїду оксанілової кислоти (УОК), уреїд-4-хлороксанілової кислоти (У-4-ХОК) у динаміці на активність амінотрансфераз, фосфатаз, оксидаз і на вміст деяких сполук у крові білих щурів у нормі та у разі гострого запалення з оксидантним стресом. Установлено, що УОК та У-4-ХОК у процесі введення у шлунок у дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг здоровим щурам у динаміці чотирьох годин не прискорюють процеси обміну з участю внутрішньоклітинних ферментів, гострофазних протеїнів, амінів, ліпідів і перекисного окислення ліпідів, не пригнічують антиоксидантну систему, а у випадку гострого карагенінового запалення з оксидантним стресом проявляють антизапальні та антиоксидантні властивості, коли у динаміці сприяють зниженню у сироватці крові показників аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної та кислої фосфатаз, супероксиддисмутази, каталази, гістаміну, серотоніну, загального білку, фібриногену, церулоплазміну, загальних ліпідів, холестирину, дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду та відновленого глутатіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА324696

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Макаренкова А.А. 
Акустичні характеристики звуків дихання та методи їх реєстрації і обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / А.А. Макаренкова ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси переходу звуків, генерованих процесами життєдіяльності організму на прийомні акустичні перетворювачі. Визначено шляхи побудови ефективних електроакустичних перетворювачів, призначених для аускультації звуків дихання. Запропоновано нові перетворювачі, в яких перехід звуку здійснюється більш раціонально. Установлено, що запропоновані перетворювачі перевершують за ефективністю закордонні. Здійснено дослідження, класифікацію та ранжування перешкод перетворювачів, електронного стетофонендоскопа: звукової, вібраційної та електромагнітної природи, розроблено рекомендації щодо їх зниження. Сформовано електронну цифрову базу звуків дихання верифікованих здорових і хворих на певмоконіоз - 600 звукових образів. Проведено комп'ютерну обробку даних звуків, виявлено звукові артефакти у хворих на пневмоконіоз, здійснено їх об'єктивізацію. Запропоновано фізичні гіпотези генерації додаткових звуків дихання у хворих на пневмоконіоз, спричинені морфологічними змінами у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733 + Р412-4 + В323.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА356705

Рубрики:

      
15.

Мартинова Л.І. 
Алгоритм діагностики та лікування прогресуючої трубної вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.І. Мартинова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вирішено проблему удосконалення діагностики, лікування, профілактики позаматкової вагітності у жінок фертильного віку. Виділено фактори ризику настання даної патології та запропоновано метод прогнозування розвитку захворювання. Одержано дані про закономірність гормонального профілю та наведено ультразвукові діагностичні критерії для прогресуючої трубної вагітності (ПТВ), а також алгоритм обстеження хворих із підозрою на ектопічну вагітність. Розроблено медикаментозне лікування ПТВ, шляхом трансвагінального сальпінгоцентезу з використанням індивідуальної дози метотрексату, що сприяє збереженню репродуктивного здоров'я жінок фертильного віку. Визначено критерії відбору пацієнток для консервативного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11-5 +
Шифр НБУВ: РА324132

Рубрики:

      
16.

Маслак Ю. В. 
Аліментарна остеодистрофія кіз: патогенез, діагностика і лікування: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Ю. В. Маслак ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Встановлено маловідомі ланки патогенезу аліментарної остеодистрофії кіз. Вперше у клінічно здорових кіз встановлено рівень показників обміну біополімерів сполучної тканини у сироватці крові та сечі. Розроблено й апробовано інформативний діагностичний комплекс біохімічних показників сироватки крові та сечі кіз із включенням тестів, що характеризують стан біополімерів сполучної тканини. Доведено ефективність використання препарату кальфостонік, що містить комплекс макро- та мікроелементів і вітамінів, для лікування кіз, хворих на остеодистрофію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-932 + П836.65
Шифр НБУВ: РА380153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Пономаренко В.І. 
Аліментарна реабілітація хворих, що перенесли інфаркт міокарда, в санаторно-курортних закладах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.І. Пономаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням обгрунтування гігієнічних вимог до санаторної аліментарної реабілітації хворих, що перенесли інфаркт міокарда. В роботі приведені нові науково обгрунтовані результати та здійснені нові розробки в області нутріціології при інфаркті міокарда, що базуються на функціонально-гомеостатичній концепції. Розглянуті методологічні передумови до регламентування харчування контрольного контингента, обгрунтовано рівні споживання енергії та нутрієнтів з адаптацією до їх значень діючого продуктового набору. Отримали розвиток вимоги до режиму дієтотерапії, структури раціонів, що консолідовано в універсальному орієнтовному семиденному меню. Приведена парадигма потенціювання медичної ефективності аліментарної програми за допомогою біологічно активних добавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-51

Рубрики:

      
18.

Кузьмінська О.В. 
Аліментарні чинники ризику виникнення залізодефіцитних станів у молодих жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Кузьмінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив аліментарних чинників на виникнення і розвиток залізодефіцитних станів у молодих жінок і запропоновано засоби їх аліментарної профілактики. З'ясовано, що найпотужніший позитивний вплив на показники червоної крові та обміну заліза справляють: м'ясо, ковбаса, печінка, риба, фрукти і ягоди. Негативно впливають на основні показники дефіциту заліза: чай, кава, молоко, яйця. Статистично значимого впливу овочів, хлібобулочних та круп'яних виробів на показники забезпечення організму жінок залізом не виявлено. Розроблено математичні моделі між параметрами аліментарного чинника та рівнем залізодефіциту, що дозволяє прогнозувати значення показників червоної крові у разі споживання певних продуктів харчування, нутрієнтів - за змішаного харчового раціону. Встановлено, що оптимальна величина загального заліза за змішаного раціону харчування молодих жінок повинна знаходитись на рівні 20 мг за добу, у тому числі кількість гемового заліза - 3,35 мг. Науково обгрунтовано продуктовий набір та раціон харчування для молодих жінок з метою первинної та вторинної профілактики залізодефіцитних станів (ЗДС) аліментарного походження. Доведено позитивний вплив біологічно активної добавки "Есеншіал Айрон" на показники червоної крові у молодих жінок, що дозволяє використовувати її як добавку в первинній та вторинній профілактиці аліментарно обумовлених ЗДС у молодих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-51
Шифр НБУВ: РА320093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ковальський О.В. 
Амбулаторна профілактика захворюваності дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Ковальський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Проведено тривалий комп'ютерний моніторинг стану здоров'я дітей першого року життя в межах дитячої територіальної поліклініки м.Червонограда, з використанням різноманітної медико-соціальної інформації, зібраної в базах даних авоматизованої інформаційної системи. Вивчено вплив комплексної дії факторів ризику на здоров'я даних дітей з застосуванням сучасних інформаційних технологій. Адаптовано та впроваджено до роботи дитячої поліклініки принцип формування дітей групи ризику першого року життя на підставі математичного моделювання та прогнозування індивідуальної величини ймовірного ризику розвитку захворювань. Удосконалено підходи до диспансерного спостереження за дітьми першого року життя з урахуванням величини інтегрального фактору ризику. Науково обгрунтовано призначення профілактично-оздоровчого комплексу для використання за умов дитячої поліклініки в дітей першого року життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-8 +
Шифр НБУВ: РА322163

Рубрики:

      
20.

Шаталова О.М. 
Анаболічна дія гідрофільного екстракту з трави сої: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.М. Шаталова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне дослідження гідрофільного екстракту трави сої (ГЕТС). Експериментально встановлено його виразну анаболічну дію у здорових тварин та у тварин з експериментальним відтворенням різних порушень білкового обміну. Доведено виразку антиоксидантну та гепатозахисну дію гідрофільного екстракту трави сої на моделі гострого тетрахлорметанового ураження печінки. З використанням моделі доксорубіцинового ураження серцевого м'яза встановлено кардіопротекторні властивості ГЕТС. Виявлено, що складовими механізму анаболічної дії ГЕТС є стимуляція синтезу нуклеїнових кислот. Доведено відсутність побічного андрогенного ефекту під впливом ГЕТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 соя + Р281.774 +
Шифр НБУВ: РА360188

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського