Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (1029)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗВЕДЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 207
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сирота О.П. 
Автоматизація аналізу несуперечності в задачах верифікації при проектуванні автоматизованих систем обробки інформації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.П. Сирота ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепцію автоматизованої структурної верифікації ACOI та бізнес-правил її проектування, що базується на розширенні процесу верифікації етапом аналізу несуперечності структурних моделей системи та моделей бізнес-правил, що дозволяє підвищити якість ACOI у процесі її створення/реінжинірингу. Розроблено нову модель подання знань (СР-модель), яка базується на неоднорідній неієрархічній семантичній мережі загального характеру, без початкового виділення типів відношень, розширена функціями синтаксичного та семантичного контролю та правилами виведення нових зв'язків. Дана модель відрізняється від інших наявністю засобів для подання у вигляді семантичної мережі інших формалізмів (множин, формул логіки предикатів, об'єктних моделей) і використовує подання знань про мультиформальні моделі для аналізу їх несуперечності. Показано, що застосування СР-моделі до задачі дослідження дозволяє на базі моделей ACOI та бізнес-правил проаналізувати їх відповідність. Вперше розроблено математичний метод аналізу несуперечності ACOI та бізнес-правил, який полягає в об'єднанні моделей ACOI та бізнес-правил у мультиформальну інтегральну модель, зведенні компонентів інтегральної моделі до теорії множин і багатосортної логіки першого порядку, перевірці відповідності елементів і виразів теорії множин комплексній системі правил, а також виконуваності формул багатосортної логіки шляхом застосування модифікованого для цієї логіки методу побудови множини Хінтікки. До комплексної системи правил для теорії множин включено аксіоми Цермело - Френкеля й ішні правила, які гарантують можливість побудови алгебричної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-02 +
Шифр НБУВ: РА368244

Рубрики:

      
2.

Сінчук Ю.О. 
Адаптивні схеми методу скінченних елементів для сингулярно збурених варіаційних задач конвекції-дифузії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Ю.О. Сінчук ; НАН України, Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові схеми методу скінченних елементів (МСЕ) для розв'язання сингулярно збурених задач конвекції-дифузії. Для одновимірної крайової задачі конвекції-дифузії побудовано схему з кусково-показниковими базисними функціями, визначено достатню умову її стійкості, зроблено апріорне оцінювання швидкості збіжності й оптимальний вибір основи показникових функцій. Розроблено експоненціальну однокрокову рекурентну схему інтегрування в часі початково-крайових задач для рівнянь параболічного типу. Запропоновано спосіб зведення варіаційної задачі конвекції-дифузії до еквівалентної задачі мінімізації квадратичного функціонала шляхом вибору простору тестових функцій методу Петрова - Гальоркіна. Розроблено простий для програмної реалізації алгоритм генерування близьких до рівномірних тріангуляцій двовимірних областей. Запропоновано способи побудови апостеріорних оцінювачів похибки МСЕ на підставі розв'язання одно- та двовимірних локальних задач на похибку. На підставі запропонованих оцінювачів реалізовано h-адаптивну схему МСЕ з використанням стійких експоненціальних апроксимацій. Розроблено програмне забезпечення нових методів й експериментально підтверджено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.12,0 +
Шифр НБУВ: РА362275

Рубрики:

      
3.

Семчишин Л. М. 
Алгоритми комп'ютерної алгебри для розв'язання матричних рівнянь: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / Л. М. Семчишин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано ефективні алгоритми розв'язування систем лінійних алгебричних рівнянь (СЛАР) з lambda - матрицями в моделі Леонтьєва. Розроблено схему зведення СЛАР динамічного варіанта моделі Леонтьєва з lambda - матрицями від багатьох змінних до систем з числовими коефіцієнтами спеціального вигляду. Проведено зворотний аналіз похибок заокруглення й аналіз обчислювальної стійкості запропонованих алгоритмів. Розроблено новий підхід до розв'язування кліткових алгоритмів для СЛАР з блочними елементами в моделях Леонтьєва та систем лінійних алгебричних рівнянь з m -вимірними lambda-матрицями в моделі Леонтьева. Засобами програмного забезпечення MatLab створено набір інструментальних алгоритмів для комп'ютерної реалізації динамічних міжгалузевих моделей. Проведено обчислювальні експерименти, які підтверджують ефективність запропонованих обчислювальних схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.11,0 + З973-018.121
Шифр НБУВ: РА381537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Степанчук Т.Ф. 
Алгоритми розв'язання деяких класів оптимізаційних задач, які зводяться до задач оптимального розбиття: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Т.Ф. Степанчук ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано розв'язки задачі застосування та обгрунтування єдиного підходу, що базується на методах оптимального розбиття множин, для розробки ефективних алгоритмів розв'язання задач глобальної оптимізації, побудови оптимальних квадратур та задач групового вибору. Для задач глобальної оптимізації обгрунтовано зведення задачі глобальної оптимізації до задачі оптимального розбиття, а також розроблено новий алгоритм глобальної оптимізації багатоекстремальної функції, заснований на зведенні задачі глобальної оптимізації до задачі оптимального розбиття множин з одночасним пошуком усіх локальних мінімумів функції та їх зон притягання, з наступним вибором глобального мінімуму. Запропоновано нову модифікацію функції штрафу за помилку, що допускається у разі віднесення будь-якої точки з зони притягання одного локального мінімуму до зони притягання іншого. Стосовно задач побудови оптимальних квадратур для функціональних класів, заданих квазиметриками, наведено новий наближений метод чисельного пошуку оптимальних вузлів та оптимальних коефіцієнтів квадратурної формули, а також найкращої гарантованої точності, заснований на зведенні задачі побудови оптимальних квадратур до задачі оптимального розбиття множин на підмножини з пошуком координат центрів цих підмножин, які співпадають з координатами оптимальних вузлів квадратурної формули. Розроблено декілька модифікацій нового алгоритму наближеного обчислення оптимальних коефіцієнтів квадратурних формул як лебегових мір підмножин, на які розбивається вихідна множина. На відміну від відомих результатів, одержаних для випадків, коли вузли оптимальної квадратури, що є центрами оптимального розбиття, співпадають з центрами оптимального покриття, розроблені алгортми вперше для будь-яких функціональних класів, заданих квазиметриками, дали змогу числовоми методами знаходити оптимальні вузли, оптимальні коефіцієнти квадратури та значення для найкращої гарантованої точності для будь-якого числа вузлів квадратурної формули.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112,022
Шифр НБУВ: РА320278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Самойленко І.В. 
Аналітична теорія марковських випадкових еволюцій в ERsupn/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / І.В. Самойленко ; Ін-т математики НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено пряму та зворотню системи диференціальних рівнянь Колмогорова для функцій від марковських випадкових еволюцій. Отримано гіперпараболічні рівняння високого порядку для функцій від марковських випадкових еволюцій, які є аналогами телеграфного рівняння, запропоновано методи для їх розв'язання: розвинення в ряд у випадку дійсно-аналітичних початкових умов і зведення до еквівалентного інтегрального рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505,022 + В171.51,022
Шифр НБУВ: РА317129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Рижкова І.А. 
Асимптотична динаміка термопружної пластинки кармана в потоці газу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / І.А. Рижкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження зв'язної системи рівнянь термопружна пластина + газ, що описує поведінку термопружної пластини фон Кармана та збуреного потоку газу, та її редукції до системи рівнянь із запізненням, що описує поведінку лише пластини. Доведено коректну розв'язність повної системи пластина + газ для будь-якої швидкості потоку газу за умов урахування інерції обертання елементів пластини та для дозвукової швидкості потоку газу у випадку нехтування інерцією обертання. Встановлено, що у випадку дозвукової швидкості потоку газу будь-який розв'язок системи прямує до множини її нерухомих точок. Зроблено зведення повної задачі до системи рівнянь із запізненням і доведено коректну розв'язність одержаної системи. Визначено умови на параметри задачі, за яких відповідна динамічна система має компактний глобальний атрактор скінченної фрактальної розмірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.6 + В253.330.55 +
Шифр НБУВ: РА357637

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Хаддад Оссама 
Бетони прискореного твердіння для влаштування трубчастих паль методом осьового пошарового пресування безпосередньо в грунтах регіону Сірії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Хаддад Оссама ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено підбору складів дрібнозернистих бетонів прискореного твердіння та удосконаленню технології влаштування трубчастих бетонних паль безпосередньо в незв'язних грунтах, що забезпечує зменшення термінів зведення фундаментів і гарантує ущільнення бетонної суміші в стінках палі. Теоретично обгрунтовано прискорення процесу твердіння шляхом введення до складу бетонної суміші комплексного додатка, що містить кальцій. Методами математичного моделювання розраховано склади бетонів прискореного твердіння. Експериментально досліджено кінетику твердіння та доведено ефективність запропонованих рішень, що забезпечують набір відпускної тривкості протягом 2 - 5 діб без тепловологістої обробки. Удосконалено та експериментально випробувано технологію пресування трубчастих бетонних паль у свердловинах, які зроблено в грунті, шляхом використання обсадної труби, що виймається. Натурні випробування підтвердили ефективність застосування комплексного додатка та розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Н654.16
Шифр НБУВ: РА308445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Зеленський Д.Ю. 
Бетони, стійкі в умовах систем каналізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Д.Ю. Зеленський ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі захисту систем каналізації від біогенної сірчанокислотної корозії. Обгрунтовано створення кислотостійких в'яжучих композицій з підвищеною водостійкістю за рахунок застосування кислототривкого наповнювача, що складається з висококремнеземистого порошку та тонкомеленого гранульованого металургійного шлаку. Зроблено термодинамічні розрахунки реакцій взаємодії рідкого скла з шлаковими мінералами у присутності кремнійфториду натрію, що показали найбільшу імовірність утворення лужних гідроалюмосилікатів та малорозчинного фториду кальцію. Розроблено склади кислототривких розчинів бетонів та замазок підвищеної водостійкості, що можуть бути використані як при зведенні нових, так і при ремонті діючих систем каналізації. Фізико-хімічні дослідження показали, що у традиційному кислототривкому в'яжучому розчині значним є вміст фториду натрію та присутні залишки кремнійфториду натрію, у модифікованому шлаком кислототривкому в'яжучому - фторид натрію повністю зв'язаний шлаком, залишків кремнійфториду натрію немає, присутніми є гідроалюмосилікати кальцію та натрію, а також гідросилікати кальцію. Натурні випробування в умовах підсклепінного простору міського колектора показали, що зразки модифікованого шлаком кислототривкого бетону за 4 роки експозиції не зазнали корозійних пошкоджень і мають найбільш високу корозійну стійкість. Розроблено технологічний регламент на виробництво труб з модифікованого кислототривкого бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9

Рубрики:

      
9.

Красножон А. В. 
Білгород-Дністровська фортеця в контексті етнополітичного розвитку Карпато-Дністровських земель у XIV - XV ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Красножон ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 18 с. — укp.

Традиційно вважалося, що середньовічна фортеця в Білгороді на Дністрі будувалася в декілька етапів, впродовж майже 90-та років (1396 - 1479 рр.), а територія оборонного комплексу протягом цього часу поступово розширювалася від 0,09 га до 8,73 га. Проте факти, одержані в результаті проведеного історіко-архітектурного аналізу фортеці, дозволяють бачити її як будівельний об'єкт, на зведення якого пішло всього біля двох років (1438 - 1440 рр.). В 1454 та 1476 рр. мали місце локальні роботи з модернізації окремих секторів комплексу. Стимулом для заснування та будівництва фортеці послужили затяжні міжусобні конфлікти двох претендентів на молдавський престол - Стефана II і його брата Ілляша, внаслідок чого країну було розподілено на сфери впливів, і Білгород в 1438 р. перетворився на столицю Нижньої Країни господаря Стефана II. Причиною модернізацій в 1454 та 1476 рр., які припали на епохи правління господаря Олександрела та Стефана III Великого, послужили османські військові напади на місто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)-22 Білгород-Дністровський
Шифр НБУВ: РА377328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Михалевич М.Г. 
Вдосконалення електропневматичних апаратів гальмівного приводу автотранспортних засобів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / М.Г. Михалевич ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Метою дослідження є вдосконалення процесу гальмування електропневматичним гальмівним приводом (ЕПГП), розробка математичної моделі, що дозволяє сумісно розв'язувати рівняння електро- та газової динаміки. Математична модель на основі методу із зосередженими параметрами, запропонованого О.В.Герц, була адаптована автором для розрахунків релейного ЕПГП. Всебічно досліджено роботу контура ЕПГП та каскаду посилення модулятора тиску. Удосконалено методику визначення відповідності модулятора транспортному засобу. Узагальнено та уточнено вимоги до статичної характеристики в частині зведення вимоги забезпечення бортової нерівномірності гальмівних сил згідно з правилами ЄЕК ООН. Запропоновано та реалізовано вдосконалення в конструкції модулятора тиску та в алгоритмі керування контуром ЕПГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.730.6 +
Шифр НБУВ: РА368270

Рубрики:

      
11.

Калиняк Б.М. 
Визначення напруженого стану неоднорідних термочутливих пружних тіл зведенням одновимірних крайових задач до інтегральних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Б.М. Калиняк ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім.Я.С.Підстригача НАН України. — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено методики та програмне забезпечення для визначення напруженого стану в одно- та багатошарових неоднорідних і термочутливих у кожному шарі циліндричних тілах, а також для встановлення нестаціонарних одновимірних температурних полів у неоднорідних або термочутливих циліндричних тілах під час асимптотичних теплових режимів. Досліджено напружений стан у неоднорідному порожнистому циліндрі, викликаний внутрішнім тиском. Розглянуто розподіл температурних полів, напружень і термонапружень в одно- та багатошарових порожнистих циліндричних тілах з урахуванням залежностей у кожному шарі фізико-механічних характеристик матеріалів від радіальної координати і температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5- 3,022 + В251.109,022
Шифр НБУВ: РА316568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ясінський А.В. 
Визначення та оптимізація термонапруженого стану тіл на основі обернених задач термомеханіки: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / А.В. Ясінський ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача АН України. — Л., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено аналітичні, аналітико-числові та числові методи визначення температурного поля та термонапруженого стану однорідних, кусково-однорідних, неоднорідних і термочутливих елементів конструкцій канонічної форми за неповної інформації про теплове навантаження. З використанням додаткової інформації про поведінку параметрів напружено-деформованого стану (переміщень, деформацій) на певній частині межової поверхні тіла запропоновано методику зведення сформульованих задач до розв'зання обернених задач термопружності. Визначено функціональні простори, до яких повинні належати вхідні функції, та знайдено умови погодження цих функцій у початковий момент часу, коли обернені задачі є коректні за А.М. Тихоновим. З використанням одержаних моделей побудовано розв'язки нових одно- та двовимірних практично важливих задач за допомогою методів інтегральних перетворень Лапласа, Ганкеля, сплайн-апроксимації та скінченних різниць. Розроблено методику та побудовано числові алгоритми розв'язання одно- та двовимірних задач оптимального за швидкодією керування нагріванням термочутливих тіл канонічної форми за обмежень на керування та максимальне значення інтенсивності дотичних напружень або накопиченої пластичної деформації зсуву, яка грунтується на зведенні цих проблем до обернених задач термопластичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-01-3,022 +
Шифр НБУВ: РА361425

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Прянішніков О.В. 
Високофункціональні бетони для зведення масивних конструкцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О.В. Прянішніков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано участь карбонату кальцію в створенні додаткових сприятливих умов для уповільнення тепловиділення цементу за рахунок формування гідрокарбоалюмінатів кальцію за механізмом утворення етрінгіту, забезпечення хімічно спорідненої підкладки для формування гідросилікатів кальцію, а також зменшення усадочних явищ за рахунок ущільнення твердіючої системи. Запропоновано новий критерій оцінювання ефективності високофункціонального бетону, призначеного для зведення масивних споруд, як співвідношення між показниками його міцності й екзотерії - коефіціент конструктивного тепловиділення (ККТ). Розкрито закономірності зміни ККТ залежно від природи та концентрації мінеральної домішки в цементі, типу та структурних особливостей суперпластифікатора та доведено ефективність використання за таким показником цементів, що вміщують вапняк, в бетоні для масивних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001
Шифр НБУВ: РА375380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Кінаш О.Б. 
Вплив внутрішнього тиску на пружнопластичний стан тонкостінної труби при згині з розтягом (стиском): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.Б. Кінаш ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено напружено-деформований стан за межею пружності тонкостінних труб, що знаходяться під дією навантаження внутрішнім тиском, згином і поздовжньою силою. Розвинуто підхід зведення плоскої задачі до одновимірної. Значну уваги приділено розрахунку жорсткості елементів тонкостінних труб, за якого застосовується модель, в якій результуюча сила та згинальний момент інтегруються за поперечним перерізом труби відносно напруження, що змінюється залежно від параметрів деформації їх вісей. Використано методику визначення "єдиної" кривої деформування гіпотетичного матеріалу, з якого виготовлено ділянку тонкостінної труби під тиском, за умов її розрахунків на плоский згин з розтягом з урахуванням пластичних деформацій. Виведено аналітичні залежності поздовжньої сили та згинального моменту від параметрів деформації вісі труби для ідеального пружнопластичного матеріалу та пружнопластичного матеріалу з лінійним зміцненням. Для матеріалу труби, що у пластичній зоні змінюється за степеневим законом, за допомогою числових методів та з використанням математичного пакета програм MatCAD 8.0 pro опрацьовано алгоритм та програму розрахунку згинального моменту та поздовжньої сили на ЕОМ. З використанням запропонованого підходу розраховано переміщення труби, навантаженої внутрішнім тиском, згинальним моментом і поздовжньою силою та на підставі цих розв'язків зроблено висновки щодо впливу внутрішнього тиску та поздовжньої сили на жорсткість труби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-022.84 +
Шифр НБУВ: РА325419

Рубрики:

      
15.

Маловичко А.С. 
Вплив ризик-менеджменту на інвестиційну привабливість підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.С. Маловичко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність економічного ризику, досліджено його природу. Запропоновано визначення термінів "економічний ризик" і "ризик-менеджмент". Виявлено діалектичний зв'язок рівня ризик-менеджменту на підприємстві зі ступенем його інвестиційної привабливості. Визначено зміст поняття "інвестиційна привабливість", розглянуто актуальні проблеми її оцінки. Виявлено додаткові фактори, які впливають на рішення про надання позикових коштів (параметри самого підприємства та фінансового проекту, зокрема, загальні зведення, зведення про персонал, керівництво та власників підприємства/проекту та зведення, що безпосередньо стосуються управління ризиком). Запропоновано спосіб коригування оцінки інвестиційної привабливості підприємства з урахуванням виявлених факторів. Розроблено структуру відділу з управління ризиками, що залежить від розміру фірми. Визначено й охарактеризовано два види інтеграції системи ризик-менеджменту до організаційної структури управління підприємством - локалізовану та розсіяну. Запропоновано способи реалізації основних прийомів ризик-менеджменту - одержання більшої кількості інформації про майбутній вибір і результати, розподіл ризику між учасниками проекту, диверсифікація та передача ризику, резервування коштів, врахування ризиків під час фінансування проекту, лімітування, відхилення, прийняття й об'єднання ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4уКР)290-99-212.1 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА353866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сітабдієва О.Л. 
Геометричне моделювання квазіеліпсоїдів з неточковими фокусами, що спираються на задані просторові лінії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.Л. Сітабдієва ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачу геометричного моделювання відбивальних поверхонь з властивостями, аналогічними фокальним властивостям еліпсоїда обертання, яке передбачає складання та розв'язання диференціального рівняння спеціального виду, що дозволило визначити профіль відбивальної поверхні в її осьовому перерізі. Запропоновано методи складання звичайного диференціального рівняння, розв'язком якого має бути крива на площині, що узагальнює фокальні властивості еліпса, та складено алгоритм його розв'язання. Розроблено метод складання диференціального рівняння у частинах похідних, розв'язком якого має бути відбивальна поверхня квазіеліпсоїда з точковими фокусами, яка проходить через задану криву. Складено алгоритм розв'язання цього диференціального рівняння, розв'язком якого має бути відбивальна поверхня квазіеліпсоїда у просторі, а також алгоритм розв'язання диференціального рівняння у частинних похідних шляхом зведення його до системи звичайних диференціальних рівнянь, розв'язком якого має бути сім'я кривих у просторі, що визначають каркас відбивальної поверхні квазіеліпсоїда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.31 +
Шифр НБУВ: РА341345

Рубрики:

      
17.

Ростун М.Й. 
Гранична рівновага неоднорідних циліндричних та сферичних оболонок з тріщинами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.Й. Ростун ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено аналітико-числовий метод визначення напруженого стану та межової рівноваги пружних і пружно-пластичних неоднорідних оболонок обертання з наскрізними та поверхневими тріщинами з використанням аналога <$Edelta sub c>-моделі у теорії тонких оболонок та апарату узагальнених функцій. Розкрито сутність даного методу, яка полягає у зведенні відповідних ключових рівнянь до систем сингулярних інтеграційних рівнянь (СІР) щодо похідних стрибків переміщень і кутів повороту на лініях тріщин і поверхнях поділу. З використанням запропонованого методу розв'язано нові задачі про напружений стан неоднорідних (складених, за товщиною) циліндричних і сферичних оболонок з тріщинами (наскрізними, внутрішніми та поверхневими) за пружного та пружно-пластичного деформування. Одержані системи СІР розв'язано методами механічних квадратур та межових елементів у поєднанні з умовами пластичності й обмеженості зусиль і моментів біля вершин тріщин. Досліджено вплив межових умов, геометричних і механічних характеристик оболонок на їх межову рівновагу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1,022 +
Шифр НБУВ: РА358852

Рубрики:

      
18.

Николишин Т.М. 
Гранична рівновага ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами з врахуванням пружнопластичного деформування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.М. Николишин ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методику зведення пружно-пластичних задач про напружено-деформований стан і граничну рівновагу ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами до систем нелінійних сингулярних інтегральних рівнянь, яка грунтується на рівняннях теорії оболонок типу Тимошенка, аналізі моделі Леонова - Панасюка - Дагдейла та методі дисторсій у теорії тонких оболонок з тріщинами. Отримано системи сингулярних інтегральних рівнянь з невідомими границями інтегрування та розривними правими частинами, що містять невідомі зусилля та моменти, які задовольняють умови пластичності тонких оболонок. Побудовано алгоритм числового розв'язування отриманих рівнянь. Проаналізовано вплив навантаження, параметрів ортотропії, взаємодії тріщин, пружного середовища, розподілу залишкових деформацій на граничну рівновагу ортотропних і трансверсально-ізотропних оболонок з наскрізними та поверхневими тріщинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1 циліндричні + В251.640.401.400.1-3
Шифр НБУВ: РА311842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Сейф Ельдін Гаффар Хассан 
Грунти, що набрякають, як основи фундаментів будівель і споруд в районі Межиріччя Республіки Судан: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Сейф Ельдін Гаффар Хассан ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 21 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку, розроблено ефективні конструкції та способи влаштування основ і фундаментів, які забезпечують надійне зведення й експлуатацію будівель за особливих інженерно-геологічних умов - на грунтах, що набрякають, зокрема, на прикладі Судану. Встановлено нормативні значення характеристик міцності місцевих грунтів, що набрякають (expansive soil) залежно від їх фізичних властивостей та ступеня набрякання, які одержано методами математичної статистики з використанням кластерного, факторного та кореляційно-регресійного аналізу. Запропоновано спосіб зонування досліджуваної території й обгрунтовано можливість диференційного застосування нормативних характеристик грунтів. Одержано емпіричні вирази та побудовано графіки для визначення коефіцієнтів несучої здатності основ і поправочних коефіцієнтів, необхідних для проектування на грунтах, що набрякають. Побудовано аналогічні прийнятим у зарубіжній проектній практиці кореляційні залежності для проведеня оцінювальних розрахунків деформацій підйому фундаментів на грунтах, що набрякають, в Північній ель д'Жезірі. Узагальнено, систематизовано та проаналізовано дані інженерно-геологічних досліджень грунтів, що набрякають, які використовуються у реальному проектуванні будівель і споруд. Удосконалено методику розрахунку несучої здатності основ, в якій використано узагальнену формулу, що враховує шляхом введення емпіричних коефіцієнтів властивості грунтів, форму та глибину закладання фундаменту, а також кут нахилу вертикального навантаження від будівлі. Запропоновано методику обробки рентгенографічних досліджень мінерального складу грунтів. Розроблено конструктивні рішення фундаментів на грунтах, що набрякають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.251 +
Шифр НБУВ: РА368911

Рубрики:

      
20.

Петренко О. В. 
Двовимірні задачі електромагнітопружності для тіл з отворами та тріщинами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. В. Петренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На підставі загальної системи диференційних рівнянь електромагнітопружності одержано основні співвідношення двовимірної та плоскої задач електромагнітопружності. Досліджено представлення узагальнених комплексних потенціалів для двовимірної задачі електромагнітопружності. Одержано співвідношення для обчислення основних характеристик ЕМПС через комплексні потенціали, граничні умови для визначення комплексних потенціалів, загальні їх вирази для багатозв'язної області. Розроблено методику зведення задачі для тіл з тріщинами вздовж однієї площини (прямої) до сукупності задач лінійного спряження, з яких визначено форми комплексних потенціалів, що точно задовольняють граничним умовам на берегах тріщин. На розглянутий клас задач поширено відомі чисельно-аналітичний методи дослідження напруженого стану тіл з отворами та тріщинами, який заснований на використанні конформних відображень, розкладання функцій у ряди Лорана та по поліномам Фабера, виділенні особливостей комплексних потенціалів та сингулярностей їх похідних у кінцях тріщин, використанні дискретного метода найменших квадратів. Розроблено модифікацію заснованого на використанні інтегралів Коші та метода найменших квадратів підходу до розв'язання задач електромагнітопружності для півпростору з внутрішніми отворами та тріщинами з точним задоволенням граничним умовам на плоскій границі та наближено на поверхнях отворів і тріщин. Розроблено засновану на наближеному задоволенні граничним умовам на всіх границях багатозв'язного півпростору та шару методику, що дозволяє розв'язувати задачі не тільки у випадку внутрішніх отворів і тріщин, але й коли останні перетинають плоскі границі. Встановлено низку нових механічних закономірностей впливу фізико-механічних властивостей матеріалів тіл, їх геометричних характеристик і способів зовнішнього впливу на значення основних характеристик ЕМПС і коефіцієнтів інтенсивності напружень, індукцій та напруженості (КІНІН).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.3-01,022 + В251.104-01,022
Шифр НБУВ: РА377192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського