Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗБИТОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Будівництво   
1.

Бахарєва Г. Ю. 
Екологічно безпечні методи очистки газоподібних промислових викидів від формальдегіду та метану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Г. Ю. Бахарєва ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено заходи щодо забезпечення екологічно безпечного стану міської атмосфери в районі газоподібних викидів, що містять формальдегід та метан. Експериментально досліджено аеробний й анаеробний біотехнологічні процеси вилучення формальдегіду з газоподібних викидів хімічних виробництв на етапі регенерації води в біоскрубері та встановлено їх кінетичні характеристики. Вдосконалено відому біотехнологію детоксикації формальдегіду у газоподібних викидах шляхом використання анаеробної денітрифікації. Встановлено причини низької ефективності очистки від метану газоподібних викидів з каналізаційних мереж. Запропоновано ефективну біотехнологію очистки газоподібних викидів з каналізаційних мереж в біореакторі з шаром, що омивається. Розроблено математичну модель біотехнологічної детоксикації формальдегіду шляхом денітрифікації. Розраховано еколого-економічний збиток, які спричиняють газоподібні викиди формальдегіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932 + Ж692
Шифр НБУВ: РА371330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Брюханов М.В. 
Економічна оцінка впливу екологічних імперативів на рівень суспільного виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / М.В. Брюханов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 23 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та наведено нове вирішення науково-прикладної задачі врахування дії екологічних імперативів на рівень суспільного виробництва, яке відрізняється тим, що вперше аграрна та промислова сфера суспільного виробництва розглядається як єдина система, що може надати можливість знизити загальний збиток внаслідок забруднення довкілля на 40 млрд гривень, пропорційнійно підвищити продуктивність суспільного виробництва. Згідно з розробленими рекомендаціями розраховано соціально-економічний ефект. Відзначено, що відмова від виробництва овочів, картоплі, зерна та переведенн посівних площ на вирощування рапсу дає змогу підвищити вміст гумусу у грунті, у 2 рази підвищити прибутки сільськогосподарських підприємств у регіонах. Обгрунтовано необхідність оптимізації вибору стратегії соціально-економічного розвитку за умов моделювання екологізації економічного зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-935.1 +
Шифр НБУВ: РА342009

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Царенко О.М. 
Економічні основи екологізації розвитку агропромислового виробництва: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / О.М. Царенко ; Ін-т аграр. економіки. — К., 1999. — 29 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу економіко-екологічних проблем розвитку агропромислового виробництва. Досліджені економічні основи екологічно сталого розвитку суспільства, дана оцінка сучасного стану взаємовідносин суспільства з навколишнім середовищем, проаналізовано етапи розвитку взаємовідносин економіки і навколишнього середовища. У результаті проведених досліджень було встановлено, що поняття "екологізація сільськогосподарського виробництва" вченими і практиками розуміється винятково з погляду інтенсифікації природоохоронної діяльності. При цьому, як правило, сільське господарство розглядається як елемент навколишнього середовища, що сприймає забруднення від промислового виробництва і, відповідно, терпить збиток. Хімізація ж сільського господарства розглядалася екологами як джерело зниження якості земель, рідше - продукції. Небезпека сучасної сільськогосподарської технології для здоров'я людини лише рідко згадується, але не є критерієм для основних рішень. Перелік забруднювачів сільськогосподарської продукції звичайно носить констатуючий характер і сприймається як неминуче зло. Дослідження з аналізу ланцюжків грунт - рослини - тварини - людина ще дуже рідкі. Навколишнє середовище завжди було необхідною умовою і складовим елементом процесу відтворення матеріальних цінностей, одночасно виконувало функції сировинних ресурсів і життєвого простору. Відтворюючи природні ресурси і навколишнє середовище, суспільство відтворює і свої продуктивні сили. Деградація довкілля скорочує забезпеченість виробництва сировиною, ускладнює технологічні цикли і погіршує загальний стан біогеоценозів. Рухаючись вперед до нової економічної системи, Україна не може існувати осторонь та ігнорувати процеси загальноєвропейської інтеграції, залишаючись в замкнутому інформативному просторі. Це стосується всіх без винятку сфер суспільної діяльності, які безпосередньо торкаються теоретичних основ стійкого розвитку сучасної економіки. По суті це нова галузь інформативно-аналітичних знань і вона потребує поглибленого вивчення з боку гуманітарних і точних дисциплін, в першу чергу тих, які знаходяться на межі природничих і економічних наук. В значній мірі це стосується макроекономічних характеристик, екологічної безпеки, економіки природокористування та інформатизації навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Караєва Н.В. 
Комплексна оцінка ефективності механізмів екологічного регулювання, спрямованих на забезпечення сталого розвитку території: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.В. Караєва ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано тенденції та особливості розвитку сучасних концепцій природокористування у контексті сталого розвитку, розкрито зміст зовнішніх ефектів (важливим прикладом яких є соціоекологічний збиток) як вагомих ознак функціонування суб'єктів господарювання. Розроблено модель формалізації кількісних та якісних показників, необхідних для ухвалення рішення щодо реалізації комплексу природоохоронних заходів з урахуванням принципів сталого розвитку території. Обгрунтовано необхідність розгляду соціоекологічного збитку як самостійної категорії в загальній структурі економічного збитку, а відверненого соціоекологічного збитку - як основного еколого-соціального критерію реалізації механізмів екологічного регулювання. Запропоновано модель оцінки інвестиційного потенціалу під час реалізації комплексу природоохоронних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-21 +
Шифр НБУВ: РА340369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Сікірда Ю.В. 
Моделювання системи підтримки прийняття рішень авіадиспетчера в позаштатних польотних ситуаціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.В. Сікірда ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано систему підтримки прийняття рішень (СППР) авіадиспетчера щодо оптимізації вибору альтернативного варіанта завершення польоту в позаштатних ситуаціях, що потребують вимушеної посадки повітряного судна (ПС). В якості критерію ефективності потенційних альтернатив завершення польоту визначено потенційний збиток у випадку вибору певної альтернативи за умови обмеженого часу польоту ПС до місця посадки, що не перевищує критичний час. Формалізовано якісні характеристики потенційного збитку. Розроблено структуру СППР авіадиспетчера, визначено достатній мінімум інформації для її ефективного функціонування. Запропоновано моделі та алгоритми, що забезпечують ефективне та надійне функціонування кожної з підсистем СППР. Розроблено інформаційну модель та програмне забезпечення СППР з використанням сучасних технологічних методів та засобів. Надано інформацію про одержані нові наукові результати, практичну реалізацію та ефективність розробленої СППР авіадиспетчера в позаштатних польотних ситуаціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О580.31 +
Шифр НБУВ: РА330593

Рубрики:

      
6.

Прохар Н.В. 
Облік і контроль фінансових результатів у сільськогосподарських формуваннях: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.В. Прохар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліжено проблеми організації та методики обліку й контролю фінансових результатів у сільськогосподарських формуваннях з метою розробки пропозицій щодо їх удосконалення. Розкрито сутність категорій "фінансові результати", "прибуток" і "збиток" у контексті різних наук і запропоновано їх визначення. Обгрунтовано необхідність класифікації фінансових результатів за продуктивним і правовим критеріям. Уточнено субрахунки до рахунків з обліку доходів і витрат. Удосконалено форми бухгалтерських реєстрів і фінансової звітності. Запропоновано проводити деталізацію інформації управлінського обліку про фінансові результати за аналітичними рахунками першого - п'ятого порядку. Розроблено форму внутрішньої сегментної звітності про прибутки (збитки) з урахуванням маржинального підходу. Побудовано інформаційно-матричну модель фінансових результатів, яка дозволяє обчислювати їх 16 видів. Розроблено моделі зовнішнього та внутрішнього контролю фінансових результатів у сільськогосподарських формуваннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 + У9(4УКР)321-218 +
Шифр НБУВ: РА362728

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кузнецова С. О. 
Облік прибутку в управлінні діяльністю торговельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / С. О. Кузнецова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено етапи еволюції бухгалтерського обліку прибутку в системі рахунків й уточнено сутність категорій "прибуток" і "збиток" з різних позиційних ступенів наукових знань. Обгрунтовано необхідність класифікації фінансових результатів за ознакою одержувачів прибутку. Визначено сукупність теоретичних, концептуальних і методичних завдань системного підходу до обліку прибутку за умов управління товарним асортиментом за категоріями. Уточнено субрахунки до рахунків з обліку доходів, витрат і фінансових результатів. Запропоновано деталізацію інформації управлінського обліку про прибуток з урахуванням маржинального підходу. Удосконалено первинну документацію та форми внутрішньої звітності про прибуток за умов трансфертного ціноутворення центрів відповідальності в категорійному менеджменті суб'єктів господарювання торговельної сфери, що дозволяє обчислення багатоступеневої обліково-інформаційної моделі фінансових результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1-149.32
Шифр НБУВ: РА382747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Курило Г.М. 
Облік та аудит фінансових результатів діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Г.М. Курило ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено актуальні питання удосконалення обліку та аудиту фінансових результатів діяльності промислових підприємств, зокрема тих, що займаються переробкою металопродукції. Уточнено та обгрунтовано суть показників результату підприємства - прибуток/збиток як економічної категорії. Зроблено порівняння методологій визначення показників фінансового результату діяльності для розрахунку прибутку до оподаткування у бухгалтерському та податковому обліку. Розглянуто особливості ведення обліку результатів на підприємствах з переробки металопродукції України. Запропоновано базову модель створення удосконаленої єдиної бази даних для обліку, контролю та аудиту фінансових результатів підприємства з застосуванням високих інформаційних технологій. Обгрунтовано необхідність вдосконалення рахунків і субрахунків бухгалтерського обліку класу 1, 5, 7, 9. Запропоновано структурно-логічні схеми аудиту у комп'ютерному середовищі. Розроблено пропозиції щодо удосконалення національних нормативів аудиту з метою підвищення аудиторської перевірки діяльності підприємства, зменшення аудиторського ризику, підвищення достовірності, законності й повноти відображення та перевірки фінансових результатів в обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-149.32 +
Шифр НБУВ: РА334388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хуторян А. А. 
Облік та аудит формування фінансових результатів (на прикладі підприємств гірничо-збагачувального комплексу): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. А. Хуторян ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано рекомендації щодо покращання організаційно-методичних засад обліку й аудиту формування фінансових результатів. Висвітлено історичні й економічні аспекти сутності категорії "прибуток" і "збиток". Проаналізовано й узагальнено нормативно-правову базу обліку й аудиту з урахуванням міжнародного досвіду. Розкрито технологічні особливості підприємств гірничо-збагачувального комплексу й їх вплив на фінансові результати. Проаналізовано чинні положення методики й організації обліку доходів і витрат та формування фінансових результатів. Розроблено пропозиції щодо їх покращання відповідно до даної системи рахунків синтетичного обліку доходів і витрат, оптимізації структури аналітичних рахунків обліку нерозподілених прибутків і непокритих збитків. Узагальнено методику розрахунку показників. Охарактеризовано основні напрями підвищення ефективності послуг зовнішнього аудиту та розроблено організаційно-методичні підходи щодо вдосконалення внутрішнього аудиту за умов функціонування інформаційних систем на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.545.2-149.3 + У052.9(4УКР)830.545.2-149.3
Шифр НБУВ: РА369839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Драчук Ю. З. 
Підвищення ефективності інновацій у безпеці вугільного виробництва: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Ю. З. Драчук ; НАН України, Ін-т екон. пром-сті. — Донецьк, 2010. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано методологію оцінки ефективності в кількісному вираженні для заходів у сфері безпеки виробництва й екології, яка необхідна для порівняння інвестицій з очікуваним ефектом (доходом) підприємства у його господарській діяльності. Встановлено, що реалізація заходів у сфері безпеки виробництва відвертає або скорочує збиток від аварії на шахті, тобто виключає чи скорочує прямі невиробничі капітальні, поточні затрати та затрати соціального характеру. Розроблено метод визначення господарських результатів за розглянутими заходами, що зводиться до обліку капітальних затрат, припливів і відпливів коштів, розрахунку чистого прибутку та вільних коштів підприємства, якщо нововведення цьому сприяє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305,651.51-55
Шифр НБУВ: РА375970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Присяжнюк В. П. 
Цивільно-правова відповідальність за збиток і шкоду, що завдані працівникам правоохоронних органів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. П. Присяжнюк ; Нац. акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено основні елементи конструкції цивільно-правової відповідальності (ЦПВ) за збитки та шкоду, заподіяні працівникам правоохоронних органів під час виконання ними своїх посадових обов'язків. Репрезентовано результати дослідження ЦПВ, визначено її особливості, зокрема, генерального та спеціального деліктів. У разі заподіяння фізичної шкоди працівнику правоохоронних органів розглянуто особисті немайнові та майнові права самого працівника правоохоронних органів як потерпілого, а також майнові права й інтереси держави, що охороняються законом, у сфері охорони правопорядку, його матеріального та кадрового забезпечення. Визначено кваліфікуючі ознаки спеціального делікту, пов'язаного з відповідальністю за збитки та шкоду, що заподіяні працівникам правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х819(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА383202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кубатко В. В. 
Державна політика детінізації економіки України з урахуванням економіко-екологічних факторів / В. В. Кубатко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації удосконалено визначення сутності тіньового сектору національної економіки, систематизовано теоретико-методичне підґрунтя формування державної політики детінізації економіки, удосконалено методичні положення оцінювання рівня тінізації економіки за видами економічної діяльності, втрат бюджетних надходжень та еколого-економічного збитку від функціонування тіньового сектору економіки, виявлено основні детермінанти його формування та напрями концентрації зусиль реалізації державної політики мінімізації економіко-екологічних наслідків його функціонування.Ключові слова: національна економіка, тіньовий сектор економіки, фіскальна політика, тіньовий ВВП, конкурентоспроможність економіки, екологоекономічний збиток, державна економічна політика, детінізація^UThe dissertation discusses the scientific and methodical approaches to estimating budget revenues losses from the national economy shadowing. The proposed estimation of national economy shadowing take into accounts such factors as structure of non-formal employment, the aggregate tax burden in national economy, gross value added of one employee. These approaches allow performing better forecasts for filling the budgets of all levels, planning strategic and tactical measures for the implementation of the state policy of shadow economy reduction. It is proposed methodical principles for determining the key drivers of the shadow economy formation by constructing an economic and mathematical model, which measures the dependence of the shadow economy sector from the population welfare, unemployment, tax burden, energy efficiency, prices of the main energy resources, the effectiveness of small and large privatization, and the country's membership in the EU. An empirical study of transition economies has determined priority areas concentration of efforts for implementing the state policy of shadow economy reduction in Ukraine. It is proposed scientific and methodological approaches for assessing the shadow economy levels on the basis of the modified method of loss-making enterprises, which, unlike existing ones, allows us to determine the reliable range (the difference between the maximum and minimum values) of the budget tax revenue losses due to the hidden profitability of the loss-making enterprises. The dissertation discusses the theoretical bases and practical tools for identifying the most relevant measures of realization of the state economic policy directed to the minimization of the environmental consequences of the economic activity shadowing, which, unlike the existing approaches considers the formalizing the environmental taxes rates dependence, the volumes of state investments aimed to environmental protection and the characteristics of the institutional environment on the level ecological and economic damage from national economy shadowing. It was improved the definition of "shadow economy" concept as a system of uncontrolled and unregulated relations, informal and illegal economic relations between state regulatory bodies, producers, employees, consumers and intermediaries, which are realized consciously and/or indirectly, in relation to production,distribution, consumption and exchange goods and services, resulting in economic, social and environmental damage to the state and society. This approach differs from the existing due to expansion of the effects scope of the national economy shadowing, specifying the role and motives of the participants, as well as the forms of relevant economic relations. The dissertation proposes methodological basis for assessing the economic levels of environmental pollution caused by shadow sector, which, unlike the existing approaches, was carried out with account to the environmental damages and shadow economy levels of the corresponding economic sector, as well as the amount of unpaid taxes due to the shadow employment. The application of the modified method of loss-making enterprises for assessing the level of shadow economy has showed that during 2000–2017 in Ukraine the largest share of shadow economy was in the mining and processing industry (on average it fluctuated around 46 % and 39 % of gross output); the medium levels were in construction, wholesale and retail industries (about 35 %), in transport (33 %), the lowest levels were at agriculture (22 %). It was found that foreign direct investments are positively affecting the decrease of shadow economy and 10 % growth in foreign direct investments shrinks the shadow economy by 0,4 %. It is also described the effectiveness of existing economic instruments in the direction of shadow economy sector reduction. To reduce the negative influence shadow economy it is needed to improve the efficiency of the tax bodies in collecting taxes and increase sanctions for tax evasion.Key words: national economy, shadow economy, fiscal policy, shadow GDP, competitiveness of the economy, ecological and economic damage, state economic policy, shadow economy reduction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Поліщук Н. І. 
Звільнення від покарання за хворобою у кримінальному праві України. / Н. І. Поліщук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексному науковому дослідженню науковоїпроблеми звільнення від покарання за хворобою у кримінальному праві України.Робота складається з трьох розділів.Дисертація є першим дослідженням в українській кримінально-правовійдоктрині, у якому звільнення від покарання у зв'язку з тяжкою соматичноюхворобою та у зв'язку з психічною хворобою досліджується комплексно та охоплюєусі стадії виникнення та виявлення захворювання в кримінально-правовому сенсізвільнення від покарання за хворобою.Наукова новизна праці полягає в тому, що в роботі вперше: виявленоособливості впливу попереднього законодавчого досвіду, на нормативнуконструкцію дослідженої підстави звільнення від покарання, а саме досліджено тавизначено, з яких норм в історичному аспекті сформована норма передбачена в ст.84 КК України; проведено порівняння норм кримінального права, що передбачаютьзвільнення від покарання у зв'язку з іншою тяжкою хворобою та звільненнямвійськовослужбовців у зв'язку з непридатністю їх до військової служби за станомздоров'я, в результаті чого виявлено непослідовність норм та не виправданопривілейоване становище військовослужбовців у порівнянні з цивільними хворимизасудженими, що дозволило запропонувати шляхи вирішення даної проблеми, асаме застосовувати звільнення військовослужбовців від покарання, що передбаченев ч. 3 у випадках вчинення ними кримінального правопорушення, збиток від якого єелементом військових злочинів та встановлення диференційованого підходу,шляхом визначення тяжкості вчинення кримінального правопорушення; визначеноособливості звільнення від покарання у зв'язку з психічним розладом, доведено, щочас настання психічного розладу може тягнути за собою різні кримінально-правовінаслідки, при цьому що час настання іншої тяжкої хвороби не має кримінально-правового значення; запропоновано новий різновид умовного звільнення відвідбування покарання осіб, хворих на іншу тяжку хворобу, з урахуванням ступенятяжкості вчиненого кримінального правопорушення та їх характеристики з місцьвідбування покарання і згоди добровільно пройти курс лікування; запропонованошляхи вдосконалення кримінального законодавства в частині залучення особи доподальшого відбування покарання у випадку її одужання, а саме визначено колоорганів, які зобов'язані повідомити про одужання звільненої від покарання особи,запропоновано механізм взаємодії державних органів та установ по здійсненнюконтролю за особами звільненими у зв'язку з хворобою, аргументовано необхідністьзакріплення в кримінальному законі норми про обов'язок звільненої особи встати наоблік у відповідному до захворювання профільному органі охорони здоров'я;запропоновано обмеження, які доцільно передбачити при повторному звільненніособи від покарання у зв'язку з хворобою, серед яких, заборона на повторнезвільнення від покарання у зв'язку з хворобою особи, яка раніше вчиняла тяжкийабо особливо тяжкий злочин і знову вчинила один із вказаних злочинів, якщосудимість за раніше вчинені злочини не погашена в установленому закономпорядку. Вчинені тяжкі або особливо тяжкі злочини не повинні належати дозлочинів проти життя та здоров'я особи, щодо яких пропонується взагалі незастосовувати інститут звільнення від покарання у зв'язку з хворобою.Розроблені у дисертації рекомендації використовуватимуться в освітньомупроцесі та практичній діяльності підрозділів Національної поліції України, про щосвідчать відповідні акти впровадження.Актуальність наукового дослідження полягає у тому, що нормативнезакріплення в кримінальному законодавстві та реалізація в практичній діяльностізвільнення від покарання становлять важливий аспект кримінальної політики,оскільки диференціація покарання передбачає не тільки пеналізацію, у мірузбільшення суспільної небезпеки, а й пом'якшення або повне звільнення відпокарання, в залежності від досягнення встановлених в КК України цілейпокарання. Важливим і необхідним є не тільки застосування репресивних заходів, ай виділення із загального числа засуджених осіб, щодо яких покарання не тільки не може забезпечити превентивний ефект, але і може послужити підставою серйозноїзагрози для їх життя і здоров'я.^UThe dissertation is the first research in the Ukrainian criminal law doctrine in whichrelease from punishment in connection with a serious somatic illness and in connectionwith a mental illness is investigated comprehensively and covers all stages of emergenceand detection of a disease in the criminal law sense of compassionate release.Scientific novelty of the work lies in the fact that for the first time: the peculiaritiesof the influence of previous legislative experience on the normative construction of theinvestigated grounds for release from punishment are revealed, namely the norms of thehistorical aspect of Art. 84 of the Criminal Code of Ukraine; a comparison of the norms ofcriminal law, which provide for release from punishment in connection with anotherserious illness and release of servicemen due to their unsuitable for military service due tohealth reasons, as a result, the norms were inconsistent, and the privileged position ofservicemen compared to civilian patients was not justified, which allowed to suggest waysto solve this problem, namely to apply exemption of servicemen from punishmentprovided in part 3 cases of commiting a criminal offenses which is an element of warcrimes and the establishment of a differentiated approach by determining the gravity of acriminal offense; the peculiarities of exemption from punishment in connection with amental disorder have been determined, it has been proved that the time of onset of amental disorder may entail various criminal consequences, while the time of onset ofanother serious illness has no criminal significance; a new type of conditional release fromserving a sentence for persons suffering from another serious illness is proposed, takinginto account the severity of the committed criminal offense and their characteristics from the places of serving the sentence and consent to voluntarily undergo treatment; proposedways to improve criminal law in terms of involving a person in further serving a sentencein case of recovery, namely, identified a range of authorities that are required to notify therecovery of a person released from punishment , proposed a mechanism for cooperationbetween government agencies and institutions to control persons compassionate release,argued the need to enshrine in the criminal law rules on the obligation of the releasedperson to register with the relevant health authority in accordance with the disease;proposed restrictions that should be provided for the re-release of a person frompunishment due to illness, including a ban on re-release from punishment due to illness ofa person who has previously committed a serious or particularly serious crime and againcommitted one of these crimes, if the conviction for previously committed crimes is notrepaid in the manner prescribed by law. Serious or especially serious crimes should not beconsidered crimes against the life and health of a person for which it is proposed not toapply the institution of compassionate release.The recommendations developed in the dissertation should be used in theeducational process and practical activity of the units of the National Police of Ukraine, asevidenced by the relevant acts of implementation.The relevance of the scientific research lies in the fact that the regulatoryconfirmation in the criminal law and the implementation of release from punishment inpractice are important aspects of criminal policy as the differentiation of punishmentinvolves not only penalties, as public danger increases, but also mitigation or completerelease from punishment, depending on the achievement of the goals of punishmentestablished in the Criminal Code of Ukraine. It is important and necessary not only toapply repressive measures, but also to select from the total number of convicted people forwhom punishment can not only provide a preventive effect, but also serve as a basis for aserious threat to their lives and health.The current legislation combines the severity of punishment for people who pose agreat public danger and at the same time - provides various measures to mitigate andrelease from punishment or further serving of the sentence, if the nature and degree ofpublic danger of the person who committed a crime, partially or completely eliminated. Among the above measures, an important place is occupied by the criminal-legal normthat provides compassionate release (Article 84 of the Criminal Code of Ukraine) whichreflects the principle of humanism and ensures the economy of criminal repression.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кононенко Д. Ф. 
Правовий режим міжнародних контрактів в умовах запровадження економічних санкцій / Д. Ф. Кононенко. — Б.м., 2021 — укp.

Кононенко Д. Ф. Правовий режим міжнародних контрактів в умовах запровадження економічних санкцій. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Київ, 2021.Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних та прикладних проблем впливу економічних санкцій на правовий режим міжнародних контрактів, а також їх значення як регулятора приватноправових відносин міжнародного характеру. Обґрунтовується, що специфіка міжнародних економічних відносин призводить до формування особливого правового режиму договорів в цій сфері. Рішення про економічні санкції утворюють необхідну правову базу приватноправових договірних відносин. Для виконання договору введення санкцій пов'язане з різними організаційно-правовими (неможливість поставки, оплати) та зумовленими ними матеріально-правовими наслідками (прямий збиток, упущена вигода, відповідальність за неналежне виконання).Обґрунтовується, що норми lex causae, що включають положення про санкції, можуть не застосовуватися в державі суду, якщо вони суперечать засадам правової системи держави, оскільки представлятимуть порушення публічного порядку цієї держави. Низка висновків стосується аналізу механізмів міжнародно-правового і національно-правового характеру, які надають суб'єктам національного права можливість отримання компенсації в зв'язку з введенням державою економічних заборон і обмежень.^UKononenko D. F. Legal regime of international contracts in the context of the introduction of economic sanctions. – Qualifying scientific paper as a manuscript.Thesis for the degree of Candidate of Juridical Science (Doctor of Philosophy) in the specialty 12.00.03 – civil law and civil process; family law; private international law. – Scientific-research Institute of Intellectual Property, National Academy of Law Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021. The dissertation is devoted to the study of the impact of economic sanctions on the legal regime of international commercial contracts, as well as their importance in private international law as a regulator of private law relations of an international nature.The legal regime of an agreement is a set of legal requirements (provisions) established under an agreement, including requirements that determine the content, form, procedure for concluding, acting and terminating an agreement. The specifics of international economic relations lead to the formation of a special legal regime for treaties in this area.An essential specific feature of foreign economic relations is that the unification of relations different in the subjective structure in a single system stipulates the application of various methods and means of legal regulation. There are two levels of relations: firstly, relations between states and other subjects of international law (in particular, between the state and international organizations) of a universal, regional, local nature; secondly, relations between individuals and legal entities of different states (which include the so-called diagonal relations – between the state and foreign individuals and legal entities). About international contracts we are talking about the interaction of norms not only of various branches of law, but also of different countries.The decision on economic sanctions along with international treaties forms the necessary legal basis for private legal contractual relations, as states introduce prohibitions and restrictions on the international exchange of goods and services, as well as restore international commercial relations in connection with the suspension or lifting of sanctions.Economic sanctions, both directly and indirectly, affect the content of international contracts. Such an impact substantially affects the principle of freedom of contract and must necessarily be temporary.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Загайнова О. А. 
Підвищення ефективності експлуатації високовольтних вводів за рахунок зниження технічних ризиків. / О. А. Загайнова. — Б.м., 2021 — укp.

Проаналізовано методи та критерії, що використовуються для оцінки технічного стану високовольтних вводів (ВВ) під час періодичних оглядів. Короткий опис сучасних інформаційно-вимірювальних систем та систем вимірювання, що використовуються для оцінки технічного стану електрообладнання. Встановлено, що для визначення гранично допустимих значень ізоляції (ГДЗ) найбільш доцільно використовувати критерії мінімому середнього ризику. Встановлено, що значення показників у справних входах, крім номінальної напруги, конструкції входу, типу ізоляції та типу масла, що відомо та відображено в чинних нормативних документах, мають значний вплив на струми вхідного навантаження та склад споживача . Встановлено, що значення показників ізоляції як у справних, так і в дефектних входах можуть бути описані розподілом Вейбулла. За результатами аналізу близькості співвідношень між показниками ізоляції входів обґрунтована можливість використання одновимірних розподілів показників ізоляції ГДЗ для визначення гранично допустимих значень методом мінімального ризику. Спосіб визначення гранично допустимих значень ізоляції ГДЗ, який відрізняється від існуючих тим, що гранично допустимі значення показників визначаються мінімізацією функції середнього ризику з урахуванням розподілу значень для хороших та дефектних умов, як а також операція, яка забезпечує мінімально можливий збиток у разі неправильних рішень. Доведено, що гранично допустимі значення показників ізоляції не можуть бути постійними, але їх слід коригувати з урахуванням вхідних струмів, складу споживачів, терміну служби та інших факторів. Встановлено, що розвиток дефектів ГДЗ може призвести не до лише до зміни значень ізоляції, яка відома і широко використовується, а також до зміни характеру залежностей показників від тривалості експлуатації. Зокрема, поява статистично значущої систематичної складової у залежності показників від тривалості експлуатації є свідченням дефекту, навіть якщо значення показників не перевищують гранично допустимого значення, що дозволяє виявити вхідні несправності на ранніх термінах стадія їх розвитку. Запропоновано метод раннього прогнозування несправностей, який полягає у визначенні попарних коефіцієнтів кореляції між показниками та терміном служби, між показниками в аналізованому вході та показниками входів суміжних фаз. Удосконалено метод безперервного контролю внутрішньої ізоляції конденсаторного типу в маслонаповненому високовольтному енергетичному обладнанні, який відрізняється від існуючих тим, що для контролю стану ізоляції проводиться оцінка не тільки значень струму витоку, що дозволяє виявляти дефекти на ранній стадії. Розроблено та програмно реалізовано алгоритм методу управління діелектричними характеристиками внутрішньої ізоляції конденсаторного типу під робочою напругою. Прототип пристрою для безперервного контролю електричних параметрів внутрішньої ізоляції конденсаторного типу в наповненому маслом високовольтному обладнанні як елемент підстанції АСК ТП для реалізації на підстанції "Артема-330 кВ" НЕК "Укренерго" для управління під робочою напругою силового автотрансформатора. Покращений метод безперервного контролю захищений 2 патентами на корисні моделі.^UThe methods and criteria used to assess the technical condition of high - voltage bushings (HVB) during periodic examinations are analyzed. A brief description of modern information and measuring systems and monitoring systems used to assess the technical condition of electrical equipment. It is established that to determine the maximum allowable values of insulation of HVB, it is most appropriate to use the criteria of minimum average risk. It is established that the values of indicators in serviceable inputs, in addition to the rated voltage, input design, type of insulation and type of oil, which is known and reflected in current regulations, have a significant impact on input load currents and consumer composition. It is found that the values of isolation indices in both serviceable and defective inputs can be described by the Weibull distribution. According to the results of the analysis of the closeness of the correlations between the insulation indicators of the inputs, the possibility of using one-dimensional distributions of the insulation indicators of HVB to determine the maximum allowable values by the minimum risk method is substantiated.A method for determining the maximum allowable values of insulation of HVB, which differs from the existing ones in that the maximum allowable values of indicators are determined by minimizing the function of medium risk taking into account the distribution of values for good and defective conditions, as well as operation, which provides the minimum possible damage in case of wrong decisions. It is proved that the maximum allowable values of insulation indicators cannot be constant, but must be adjusted taking into account the input currents, the composition of consumers, service life and other factors.It is established that the development of defects in HVB can lead not only to changes in the values of insulation, which is known and widely used, but also to change the nature of the dependences of the indicators on the duration of operation. In particular, the appearance of a statistically significant systematic component in the dependence of indicators on the duration of operation is evidence of a defect, even if the values of indicators do not exceed the maximum allowable value, which allows to detect input faults at an early stage of their development. A method for early prediction of HVB faults is proposed, which consists in determining the pairwise correlation coefficients between the indicators and the service life, between the indicators in the analyzed input and the indicators of the inputs of adjacent phases. The method of continuous control of internal insulation of capacitor type in oil-filled high voltage power equipment is improved, which differs from the existing ones in that for control of insulation condition of HVB the estimation of not only leakage current values , which allows you to detect defects at an early stage.An algorithm for the method of controlling the dielectric characteristics of the internal insulation of the capacitor type under operating voltage has been developed and programmatically implemented. A prototype of a device for continuous control of electrical parameters of the internal insulation of the capacitor type in oil-filled high-voltage equipment as an element of ACS TP substation for implementation on the substation "Artema-330 kV" Northern power system NEC "Ukrenergo" for control under operating voltage power autotransformer. The improved method of continuous control is protected by 2 utility model patents.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського