Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (8)Наукова електронна бібліотека (248)Реферативна база даних (5151)Книжкові видання та компакт-диски (1539)Журнали та продовжувані видання (163)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАПОРІЗЬКИЙ$<.>+<.>K=КРАЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 773
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Грицюк К.М. 
Автоматизація процесів моделювання та аналізу температурних та термомеханічних полів при проектуванні вісесиметричних тіл складної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / К.М. Грицюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні методи розв'язання крайових задач теплопровідності та термопружності для вісесиметричних тіл. Висвітлено спеціалізовану інтелектуальну систему для автоматизації процесів моделювання та аналізу температурних і термомеханічних полів під час проектування вісесиметричних тіл складної форми. Розкрито нові структури розв'язку задач теплопровідності та термопружності, які мають підвищену числову стійкість. Запропоновано метод автоматизованої побудови комп'ютерних моделей температурних і термомеханічних полів вісесиметричних тіл за інформацією, яка подана природною професійною мовою. Створено спеціалізовану систему знань "САПОТ", яка дозволяє за допомогою зручного діалогового інтерфейса ефективно та оперативно проводити числові експерименти з метою вибору раціональних конструктивних параметрів виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912 + В251.106.5-3
Шифр НБУВ: РА319833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мещеряков В.І. 
Автоматизована система перетворення інформаційних потоків для управління високоенергетичними процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.І. Мещеряков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Установлено, що керуюча інформаційна система з пропускною здатністю, меншою за потік вхідної інформації, може забезпечити управління об'єктом. Розроблено метод стискування зображень у реальному часі процесу управління, який полягає у розпізнаванні інформативних ознак попередньо спрощеного зображення і наступній обробці інформативних зон та метод обробки зображень - сегментації зображення на скінченну кількість класів і подальше оперування з ознаками (маркерами) класу, які містять інформацію про об'єкт, що зберігається у базі знань. Обгрунтовано, що пропускна здатність каналу претворення не може бути меншою за різницю ємності перетвореного зображення та ємності бази знань. Наведено швидкодійні алгоритми обробки інформаційних масивів, які передбачають розпаралелювання обчислень зворотних матриць та дають змогу визначити контури зображень. Розвинуто алгоритми стискування зображень у системах діагностики зі складним фоном, який полягає в обробці тільки змінних інформаційних фрагментів. Запропоновано інструментальні засоби обробки первинної інформації матричних приймачів випромінювання, який передбачає управління діагональним переміщенням матриці на половину кроку розташування чуттєвих елементів синхронно до частоти зміни напівкадрів з інтерполяційним формуванням проміжних даних. Розвинуто методи ізотропної обробки первинних зображень для підвищення надійності та вірогідності визначення інформаційних ознак шляхом підвищення симетричності спектральної характеристики завдяки діагональному розміщенню чуттєвих елементів у фокальній площині. Запропоновано методи моделювання хвильового фронту інтенсивного випромінювання з інтерполяцією за формулою Пуассона та використанням експериментальних значень інформаційних ознак, які одержуються від системи, та нахилу хвильового фронту на зрізі апертури коректора. Проведено моделювання специфічних крайових ефектів у разі проходження інтенсивних лазерних потоків крізь діафрагми, що відрізняється від відомого представленням джерела випромінювання експонентною функцією Гріна. Розвинуто моделювання корекції амплітудних спотворень профілю пучка випромінювання, що передбачає врахування фазових спотворень хвильового фронту випромінювача. Розроблено модель взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з прийомним електродом, яка враховує неоднорідності поверхневого шару електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.83-015 +
Шифр НБУВ: РА331315

Рубрики:

      
3.

Мешков В.В. 
Автоматизована система управління генеративним технологічним процесом по тепловому стану затверділого шару: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.В. Мешков ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику підвищення якісних показників технологічного процесу, що дозволяє під час виготовлення виробів машиноприладобудування, ливарних форм і прес-форм за методом нарощування припуску, зменшити відхилення форми виробу, спричинені процесом його пошарового затвердіння. Для даного технологічного процесу одержано рішення комплексу крайових задач, що описують розподілений об'єкт з запізнюванням. На базі рішення комплексу крайових задач для розподіленого об'єкта розроблено систему управління зі зворотнім зв'язком, що дозволяє стабілізувати значення вихідних параметрів. Досліджено стійкість одержаної системи керування. Розроблені теоретичні положення підтверджено експериментально на діючому програмно-керованому обладнанні, розходження результатів становить не більше 19,4 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж606.42 +
Шифр НБУВ: РА351830

Рубрики:

      
4.

Поляков О.І. 
Агробіологічні особливості вирощування сортів крупноплідного соняшнику у південному степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Поляков ; Укр. акад. аграр. наук. Ін-т олійн. культур. — Запоріжжя, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування високопродуктивних посівів сортів крупноплідного соняшнику з великою масою насіння (понад 110 - 120 г) для умов південного Степу України. Відображено залежність продуктивності і показників якості насіння сортів крупноплідного соняшнику від способів основного обробітку грунту, строків посіву і густоти стояння рослин в умовах Запорізької області. Встановлено, що найбільш ефективно вирощувати сорти крупноплідного соняшнику Запорізький кондитерський та Донський крупноплідний по оранці (25-27 см) при ранньому і рекомендованому строках посіву з густотою стояння 25-35 тис. шт. рослин на 1 га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-406(2УКР-4ЗАП),022

Рубрики:

      
5.

Сінчук Ю.О. 
Адаптивні схеми методу скінченних елементів для сингулярно збурених варіаційних задач конвекції-дифузії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Ю.О. Сінчук ; НАН України, Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові схеми методу скінченних елементів (МСЕ) для розв'язання сингулярно збурених задач конвекції-дифузії. Для одновимірної крайової задачі конвекції-дифузії побудовано схему з кусково-показниковими базисними функціями, визначено достатню умову її стійкості, зроблено апріорне оцінювання швидкості збіжності й оптимальний вибір основи показникових функцій. Розроблено експоненціальну однокрокову рекурентну схему інтегрування в часі початково-крайових задач для рівнянь параболічного типу. Запропоновано спосіб зведення варіаційної задачі конвекції-дифузії до еквівалентної задачі мінімізації квадратичного функціонала шляхом вибору простору тестових функцій методу Петрова - Гальоркіна. Розроблено простий для програмної реалізації алгоритм генерування близьких до рівномірних тріангуляцій двовимірних областей. Запропоновано способи побудови апостеріорних оцінювачів похибки МСЕ на підставі розв'язання одно- та двовимірних локальних задач на похибку. На підставі запропонованих оцінювачів реалізовано h-адаптивну схему МСЕ з використанням стійких експоненціальних апроксимацій. Розроблено програмне забезпечення нових методів й експериментально підтверджено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.12,0 +
Шифр НБУВ: РА362275

Рубрики:

      
6.

Крайнов О.О. 
Аналіз генетичного різноманіття та спадковості господарських ознак сортів різних типів озимого тритикале: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.О. Крайнов ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнав. та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено значення варіанс і ефектів ЗКЗ та СКЗ вивчених сортів озимого тритикале різних морфотипів і за цими даними з'ясовано перспективи використання в селекційних програмах сортів тритикале.Встановлено генотипні коефіцієнти кореляції та шляху між зерновою продуктивністю рослин тритикале та його господарсько-корисними ознаками. Створено новий кормовий сорт озимого тритикале Буяна, який за підсумками до 2002 р. визнано перспективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-31 +
Шифр НБУВ: РА322593

Рубрики:

      
7.

Кулик Д.Ю. 
Аналіз та синтез хвилеводних структур з складними координатними межами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Д.Ю. Кулик ; НАН України. Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено принципи та алгоритми геометричного аналізу хвилевідних структур, що забезпечують узагальнення та підвищення ефективності використання методу часткових областей під час розв'язання тривимірних внутрішніх крайових задач. Запропоновано та досліджено нові типи фільтрів НВЧ-діапазону на коротких секціях Н-хвилеводів з нетрадиційними позамежними зв'язками, модифіковано хвилевідні дільники-об'єднувачі з неоднорідностями в області зв'язку та диплексери на їх базі. Запроваджено швидку (пірамідальну) методику оптимізації широкосмугових хвилевідних диплексерів, яка враховує вплив вузла дільника на всі елементи канальних фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.72
Шифр НБУВ: РА326835

Рубрики:

      
8.

Гарматій Г.Ю. 
Аналітико-чисельні підходи до розв'язування задач термопружності термочутливих тіл при конвективному теплообміні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Г.Ю. Гарматій ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання розробки та апробації методики побудови аналітико-числових розв'язків нелінійних нестаціонарних крайових задач теплопровідності, що описують розповсюдження тепла в тілах з залежними від температури характеристиками за умов конвективного теплообміну з їх поверхонь. Визначено вплив залежностей від температури теплофізичних і механічних характеристик матеріалу на термонапружений стан тіла. За допомогою методу збурень задача термопружності для термочутливих тіл зведена до послідовності крайових задач, в яких диференціальні оператори мають такий же вигляд, які у задачах термопружності для нетермочутливих тіл. Розв'язано квазістатичні задачі термопружності для термочутливого простору зі сферичною порожниною; системи контактуючих термочутливих циліндричних тіл та суцільного циліндра, через поверхні яких здійснюється конвективний теплообмін з зовнішнім середовищем. Проведено числовий аналіз впливу температурних залежностей теплофізичних і механічних характеристик матеріалу на величину і характер розподілу температури та викликаний нею напружено-деформований стан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-3
Шифр НБУВ: РА319630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Вовк О.М. 
Аналітико-числове розв'язування задач термопружності за конвективно-променевого теплообміну: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.М. Вовк ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено аналітико-числову методику розрахунку термопружного стану термочутливих тіл простої геометричної форми, обмежених координатними поверхнями або їх фрагментами, за умов конвективно-променевого теплообміну через обмежувальні поверхні з навколишнім середовищем та одночасної дії силових навантажень. Запропоновано нову методику визначення температурного поля непрозорої пластинчастої оболонки за умов променевого теплообміну з іншою оболонкою. Доведено, що сформульовані на базі побудованих математичних моделей крайові задачі для розрахунку температурних полів є нелінійними, а для визначення напружено-деформованого стану - крайовими для системи диференціальних рівнянь з частинними похідними зі змінними коефіцієнтами. На базі запропонованих моделей і методів досліджено термопружний стан термочутливого шару, суцільної та порожнистої куль, простору зі сферичною порожниною, пластини. Побудовано розв'язки задач променево-кондуктивного теплообміну для циліндричної та призматичної оболонок. Досліджено вплив термочутливості матеріалу тіл і наявності силових навантажень на їх поверхнях на характер і величину розподілу температури та компонент напружено-деформованого стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-01,022 +
Шифр НБУВ: РА355955

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Землянський І.Л. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика турецького сідла для тривимірного комп'ютерного моделювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.Л. Землянський ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості форми та розмірів турецького сідла (ТС) та його елементів у взаємозв'язку з формою черепа та статтю. Виявлено крайні умови та діапазон анатомічної мінливості конфігураці ТС і клиноподібної пазухи (КП) у людей з брахі-, мезо- та доліхоцефалічною формою черепа. Виділено рентгенометричі показники ТС, обчислено передньозадній, поперечний і глибинний розмір ТС, які зіставлено з морфометричними даними, що дозволило обчислити коефіцієнт проекційного збільшення. Встановлено, що форма та довжина передніх, середніх і задніх нахилених відростків зумовлені формою черепа людини. У брахіцефалів дані відростки не з'єднуються. У мезоцефалів вони не формують цілісних арок, як це має місце у доліхоцефалів. Установлено, що конфігурація та співвідношення елементів ТС, а також КП знаходяться у прямій залежності від форми черепа, а морфометричні параметри більшою мірою залежать від статі людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1 в661.2 + Р634 +
Шифр НБУВ: РА363852

Рубрики:

      
11.

Фартушний 
Асимптотики обмежених розділених керувань в оптимальних параболічних періодичних крайових задачах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Іван Дмитрович Фартушний ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.92-01
Шифр НБУВ: РА359338

Рубрики:

      
12.

Ващук П.С. 
Асимптотичний аналіз еліптичних крайових задач з почерговою зміною крайових умов у густих багаторівневих з'єднаннях: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.01.02 / П.С. Ващук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено асимптотичні методи розв'язань крайових задач з частою зміною крайових умов у густих багаторівневих з'єднаннях. Досліджено асимптотичну поведінку узагальнених розв'язків крайових задач для рівняння Пуассона в густих дворівневих з'єднаннях різних типів з почерговою зміною крайових умов. Розглянуто задачі з почерговою зміною крайових умов Діріхле та Неймана в густих з'єднаннях типів 2:1:1 та 3:2:1, і з почерговою зміною крайових умов Неймана та Фур'є в густому з'єднанні типу 3:2:1. Доведено теореми збіжності та збіжність інтегралів енергії, побудовано асимптотичне наближення та наведено відповідні асимптотичні оцінки для розв'язків даних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621-3 +
Шифр НБУВ: РА362481

Рубрики:

      
13.

Дудницький П.М. 
Асимптотичні методи дослідження багаточастотних систем з імпульсною дією: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / П.М. Дудницький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено багаточастотні системи звичайних диференціальних рівнянь з імпульсною дією у фіксовані моменти часу. Основну увагу приділено методам усереднення й інтегральних багатовидів. За допомогою методу усереднення досліджено розв'язність нових крайових задач з параметрами й імпульсною дією у фіксовані моменти часу. Доведено теореми про асимптотичну й умовну асимптотичну стійкість інтегрального багатовиду багаточастотної системи звичайних диференціальних рівнянь з імпульсною дією у фіксовані моменти часу. В околі асимптотично стійкого інтегрального багатовиду багаточастотної системи з імпульсною дією здійснено декомпозицію рівнянь для кутових і позиційних змінних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.614,0 +
Шифр НБУВ: РА367349

Рубрики:

      
14.

Мельник Т.А. 
Асимптотичні методи розв'язань спектральних та крайових задач в областях з сингулярно збуреними границями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Т.А. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено асимптотичні методи дослідження крайових задач у густих сингулярно вироджувальних з'єднаннях різних типів та у тонких перфорованих областях з швидко змінною товщиною. Досліджено асимптотичну поведінку розв'язків основних крайових задач математичної фізики, побудовано перші члени асимптотики та доведено асимптотичні оцінки. Вивчено вплив крайових умов, які задаються на межах густих з'єднань, геометричної конфігурації густих з'єднань і збурених коефіцієнтів задачі на асимптотичну поведінку власних значень і власних функцій спектральних задач у густих з'єднаннях. Доведено теореми про існування та концентрацію спектра певного класу самоспряжених оператор-функцій. Запропоновано схему дослідження асимптотичної поведінки власних значень і власних функцій сім'ї самоспряжених компактних операторів залежних від малого параметра. Розроблено схему побудови спеціальних операторів продовження зі збереженням класу простору для розв'язків крайових задач у густих з'єднаннях різних типів. Для симетричного еліптичного оператора другого порядку з швидко осцилюючими коефіцієнтами вивчено асимптотичну поведінку розв'язків мішаної крайової та спектральної задачі у тонкій перфорованій області зі швидко змінною товщиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621-3,022
Шифр НБУВ: РА317690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Папков С.О. 
Асимптотичні оцінки розв'язків нескінченних систем лінійних рівнянь та їх застосування у крайових задачах теорії пружності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / С.О. Папков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено асимптотичну теорію нескінченних систем і розглянуто застосування отриманих асимптотичних оцінок у задачах кручення ізотропних стрижнів (метод функції напружень) і плоского деформівного стану прямокутної призми (метод суперпозиції). Наведено узагальнення достатньої ознаки існування ненульової границі розв'язку нескінченної системи лінійних алгебричних рівнянь, запропонованого Б.М. Кояловичем, на більш широкий клас нескінченних систем. За допомогою даної достатньої ознаки побудовано розв'язок задач кручення ізотропних стрижнів із перерізом у вигляді рівнобокого кутика, полого квадрату, валу з витками. Числову оцінку розв'язків нескінченних систем здійснено за допомогою методу лімітант. Задачу про сталі кососиметричні коливання призми зведено до квазірегулярної нескінченної системи. Дану нескінченну систему, в свою чергу, за допомогою заміни невідомих зведено до сукупності регулярних нескінечних систем з однаковою матрицею, що задовольняють достатню ознаку існування ненульової границі для їх розв'язку і до скінченної системи лінійних алгебричних рівнянь. Рівність нулю визначника скінченної системи дає характеристичне рівняння для визначення резонансних частот. Проаналізовано напружений стан призми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-3,022
Шифр НБУВ: РА314416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Данішевський В.В. 
Асимптотичні розв'язки задач мікромеханіки композитних матеріалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / В.В. Данішевський ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 32 с. — укp.

Розвинуто асимптотичні методи розрахунку композитних матеріалів з урахуванням мікромеханічних ефектів. Визначено ефективні коефіцієнти провідності, модулі пружності та в'язкопружні характеристики. Здійснено розподіли фізичних полів на мікрорівні. Запропоновано асимптотичну модель неідеального контакту між компонентами. Розв'язано задачу про пластичну течію біметалевих композитів крізь конічні волоки. Досліджено поширення хвиль у шаруватих і волокнистих композитах. Визначено дисперсійні співвідношення, обчислено коефіцієнти згасання. Ідентифіковано частотні зони пропускання та замикання. Досліджено крайові ефекти, що виникають поблизу зовнішньої границі композитів за умов передачі навантаження від волокон до матриці. Одержані результати можуть використовуватись для проектування композитних матеріалів і конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.6 +
Шифр НБУВ: РА360088

Рубрики:

      
17.

Хомченко Л.В. 
Асимптотичні розв'язки крайових задач Діріхле та Неймана для сингулярно збурених рівнянь параболічного типу з імпульсною дією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Л.В. Хомченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На базі методу Вішика-Люстерника розроблено алгоритм побудови асимптотичних розв'язків крайових задач Діріхле та Неймана. Доведено теореми про порядок, за яким побудовані асимптотичні розв'язки задовольняють вихідні задачі. Для визначення в явному вигляді асимптотичних розв'язків сформульовано відповідні задачі Коші, крайові та мішані задачі, доведено леми про властивості примежевих і кутових функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.627.3-3 +
Шифр НБУВ: РА342527

Рубрики:

      
18.

Пабирівська Н.В. 
Багатопараметричні коефіцієнтні обернені задачі для рівнянь параболічного типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Н.В. Пабирівська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 16 с. — укp.

Вперше вивчено питання використання теплових моментів у ролі крайових умов та умов перевизначення. Доведено, що теплові моменти можна використовувати як джерело додаткової інформації під час визначення декількох параметрів теплового процесу. Виявлено умови існування та єдності розв'язку наступних задач: обернених задач визначення старшого коефіцієнта, коефіцієнта при невідомій функції та множника у вільному члені рівняння; обернених задач одночасної ідентифікації старшого коефіцієнта та коефіцієнта при молодшій похідній; обернених задач знаходження коефіцієнта температуропровідності у вигляді функції, що містить два невідомі залежні від часу коефіцієнти, коли залежність від x задана. Зазначено, що питання єдності розв'язку відповідних обернених задач встановлюється незалежно від питання існування розв'язку та зводиться до дослідження обернених задач визначення невідомого джерела в параболічному рівнянні з використанням властивостей теплових потенціалів і систем інтегральних рівнянь Вольтерра другого роду. Встановлено, що умови єдності роз'язку відповідних обернених задач складають лише одну з умов, потрібних для існування розв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.3
Шифр НБУВ: РА313004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Вернигорова Ю.В. 
Бентосні форамініфери Гвінейського шельфу тропічної Атлантики, їх екологія та біостратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Ю.В. Вернигорова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено дані про кількість секреційних та аглютинуювальних бентосних форамініфер материкової окраїни Гвінеї у поверхневих осадках шельфу - крайового плато. Показано зв'язок їх розподілу зі змінами морфологічної структури дна, типу осадку, вмісту в ньому карбонату кальція та органічного вуглецю. Проаналізовано розподіл таксонів бентосних форамініфер на даній території. Описано групи форамініфер, які відрізняються видовим складом та кількісними характеристиками кожного виду. Визначено, що розподіл цих груп на території залежить від зміни гідрологічної та гідрохімічної структури води. Виділено та описано специфічний мангровий комплекс бентосних формініфер у гирлах і руслах річок Гвинеї. За планктонними формініферами проведено розчленування верхньочетвертинних відкладів крайового плато дослідженого району, які співставлено з одновіковими відкладами Античного океану. Встановлено три підзони плейстоцен-голоценового віку. Вивчено видове різноманіття бентосних форамініфер, проаналізовано кількісний розподіл видів у кожному інтервалі колонок. Наведено результати співставлення отриманих даних з комплексами бентосних формініфер, які встановлені у поверхневих осадках дослідженого району, а також результати вивчення плактонних і бентосних форамініфер у верхньочетвертинних відкладах крайового плато. Розроблено атлас, який містить монографічний опис 51 виду та одного підвиду бентосних форамініфер та їх зображення, одержані за допомогою сканувального електронного мікроскопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.111.117.3"072"(6ГВІ) + Е621.111.173(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА321022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Чмовж В.В. 
Біляекранна аеродинаміка крила: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / В.В. Чмовж ; Держ. аерокосм. ун-т ім. Н.Є.Жуковського, "ХАІ". — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням дослідження біляекранної аеродинаміки несучих поверхонь. Сформульовано крайову задачу потенційного обтікання крила і профілю потоком нев'язкої нестисливої рідини, що рухаються на гранично малій відстані від твердого плоского екрана. Крайова задача вирішується з використанням наближеного методу, заснованого на граничному виродженні рівняння Лапласа у вузькій області течії між межею і нижньою поверхнею тіла в рівняння Пуассона. На основі чисельного розв'язання рівняння Пуассона з граничними умовами Діріхле отримані нові результати для аеродинамічних характеристик несучих поверхонь різних форм у плані. Розраховано параметри течії і аеродинамічні характеристики крила на основі теорії тонкого тіла і методу малого параметра. Досліджено розв'язання зворотних задач біляекранної аеродинаміки. Записано основні співвідношення для визначення форм поверхні крил і середньої лінії профілю за заданими параметрами течії. Розглянуто варіаційну задачу по визначенню оптимальної форми дужки профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-042-011
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського