Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (371)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАПЛІДНЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Паращенко І.В. 
Відтворна функція телиць різних порід та методи її корекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.07 / І.В. Паращенко ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено причини низької відтворної здатності телиць парувального віку у господарствах Сумщини. Установлено, що основними причинами тривалої неплідності у даних телиць є комплекс стрес-чинників: неповноцінна годівля, прив'язне утримання, відсутність інсоляції та контакту з тваринами протилежної статі, а також недоброякісний відбір теличок для відтворення стада та порушення технології їх осіменіння. Сезонна динаміка більшості показників біохімічного, морфологічного та гормонального складу крові вказує на непідготовленість організму телиць до прояву повноцінного статевого циклу. Доведено доцільність інтенсифікації відтворної функції телиць парувального віку за допомогою тканинного препарату "Плацента денатурована емульгована" (ПДЕ) та комплексного застосування ПДЕ, декавіту та тривітаміну. Установлено: тканинний препарат сприяє активації процесів обміну речовин, що підтверджується біохімічними, морфологічними та гормональними показниками крові, які досягають їх рівня, що відповідає стану тварини, здатного для запліднення, а також збільшенню кількості інтерстиціальних клітин, інтенсивному розвитку кровоносних судин та паренхіми ячників, а це прискорює процес овуляції. Визначено, що у разі застосування даних препаратів телицям у віці три роки і більше ефективність інтенсифікації різко знижується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-7 +
Шифр НБУВ: РА325536

Рубрики:

      
2.

Грищенко 
Вміст біологічно-активних речовин у фолікулярній рідині та їх вплив на процеси запліднення ооцитів і розвиток ембріонів in vitro при безплідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Микола Григорович Грищенко ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5
Шифр НБУВ: РА322119

Рубрики:

      
3.

Скляров П.М. 
Вплив антибіотиків і середовищ для культивування ооцитів in vitro на якісні показники сперми бугаїв: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / П.М. Скляров ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації приведено дані про порівняльне вивчення виживаності сперми при використанні середовищ та добавок для культивування ооцитів in vitro. Розглянуто питання стосовно виживаності сперміїв в процесі обробки їх перед заплідненням in vitro (капацитації) і впливу цього процесу на результативність кріоконсервації. Розроблено ефективний препарат для санації сперми бугаїв зі вмістом 25 мкг/мл гентаміцину і 100 ОД/мл ампіциліну, який забезпечує підвищення заплідненості сперми на 11-18 %. З метою зберігання антимікробних властивостей запропоновано консервувати його в рідкому азоті при температурі -196 C.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П531,022

Рубрики:

      
4.

Платановська І.В. 
Вплив комплексного гормонального препарату та крові, опроміненої УФ-променями, на відтворну функцію свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / І.В. Платановська ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено дію комплексного гормонального препарату (КГП) та гетерогенної крові, опроміненої ультрафіолетовими променями, на відтвірну функцію свиноматок. Апробовано та доведено ефективність застосування КГП у разі гіпофункції яєчників. Введення препарату свиноматкам, у яких протягом 30-ти діб після відлучення поросят не проявляється статева охота, нормалізує статеву циклічність і сприяє підвищенню їх запліднення, покращуються репродуктивні якості свиноматок, зокрема, збільшується багатоплідність, великоплідність, молочність, зростає маса поросят за відлучення та поліпшується їх збереженість. Вирощування ремонтних свинок за умови підвищеного на 20 % рівня годівлі більше від існуючих норм з чотирьох- до шестимісячного віку, і одноразова ін'єкція у 180-денному віці КГП чи гетерогенної ультрафіолетово опроміненої крові (ГУФОК) підвищує інтенсивність білкового та вуглеводного обміну в крові тварин і тканинах репродуктивних органів ремонтних свинок. Це сприяє кращому розвитку та підготовці органів розмноження до запліднення яйцеклітин і у подальшому забезпечує збільшення багатоплідності, великоплідності, прискорюється ріст і розвиток приплоду. Установлено, що застосування основним свиноматкам КГП зі ГУФОК на другу добу після відлучення поросят призводить до вірогідного підвищення певних гематологічних і біохімічних показників крові (еритроцитів, гемоглобіну, білка, імуноглобулінів, циркулюючих імунних комплексів, глюкози), що сприяє синхроннішому настанню статевої охоти, збільшенню запліднення свиноматок на 20 % та підвищенню їх репродуктивних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 +
Шифр НБУВ: РА352273

Рубрики:

      
5.

Басовський Д.М. 
Вплив мікрохірургічних маніпуляцій на цитогенетичні особливості запліднення та доімплантаційного розвитку in vitro у великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Д.М. Басовський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, Київ. обл., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив порушення цілісності прозорої оболонки ооцитів корів шляхом часткового розсічення або повного ферментативного видалення на активацію до партеногенезу, моно- та поліспермне запліднення яйцеклітин та доімплантаційний розвиток зародків поза організмом. Розглянуто морфологічні та цитогенетичні особливості формування пронуклеусів у поліспермних зиготах великої рогатої худоби. Розроблено методику часткового розсічення прозорої оболонки ооцитів корів, яка не потребує використання мікроманіпулятора. Проведено порівняльний аналіз розвитку поза організмом половинок і четвертинок морул, а також бластоцист, одержаних in vitro та in vivo. Досліджено здатність до розвитку in vitro ізольованих бластомерів 4 - 8-клітинних зародків, отриманих поза організмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345,022
Шифр НБУВ: РА309302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гончарук О.П. 
Вплив різних культуральних середовищ на мейотичне дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів свиноматок з наступним їх заплідненням in vitro: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.П. Гончарук ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Визначено терміни культивування, необхідні ооцит-кумулюсним комплексам свиноматок для дозрівання поза організмом до різних стадій мейозу. Встановлено особливості мейотичного дозрівання гамет свиноматок у культуральному середовищі, поповненому клітинами гранульози. Виявлено залежність кількості та якості ооцитів свиноматок від способу отримання їх з яєчників забитих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.443.1Sui*333.12*550.324
Шифр НБУВ: РА316589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Дика М.В. 
Дослідження динаміки мембранозв'язаних біоелектричних процесів ембріональних клітин з використанням комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / М.В. Дика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчення динамічних змін електрофізіологічних характеристик зародкових клітин в'юна, що відбуваються після запліднення в період їх синхронних дроблень, проведено на базі часткових моделей (динаміки їх аперіодичного тренду та коливної динаміки провідностей), а також на базі комплексної (об'єднаної) моделі динаміки біоелектричних процесів, яка відтворює закономірності мембранного транспорту та розподілу електрогенних іонів калію та натрію у їх зв'язку з динамікою біоелектричних показників мембран. За допомогою комп'ютерного моделювання досліджено динаміку загальних змін електрофізіологічних показників мембрани, а також внутрішньоклітинних концентрацій основних електрогенних іонів. Базуючись на відображенні часового тренду даних змін, запропоновано модель, адекватну експериментальним даним, одержаним для початкового етапу розвитку ембріональних клітин. Розроблено модель динаміки провідностей, яка враховує взаємозалежність між змінами калієвої та натрієвої провідностей плазматичної мембрани та їх потенціалозалежність і відтворює періодичні коливання провідності, синхронні з циклами клітинного поділу. Змодельовано повну картину часових змін основних мембранозв'язаних показників для початкового етапу розвитку зародків в'юна. Отримані результати підтверджують достатню повноту розробленої математичної моделі та їх адекватність певним реальним процесам на початковому етапі розвитку ембріональних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333
Шифр НБУВ: РА313043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Аль-Бадарат Омар 
Екологічні основи захисту фундука та ліщини від пошкодження комахами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Аль-Бадарат Омар ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На ліщиновому підліску лісових насаджень і на плантаціях фундука у Харківській області виявлено 141 вид комах фітофагів і 18 видів ентомофагів листогризих шкідників фундука та ліщини. Найбільше видове різноманіття комах-фітофагів встановлено на ліщиновому підліску лісових насаджень лісостепової частини Харківської області, а найменше - на плантаціях фундука в степовій частині (індекс Жаккара - 18,8 %). Виявлено механізми, що визначають розвиток ліщинового довгоносика за однорічним або дворічним циклом. Встановлено, що пошкоджуваність горіхів жуками у разі додаткового живлення залежить від тривалості періоду від запліднення горіхів до затвердіння шкаралупи, а пошкоджуваність внаслідок відкладання яєць і розвитку личинок - від тривалості періоду від початку інтенсивного росту ядра до затвердіння шкаралупи. Експериментально доведено, що пошкодження клопами може бути причиною опадання 24,4 % зав'язей та появи горіхів з плямистими ядрами. Встановлено овіцидну дію діміліна на довгоносиків, листоїдів та клопів. Обгрунтовано оптимальні терміни та норми витрати інсектицидів: регенту 80 % в.г., 0,02 г/га, базудину 60 % в.е., 0,6 л/га, шерпи 25 % к.е., 0,1 л/га, фастаку 10 % к.е., 0,1 л/га, діміліну 25 % з.п., 0,1 л/га для захисту врожаю горіхів від ліщинового довгоносика, визначено економічну ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.57 +
Шифр НБУВ: РА330010

Рубрики:

      
9.

Маслій Ю.В. 
Етіопатогенетичні механізми та способи корекції синдрому слабкої відповіді яєчників в програмах екстракорпорального запліднення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.В. Маслій ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено етіопатогенетичні механізми виникнення синдрому слабкої відповіді яєчників (ССВЯ), способів його прогнозування та корекції. На підставі вивчення анамнестичних даних, загальноклінічних, лабораторних досліджень, даних ехографії та ендоскопії, генетичних досліджень визначено, що у патогенезі ССВЯ головну роль (70 % випадків) відіграють віковий фактор і наявність оперативних втручань на додатках матки. У частині випадків (близько 45 %) у цих пацієнток зустрічаються алелі високого ризику та премутації гена FMR1. На підставі результатів проведених досліджень (щодо фолікулюстимулювального гормону (ФСГ), антимюлерового гормону (АМГ)), двох- та тривимірного ехографічного та доплерографічного обстеження визначено, що прогностичними ознаками ССВЯ слугують біохімічні маркери, а саме: концентрація ФСГ та АМГ у сироватці крові у ранній проліферативній фазі менструального циклу та тривимірні ехографічні та доплерографічні показники резерву яєчника: кількість антральних фолікулів, тривимірний об'єм яєчників, васкуляризаційний індекс. Залежно від етіопатогенетичного чинника виникнення ССВЯ розроблено диференційовану лікувальну тактику. У пацієнток з оперативними втручаннями в анамнезі було використано модифікований протокол контрольованої гіперстимуляції яєчників, зокрема короткий з застосуванням агоністів і антагоністів гонадотропін-рилізинг-гормону, а для жінок без оперативних втручань в анамнезі - довгий лютеїновий протокол з агоністами гонадотропін-рилізинг-гормону. Для всіх категорій пацієнток з ССВЯ запропоновано використовувати екстракорпоральне запліднення у природному циклі, що дозволяє одержувати сприйнятливу для цієї категорії частоту настання вагітності з меншими матеріальними та фізичними навантаженнями. Використання лікувального алгоритму дозволило підвищити частоту настання вагітності у жінок віком до 35-ти років до 33,3 %, у жінок віком 36-ти років і старше - до 16,6 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с13 + Р712.54-5 +
Шифр НБУВ: РА353041

Рубрики:

      
10.

Жернокльов Г.В. 
Ефективність використання різних білкових добавок при одержанні Iin vitro/i ембріонів великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.В. Жернокльов ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено ефективність використання різних сироваток на етапах дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів in vitro і культивування одержаних після запліднення ембріонів великої рогатої худоби. Визначено перевагу використання у системі in vitro естральної сироватки крові корів з індукованою поліовуляцією, одержаної від донорів з високим виходом ембріонів. Встановлено наявність взаємозв'язку рівня мейотичного дозрівання ооцитів і концентрації ендогенного естрадіолу та beta-глобулінової фракції білка у сироватках, якими доповнено культуральне середовище. Вивчено вплив на даний процес in vitro екзогенних гормонів і факторів росту. Показано позитивний вплив комбінованого використання сироваток крові, одержаних у різні фази естрального циклу корів. Досліджено здатність до розвитку ембріонів, одержаних in vitro, у середовищі без ко-культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-341 + П527.396.4
Шифр НБУВ: РА313456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Хлівна Г.О. 
Заходи лікування і профілактики аскаріозу у свиней з урахуванням репродуктивної активності самок гельмінтів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Г.О. Хлівна ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто явище "післяпологового", "лактаційного" збільшення кількості яєць A.suum у фекаліях свиноматок, вивчено зміни показників їх гуморального та клітинного імунітету залежно від вмісту гормонів продактину та кортизолу в сироватці крові протягом всього репродуктивного циклу (від запліднення до відлучення поросят). Установлено, що першочергова роль у виникненні явища "післяпологового", "лактаційного" підйому овуляції самок аскарисів належить гормонам продактину та кортизолу. Розроблено комплексні заходи профілактики та лікування свиней, хворих на аскаріоз, які включають застосування ефективних антгельмінтиків та імуномодулятора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.124*736 + П873.626.611.1-7-8
Шифр НБУВ: РА318753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Терпяча І.В. 
Зберігання сперміїв в умовах гіпотермії для використання в програмі екстракорпорального запліднення ооцитів людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І.В. Терпяча ; Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив умов гіпотермії на життєздатність, кінетичну активність, збереження активності ферменту акрозину та запліднювальну здатність сперміїв людини під час лікування безплідності методом екстракорпорального запліднення. Розроблено новий спосіб зберігання активнорухливої фракції сперміїв. Виявлено, що за температури <$E8 symbol Р~ roman C> у середовищі Menezo B2 спермії найкраще зберігають свою кінетичну рухливість, життєздатність та активність акрозину. На підставі результатів дослідження ефективності запліднення ооцитів після їх дозрівання сперміями, які зберігалися за умов гіпотермії, встановлено здатність незрілих ооцитів дозрівати in vitro і запліднюватись. Розроблено методику реінсемінації незапліднених ооцитів сперміями, що зберігалися за умов гіпотермії, застосування якої дозволяє зберігати сперматозоїди у функціонально активному стані та покращувати ефективність програми екстракорпорального запліднення ооцитів людини під час лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.11 + Р716.11 с13 +
Шифр НБУВ: РА334118

Рубрики:

      
13.

Корніцька Г.В. 
Індукція овуляції у пацієнток з безпліддям поєднаного генезу у програмах допоміжних репродуктивних технологій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Корніцька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати клініко-статистичного аналізу та вивчено гормональний гомеостаз пацієнток програми екстракорпорального запліднення з поєднаними формами безплідності. Проведено формування тестів оваріального резерву, які клінічно апробовано в лікувальному циклі. Визначено закономірності та виявлено причинно-наслідкові зв'язки між гормональними порушеннями та ступенем виразності оваріальної відповіді, що дає змогу вибрати оптимальну схему овуляторної індукції. Розроблено та впроваджено у практику схему оваріальної індукції з використанням оральних контрацептивів для пацієнток з очікуваним високим ступенем оваріальної відповіді, з застосуванням якої можна проводити профілактику синдрому гіперстимуляції яєчників у передлікувальному циклі, а також знизити ступінь оваріальної відповіді до такої, що відповідає нормальним показникам. Впроваджено у діяльність закладів системи охорони здоров'я додаткові критерії ультразвукового контролю за станом фолікулогенезу залежно від ступеня виразності оваріальної відповіді, що дає змогу проводити диференційоване призначення протоколів індукції овуляції. Розроблено підходи до призначення різних схем індукції овуляції залежно від наявності патології у репродуктивній системі, що підвищує результативність лікування за методом екстракорпорального запліднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 +
Шифр НБУВ: РА322389

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Блашків Т.В. 
Кальцій-залежні механізми оогенезу мишей в нормі та при дії антиоваріальних антитіл: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Блашків ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12*112.6,022 + Е60*725.29 кальцій
Шифр НБУВ: РА309414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Банніков В.І. 
Клініко-імунологічні особливості перебігу вагітності у жінок після екстракорпорального запліднення методом донації ооцитів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.І. Банніков ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології Акад. мед. наук України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації тактики ведення вагітності після екстракорпорального запліднення методом донації ооцитів (ЕКЗ-ДО). Визначено чинники виникнення безпліддя, особливості репродуктивного та соматичного анамнезу у жінок, яким застосовано метод ЕКЗ-ДО. Визначено особливості перебігу вагітності, пологів, післяполового періоду і стан новонароджених після ЕКЗ-ДО. Виявлено істотні відмінності характеру порушень гормональної функції жовтого тіла та трофобласту у I триместрі у вагітних після ЕКЗ-ДО. Вперше показано, що повна чужорідність плода в межах виду викликає додаткову активацію Th2 і відносну вибіркову супресію Th1 типу імунної відповіді, що відповідає сучасним уявленням про механізми розвитку та підтримки вагітності. Вперше визначено характер морфологічних та імуноморфологічних змін плаценти, зокрема, особливості апоптозу та фактора некрозу пухлин після пологів з ЕКЗ-ДО. Розроблено рекомендації для медичних установ, які проводять спостереження вагітності після ЕКЗ-ДО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с + Р716.21-3 +
Шифр НБУВ: РА361212

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Троцький П.А. 
Кріоконсервування ооцит-кумулюсних комплексів корів на різних стадіях мейотичного дозрівання та оцінка їх життєздатності після деконсервування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / П.А. Троцький ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Запропоновано підходи до підвищення життєздатності деконсервованих ооцит-кумулюсних комплексів корів з наступним їх дозріванням і заплідненням in vitro. Досліджено вплив різних концентрацій гліцерину та пропандіолу в вітрифікаційному розчині під час заморожування ооцит-кумулюсних комплексів корів. Визначено ефективність різних способів виведення кріопротекторів за допомогою сахарози після розморожування гамет корів. Встановлено різну чутливість ооцитів корів до дії низьких температур залежно від характеру оточуючих їх клітин кумулюсу. Проведено морфологічний і цитогенетичний аналіз незрілих і зрілих гамет корів, ранніх зародків великої рогатої худоби, отриманих з деконсервованих, дозрілих і запліднених in vitro яйцеклітин корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12*550.324
Шифр НБУВ: РА316533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Стрелко Г.В. 
Лікування безпліддя, що викликане синдромом полікістозних яєчників з застосуванням допоміжних репродуктивних технологій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Стрелко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності та безпечності лікування безпліддя у жінок з синдромом полікстозних яєчників (СПКЯ) шляхом застосування допоміжних репродуктивних технологій. Встановлено, що інсулінорезистентність є однією з причин виникнення гормональних та біохімічних розладів, притаманних СПКЯ. У жінок з даною патологією, що проходили лікування за програмою запліднення in vitro, виявлено суттєве зниження якості яйцеклітин та ембріонів у порівнянні з нормогонадотропними пацієнтками та відзначено збільшення випадків виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників, внаслідок якого зменшується вірогідність настання вагітності. Встановлено, що одним з важливих механізмів, що обумовлюють погіршення якості яйцеклітин, можна вважати збільшений рівень лютеїнізуючого гормону (ЛГ) та його порушене співвідношення з фолікулостимулюючим гормоном. Розроблено прогностичні критерії щодо ефективності (відсоток ембріонів хорошої та відмінної якості та відсоток виходу бластоцист) та безпечності лікування СПКЯ. Вперше патогенетично обгрунтовано і доведено доцільність медикаментозної профілактики синдрому гіперстимуляції яєчників у жінок з СПКЯ за допомогою препаратів, що збільшують чутливість до інсуліну ("Сіофор", метформін), що сприяє покращанню якості яйцеклітин та ембріонів, частоті їх імплантації і настання вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-52 +
Шифр НБУВ: РА329198

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Кириленко Н.А. 
Морфо-функціональний стан яйцеклітини і зиготи в процесі їх розвитку у деяких квіткових рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.А. Кириленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с.: табл. — укp.

Вивчено морфологічні особливості процесу запліднення у T. durum, T. aestivum, S. cerale та H. annuus на послідовних стадіях проходження цього процесу. Визначено об'єми клітин, їх ядер і ядерець, величину ядерно-ядерцевого (ЯЯС) і ядерно-цитоплазматичного (ЯЦС) співвідношень та досліджено динаміку цих показників за розвитку яйцеклітини та зиготи у даних видів. Виявлено, що об'єми клітини, ядра та ядерець, а також значення величини ЯЯС і ЯЦС у період дозрівання зиготи у цих видів змінюються. Показано, що за спрямованістю змін об'ємів зиготи та її структурних компонентів у порівнянні з яйцеклітиною досліджені види розрізняються. Зазначено, що криві, які відбивають процентне співвідношення цих об'ємів до відповідних об'ємів яйцеклітини у T. durum, T. aestivum, та у S. cerale - двовершинні. У них період коливань дорівнює 4 - 6 год., а у H. annuus - близько години. Морфометричні параметри розглянуто як інтегральні показники функціонального стану цієї клітини за її розвитку. Досліджено характер змін морфометричних параметрів, ступінь накопичення нуклеїнових кислот і білка й особливості структурного стану хроматину в ядрах цих клітин. У яйцеклітині та зиготі цитохімічні реакції на конструктивні речовини (білки, нуклеїнові кислоти) схожі, а на запасні - розрізняються: в яйцеклітині та зиготі злаків запасними речовинами є, головним чином, крохмаль, а у H. annuus - ліпіди, більш енергетично багаті. Розроблено критерії непрямої оцінки функціональної активності клітини, використовуючи інтенсивність цитохімічних реакцій, об'єм клітин, їх ядер та ядерець, а також величину співвідношень - ЯЯС та ЯЦС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*696.2 + Е522.927.22*696.2 +
Шифр НБУВ: РА338405

Рубрики:

      
19.

Павленко Б.М. 
Новітні методи і техніка підвищення ефективності штучного осіменіння великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.М. Павленко ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено існуючі та розроблено нові ефективні засоби профілактики бактеріального забруднення сперми бугаїв, а також технології її консервування та використання. Встановлено, що нативний жовток забезпечує повну розчинність у ньому сахарози, утворюючи з гліцерином концентрований гомогенний золь із бактеріостатичними властивостями та підвищеною стійкістю до високих температур. На цій основі вперше створено стерильний довгозбережний консервант для сперми, що включає можливість її контамінації мікроорганізмами жовтка. З'ясовано, що в процесі заморожування великих партій сперми причиною зниження її якості є нерівномірна взаємодія холоду з усією поверхнею кожної спермодози. З метою оптимізації режиму охолодження створено кріоконвекторний спосіб консервування сперми, застосування якого забезпечує стабілізацію режиму охолодження кожної спермодози та достовірне покращання виживаності статевих клітин під час заморожування. Розроблено варіант безстресової ресурсозберігальної технології штучного осіменіння корів і телиць спермою, законсервованою кріоконвекторним способом, що дає можливість запобігти прояву негативних стресових реакцій у тварин, покращити санітарно-гігієнічний рівень запліднення та вірогідно підвищити запліднюваність корів і телиць. Зроблено практичну апробацію запропонованих технологій, які використано для створення банків глибокозамороженої сперми з покаращаними санітарними та біологічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344 +
Шифр НБУВ: РА361149

Рубрики:

      
20.

Остапів Д.Д. 
Оксидно-відновні процеси в статевих клітинах бугаїв і корів, способи оцінювання якості та підвищення запліднюваності: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.13 / Д.Д. Остапів ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено роль окисно-відновних процесів у формуванні та забезпеченні фізіологічних показників якості та запліднювальної здатності сперміїв бугаїв in vivo та in vitro, дозрівнанні та заплідненні ооцитів і розвитку ембріонів корів in vitro. Експериментально досліджено процеси перебігу та регуляції окисно-відновних процесів під час дозрівання та капацитації сперміїв поза організмом, а ооцитов - у процесі дозрівання та після запліднення - росту ембріонів. Виявлено чинники, які характеризують співвідношення між окисненням та відновленням у статевих клітинах, встановлено маркери їх інтенсивності. Розроблено способи оцінювання якості статевих клітин бугаїв і корів, корекції інтенсивності окисно-відновних процесів у сперміях та ооцитах, підвищення запліднювальної здатності сперміїв, запліднення корів і телиць in vivo, ооцитів - in vitro. Розроблено й апробовано за виробничих умов "Спосіб захисту сперміїв бугаїв під час заморожування" та "Спосіб визначення кількості живих сперміїв в еякулятах бугаїв". Удосконалено методи оцінювання якості та запліднюючої здатності сперміїв за активністю ферментів дихального ланцюга - сукцинатдегідрогеназою та цитохромоксидазою. Розроблено СОУ 1.42-37-6171:2007 "Велика рогата худоба. Оцінювання якості еякуляту та запліднювальної здатності сперміїв бугаїв". Створено середовище для вирощування зигот корів ранніх стадій in vitro, підтверджено його високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + Р60-34 +
Шифр НБУВ: РА358492

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського