Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (295)Реферативна база даних (3767)Книжкові видання та компакт-диски (7855)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАГАЛЬНОПРОФЕСІЙНІ$<.>+<.>K=ДИСЦИПЛІНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 354
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фетісова С. В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері господарської діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Фетісова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено адміністративні правопорушення, які вчиняються у сфері господарської діяльності, як підстави адміністративної відповідальності; визначено їх головні ознаки та склад, що надає можливість їх правильно кваліфікувати. Охарактеризовано нормативні акти, які регламентують адміністративну відповідальність суб'єктів господарювання. Розглянуто генезис адміністративної відповідальності як засіб підтримки фінансово-господарської дисципліни в народному господарстві у радянський період. Проаналізовано досвід застосування адміністративної відповідальності за правопорушення у ході здійснення господарської діяльності. Визначено особливості адміністративної відповідальності за правопорушення у ході здійснення господарської діяльності без спеціальних дозволів фізичними й юридичними особами. Висвітлено напрями вдосконалення провадження в справах про застосування адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА381253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Касперович В.М. 
Адміністративно-командне керівництво важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Касперович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто форми та методи адміністративно-командного керівництва важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 рр. Досліджено зміни в процесі управління роботи підприємств провідних галузей важкої промисловості краю, зокрема: вугільної, машинобудівної, металургійної та електроенергетичної, посилення адміністративно-директивного тиску партійно-державного керівництва. Детально висвітлено постанови й укази центру щодо важкої промисловості у зазначений період: їх сутність, хід реалізації та наслідки впровадження. Проаналізовано способи керівництва підготовкою та забезпеченням кадрами підприємств, процес налагодження виробничої дисципліни, науково-технічний розвиток. Зроблено висновок, що форми і методи підвищення продуктивності праці та управління промисловим розвитком мали волюнтаристський характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)621-5 + У9(4Укр55)305.0-21-03
Шифр НБУВ: РА317071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ринажевський Б. М. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності військової служби правопорядку у Збройних Силах України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Б. М. Ринажевський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове регулювання Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (ЗСУ). Охарактеризовано адміністративно-правовий статус Служби правопорядку. Розглянуто правову основу функціонування Військової служби (ВС) правопорядку у ЗСУ й її основні завдання та права у сфері зміцнення законності, правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ й інших військових формувань. Детально досліджено організацію ВС правопорядку у ЗСУ, порядок її комплектування, правове регулювання проходження ВС у службі правопорядку та заходи щодо забезпечення законності в діяльності служби правопорядку. Висвітлено адміністративно-правові заходи забезпечення процесу діяльності служби правопорядку, правового регулювання застосування військовослужбовцями служби правопорядку спеціальних засобів під час виконання службових обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4(4УКР)27
Шифр НБУВ: РА375235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Марков В.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності і дисципліни в ОВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Марков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

З'ясовано сутність і визначення законності та дисципліни в ОВС, визначено систему суб'єктів, які забезпечують готовність і дисципліну в ОВС. Проаналізовано правові основи забезпечення законності та дисципліни в ОВС. З'ясовано місце та визначено особливості діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності та дисципліни в ОВС України, уточнено умови, засоби, форми та методи забезпечення законності та дисципліни підрозділами внутрішньої безпеки, проаналізовано окремі напрямки організації діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення дисципліни та законності в ОВС. Надано пропозиції та рекомендації з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.7 +
Шифр НБУВ: РА366378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Панасюк О. В. 
Адміністративно-правові засади забезпечення законності і дисципліни в органах державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Панасюк ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і значення дисципліни в органах державної податкової служби, а також поняття законності в органах державної податкової служби України. Визначено критерії її відмежування від дисципліни та висвітлено особливості забезпечення дисципліни та законності в державній податковій службі України. Охарактеризовано правові основи забезпечення законності та дисципліни в державній податковій службі України. Вдосконалено гарантії та засоби забезпечення законності та дисципліни в органах державної податкової служби України. Розглянуто сутність і види гарантій забезпечення законності та дисципліни в даних органах. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правових засад забезпечення законності та дисципліни в даних органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА376434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мамчур Д. В. 
Адміністративно-правові засади забезпечення транспортної дисципліни в державі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. В. Мамчур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність і значення державної дисципліни в державі. Визначено поняття й особливості транспортної дисципліни. Охарактеризовано її правові основи й уточнено систему суб'єктів забезпечення транспортної дисципліни в державі, її об'єкт і предмет, гарантії, засоби, форми та методи. Розглянуто питання організації діяльності щодо забезпечення транспортної дисципліни в державі. Надано пропозиції та рекомендації щодо даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125 + Х819(4УКР)112.011.013.1
Шифр НБУВ: РА371970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Слюсарєв В. О. 
Адміністративно-правові засади роботи з персоналом в органах Державної прикордонної служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Слюсарєв ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутність кадрової політики в органах ДПС України, уточнено поняття персоналу цих органів і його окремі види, охарактеризовано суб'єкти та визначено систему роботи з таким персоналом. Розглянуто систему професійної підготовки персоналу органів ДПС України, уточнено поняття оцінювання його службової діяльності та проаналізовано окремі форми. Охарактеризовано виховну роботу та психологічне забезпечення службової діяльності персоналу органів ДПС України, уточнено сутність і види його правового та соціального захисту. Розглянуто проблемні питання забезпечення законності та службової дисципліни персоналу органів ДПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 п/р
Шифр НБУВ: РА378871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Колюка М.М. 
Адміністративно-правові проблеми відповідальності працівників органів внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Колюка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 15 с. — укp.

Охарактеризовано юридичну відповідальність працівників органів внутрішніх справ, визначено її принципи та особливості. Проаналізовано проблеми, пов'язані з застосуванням заходів дисциплінарного впливу та адміністративних стягнень щодо працівників органів внутрішніх справ. Наведено рекомендації, спрямовані на забезпечення та зміцнення законності та дисципліни в зазначених органах. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011п + Х819(4УКР)012.8
Шифр НБУВ: РА330817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дідух Л.В. 
Академік М.Ф.Біляшівський у науковому, культурному та громадському житті України (кінець XIX - перша чверть XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Дідух ; Нац. ун-т "Києво-Могил. акад". — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження наукової та громадсько-культурницької діяльності академіка М.Ф.Біляшівського. Розглянуто процес становлення ученого як особистості та формування його наукових поглядів. Проаналізовано дослідження ученого у галузі археології, спеціальних історичних дисциплін, мистецтвознавства, етнографії та музеєзнавства, визначено основні напрямки його наукової діяльності. Охарактеризовано внесок М.Ф.Біляшівського в розширення державної музейної мережі України. Досліджено концепцію ученого про створення місцевого музею, розроблену на базі власного практичного досвіду директора Київського міського художньо-промислового та наукового музею. Висвітлено внесок М.Ф.Біляшівського у формування теоретичних положень вітчизняного музеєзнавства як наукової дисципліни. Значну увагу приділено пам'яткознавчій та пам'яткоохоронній діяльності М.Ф.Біляшівського. З'ясовано, що позитивне вирішення основних проблем збереження вітчизняної історико-культурної спадщини учений вбачав у виведенні їх на загальнодержавний рівень у контексті прийняття національного пам'яткоохоронного законодавства. Висвітлено активну діяльність М.Ф.Біляшівського у різних пам'яткоохоронних інституціях та показано роль наукової інтелігенції в національно-культурному розвитку України кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Біляшівський + Ч773(4УКР)6-8 Біляшевський 4 +
Шифр НБУВ: РА335759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Савостьянова М.В. 
Аксіологічні основи критики парадигмальної науки: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / М.В. Савостьянова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Наведено результати цілісного філософського дослідження такого феномену, як парадигмальна наука. Виявлено новий онтологічний параметр підходу до вивчення науки - парадигмальність. Розглянуто основні сутнісні характеристики парадигмальної науки, закономірності та причини її становлення та розвитку. З метою вивчення специфіки парадигмальної науки, її функціонування та взаємозв'язку з іншими соціокультурними інститутами розроблено та застосовано аксіологічну методологію як найбільш адекватну об'єкту дослідження. Запропоновано новий напрямок філософського вивчення науки - аксіологія науки. Досліджено дію цінностей у всіх площинах наукового знання - гносеологічній, епістемологічній, методологічній, антропологічній, соціокультурній, метафізичній, онтологічній. Виявлено зв'язок логіки оцінок у цих сферах буття науки з ціннісною орієнтацією вченого, наукового співтовариства, дисципліни та науки як соціокультурного інституту. З позицій аксіологічного аналізу та критики розглянуто проблеми взаємодії парадигмальної науки з реаліями інформаційного суспільства, зв'язок науки з його економічними, політичними і соціальними цілями. Зазначено, що аксіологічна критика в даному випадку розуміється не як ціннісне відношення чи оцінне судження, а як метод виявлення обмежень, які накладаються на науку парадигмою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.3 + Ю217.2 + Ч210.1 +
Шифр НБУВ: РА367416

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Грицай Н.Б. 
Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи у позакласній роботі з біології: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Б. Грицай ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему активізації пізнавальної діяльності учнів основної школи з біології шляхом застосування ефективних форм і видів позакласної роботи з даного предмета, а також вдосконалення методичної підготовки вчителів до їх проведення. Визначено рівні сформованості пізнавальних дій і рівні розвитку пізнавальної активності учнів у позакласній роботі з біології. Науково обгрунтовано й експериментально доведено ефективність проведення тижнів і декад біології, екскурсій у природу, гурткових занять та індивідуальної роботи в експериментальній "Школі юного біолога" з використанням особистісно орієнтованого підходу до активізації пізнавальної діяльності школярів, впровадження курсу "Методика позакласної роботи з біології" для вдосконалення підготовки студентів-біологів до організації зазначеної діяльності. Основні результати дослідження впроваджено до навчального процесу загальноосвітніх шкіл. Розроблено методичні рекомендації для студентів і вчителів з метою організації позакласної роботи з даної дисципліни, спрямованої на активізацію пізнавальної діяльності учнів основної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р(4УКР)21-215 +
Шифр НБУВ: РА356141

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дереконь В.М. 
Аудит як форма фінансового контролю та складова адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Дереконь ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності аудиту як форми фінансового контролю. Удосконалено нормативно-правове забезпечення інтеграції аудиту в адміністративно-правову інфраструктуру протидії очевидним і неочевидним (тіньовим) адміністративним деліктам, порушенням фінансової дисципліни, детінізації економічних відносин в Україні. Проаналізовано проблемну ситуацію та світовий досвід удосконалення аудиту як форми фінансового контролю. Розкрито його можливості як засобу протидії порушенням фінансової дисципліни та елементу адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин. Обгрунтовано необхідність створення цілісної системи фінансового контролю в державі шляхом включення в неї недержавних форм внутрішнього та зовнішнього аудиту, а також розробки та законодавчого закріплення в комплексному нормативно-правовому акті адміністративно-правових підстав, процесуальних процедур, стандартів і нормативів проведення, документального оформлення та реалізації результатів аудиторської перевірки. Показано доцільність створення адміністративно-правового механізму взаємодії органів державного та недержавного аудиту, внутрішніх та зовнішніх аудиторів, створення адміністративно-правових передумов забезпечення незалежності та об'єктивності недержавних аудиторів під час проведення аудиту, фіксації його результатів, підготовці висновку, досягнення основної мети фінансового контролю - виявлення недостатніх фінансових операцій, звітів, балансів та порушень фінансової дисципліни, очевидних та неочевидних (тіньових) адмінделіктів, інших тіньових проявів. Обгрунтовано необхідність виконання положень Концепції Адміністративної реформи щодо зменшення кількості перевірок за рахунок створення, наприклад, інформаційно-аналітичних систем і баз даних "кабінетного аудиту". Розроблено проект Закону України "Про фінансовий контроль" як комплексний нормативно-правовий акт, необхідний для формування цілісного механізму аудиторського контролю за фінансово-господарською діяльністю суб'єктів господарювання. Розроблено законопроекти щодо внесення змін і доповнень до Закону України "Про аудиторську діяльність" та законодавчі акти України, спрямовані на підвищення ролі аудиту як форми фінансового контролю та елементу адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 + Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА353734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Сидорова Т. В. 
Викладання лижного спорту у ВНЗ спортивного профілю з урахуванням спортивної спеціалізації студентів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Т. В. Сидорова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему вдосконалення методики викладання дисципліни "Лижний спорт" з урахуванням антропометричних, функціональних показників і розвитку фізичних якостей студентів різних спортивних спеціалізацій. Визначено рівень розвитку рухових якостей, фізичної підготовленості, антропометричних і функціональних показників стану студентів. Встановлено, що результати досліджень сприяють формуванню навчальних груп з високими показниками: швидкісно-силових якостей, витривалості та координації, що індивідуалізує навчальний процес з лижного спорту. Експериментально доведено ефективність методики навчання студентів загального курсу ВНЗ спортивного профілю з урахуванням спортивних спеціалізацій студентів і рівня розвитку рухових здібностей, яке сприяє більш якісному засвоєнню техніки пересування на лижах щодо кредитно-модульної системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.195
Шифр НБУВ: РА377006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Трубіцин Д. В. 
Відсторонення працівника від роботи: теорія та практика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Д. В. Трубіцин ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше охарактеризовано систему принципів відсторонення працівника від роботи, яка охоплює поєднання інтересів роботодавця, працівника й держави, диференціацію підстав цього явища, попереджувально-профілактичний характер відсторонення від роботи, безоплатність часу відсторонення працівника від роботи та всесторонню захищеність відстороненого працівника. Висвітлено недоліки рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю лМіжнародний фінансово-правовий консалтинг» про офіційне тлумачення ч. 3 ст. 99 Цивільного кодексу України. Для створення ефективного механізму підтримання трудової дисципліни ст. 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я запропоновано доповнити реченням такого змісту: лНа вимогу роботодавця працівник, щодо якого є підозра стосовно появи на роботі у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, зобов'язаний пройти медичний, наркологічний або психіатричний огляд». З метою належної реалізації конституційного принципу рівності й відсутності дискримінації висловлено міркування закріпити у ст. 22 Закону України лПро державну службу» положення, за яким на час службового розслідування зберігається заробітна плата, якщо з державного службовця було знято безпідставне звинувачення або підозра. Акцентовано увагу на доцільності законодавчого закріплення права працівника відмовитися від виконання роботи, передбаченої трудовим договором, у випадку ненадання йому роботодавцем можливості пройти обов'язкове навчання, інструктаж чи перевірку знань з охорони праці та протипожежної охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА382818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Новіков В.В. 
Внутрівідомчий контроль як засіб забезпечення дисципліни і законності в органах внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Новіков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан дисципліни та законності в органах внутрішніх справ України. Визначено сутність й охарактеризовано систему внутрішньовідомчого контролю як засобу забезпечення дисципліни та законності у даних структурах. Розкрито зміст поняття, завдання, принципи та правові засади, а також форми та види відомчого контролю в органах внутрішніх справ. Визначено суб'єкти, об'єкти та предмет відомчого контролю. Встановлено правовий статус суб'єктів відомчої контрольної діяльності. Досліджено обліково-реєстраційну діяльність в органах внутрішніх справ як один з методів відомчого контролю. Розглянуто організаційно-правові питання проведення перевірок суб'єктами відомчого контролю. Наведено пропозиції щодо удосконалення теоретико-правових засад і практики здійснення відомчого контролю в органах внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.2 +
Шифр НБУВ: РА350302

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Костриця М.Ю. 
Географічне краєзнавство України: теоретико-методологічні засади, історія, практика: автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.13 / М.Ю. Костриця ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено концепцію дослідження історії географічного краєзнавства України (ГКУ). Здійснено аксіоматичне узагальнення його теоретико-методичних засад. Проведено систематизацію наукових знань, за якими певні теоретичні твердження приймаються за вихідні аксіоми, а всі інші положення теорії виходять з них шляхом логічних міркувань-доведень. Базуючись на синергетичному підході, досліджено генезис і еволюцію ГКУ. Розроблено методику дослідження, згідно з якою визначено його періодизацію, проаналізовано етапи історії розвитку від витоків до утвердження як наукової дисципліни. Визначено суть, зміст, функції, об'єктно-предметне поле, основні наукові школи та центри ГКУ. Розкрито головні напрями їх діяльності, рівень інституціалізації. Всі ці чинники розглянуто на тлі культурно-історичного процесу духовного життя України. Висвітлено творчу спадщину декількох поколінь видатних діячів українського краєзнавчого руху, чиї імена протягом тривалого часу замовчувалися тоталітарною системою. Розкрито їх роль у становленні та розвитку географічного краєзнавства - невід'ємної складової культурно-освітнього та наукового простору України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)г +
Шифр НБУВ: РА353351

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Кривошей Б.І. 
Геометричне моделювання механічних коливальних систем на прикладі власних коливань підресореного вантажу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Б.І. Кривошей ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено алгоритмічне забезпечення програм унаочнення фазових портретів механічних коливальних систем, використання якого дозволяє досліджувати на якісному рівні диференціальні рівнняня, які описують механічні коливання підресореного вантажу, а також здійснювати анімаційне комп'ютерне моделювання зміни фазових портретів залежно від параметрів коливальних систем. Виявлено такі значення даних параметрів, які забезпечують ефективне впровадження розроблених алгоритмів. Знайдено розв'язок диференціального рівняння коливань з правою частиною у вигляді функій спеціального виду. Складено алгоритми унаочнення миттєвих взаємних положень елементів механічних коливальних систем, а також алгоритми анімаційного комп'ютерного моделювання зміни фазових портретів залежно від параметрів коливальних систем. Показано можливості застосування розробленої теоретичної бази для здійснення аналізу механічних коливальних систем без розв'язання диференціалних рівнянь, що їх описують. У режимі комп'ютерної анімації одержано інформацію про фазові портрети коливальних механічних систем, використання якої допоможе приймати обгрунтовані рішення під час вибору їх параметрів. Результати наукового дослідження впроваджено на Прилуцькому заводі протипожежного та спеціального машинобудування для проектування модифікованого обладнання, а також у навчальний процес кафедри протипожежної та аварійно-рятувальної техніки АЦЗУ під час вивчення дисципліни "Експлуатація пожежної та аварійно-рятувальної техніки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.6-016 +
Шифр НБУВ: РА341282

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Тяпкін О.К. 
Геофізичні основи рішення задач екологічної безпеки в умовах техногенно навантажених регіонів України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / О.К. Тяпкін ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 32 с. — укp.

На основі аналізу та систематизації результатів вітчизняних і зарубіжних геолого-геофізичних досліджень у галузі раціонального природокористування й екологічної безпеки введено поняття природно-техногенного геофізичного середовища й конкретизовано об'єктне та предметне поле, а також методологічну базу нової геофізичної дисципліни - екогеофізики. Показано ефективність використання як тектонічної основи для розв'язання регіональних і локальних задач раціонального природокористування й екологічної безпеки техногенно навантажених регіонів інформації про системи розломів верхньої частини земної кори, які встановлені за комплексом геолого-геофізичних даних. Вперше визначено етапи моделюванння об'єктів вивчення екогеофізики та розроблено ієрархічний ряд фізико-техногенно-геологічних моделей (ФТГМ) шляхом доповнення "геологорозвідувальної" інформації (у вигляді фізико-геологічних моделей - ФГМ) необхідними відомостями про об'єкти техносфери та природно-техногенні процеси відповідного масштабу. Вперше розроблено комплекс базових кількісних показників впливу природно-техногенних геофізичних полів на життєдіяльність населення, що дозволяє обгрунтувати геолого-геофізичні аспекти вибору раціональних екологічно безпечних способів природокористування техногенно навантажених регіонів України у контексті переходу до сталого еколого-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д59(45УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА336647

Рубрики:

      
19.

Стаднік Г. В. 
Державна виконавча служба України як суб'єкт публічної фінансової діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. В. Стаднік ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено сутність та особливості публічної фінансової діяльності й участі у ній Державної виконавчої служби (ДВС) України як органу загальної компетенції. Запропоновано теоретичні підходи до визначення фінансово-правового статусу ДВС. Розглянуто роль та особливості участі виконавчої служби у процесі мобілізації доходів до Державного бюджету України, проаналізовано інституційні ознаки доходів, які надходять від діяльності ДВС, розкрито фінансово-правові аспекти виконавчого збору. Розкрито особливості участі ДВС у процесі розподілу та витрачання фінансових ресурсів, надано правову характеристику джерел фінансування ДВС, проаналізовано порядок розподілу та використання бюджетних ресурсів органами даної служби. Визначено нормативно-правові підстави та практичні аспекти дотримання фінансової дисципліни посадовими особами ДВС. Надано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України стосовно участі ДВС у публічній фінансовій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)113.01 + Х829(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА376755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бондарук Т.Г. 
Державний борг України: механізм управління та обслуговування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Т.Г. Бондарук ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено об'єктивну необхідність виникнення державного боргу як складової державних фінансів України на сучасному етапі, а також фактори, які вплинули на зростання державного боргу в Україні, зокрема, існування бюджетного дефіциту в 1992 - 1999 рр., недосконалий механізм залучення та використання коштів на внутрішньому та міжнародному ринках, кризові явища в економіці. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму регулювання державного боргу - стримування нагромадження та оптимізацію обсягів внутрішнього та зовнішнього боргу, вдосконалення системи управління даним боргом, впровадження законодавчої норми щодо відповідності обсягу дефіциту державного боргу й обсягу державних інвестицій. Періодизовано етапи формування внутрішнього державного боргу України - залучення прямих кредитів Національного банку України, випуск та розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Визначено основні етапи формування державного зовнішнього боргу: надання урядових гарантій за іноземними кредитами, залучення кредитів міжнародних фінансових організацій. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення механізму управління державним внутрішнім боргом - законодавче забезпечення гарантій державних цінних паперів, встановлення оптимальних обсягів залучення державою коштів та їх повернення, використання запозичених коштів в інвестиційних цілях, збільшення строків обігу облігацій та забезпечення їх доходності, узгодження розміру внутрішнього боргу з темпами економічного росту. З'ясовано роль і місце заборгованості з заробітної плати та інших соціальних виплат у структурі державного боргу, яка існувала в 1994 - 1999 рр. в Україні. Сформульовно пропозиції щодо запобігання в майбутньому цьому виду заборгованості: збільшення надходжень грошових коштів до бюджетів усіх рівнів за рахунок удосконалення податкової системи, зміцнення загальної фінансової дисципліни, спрямування коштів від грошової приватизації на погашення заборгованості з заробітної плати в бюджетній сфері та інвестицій. Наведено рекомендації щодо використання в Україні зарубіжного досвіду стосовно управління та обслуговування державного боргу: конверсій боргів, обміну облігацій старого боргу на нові фінансові активи, підвищення відповідальності позичальників за зовнішні кредити під гарантію уряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА316508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського