Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (178)Реферативна база даних (2485)Книжкові видання та компакт-диски (439)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАВОД$<.>+<.>K=<.>МОЛОТ<.>$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 341
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романенко В. Д. 
Авіаційна техніка ленд-лізу 1941 - 1945 рр. (пам'яткознавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / В. Д. Романенко ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес підготовки й організації поставок авіаційної техніки до СРСР по ленд-лізу у 1941 - 1945 рр., та інфраструктуру, яка займається прийманням авіатехніки, її доставкою, навчанням льотного складу. Наведено повний перелік типів літаків, які поставлялися до СРСР по ленд-лізу, кількість одержаних машин, строки їх надходження. Сформульовано основні вимоги щодо літаків Вітчизняної війни як пам'яток воєнної історії України. Розроблено базу даних, яка однозначно ідентифікує будь-який літак ленд-лізу за його серійним чи заводським номером, робить його опис як пам'ятки історії та техніки. Наведено приклади успішного застосування бази даних для ідентифікації літаків та її використання як інформаційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 л61 + Ц35(2)626-65 л61
Шифр НБУВ: РА372850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Стельмах Н.В. 
Автоматизація технологічного підготовлення складального малосерійного виробництва електромеханічних приладів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / Н.В. Стельмах ; НТУ України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.8-64
Шифр НБУВ: РА370606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пархоменко І.І. 
Автоматизована система управління ділянкою очищення дифузійного соку на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.І. Пархоменко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання розробки автоматизованої системи управління технологічним процесом очищення дифузійного соку з використанням лінгвістичного підходу та нечіткої логіки. Розроблено структуру системи, що забезпечує підтримання технологічних процесів у регламентних режимах за рахунок акумулювання в базі знань досвіду операторів-технологів. Наведено алгоритми та розроблено спосіб управління технологічними параметрами ділянки очищення дифузійного соку на базі нечіткої логіки. Визначено, що автоматизована система управління ділянкою очищення дифузійного соку на базі нечіткої логіки є складовою частиною розподіленої комп'ютерно-інтегрованої системи цукрового заводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4-5-05
Шифр НБУВ: РА318427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лошак Т.В. 
Автоматизоване управління виробництвом багатоасортиментної продукції молокозаводу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Лошак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання розробки методів та способів автоматизованого управління технологічним комплексом (ТК) молочного заводу на підставі інтелектуальних підсистем прийняття рішень та забезпечення надійності. Розроблено систему управління для вирішення організаційно-економічних завдань оптимізації та координації роботи підсистем. Проведено параметричну оптимізацію математичних моделей на підставі експериментальних даних. Створено алгоритмічне та програмне забезпечення інтелектуальних підсистем прийняття рішень, розглянуто функціональну структуру комп'ютерно-інтегрованої системи управління ТК молочного заводу. Запропоновану систему управління реалізовано за допомогою розподіленої мікропроцесорної мережі на базі контролерів і ПЕОМ, об'єднаних у мережі для створення комп'ютерно-інтегрованого виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.353-210.302 + Л95-6
Шифр НБУВ: РА318397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сідлецький В.М. 
Автоматизоване управління дифузійною станцією з підсистемою підтримки прийняття рішень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.М. Сідлецький ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки підсистеми підтримки прийняття рішень у складі автоматизованої системи управління дифузійною станцією, яка на підставі інформації, одержаної від системи автоматичного контролю, оператора (про результати візуального огляду обладнання) та даних сировинної та заводської лабораторій, формує рекомендації щодо управлінських рішень оператора з метою покращання показників роботи дифузійної станції. Для формування бази знань за методом структурного аналізу розроблено фукціональну модель дифузійної станції. На її базі розроблено продукційну модель процесу дифузії та алгоритми логічного виведення. Для визначення кількісних параметрів рекомендацій використано алгоритм нечіткого виведення Мамдані. Процедуру нечіткого логічного виведенння здійснено з використанням програмного пакету MATLAB. Для звуження множини рекомендацій з використанням методів регресійного аналізу розроблено алгоритм прогнозування впливу зміни параметрів на показники якості процесу дифузії. З метою зменшення загальних втрат цукру за методом вирішення транспортної задачі запропонвано методику визначення плану переробки сировини. Вибір алгоритмів управління продуктивністю дифузійної станції проведено з використанням теорії гри. Розроблено функіональну структуру й інтерфейс оператора системи управління дифузійною станцією цукрового заводу з підсистемою підтримки прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.31-5-05 +
Шифр НБУВ: РА365419

Рубрики:

      
6.

Заєць Н.А. 
Автоматизоване управління колонною дифузійною установкою з використанням принципів координації та адаптації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Н.А. Заєць ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Створено автоматизовану систему керування з використанням алгоритмів координації й адаптації з метою підвищення техніко-економічних показників функціонування колонної дифузійної установки (КДУ) цукрового заводу та зменшення витрат енергоносіїв. Проведено системний аналіз об'єкта, виділено підсистеми, які характеризують технологічні процеси в КДУ й обгрунтовано шляхи підвищення ефективності їх взаємодії. Розроблено алгоритми та структуру системи керування КДУ з використанням методів координації й адаптації. Запропоновано комплекс математичних моделей для визначення ефективності процесу екстрагування, досліджено статичні та динамічні режими та їх вплив на показники роботи дифузійної установки. Створено інформаційне та програмне забезпечення підсистем координації й адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА357188

Рубрики:

      
7.

Власенко Л. О. 
Автоматизоване управління підсистемами технологічного комплексу цукрового заводу з використанням методів діагностики і прогнозування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Л. О. Власенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено підвищення ефективності роботи цукрового заводу за рахунок використання алгоритмів діагностики та прогнозування, які поряд з існуючою системою автоматизації вчасно виявляють відхилення, які виникають під час функціонування технологічного комплексу, попереджують перехід зі штатного режиму роботи в нештатний, а також на базі результату проведеної діагностики спрогнозовують за допомогою даного програмного забезпечення значення техніко-економічних показників роботи заводу. Встановлено, що зміна техніко-економічних показників є основою для введення коригувальних впливів. Зазначено, що для вирішення даної задачі використано сценарно-цільовий підхід, в результаті якого побудовано базові та табличні прографи. Розглянуто, що для проведення діагностування проходження технологічного процесу запропоновано використовувати контрольні карти Шухарта та Хотеллінга, які на ранніх стадіях виявляють відхилення від проходження технологічного процесу та введення коригувальних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-61
Шифр НБУВ: РА376213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лобашов С.Г. 
Алергічні дерматози у робочих машинобудівного виробництва (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.Г. Лобашов ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню захворюваності на алергічні враження шкіри працівників машинобудівних заводів та розробці методів їх лікування та профілактики.Проведено дослідження характеру загальної дерматологічної захворюваності, захворюваності на алергічні дерматози (екзема та алергічний дерматит), визначені основні хімічні алергени виробництва, досліджено в експерименті виразність їх токсичних та алергічних властивостей. Наводяться результати комплексних досліджень у групі працівників, які отримували традиційне лікування, а також в основній групі, де використовували розроблений комплексний метод лікування, в основі якого знаходиться залежний від стану стійкості капілярів шкіри дозований вплив вакуумом з наступним електрофоретичним введенням аскорбінової кислоти. За показниками захворюваності, тривалості періоду непрацездатності, тривалості одного випадку захворювання, результатами клінічно-лабораторних досліджень стану імунологічної системи організму робочих, функціональних показників шкіри (pH, опір електричному струмові, пороги температурної та больової чутливості) доведена висока ефективність розробленого комплексного методу лікування алергічних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.1

Рубрики:

      
9.

Полоз О.Ю. 
Анаеробні клейові композиції, модифіковані низькомолекулярними каучуками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.Ю. Полоз ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено оптимальний склад анаеробної клейової композиції на основі олігоестеракрилату МГФ-1, модифікованої низькомолекулярними бутадієн-нітрильним каучуком з кінцевими гідроксильними групами СКН-8 ГТР, що надає з'єднанням металів підвищену еластичність, високу адгезійну міцність, корозійну стійкість за умов кип'ятіння у воді під дією постійного навантаження, забезпечує з'єднання металів з різними видами кераміки, пластмас, склом, технічним графітом, надійно фіксує болтові та герметизує різьбові трубні з'єднання, за цього не поступається за даними властивостями аналогу - клею Loctite 243 (Німеччина) для роз'ємних з'єднань. Ефективність модифікованих низькомолекулярним каучуком СКН-8 ГТР анаеробних клейових композицій підтверджено виробничими випробуваннями щодо фіксації роз'ємних болтових з'єднань під час монтажу приводних і натяжних станцій стрічкових конвеєрів КЛ-135,КЛ-165 за умов НВП "Руна" (Дніпропетровськ), у різних вузлах легкових автомобілів на станції технічного обслуговування (Дніпропетровськ), а також для герметизації трубних різьбових з'єднань під час монтажу систем пожежогасіння на ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.455.4 +
Шифр НБУВ: РА349565

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Шиман Л. М. 
Безпека процесів виробництва та використання на гірничих підприємствах емульсійних вибухових речовин марки "ЕРА": автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / Л. М. Шиман ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31
Шифр НБУВ: РА377755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кислична Р.І. 
Безпігментні світлозабарвлені емалеві покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.І. Кислична ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 25 с. — укp.

Представлено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних світлозабарвлених емалевих покриттів з використанням адсорбційних та іонообмінних процесів, які відбуваються на стадії приготування емалевих шлікерів та випалу склопокриттів. Синтезовано склади боросилікатних малотитанових емалей і визначено фізико-хімічні властивості фрит і склопокриттів. Запропоновано раціональні параметри удосконаленої ресурсо- та енергозберігальної технології одержання світлозабарвлених емалевих покриттів. Виявлено залежність оптичних і колірних характеристик покриттів від типу аніонних груп (сульфатів, хлоридів і нітратів) водорозчинних солей металів змінної валентності. Встановлено оптимальну кількість сполук хрому, кобальту, міді та механізм одержання заданого кольору. Доведено можливість використання вогнетривких глинистих матеріалів Положського родовища з недосконалою структурою мінералу кволініту для приготування шлікерів білих і світлозабарвлених емалевих покриттів. За допомогою математичної обробки експериментальних даних визначено зміну оптичних і колірних показників покриттів залежно від кількості та співвідношення забарвлюючих сполук. На підставі результатів промислових випробувань розроблених склоемалевих безпігментних покриттів доведено доцільність їх використання у процесі емалювання виробів господарчо-побутового призначення. Здійснено часткове впровадження удосконаленої технології одержання світлозабарвлених покриттів на Дніпропетровському заводі електро-газового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА344008

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Майстренко О.Ф. 
Бетони з використанням заповнювачів на основі продуктів спалювання твердих побутових відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Ф. Майстренко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання отримання бетонів із використанням заповнювачів на базі продуктів спалювання твердих побутових відходів (ТПВ). Досліджено продукти спалювання ТПВ заводів Дніпропетровська, Києва, Севастополя, Харкова з метою з'ясування можливості їх використання в промисловості будівельних матеріалів. Встановлено, що одним з методів стабілізації складу продуктів спалювання ТПВ може бути їх поділ на фракції, що дозволяє одержати заповнювачі з більш стабільними показниками хімічних і фізико-технічних властивостей. Досліджено хімічні властивості та гідравлічну активність продуктів спалювання ТПВ, вивчено їх взаємодію з продуктами гідратації цементу. Отримано різні склади бетонів із використанням заповнювачів з продуктів спалювання ТПВ; вивчено вплив складів продуктів спалювання ТПВ на міцність і морозостійкість бетонів. Проведено санітарно-гігієнічну оцінку продуктів спалювання ТПВ і бетонів на їх основі, визначено їх раціональну область використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.601.33 + Н626.102.16
Шифр НБУВ: РА313655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Бабаєвська Т.В. 
Бетони на цементах, модифікованих комплексною добавкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.В. Бабаєвська ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Виявлено доцільність уведення домішки на основі ПАР і відходів коксохімічної промисловості (суміші солей тіосульфату та радиніду натрію) на заключному етапі одержання цементу для прискорення твердіння бетону. Доліджено вплив комплексної домішки, введеної під час помелу цементу, на комплекс властивостей бетону, що твердіє, і параметри інтенсивності його гідратації та структуроутворення. Для оцінки ефективності домішки були використані експериментально-статистичні моделі виміряних і відносних показників властивостей цементних паст, розчинів і бетонів. Оптимальні співвідношення компонентів забезпечують у ранній термін твердіння, а також приріст міцності розчинів і бетонів у разі забезпечення заданої міцності на 28-у добу. Ефект, що досягається, дозволяє скоротити терміни розпалубки конструкцій монолітного бетонування, підвищити зручноукладність суміші та зменшити витрати цементу без утрати міцності бетону. За рахунок зниження температури ізотермічної витримки у разі використання модифікованого цементу зменшуються енерговитрати у заводській технології. Дослідження морозо- та корозійної стійкості бетону показали позитивний вплив домішки на збереження його властивостей під впливом агресивного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.4 +
Шифр НБУВ: РА324092

Рубрики:

      
14.

Доронін В.А. 
Біологічні основи формування гібридного насіння цукрових буряків та способи підвищення його врожаю і якості: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.14 / В.А. Доронін ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Вивчено елементи технології вирощування вітчизняних гібридів, створених на основі цитоплазматичної чоловічої стерильності, що забезпечують раціональне використання землі та одержання найбільш високого врожаю гібридного насіння з добрими посівними якостями. Розроблено технологію його передпосівної обробки на новому обладнанні європейських фірм, яка забезпечує підготовку до сівби високоякісного гібридного насіння на рівні світових вимог. Результати досліджень впроваджено у насінницьких господарствах України, на Тростянецькому та Вінницькому насіннєвих заводах, а також використано для розробки державних і Міждержавних стандартів з насінництва цукрових буряків і методики визначення грунтової схожості насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА324964

Рубрики:

      
15.

Марченко С.І. 
Біологічні особливості та продуктивність дражованого і інкрустованого насіння ЧС гібридів цукрових буряків залежно від прийомів його підготовки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / С.І. Марченко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше вирішено проблему підвищення посівних якостей та продуктивних властивостей насіння гибридів цукрових буряків, створених на основі цитоплазматичної чоловічої стерильності (ЧС), шляхом оптимізації технології його дражування та інкрустування. Висвітлено питання залежності посівних якостей дражованого насіння від розміру технологічних фракцій, обробки поверхні насіння до дражування (шліфування) та маси дражувальної оболонки. Наведено результати дослідження ефективності застосування поживної суміші "Реаком - С - бурякове" в композиції для дражування та інкрустації насіння, що забезпечує збільшення збору цукру на 0,28 - 0,95 т/га. Розроблено технологію підготовки дражованого та інкрустованого насіння ЧС гібридів цукрових буряків, яка забезпечує посівні якості підготовленого до сівби насіння на рівні світових вимог. Результати досліджень впроваджено на Тростянецькому насіннєвому заводі, а також використано для розробки Державних стандартів з насінництва цукрових буряків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА339043

Рубрики:

      
16.

Дуганець Н.В. 
Бухгалтерський облік на підприємствах бурякоцукрового підкомплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.В. Дуганець ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Теоретично та методологічно обгрунтовано та досліджено питання ведення бухгалтерського обліку на підприємствах бурякоцукрового підкомплексу. Розкрито суть даного підкомплеку, визначено його функціонально-галузеву структуру та взаємозв'язок з іншими галузями економічної системи. Узагальнено теоретичні питання суті бухгалтерського обліку, його основні категорії та їх взаємозв'язок. Досліджено сучасний стан обліку виробничих резервів, особливості обліку витрат на виробництво та калькулювання собіварості бурякоцукрової продукції, а також чинні засади обліку готової продукції та її реалізації. Розглянуто облікове забезпечення процесів інтеграції та розроблено перспективну модель інтеграції у бурякоцукровому підкомплексі. Запропоновано систему інформаційного забезпечення управління інтегрованим формуванням. Наведено пропозиції щодо вдосконалення ведення первинного обліку в даному підкомплексі та розроблено систему документообігу на цукровому заводі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.14 +
Шифр НБУВ: РА364731

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лисенко Н.О. 
Вдосконалення економічних відносин при вирощуванні і переробці цукрових буряків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.О. Лисенко ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних узагальнень щодо основних принципів формування взаємовідносин у цукробуряковому виробництві та визначено необхідність ринкових перетворень в агропромисловому комплексі. Обгрунтовано основні об'єктивні передумови поєднання інтересів сільськогосподарських і переробних підприємств під час виробництва цукру. Наведено оцінку стану економіко-організаційних відносин між бурякосіючими сільськогосподарськими підприємствами та цукровими заводами. З метою удосконалення виробничих відносин за умов формування ринкової економіки та підвищення ефективності функціонування цукробурякового підкомплексу розроблено стратегію його розвитку в Черкаській області. Обгрунтовано основні напрями удосконалення економічних взаємовідносин між партнерами цукробурякового виробництва. Визначено комплекс заходів для підвищення ефективності економічного механізму регулювання розрахунків між виробниками та переробниками цукрових буряків у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.52 +
Шифр НБУВ: РА343497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Савєнков Ю. Д. 
Вдосконалення інтегрованої схеми ресурсозберігаючих технологій для виробництва і розливання міді вогневого рафінування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Ю. Д. Савєнков ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено властивості міді вогневого рафінування, які використані під час математичного моделювання та у разі обгрунтування механізму гойдання кристалізатора. Розроблено заходи щодо вдосконалення технології та параметрів процесу розливання міді вогневого рафінування на машинах напівбезперервного лиття заготовки. Для умов ливарно-прокатного цеху ВАТ "Артемівський завод по обробці кольорових металів" виконано та впроваджено рекомендації щодо режимів осциляції та конструктивних параметрів кристалізатора, що дозволило підвищити якість заготовки та впровадити ресурсозберігальну схему виробництва міді вогневого рафінування з брухту низької якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.171 + К342.18
Шифр НБУВ: РА376250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Максимик В.Я. 
Вдосконалення процесу зневоднення та знесолення нафтових емульсій неіоногенним деемульгатором: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / В.Я. Максимик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розвинуто засади технології зневоднення та знесолення нафт, які видобуваються та переробляються в Україні. Досліджено природні стабілізатори емульсій нафт Долинського та Гнідинцівського родовищ, а також нафт, які переробляються на АТ "Укртатнафта", вивчено основні фактори агрегативної та седиментаційної стійкості емульсій цих нафт. Розроблено новий нео іногенний деемульгатор на основі оксидів етилену та пропілену, вивчено його фізико-хімічні та експлуатаційні властивості. Визначено оптимальні умови використання розробленого деемульгатора та запропоновано технологічну схему електрознесолення нафт під час руйнування нафтових емульсій з різними типами стабілізаторів у процесі підготовки нафт на промислах та нафтопереробних заводах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.082
Шифр НБУВ: РА320987

Рубрики:

      
20.

Горбатенко В.В. 
Вдосконалення структури сплавів для валків дрібносортових прокатних станів з метою підвищення їх експлуатаційної стійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.В. Горбатенко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено вивчення складу та структури твердих сплавів на умови руйнування робочої поверхні валків швидкісних дрібносортових прокатних станів і здійснено розробку альтернативних сплавів (високовуглецевих хромонікелевих сталей) для їх виготовлення з урахуванням переважаючого механізму зношування. Вперше за умов діючого виробництва досліджено особливості зношення калібрів валків з твердих сплавів передчистової та чистової групи клітей безперервних високошвидкісних дрібносортових прокатних станів. Встановлено, що використання твердих сплавів з великим розміром карбідних часток дозволяє підвищити експлуатаційні показники валків за рахунок зниження ефекту викришування поверхні калібра, більш рівномірної їх виробки. Обгрунтовано припущення, що тверді сплави вивченого складу можуть не бути найкращим матеріалом для виготовлення валків для використання за умов зношення з домінуючим механізмом термічної втоми. Запропоновано під час виготовлення таких валків використовувати теплостійкі високовуглецеві хромонікелеві сталі з більш високою, ніж у твердих сплавів теплопровідністю й стійкістю щодо утворення тріщин розпалу. Встановлено складний характер залежності структури та властивостей сталей від температури нагріву під час гартування та повторного нагрівання. Результати наукового дослідження використано для корегування технології виготовлення твердосплавних дискових прокатних валків, які серійно поставляються НВТ "ДОНІКС" на стани 150 ЗАТ "Макіївський металургійний завод" та ВАТ КГМК "Криворіжсталь". Виготовлено бандажі робочих валків з твердих сплавів та високовуглецевої хромонікелевої сталі, які пройшли успішні дослідно-промислові випробування за умов дрібносортових станів 250 ВАТ КГМК "Криворіжсталь".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3-1 + К621.3-52-042 +
Шифр НБУВ: РА343481

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського