Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (585)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗІТКНЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рохман Б.Б. 
Аеродинаміка, теплообмін і горіння в висхідних газодисперсних потоках : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / Б.Б. Рохман ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Побудовано систему рівнянь переносу других, третіх і четвертих моментів пульсацій поступальної та кутової швидкостей і температури частинок з урахуванням псевдотурбулентних і турбулентних ефектів. Одержано вирази для третіх і четвертих моментів пульсаційних параметрів частинок і виведено формули для швидкості генерації та дисипації других моментів, пов'язаних з міжчастинковими зіткненнями, необхідні для замикання рівня переносу подвійних і потрійних кореляцій. На базі моментних рівнянь в ейлеровому наближенні побудовано сім'ю моделей руху, тепломасообміну та горіння висхідного полідисперсного потоку коксозольної суміші з урахуванням міжфазної та міжчастинкової взаємодії, обертання домішки, конвективного та радіаційного теплообміну. Знайдено оптимальну конструкцію топки з киплячим шаром, що дозволяє організувати режим горіння вугілля з мінімальним механічним недопалом. Запропоновано спосіб термоконтактного піролізу вугілля на ділянці кільцевої зони та методику його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.7
Шифр НБУВ: РА375187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лобас В.Л. 
Аналіз впливу фізичних та геометричних нелінійностей на динаміку дволанкового перевернутого маятника: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / В.Л. Лобас ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Побудовано рівноважні криві дволанкового маятника з урахуванням фізичної нелінійності всіх пружних елементів, які можуть мати жорсткі та м'які характеристики. Проаналізовано топологічні властивості подвійного маятника як динамічної системи у різних областях простору параметрів. Установлено біфуркації народження в області асимптотичної стійкості вертикального стану рівноваги двох межових циклів - стійкого та нестійкого, вивчено їх еволюцію за умов зміни модуля слідкуючої сили. Класифіковано можливі механізми втрати стійкості станів рівноваги подвійного маятника, зумовлені: зіткненням з іншим станом рівноваги у разі зміни кутового ексцентриситету слідкуючої сили; біфуркацією трикратної рівноваги (біфуркації виделки); стягуванням нестійкого межового циклу, який "сідає" на даний стан рівноваги, руйнуючи його стійкість. Вказано область притягування стійкого стану рівноваги, який відповідає початку координат фазового простору, описано її еволюцію за умов зміни модуля слідкуючої сили для фіксованих значень "неістотних" параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.303.33,022 +
Шифр НБУВ: РА345470

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Барабаш І.В. 
Бетони на механоактивних мінеральних в'яжучих: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / І.В. Барабаш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення бетонних виробів на механоактивованих мінеральних в'яжучих. Обгрунтовано механізм активації мінеральних в'яжучих як грубодисперсних систем, який враховує часте зіткнення без руйнування часток дисперсної фази у турбулентних потоках дисперсійного середовища. Визначено умови та режими роботи трибоактиватора для максимальної активації поверхневого шару часток мінерального в'яжучого та наповнювача. Досліджено процес організації "миттєвих структур" за механоактивації грубодисперсних висококонцентрованих систем, в яких враховано ліофілізацію поверхні часток та їх взаємодію під час зіткнення. Вивчено вплив швидкості обертання ротора, часу змішування, виду ПАР, дисперсності та кількості молотого кварцового піску на зміну ефективності в'язкості суспензії на основі вапна та портландцементу. Рекомендовано оптимальні режими механоактивації суспензій. Експериментально підтверджено підвищення степені гідратації механоактивованих цементних композицій. Вивчено вплив режимів обробки на зміну степені гідратації, міцнісних характеристик цементного каменю, розчинів і бетонів. Рекомендовано оптимальні склади бетонів, що дозволяють підвищити ефективність використання в'яжучих у 1,5 - 2 рази. Створено промисловий трибоактиватор для механоактивації композицій на основі мінеральних в'яжучих. Розроблено технологічні схеми виготовлення виробів з використанням даних матеріалів, проведено їх промислове впровадження та підтверджено техніко-економічну доцільність використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.7 + Н626.102.01 +
Шифр НБУВ: РА335219

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Северін В.В. 
Вибір оптимального маневру при розходженні з декількома суднами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.16 / В.В. Северін ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано рішення актуальної проблеми зниження аварійності суден внаслідок зіткнення шляхом визначення оптимальних маневрів розходження. За допомогою методів теорії координації виконано аналітичний опис керованого руху множини суден. З урахуванням одержаних результатів розроблено дворівневу ієрархічну модель координованої взаємодії суден, що небезпечно зближуються. Усі оточуючі судно цілі поділено на дві підмножини: збурювальних і незбурювальних цілей. Проведено ранжирування збурюваних цілей за ступенем небезпеки на базі використання відношення переваги. Здійснено формалізацію ситуативного збурення, викликаного декількома цілями, які небезпечно зближуються з судном, що оперує. Розроблено новий спосіб розходження суден, згідно з яким з множини навколишніх суден формуються послідовні групи, показано можливість розходження з кожною групою одним ухиленням. В маневрі розходження зі всією множиною суден наведено таку кількість ділянок ухилення, що дорівнює числу груп суден. На підставі результатів імітаційного моделювання підтверджено коректність запропонованого способу розходження суден.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.022.6 +
Шифр НБУВ: РА352700

Рубрики:

      
5.

Герасименко С.В. 
Вплив просторової неоднорідності і зовнішнього електричного поля на генерацію хвиль в активних областях на Сонці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / С.В. Герасименко ; НАН України. Головна астроном. обсерваторія. — К., 2004. — 18 с. — Бібліогр.: с. 14-15. — укp.

Розглянуто умови виникнення і розвитку нестійкості низькочастотних хвиль в плазмі, яка знаходиться в зовнішньому магнітному та паралельному до нього слабкому квазістатичному електричному полі. За допомогою інтеграла Батнагара-Гроса-Крука описано кулонівські зіткнення. Для випадку довгохвильових збурень, які розповсюджуються майже перпендикулярно до зовнішнього магнітного поля, виявлено, що під час виконання деяких додаткових фізичних умов дисперсійне рівняння являє собою поліном четвертого ступеня відносно безрозмірної зведеної частоти. Проведено числове моделювання для значень основних параметрів плазми (густини, температури, напруженості полів), типових для атмосфери спалаху в активній області на Сонці. З'ясовано, що нестійкість деяких коренів дисперсійного рівняння має пороговий характер, тобто відповідна до них хвиля починає генеруватися за певного значення амплітуди повільно зростаючого слабкого електричного поля. Даний факт запропоновано розглядати як виконання однієї з необхідних умов короткострокового прогнозу спалаху в арковій структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.4,022 +
Шифр НБУВ: РА329413

Рубрики:

      
6.

Андрєєв Є.П. 
Групові методи вирощування профільованого сапфіру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Є.П. Андрєєв ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено групові методи вирощування профільованого сапфіру. Досліджено вплив умов вирощування та відпалу на структурну досконалість профільованого сапфіру. Установлено взаємозв'язок кількості та розподілу пор у кристалах з конструкцією капілярної системи формоутворювача. Відзначено, що кращі за якістю кристали одержано на формоутворювачах, що мають мінімальну кількість живлячих каналів. Уперше встановлено, що руйнування формоутворювачів з багатоканальним підживлення зони зростання відбувається за межами зіткнення потоків розплаву та має кавітаційний характер. Запропоновано коаксіальний спосіб вирощування групи профілів, розраховано теплові умови у системі коаксіальних сапфірових трубок та знайдено можливість поліпшення якості внутрішніх профілів залежно від кількості зовнішніх профілів. Наведено способи вирощування профільованих кристалів для одерання виробів з дном високої оптичної якості. Розроблено спосіб автоматичного затравлення, що базується на тепловому розширенні елементів технологічного оснащення, який виключає суб'єктивний чинник та випадкове пошкодження формоутворювачів. Запропоновано конструкції тигля та капілярної системи зі знімними формотвірними насадками, які значною мірою знижують витрати тугоплавких металів. Створено ефективний спосіб очищення молібденових і вольфрамових деталей технічного оснащення від корунду для відновлення їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.9 +
Шифр НБУВ: РА339124

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
7.

Кукурудза А.Р. 
Демократичні тенденції в українському православному житті 20-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / А.Р. Кукурудза ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано внутрішньоцерковні трансформації 1920-х рр. на українських землях. Показано, що демократичні тенденції даного періоду були характерні не тільки для українського церковного руху, а й для інституційного розвитку Вселенського православ'я в цілому. Ці тенденції мали прояв насамперед у процесах автокефалії та церковного оновлення. З'ясовано механізми реалізації принципів собороправності православного церковного життя за різних суспільно-політичних систем. Значну увагу приділено проблемам демонополізації єпископської влади, а також запровадження колегіальних органів церковного управління. Доведено, що внутрішньоцерковні зміни можливі лише за умов досягнення мінімізації конфліктного потенціалу, зумовленого зіткненням церковних новацій з традиціоналізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-36 + Э372.271 +
Шифр НБУВ: РА350081

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Коробов О.І. 
Дискретна динаміка найпростіших хімічних реакцій за участю кристалічного реагента: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.І. Коробов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

Запропоновано дискретний підхід до опису динаміки найпростіших хімічних реакцій за участю кристалічного реагенту, який дозволяє включити його кристалічну структуру в межі геометрико-імовірнісного формалізму. Зіткнення зародків формалізовано у термінах випадкових мозаїк, кристалічну структуру - у термінах планігонів і комірок Вігнера - Зейца. Детерміністичний опис вільного зростання зародка зв'язаний з геометрією кристалічного простору твердого реагенту в термінах концентричних поясів і клітинних автоматів. Стохастичний опис зіткнень зародків грунтується на використанні поняття типового елемента випадкової мозаїки. Детерміністичний і стохастичний аспекти подано у вигляді суперпозиції трьох різновидів розбиттів Діріхле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542
Шифр НБУВ: РА310967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Турба М.М. 
Досвід та особливості партизанських дій у Криму 1941-1944 рр. (Соціально-політичний аспект): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Турба ; Одес. держ. юрид. акад.. — О., 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації узагальнений досвід та вивчені особливості руху народного Опору партизанської війни в екстремальних умовах зіткнення тоталітарних режимів. Автор ставить питання про феномен, який породив партизанський рух на підставі аналізу літератури, опублікованих і неопублікованих джерел. У роботі досліджуються соціально-політичні, організаційно-тактичні та бойові аспекти народної боротьби в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

      
10.

Кришталь О.Н. 
Дрібномасштабні нестійкості в передспалаховій плазмі петель в активній області Сонця: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.Н. Кришталь ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено дрібномасштабні нестійкості й умови генерації хвиль у плазмі петель на самому початку спалахового процесу у разі наявності в петлях великомасштабного квазістатичного електричного поля. Доведено, що у раніше не дослідженій просторово-часовій області, яка відповідає самому початку розвитку спалахового процесу, наявність у ній слабкого квазістатичного електричного поля та просторових неоднорідностей плазми обумовлює появу нестійкостей з низьким порогом збудження. Запропоновано й апробовано концепцію досліджень дрібномасштабних нестійкостей. Доведено можливість генерації високочастотних хвиль - 1-ї та 2-ї квазібернштейнівських гармонік - у передспалаховій плазмі нижньої частини петлі за умови наявності у ній кілогаусових магнітних полів і відсутності пучків високоенергійних часток. Одержано вирази для інкрементів розвитку нестійкостей поздовжніх плазмових хвиль - низькочастотної іонно-звукової та високочастотної денгмюрівської - у дослідженій області за наявності в ній слабкого електричного поля та з урахуванням впливу зіткнень. Доведено можливість генерації у передспалаховій плазмі петлі кінетичної іонно-звукової хвилі (КІЗХ) внаслідок розпадної нестійкості кінетичної альфвенівської хвилі (КАХ), що з'являється на самому початку спалахового процесу. Одержано модифіковане дисперсійне рівняння (МДР) для низькочастотних хвиль за умови наявності зовнішнього електричного поля в магнітоактивній плазмі із зіткненнями. Досліжено умови генерації хвиль, одержано вирази для інкрементів розвитку нестійкостей. Показано, що двом із чотирьох коренів МДР відповідають КАХ, а ще двом - дві хвилі раніше невідомого проміжного типу із діапазону КІЗХ. Виявлено, що усі досліджені нестійкості з'являються за умови, якщо середні масштаби просторових неоднорідностей температури та густини плазми є величинами одного порядку. Знайдено відповідність між чітко визначеною послідовністю появи певних типів нестійкостей та адіабатично повільним зростанням амплітуди квазістатичного електричного поля в струмовому контурі петлі в активній області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473.2 в641.0,022 + В632.5 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА362661

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Проценко Е.Б. 
Духовно-ціннісні орієнтації особистості в контексті філософсько-релігійних традицій: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Е.Б. Проценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано духовно-ціннісні орієнтації особистості у контексті філософсько-релігійних традицій. Доведено, що релігійні цінності є не єдиною основою для становлення моралі та моральності в Україні. Значну увагу приділено динаміці світоглядних орієнтацій української молоді. У процесі дослідження з'ясовано проблеми зіткнення інтересів буддизму, ісламу, християнства, ідуаїзму, нетрадиційних культів на теренах сучасної України. Розкрито специфіку функціонування релігійних цінностей у культурі українського народу, зміни у світоглядних установах сучасної людини, проаналізовано характерні особливості вірувань, звичаїв, ритуалів, традицій. Визначено, що емоції, переживання, почуття, у тому числі релігійні, є духовними цінностями, а також основою для подальшого розвитку людини. Показано, що цінності конкретизуються за трьома рівнями: всезагального, загального, індивідуального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.07 + Э29(4УКР)-110.7 +
Шифр НБУВ: РА348186

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Гнатовський В.О. 
Електромагнітна взаємодія пари когерентних електронів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.О. Гнатовський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження кулонівської взаємодії між двома електронами, які перебувають у когерентних станах, та взаємодії пари когерентних електронів з полем випромінювання. До наукового обігу введено та описано когерентні стани вільного електрона, проаналізовано властивості двочастинкових станів незаряджених фермі-частинок, якщо параметри одночастинкових станів наближаються один до одного. У першому порядку теорії збурень одержано аналітичні вирази для енергії кулонівського відштовхування і двома когерентними електронами. Знайдено умови, за яких енергія взаємодії електронів стає меншою за невизначеність кінетичної енергії частинок. Виявлено, що в даному випадку енергією взаємодії між електронами можна нехтувати. Для наочної демонстрації одержаних результатів проведено числове моделювання лобового зіткнення двох когерентних електронів. Одержано аналітичний вираз для кореляційної функції процесу подвійної іонізації атомів гелію та неону. У першому порядку теорії збурень одержано аналітичні вирази для густини ймовірності поглинання фотона когерентним електроном за електричних та магнітних переходів. Наведено оцінку для повної ймовірності поглинання фотона вільним когерентним електроном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 + В343.14,022
Шифр НБУВ: РА346520

Рубрики:

      
13.

Тютюнников В.І. 
Емісія фотонів з поверхні твердого тіла при взаємодії поверхні з атомами та іонами водню низьких енергій: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В.І. Тютюнников ; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022 + В345,022
Шифр НБУВ: РА372447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Соколов С.С. 
Енергетичний спектр та кінетичні властивості низьковимірних електронних систем над рідким гелієм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / С.С. Соколов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 31 с.: рис. — укp.

Наведено результати систематичних теоретичних досліджень властивостей квазідвовимірних та квазіодновимірних систем електронів, локалізованих над поверхнею рідкого гелію. За допомогою варіаційного методу одержано аналітичні вирази для енергії перших двох енергетичних рівнів для руху електронів у напрямку, нормальному до поверхні гелію. Установлено залежність енергії від товщини плівки гелію, що розташована на твердій підкладці, та від товщини шару рідкої фази, збагаченої на <$Enothihg sup 3 roman He>, у розташованому рідкому розчині ізотопів гелію. Вивчено залежність енергетичного спектру електронів, що локалізовані у квазіодновимірному провідному каналі на поверхні гелію, від магнітного поля. Базуючись на знайдених волнових функціях, за методом кінетичного рівняння вивчено рухливість електронів уздовж межі розділу пар - рідкий гелій з використанням різних наближень, з'ясовано внесок міжелектронних зіткнень у формуванні функції розподілу носіїв. Шляхом порівняння з експериментальними даними доведено, що у системі поверхневих електронів реалізується режим повного контролю, за якого зіткнення між електронами відіграють вирішальну роль у формуванні функції розподілу часток. Установлено гамільтоніан розсіяння електронів неоднорідностями дна плівки гелію, обчислено рухливість поверхневих електронів завдяки цьому розсіянню та за умов порівняння з результатами експерименту оцінено характерні розміри неоднорідностей. Вивчено рухливість електронів у квазіодновимірному провідному каналі над рідким гелієм та уперше теоретично знайдено залежність рухливості від притискуючого та ведучого електричних полів. Вивчено вплив магнітного поля на рухливість електронів. За використання методу функцій відгуку у багаторівневих електронних системах знайдено закони дисперсії подовжніх і поперечних плазмових коливань у квазіодновимірному та квазідвовимірному випадках. З'ясовано закон дисперсії поверхневих хвиль розшарованого розчину рідких ізотопів гелію та вивчено рухливість поверхневих електронів завдяки їх взаємодії з цими хвилями. Установлено залежність енергії та параметрів локалізації електронних асиметричних поляронів над гелієм від притискуючого електричного поля. Обчислено асиметричну рухливість полярона уздовж та поперек провідного каналу над поверхнею гелію. Уперше одержано систему рівнянь, що дозволяє одночасно обчислити провідність електронного шару над рідким гелієм, базуючись на виміряних значеннях електричного струму, що витікає з експериментальної комірки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022 +
Шифр НБУВ: РА336540

Рубрики:

      
15.

Мазоха Г.С. 
Жанрово-стильові модифікації українського письменницького епістолярію другої половини XX ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Г.С. Мазоха ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Вперше проведено дослідження українського письменницького епістолярію другої половини XX ст. Розглянуто жанрово-стильові модифікації епістолярію залежно від його конститутивних ознак у системі літературних жанрів, стильових організацій та у взаємозв'язку з дискурсом художньої словесності даного періоду. Комплексно проаналізовано та систематизовано наукові підходи літературознавців щодо епістолярного жанру, виявлено тенденції та закономірності його еволюції. Запропоновано жанрову типологію листування П.Тичини, М.Рильського, М.Бажана, Б.Антоненка-Давидовича, І.Багряного, О.Гончара, В.Барки, У.Самчука, Д.Нитченка, В.Вовк, В.Безпалого, В.Дрозда, І.Світличного, В.Симоненка, В.Стуса, Гр.Тютюнника та інших українських письменників другої половини XX ст. материкової України та діаспори. Простежено вплив на структуру епістолярного жанру традицій вітчизняного епістолярію, творчого досвіду шістдесятників та літератури постмодернізму. Досліджено зразки листування як цілісні тексти, а їх поетику розглянуто в аспекті діалогічного зіткнення з різними культурними кодами та системами. З використанням новітнього літературознавчого інструментарію охарактеризовано особливості змістових, структурно-композиційних та жанрових моделей письменницьких кореспондецій, розкрито особливості й багатоаспектність синтезування як основу модифікації епістолярного жанру. Проаналізовано проблематику та поетику епістолярного жанру вітчизняних письменників. Розроблено загальну класифікацію модифікації епістолярію, на підставі якої узагальнено неповторне та спільне у жанровому модусі листів, виявлено стрижневі якості їх стильової різномантіності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6,1 + Ш5(УК=4/8),1 +
Шифр НБУВ: РА351301

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Шайкан В. О. 
Ідеологічна боротьба в Україні періоду Другої світової війни 1939 - 1945 рр.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. О. Шайкан ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 45 с. — укp.

Розглянуто вплив різних ідеологічних конструкцій на населення, форми опору окупантам і засоби виживання за умов окупації, форми боротьби на завершальному етапі Другої світової війни та відновлення радянської влади в Україні. Розкрито технології поєднання агітаційно-пропагандистських і примусових, силових засобів мобілізації населення України на виконання військових, політичних, соціально-економічних завдань. Зроблено спробу комплексно та у взаємозв'язку з конкретними подіями розглянути ідеологічну боротьбу у різних регіонах України, зіткнення ідеологічних концепцій в контексті Другої світової війни розглянуто не тільки як елемент політичних технологій, а й як гуманітарну проблему, пов'язану з вибором ціннісних орієнтирів різними сегментами українського суспільства воєнної доби. З'ясовано еволюцію світоглядних орієнтирів та аксіологічних маркерів кожного контрагента протистояння, а також встановлено причини його продовження після визволення України Червоною армією. Зроблено спробу осмислити місце і роль ідеологічних зусиль самостійницьких інституцій. Визначено ступінь ефективності ідеологічного впливу на різні групи українського соціуму з боку всіх учасників ідеологічної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-7 + Т3(4УКР)62-45
Шифр НБУВ: РА379711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ломжець Ю. В. 
Інститут парламентаризму в сучасній Україні: становлення та динаміка: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Ю. В. Ломжець ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми процесу формування інституту парламентаризму за умов конкурентного політичного процесу. Парламент розглянуто як динамічно-діалектичну модель, яка діє на основі теорії рівноваги як центр зіткнення інтересів і думок, результатом чого є формування оптимальної державної політики. Визначено, що одним із головних аспектів діяльності парламенту є раціоналізм, який забезпечує політичну рівновагу та стабільність, але не є безумовним показником демократичності суспільтсва та публічності й прозорості державної влади. Обгрунтовано, що адекватною моделлю парламентської системи для українського суспільства є модель, в якій відсутній пріоритет прламенту як такого над іншими інститутами влади. Зазначено, що діяльність парламенту, як і будь-якого іншого органу державної влади, повинна бути спрямована лише на допомогу та підтримку життєдіяльності суспільства, а не на протиборство з іншими гілками влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА382599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Врадій О.С. 
Інституціональний вимір формування єдиної політичної системи Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.С. Врадій ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Комплексно розглянуто інституціональну систему Європейського Союзу (ЄС) та проаналізовано теоретичні та практичні аспекти європейської інтеграції. Розглянуто еволюцію розширення та становлення інститутів ЄС, на підставі чого виявлено загальні закономірності розвитку інституціональної системи ЄС. Доведено, що останнє розширення ЄС є черговим етапом на шляху кількісних інституціональних трансформацій, успішна реалізація яких вимагатиме стабільно домінувального впровадження наднаціональних принципів інтеграційного будівництва. Зроблено висновок про нерівномірність і компромісний характер реформування інститутів на кожному етапі внаслідок зіткнення національних інтересів, переважального впливу боротьби за лідерство в рамках ЄС і протиріч між великими і малими країнами-членами ЄС. Обгрунтовано самобутність (унікальність) характеру інституціональних структур Союзу, що сполучають у собі риси інститутів національної держави, міжнародної організації та поступово наближаються до інститутів єдиної політичної системи. Розроблено положення, що підвищення якості керування ЄС, рівня демократичності, а також розробка Конституції Союзу свідчать про новий етап у розвитку державності ЄС. На базі розроблених положень системно проаналізовано стан і проблеми реформування інститутів ЄС у процесі роширення та можливі шляхи повноцінного залучення України до європейських політичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф032.21 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА345933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Левченко М.О. 
Італо-турецький конфлікт в контексті міжнародних відносин початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.О. Левченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Вперше розглянуто коло питань даної проблеми, які не знайшли належного висвітлення у вітчизняній науковій літературі. Доведено, що у межах італо-турецького конфлікту 1911 - 1912 рр. як самостійний учасник є арабський (лівійський) фактор, тобто за цілою низкою істотних ознак двосторонній конфлікт можна розглядати як тристоронній. Встановлено, що Лівія, яка відстоювала свої власні інтереси у боротьбі з Італією та у протистоянні з Туреччиною, була не об'єктом, а суб'єктом даної міжнародної кризи. Висвітлено причини, динаміку, результати та наслідки розв'язання італо-турецької кризи у формі збройного зіткнення. Акцентовано увагу на резонансному впливі колоніального конфлікту "молодої" Італії та "старої" Туреччини на увесь комплекс міжнародних відносин, що склався перед першою світовою війною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)52-6 + Т3(5ТУР)53-685 +
Шифр НБУВ: РА323206

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Анчишкін Д.В. 
Квантові флуктуації та кореляції в обмежених адронних системах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Д.В. Анчишкін ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Теоретично описано нерівноважні адронні системи, які виникають у разі релятивістських зіткненнях ядер, з урахуванням квантових флуктуацій і кореляцій. Сформульовано моделі та обчислення на їх основі відповідних фізичних величин, які характеризують нерівноважне адронне середовище. Встановлено, що у обмеженій адронній системі квантові флуктуації суттєво впливають на народження лептонних пар (<$e sup + e sup -> та <$Emu sup + mu sup ->) у процесі анігіляції <$Epi>-мезонів, особливо для малих інваріантних мас лептонної пари. Розвинуто метод, що враховує двочастинковий потенціал типу жорстка сердцевина як середнє поле у багаточастинковій системі, яке суттєво відрізняється від середнього поля Хартрі та враховує короткосяжні кореляції. Запропоновано модель термалізації нуклонів у разі релятивістських ядро-ядерних зіткненнь. Одержано нерівноважні функції розподілу, які залежать від кількості зіткненнь частинки. На основі деформованих комутаційних співвідношень (система q-бозонів) розвинено модель інтерсепту, який виникає за умов двочастинкових кориляцій у релятивістських ядро-ядерних зіткненнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3,022 + В382.581,022 + В383.58,022
Шифр НБУВ: РА374941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського