Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=З'ЇЗДИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Транспорт   
1.

Косовець Ю. В. 
Дорадчі з'їзди інженерів служби колії в історії науки і техніки України (остання чверть XIX - поч. XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Ю. В. Косовець ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення та діяльність Дорадчих з'їздів інженерів служби колії російських залізниць. Визначено процес становлення з'їздів як наукових інституцій та охарактеризовано основні методологічні принципи їх наукової діяльності. Висвітлено наукову працю членів з'їздів, вказано на основні напрями досліджень вчених, наукова творчість яких відповідає назрілим потребам перебудови науки та техніки, колії та колійного господарства, і яка підпорядкована розв'язанню найголовніших соціально-наукових завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2 г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шандра 
З'їзди гірничопромисловців Півдня Росії в системі державних та громадських установ (1874-1918 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ірина Олександрівна Шандра ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)52-24 + Ф79(4Укр55)52
Шифр НБУВ: РА351907

Рубрики:

      
3.

Познанська К.В. 
Ліквідація більшовиками есерівської та меншовицької партійно-політичної опозиції в Україні (кінець 1919 - 1924 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Познанська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес ліквідації загальноросійських соціалістичних партій есерів та меншовиків в Україні наприкінці 1919 - 1924 рр. З'ясовано, що події Української національно-демократичної революції 1917 - 1920 рр. затримали ліквідаційні заходи більшовиків проти організації опозиційних загальноросійських соціалістичних партій есерів та меншовиків до встановлення радянської влади в Україні. Доведено, що співробітництво правих есерів та меншовиків з денікінською владою у 1919 р. в Україні більшовики використали як головний привід для посилення ліквідаційних дій проти цих партій. Встановлено суттєвий вплив боротьби за представництво в органах місцевої влади та профспілках на характер та особливості діяльності партій есерів та меншовиків за умов напівлегальності у період 1920 - 1922 рр. Розглянуто репресивні заходи радянської влади, які займали головне місце в арсеналі боротьби РКП(б) - КП(б)У з опозиційними партіями меншовиків та есерів за підтримки спецслужб, судової системи та інших правоохоронних органів. Вперше визначено причини, хід та наслідки одного з основних методів ідейно-організаційної боротьби більшовиків з партіями соціалістичної опозиції - публічних судових процесів у справі меншовиків у березні 1920 р. в Києві, а також московського процесу над лідерами есерівської партії в червні - серпні 1922 р. Доведено, що, так звана, "самоліквідаційна кампанія", а також ліквідаційні з'їзди колишніх есерів і меншовиків, які офіційно ліквідували партію есерів у березні 1923 р. та партію меншовиків у лютому 1924 р., були ретельно підготовлені заходами більшовиків щодо остаточної ліквідації загальноросійських соціалістичних партій меншовиків та есерів в Україні. До наукового обігу введено маловідомі документи більшовицьких органів влади щодо ліквідації організації російських меншовиків та есерів, партійні документи меншовицької та есерівської партійно-політичної опозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-49 + Ф61(2)6 +
Шифр НБУВ: РА355799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Караванська М.Ю. 
Природничо-наукові з'їзди в історії української науки (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / М.Ю. Караванська ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення документальних матеріалів загальноросійських природничо-наукових з'їздів другої половини XIX ст. проаналізовано передумови, перші спроби, безпосередню організацію, діяльність, еволюцію природодослідницьких з'їздів на теренах України, показано їх внесок у розвиток вітчизняної науки. На прикладі дослідження особливостей організації природничо-наукових з'їздів визначено специфіку стосунків держави та природодослідницької науки у другій половині XIX - на початку XX ст. Встановлено ефективність загальнодержавних з'їздів природознавців і лікарів як особливої форми організації наукових досліджень, проаналізовано їх вплив на суспільство, зокрема виховну роль. Вперше здійснено комплексний аналіз Київських природничо-педагогічних з'їздів 1861 р. та 1862 р. і показано їх нерозривний зв'язок з загальноросійськими з'їздами природознавців і лікарів 1867 - 1913 рр. Висвітлено внесок професора Київського університету К.Ф.Кесслера в започаткування природничо-наукових з'їздів у Російській імперії. Показано роль природничо-наукових з'їздів на теренах України у консолідацію наукової-спільноти та популяризацію природничих знань у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.е(28)л0 + Б.е(28)л0
Шифр НБУВ: РА345350

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського