Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (710)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕОМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 142
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сільвейстр А.М. 
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках вивчення нового навчального матеріалу з електродинаміки з застосуванням комп'ютера: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.М. Сільвейстр ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методичну систему, яка активізує пізнавальну діяльність учнів на уроках вивчення нового навчального матеріалу з електродинаміки з застосуванням комп'ютера. Розглянуто технічний та методичний аспекти застосування ЕОМ для вивчення нового навчального матеріалу в загальноосвітній школі (ЗОШ). Апробовано методичну систему педагогічних програмних засобів і розробок, що реалізуються на базі ЕОМ під час вивчення нового матеріалу з фізики з розділу "Електродинаміка" в ЗОШ. Запропоновані методичні розробки стимулюють підвищення активізації пізнавальної діяльності учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)21-36
Шифр НБУВ: РА311543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
2.

Запорожан В.В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.В. Запорожан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7
Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мичуда Л.З. 
Аналогові функціональні перетворювачі на комутованих конденсаторах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Л.З. Мичуда ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню принципів побудови та створенню нових аналогових функціональних перетворювачів з підвищеною точністю та розширеними функціональними можливостями на основі використання явища перерозподілу заряду в комутованих конденсаторах аналогових функціональних перетворювачів на комутованих конденсаторах (АФПК). Виконано класифікацію перетворювачів. Запропоновано та розроблено нові класи АФПК, зокрема, типу: логарифматор-антилогарифматор, N-логарифматорів-антилогарифматор на двох і одній конденсаторних комірках; з додатковим арифметичним блоком, а також - аналого-цифрові функціональні перетворювачі. Розроблено математичні та фізичні моделі АФПК. Запропоновано аналітичні вирази для характеристик перетворення та оцінки похибок АФПК. Розроблено алгоритми та пакет прикладних програм для дослідження АФПК на ЕОМ і макетні зразки АФПК, наведено результати досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.39

Рубрики:

      
4.

Мисковець І.Я. 
Антропогенні зміни в басейнах малих річок (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / І.Я. Мисковець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання аналізу та оцінки різних видів антропогенних навантажень на басейни малих річок. Розроблено інтегральні індекси оцінки антропогенних змін у басейнах, які дають можливість встановити ступінь трансформації природного їх середовища. Проведено районування даних басейнів Волині щодо їх екологічного стану для розробки заходів, які сприятимуть покращанню їх довкілля. Удосконалено формулу сталої інтенсивності дощового стоку СНиП 2.01.14-83 із врахуванням зазначених змін у басейнах малих річок, що впливають на процес формування в них паводкового стоку. Запропоновано алгоритм і програму розрахунку дощового стоку на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В229(45УКР-4ВОН)5 + Б1(4УКР-4ВОН) +
Шифр НБУВ: РА325716

Рубрики:

      
5.

Гладунов 
Апаратно-програмні засоби роздільної локалізації фонем в системах мовної взаємодії людини з ЕОМ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Сергій Анатолійович Гладунов ; Донецький національний технічний ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.1
Шифр НБУВ: РА337387

Рубрики:

      
6.

Дорошук О.В. 
Багатоканальні активні фільтри з зворотнимі зв'язками для систем керування та контролю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Дорошук ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано сучасні способи та засоби реалізації фільтрів для обробки аналогових сигналів у системах керування та контролю. Запропоновано нові структури багатоканальних активних фільтрів (БКАФ), які можна використовувати як типові. Розглянуто різноманітні структурні перетворення математичної моделі БКАФ, що призводять до появи нових схем. Апробовано методику автоматизованого отримання набору нових схем за допомогою структурних матричних перетворень. Наведено метод отримання нових схем БКАФ, що мають низьку елементу чутливість, шляхом доповнення базової схеми. Результати запропонованих рішень перевірено за допомогою моделювання на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-043
Шифр НБУВ: РА313795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Остапчук А. А. 
Балістичний гравіметр з двовимірним відеозображенням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.01 / А. А. Остапчук ; Нац. техн. ун-т України "КПІ". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено нову схему вимірювальної системи балістичного лазерного гравіметра (БЛГ). Наведено уточнену модель нового БЛГ. Проведено аналіз основних похибок БЛГ. Розроблено алгоритм, проведено дослідження на ЕОМ поведінки БЛГ для найбільш несприятливих резонансних режимів і різних співвідношень значень збурювальних факторів і власних параметрів балістичного гравіметра. Розроблено автоматизовану систему відеозображень нового БЛГ. Проаналізовано характеристики цифрових засобів формування відеозображень. Розроблено схему вимірювального каналу на базі цифрової відеокамери. Новий балістичний гравіметр забезпечує суттєве підвищення точності результатів і швидкодії вимірювання абсолютного прискорення сили тяжіння у 5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212 с422
Шифр НБУВ: РА381570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Кінаш О.Б. 
Вплив внутрішнього тиску на пружнопластичний стан тонкостінної труби при згині з розтягом (стиском): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.Б. Кінаш ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено напружено-деформований стан за межею пружності тонкостінних труб, що знаходяться під дією навантаження внутрішнім тиском, згином і поздовжньою силою. Розвинуто підхід зведення плоскої задачі до одновимірної. Значну уваги приділено розрахунку жорсткості елементів тонкостінних труб, за якого застосовується модель, в якій результуюча сила та згинальний момент інтегруються за поперечним перерізом труби відносно напруження, що змінюється залежно від параметрів деформації їх вісей. Використано методику визначення "єдиної" кривої деформування гіпотетичного матеріалу, з якого виготовлено ділянку тонкостінної труби під тиском, за умов її розрахунків на плоский згин з розтягом з урахуванням пластичних деформацій. Виведено аналітичні залежності поздовжньої сили та згинального моменту від параметрів деформації вісі труби для ідеального пружнопластичного матеріалу та пружнопластичного матеріалу з лінійним зміцненням. Для матеріалу труби, що у пластичній зоні змінюється за степеневим законом, за допомогою числових методів та з використанням математичного пакета програм MatCAD 8.0 pro опрацьовано алгоритм та програму розрахунку згинального моменту та поздовжньої сили на ЕОМ. З використанням запропонованого підходу розраховано переміщення труби, навантаженої внутрішнім тиском, згинальним моментом і поздовжньою силою та на підставі цих розв'язків зроблено висновки щодо впливу внутрішнього тиску та поздовжньої сили на жорсткість труби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-022.84 +
Шифр НБУВ: РА325419

Рубрики:

      
9.

Форись С.М. 
Газодинамічний та тепловий режими, що забезпечують економію природного газу при виробництві вапна в шахтних протитокових печах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.М. Форись ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему щодо скорочення питомої витрати природного газу під час виробництва вапна у шахтних протитокових печах. Розроблено та впроваджено режими випалу, а також часткової заміни природного газу доменним. Створено та реалізовано на ЕОМ математичну модель шахтної протитокової вапняно-випалювальної печі з центральним і периферійним підведенням природного газу. Модель передбачає врахування руху газів у щільному шарі кускового матеріалу, конвективне та дифузійне перенесення речовини, горіння палива, зовнішній і внутрішній теплообмін. На підставі результатів проведених експериментальних і розрахунково-теоретичних досліджень показано необхідність урахування турбулентної дифузії під час моделювання роботи шахтних протитокових вапняно-випалювальних печей, що забезпечує суттєве підвищення вірогідності кількісного та якісного опису фізичних процесів за умов випалу вапняку. Розв'язано задачу оптимізації режимних параметрів, а саме: розподілу палива, повітря та рециркуляту між центральною та периферійними пальниками, що забезпечує мінімальні витрати природного газу під час виробництва вапна. Розробено визначення теплотехнічних показників роботи вапняно-випалювальних печей (загальної витрати повітря, об'ємного виходу димових газів і диоксиду вуглецю в результаті дисоціації), що грунтується на результатах газового аналізу. Розроблено режими опалення шахтної протитокової вапняно-випалювальної печі сумішшю природного та доменного газів. Очікувана економія природного газу за цього становить близько 30 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л454-42 +
Шифр НБУВ: РА365269

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Гуменюк В.О. 
Гарантування експлуатаційної точності навігаційних визначень в складній електромагнітній обстановці роботи контрольно-коригуючих станцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.13 / В.О. Гуменюк ; ДП "Центр. НДІ навігації і упр.". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові методи завадозахисту контрольно-коригувальних станцій (ККС) для гарантування експлуатаційної точності навігаційних визначень шляхом використання синтезованої інваріантної антенної решітки ККС, яка працює за складної електромагнітної обстановки. Вперше розроблено модель для просторово-часової обробки сигналів ККС з цифрових антенних решіток (ЦАР). Удосконалено методику гарантування експлуатаційної точності навігаційних визначень в складній ЕОМ роботи ККС. Покращано комплекс технічних засобів, які за умов застосування в ККС ЦАР забезпечують якість просторово-часової обробки сигналів. Розроблено нові технічні рішення антен ККС, здатних формувати стабільну відносно частоти корисних сигналів і завад діаграму спрямованості. Визначено ефективність запропонованого комплексу технічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О671.5-5 +
Шифр НБУВ: РА362814

Рубрики:

      
11.

Потапов О.А. 
Гігієно-фізіологічна оптимізація праці операторів ЕОМ з відеотерміналами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.А. Потапов ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі оптимізації праці користувачів відеотерміналів (ВДТ) (на прикладі операторів, які працюють на вводі інформації та в діалоговому режимі). Розроблено новий напрямок профілактики несприятливого впливу праці за ВДТ, який базується на оцінці комплексу факторів трудового процесу й виробничого середовища, їх вплив на функціональний стан і працездатність. Розроблено професіографічну характеристику праці операторів ВДТ, ознаки ранньої діагностики професійно обумовлених захворювань, рекомендації з оптимізації умов праці та корекції функціонального стану. Основні результати роботи знайшли впровадження в проведенні запобіжного та поточного санітарного нагляду, лікувально-профілактичних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04

Рубрики:

      
12.

Рагозін О.А. 
Гідроімпульсний привод нової вібропресової формувальної машини з розширеними технологічними параметрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / О.А. Рагозін ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено створення гідроімпульсного приводу вібропресової формувальної машини (ВПФМ). Гідроімпульсний привід ВПФМ, який має підвищену питому потужність, допускає регулювання амплітуди та частоти коливань у широкому діапазоні під час роботи, дозволяє розширити технологічні параметри ВПФМ, що полягають у реалізації на одній машині без додаткового переоснащення пресового, вібропресового та віброударнопресового методів ущільнення формувальних сумішей. Розроблено математичну модель робочого циклу гідроімпульсного приводу ВПФМ, в якій враховано вплив численних ударних зіткнень на роботу приводу. За результатами числових досліджень на ЕОМ робочого циклу гідроімпульсного приводу оцінено ступінь впливу регулювальних параметрів приводу на технологічні параметри ВПФМ. Здійснено експериментальні дослідження, які підтвердили теоретичні висновки. На базі методики проектного розрахунку параметрів гідроімпульсного приводу створено нову конструктивну схему вібропресових формувальних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.1-5-041.73
Шифр НБУВ: РА314642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Михайловський Я.Е. 
Динаміка процесу кристалізації в циліндроконічному класифікуючому кристалізаторі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / Я.Е. Михайловський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1999. — 19 с. — укp.

Захищається 9 наукових праць, які містять результати експериментальних і теоретичних досліджень гідродинаміки та масообміну при кристалізації неорганічних солей в циліндроконічному класифікуючому кристалізаторі з псевдозрідженим шаром кристалів. Розроблена динамічна модель процесу гідрокласифікації та зросту кристалів у циліндроконічному апараті з урахуванням зміни гранулометричного складу частин у змуленому шарі. Отримані, проаналізовані та експериментально перевірені рівняння, які дозволяють розраховувати зміну локальних гідродинамічних і масообмінних параметрів класифікованого змуленого шару кристалів у циліндроконічному кристаловирощувачі. Проведена оцінка розподілу локальних параметрів змуленого шару кристалів по висоті апарата, що дозволяє більш обгрунтовано проектувати класифікуючі кристалізатори. Розроблений інженерний метод розрахунку циліндроконічного класифікуючого кристалізатора, його алгоритм і програма реалізації на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.5-51

Рубрики:

      
14.

Чан Хиу Дат 
Дослідження імовірнісних характеристик акустичних флуктуаційних сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / Чан Хиу Дат ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці придатного для інженерного застосування математичного апарата аналізу законів розподілу негаусових нестаціонарних акустичних флуктуаційних сигналів. Розглянуто особливості деяких акустичних флуктуаційних сигналів - сигналів акустичної емісії, квітаційного шуму, шумового фона моря та ін. Обгрунтовано доцільність опису акустичних флуктуаційних сигналів моделлю лінійних випадкових процесів. Для дослідження законів розподілу акустичних флуктуаційних сигналів обгрунтований метод пуассонових спектрів. Проаналізовано спектральну функцію стрибків породного процесу. Отримана в явному виді загальна формула для знаходження спектральної функції стрибків лінійних випадкових процесів із монотонним ядром і неоднорідним породним процесом з мультиплікативною спектральною функцією стрибків і розглянуті окремі випадки. Обчислено спектральні функції стрибків типових моделей акустичних флуктуаційних сигналів, за допомогою яких проаналізований закон розподілу цих моделей. Отримано оцінки характеристичної функції і спектральної функції стрибків. Отримані оцінки перевірені за допомогою ЕОМ на типових моделях. Обгрунтовано математичну модель сигналів акустичної емісії, придатну як для неперервної, так і для імпульсної акустичної емісії. Отримано формули для знаходження одновимірних кумулянтних функцій і кореляційної функції сигналів акустичної емісії, у яких потік імпульсів змінюється по ступеневому закону, для цих сигналів отримана спектральна функція стрибків, на основі якої досліджено їхній закон розподілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В323с,022

      
15.

Дюндик С.М. 
Дослідження процесу очищення плоских решіт зерноочисних машин та обгрунтування параметрів очисників з комбінованими робочими органами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / С.М. Дюндик ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

У роботі наведені теоретичні дослідження процесів забивання та зміни живого перерізу решіт, що очищуються очисником з комбінованими робочими органами, а також результати експериментальних досліджень. Розроблена модель процесу очищення, що дозволяє проводити перспективне проектування нових очисників у режимі обчислювального експерименту на ЕОМ. Внаслідок чисельного моделювання визначені раціональні значення параметрів очисника, які підтверджені експериментально. Здійснено виробниче впровадження розробленої конструкції очисника, дається оцінка економічної ефективності його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.1-35-12,022

Рубрики:

      
16.

Вишинський В.А. 
Електронні обчислювальні машини на основі алгебр з регулярним матричним представленням: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.13.13 / В.А. Вишинський ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2003. — 31 с.: рис. — укp.

Поставлено і вирішено фундаментальну проблему сучасного розвитку обчислювальної техніки, суть якої полягає в розв'язанні протиріччя між інтеграційними процесами в мікроелектронній апаратурі (понадвелика інтеграція) і технологічним процесом обчислень, що, як і раніше, виконується в дрібних одиницях інформації (числах). Для ліквідації зазначеного протиріччя замість машинної арифметики створено машинну технологію (машинну алгебру) обробки інформації ЕОМ. Використовуючи оригінальну модель розвитку обчислювальної техніки за поколіннями, отримано нові знання в області універсальних алгоритмічних систем. Уперше в Computer science як машинні команди ЕОМ пропонується використовувати процедури машин нинішнього покоління, а як операнди (дані, мінімальні одиниці інформації), з якими працює машина, - складні структури даних сучасних ЕОМ. Запропоновано технологію збереження, транспортування й обробки алгебричних даних у машині нового покоління, що забезпечує так званий операндний "комфорт" в апаратурі для матриць, векторів фіксованого порядку і діапазону зміни їх елементів-чисел. Розроблено нову модель обчислення скалярних характеристик та норм алгебричних даних, яка дозволяє вирішити відому проблему "вузького горла" каналу зв'язку та узгодження швидкодії матричного процесора з обчислювальним засобом скалярної обробки, за умови використання матричного процесора в парі з базовою машиною чи багатопроцесорною системою. Для успішного вирішення проблеми розпаралелювання обчислювального процесу на рівні реалізації машинних операцій (процедур сучасних ЕОМ) застосовано математичний апарат інтерполяції та використано принцип забезпечення даними обчислювального пристрою не під час обчислень, а до їх початку (апріорі). Запропоновано концепцію апаратурної (не мікропрограмної) підтримки великих процедур сучасних машин - основу машинної мови розроблювальної технології. Створено технологію сортування на основі порівняння чисел не між собою, а з єдиною константою для всього масиву. Запропоновано концепцію реалізації надпотужної ЕОМ на базі невеликого функціонального повного набору вузькоспеціалізованих мікросхем з надвеликим рівнем інтеграції. Доведено, що машинна математика для ЕОМ нового покоління дає можливість досягти порогу продуктивності, який оцінюється в ІТфлопс. Відзначено, що складність і вартість програмного забезпечення запропонованої ЕОМ істотно спрощується, його частка на сучасному етапі розвитку значно менше витрат на апаратуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.22 +
Шифр НБУВ: РА327860

Рубрики:

      
17.

Федорова С.О. 
Ефективність комп'ютерних навчальних курсів в процесі підготовки курсантів вищого військового закладу освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / С.О. Федорова ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2001. — 21 с. — укp.

Наведено оцінку ефективності комп'ютерних навчальних курсів. Виявлено об'єктивний показник ефективності - імовірність досягнення мети. З урахуванням взаємодії ЕОМ, курсантів і предмета засвоєння розроблено граф робіт. На базі граф-моделі навчання запропоновано математичну функціональну структурну модель, створену у вигляді імовірності правильної відповіді (безпомилковості дій) курсанта на кожному кроку навчання, який складається з трьох мікрокроків (спроб відповіді). За результатами педагогічного експерименту за участю 372 курсантів Севастопольського вищого військово-морського інженерного училища визначено параметри розробленої моделі навчання. За рахунок використання в навчальному процесі ефективних комп'ютерних навчальних курсів розроблено шкалу оцінки, яка сприяє підвищенню якості навчання, перевірці та оцінці знань, навичок і умінь курсантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)390.1-36 + Ц924
Шифр НБУВ: РА317109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
18.

Стадник В. І. 
Жорсткість і міцність при крученні залізобетонних таврових елементів з нормальними тріщинами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / В. І. Стадник ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 21 с. — укp.

Запропоновано числово-аналітичну методику визначення жорсткості та міцності залізобетонного таврового елемента з нормальними тріщинами у разі кручення. Достовірність даних, одержаних за запропонованою числово-аналітичною методикою підтверджена порівнянням з даними, одержаними дослідженнями з використанням МСЕ, а також даними одержаними проведенням фізичного експерименту. Це дозволило створити програму для ЕОМ з метою визначення параметрів жорсткості та міцності залізобетонних елементів таврового перерізу з нормальними тріщинами. Програма може бути використана в практичних інженерних розрахунках. На експериментальних зразках, що мали штучні нормальні тріщини, досліджено вплив діаметра подовжньої арматури, висоти та ширина полиці тавра на характер роботи, деформації та руйнування зразків у разі кручення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.4
Шифр НБУВ: РА383253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пантус Д.Є. 
Забарвлення силікатних стекол залізо- та марганецьвміщуючими відходами металургійних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Д.Є. Пантус ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено значень окисно-відновних параметрів, які визначають механізм формування та умови існування хромофорних центрів, що забезпечують стійке забарвлення стекол у рожеві, пурпурово-фіолетові, коричневі, зелені та чорні кольорові відтінки. Доведено, що формування кольорових характеристик стекол відбувається не під час охолодження, а на стадії їх варки. Розроблено методику комплексної всебічної оцінки можливості використання техногенних матеріалів у виробництві Ca - Na-силікатних стекол. Науково обгрунтовано технологічні параметри одержання за промислових умов стекол, забарвлення яких забезпечується нетрадиційними залізо- та марганецьвмісними барвниками. Розроблено програми для розрахунків на ЕОМ складів шихт багатокомпонентних стекол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л43-38 +
Шифр НБУВ: РА331718

Рубрики:

      
20.

Вакась В.І. 
Забезпечення ефективності використання каналів та пристроїв мережі синхронізації в режимі напруженої роботи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.І. Вакась ; Укр. н.-д. ін-т зв'язку (УНДІЗ). — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено методику оцінки нестабільності сигналів синхронізації за показниками MRTIE(<$Etau>) на основі вилучення шумів вимірювального комплексу за умови, що відносна похибка частоти опорного сигналу не є кращою за довготривалу відносну похибку частоти вимірюваного сигналу. Розроблено методику структурної оптимізації мережі синхронізації центрів комутації у неконтрольованому транспортному оточенні. Одержано оцінку залежності коефіцієнта взаємного розпізнання як функції відносного середньоквадратичного відхилення розсинхронізації у радіоканалі доступу перспективних (3G) мереж мобільного зв'язку у режимі "hendover" рухомого абонента. Розроблено оригінальну схему резервування розподіленого PRC та моніторингу його складових частин з оцінкою надійності та стійкості. Показано можливість застосування одержаних результатів наукового дослідження для ефективного використання каналів і пристроїв мережі синхронізації у режимі напруженої роботи, оперативного реагування на зміни в топології мережі та на аварійні події. Вірогідність запропонованих розробок підтверджено методами статистичного аналізу, результатами експериментальних досліджень, проведених вимірювань і моделюванням на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8-01 +
Шифр НБУВ: РА344911

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського