Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1677)Книжкові видання та компакт-диски (329)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Худаєв 
Державне регулювання енергозбереження в сільському районі (на матеріалах Грайворонського району Белгородської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Дмитро Васильович Худаєв ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Рос)320-554 + У9(4Рос-4Бел)320-554
Шифр НБУВ: РА311991

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Трифонов Д.В. 
Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладі вугільних шахт): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / Д.В. Трифонов ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення енергоефективності гірничодобувних підприємств. У роботі розвивається новий підхід в енергозбереженні гірничодобувних підприємств на основі енергетичного аудиту, ураховуючи взаємозв'язок поміж технологією вугледобування та електроспоживанням. Сформований факторний простір ефективності електровикористання. Виконані типологічна і політетична класифікція, в результаті яких одержані дві групи однотипових за умовами виробництва і однорідних по електровикористанню вугільних шахт. Побудовані багатокритеріальні оптимізаційні моделі енергоефективності (питомого електроспоживання, продуктивності і собівартості) та установлені оптимальні значення управляючих технологічних параметрів, що сприяє обгрунтованому прийманню проектних та менеджерських рішень по енергоефективності вугільних шахт. Запропоновано новий комплексний таксономічний показник оцінки енергоефективності, побудована його аналітична модель і обгрунтована методика прогнозування, яка дозволяє виділити фактори, за рахунок яких виникає неефективне споживання електроенергії, розробити управляючі дії на його підвищення. Розроблена методика енергетичного аудиту (електрична частина), що забезпечує якість роботи групи енергоаудиторів при дослідженні та оцінці енергоефективності шахтних виробничих систем (ШВС). Основні результати роботи використані при розробці державних стандартів по енергозбереженню України та СНД, доведені до методичних вказівок і фрагментів програмного забезпечення АРМ енергоаудитора і впроваджені на вугільних шахтах Західного Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-42

Рубрики:

      
3.

Перекупко Т.В. 
Інтенсифікація процесів комплексної переробки полімінеральних калійних руд Прикарпаття застосуванням органічних реагентів і розчинників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.01 / Т.В. Перекупко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 32 с. — укp.

Захищаються результати теоретичних та експериментальних досліджень, виконаних для розробки трьох принципово нових технологій оксиду магнію з відхідних хлоридмагнієвих розчинів, безхлоридних калійних добрив на базі хлоридвмісного напівпродукту (шеніту) і повної переробки розчинів хвостосховищ калійних виробництв. Обгрунтовано методологічні принципи застосування органічних реагентів і розчинників селективної дії, що дало можливість одержати високоякісні кінцеві продукти з високим виходом, забезпечити ресурсо- та енергозбереження, вирішити ряд питань охорони довкілля. Наведено дані щодо економічної ефективності впровадження запропонованих технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3

Рубрики:

      
4.

Чарний Д.В. 
Вдосконалення способів водо- і енергозбереження в розгалужених зрошувально-обводнюючих системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Д.В. Чарний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням раціонального використання води і електроенергії в системах водного господарства. Уточнена методика визначення розрахункових витрат води на тваринницьких фермах, яка враховує процедурні операції по утриманню тварин. Розроблені нові технологічні схеми і конструкції водозабірно-очисних споруд з пінополістирольним фільтрувальним завантаженням, встановлено їх оптимальні конструктивні та технологічні параметри. Розроблені методики розрахунку витрат води за парціальною схемою в трубах великого діаметру розгалужених водорозподільчих систем та виявлення місць витоків води з них за допомогою манометричної зйомки. Запропоновані оптимальні графіки роботи насосів та методика їх підбору для економії витрат електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.5,022

Рубрики:

      
5.

Гришко В.В. 
Економічні та організаційно-технологічні резерви підвищення енергетичної ефективності виробництва і використання кормів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Гришко ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ресурсо- і енергозбереження у системі "виробництво - використання кормів" (на прикладі аграрних підприємств Полтавської області - типової для зони Лісостепу України). В дисертації висвітлено новий напрямок в економіці "виробництво - використання кормів", який грунтується на системному і комплексному використанні економіко-енергетичної оцінки технологій, технічних засобів і готової продукції. Обгрунтовано резерви і шляхи ресурсо- і енергозаощадження в системі "виробництво - використання кормів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
6.

Ковалко М.П. 
Методи та засоби підвищення ефективності функціонування систем трубопровідного транспорту газу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.01 / М.П. Ковалко ; НАН України. Ін-т загал. енергетики. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми підвищення ефективності функціонування систем управління магістральними газопроводами (МГ) та їх загальної ефективності шляхом використання новітніх досягнень науково-технічного прогресу. Стосовно до нестаціонарних і усталених режимів МГ розроблено нові чисельні методи та алгоритми, що грунтуються на загальному методі кінцевих елементів. Встановлено, що розроблені в дисертації методи, алгоритми та програмно-інформаційні комплекси на відміну від відомих дають можливість розраховувати та оптимізувати режими складних систем МГ (десятки компресорних станцій, сотні трубопроводів), на великих інтервалах часу (кілька діб), з великими кроками інтегрування (кілька годин), з необхідною точністю та складними збуреннями (десятки включень - відключень устаткування). Такими сукупними характеристиками не володіє жоден з відомих програмно-інформаційних комплексів аналогічного призначення. Розроблено методологію аналізу енергетичної ефективності, виконано дослідження основних напрямів енергозбереження в МГ країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: O76-082.023

      
7.

Скідан А.С. 
Розвиток методів визначення витрат та їх резервів на промислову продукцію: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / А.С. Скідан ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи економічної оцінки та планування витрат, а також управління ними в промисловості України в умовах трансформаційної економіки. Розроблено модель служби управління витратами в промисловому виробництві. Запропоновано ціновий механізм управління витратами на основі трансфертних цін і маржинального прибутку. Удосконалено спосіб розрахунку динаміки енергоефективності. Розроблено метод визначення втрат при відключенні електроенергії на промислових об'єктах. Запропоновано економічний підхід для знаходження раціонального рівня енергетичних показників електродвигунів. Розроблено спосіб визначення соціально-економічного ефекту від проведення заходів по енергозбереженню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-862

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Меркушов В.Т. 
Методологія техніко-економічної оцінки проектів термореновації житлових будинків, які експлуатуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.Т. Меркушов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено загальну методологію прийняття інвестиційних рішень про термореновацію житлових будинків, що експлуатуються, на підставі технічного та економічного проектного аналізу. Удосконалено методику оцінки енергоефективності будинків шляхом уточнення кліматичних умов експлуатації будинків і методики розрахунку тепловитрат. Встановлено кількісні дані та проведено ранжування елементів огороджуючих конструкцій будинків з метою забезпечення їх енергоефективності. Сформульовано технічні вимоги до зовнішніх теплоізоляційно-оздоблювальних систем з метою розробки вітчизняних систем утеплення будинків. На основі розробленої методики проведено оцінку економічної ефективності та термінів окупності термореновації великопанельних житлових будинків. Сформульовано пропозиції щодо розвитку економічних, організаційних і правових умов енергозбереження в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.353.4 + У9(4Укр-4Дні)441.353.4
Шифр НБУВ: РА309904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сінолиций А.П. 
Системи групового живлення та управління електроспоживанням енергоємких установок і технологічних комплексів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / А.П. Сінолиций ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 35 с. — укp.

Теоретично обгрунтувано й розвинуто новий напрямок у створенні систем групового живлення та управління електроспоживанням енергоємних установок і технологічних комплексів. Підвищення основних показників даних систем досягнуто за рахунок суміщення ефективних методів прогнозування процесів енергообміну у складних нелінійних мережах. Сфоромульовано умови синтезу енергетично раціональної форми первинного струму ЕЕС на основі групових структур із залежною і незалежною комутаціями, у повністю керованих індивідуальних або базових групах. Визначено пріоритети технічних рішень за рахунок сполучення ускладнених способів управління та комбінованої комутації, які формують груповий режим електроспоживання в ЕЕС з одонотиповими технологічними установками та із дволанковими перетворювальними пристроями нового покоління. Реалізація даних аспектів дозволяє обмежити рівні неактивних складових потужності у технологічних ланках ЕЕС без зовнішніх компенсуючих пристроїв та розширити сферу їх застосування з метою підвищення ефективності енергоємних технологій. Запропоновано способи й розроблено схемотехнічні рішення, які надають можливість здійснити гнучкий процес управління технологічними об'єктами за високих характеристик їх функціонування у системі групового живлення. Основні результати роботи знайшли промислове застосування у розробці й впровадженні ефективних способів енергозбереження та електромагнітної сумісності в ЕЕС із розгалуженими та циклічними навантаженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016
Шифр НБУВ: РА307887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Тюхай Д.С. 
Зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами шляхом організації раціональних теплових режимів генераторного вузла: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / Д.С. Тюхай ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами (АДХМ). Розглянуто питання організації оптимальних, з позиції енергозбереження, режимів роботи перекачувального термосифону АДХМ шляхом розподілу (за часом та поверхнею) теплового навантаження; оптимізації теплових режимів теплообмінника розчинів АДХМ за рахунок модифікації теплоізоляційного покриття. Встановлено, що максимальний ефект енергозбереження (до 30 %) досягається за рахунок організації раціональних теплових режимів генераторного вузла та систем управління режимами теплопідводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-01
Шифр НБУВ: РА310197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лапко О.О. 
Державне регулювання інноваційної діяльності: економічний механізм і його вдосконалення: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.О. Лапко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено інноваційні процеси та їх вплив на економічний розвиток суспільства в контексті державного регулювання. Розглянуто розвиток теорії інноваційних процесів та стан інноваційного підприємництва за умов глобальних змін в світовій економіці, перспективи розвитку інноваційної сфери в Україні. Проаналізовано економічний механізм стимулювання інноваційної діяльності та наведено пропозиції щодо його вдосконалення. Подано концепцію розробки стратегії управління інноваційною діяльністю та механізм її реалізації. Особливу увагу приділено механізмам реалізації державної інноваційної політики в енергозбереженні та екологізації, а також розгляду перспектив розвитку інноваційної сфери в регіонах (на прикладі Прикарпаття).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21
Шифр НБУВ: РА308531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Темченко А.Г. 
Наукові основи оцінки і вибору енергозберігаючих технологій відкритої розробки залізорудних родовищ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / А.Г. Темченко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001 — укp.

Запропоновано принцип теорії енергозбереження, обгрунтований розробленими технологічними методами ведення гірничих робіт у кар'єрах, що забезпечують мінімум інтегрального показника їх ефективності, який є сумою питомих енерговитрат та приведених економічних витрат, що припадає на гривню товарної продукції. Наведена енергоощадна технологія гірничих робіт полягає у виборі технологічного обладнання, режимів роботи та схем його функціонування для всього комплексу за конкретних умов, що забезпечують мінімум прийнятого критерію оцінки. Для підвищення ефективності роботи гірничозбагачувальних комбінатів у регіоні їх виробничі потужності оптимізовано за моделлю нелінійного програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И322.302-42
Шифр НБУВ: РА316055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Труфанов І.Д. 
Системи оптимізації режимів роботи потужних дугових сталеплавильних печей на основі інтегрального критерію енергозбереження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / І.Д. Труфанов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 38 с. — укp.

На підставі аналізу основних напрямків досвіду промислово розвинених країн у галузі енергетичної ефективності виробництва на сталеливарних інтегрованих і сталеплавильних міні-заводах, а також безвитратних (маловитратних) заходів і синтезу систематичних факторів і енерготехнологічних парамерів практичної реалізації основних етапів Енергетичної програми України в електрометалургії досліджено та експериментально підтверджено алгоритми розробки схемотехнічних характеристик динамічної якості параметричної ідентифікації та екстраполярної оптимізації систем керування режимами роботи та регулювання координат електротехнічних комплексів потужних дугових сталеплавильних печей (ємністю 50 - 200 т) на основі багатофакторного інтегрального критерію енергоощадження. Створено математичне забезпечення процесів енергоощадження, а також функціональні та структурно-алгоритмічні схеми системи оптимізації процесів електросталеплавлення в потужних електропечах на основі алгоритмів варіаційного аналізу та частотного синтезу теорії автоматичного регулювання. Отримано оптимальні за енергозбереженням функціональні та алгоритмічні структури системи регулювання довжини та режимів горіння електричної дуги. Розроблено та практично реалізовано енергоощадні системи "короткої мережі" вторинного струмопідводу та диференційного механізму переміщення графитованих електродів регулятора електричної потужності, а також номограми проектування електротехнічних параметрів потужних енергоощадних комплексів електросталеплавлення за технологією вищого рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.41-420.7
Шифр НБУВ: РА317847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Говдяк Р.М. 
Удосконалення технологічного проектування нафтогазопроводів з врахуванням їх взаємодії з довкіллям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Р.М. Говдяк ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 18 с. — укp.

На підставі узагальнення статистичних даних щодо аварійності магістральних трубопроводів у межах України визначено найтиповіші відмови та причини їх виникнення. Одержано математичний розв'язок за допомогою матриці основних показників екологічної небезпеки для прогнозування масштабів забруднення довкілля у разі відмов нафтопроводів. Вивчено проникність грунтів різного гранулометричного складу під час фільтрації сирої нафти та дизельного палива, формування нафтового забруднення у підземних водах і перекриваючих їх відкладах. Виконано розрахунки інтенсивності витоку газу метану у разі корозійних пошкоджень трубопроводу, користуючись рівняннями термодинаміки тіла зі змінною масою, а для прогнозування динамічних параметрів витоку газу у випадку відмови трубопроводу на повний переріз розроблено математичну модель на базі системи рівнянь руху, нерозривності та енергії. Запропоновано методи їх практичної реалізації. Під час проектування продуктопроводів визначено методичні основи кількісної оцінки ризику. Скореговано концепцію удосконалення технологічного проектування трубопровідного транспорту нафти і газу на енергозбереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-022
Шифр НБУВ: РА314865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мигас І.М. 
Удосконалювання методів стимулювання, розробки і впровадження системи енергозбереження на підприємствах в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.М. Мигас ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та практичні проблеми раціонального використання енергетичних ресурсів на промисловому підприємстві та визначено концептуальні засади щодо формування оптимальної системи енерегоощадження з впровадженням тільки обгрунтованих енергоощадних заходів, які призводять до зниження попиту на паливно-енергетичні ресурси та зменшення техногенного навантаження на територію. Обгрунтовано концепцію удосконалення економічного механізму стимулювання енергоощадження, яка передбачає комплексний підхід з урахуванням факторів підвищення ефективності заощадження енергоносіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-554.081
Шифр НБУВ: РА315802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Клітко О.В. 
Формування механізму оцінки передпроектних рішень в енергозбереженні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / О.В. Клітко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено питання підвищення енергетичної ефективності виробничих і регіональних систем. Розвинуто новий підхід в енергоощадження на основі оцінок стану виробничих систем та визначення потенціалу енергозбереження. Сформовано факторний простір, який базується на урахуванні енергетичних, економічних, екологічних, та етнографічних показників, що визначають передінвестиційну привабливість регіонів. Побудовано аналітичні моделі індексу ваги стану виробничих систем. Розроблено методику й алгоритм отримання оцінки потенціалу економії паливно-енергетичних ресурсів на однорідних за призначенням виробничо-господарських об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З190.7 + У9(4УКР)0-554.081 в611
Шифр НБУВ: РА314484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Грес Л.П. 
Удосконалення технології нагріву дуття у доменних повітронагрівниках з метою енергозбереження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / Л.П. Грес ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Вперше розв'язано задачу вибору оптимальної питомої поверхні нагріву блоку повітронагрівників за критерієм мінімуму зведених витрат, що враховує оплату за шкідливі викиди у довкілля. Розглянуто теоретичні основи регенеративного теплообміну у доменних повітронагрівниках. Обгрунтовано доцільність уточнення граничних умов уздовж висоти насадки та урахування втрат теплоти через кладку під час визначення витрати палива та розподілу температур уздовж висоти насадки, яка складається із різноманітних вогнетривів. Розв'язано задачу плавління речовини та встановлено залежність тривалості та динаміки даного процесу від теплофізичних властивостей речовини та параметрів теплообміну. Розроблено науково-методичні методи розрахунку теплового акумулятора, що дає можливість визначити його технологічні та конструктивні параметри. Теоретично обгрунтовано можливість розрахункового аналізу, прогнозування та вибору параметрів експлуатації доменних повітронагрівників з використанням діалогової системи "Радник газівника доменної печі", алгоритм якої реалізує комплекс математичних моделей та забезпечує на їх підставі виконання заданих функцій системи. На підставі фізичного моделювання встановлено залежність між ступенем різноманітності розподілу потоку теплоносіїв на поперечному перетину насадки та режимом уводу холодного дуття у піднасадочний пристрій повітронагрівника. Вперше визначено залежність концентрацій "паливних" оксидів азоту у продуктах спалення доменного газу від кількості у вихідному доменному газі азотовмісних сполук (аміаку, ціанідів, родонідів), що утворюються у процесі доменної плавки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103.021-420.7 +
Шифр НБУВ: РА322481

Рубрики:

      
18.

Єфімова Г.В. 
Оцінка економічної ефективності інвестицій в енергозбереження в промисловості (на прикладі машинобудування): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Г.В. Єфімова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено класифікацію чинників енергоощадження в машинобудівній промисловості, на підставі якої визначено перспективні напрямки економії енергії. Проаналізовано існуючі методичні підходи до вибору енерегоощадних заходів. Визначено основні недоліки сучасних практичних підходів й шляхи удосконалення методики їх відбору й оцінки ефективності. З метою організації планування заходів енергоощадження в межах єдиної стратегії з урахуванням вимог державної політики запропоновано систему часткових показників споживання та економії енергії за кожним напрямком інвестицій та з її використанням розроблено інтегративну модель вибору заходів, які сприяють максимальному використанню резервів енергоощадження. Обгрунтовано вибір критеріїв оцінки економічної ефективності й ризику інвестування та визначено деякі шляхи з удосконалення їх розрахунку. Для полегшення вибору заходів, найбільш ефективних і пов'язаних з меншим ризиком, запропоновано схему процесу прийняття рішень щодо доцільності здійснення інвестицій. Надано методичні рекомендації щодо оцінки економічної ефективності енергоощадних інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851-554.081
Шифр НБУВ: РА320210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чуєнко Р.М. 
Енергозбереження у підготовці кормів до згодовування при використанні асинхронних електродвигунів з внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Р.М. Чуєнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси та ефекти в асинхронному двигуні з внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності, зокрема, вплив числа фаз обмотки статора на ефективність двигуна, спільну дію двох МРС напівобмоток фази статора з різною просторовою та часовою орієнтацією струмів, а також підмагнічувальну дію ємнісного струму в компенсованому двигуні. Розроблено математичну модель асихронного двигуна з внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності з урахуванням його особливостей. Вивчено електромеханічні процеси перетворення електричної енергії у механічну в асинхронному двигуні з внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632.2 +
Шифр НБУВ: РА320464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сотник І.М. 
Еколого-економічні основи управління енергозбереженням: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.М. Сотник ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 22 с. — укp.

Удосконалено науково-методичні підходи до еколого-економічної оцінки ефективності енергоощадних заходів на рівні підприємства та території для формування адекватних еколого-економічних механізмів прийняття обгрунтованих рішень щодо управління енергозбереженням. Удосконалено методичні підходи до еколого-економічного обгрунтування енергозбереження на мікро- та макроекономічному рівнях. Розроблено систему показників для оцінювання еколого-економічної ефективності енергоощадних заходів на рівні підприємства, території, а також оцінки впливу реалізації енергоощадних заходів на доходи територіального бюджету. Запропоновано підходи до формування еколого-економічного механізму управління енергозбереженням на рівні території з урахуванням розробленої системи еколого-економічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-554.081-28-21
Шифр НБУВ: РА319148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського